Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16251) Badman 4ever válasza dbius (#16249) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Terminálból futtattam de a winyóberregés után kidobta a kurzort és semmi mást. Mindkét progit így indítottam a readme alapján és igen benne volt chmod +x is. Jah és a felhasználói mappából /home/[user]/[játék] -ból indítottam. Szóval nem sok támpont maradt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16252) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#16251) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Viszont az Open Arena simán duplakattra elindult és fut is szépen. Tehát Q3 motoros játékok mennek (szép is lenne ha nem mennének). :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16253) PuMbA válasza #16820480 (#16238) üzenetére


PuMbA
titán

8.04.3-assal is rossz a wifi meg a hang? nekem minden működik ugyanúgy,mint a 9.04-essel...

CPT.Pirk: legegyszerűbb ha felmész a firefox hivatalos honlapjára ,leszeded a 3.5-öt,kicsomagolod egy mappába és kiteszed az ikonját a régi helyére

[ Szerkesztve ]

(#16254) dbius válasza CPT.Pirk (#16250) üzenetére


dbius
veterán

A firefox 3.5-öt ubuntuban a

firefox-3.5

paranccsal lehet indítani, módosítsd a parancsikont, vagy készíts újat.

(#16255) Latency válasza PuMbA (#16253) üzenetére


Latency
senior tag

Fent van már az ubi tárolóban is a 3.5 csak Shiretoko Web Browser néven jelenik meg, ha kell akkor a firefox-3.5 parancsal indítható.

(#16256) Major Major válasza Latency (#16255) üzenetére


Major Major
őstag

az alap tárolókban még a preb4 verzió van fent a 3.5-ből, be kell kapcsolni az előzetesen kiadott frissítéseket (jaunty proposed) a végleges 3.5-höz
a parancsikon módosítás nem elég, mert bármilyen program ezentúl is az alap ff-et fogja meghívni
a teendő:

cd /usr/bin/
sudo rm firefox
sudo ln -s firefox-3.5 firefox

visszaállításhoz ugyanez, csak firefox-3,5 helyett 3.0

(#16257) Latency válasza Major Major (#16256) üzenetére


Latency
senior tag

Azt nem figyeltem melyik tárolóban van, mert én még korábban felraktam ppa-ból, de így pontos ez tény.

(#16258) CPT.Pirk válasza Major Major (#16256) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Követve a megoldásodat, 1X futott a 3.5, Shiretoko néven, és nagyrészt angolul...

Aztán minden indulásnál ez fogad:

Próbáltam, hogy teljesen leszedem az összes firefoxot, és újrarakom, de ugyanaz. Most visszaraktam a régit, az legalább magyar...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16259) Vladi válasza Badman 4ever (#16247) üzenetére


Vladi
nagyúr

Valami rémlik, hogy a cube engine kressel több magon. Utána kéne nézni.

(#16258) CPT.Pirk:

És ha felrakod simán a bináris verziót? Kitömöríted valahová, és onnan indítod.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16260) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megint ADSL problémám van. Most otthon felraktam egy vinyóra a 9.04-et, frissítettem, felraktam pár alap dolgot, és elhoztam ide nagyszüleim gépébe, mert az itteni vinyó beteg.
Próbáltam beállítani a T-onlinos netet pppoeconfal, név, jelszó, stb. megvan. Persze restart után nincs net, megint csak úgy van, ha kihúzott lan kábellel indul a gép, és betöltés után dugom be.
A grafikus hálózatbeállító is hülye lett, ha hozzáadok egy dsl kapcsolatot, és nem jelölöm be, hogy minden felhasználó használhassa, akkor a program főablakában még látom a "dsl1" kapcsolatot, de a hálózatbeállító ikonjára kattintva már nincs a választhatók listájában.
Ha bejelölöm, hogy minden felhasználó használhassa, akkor meg már a beállító főablakában is üres marad.
Újra futtatva a pppoeconfot, az meg azt mondja, hogy már fut egy pppoe folyamat a háttérben.

Vladi: majd otthon megnézem, itt most a nagyszüleim miatt marad a 3.0, mert ez magyar. Amúgy nem kellene a csomagkezelővel magától frissülnie FF-nek? Vagy erre még várnia kell kicsit?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16261) #16820480 válasza PuMbA (#16253) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából még nem próbáltam, csak emlékszem még nekem mennyire ment a 8.04 alatt a laptopom, volt még pár hiányosság benne.

