Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amúgy az NK nem azért nem halt bele a sárkány tűzbe mert Targaryen ?
Plusz tud Sárkányt lovagolni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20102) LendvaiFeri1 válasza enginev3.0 (#20101) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

A könyvben az Éjjeli őrség tizenharmadik parancsnoka, itt egy random ember az elsők közül. Nem Targaryen.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20103) raider21


raider21
aktív tag

The dance of the dragons. - Sárkányok tánca. ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20104) LendvaiFeri1 válasza raider21 (#20103) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Az majd most lesz, Aegon vs Daenerys.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20105) Valty válasza j0k3r! (#20097) üzenetére


Valty
aktív tag

Daenerys látomása alapján a NK történetnek szerintem még nincs vége

(#20106) Izzé válasza Valty (#20105) üzenetére


Izzé
őstag

Telibe kaksizzák a készítők az eddigi előzményeket. Felszívtak egy nagy adag turhát felköptek, majd alászaladtak.

(#20107) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#20104) üzenetére


raider21
aktív tag

Jó lenne, de az S08E03 után nem bízom benne. Nem, nem azért, mert nem tetszett az epizód, hanem azért mert szerintem teljesen más irányba mentek el a készítők, mint ahogy a teóriák alapján mi itt a fórumon évekig gondolkodtunk a végkimenetelről.

Mondjuk, Arya Éjkirály vadászatát már az S08 előzetesekor biztosra vettem, amikor azt fejtegeti, hogy a halálnak számtalan arcát ismeri, és ezt is megakarja ismerni. De úgy gondoltam, hogy elbukik benne, mert az Azor Ahai az Jon, vagy Jon+Daenerys. Erre tessék, Arya az Azor Ahai!?! ;) Jobban mondva az egyre erősödő gyanúm szerint, a westerosi jelenben Azor Ahai nem egy személy, hanem az Aryánál lévő tőr lehet, ami a korábbi Azor Ahai valyriai acél, vérmágián átesett kardjának pengéjéből készülhetett.

Azért mondom ezt, mert Aegon az S08E04 előzetesében már megint Jon, hisz ismét rajta a Starkok bőr páncélja, amit az S08E02 végétől nem viselt. Szóval úgy dönthetett, hogy ő inkább északi Stark, mint déli Targaryen, és baromira nem akar a Vastrónon ülni. Ugye az S08E03 Daeny megmenti ismét Jon életét Drogonnal, szóval van még itt..., ha már kölcsönös szerelem nem is, de szeretet és féltés biztosan. Viszont Daenerys már nem hallgat Jon tanácsaira, szóval konfliktus biztosan lesz közöttük, hisz a Jenny Ódonkőről dal az S08E02 végén mi másnak, ha nem ennek alapozott meg. Meglátjuk mit hoz még a hátralévő 3 epizód. Személy szerint én kíváncsian várom. ;) :) Annak ellenére is, hogy ez a végjáték bizony már nagyon nem Martin, hanem erőteljesen Hollywood...!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20108) enginev3.0 válasza raider21 (#20103) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyon sok háttérkép gyanús "pillanat" volt a részben, köztük ez is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20109) jonnyjoker01 válasza enginev3.0 (#20108) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ilyenkor sajnálom, hogy nem 2.35:1 arányban fut a sorozat, az ultrawide monitoromnak nem tudok beállítani értékelhető minőségű háttérképet a sorozatból :( De tudom, kissebbség vagyok ezzel :D

Üdv. Johnny

(#20110) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Férjhez ment a Trónok harca Sansája!

Gyuri, meg se hívtál? :( :O :U ;]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20111) Gyuri27 válasza LendvaiFeri1 (#20110) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hirtelen jött, be voltunk baccva. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#20112) enginev3.0 válasza LendvaiFeri1 (#20110) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hál Istennek semmi szép nincs benne :))

(#20111) Gyuri27 @ De főleg ő :D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20113) Valty válasza Izzé (#20106) üzenetére


Valty
aktív tag

Én azért bízom benne, hogy lesz még néhány meglepetés. Szerintem a HBO nem engedheti meg, hogy pont az a sorozatuk záródjon a legszolidabban, amelyiket a legtöbben nézik

(#20114) Integrale válasza LendvaiFeri1 (#20110) üzenetére


Integrale
veterán

:O
Szomorú, pedig egy ajtócsapkodást megért volna.

