Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Ragnar_ válasza Gyuri27 (#20438) üzenetére


Ragnar_
addikt

Amíg megvoltak a sárkányai és a serege addig persze, hogy elhitte, hogy őt illeti a vastrón. A származása mellett a hatalma is meg volt hozzá, hiszen ki mert volna szembeszállni a sárkányokkal. A sivatagos vidéket szépen végig is hódította. Csakhogy a Lannisterek azokhoz a kvázi rabszolgatartó barbárokhoz képest már jóval keményebb dió. Megtalálták a sárkányok ellenszerét is ugye, és Danny lassan ott lesz ahonnan elindult, hogy csak egy különösebb hatalom nélküli Targaryen aki ráadásul még nem is a jogos örögös a trónra. És míg ugye Deres ostromáig Jon érezhette úgy, hogy Danny nélkül reszeltek, addig mostanra lassan Jon lesz a nagyobb hatalmú/befolyású, de szerintem ha Danny durván be nem kattan (amire azért van esély) Jon ki fog tartani mellette.

(Szerintem a skorpiókat azóta fejlesztették, és ha jól rémlik a nyíl is másmilyen volt amit kilőtt, mint az amit még Bronn használt, mikor meglőtte az egyik sárkányt. Ezért is lehetett egyrészt, hogy komolyabb kárt tudott tenni a sárkányban.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20452) bagyulajuve válasza Integrale (#20450) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mondjuk szerintem az emberek 99,9 %-a észre sem vette, köztük én sem :DDD

Resistencia eterna

(#20453) oxox


oxox
addikt

Azért a NightKing királyvár nagy flash lett volna...csak ott a kripátkban nem emberi hullák vannak....öröm lett volna nézni a kéklángokat.

megnéztem ezt a mostani részt...számomra nem volt annyir borzasztó mint a leirtak...igaz továbbra is tartom magam hozzá, hogy a harmadik résznek kellett volna a befejező résznek lennie...komolyan a NK után egy rabszolga-szinkrontolmács a nagyhalál???
és ha ez lett volna a harmadik, és tartanánk oda ahol egy hete voltunk még olyan nagy bajunk se lett volna.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20454) Habugi


Habugi
addikt

Comment nélkül..: [link] :DDD

Neeem, mégsem bírom ki.., szóval nah, ennyit erről.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#20455) xtro válasza Integrale (#20450) üzenetére


xtro
aktív tag

Amit küldtél az egy forgatáson készült kép.

értsd: nem volt benne a leadott sorozatban

[ Szerkesztve ]

(#20456) Stigma.HC válasza xtro (#20455) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

És vársz erre rakciót hogy úúú bocs akkor ezt benéztem? :D

Meg amúgy is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#20457) LendvaiFeri1 válasza Stigma.HC (#20456) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20458) j0k3r! válasza k-adi (#20442) üzenetére


j0k3r!
senior tag

:DDD

Amúgy az is mennyire szánalmas már, hogy gyorsan 1 rész alatt akarják a "mad king/queen" karakterét felépíteni (amit nem így szokás, hanem szépen lassan, mert úgy van ereje és hitelessége) és ezért beáldoznak egy sárkányt és Missandei-t meg még majd ki tudja mit :DDD Amúgy egy ekkora tengeri csatában mennyi esély volt, hogy Missandei túléli és, hogy egy karcolás nélkül megtalálják a roncsok és a hullák közt? Vicc az egész :N

Amúgy Cersei is kezd már irritálni, de nem azért, amiért az írok akarják, hanem, mert ez az egy arca van már évadok óta, ami számomra már kezd unalmassá válni. Missandei megölése meg szerintem a Battle of the Bastards-ból Rickon megölésének a kínai utángyártott másolata volt :(

some men just wanna watch the world burn...

(#20459) LendvaiFeri1 válasza j0k3r! (#20458) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Csónakkal indult el.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20460) j0k3r! válasza LendvaiFeri1 (#20459) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Mondjuk én ilyet nem láttam, mert a történet 1 vágás után oda ugrott, hogy már a parton kapkodják a levegőt, de lehet, hogy én nem vettem észre valamit :R

some men just wanna watch the world burn...

