Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) oxox válasza Peppo (#20550) üzenetére


oxox
addikt

kétségtelenül a legjobb jelenet az "összetört szivü" Tormund volt ahogy panaszkodott a vérebnek :DDD :DDD :DDD :DDD :C :C

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20552) mepet válasza whitezo88 (#20547) üzenetére


mepet
addikt

"A színészi teljesítmény húzza fel még nagyon."
Dany arcát az E04 végén tessék megnézni! Nagy nulla volt a színészi játék. Én konkrétan felröhögtem, mikor először láttam a barinője fejének lerepülése után, olyannyira nem volt meggyőző, ahogy átalakult Őrült Királyba...

(#20553) [CS]Blade2 válasza mepet (#20552) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igen, hagy kivetni valót a játéka, de hozzá kell tenni, hogy állandóan ilyen helyzeteket kell eljátszania, meg valyriai nyelven beszélni, és jó néhány jelenete full zöld háttérben van. Egy könnyebb szerep, pl. Arya-é lehet, hogy sokkal jobban menne neki. Sansa-t valszeg nem tudná eljátszani, mert ott sokszor kellene az adott szituhoz pofákat vágni, meg ilyen olyan érzelmeket eljátszani, bőgni, stb.

(#20554) raider21 válasza k-adi (#20543) üzenetére


raider21
aktív tag

Nézd, hivatalosan a HBO által kiadott promóképek az S08E05 -hoz, nem valami kalózkodás, kiszivárgás, stb.! És szerda este tettem ki, a megjelenésük után jó pár órával, és már javában ismételte a HBO az S08E04 -et. Szóval nem értem a spoliler kritikát, ha tré, ha nem...!

raider21

(#20555) jonnyjoker01 válasza raider21 (#20554) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezek a képek amúgy se spoileresek szerintem. Karakterportrék a megszokott környezetükben.

Üdv. Johnny

(#20556) raider21


raider21
aktív tag

(#20557) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

A Tyrell és Bartheon ház most melyik oldalon áll vagy mi lett velük?
Mert most úgy tűnik, mintha királyvárat csak az arany kompánia, Euron hajói és pár Lannister védené csak.

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#20558) raider21 válasza mepet (#20552) üzenetére


raider21
aktív tag

Emilia Clarke -nak 2x volt úgymond agyvérzéshez hasonló agyi aurizmája, szóval akár még az arca is le lehetne bénulva, stb.! Most attól függetlenül írom, hogy nekem Daenerys az egyik kedvenc karakterem a GOT univerzumban, de én sem tartottam kb. 3 évadig jó színésznőnek Emíliát, úgy voltam vele, hogy örökre Daenerys Targaryen marad, ennyi van benne. De Daeny szerepére tökéletes kaszting volt.

De az évek alatt sokat fejlődött önmagához képest, mind színészileg, mind mimikailag! És megismerve ezt a kétszeri "agyvérzéses" háttértörténetet én emelem a nem létező kalapom előtte, mert nem lehetett egy fáklyásmenet ezek után. Nem esett vissza, nem stagnált, fejlődött is, miközben saját bevallása szerint is inkább meghalt volna az első műtéte után, amikor beszélni is alig bírt, nem ment a memorizálás, stb.!

Persze ezektől függetlenül még én sem gondolom, hogy ezentúl Emilia Clarke -ot hű de sok, és nagy drámai szerepben fogjuk látni. Hisz Emília egy igazi kis humorzsák, aki Jazz és Reggae számokat énekel, inkább egy igazi komika, mint sem drámai színésznő. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20559) raider21 válasza gyáliSanyi (#20557) üzenetére


raider21
aktív tag

A Tyrell-ház kvázi kihalt. A Bartheon-ház pedig jelenleg úgy ahogy Gendry Baratheon -t jelenti.
Ezt azért írom így, mert Daenerys törvényesen csak akkor adományozhatta volna a Lord címet, a Viharvég ura titulust, és ismerhette volna el Robert Baratheon törvényes fiaként, ha már a Vastrónon ülne. Ez így egyenlőre egy elég nagy taktikai gesztus, és politikai lépés Daenerys részéről, félig meddig még jogalap is Gendry -nek. De még nem teljesen törvényes a westerosi szokásjog és törvények alapján sem.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20560) [CS]Blade2 válasza raider21 (#20558) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez most akkor nem vígjáték? :DDD
Megnéztem imdb-n: Action, Adventure, Drama
Így persze, hogy 6.7 a 4. rész. Ha paródia, vígjáték kategóriával megy le, akkor 10.2 lenne 10-es skálán.

gyáliSanyi: Ez most úgy működik, hogy attól függ, hogy kell-e még ember a sereghez. Ha nem, akkor kihaltak, vagy alszanak, ha igen, akkor vannak még 20 ezren/ház. Vannak inaktív házak, akik 1-2 éve már hibernálva vannak, és azokat lehet aktiválni.