"Bad reklám is reklám too"

(#20115) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

De képzeld, amíg te a nagy izgalomtól (és sötétségtől) nem láttál semmit, addig egy szemfüles rajongó kiszúrta, hogy talán nem is volt olyan haszontalan ez a Jon-pillanat! Kiderült, hogy a cuki kedvenced nem csak úgy artikulálatlanul ordított egyet a sárkány felé, de nem ám! Azt kiabálta, hogy „GOOO, GOOOO, GOOOOO”, amit nyilván nem kell lefordítanunk. LOL

És kinek is címezte ezt a felszólítást? Hát Aryának! „A zombi sárkány az erdőbe vezető bejáratot védte, Jon pedig azért kiabált, hogy Arya fusson és ölje meg az Éjkirályt. A következő kép pedig az, hogy az egyik Más haja meglibben a csajszi lendületétől, hogy aztán ráugorjon a Mások vezetőjére. Szóval Jon megint készen állt arra, hogy feláldozza magát az Éjkirály megölésére” – írta a fan a Redditen.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20116) do3om


do3om
addikt

Mindenkit nagyon érdekel hogy lett a vége az ami lett.
Talán ők remélhetnek még egy olyan dolgot mint pl a Gandalf visszatérése, amikor kiderül hogy élte túl a Balrog-ot.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#20117) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#20115) üzenetére


raider21
aktív tag

Gondolom erre utaltál:
[link]

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20118) updog válasza LendvaiFeri1 (#20115) üzenetére


updog
senior tag

Na ja, csak amikor szemfüles rajongók elméleteit kell belemagyarázni a jelenetekbe, hogy megértsd mi történt.... :U

Amúgy én már kezdek megbarátkozni a történtekkel, mást úgyse tudok :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20119) k-adi


k-adi
nagyúr

Igazából nem is Cersei hanem Dany a főellenség.

Most már egyértelmű.

(#20121) [CS]Blade2 válasza Aventador91 (#20079) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A fogatlan nagyon adja. :C Amikor mi néztük, akkor még ennyi reakció sem volt, csak a szöveg, hogy "ennyi?", de az fa arccal. A megdöbbenés a hatalmas csalódáson ült ki mindenki arcára a jelenet végén a rész miatt.
Ilyen [S08E03 SPOILER] reakciók vannak a neten. Látszik, hogy ezek mennyire meg vannak játszva, tudják, hogy felvétel készül. Megnéznék pár valódit, ahol nem tudták, hogy felvétel készül, és elküldeném a készítőknek, hogy ők is nézzék meg.

(#20122) csababarca válasza k-adi (#20119) üzenetére


csababarca
őstag

Jah egyértelmű, mert már kétszer megmentette az életét észak vezetőjének, plusz észak szolgàlatában feláldozta hadseregét, meg egy sárkányát.

pfejj, igazi gonosz nőszemély. :U

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20123) Integrale válasza k-adi (#20119) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem is ő lesz a csavar a végén.

"Bad reklám is reklám too"

(#20124) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#20115) üzenetére


raider21
aktív tag

(#20125) Aventador91 válasza csababarca (#20122) üzenetére


Aventador91
őstag

lehet hogy elkattan és kinyírja jont. akkor változik a dolog :D

(#20126) Aventador91


Aventador91
őstag

(#20127) Aventador91 válasza raider21 (#20124) üzenetére


Aventador91
őstag

ez mekkora hülyeség a linkben :U egész részben nem találkoztak, és ez lenne hogy azt kiabálta go? úgy hogy aryát nem is mutatták? baszki, ennyi erővel akkor vetítsenek le 80 perc fekete képet és utána írják le mi volt a sztori.. :D

(#20128) Aventador91


Aventador91
őstag

ennyi lett volna a recept ;]

(#20129) k-adi válasza csababarca (#20122) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tévedés. Dany taktikázik. Azért ment északra, mert kell neki Jon és haverjai támogatása. Na meg nyilván ha jön egy ellenség, azt le kell verni mielőtt teázhatna a trónon.. Aztán hogy beleszeretett Jonba, stb.. már mese habbal.

Az eredeti Dany ugyanolyan kegyetlen mint C.

Amúgy meg bármikor bekattanhat, már elég sok veszteség érte.

(#20130) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#20131) Aventador91 válasza k-adi (#20129) üzenetére


Aventador91
őstag

egyébként is beltenyészet ő is, bármikor bekattanhat ;]

(#20132) Integrale válasza Aventador91 (#20127) üzenetére


Integrale
veterán

És ahhoz találkozni kell, hogy azt mondja neki, hogy menj? :F

Így legalább értelmet ad annak, hogy John miért kezd megint hősködésbe a sárkánnyal szemben. Kétszer néztem meg a részt, mind a két alkalommal azon gondolkoztam, hogy vajon mi a frász motiválhatta, hogy elkezd üvölteni csak úgy, egyik pillanatról a másikra.

