Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kovsol válasza Spet (#3998) üzenetére


kovsol
titán

Mivel az angolban nem a homok (sand) szóval utalnak a homoszexuálisokra így elég egyértelmű szerintem ez.
Amúgy a jelentése kiderül a második részben lefolytatott Lord Tywin, Prince Oberyn, Cersei és Ellaria Sand közötti beszélgetésből.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4002) Ps Vita válasza kovsol (#3999) üzenetére


Ps Vita
őstag

Cerseinek azért meg van az oka utálni,konkrétan a törpe elküldte az egy szem lányát Westeros legtávolabbi pontjába,csak azért,hogy pár ember hűségéről megbizonyosdjon:U

(#4003) vvega30 válasza Ps Vita (#4002) üzenetére


vvega30
senior tag

Mielőtt elküldte azelőtt is utálta nem kicsit, ha jól rémlik azért mert megölte az anyjukat a születésével. Legalábbis erre fogta.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#4004) genndy válasza vvega30 (#4003) üzenetére


genndy
addikt

Az talán inkább Tywin, de Cersei is utálja szegény törpét az tény.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4005) pohár


pohár
félisten

ezt a hülyét :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4006) Ps Vita válasza vvega30 (#4003) üzenetére


Ps Vita
őstag

Az sokkal inkább Tywin inditéka,de amúgy a legfőbb indok az,hogy Cersei teljesen őrült és mindenkit utál aki nem hajol meg a hatalomvágya elött:D(szvsz)

(#4007) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Emberek. Mint írtam nem olvastam a könyvet.
Viszont felmerült bennem, hogy Tyrion féle párbajban az egyik oldalon a Hegy fog harcolni.
A másik oldalon viszont ha a Hegy harcol akkor talán a másikon a Martell kölök fog.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4008) genndy válasza Gyuri27 (#4007) üzenetére


genndy
addikt

Milyen párbaj? Mi lenne a két oldal? Miért harcolna Martell? :F
A Hegy nincs Királyvárban.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4009) D4rkm4n válasza kovsol (#3999) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tyriont az apja, Tywin azért gyűlöli, mert a felesége belehalt a szülésbe, amikor Tyrion világra jött. Ezen felül egy olyan ember, mint Tywin Lannister, akinek a rögeszméje a család hírneve és méltósága, nem tudja feldolgozni, hogy egy "sérült", nem tökéletes fiút nemzett. Sértve érzi saját magát Tyrion által. Ugyanez elmondható természetesen Cersei-ről is, annyi különbséggel, hogy ő hatalommániás és a legnagyobb gondja az, hogy nőnek született, és így nem uralkodhat. :)

Gyuri27: Igen, Dorne-ban Homok, Északon Havas, Viharvég környékén Viharos (pl. Viharos Edrick). Itt megtaláljátok a fattyú vezetékneveket régiókra lebontva.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4010) kovsol válasza D4rkm4n (#4009) üzenetére


kovsol
titán

Tywinnal tisztában vagyok, meg a Cersei és a hatalommániája, meg hogy inkább akarna férfi lenni emiatt. Viszont konkrét magyarázatot nem tudok arra, hogy mi az ellentét oka Cersei és Tyrion között. Oké a lányát elküldte, de már előtte is utálta. Csak tippelni tudom, hogy az anyja miatt neheztel rá, talán a könyvben több is kiderül erről, de filmből nem emlékszem konkrétumra.

May the Force be with you!

(#4011) Coccolino_O válasza Gyuri27 (#4007) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ahhoz képest, hogy nem olvastad, jók a megérzéseid. :)

genndy: Miért harcolna a Hegy ellen Oberyn? Nem figyelsz, pedig elmondták a legutolsó részben. A Hegy megerőszakolta és utána feldarabolta a testvérét, Ellia Martell-t. Valószínűleg parancsra ölt, nem csodálom, hogy Tywin-t is levágná.