(#16262) pc-user válasza CPT.Pirk (#16260) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ha jól emlékszem, Major Major azt javasolta, próbáljam meg Network Manager-el beállítani a kapcsolatot (mert "pppoeconf"-al nem sikerült).

[ Szerkesztve ]

(#16263) csibor


csibor
őstag

IRC kellene használnom jelszókéréshez,Ubi alá mit ajánlotok?Persze hogyan kell használni,tegnapig azt sem tudtam mi az :B

(#16264) CPT.Pirk válasza pc-user (#16262) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet menne azzal, de ahhoz megint újra kellene rakni a rendszert, mert nem tudom kiszedni belőle a pppoe-s beállítást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16265) PuMbA válasza CPT.Pirk (#16264) üzenetére


PuMbA
titán

Grafikusan nem fog menni,mert nekem sem ment. Beállítottam aztán nincs ott. pppoeconf-fal szórakoztam egy ideig aztán jó lett,de inkább benyomtam egy routert dhcp-vel és megoldódott. Esetleg megpróbálhatod 8.04.3-al,amiben elvileg jól működik ez.

[ Szerkesztve ]

(#16266) PierNight


PierNight
aktív tag

sziasztok, tegnap feltettem én is az ubuntu 9.04-et! elég furcsa még de pár hét és össze barátkozunk szerintem :)
lesz majd pár kérdésem! remélem nem baj.
Most megyek is. holnap estefelé jövök!
sziasztok! ;)

pl: itt hogy lehet printscreenelni?

[ Szerkesztve ]

(#16267) Kicsirics77 válasza PierNight (#16266) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pl: itt hogy lehet printscreenelni?
megnyomod a gombot amin az áll hogy prt scr

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16268) body007 válasza Kicsirics77 (#16267) üzenetére


body007
addikt

:DDD

PierNight: vagy az Alkalmazások menü / Kellékek / Képernyőkép készítése

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16269) WillChi


WillChi
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Asus P5GC-MX lap ill. a processzor hőmérsékletének figyelését hogyan lehet megoldani?

Ubuntu 9.04 van fent, és a Hardware Sensor Monitor telepítve van.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#16270) Vladi válasza WillChi (#16269) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt szó van arról is. + hozzászólások

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16271) WillChi válasza Vladi (#16270) üzenetére


WillChi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! Már műxik is minden, ami kell... :R

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#16272) Hunter2


Hunter2
addikt

Most kezdtem el használni a 9.04 Desktop verzióját és eddig kellemes meglepetés a régebbi Suse és mandrake-es tapasztalataimhoz képest.

Most négy kérdésem lenne:
1.Felraktam az operát és a youtube videókat nem jeleníti meg, mit kellene telepítenem hogy menjen.

2.Ha találok valami progit ami nem .deb csomagban (bz2, tar , gz) azt hogy tudom telepíteni vagy .deb csomagot csinálni belőle??

3.tudtok valami winamp klón progit ubuntu alá, régebben xmms-t használtam valamelyik disztró latt de nemtudom hogy ez megvan-e ubuntu alá.

4.Az ubuntu simán tud használni bármilyen .deb csomagot? 100% debian kompatibilis az ubuntu? (ez most lehet hogy láma kérdés :B )

[ Szerkesztve ]

(#16273) Hunter2


Hunter2
addikt

Azt nem írta az elözőbe hogy olyan mp3 player kellene ami m3u kompatibilis és lekezeli a benne lévő netrádiókat is. Most a Rhythmbox 0.12.0-ot használom de a winamp által létrehozott m3u-ból kiolvasott tracklistből kiszedi a netrádiókat.

(#16274) body007 válasza Hunter2 (#16272) üzenetére


body007
addikt

1. Flash 10

2. a tömöritett dolgok legtöbbször források Vladi cikke, h mit kezdj vele
jah, ha .rpm-et telepítenél

3. Audacious, ez olyan mint a winamp de xmms is megy

4. ahogy tudom 100%, de majd kijavítanak ha nem :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16275) Hunter2 válasza body007 (#16274) üzenetére


Hunter2
addikt

Menet közben rájöttem hogy winamp meg y wine alatt, már csak egy parancsikont kellene hegesztenem hozzá.

Felraktam a Flashplayer 10-et de még mindig semmi, FF alatt mennek a videók de én operát akarok használni.Szerintem valami beállítási gond lessz.

[ Szerkesztve ]

(#16276) Hunter2


Hunter2
addikt

Létezik grafikus program amivel lehet programot fordítani forráskódból?
Elolvastam vladi cikkét de csomó parancs nem jó , nem találja a telepítendő csomagot , file not found stb. Ez lehet attól van hogy régi a cikk.
egyébként egy grafikus grub szerkesztőt akarok lefordítani.