"Bad reklám is reklám too"

(#20133) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20134) enginev3.0 válasza LendvaiFeri1 (#20133) üzenetére


enginev3.0
félisten

Több ilyen forgatáson készült fotó is kikerülhetne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20135) Aventador91 válasza Integrale (#20132) üzenetére


Aventador91
őstag

nem, elég látni. de egyáltalán nem mutatta jelét jon hogy látta aryát. pedig itt a trónok harcában elég jól látszik ha valaki meglát valakit. pl. jaime brann találkozás .

a go go-zás előtt meg egyáltalán nem az jön le hogy látná, hanem csak liheg

[ Szerkesztve ]

(#20136) csababarca válasza k-adi (#20129) üzenetére


csababarca
őstag

Ha taktikázna, akkor nem a teljes seregét küldte volna a halálba. Vagy nem a frontvonalba rakatja őket.

maradjunk annyiba ha taktika ha nem, ha ő nincs akkor ez a csata 5 percig tartott volna.

én nem mondom hogy nem forgatják ki Dany karakterét a végére, de kézpénznek se lehet venni.
nekem ez nem tűnik megalapozottnak.
oké kiderült neki hogy nem ő a trónörökös, de ott sem sértődött meg, hanem ment és az életét kockáztatta.

(a falon túlra meg önszántából ment, nem hallgatva a tanácsadójára sem, hanem ment a feje után hogy megmentse az ott lévőket. Abban mi volt a taktika? Simán mondhatta volna, hogy bocs későn jött az infó)

bele lehet magyarázni egyébként, de ilyen alapon Jon is meggajdulhat a végére, vagy akkor ott van Sansa akit Kisujj tanított.
pont én most láttam ebben az évadban, hogy Dany jellemváltozáson ment át, és felnyílt a szeme.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20137) Stigma.HC válasza Integrale (#20132) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Egész sorozatba bele lehetne magyarázni ilyen dolgokat és akkor kb minden el lenne intézve.
Hogy miért üvöltött? Mert Jon az a fiú aki időnként bizony elveszti a fejét és nem hoz logikus döntéseket amikor éppen helyzet van.
Kár többet látni ebben mint amit mutattak. Csak is a drámai hatás miatt volt az akkor.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#20138) Vitee válasza Stigma.HC (#20137) üzenetére


Vitee
aktív tag

Az éjkirályba is sokat láttunk, belemagyaráztunk, erre meg lám mit kaptunk... ;] :DD
Én ezt az egészet már elengedtem :(

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#20139) LendvaiFeri1 válasza Vitee (#20138) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Biztos, hogy nem lett befejezve ennyivel. :N

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20140) Integrale válasza LendvaiFeri1 (#20139) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem ezzel vége az éjkirálynak, mindenki arra összpontosított, hogy nagy ellenfél. Közben bomba máshol ketyeg.

"Bad reklám is reklám too"

(#20142) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#20139) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem itt már nem lesz semmi. Vagy ha lesz, akkor azt logikailag plothole nélkül elég nehéz lenne megírni.

[E03 spoiler, gondolom már senki sem lepődik meg rajta]
NK-nak kaputt. A teljes hadseregének kaputt. Többi white walkernek kaputt. NK megfogta Arya nyakát, de nem történt vele semmi, köv. ep. trailerében látni, ami bár plotholenak tűnik, szerintem okés mert ugye utána megölte NK-t így a varázsereje megtört. Szerintem hülyeség az NK = Bran teória. NK-nak nincs más terve, ennyi volt. Amikor Bran megszakította a szemkontaktust, félrefordította a fejét NK, nem értette mi a rák van.

Egyetlen dolog amivel valami remény lenne NK számára, ha Bran karján még mindig ott lenne NK jele. Ezzel azt lehetne feltételezni, hogy a varázsereje még mindig jelen van Westerosban, de nem hinném, hogy a showkészítők ilyen részletekre gondolnának.

Én úgy vagyok vele inkább haljanak meg a halottak rendesen ( :DDD ) és ne kerüljenek vissza valami plothole-al. Annak örülnék persze én is a legjobban, ha nem ennyi lett volna és valami zseniális módon újra előkerülnek valahonnan, de legyünk reálisak és inkább élvezzük ami hátra van a Trónok Harcából :R

Szerk. még mindig nem írtam meg a véleményem az új részről, bár már szerintem nem is szükséges, minden el lett mondva :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#20143) dudu5130


dudu5130
őstag

Bronn megígérte. Eddig minden úgy alakul.

