Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22152) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

GEORGE R.R. MARTIN ELÁRULTA, KINEK AZ ÖTLETE VOLT A HAVAS JON SOROZAT!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22153) dudu5130 válasza LendvaiFeri1 (#22152) üzenetére


dudu5130
őstag

Most akkor ebből lesz is valami?

(#22154) SzGee válasza LendvaiFeri1 (#22152) üzenetére


SzGee
aktív tag

azt hittem az árulja el, mikor jön végre az új kötet... :D gondolom már sose

If you leave me, can I come, too?

(#22155) SzGee


SzGee
aktív tag

nézhető az első rész a Sárkányok Házából, egészen bíztató volt a kezdet

If you leave me, can I come, too?

(#22156) dudu5130 válasza SzGee (#22155) üzenetére


dudu5130
őstag

Jól belecsaptak a lecsóba, volt dráma és akció is bőven. Jó kis nézettsége lesz, remélem a Jon széria is ennek köszönhetően elkészül.

(#22157) updog


updog
senior tag

Sárkányok háza 2. rész brutál jó volt szerintem, Rhaenys és Rhaenyra odaszúrásai egymásnak, és a sárkánykői jelenet nekem abszolút vitték a prímet, de egyébként is egyben volt nagyon. Ez a topic a kibeszélő? Vagy ezt ne offoljuk szét (esetleg legyen saját topicja?), meg úgy látom egyelőre nem nagyon van érdeklődés sem a Sorozatok topic pár hsz-én kívül?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22158) dudu5130 válasza updog (#22157) üzenetére


dudu5130
őstag

Amíg ment a GoT elég aktív topic volt de nem indult újra sajnos.

(#22159) SzGee válasza dudu5130 (#22158) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem annyira nem jött be a második rész, teljesen életszerűtlen volt a király választása, legalábbis semmit nem láttunk, amiből erre lehetett volna következtetni, a lány csak beszélgetett vele, meg sem próbálta elcsábítani, vagy ilyesmi
furcsa mindenesetre bár az előzetesekből már számítani lehetett rá, hogy őt fogja választani

If you leave me, can I come, too?

(#22160) dudu5130 válasza SzGee (#22159) üzenetére


dudu5130
őstag

Meg ugye a könyv :D Otto intézte azt valószínűleg, csak azt nem mutatták meg nekünk.

(#22161) updog válasza dudu5130 (#22160) üzenetére


updog
senior tag

Könyv spoilerekkel pls óvatosan, nekem is itt van a polcomon évek óta, de mióta a gyerekek megvannak, 0 időm volt, pedig egyszer már elkezdtem :)

Amúgy ugye eltelt fél év az első rész történései óta, az alatt simán kialakulhatott a komoly kapcsolat, de ugye sima logika (persze, Westeros világáról van szó, az nem mindig működik :D), már az első részben is eléggé sugallták hogy Otto némileg teljesen önös érdekből odadobja a lányát és pont ebben a kimenetelben reménykedik.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22162) SzGee válasza updog (#22161) üzenetére


SzGee
aktív tag

jé, nem is tudtam hogy ez kijött már könyvben, na akkor nemsokára neki is esem, csak előbb befejezem a Ken Follett könyvet amit most olvasok :)

If you leave me, can I come, too?

(#22163) LendvaiFeri1 válasza updog (#22157) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Nekem eddig kifogástalan. A könyvet (még) nem olvastam, néhány előzetest láttam csak, így abszolút "laikusként" ültem neki. Daemon eddig a kedvenc karakterem, a többiek eddig elég semmilyenek. Kivéve Otto, Ő ilyen Baelish és Tywin keverékének tűnik nekem.

Van még nyolc rész, a következőkben az előzetesekből ítélve felpörögnek az események, el fog telni néhány év, plusz végre lesz egy kis akciós is.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22164) Sz. Géza válasza LendvaiFeri1 (#22163) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Igen, Otto lesz a fő sz.rkeverő.
Bár nekem valahogy mindig nevethetnékem támad ha ránézek, mert egy korábbi szerepe jut eszembe, a "Sztárom a párom"-ból. :)

[ Szerkesztve ]

(#22165) updog


updog
senior tag

Na ez a Sárkányok háza 3. rész is szuper volt szerintem, bár tempóban kicsit lassabb, de sztoriban, párbeszédekben nagyon adta, amiről kevés szó szokott esni, nekem (laikusként) a fényképezés nagyon tetszett (a CG azért kilógott elég gyakran).

