Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) infectedmann


infectedmann
őstag

Sosem gondoltam volna, hogy egy "végre vége" érzés fog elkapni a sorozatzáró rész után.

(#21252) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Na megnéztem én is az utolsó részt.

Az évadból szerintem ez volt a legjobb, ez persze nem azt jelenti hogy olyan nagy szám volt tekintve az évad egészet.

Tényleg keserédes lett a vége, legalább is a két főszereplő szempontjából. Dany meghalt, Jont pedig száműzték. A Targaryen ház így már sose kerül hatalomra, de ha Jonnak lesznek utódai Falon túli királyként, akkor az érdekes lehet.

Azzal, hogy Bran látta ez fog történni tulajdonképpen keretet kapott az évad, kérdés az, hogy Jonnak ezt elmondta-e. Tulajdonképpen ha Jon nem mondja el a testvéreinek az igazat, akkor vszeg Dany sem égeti fel Királyvárat.

Valami bónusz nem ártott volna a végére ami Danyhez kapcsolódik. Elég meh volt, hogy csak így repült vele a sárkány aztán szevasztok.

You are not prepared.

(#21253) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Ez az utolsó rész is tele volt logikai bakival :W olvastam a leaket , de reménykedtem , hogy valami félrevezetés.

Számomra az lett volna kielégítő , ha drogon megjelenik a királyválasztó gyűlés közepén és felégeti az egész pereputtyot , Danny pedig megérdemelte volna hogyha nem is támasztja fel R'hlorr , legalább NightQueent csinálhattak volna belőle , ha már a falas témát így erőltették legyen is funkciója
-Sansa vicc , hogy még ilyenkor is ágál mint egy kis beképzelt picsa
-Bran mint király , mi szerepe volt ? értem én , hogy megtört meg 3 szemű holló , de akkor is mit tett a szarkavaráson kívül ?
- Arya ő okés
- John kb akkor hatódtam meg a legjobban és éreztem , hogy itt 10 évnek vége mikor megsimogatta szellemet az szép momentum volt , de most vele mi lesz ? élhet a vadakkal boldogan míg meg nem hal.. drogon megehette volna nyugodtan...
- Sam az új nagymester :) legyen
- Bronn mint pénzügyminiszter istenem...
- Tryion megölte az apját elárulta a királynőjét és nyugodtan élhet tovább mint marci hevesen széép..
- Cersei sokkal mocskosabb halált érdemelt volna
- Szürke féreg is : na minden fasza a királynőm gyilkosát száműzik mehetünk Naathra nyaralni
- Davos , Brienne ők jó helyen vannak
- Az osztódó fosztogató barbár dothrakiak meg maradnak zabot hegyezni ?:D
összességében nekem hatalmas csalódás a sorozat 8x3 óta , reménykedve várom a könyveket , hátha egyszer lesz belőle valami :U ;)

Ez sokat elárul a lezárásról is :

Rating By Demographic
All Ages – 5,2/10
<18 – 7,8/10
18-29 – 5,1/10
30-44 – 5,2/10
45+ – 6,4/10

(#21254) dudu5130


dudu5130
őstag

A célt elérte, sokkolt. nem is kicsit.

(#21256) oxox


oxox
addikt

vége...az utolsó rész 30 percig tartott, onnan levezetés.

sajnos velünk volt a hiba...a sorozat magasra rakta a lécet, és sokáig meg is ugrotta, mi meg vártuk, hogy ez folytatódjon, de a végtelenségig nem lehet emelni a tétet.

vége, szép emlék marad a sorozat :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21257) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Olyan oldalt tudtok ajánlani ahol jó minőségben vannak fent a sorozatból képek,háttérképnek.
Amiket találtam azok nem valami jó minőségűek...