(#16277) pc-user válasza Hunter2 (#16276) üzenetére


pc-user
aktív tag

A "beépülő beállítások" -nál mindent rendben találtál?

(#16278) Hunter2 válasza pc-user (#16277) üzenetére


Hunter2
addikt

opera:plugins-re gondolsz?

(#16279) Vladi válasza Hunter2 (#16276) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én nem tudok grafikus felületről. De nem is nagyon kell.
A cikk meg elég időtálló, hogy boldogulj a segítségével. 1 nap után nem fogsz tudni programot forgatni az elég valószínű. :U

De mesélj mit szeretnél forgatni? Hol akad el? Mit nem értesz?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16280) pc-user válasza Hunter2 (#16278) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ja, igen, az eggyel korábbi hsz-edre szerettem volna válaszolni eredetileg... :)

Szóval kicsit utánanéztem (mert én is használok Operát, de 8.04-en) és ezen az oldalon: [link] ugyanezt a problémát veti fel valaki, hogy Ubuntu 9.04-en, 9.64-es Opera alatt nem működik a 10-es Flash. Bele kellene olvasgatni, hogy milyen megoldásokat javasolnak ott.

[ Szerkesztve ]

(#16281) Hunter2 válasza Vladi (#16279) üzenetére


Hunter2
addikt

1.qt csomagokat nem találja telepítéskor
2. "Elindítható a ./configure paranccsal."-->No such file or directory
3. "./configure --help"-->No such file or directory

(#16282) Hunter2 válasza pc-user (#16280) üzenetére


Hunter2
addikt

rákerestem a témára , úgytűnik hogy elég régi keletű a téma. Jóval régebbi verzióknál is jelentkeziok a dolog.Megpróbáltam az opera plugins mappába bemásolni az FF mappájából a flash plugineket de semmi haszna nem volt.

A GRUB szerkesztést sikerült megoldani kgrubeditor-ral, most csak egy másik vinyón lévő Vista 64-et kellene beraknom a GRUB bootsorrendjébe.
Aza baj hogy nemtudom megállapítani hoghy a /dev/sdb1/ az (hd?,?) mert csak ilyeneket enged beírni.

(#16283) body007 válasza pc-user (#16280) üzenetére


body007
addikt

Nálam Jaunty-n, 9.64 Operával, 10es Flash-el mennek a dolgok mint az ágyba kak... :D

Hunter2: másold be a végét a kimenetnek, ahol írja, h mi kell neki

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16284) pc-user válasza body007 (#16283) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nem mondod... Elsőre összejött a dolog, vagy volt egy kis herce-hurca vele? (Ja, már látom is a kiegészítésedet)

[ Szerkesztve ]

(#16285) #16820480 válasza #16820480 (#16261) üzenetére


#16820480
törölt tag

közben sikerült egy (fél)megoldást találni:

Van egyszerűbb videó támogatás az Intel Poulsbo chiphez. Az alábbi lépések szükségesek a natív (1366x768) felbontás használatához (hardveres gyorsítás továbbra sincs!):

- fűzzük hozzá az /etc/apt/sources.list fájl végére a következő sort:
deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mobile/ppa/ubuntu jaunty main

- parancssorból futtassuk a következőket:
sudo gpg –keyserver keyserver.ubuntu.com –recv 0×99d6b21cc6598a30
sudo apt-get update
sudo apt-get install xserver-xorg-video-psb

- reboot

annyi a dolog szépséghibája, hogy persze 3D nincs, compiz sem, viszont megy a natív felbontáson az Acer One 751h, ami már egész tűrhető.
illetve egy megjegyzés, hogy a fent említett paranccsal nem sikerült feltenni a megfelelő gpg kulcsot, hanem le kellett szedni kézzel az ubuntu-mobile ppa oldaláról.

(forrás: [link], a kommentek közt)

[ Szerkesztve ]

(#16286) body007 válasza pc-user (#16284) üzenetére


body007
addikt

Nem tudom mennyit számit, de friss telepítésen első dolgom az ubunt tweak felrakása. Abban szépen beállítgatom a 3. féltől származó repókat (benne van az Opera is), szépen frissít egyet, utána (még mindig au UTben) telepítem a progikat (innen van az Opera is). Ezekután már (majdnem) mindent visz :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16287) pc-user válasza body007 (#16286) üzenetére


pc-user
aktív tag

Értem. Tehát ha Ubuntu Tweak alól telepítek, biztosabb működésre számíthatok? (Valamelyik Ubi alapú disztróban mintha alapból benne is lenne...)