[ Szerkesztve ]

(#4012) Gyuri27 válasza Coccolino_O (#4011) üzenetére


Gyuri27
félisten

Logika. Mert az ugye adja magát, hogy a kedves papa hozatja a Hegyet. Ő a legjobb embere. Szegyén Jamie balesete óta. Meg ő szerintem nem is harcolt volna.
Bronn szerintem a Hegyhez kevés. Bár lehet, hogy vállalná.
Oberyn szándéka meg világos. A Hegynek meg kell halnia (meg az öregnek is).
Viszont akárhogy agyalok nem tudom ezt a hülyegyereket ki mérgezte meg. Sok mindenkinek nem volt rá lehetősége (viszont sok volt az ellensége). Az asszonyra gyanakszom első körben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4013) attisx


attisx
addikt

Azt figyeltétek, hogy Lady Olena - mikor előadja kis monológját a lakoma előtt - elcsen egy követ Sansa nyakékéről?!!

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#4014) brownus válasza attisx (#4013) üzenetére


brownus
veterán

nem, de tényleg elcsent egyet, vajon miért?

akik olvasták a könyveket, nehogy elspoilerezzék:d

[ Szerkesztve ]

(#4015) gyuromoj válasza attisx (#4013) üzenetére


gyuromoj
veterán

Most fejeztem be, de visszanéztem és tényleg. Aztán pedig pont az új királyné előtt sétál el, aki pont oda is hajol. Gondolom akkor adta át neki a követ, ami a borban feloldódott. A bolond is benne volt, szerintem nem hiába jött megszöktetni Sansa-t.

(#4016) brownus
:F :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4016) brownus válasza gyuromoj (#4015) üzenetére


brownus
veterán

fy:d

(#4017) Ps Vita válasza brownus (#4016) üzenetére


Ps Vita
őstag

Ezt én se tudom értelmezni:DDD

(#4018) brownus válasza Ps Vita (#4017) üzenetére


brownus
veterán

fuck yeah :d

(#4019) gyuromoj válasza brownus (#4018) üzenetére


gyuromoj
veterán

Így már értem. :)

Amúgy beteg dolog hogy az utolsó képkockát megállítva mosollyal az arcomon, jobb kezem középső ujját felmutatva vettem búcsút a "legszimpatikusabb" szereplőtől?! ;]

Happy Birthday Maisie Williams! :D Level 17

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4020) Coccolino_O válasza Gyuri27 (#4012) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Viszont akárhogy agyalok nem tudom ezt a hülyegyereket ki mérgezte meg. Sok mindenkinek nem volt rá lehetősége (viszont sok volt az ellensége). Az asszonyra gyanakszom első körben."

Nem mérgezték meg. Amúgy alattad már megfejtették a megoldást. :D

(#4021) Gyuri27 válasza Coccolino_O (#4020) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvasom. De ha nem méreg volt akkor mi?
Másik kérdés, hogy a muter egyedül vagy nem? Meg miért most, miért így és mi haszon van belőle?
Mert ha a nász után történik, akkor mondhatták volna, hogy felcsinálta a feleségét.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4022) odrif válasza gyuromoj (#4015) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem a borban volt a méreg, hanem a pitében.
Rácsap a karddal, marad benne egy csomó döglött fehér galamb, majd senki nem eszik a pitéből csak a király.
Valaki megmérgezte szegénykének azt a pitét.

20 éve a Prohardveren

(#4023) gyuromoj válasza odrif (#4022) üzenetére


gyuromoj
veterán

Aha, arra azt hittem hogy a karddal verte agyon őket. :B Így már mindent értek. ;)

(#4024) Gyuri27
Csóri Tyrion pedig rosszkor volt, rossz helyen. :(

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4024) Gyuri27 válasza gyuromoj (#4023) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is azt hittem. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4025) genndy válasza Gyuri27 (#4024) üzenetére


genndy
addikt

A karddal szelte föl a galambokat. Nem lehetett mérgezett a pite, azért volt akkora hogy mindenki kapjon belőle, a szolgálók viszik mindenkinek. Pl. az öreglány előtt is van, és amikor Tyrion elveszi a kupát mutatják, ott van a villáján.