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21258) HellGreg


HellGreg
őstag

Ez minősíthetetlen lett. A második felét már csak kattintgatva néztem, olyan unalmas volt.
Számomra a harmadik résszel véget ért a sorozat, ami utána jött, azt szeretném elfelejteni. :(((

(#21259) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Na jó, akkor:

- Drogon mégis honnan a picsából tudta, hogy Dany-t leszúrták. Miért nem égette el Jon-t, csak mint egy sértődött óvodás leégette a trónt, honnan tudta, hogy az a trón mit jelent, ha még életében nem látta?
- Szánalmas alkudozás Szürke Féreggel, miért nem ölték meg Jon és Tyrion-t? Ehelyett jó akkor válasszatok magatoknak király és majd ő megmondja, hogy mi legyen. Wat?
- Bráner egyszer azt mondja, hogy nem akar király lenni, majd azt, hogy egész életében erre készült. Wat?
- Jon miért lovagol el a vadakkal, a vadak miért kempeltek ott az éjjeli őrségben?
- Ha Bráner megtudja vargolni Drogont, akkor miért nem akadályozta meg az egész népirtást? Csak azért, hogy most ott pöffeszkedhessen?

Faszság, béna, gagyi utolsó évad. Fásult írókkal. 10/4

Megyen!

(#21260) Revesz válasza NyalokAA (#21253) üzenetére


Revesz
aktív tag

A sárkányok "urát" csak nem eszi meg egy sárkány xD. Tudta ezt Drogon mindig is, azért nem bántotta.
Gondolom Jon is tűzálló mint Dany volt, így megégetni is érdekes lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#21261) Zolom89 válasza dudu5130 (#21254) üzenetére


Zolom89
senior tag

Igen ez volt a cél és be is jött...

Tele volt hibákkal persze, nem is azért néztem mert tökéletes volt, olyan nincs is.. mindenki más és mást várt evvel nincs is baj. Mindenki zárja le magába, eméssze meg..

Ha Jon-nak lesznek is gyerekei biztos hogy nem szőke, tűzálló Targeryenek lesznek ez tuti..szóval Danyvel ki is halt a legendákban annyit emlegetett család, ez valahogy olyan hietetlen..

Revesz: Nyilván Jon-nak is fel tűnt volna gyerek korától kezdve ha az nem? :D

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#21262) oxox válasza CptAdamica (#21259) üzenetére


oxox
addikt

honnan veszed, hogy tudja vargolni?....az NK-t is megkereste, de nem őt vargolta.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21263) CptAdamica válasza oxox (#21262) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha megtalálná akkor valahogy csak irányítani akarná, nemde?

(#21264) jbalint18 Szerkesztve. :P

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#21264) jbalint18 válasza CptAdamica (#21263) üzenetére


jbalint18
tag

hollók? :U

(#21265) infectedmann válasza CptAdamica (#21259) üzenetére


infectedmann
őstag

Szerintem nem tudja meg vargolni Drogon-t, de más élőlényekkel rá tud találni, meg alig ismertük meg mire képes pontosan, csak néhány dolgot láttunk.

Amúgy én is agyon vártam, hogy Drogon megegye vagy megpörkölje Jon-t, aztán végül jött a hollywoodi "mehh" megoldás.

Igazából én már semmit nem vártam a befejező résztől, tudtam, hogy úgysem képesek ebből már semmi értékelhetőt kihozni.

Teljesen úgy lett lezárva, hogy ezt a sorozatot még bármikor újra elővehetik egy folytatásra.

(#21263) san01: nem hiszem, hogy irányítani akarná, csak azért jó lenne tudni, hol van a sárkány, ami képes lenne elpusztítani egész Westeros-t :D

Van van abban valamit, amit amúgy a többiek írnak, hogy ott csörgedezik Jon-ban a Targaryen vér és emiatt nem lett belőle eledel vagy a tűz martaléka, de akkor is drámaibb lett volna ha Jon odavész Drogon által.

(#21266) DaveNo1 szerkesztettem közben :)

[ Szerkesztve ]

(#21266) DaveNo1 válasza infectedmann (#21265) üzenetére


DaveNo1
veterán

Pont az lett volna logikátlan, ha Drogon elégeti Jon-t. Hirtelen most mindenki elfelejtette, hogy Jon Targaryen?

