Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) szatocs


szatocs
őstag

IMDb link

Az HBO oldala a sorozatról.

Rövid leírás:
Ott, ahol a nyár évtizedekig, a tél pedig egy emberöltőn át tarthat, gonosz tervek szövődnek.

A királyságot a cselszövő Dél, a kegyetlen Kelet, a jeges Észak határolja, és az ősi Fal védelmezi attól a két családtól is, akik készek halálos macska-egér harcot vívni a Vastrón megszerzéséért. Árulás, bujaság, intrika és természetfeletti erők fenyegetik a Hét Királyságot. A hatalomért vívott harc pedig váratlan és súlyos következményekkel jár.

Közeleg a tél, a Vastrónért folytatott küzdelem pedig megkezdődik. Délről indul, ahol a forróság összeesküvést, bujaságot és intrikákat szül, átjárja a hatalmas, vad keletet, egészen a fagyos északig, amitől egy 800 láb magas jégfal védi a királyságot. De a Falon túl sötét erők lakoznak.

Az HBO új drámasorozata George R.R. Martin nagysikerű, A Tűz és a Jég dala című fantasy regénysorozatán alapul.

A lebilincselő történet egy olyan fantasyvilágba kalauzolja el a nézőket, ahol nők és férfiak egyaránt becsületre és hatalomra vágynak, akárcsak a valódi világban. Westeros Hét Királyságának ura, Robert Baratheon király sziklaszilárdan uralja a Vastrónt. A sorozat azoknak a családoknak a felemelkedését és bukását mutatja be, akik maguknak akarják ezt a kiváltságot.

Történet álnokságról és árulásról, nemességről és becsületről, hódításról és diadalról.

A sorozat kezdetén Robert Baratheon király (Mark Addy) a birodalom fővárosából északra utazik, hogy megkérje régi barátját, Lord Eddard „Ned” Starkot, hogy segítsen királysága igazgatásában, miután korábbi főtanácsadója, a Király Segítője rejtélyes körülmények között meghalt. A királyságot a fiatal Daenerys sárkányhercegnő (Emilia Clarke) és bátyja, Viserys (Harry Lloyd) is fenyegeti, akik a keleti Targaryen család, Westeros korábbi uralkodóinak sarjai.

Rossz előjelek támadnak a királyságot északról határoló Fal felől is, ott Havas Jon (Kit Harington), Ned törvénytelen fia, az Éjjeli Őrség tagja követ el mindent a királyság védelme érdekében.

Királyok és királynők, urak, lovagok és renegátok, hazugok és becsületesek mind-mind harcba szállnak a trónért, ott, ahol csupán két választás létezik: győzöl, vagy meghalsz.
Forrás: [link]

Nekem nagyon tetszik a sorozat, eddig 3 részt adtak, a szálak most kezdenek beindulni. :)

Aki SPOILERezik, kérem jelezze!

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#2) szatocs


szatocs
őstag

Első kérdés: Ser Jorah Mormont kinek a kije? :) Mert mondta, hogy elárult valakit, de nem derült ki számomra, hogy pontosan kit.

=== Szatocs ===

(#3) Integra válasza szatocs (#2) üzenetére


Integra
titán

láttam az első 3 részt, semmit sem értek belőle, fogalmam sincsen ki kinek a kije és ki kicsoda, azt se, hogy miről szól a sztori. nálam csúnyán megbukott a sorozat. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) Tim82 válasza Integra (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tessék a sorozat nézése előtt elolvasni a könyvet. Megéri.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) Integra válasza Tim82 (#4) üzenetére


Integra
titán

ezt aláirom, a könyv biztos ezerszer jobb, majd ha nyugger leszek és már olvashatok amit akarok, addig meg marad a célirányos tananyag és gazdasági és egyéb dolgok, meg az ilyen csodás feldolgozások.
de ez a fehér bőrű szöszi leányzó jó féle, kéne:K rá emlékszem:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Tim82 válasza Integra (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

A feldolgozás elvileg meglehetősen hűen követi a könyvet, csak már az időbeli keretek miatt is sokkal kevesebb dolgot lehet kifejteni érdemben egy sorozatrész keretein belül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) philoxenia válasza Integra (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Simán elolvasható annyi idő alatt a könyv, mint amíg az tart, hogy megnézed a belőle készült sorozatot.... :U

2: [link] Spoiler!