Coccolino_O: láttam a részt és figyeltem. Sőt még a könyveket is olvastam.
De miért lenne párbaj? A Sasfészkes rész szerint ha van egy vádlott, akkor ő megvédheti magát párbajjal (meg választhat bajnokot ha ő nem áll ki). Oké, de ki, mikor és miért vádol itt most kit? Oberyn megvádolja a Lannistereket? Egyszerűen nem értem hogy honnan jönne egy ilyen szál.
Maximum a Lannisterek vádolhatják meg Tyriont, de ahhoz meg mi köze a Martelleknek?
Újra: a Hegy nincs királyvárban.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4026) odrif válasza genndy (#4025) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én nem láttam hogy bárki evett is volna belőle.

20 éve a Prohardveren

(#4027) FireKeeper válasza gyuromoj (#4019) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

még egy év és már "legális" ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4028) genndy válasza odrif (#4026) üzenetére


genndy
addikt

Tehát megvolt a potenciális lehetőség, hogy mindenkit megmérgeznek? HA valaki a királyon kívül mégis eszik belőle? Nemár.
Meg egyszerűbb egy embernek célzottan adni mint telirakni vele egy akkora pitét. Elég spéci méreg lehetett, tuti nem olyan amit tonnaszám lehet beszerezni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4029) pohár válasza FireKeeper (#4027) üzenetére


pohár
félisten

14 fölött már az :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4030) attisx válasza pohár (#4029) üzenetére


attisx
addikt

De csak offcamera... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#4031) Ps Vita válasza odrif (#4026) üzenetére


Ps Vita
őstag

A poharas eset az igaz,ez a pités tök hülyeség:)

(#4032) Gyuri27 válasza genndy (#4025) üzenetére


Gyuri27
félisten

A Hegynek van lába? Akkor oda mehet.
Ha nem megy oda nyilván nem a Szörnyek Anyja vagy a vén hülye fog párbajozni.
Bronnnál jobb kardforgató meg nem igen van arra (most).
Oberyn meg már csak Tywin bosszantására is (vagy Cersei bosszantására) is Tyrion bajnoka lehet.
Amúgy Tyrionnal teljesen másként beszélt mint az előző kettővel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4033) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Here’s Exactly How The Most Recent, Huge Death In "Game Of Thrones" Was Pulled Off :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4034) Coccolino_O válasza Gyuri27 (#4021) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A könyv szerint gyűrű általi fulladás, ha jól rémlik. A tévedés jogát fenntartom.

SPOILER

Olenna nyírta ki.

genndy: Nem emlékszel már erre a részre, látom. :P ;]

SPOILER #2

Párbaj lesz, és pontosan úgy, ahogy anno a Sasfészekben. Tyrion bíróság elé fog állni, és elítélik. De "megvédheti" a becsületét párbajjal, vagy pedig választhat magának bajnokot. Oberyn pedig úgy jön a képbe, hogy bosszút fog állni a Hegyen, fentebb már leírtam, miért... Az, hogy ki hol van, az nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4035) vimes


vimes
senior tag

#3999 kovsol: Azért utálja ennyire, mert az anyja belehalt a szülésbe, és Cersei ezt úgy fogja fel, hogy végülis Tyrion ölte meg az anyját. Ha költői kérdés volt, vedd semmisnek.

Más: Úgy látom megvan a sorozat fekete özvegye Margaery személyében :). A kérés pedig adott: Ha felkínálkozna, ki mit választana? Visszautastja, vagy meghal, mielőtt hozzáláthatna? :D

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4036) FireKeeper válasza Coccolino_O (#4034) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mint könyvet nem olvasó, rá tippeltem volna, akkor ez bejött :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4037) gyuromoj


gyuromoj
veterán

SPOILER

Catelyn Stark ebben az évadban várható vissza vagy majd csak a következőben?