(#20144) zolka95 válasza gyáliSanyi (#20086) üzenetére


zolka95
őstag

A Mások meg csak nézelődtek a háttérben, pedig ők lennének az Elit alakulat az Éjkirály oldalán.

Már az előző évadból kiderült, hogy ha megölik őket akkor az általuk feltámasztott hullák megsemmisülnek.
Plusz annyira nem nehéz lekardozni őket, erre is láttunk már több példát.
Szóval nem lett volna értelme beküldeni őket harcolni. Megölnek belőlük egy párat és megtizedelik az élőhalott sereget.

Jon és Dany is azért vették feléjük az irányt, mert tudták ezt. Csak ugye jött a hóvihar és eltüntette őket a szemük elől.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#20145) Peppo válasza zolka95 (#20144) üzenetére


Peppo
őstag

Három Mást láttunk legyőzetni korábban. Az egyik nem számított támadásra, azért tudta Sam elintézni. A második lazán levágta a nagydarab vadembert, és utána Jont is simán levágta volna, ha nincs neki spéci kardja. A harmadikat mondjuk tényleg könnyen elintézték. Kicsit túl könnyen is.

Szóval igazán nagy kockázatot nem vállaltak volna vele, ha előrébb küldik őket, bár tény, hogy az is felesleges kockázat lett volna.

És ezért nevetséges az, hogy a NK viszont nagy kockázatot vállalt értelmetlenül, mikor elment Branért, miközben csak arra kellett volna várnia kb. öt percet, hogy a zombik kitakarítsák a várat, és utána, ha már mindenképp ő akarja kinyírni Brant, akkor elintézi az addigra már egyedül maradt, védekezésre képtelen célpontot. E helyett ő bement a sűrűjébe, kockáztatva mindent. Ezen megint azt érzem, ami a hetedik évad óta folyamatosan érezhető, hogy ha a sztorinak arra van szüksége, akkor egyes karaktereket egyszerűen elhülyítenek, mint pl. Tyrion, másoknak meg agyat növesztenek, mint pl. Cersei vagy Sansa.

Persze jöhet még rá valami magyarázat, de tartok tőle, hogy ez ennyi volt. Helyette majd Cersei lesz a kemény ellenfél, szóval legalább lesz min röhögni.

[ Szerkesztve ]

(#20146) LendvaiFeri1 válasza Peppo (#20145) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

s utána Jont is simán levágta volna, ha nincs neki spéci kardja.

Akkor lett "egál", amikor felemelte Longclaw-t.

Cersei most mit tud csinálni? A két sárkány simán letúrja az egészet. :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20148) Peppo válasza LendvaiFeri1 (#20146) üzenetére


Peppo
őstag

Arya bemegy Királyvárba, és öt perc alatt kinyírja.

(#20149) pulffy válasza LendvaiFeri1 (#20146) üzenetére


pulffy
őstag

Tuti 1et lelőnek azzal a bika nyilpuskával.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#20150) zolka95 válasza Peppo (#20145) üzenetére


zolka95
őstag

Végtelenségig lehetne erről vitázni. De most nincs kedvem. :D

ha már mindenképp ő akarja kinyírni Brant, akkor elintézi az addigra már egyedül maradt, védekezésre képtelen célpontot.

Ez lehet hogy pont így van. Visszanéztem az S08E03 epizódot és a feltámasztott hullák szépen megálltak miután megöltek mindenkit. Megvárták a főnököt, hogy ő végezzen Brannel.

S06E05 (hold the door) Az Éjkirály bemegy a barlangba, megölni az öreg háromszeműt. A Mások szépen bevárják a főnöküket, hogy ő végezzen az öreggel. Pedig simán megölhették volna, akár még a hullasereg is. De valamiért nem.
Lehet felhasználja valahogy az erejét??

Meg ebben a részben se aggódik az Éjkirály a saját életéért. Legelőször ő megy be a barlangba 2 Mással az oldalán.
A bejáratnál meg ott sorakoztak a sárkányüveg lándzsák. Nagy esélyük lett volna megölni, de inkább befelé futottak a gyermekek, hogy védjék Brant. Ezt valamiért fontosabbnak tartották.
Jobban foglalkoztatnak ezek a dolgok, mint logikai hibákat keresni. :DDD
Szerintem mindenre magyarázatot fogunk kapni. 100%

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.