(#20461) LendvaiFeri1 válasza j0k3r! (#20460) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20462) Aventador91 válasza j0k3r! (#20460) üzenetére


Aventador91
őstag

ha a partrajutást mutogatják fél órában (kevesebb idővel nem lehet megmutatni hogy a vízből kiúsznak stb) akkor az lenne a baj hogy húzzák az időt :D az a gond hogy itt a topikban a megmondók igényei ütik egymást

eleve ez a kevés főszereplő hal meg, régen nem így volt. de, így volt, évadonként egy főszereplő halt meg általában a vörös nászon kívül. ezek is az utolsó 1-2 részben.

[ Szerkesztve ]

(#20464) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20465) Aventador91 válasza Aventador91 (#20462) üzenetére


Aventador91
őstag

a negatív főszereplőket általában az adott évad 2. részében ölték meg

bár kinek ki számít főszereplőnek :D

[ Szerkesztve ]

(#20466) j0k3r! válasza Aventador91 (#20462) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem beszéltem fél óráról. Lehet, hogy épp a pohárért nyúltam, nem néztem 5 mp-re a képernyőre, ami miatt kimaradt az a mondat, amit LendvaiFeri1 linkelt. Igazából mindegy, nekem furcsa volt, hogy robbanás, vágás, parton szenvedés, vágás, ott áll megbilincselve, de így, hogy ott volt az a mondat, így már elfogadható :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#20467) k-adi válasza j0k3r! (#20458) üzenetére


k-adi
nagyúr

mivel már csak pár rész van hátra, sőt alig valami ezért gyorsan ki kell forgatni az ő karakterét is :D

amúgy meg úgy tudtam, hogy Missandei nem is tud úszni, így csónak ide-vagy oda, neki már ott mennie kellett volna.....

ja és amúgy Missandei beáldozása a legkisebb karakter, neki már eddig se volt sok szerepe, 0 tolmácsolási feladata volt eddig is az évadban

(#20468) dudu5130


dudu5130
őstag

Amúgy arról lehet valamit tudni, hogy Aemon mester miért mondott le az öccse javára a trónról amiért a fekete várba is került? A sorozatból nem sok derül ki úgy emlékszem és most eszembe jutott ez a szál.

(#20469) [CS]Blade2 válasza Integrale (#20385) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ebben a részben nem volt olyan durva teleportálás, csak egy kis skip-skip rész, hogy a tolmács szálljon be a csónakba, majd puf-puf, és vágás, és már sárkánykő helyett királyvárban van Euron és a tolmács csaj. Én is ezekben a másodpercekben forgolódtam, és vissza kellett tekernem, mert láttam, hogy sárkánykőn vagyunk, majd puf-puf, és királyvár...mondom elnéztem volna, és ezek a hülyék rögtön királyvár felé mentek? Euron hajói már km-ekre voltak, mire ezek a partra értek. Annyi, hogy aki ismeri fejből a westeros térképet, az tudja, hogy ez a két helyszín elég közel van.
Ettől még aki látta a sorozatot, az tudja, hogy Euron-nak egészen biztos, hogy van teleportja, valamint a sárkányok és a hollók tudnak a hipertérben utazni.

[ Szerkesztve ]

(#20470) whitezo88 válasza dudu5130 (#20468) üzenetére


whitezo88
nagyúr

[link]

Beadták a Fellegvárba fiatalon, félre a későbbi trónviszálytól, hogy baja esne. Szolgált Sárkánykőn is, majd a Falra ment felölteni a feketét, hogy elkerülje a későbbi cselszövést a fiatalabb testvére ellen ha be akarnák vonni.

(#20471) dudu5130 válasza whitezo88 (#20470) üzenetére


dudu5130
őstag

Köszönöm! Az öccsét akarták mindenképp a trónra ültetni?