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) Tim82 válasza philoxenia (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én direkt nem akartam spoilerezni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) philoxenia válasza Tim82 (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a sorozat olyasmi lehet, mint a Gyűrűk ura, olvasás után nagyobb az élmény...
Engem nem a történetszövés nyűgözött le, sőt a díjakat sem arra kapta a sorozat,/a könyvsorozat/ hanem a világ összetettsége, a karakterek jellemrajza stb....
Ha a sorozat csak feleolyan jó is lesz, mint a könyvek, már érdemes lesz többször is megnézni.... :)

Azért odaírtam a figyelmeztetést... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) szatocs válasza Integra (#3) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem kezd tisztulni, hogy ki kinek a kije, a szereplők is profin játszanak szerintem, még egyszer sem gondoltam arra, hogy "nem gondolják komolyan, amit mondanak". Számomra egész jól kezdődik.

(#7) philoxenia - Ennyit nem akartam megtudni, de köszi. Tényleg spoiler lett. :D

=== Szatocs ===

(#11) szatocs


szatocs
őstag

4 könyv van? Annyit találtam, de lehet, hogy van több is.

=== Szatocs ===

(#12) philoxenia válasza szatocs (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lenne, de nem fejezte még be őket....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) szatocs


szatocs
őstag

Bonyolódnak a dolgok, csak mindig bírjam kivárni a következő részt. :)

=== Szatocs ===

(#14) oxox válasza szatocs (#13) üzenetére


oxox
addikt

En az elso ket reszen vagyok tul...nekem eddig tiszta, nincs olyan szereplo akirol ne tudnam, hogy kinek a kije (legalabbis ugy sejtem)....

spoiler - a torpet meg a fattyut csipem eddig...nahh meg persze a farkasokat :) (bar ha minden igaz, akkor Laddy-vel -1)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#15) Antigonos


Antigonos
csendes tag

Nem olvastam az eredeti történetet, de szerintem kiváló a sorozat. A színészek nagyon jók, a jelmezek és díszletek szintúgy. A történet kibomlását meg kell várni, de roppant ígéretes amit eddig láttam. Van itt minden ami kell: hűség, árulás, cselszövés és intrika, vér, verejték, erotika, és persze lírai pillanatok is.

Maga a fantasy világ nagyon is életszerű, nem érezni gyerekesnek vagy mesterkéltnek. A karakterek is hús-vér, eleven embereknek tűnnek. Egyszóval nagyon tetszik, hollywoodi szuperprodukciókat megközelítő színvonal, aktuális szupersztárok nélkül (hál istennek). :R

(#16) brownus


brownus
veterán

tetszik ez a sorozat, egynek elmegy. de az a véleményem, hogy ennyi pénzt kár elbaszni a gyönyörű díszletre, ruhára, stb... és közben nem sok minden történik.(igaz a 4. részt még nem láttam.) pl. állnak a kibaszott falnál és semmit nem mutatnak, egy ilyen fantasy történetnél a látvány nagyon fontos!
szóval az HBO kapja be, mert inkább folytatták volna a karnevált!! :((( :)

azért remélem beindul...

[ Szerkesztve ]

(#17) szatocs válasza brownus (#16) üzenetére


szatocs
őstag

Gondolom a falon túli világot csak idővel mutatják, szerintem a 6. rész körül már lesz. Az 5.-et most nagyon várom, hogyan folytatódnak a 4. végén történtek. :)

=== Szatocs ===

(#18) oxox válasza szatocs (#17) üzenetére


oxox
addikt

jó volt a negyedik vége....

spoiler
bár nincs ellene bizonyíték, de maga a lovagi magatartás megjelenítése a fogadóban nagyon tetszett....de a lovagi torna se volt kutya

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#19) Tim82 válasza oxox (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

(bar ha minden igaz, akkor Laddy-vel -1)

Jó lesz a farkas neve Lady-nek is (mindegyik Stark gyerek a saját karakteréhez valamennyire passzoló nevet ad a farkasának).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) oxox válasza Tim82 (#19) üzenetére


oxox
addikt

igen tudom, s csak eliras volt

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21) szatocs


szatocs
őstag

Spoiler!

Az 5. rész végén csak pislogtam. Rendesen bekeményítettek.