SPOILER

(#4038) Ps Vita
thx :R

(#4039) FireKeeper
Lehet a szokásos 9.-ik részben lesz a nagy meglepetés. :)
Én nem olvastam egy könyvet sem, csak képbe vagyok a dolgokról valamennyire. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4038) Ps Vita válasza gyuromoj (#4037) üzenetére


Ps Vita
őstag

Könyvspoiler

Szerintem idén még nem

[ Szerkesztve ]

(#4039) FireKeeper válasza gyuromoj (#4037) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

SPOILER

lehet hogy már ennek a második felében, azért sokáig nem hagyhatják rohadni a folyóban... bár semmilyen képi anyag nem volt róla a promókban, mondjuk lehet azért mert ez azért elég nagy meglepi a könyvet nem olvasóknak.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4040) hNp88 válasza Ps Vita (#4038) üzenetére


hNp88
aktív tag

KÖNYVSPOILER

... bebaszna. (finoman szólva) :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#4041) FireKeeper válasza hNp88 (#4040) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de könnyen lehet hogy az évadzáróban ellövik

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4042) M3oH


M3oH
addikt

Spolier

Szerintem feltűnhet ebben az évadban. Könyvben Bűzös sem szerepelt jó ideig, sorozatban mégis itt van. Mások: Vipera vs Hegy nem nagy szpoljler, az évadelőzetesben is benne volt a harc :) Amúgy genndy, ha olvastad a könyvet, hogy lepődsz ezen meg? :P

[ Szerkesztve ]

(#4043) genndy


genndy
addikt

Azt mindenki látta ahogy a törpék ökörködése közben Tyrion megsimogatta Sansa kezét? Aranyos volt.

Meg hogy "Stannis" Melissandrén lovagolt, "Renly" meg Lorason (vagy legalábbis egy szőke, Loras-hajú bábun)? :D Ezek az apróságok nagyon jók a sorozatban, és biztos hogy a valóságban is alaposan meg akarták volna szégyeníteni a trónbitorlókat.

M3oH: mert régen olvastam, még bőven az 1. és 2. évad között az összeset, úgyhogy minden apróság azért nincs meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4044) aizen92 válasza FireKeeper (#4041) üzenetére


aizen92
addikt

évadzáróra el tudom képzelni. csak hogy így felhergeljék a nézőket :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4045) Coccolino_O válasza gyuromoj (#4037) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A mostani évad a harmadik könyvet dolgozza fel? Tavaly nyáron fejeztem be a sorozatot, keverek már nagyon sok mindent.

(#4046) gyuromoj válasza Coccolino_O (#4045) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha jól tudom akkor a harmadik kötet 2 részre szedik, így a 4. évad a második fele a könyvnek.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4047) M3oH válasza genndy (#4043) üzenetére


M3oH
addikt

2,5éve? :) :P A párbaj, azért nem volt apróság, elégé meghatározó. És, elég izgalmas is, várom, hogy oldják meg a sorozatban.

(#4048) leslieke


leslieke
Jómunkásember

S04E02 remek befejezése volt az epizódnak. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4049) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Eddig mind a 3 évadot magyarul néztem és most sem akartam másképp tenni. De a kedvenc videókölcsönzömbe még a 4.évad nincs fent magyarul. Eddig ha jól tudom 1 héttel később mentek a szinkronos részek.
Most is adja őket az HBO csak még nem lehet nálam kikölcsönözni? Vagy később fogják adni a szinkronizált változatot?

[ Szerkesztve ]

(#4050) kovsol válasza kisgyerek85 (#4049) üzenetére


kovsol
titán

Április 20-án lesz az 1. rész szinkronosan az HBO-n.

(Egyébként Googleval megtaláltam fél perc alatt.)

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.