A sárkányok intelligens lények a Trónok harca világában, nyilván a saját urát nem égeti el.

You are not prepared.

(#21267) batai15


batai15
félisten

Meg néztem a részt .szomorú vagyok nem tagadom ,egy korszak zárult le.
Sajnálom mert űrt hagy bennem ,és nagyon sok kérdést .
Ha a story végig olyan irányba halad ahogy lezárták a ezel a résszel,akkor azt mondom szép befejezés volt ,de így megható de egy logikátlan fos.
Jon nem vérbeli targaryen ,hanem félig Stark félig targaryen.
Targaryen házban ,csak házon belül egymással kefeltek .

[ Szerkesztve ]

(#21268) Revesz válasza DaveNo1 (#21266) üzenetére


Revesz
aktív tag

Ezzel 100% egyetértek, de szerintem tűzálló is, hisz vérbeli targaryen... Ha gondolattal irányítani lehetett akkor simán tudta, hogy ki a tulajdonosa, így Jonnak lett egy sárkánya ami hisztis most egy kicsit xD.

[ Szerkesztve ]

(#21269) Zolom89 válasza infectedmann (#21265) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem is lepődnék meg ha 3 év múlva bejelentenék hogy megvették a jogokat és jön egy folytatás x idő múlva mi lett a hatkirályságból blabla...

Első trealer: A háttérből egy szőke nő feltünik kinek nem látjuk az arcát de szépen befont haja van. :DDD

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#21270) jbalint18 válasza Zolom89 (#21269) üzenetére


jbalint18
tag

Komoly lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#21271) DaveNo1 válasza Zolom89 (#21269) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kétlem, ennek vége. Spin-offok lesznek majd.

Igazából ez a sorozat érdemelt volna meg 10 évadot 10 résszel, mindent szépen kibontva/lezárva. Nem hiszem el hogy pénzügyileg ne érte volna meg amekkora hype van már körülötte. Ekkora hype csak Avengers körül volt idén.

Mondjuk a lezárás lehet úgy se lett volna jó. Azért valljuk be a sorozat addig volt 10/10 amíg csak ment előre de nem került közelebb a lezáráshoz.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#21272) oxox válasza Revesz (#21268) üzenetére


oxox
addikt

Jon nem tüzálló.megint jönnek a teóriák :)..ez már akkor kiderült, mikor az első élőhalott Mormon-ra támadt még az éjjeli őrségben, és Jon megfogott egy lámpást ami megégette a kezét...és most ne kavarjuk bele a meleget Vs tüzet, Dany úgy dönttöste forró a lámpásokat a lovasvezérekre, hogy azok is csak pislogtak mikor megmarkolta a vasat. Nem örökölte a tüzállóságót/hő elleni védelmet, ahogy dany báttya sem (hiába volt full Targaryen...emlékezzünk rá, miképpen végezte be.)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21273) batai15 válasza oxox (#21272) üzenetére


batai15
félisten

Azért a tűzállóság és az olvadt aranyat a fejedre önzés között van különbség.

(#21274) rongyi


rongyi
aktív tag

Sikerült nekem is megnézni a befejező részt, de valamit nagyon nem értek (több dolog is ködös ill. logikátlan, de ez nagyon).

Amikor Tyrion felteszi a nagy kérdést Brannek, hogy akar-e király lenni a fiú azt válaszolja, hogy különben miért jött volna ilyen messzire? Nekem ebből az jött le, hogy az egész ki volt tervelve a részéről ergo tudta, hogy meg lesz gyújtva Királyvár ill. tudta, hogy Joniboy leszúrja a Sárkányladyt. Szóval akkor lehet azt mondani, hogy Bran is nyakig benne van a népírtásba és morálisan kb. eg szinten vannak a Szöszivel?