Kedvenc pillanat volt amikor Viserys azt mondta: "Nem akarok a lányomnak parancsolgatni, Otto. Azt szeretném ha boldog lenne", utána az a pár másodperc... nekem gyanús hogy Rhys Ifansnek megy az Emmy jövőre.

Párszor visszatekertem, de nem tiszta, Daemon puszta kézzel húzta ki a szürkehámos Drahar féltestét a barlangból? Mert akkor hmmm. :Y

A csatajelenet abszolút GoT-kompatibilis volt, viszont a felvezetést nem teljesen értem (vagy kihagyták hogy miről volt szó egymás közt), ugye beszéltek róla hogy kell egy csali hogy kijöjjenek a barlangból a hombrék, és végül Daemon lett az, de annak ellenére hogy a gyűlésről némileg feldúltan (és kb. szó nélkül) távozott Daemon, nekem úgy tűnt hogy "meg volt beszélve" hogy jön a Valeryon sereg is.

Ez az "idő sürgetése miatt nem fejtünk ki dolgokat" rész zavar egy kicsit... vagy csak bamba vagyok :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22166) dudu5130 válasza updog (#22165) üzenetére


dudu5130
őstag

Nekem is abszolút tetszik. Új sárkány lovast is láthattunk.

(#22167) updog


updog
senior tag

4. rész valaki? :)

Az előzőt nehéz lett volna túlszárnyalni (részemről, WunWun kibeszélő videójában eléggé "meh"-ként értékelte, és az ő nézőpontjából el is fogadom, de szerintem akkor is az eddigi csúcs a 3. rész).

Szóval nekem ez most elég vontatott volt, bár pl. Daemon projektjét egyszerre találtam zseniálisnak és cringe-nek ("...azzal akivel akarod..." - majd jól felizgatva otthagyta Rhaenyrát, kíváncsi vagyok hogy mi a terve azzal, hogy nyilvánvalóan azt akarta hogy Rhaenyra rámásszon Criston Cole-ra, de azt nem tagadja le pl. Viserys előtt hogy ő d*gott vele, és inkább vállalja a száműzetést).

Az utolsó pár perc hozott csak izgalmakat (Rhaenyra elfogadja a házassági ajánlatot, plusz megkapja a "főzetet" az apjától, Daemont kiűzik, Otto kegyvesztett lett), remélem a következő rész ismét pörgősebb lesz.

Amúgy elolvastam a könyv idevágó részeit, meglepett hogy alig pár oldalról van szó, és őszintén (egyszer mentem rajta végig), annyira tömény volt hogy szinte semmit nem értettem, és nem érzem spoilernek se (jó, 1-2 komolyabb dolgot kivéve :D) És emiatt még inkább brutálisnak érzem hogy ebből (jó, meg persze az eredeti Tűz és jég dala könyvek halvány visszaemlékezéseiből) egy full sorozatot összehoztak.

Még annyi, hogy amikor az előzetesekben megláttam Milly Alcock-t, arra gondoltam hogy valami flegma tiniszínészke, de Rhys Ifans (ismét fantasztikus, amikor színre kerül) és Matt Smith mellett abszolút a kedvencem lett négy rész alatt, (egyelőre) sajnálom hogy más fogja játszani a későbbiekben Rhaenyrát.

A mai világban már nem csak CGI-vel de simán sminkkel is meg lehetett volna oldani némi öregítést.... a Star Wars előzménytrilógiában is megoldották hogy tíz éveket ugrottak a részek közt, mégis végig NP maradt Amidala :D A másik, hogy (könyv SPOILER!) ugye nem épp természetes halállal fog meghalni, és nem is túl idősen, szóval szerintem simán belefért volna. Na mindegy, a 8. évadot se forgatták újra azért mert szerintem nem volt jó ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22168) dudu5130 válasza updog (#22167) üzenetére


dudu5130
őstag

A fozetet nem Reníra kérte hanem az apja küldte ezzel is odaszúrva, hogy nem hisz neki, mert ő tagadta a légyottot.