=== Szatocs ===

(#22) po1son válasza Integra (#3) üzenetére


po1son
addikt

Szerintem nagyjából kiderül ki kihez tartozik és a szereplők nagy részének fő tulajdonságait is megismerjük, amivel megtudjuk azt is hogy ki lesz a jó és rossz és kik között lesznek ellentétek. A sztori meg benne van a sorozat címében, hogy mi lesz, de kell egy elő sztori is, nem lehet rögtön bele csapni a lecsóba.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23) oxox válasza po1son (#22) üzenetére


oxox
addikt

tegnap en is megneztem az otodik reszt...ez tetszett a legkevesbe.
olyan volt szamomra mintha mas rendezte volna...sokkal inkabb elment fantasy-be mint az eddigiek, es volt jopar beteg jelenet is benne...nem is tudnek olyat emliteni, ami tetszett. :O :( ...es volt jopar sablon is spoiler -pl egyertelmu volt, hogy a kislany meglat/meghall valamit macskakergetes kozben, legalabbis mikor a lepcson szaladt le mar semmi ketseg nem volt...de volt meg jopar

Amugy ahogy olvasgattam a kritikakat, pont azert jo a konyv, mert nincs benne egyertelmu jo/gonosz...emberek vannak, celokkal es jo/gonosz cselekedetekkel...

Annyi mindenkirol kaptunk infot mar, de attol felek, hogy a legtobbje csak gumicsont volt, es nem lesz jelentosege...de majd meglassuk.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#24) szatocs válasza oxox (#23) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem ettől függetlenül tetszett, meg is tudtak lepni pl az utolsó jelenettel is.

SPOILER
Elbambuló segéd, aztán egy olyan harc, amire nem számítottam, hogy most bekövetkezik. A harcjelenetek pedig naturalisták, szerintem egész jól megoldják, az ember el tudja képzelni, hogy ez valóban így történne.
Persze az várható volt, hogy oroszlánúrfit nem fogják most megölni, ahogy a főszereplőt sem. Kicsit viszont feldúlt voltam az utolsó jelenetet követően...

=== Szatocs ===

(#25) oxox válasza szatocs (#24) üzenetére


oxox
addikt

spoilerhat ez az, az is sablon volt....mitobb az sem volt meglepo, hogy a kozbeavatkozo ort lecsapja (megnem mondom melyik filmben, de mar lattunk ilyet)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26) szatocs válasza oxox (#25) üzenetére


szatocs
őstag

Nem sok újat láthat már az ember, valljuk be. :D Dexterben vannak jó fordulatok, ha arra vágysz, esetleg azt is nézd meg. :) Én nagyon bírom azt is.

=== Szatocs ===

(#27) po1son válasza oxox (#23) üzenetére


po1son
addikt

Tegnap megnéztem az 5. részt és hát tényleg jó pár olyan jelent van, ami eddig a sorozatra nem volt jellemező, de hát egy HBO produkció már csak ilyen vagy maga a könyv. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#28) Sprq


Sprq
aktív tag

A 6. rész ütött rendesen ! :D Úgynézki kezd beindulni ?

SPOILER

lehet én vagyok bamba de akkor mit jelent h Joffrey Baratheon szőke?

Do you hear the voices, too?

(#29) szőröscica válasza Sprq (#28) üzenetére


szőröscica
addikt

Azt jelenti, hogy minden valószínűség szerint nem Robert Baratheon, azaz nem a király fia.

(#30) szatocs válasza szőröscica (#29) üzenetére


szatocs
őstag

Mehetett volna SPOILER-be. :)

SPOILER
Ha az derülne ki, hogy Jaime fia, az érdekes, mert tudtommal elég gnóm gyerek születne egy családon belüli teherbeejtéssel.
Az utolsó momentummal az utóbbi két részben eléggé felrázzák az embert. :D De a forró tojás cucc és a Daenerys által tett következtetés a végén megint érdekes dolog. Mikor mondta, hogy koronát kap, már gondoltam, hogy milyet.

=== Szatocs ===

(#31) oxox válasza szatocs (#30) üzenetére


oxox
addikt

nem szuletik szuksegszeruen "gnom" gyerek a csaladonbeluli nemzesbol (foleg, ha nem sokadik generacios)....akkor a nemesek nagytobbsege nem lenne 100-as a nagy beljterjesseg miatt...azt meg eleg nehez elkepzelni, hogy kiderulne, hogy nem a kiraly fia (szerintem sem az)...egyreszt nyilvan ott is 9honap kell egy gyerek szuletesehez, es a kiraly tudna, hogy abban az idoben egyutt voltak, vagy sem, tehat o is palyazhat az apa cimre, masodsorban a lovagi tornan elesett fattya sem nagyon hasonlitott ra...harmadsorban, hogy is deritenek ki: hivjak a helyszineloket dns mintat venni?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#32) szatocs válasza oxox (#31) üzenetére


szatocs
őstag

Lehet. Mondjuk ha az anyuka szőke, már akkor is jó eséllyel lehetne szőke a fiú is.