(#20561) ROBREGGAE válasza raider21 (#20558) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Legtöbb sorozatnál ez van különben... Egy adott szerepben pont passzol, de ha mozifilmben kellene szerepelni... Hiába volt istencsászár Gandolfini meg Bryan Cranston, mindenki a sorozatbeli alakításairól fog rájuk emlékezni. Igaz, a Trónok Harcánál meg nem kell hatalmas nagy színészi tehetség Dany meg Jon megformálásához, már nem azért.. Rengeteg jó színész veszi őket körbe és így nem tűnik fel mennyire gyenge mindkettő. Még Emilia Clarke kapott is 2-3 filmet mostanában, bár azok is nyilván milyenek.. de Kit Harrington? :D

(#20562) raider21 válasza ROBREGGAE (#20561) üzenetére


raider21
aktív tag

Kit is fejlődött önmagához képest, de a GOT után nem is tervezi egyenlőre a színészi karriert folytatni. Ez szerintem sem véletlen...! ;)

Emília filmjei hanyagolhatóak szerintem is. Viszont a Mielőtt megismertelek c. filmben egész jó alakítást nyújt. Persze lehet, hogy azért, mert kvázi önmagát játssza benne!?! ;) :)

raider21

(#20563) LendvaiFeri1 válasza raider21 (#20562) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20564) Imilenni


Imilenni
addikt

A következő rész trailerének végén Euron felnéz az égre, és valamin mintha meglepődne.
Szerintetek miről lehet szó?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#20565) LendvaiFeri1 válasza Imilenni (#20564) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Több sárkány.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20566) Imilenni válasza LendvaiFeri1 (#20565) üzenetére


Imilenni
addikt

Ezt csak úgy, vagy van rá esély is? (Gondolok itt arra hogy utalás van-e erre?) Mert az utolsó részt már nem néztem meg!

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#20567) LendvaiFeri1 válasza Imilenni (#20566) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

The stone dragon

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20568) whitezo88


whitezo88
nagyúr

[link] kis összevágott szösszenet az inkonzisztens sztoriról és Dany feledékenységéről... E4.

(#20569) GSPLR válasza LendvaiFeri1 (#20567) üzenetére


GSPLR
senior tag

:DDD ezt nem nézem ki a dilettáns Weiss-Benioff párosból, pedig nagyot ütne...

Huawei

(#20570) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Those trees were my friends... :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20571) raider21 válasza Imilenni (#20564) üzenetére


raider21
aktív tag

Több opciót tudok elképzelni: Sárkánykőn elméletileg vannak megkövült sárkányok, meg szintén itt van lent a katakombákban az egyik régi Targaryen (most meg nem mondom a sárkány nevét...) páncélja. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy esetleg a Vörös főpapnő valahogy épp átjön Esosról, és feltámasztja a Fény Ura segítségéve a megölt Rhaegal -t, mint ahogy Melissandre feltámasztotta Jont.
De ezeket a húzásokat a 8. évad eddigi írói teljesítménye alapján nem nézem ki sajnos. Inkább arra tippelnék, hogy Daenerys új taktika szerint fog Drogonnal támadni, kb. úgy mint ahogyan az Éjkirály is csinálta Viserion -al. Egyből tűzokádás a zuhanórepülés közben, a nap takarásából támadás, hátbatámadás, stb.!
Aztán hétfőn úgy is meglátjuk, hogy mit találtak ki az írók. Mert a záróévad eddigi viszontagságai inkább az írókon, és a forgatókönyvön múlottak, nem a színészeken...!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20572) oxox válasza raider21 (#20562) üzenetére


oxox
addikt

Kit is fejlődött önmagához képest
szerintem ugyanazt az arcát láttuk végig
[link]

bocs :R csak nem olvastam az előzményt, csak sorozat igy-úgy :D

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20573) raider21 válasza Imilenni (#20566) üzenetére


raider21
aktív tag

Ennyi utalás van rá, de, hogy ez csak egy poén, vagy egy spoiler, majd kiderül...!

raider21

(#20574) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Game of Thrones: Audition Reel (HBO)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20575) Peppo válasza raider21 (#20571) üzenetére


Peppo
őstag

Teljesen mindegy, hogy repül. Ha az írók azt akarják, akkor a következő részben senki nem tudja majd eltalálni, és felégeti az egész várost.