(#22169) updog válasza dudu5130 (#22168) üzenetére


updog
senior tag

Ja, "megkapja" alatt így értettem én is, hogy "if you know what I mean" alapon küldte Viserys :K

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22170) SzGee válasza updog (#22169) üzenetére


SzGee
aktív tag

kérdés, hogy be is fogja-e venni? :F (gondolom nem derül ki, könyvet még nem olvastam)

If you leave me, can I come, too?

(#22171) Sz. Géza válasza SzGee (#22170) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

A sorozat már eltért a könyvtől, ami a Rhaenyra, Daemon, Criston Cole szálat illeti.

(#22172) dudu5130 válasza Sz. Géza (#22171) üzenetére


dudu5130
őstag

Inkább a Leanor, Rhaenyra, Criston vonal tér el. Mert ugye a könyvben nem Cristonnal fekszik össze.

(#22173) Sz. Géza válasza dudu5130 (#22172) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Hanem kivel is?
Két név is játszik. ;)

(#22174) dudu5130 válasza Sz. Géza (#22173) üzenetére


dudu5130
őstag

Harvin Strong azt hiszem. De nem tuti. És elvileg lesznek is tőle fattyai.

(#22175) Sz. Géza válasza dudu5130 (#22174) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

A könyvben is két verzió van: vagy Daemon (volt neki az első) vagy Harwin.
A gyerekek persze Harwin-é, hisz külsőre rá hasonlítanak.

(#22176) updog


updog
senior tag

Nekem tetszett a 6. rész is, jól építkezett, és a végére kifejezetten érdekes konfliktusok jöttek össze. Az új színésznők szerencsére szintén nagyon jók (talán leszámítva a királyné epizód végi "Meghaltak" jelenetét Larysszal, az kicsit hiteltelen volt nekem). Kíváncsi vagyok most már, meddig jutunk az évad végére, gondolom most mindenki elrendezi a sorait, de már nem igazán lesz háborúskodás, meg sárkánytánc, csak a 2. évadban?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22177) dokee78 válasza LendvaiFeri1 (#22163) üzenetére


dokee78
félisten

Kérdésem lenne:
6. résznél tartok.
Ki ez a Ser Harwin 'Breakbones' Strong?
Mert most látom először és oly módon szerepel,mintha eddig is látnom kellett volna.
De nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#22178) updog válasza dokee78 (#22177) üzenetére


updog
senior tag

Korábban a vadászaton is ott volt az egész Strong család, de azt jól látod hogy eddig nem volt Harwin karaktere különösebben megjelenítve (középen b->j Larys, Lyonel, Harwin).

SPOILER ha már nem csak "itt tartasz" :) hanem végig is nézted a 6. részt:

És amúgy Rhaenyra gyerekeinek apja, amit kb. mindenki lát/tud csak Viserys nem veszi tudomásul, pedig elég komoly problémákat okoz az öröklésben ha a gyerekek kvázi fattyak.

(ha nem zavarnak a (bőséggel) elejtett spoilerek, érdemes az eddigi részek kibeszélőit végignézni WunWun csatornáján, nagyon szuperül kiegészíti azt, amit nem mond el a sorozat).

1x07

Bakker az epizód első felében folyamatosan Hans Zimmer Joker témájának az idegtépése járt a fejemben, olyan szinten épült a feszültség a szereplők között.

Több helyen olvastam hogy sokaknak nem jött be az hogy a végén történt minden egyszerre, de én pont bírom az ilyen lassan építkező, majd robbanó forgatókönyvet.

Viszont az hogy a deresi csatát idéző sötétség volt többnyire... azt a részt is Sapochnik rendezte ugye? Mert akkor minden világos sötét ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22179) SzGee válasza updog (#22178) üzenetére


SzGee
aktív tag

viszont a temetés és az utána történések zenei témája brutálisan jó volt, nagyon várom már az albumot :))

If you leave me, can I come, too?

(#22180) dokee78 válasza updog (#22178) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
+ a linket!

