Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Nyugdíjas válasza shteer (#6300) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még jó, hogy alu. Igy nem kell kinyitni előtte az ablakot:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6302) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

2008.02.01. -én vettem egy ASUS P5N -E Sli alaplapot az IPON -ból [link]

Hétvégén össze lett rakva a gép, azzal a hibával szembesültem, hogy, ha bellépek a BIOS -ba, majd ki, SAVE & EXIT parancsnál leállitja a gépet teljesen, ugyanezt csinálta a RESET gomb megnyomásánál, és a Windows újeaindításánál, persze amikor játszottam, akkor is leállt a gép...

Hétfőn jeleztem a boltnak, kedden vissza is lett szállitva, internetes rendelés volt. Persze arról hallgattak, hogy 8 napon belül vissza kellett volna kapnom a pénzemet, 17/91 -es paragrafus, mivel internetes vásárlásnál, közölni kellett volna velem ezt a boltnak. Az gépet kiprobáltuk másik táppal és videokarival, de ugyanezt produkálta. Azóta már majdnem 3 hete szívat a bolt, és nem kaptam semmit, se csere se semmi, mindig leráznak telefonon.

Most már meguntam és vettem egy másikat, vagyis GIGABYTE -ot GIGABYTE GA-N650SLI-DS4L...

Hiába mondtam, hogy minden évbe 100.000 -ret költök náluk, hiába ugattam semmi.

Többet a bűdős életbe nem fogok vásárolni náluk.

Persze azóta sem láttam semmit még ( Szemét rohadt egy banda )

Itt Kecskeméten a Lingvin -ben azonnal cserélnek, mihelyt megtehetik, hogy ne veszítsék el a vevő állományt :(( :(

(#6303) Nyugdíjas válasza HoReSz1975 (#6302) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez itt nem ennek a helye.
mindazonáltal megértem a problémádat,félreétés ne essék,csak ennek megvan a maga topicja:R

Ráadásul én is kecskeméti vagyok,és én is a Lingvinben vásároltam régebben mindig;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6304) tlac válasza HoReSz1975 (#6302) üzenetére


tlac
nagyúr

itt kell szidni az ipon-t, itt meg tanácsot kérni ;)

(#6305) Adrián29 válasza HoReSz1975 (#6302) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Pont jövőhéten terveztem,hogy vásárolok náluk :U

(#6306) keresztapad válasza HoReSz1975 (#6302) üzenetére


keresztapad
csendes tag

Hát szar ügy,, de ha a kereskedő előzetesen nem tájékoztatott bennünket az elállás jogáról, a 8 munkanapos határidő meghosszabbodik 3 hónapra. Ha a tájékoztatásra ezen az időtartamon belül sor kerül, az elállásra nyitva álló 8 munkanapos határidő attól a naptól kezdődik, amikor a tájékoztatót kézhez kaptuk. Sőt elállás esetén az értékesítő köteles az általunk kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 30 napon belül visszatéríteni. Így van ez akkor is, ha a kereskedő megrendelésünket nem tudja teljesíteni.

Nézz utána az internetes vásárlás szabályainak :

http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/menu/infokamp/internetesvas.html

Ettő függetlenül tényleg megoldhatták volna rugalmasaban is ezt a dolgot !

(#6307) lúzer válasza HoReSz1975 (#6302) üzenetére


lúzer
veterán

pereld be őket
pénz visszajár, és még járhatnak Kecskemétre a bíróságra

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6308) keresztapad válasza lúzer (#6307) üzenetére


keresztapad
csendes tag

Miért pofázol bele ha nem értessz hozzá? És miért akarsz HoReSz barátunk nyakába varrni egy perköltséget? Vagy Te ezt élvezed? Vagy netán kifizeted neki? Világosan meg van fogalmazva, hogy elállás esetén az értékesítő köteles az általunk kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 30 napon belül visszatéríteni.
Tehát ha legkésőbb vagyis a Harmincadik napon fizeti vissza akkor sem követ el jogsértést !