(#16288) McKane


McKane
senior tag

Üdvözlet!

Egy ismerősöm azzal a kérdéssel fordult hozzám, hogy ha ő az Ubuntu ShipIt szolgáltatásán keresztül rendeli meg az Ubuntu Server kiadást, azt is ingyenesen küldik el a postán?
Köszi a választ elöre is! :R

Üdvözlettel: McKane

(#16289) Hunter2 válasza McKane (#16288) üzenetére


Hunter2
addikt

igen, nekem tegnap jött meg a csomag UK-ből.

body007
Kimenet?

(#16290) Major Major válasza Hunter2 (#16282) üzenetére


Major Major
őstag

sdb1 az hd1,0 (grub 0-tól csinálja a számozást)

(#16288) McKane
server is ingyenes

(#16291) Vladi válasza Hunter2 (#16281) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor vissza a README-hez. Egyáltalán forrásról van szó? Attól, hogy tar.gz, az még lehet bármi. Előre fordított program is, vagy slackware csomag is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16292) Hunter2 válasza Vladi (#16291) üzenetére


Hunter2
addikt

Egyenlőre megoldottam programfordítás nélkül.Szóval most hagyom ezt a témát egy darabig.

(#16293) body007 válasza pc-user (#16287) üzenetére


body007
addikt

Nekem onnan telepítve + repók megadva majdnem, h tökéletes. A DivX webplayer-es cuccokkal kell kicsit küzdeni :)

Hunter2: kimenet:
konzolba:

./configure

ami itt lefut az a kimenet :) Ebből kellene azt a rész idemásolni ahol megáll/hibát ír

szerk: a build-essential csomag mindenkép kellene

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16294) pc-user válasza body007 (#16293) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi, hogy ajánlottad. :)
Telepítem és összeismerkedem vele.

(#16295) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Még csak most ismerkedek az Ubuntuval (elsőre igen csak pozitív benyomások) de sehol sem találok Gainward 6600GT 256MB-os videokárolyhoz drivert.
(32bit)
Illetve találtam egyet de annak .run a kiterjesztése és nem jutok vele 1rőla 2-re.. :(

Előre is köszi!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16296) Badman 4ever válasza Vladi (#16259) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az nem számít, hogy ütközik több magon, mert egy 1,6-os Pentium III van alatta. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16297) PuMbA válasza Zewa (#16295) üzenetére


PuMbA
titán

Rendszer-->Adminisztráció-->Eszközmeghajtók

(#16298) PierNight válasza body007 (#16268) üzenetére


PierNight
aktív tag

köszi, egyébként annyira nem vok hülye h nem tom h kell print screenelni xp-n de itt hiába nyomkodom a printscreen gombot vagy ctrl-el semmi nem történik! de ez így már ok!
újabb kérdések: miért nem érzékeli a gép az usb-s cuccokat?
egér,bill ok meg webcam is de pl psp-t és mobilomat se érzékeli :S

(#16299) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Megint segítségetekért jöttem. Szóval van 3 winyóm, az elsőn az XP, a második adattár, a 3.on meg win7 volt telepítve. Miután töröltem a 7-est az EasyBCD-vel letiltattam a bootmanagerét és az XP jól bevált boot.ini-jét használta a gép (törölni nm engedte a 7-es loaderjét). Aztán jött az Ubuntu a winyóra, amin a 7-es volt előtte, megcsinálta a saját managerét, ami eddig szép és jó. Csakhogy én aktiváltam a szunnyadó Win7 loaderjét, ami törölte az Ubi loadert. :W Szóval az EasyBCD-vel beállítottam, hogy igen a 3. lemezen Linux van és igen rakjon fel Grubot, csakhogy amikor a listából kiválasztom a Linuxot a Grub konzolja jelenik meg Dos stílusban. :W Ugye a Grubot konfigurálhatom, szóval az lenne a kérdés mit állítsak be a Grub-nak, hogy a Linuxot indítsa?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16300) #16820480 válasza PierNight (#16298) üzenetére


#16820480
törölt tag

psp-hez javaslom a kártyaolvasót, gyorsabb, egyszerűbb. telefonból meg csak nem nokiád van? mert azt nekem sem hajlandó felismerni, minden más usb-re dugott dolgot simán (mp3 lejátszó, blackberry...).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.