[ Szerkesztve ]

(#20472) csababarca


csababarca
őstag

[link]

nah hát igen...a jó tanácsok. :U :DDD

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20473) [CS]Blade2 válasza csababarca (#20472) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Egyértelmű, hogy Jon-t és Tyrion-t nem az észéért szeretik. Tyrion-nál mondjuk ez egy váratlan fordulattal jött el, egyik nap már úgy kelt fel, hogy tökkelütött volt. Előtte még jól nyomta az ipart...
Jon mindig is sz*r volt a taktikában, a politikában, stb. csak ölni és parádézni tud. Mondjuk elmélyítettebb a karaktere, miután azt mondta Danynek, hogy nem maradhatna minden így, hogy te vagy a királynő, a nagynéném, és tovább du...lak? Na, hát mondom, hogy nem az eszéért szeretik. Valszeg a humoráért. :DDD

(#20474) Ragnar_ válasza LendvaiFeri1 (#20461) üzenetére


Ragnar_
addikt

És végig háttal evezett mikoris egy enyhe koppanással nekiütközött a csónakja egy Greyjoy hajónak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20475) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Spoiler 3. reszhez [link]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#20476) whitezo88 válasza SQX_Barto (#20475) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Hitler is reagált rá :DDD [link] illetve [link]

Amúgy Azor Ahai-al mi van? Elsüllyedt egy újabb plot hole-ban?

[ Szerkesztve ]

(#20478) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ez a /freefolk subreddit egy aranybánya, ajánlom mindenkinek.
Sandor válasza a DnD féle E4 ben történt magyarázatára: (spoilerish)

[link] :DDD

(#20479) raider21


raider21
aktív tag

A hősök halhatatlanok...! :P ;) :D

raider21

(#20480) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Amúgy azzal az elmélettel mi van, hogy Bran a Bloodraven? Meg a másik, hogy Jojennek hasonló rohamai vannak a sorozatban, mint Hodornak a hatodik évad végén, nekem ez mind érdekes és lehet jelen pillanatban esélytelennek tűnik, de ha csak a 6. rész felét valami ilyesmi magyarázatra szánnák...

(#20481) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Megnéztem a harmadik epizód kulisszák mögötti videót youtubeon és azt kell, hogy mondjam, mindenkinek le a kalappal (a show írókon kívül :DDD ) nagyon de nagyon nagy meló volt ezt az egészet megcsinálni, látszik, hogy mindenki szívét-lelkét kitette ezért a részért.

rant

Na de vissza a show írókhoz: amikor elérnek a night kinges arya jelenethez, az egyik "D" konkrétan azt mondja, hogy "arya comes out of literally nowhere" :W

Ennyire tudják hogy mit csinálnak szarul, de még csak elrejteni se próbálják, hogy bénán találták ki ezt a jelenetet? Mi az isten játszódott le a fejükben amikor KITALÁLTÁK hogy a SEMMIBŐL ugorjon elő Arya és meg se kérdezték maguktól, hogy ehhez talán mit szólnak majd a nézők?

Eddig megadtam nekik a rendezői, írói, tökömtudjamilyen benefit of the doubt-ot, hogy oké ezt ELNÉZTÉK. De nem, nem nézték el, TUDATOSAN ELCSESZTÉK.