A kősárkányokat meg nem nagyon vezették fel. Persze ez sem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#20576) S e t h válasza raider21 (#20562) üzenetére


S e t h
nagyúr

Amihez ér xarrá válik, reciprok Midas.
Színészkedik, oké, de nagyon messze van attól a mesterségtől, amit színészetnek neveznek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#20577) [CS]Blade2 válasza Imilenni (#20564) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Azért lepődik meg, mert azt a tákolmányt nem lehet, csak max. 60-70°-ban elfordítani, így egy 80-90°-ban érkező sárkány, az ráb**ás.
Ez után pedig Dany fog meglepődni, mert Euron meg tudja ívelni a lövést, így 360°-ban képes lőni, ha pedig nem találja el a sárkányt vagy Dany fejét, akkor még a sárkánytűz előtt el tud teleportálni, vagy nyom egy kövér gázt, és gyorsan odébb megy a térkép másik felére Kaszterhegyig, or pörögve cigánykerekezve beugrik a vízbe, és a következő képen már a 999-es hajóján van. Dany bekapja a nyalókát.

(#20578) oxox válasza [CS]Blade2 (#20577) üzenetére


oxox
addikt

vagy csak simán egy vihar közeledik, vagy jéghegy...azért a bemutatókból leginkább az nem derül ki, hogy mi lesz a részben.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20579) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Honnan jött a kősárkány teória? Mert nem emlékszek ilyenre se a könyvből, se a sorozatból.

(#20580) LendvaiFeri1 válasza Attila2011 (#20579) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

[link]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20581) Attila2011 válasza LendvaiFeri1 (#20580) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, a megkövült tojások rémlettek, de a megkövült sárkik már nem. Bár nem nagyon van kéznél senki most, aki előbűvölnék őket, már ha lehet és nem pusztán legendaként szerepel benne.

(#20582) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ha Beric azért jött vissza 6x (vagy 7x?), hogy Arya ott ne haljon meg, akkor Jon miért jött vissza? :U

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20583) #20411392 válasza LendvaiFeri1 (#20582) üzenetére


#20411392
törölt tag

Hogy rákiáltson a sárkányra :D

(#20584) [CS]Blade2 válasza LendvaiFeri1 (#20582) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kézenfekvő lett volna, hogy ő a megígért herceg, aki elhozza a hajnal-t, és addig nem halhat meg, amíg ez meg nem történik, csakhogy amikor eljött a tél, ő alig csinált valamit. Igazából 5-6 főbb karakter göngyölítette fel az egész Winter is Coming és NK ügyet.
Sokan mondják, hogy Sansa mekkora köcsög, hogy azt mondja Jon-nak, hogy sz*rt sem ért Dany és a serege, mert az NK-t Arya szedte jégkockákra....én igazat adok neki, még így is, hogy Sansa karaktere direkt irritálóra van írva, hogy a néző legszívesebben pofán vágná, ha tudná. Igaza van, az NK ügyet az a 5-6 karakter felgöngyölítette volna Jon, Dany és Dany serege nélkül is, sőt még hamarabb és könnyebben. 5-en kitartanak a zombik ellen, az NK-nak nincs utánpótlása, mert egy élő sem hal meg, Arya pedig a semmiből ott terem ugyanúgy.

(#20585) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20586) CptAdamica válasza LendvaiFeri1 (#20580) üzenetére


CptAdamica
veterán

Érdekes lenne ez a történet szál, de szerintem már nem fognak vesződni vele. Jobb esetben feltámasztják a másik sárkányt, mondjuk bráner átveszi felette a hatalmat, rosszabb esetben csak felpáncélozzák a megmaradt sárkányt, legrosszabb esetben csak zuhanórepüléstől rémült meg Euron. Ha tippelnem kéne, ha 3. lehetőség lesz, de reménykedek, hogy az első. :D

Megyen!