(#22181) csababarca válasza dokee78 (#22177) üzenetére


csababarca
őstag

illetve az esküvői balhékor, amikor kitör a verekedés ő hozza ki Rhaenyrát a tömegből.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#22182) updog


updog
senior tag

HotD 1x08

Jó kis konfliktusépítős epizód volt, sajnálom hogy már csak két rész van, kíváncsi vagyok meddig jutnak a sztorival mielőtt pihi lesz.

Daemon egy huszárvágással megoldotta Hullámtörő problémáját, jó kör volt :D

Viserys bevonulása (már a "felkonferálás" is) abszolút epic volt, és az arcok... színészek ismét csillagos ötös. Mondjuk Otto szövege ("mindent a birodalomért teszünk" kicsit unalmas már, még ha igaza is van és őszintén is gondolja(/ná) akkor is).

A rész 80%-ig elérve az avatatlan néző kb. eljuthatott egy hasonló gondolatig, mint anno a Trónok harcánál az első évad egy részénél - aki nem ismerte a sztorit - , "jó fej ez a Ned, remélem ő lesz a király :DDD --> "Remélem tényleg kibékül a család és él mindenki boldogan" :D Na persze, majd a Tűz és jég világában így lesz....

Az "Erős" poén magyarul persze nem szólt olyan nagyon ;] De megadta a célegyenesre ráfordulás alaphangulatát. Az új Aemond nagyon beteg, külsőben és viselkedésben is van némi hasonlóság az évad eleji Daemonnal szerintem.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22183) dudu5130 válasza updog (#22182) üzenetére


dudu5130
őstag

Tetszett is Daemonnak az a kiállás szeritnem. Nekem úgy jött le.

(#22184) M3oH válasza dudu5130 (#22183) üzenetére


M3oH
addikt

Ha tartják nagyjából a könyvet, lesz még közös jelenetük.

(#22185) dudu5130 válasza M3oH (#22184) üzenetére


dudu5130
őstag

Mondjuk a végén ;]

(#22186) M3oH válasza dudu5130 (#22185) üzenetére


M3oH
addikt

Pontosan :B

(#22187) pulffy


pulffy
őstag

Uccsó részben valamit nem vágok...
Demon mi a toszt csinált ott a sárkányveremben Vhagarral?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#22188) csababarca válasza pulffy (#22187) üzenetére


csababarca
őstag

Az nem Vhagar volt, hogy is lehetett volna Vhagar?
Vermithor nevű sárkány volt az elvileg.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#22189) pulffy válasza csababarca (#22188) üzenetére


pulffy
őstag

Jogos, kócos fogak és a toka megtéveztettek :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#22190) dudu5130


dudu5130
őstag

Vermithor kinek a sárkánya volt előtte? Jaeherys?

(#22191) edari válasza dudu5130 (#22190) üzenetére


edari
őstag

:K

(#22192) updog


updog
senior tag

Végre sikerült átrágni magamat az évad utolsó két részén. A színészi munkák (főleg a két hölgy részéről, de bátran mondhatom úgy is hogy a mind a 2 x 2 hölgy részéről) szerintem nagyon rendben voltak az évadban, Rhys Ifans, Matt Smith nagyon jók, Criston Cole szerepében Fabien Frankel szerintem túlripacskodja magát, és Larys karaktere amilyen jól indult, a végére úgy lett túltitokzatoskodva, egyre kevésbé érdekes nekem. A mellékszereplők is elég jók. Ahogy írtam korábban, szerintem lesz Emmy ebből jövőre.

Látom a Sorozatok topicban kicsit több diszkusszió megy, igazából szerintem - teljesen jól és jogosan - látszott is hogy nem GoT remake-t akarnak csinálni 200 évvel korábban, ez külön szimpatikus a HotD.

És ha már témánál vagyunk, Martin már megint valami spinoffot akart Rhaenyra és Strong kapcsolatáról, ahelyett hogy a könyveket fejezné be, gondolom mindenki tisztában van már a környezetében (és az olvasók közül is) hogy itt nem lesz már kész nemhogy a hét könyv, de a hatodik sem már :N Ha csak nem szívat mindenkit az öreg, és rég kész van, csak poszthumusz akar durrantani, de ezt kötve hiszem.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.