(#21275) NyalokAA válasza rongyi (#21274) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Itt akkor már az is kérdés , hogy Bran nem emlékszek már melyik részben , de volt szó az örökösödésről és Bran azt mondta , ő már nem Stark hanem a 3 szemű holló és nem vágyik címekre meg uralkodásra ?! vagy az csak deresre vonatkozott ? :D és , ha sansa viszi északot a másik 6 királyság neki már deal ? :))

(#21276) CptAdamica válasza oxox (#21272) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én meg azt bírom, hogy megint túlgondoltuk. Lehetett sejteni, hogy Jon fog végezni Dany-vel és akkor jött a gondolkodós része, vajon mi lesz a sárkánnyal? Bran megvargolja, Arya lenyilazza? Lófaszt, elrepül, oszt kész!

Megyen!

(#21277) Peppo


Peppo
őstag

Szerintem Tommen látta a jövőt, azért tett úgy a hatodik évad végén, ahogy. Tudta, mikor kell kiszállni.

(#21278) aAron_


aAron_
őstag

Látom még sokan próbálnak logikát keresni a hülyeségben, abban, hogy mégis mi miért történt így. Dumb & Dumber fanficben szerintem nem érdemes. :N

What is your ikigai?

(#21279) Revesz válasza oxox (#21272) üzenetére


Revesz
aktív tag

Csak közben Jon egyszer meghalt és feléledt benne a targaryen "vér"(a stark meghalt, a targaryen megszületett)...xD.

(#21280) DaveNo1 válasza rongyi (#21274) üzenetére


DaveNo1
veterán

Félig meddig. Negyedik részben Jon kezébe adta a döntést.

A. Ha nem mondja el a tesóinak az igazat, akkor Dany vszeg nem őrül meg, és happy end.
B. Elmondja az igazat és odajutottunk ahova.

You are not prepared.

(#21281) infectedmann válasza DaveNo1 (#21271) üzenetére


infectedmann
őstag

Azt hiszem már itt a fórumban is volt róla szó, hogy az utolsó két évadra is 10 részt kértek a Weiss és Benioff duótól és a pénzt is oda tolták volna, de azt mondták, hogy saját kútfőből fixen nem tudnak 10 résznyi tartalmat megszülni :W

(#21282) DaveNo1 válasza infectedmann (#21281) üzenetére


DaveNo1
veterán

A 6. évadot is meg tudták korrektre csinálni.

Inkább csak elmennek star warsozni. Pedig azt a sagát kinyírták a 8. résszel. ;]

You are not prepared.

(#21283) rongyi válasza NyalokAA (#21275) üzenetére


rongyi
aktív tag

Igen, végülis így "mindenki" jól járt, mert Sansa megkapta Északot, ami önmagában akkora, mint a másik 6 királyság együttvéve és Brannek meg maradt a többi.

@DaveNo1: Az utolsó részből kiderült, hogy végülis Bran játszotta legjobban a "játékot", nagyobb szar kavaró lett, mint a Pók :DDD

(#21284) Peppo válasza rongyi (#21283) üzenetére


Peppo
őstag

Szegény Varysnak bármilyen jó kémhálózata lehetett (ami szépen eltűnt a hetedik évadra), akkor sem érhetett fel Branhez képest. :)

(#21285) infectedmann


infectedmann
őstag

(#21274) rongyi, (#21275) NyalokAA

Lehet megnézte az összes lehetséges kimenetelt, mint Dr. Strange az Infinity War-ban és ez volt az egyetlen számára elfogadható végkifejlet, de persze ez nettó hülyeség :DDD

(#21286) Peppo válasza DaveNo1 (#21282) üzenetére


Peppo
őstag

Mert szerintem ott még tudtak támaszkodni Martinra. Valamennyit csak haladt a hatodik könyvvel addigra, és tudott nekik súgni ezt-azt. De a végéről már csak nagyon keveset, ezért azt a két zseninek magának kellett összeraknia. Így sikerült.

(#21287) oxox válasza batai15 (#21273) üzenetére


oxox
addikt

szerinted milyen hőfok volt abban a jurtában?
arany olvadáspontja 1000 fok körül van, egy átlagos szoba (nem fából épitett jurta...amiben még olaj égők is vannak) 800-1300celsis fokon ég...szerintem akkor hasonlót birt ki Dany (de mikor a tojásokat keltette akkor sem lehetett kisebb hőmérséklet)

(#21279) Revesz - :R ez igaz, és a sárkány lenyeli Dany-t és Ő lesz az új NQK.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21288) Revesz válasza oxox (#21287) üzenetére


Revesz
aktív tag

Easy win, máris jobbra írtuk, mint amit kaptunk :D.