(#20587) whitezo88 válasza [CS]Blade2 (#20577) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Qyburn Industries újabb találmánya erre az esetre:
[link]

(#20588) raider21


raider21
aktív tag

Redditen azért születnek rendesen a mémek...:

raider21

(#20589) Imilenni válasza [CS]Blade2 (#20584) üzenetére


Imilenni
addikt

Azért ez nem teljesen igaz.
5 ember sehogy se bírt volna több ezer élő-holtal :U

Press "F" to pay respects.

(#20590) LendvaiFeri1 válasza raider21 (#20588) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Nem tudom, hogy mi a faszom bajuk van. :W

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20591) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#20590) üzenetére


raider21
aktív tag

Gondolom a sok teória, és az ezekből fakadó elvárások miatt kialakult csalódottság, hogy nem azt kapja a rajongók egy jelentős része, amit előzetesen vártak, jobban mondva elvártak...! Én erre tippelnék első körben.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20592) Stigma.HC válasza raider21 (#20588) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Na ezek viszont nem tetszenek picit sem.
Nem jön be ez az utolsó évad nekem se, de ha ők ketten nem lettek volna az egész sorozat nem létezne ebben a formában.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#20593) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#20594) raider21


raider21
aktív tag

(#20595) gyuromoj válasza raider21 (#20594) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na ez ütne de durván.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20596) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

esetleg ez a verzió?

GoT Fans Might Have Just Discovered A Hidden Hint That Tells Us About One Of The Dragons Actually Having Babies

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#20597) [CS]Blade2 válasza Imilenni (#20589) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha foglalkoztam volna korábban ilyennel, és lenne időm, akkor összevágnám videóban. Brienne, Podrick, Jamie, Jon, és mondjuk Sam god mode-ban nyomták. Fejenként több 100-at biztos, hogy kinyírtak, volt, hogy 10db feküdt rajtuk egyszerre fejenként. A következő képen már csak egyesével mennek rájuk a zombik. Egyesével pedig 100.000-et is legyalulnak, csak idő kérdése, és itt csak az idő volt a lényeg, illetve az időhúzás, hogy Arya mikor lesz kész, mikor ér rá a semmiből megjelenni az NK mögött.

kis sárkány témára
Kizártnak tartom, csak azért nem ígérném meg, hogy akkor le........., mert itt már nincsenek törvényszerűségek, következetességek, így nem tudom biztosra mondani. Az első 6-7 évad alapján még a páncélt is kizárnám, ahhoz ezek hü..ék. A nap felől zuhanórepülésből támadáshoz sincs ott senki, akinek ennyi esze lenne, hogy ezt kitalálja, kivéve Ramsey, Cersei, és Euron, de ők a másik térfélen fociznak. Másik sárkány az több CGI budget, valszeg a 2. sárkányt is azért ölték le, hogy ne kelljen még x milliót elkölteni rá az utolsó 2 részben, és szerintem az eddig részek alapján ez jó indok. Varys is mindig mondja, hogy hagyjuk itthon a sárkányokat, mert CGI budget.

(#20598) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Game of Thrones Is A Joke Now [link]
1,1M, 8 perc.

(#20599) gyáliSanyi válasza raider21 (#20593) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Jó kép lett.
Szerintem lesz másik sárkány, egy nem ér semmit! Felpáncélozni meg nem érdemes, mert a hajókat átlőtték kb. a nyilakkal. 1 cm vaslemez vagy vért semmit nem ér ellene. Viszont ha a felhők fölött támad vagy éjszaka, az már érne valamit. Netalán pár futótüzes bombát dobálnának le róla a hajókra, mint nehéz bombázó már ki is ütötték Euront.

Live poor, die ritch.

(#20600) Ijk válasza gyáliSanyi (#20599) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sehogy nem kell kiütni Euront, mivel nem tudnák legyőzni hajó csatában, egy sárkánnyal nem szabad nekimenni, így nem is kell felvenni a harcot a vasflottával. Szárazföldről kell ostromolni. Persze ha lenne mivel. 10-15 trebuchét-et kell építeni és megostromolni a falakat, tornyokat. Miután rést ütnek a falon és leszedik a tornyokról a skorpiókat a hajítógépekkel, indulhat a sárkány, végigfújja a falat, felmorzsolva a szakasz teljes védelmét. Onnan jöhet az invázió, bár szerintem Danynek még így sincs elég katonája hozzá, legalább kétszeres túlerő kellene ha nem akarja porig égetni Kings Landinget.
Persze nem ez lesz, én egy ostoba taktikára számítok, ismét valami csavarral.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.