Még egy pár kérdőjel mert ezt így nagyon nem értem: ???????? :DDD

/rant

Üdv. Johnny

(#20482) [CS]Blade2 válasza whitezo88 (#20478) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igazából meg lehetne így is csinálni, csak az a lényeg, hogy akkor ez be legyen mutatva, és ne a rész után mondja el az író.
Dany legyen beteg, feledékeny, szellemileg leépült karakter, és mivel a néző gondolkodik, így összerakja magától, hogy ja, hát igen, itt valszeg megfeledkezett Euron 1000 hajós flottájáról. De még így is s*r, mert akkor úgy kellene megírni, hogy egyedül megy a két sárkánnyal , és nincsenek vele a tanácsadói, szövetségesei, akik figyelmeztetnék, hogy "Dany, nehogy elfeledkezz az ellenségedről, Cersei-ről, és Euron 1000 hajós Westeros legb..óbb flottájáról"
Én már csak azért sem szeretném a trónra, ha érdekelne a trón téma, mert áthozta a barbár, erőszakoló bevándorlókat anélkül, hogy mindenféle következményekre gondolt volna, valamint, ez, hogy elfelejtette, hogy az ellenségének van 1000 hajója. Milyen királynő lenne ez? Elfelejtene ezt azt, aztán 1.000.000 fővárosi meg mondjuk éhen döglik, ha véletlenül lesz még egy tél.
Eddig Cersei és Euron az, akinek itt van esze is, tud taktikázni, tud előre számolni, meghúzzák, amit meg kell...de csak volt, mert az utolsó részben fatális banális hibát követtek el, hogy nem lövették szarrá a csipet csapatot Dany-stül, Drogon-ostúl, Tyrionostúl. Valszeg ők is feledékenyek lettek, és elfelejtették, hogy az ott az ellenség, ott lőtávolon belül, szinte védtelenül. Lehet, hogy mostantól Cersei a pozitív karakter, mert áldott jó szíve van a 4. részben.

[ Szerkesztve ]

(#20483) zolka95


zolka95
őstag

Dany azért nem láthatta a vasflottát, mert egy szikla mögül lőttek. Látszik, hogy mögüle jönnek elő.
Bár ezen is lehetne vitázni, hogy de hát felülről akkor is látnia kellett volna, stb. :DDD
De legalább a készítők gondoltak arra, hogy ne csak úgy a nyílt vízen hajókázzanak. Szóval nem akkora baki ez.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#20484) csababarca válasza zolka95 (#20483) üzenetére


csababarca
őstag

azért baki, mert ezek szerint hőkövető nyilakkal lőttek, mert a sárkánytől balra lent voltak, miközben totál szemből nyomták mellkason Rhaegalt.
az utolsó nyíl jött kimagyarázható irányból, és szögből.

ha a nyíl szemből jött, akkor feltételezhetjük hogy látnia kellett volna őket. mert ők sem bírják kilőni, ha nincs látószögben.
vagy a hegyen is átfúródó nyilak, vagy hőkövetés.
erre más indok nincs.

de nem is kell indok, így volt mert csak.
mint ahogy Dany elfelejtette ugye, vagy Arya a semmiből ugrott elő az NK-ra. ezek a készítők magyarázatai.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20485) Peppo válasza jonnyjoker01 (#20481) üzenetére


Peppo
őstag

Akkor tényleg egyszerűen beleszartak az egészbe, tudván, hogy az utolsó pár részt már úgyis megnézi a többség. Reméltem, hogy ez nem igaz, de úgy tűnik, mégis.

Ehhez méltóan IMDB-n a legutóbbi rész 6,8 pont. Korábban 8 alá nem ment egy sem.

Ezek mögé is odaállhatna Unella septa a kolomppal.

(#20486) whitezo88 válasza csababarca (#20484) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Neten mar van aki kiszamolta mekkora sebesseggel kellett a nyilaknak menniuk hogy atlojek a susut, akkora tavolsagbol es pontosan, es hogy esesi szog nelkul atszaggassak a hajot. Asszem mach6... Qyburn a GoT Tony Starkja :DD Railgunt keszitett fabol es acelbol.

[ Szerkesztve ]

(#20487) batai15 válasza whitezo88 (#20486) üzenetére


batai15
félisten

Az a vicc hogy a sárkányon nem ment úgy át mint a hajón a nyíl már itt bukik a dolog ..

(#20488) Imilenni


Imilenni
addikt

Amikor Arya felvesz egy arcot, akkor a többi testi adottságot is magáévá teszi? Gondolok itt magasságra.
Elég durva lenne, ha Arya megölné Cerceit, aztán felveszi az arcát, s beengedi Aegont? Aztán Deni agyilag kipukkan és megtámadja a várost? ;]

Press "F" to pay respects.

(#20489) LendvaiFeri1 válasza Imilenni (#20488) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Igen.

Az odaba**na! :C :Y :R

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20490) Imilenni válasza LendvaiFeri1 (#20489) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha jobban belegondolsz, akkor akadna csak ki igazán. Mert ugye Cerceinek köszönhetően halt meg az egyik "gyereke", s egy barátnője.