(#21289) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Mondjuk amikor Sam felveti a demokrácia ötletét és kiröhögik akkor azért felvetődik, hogy nem-e a Dany út lett volna-e a jobb.

You are not prepared.

(#21290) Valty


Valty
aktív tag

Ramin Djawadi-t nem említi senki? A soundtrack szerintem az egész évad alatt fantasztikus volt, sokat dobott a színvonalon

(#21291) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ez egy töltelék rész, ami annak fényében furcsa, hogy egyben sorozatzáró is. Lehet, hogy ez a kamu lezáró, és, mivel nem szivárgott ki, így leadták ezt, az pörgős EPIC lezáró részt meg törölték a g.ibe.

Valaki írta, hogy az eleje a lényeg, de én már az első 30 percben is majd elaludtam. Unalmas volt, lassú, és vontatott. Utána pedig még rosszabb lett, még lassabb, már kínosan vontatott.

Amikor Robin Arryn-t mutatták, és lerítt róla "bánja a f.om, csak legyen már valami...igen, igennel szavazok" Na volt a csúcspont.
Hízelgő rá az imdb 5.2.

(#21293) rongyi válasza infectedmann (#21285) üzenetére


rongyi
aktív tag

Ezen hozzászólásodon konkrétan besírtunk az asszonnyal :DD :DDD

(#21294) k-adi


k-adi
nagyúr

és a dotrakiakkal mivan? azok is mennek nyaralni féreggel? :D

(#21295) DaveNo1 válasza k-adi (#21294) üzenetére


DaveNo1
veterán

Beállnak mezőgazdásznak, a sarló ott is jól jön ;]

You are not prepared.

(#21296) HellGreg


HellGreg
őstag

AMúgy nem értem, miért kell spoler!-rel takarni mindent most hogy már elérhető az utolsó rész? Amíg meg nem néztem, én sem jöttem ide. Ahogy szerintem senki más sem tette volna.

(#21297) mepet válasza HellGreg (#21296) üzenetére


mepet
addikt

Tévedsz. Én pl. szándékosan elolvasom a spoilereket minden alkalommal (itt is), mielőtt megnézem a részt. Így jobban tudok figyelni a részletekre.

(#21298) energy4ever válasza HellGreg (#21296) üzenetére


energy4ever
addikt

Szinkronosan meg nincsen csak 1db resz... :U
Szoval sokak szamara meg csak most kezdodott az uj evad.

(#21299) oxox válasza energy4ever (#21298) üzenetére


oxox
addikt

részvétem számukra....ha ismersz olyat mond meg nekik, hogy háromrészes lett az idei évad végül...még lehet élvezni is fogják.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21300) Rison77


Rison77
senior tag

Munka előtt nem kellett volna megnézem, eléggé nagy ürességet hagyott maga után. Nyilván mindenki fel volt készülve arra, hogy nem szabad sokat várni már, azért ott van a de... John-nak egyáltalán miért kellett száműzetésbe vonulnia? Kinek szúrta a szemét a királynőölő? :D A városlakók megmaradt 10%-ának , akik túlélték a mészárlást, visszasírják a királynőt? A makulátlanoknak akik elhúzzák a csíkot jó messzire? A dothrakiaknak akik egyszer csak megjelennek majd eltűnnek? Meg ha már észak független oda is mehetett volna, értem én, hogy evvel előidéztek egy történelmi jelenetet,de a hatás, katarzis abszolút nem jött át. Gyorsan lezavarták a fent maradó nyitott szálakat, a lezártakhoz még csak véletlen se nyúltak. John elbúcsúzott Sam-től Deresben, királyvárban már el is kerülték egymást. A drámai hatások valahogy abszolút ki lettek herélve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.