=== Szatocs ===

(#33) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

bázz ez a 7. rész nagyot ütött :Y :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#34) szatocs válasza VR6-Fan (#33) üzenetére


szatocs
őstag

Ami a 6. :)

=== Szatocs ===

(#35) oxox válasza VR6-Fan (#33) üzenetére


oxox
addikt

tegnap a 6.-kat megneztuk, jo volt a vege...eljen a kiraly (aranykoronas) ! lenyegesen jobb resz volt mint az 5. (talan az eddigi legjobb volt)....7-be csak beleneztem, mert az oldalborda mar faradt volt...viszont a 8.-ra leszek igazan kivancsi :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36) VR6-Fan válasza szatocs (#34) üzenetére


VR6-Fan
veterán

valaki lelkes volt és idő előtt felkerült a netre, van hozzá felirat is :U

elkövetkező pár rész nagyon nagyon város lesz :Y

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37) szatocs válasza VR6-Fan (#36) üzenetére


szatocs
őstag

Na akkor azt gyorsan megkeresem. :D Köszi! :)

Szerk.: Na, 720p-ben nem is találom, akkor inkább kivárom. :D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#38) VR6-Fan válasza szatocs (#37) üzenetére


VR6-Fan
veterán

web rip-ben van, 20 colon nézhető volt elég jól :K

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#39) szatocs


szatocs
őstag

Na, végre megnéztem a 7. részt is. Ezek tudják, hogy kell befejezni egy részt, hogy utána egy hétig várd a következőt. :D

=== Szatocs ===

(#40) VR6-Fan válasza szatocs (#39) üzenetére


VR6-Fan
veterán

pontosan, a szemetek :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41) oxox válasza szatocs (#39) üzenetére


oxox
addikt

:K :K

idezem magam :B
"viszont a 8.-ra leszek igazan kivancsi"

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42) oxox


oxox
addikt

8.-ik resz elozetes...van kerdes amire valaszt kaptam...szoval ha nem vagyok olyan kivancsiak mint En, akkor inkabb ne nezzetek meg :))
[link]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#43) szatocs válasza oxox (#42) üzenetére


szatocs
őstag

Sosem nézem, pont emiatt. :D

=== Szatocs ===

(#44) Nesztovidis


Nesztovidis
tag

Nagyo tuti, ez kéne minden nap... imádom , kár hogy ilyen ritkán jön ilyen sorozat. És az is kár hogy csak 10 rész az évad, elősször szinkronosokat szedtem le ,de nem bírtam várni és természetesen felirattal én is végignéztem a 8. ig... :R :R sok sok ilyet

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#45) Nesztovidis


Nesztovidis
tag

Még annyit hogy nem tudjátok lessz e benne valami brutál csata jelenet?

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#46) szatocs válasza Nesztovidis (#45) üzenetére


szatocs
őstag

Szerintem lesz, mert már most is kedveli a sorozat a véres jeleneteket. :)

=== Szatocs ===

(#47) szőröscica válasza Nesztovidis (#45) üzenetére


szőröscica
addikt

Könyvet kellene beszerezni, de mindenhol csak előrendelni lehet.

(#48) Nesztovidis válasza szatocs (#46) üzenetére


Nesztovidis
tag

Hát volt egy-két meglepő felvétel , szinte horror
pl: a lovagi tornán , amikor beletört a dárda vége a formába :)

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#49) Nesztovidis válasza szőröscica (#47) üzenetére


Nesztovidis
tag

Van magyar hivatalos oldal, ott lehet hogy van olyan tag aki kölcsönadná esetleg...hátha

Csak telón érsz el : (30)-989-2062 - Hívj ...

(#50) Brent válasza szőröscica (#47) üzenetére


Brent
aktív tag

[könyvletöltés]

Ha nem tudsz várni, akár innen is lelehet tölteni..

Én is innen szedtem le.
Aztán áttettem a képet a tévére, jó nagyok a betűk aztán lehet olvasni az ágyból, egér mellettem azzal meg lehet tekerni az oldalakat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.