Press "F" to pay respects.

(#20491) Integrale válasza whitezo88 (#20486) üzenetére


Integrale
veterán

És honnan szülték meg a sárkány nyakának és szárnyának a sűrűségét, ellenállását?

Tényleg egy fantázia sorozatba akartok logikát és fizikát ?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#20492) whitezo88 válasza Integrale (#20491) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mint olvashatod, a hajo volt a fo alap, azt meg ismerjuk.

Itt a szamitas, 11 millio lbs erő kellett. [link]

(#20493) Integrale válasza whitezo88 (#20492) üzenetére


Integrale
veterán

Rettenetesen erőltetett dolog ilyen számításokat készíteni úgy, hogy sok tényezőt nem ismerünk. Milyen fából van a hajó, milyen vastag deszkákból, milyen sűrűn szegelve, szegecselve, milyen sűrű támaszokkal, dárda beesési szöge stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#20494) updog válasza Integrale (#20493) üzenetére


updog
senior tag

;]

Én inkább azoknak a szabadidejét irigylem, akik képesek ezzel időt tölteni :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20495) Spet válasza Imilenni (#20488) üzenetére


Spet
addikt

A könyvben a testi adottságokon (magasság, mell méret stb.) nem tudnak változtatni, nem alakváltók (más tészta a sorozatban Waif).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#20496) whitezo88 válasza Integrale (#20493) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ovasd el a szamitast. Ha magia oke de ebben nincs ilyen. Az az eroltetett hogy DND laza es lyukas irasi technikaval szeretne rovidre zarni a GoTot. Az egesz evadban el van felejtve csomo minden, iszonyatosan le van egyszerusitve. Peldaul hogy is lett hirtelen 40 fokos sivatag Kiralyvar? NK meghalt es instant felmelegedes? Elotte meg tel volt.

(#20497) Integrale válasza whitezo88 (#20496) üzenetére


Integrale
veterán

Ma reggel fagyott, két hete pedig 28 fok volt.

Az régi évadokban nem volt fura, hogy a kriptában levő gigasárkány koponyájából kiáll egy ilyen dárda? Ha azt a k. vastag koponyacsontot átviszi, akkor a szárnyát, nyakát, mellkasát és a hajtó is úgy, hogy közben eltelt X év, fejlesztettek rajta, amikor Bronn lelövi, akkor látszik hogy milyen a dárda, és látszik, hogy most milyen.

"Bad reklám is reklám too"

(#20498) csababarca válasza Integrale (#20497) üzenetére


csababarca
őstag

még mindig nem érted, vagy nem akarod megérteni, hol van a bibi a sárkány kilövésében.
megint azt tudom mondani, hogy nem azzal van a baj, hogy kilőtték, hanem hogy lehetetlen szögekből, találták el, minden féle oldalról, miközben egy helyen voltak a hejók, tehát egy irányból kellett volna érkeznie a nyilaknak.
plusz szikla....plusz ha már az első szemből jött a többi miért nem?
ha szemből jött, akkor miért nme látták?

azért mert ez így, hogy előtték keresztbe a nyakát megint látványosabb volt, és letojták, hogy éppen nem reális hogy az egy helyben lévő ahjók először szemből, majd arra merőlegesen jött 5 sec után a következő.

[link]
ez a hozzáállás most.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20499) Integrale válasza csababarca (#20498) üzenetére


Integrale
veterán

Írtam egy szóval is arról, hogy kilőtték, és miért ne lőhették volna ki?
Mutass rá légy szíves!


"Bad reklám is reklám too"

(#20500) Ragnar_ válasza Imilenni (#20488) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nagyon valószínű, hiszen a Frey jelenet nem működhetett volna másképp, sőt úgy tudom még az adott tag emlékeit is látja, a senki mikor felölti a arcát (valószínűleg valami mágia is van a dologban, és a külső szemlélő gyakorlatilag azt a személyt látja és hallja akinek a senki az arcát viseli. A filmben legalábbis.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.