(#6309) Rover623 válasza keresztapad (#6308) üzenetére


Rover623
félisten

Azért megpróbálhatnál kicsit nyugodtabb hangvétellel fórumozni...pláne hogy nem is vagy érintett...
Egyszer már figyelmeztetve lettél...:(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6310) lúzer válasza keresztapad (#6308) üzenetére


lúzer
veterán

természetesen azt várja meg
peace
más: egyébként szvsz. azt ne emlegesse senki, hogy ennyit és ennyit rendelt a cégnél, mert az árrést nézve nem egy nagy összegről van szó
kivéve ha céges beszerzésről van szó

bocs, inkább várjuk a jó sztorikat

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6311) ngabor2 válasza keresztapad (#6308) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a tartalomba nem lehet belekötni, de a stílus kicsit meredek. kicsit nyugodj le.

(#6312) keresztapad válasza ngabor2 (#6311) üzenetére


keresztapad
csendes tag

Vettem !:)

(#6313) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-microSD-t keresek 1gigásat
-van, ennyibe kerül
-kérem, de az jó ha holnap hozom be a maradék 720Ft-ot?
-???
-mert csak ennyi van nálam
-no, ilyen hitel nem volt még itt és nem is lesz
-akkor írjuk fel Lxxxxx Tibor nevére
-ezt most hogy is gondolod?
(a srác még soha nem volt itt, az L.Tibor név se sűrűn vásárol itt)
-felírod a nevére és majd fizetjük
-na, ez nem fog menni...
-akkor köszi... viszlát

:Y

(#6314) ML320 válasza TheReMiXeR (#6313) üzenetére


ML320
aktív tag

Rugalmatlan vagy :P

Ember tervez, Isten perverz...

(#6315) rovar1 válasza TheReMiXeR (#6313) üzenetére


rovar1
csendes tag

a vidéki üzletünkben volt egy öreg muki, aki az unokájának vitte a lemezeket. De mire a bolthoz ért, mindig elfogyott a pénze -az a komoly pár száz forint :) - sztem eltintázta, mert én csak illuminált állapotban találkoztam vele.
Az összeget mindig felírtuk, aztán mikor már több ezer forintra rúgott a tartozása, beállított egy kisméretű festménnyel, mivel a felesége festeget :D

aztán ki tudja, lehet hogy egy Márffy Ödön -re cserélhetem pár év múlva :DDD

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#6316) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Nem vagyok rugalmatlan, de olyannak adni "hitelt" akit nem ismerek manapság a csődbe vinne. Rengeteg olyan fazon van, akinek adok egy "promó" kábelt pár száz Ft-os tételben azzal a szöveggel, hogy majd jövök még, aztán soha nem jön vissza. Ez 1 év alatt tízezreket jelenthetne. Tudom éves szinten ez nem sok, de még is....
Egyébként az ingyen dolgokat inkább a törzsvevőknek adom, mint valami jöttmentnek.

Szvsz így igazságos. Szoktam mondani : "ki kell érdemelni" :K

(#6317) ML320 válasza TheReMiXeR (#6316) üzenetére


ML320
aktív tag

Tudom én jazt :D
Nálam is lerakták a tizest az asztalra, hogy a fölét majd holnap hozzák. Hehe... Próbálkozni lehet :D
Amúgy meg miért hiszik azt a vevők, hogy a forgalomért mindenre képesek vagyunk?

Ember tervez, Isten perverz...

(#6318) ML320 válasza TheReMiXeR (#6316) üzenetére


ML320
aktív tag

Nagy cég, természetesen nagyon rossz fizetési morállal.
Meguntuk, csak kp-re vihetnek el cuccot. Egy ideig nem jelentkeztek, aztán szépen visszasomfordáltak.
A beszerzőjük néhány tenderrel megkeresett minket. Ajánlatkérés, több tucat notira, egyébre. Gonosz lévén pár százalékkal ajánlottam ki mindent, de szigorúan kp-re!!! Árban mindent nyertünk. Mások meg beépítették a késedelmi kamatot is. Voltak szép eltérések. ;]

Ember tervez, Isten perverz...

(#6319) lesaux válasza ML320 (#6318) üzenetére


lesaux
veterán

Féloff: dolgoztam egy cégnél, ott olyan volt a fizetési morál, hogy amikor kellett venni valamit, felhívtuk az egyik ismerős számtechboltot, hogy XY Kft. vagyunk, ezmegaz kéne. Közölték, hogy ha készpénzzel fizetünk, akkor se szolgálnak ki. Nem kicsit volt kellemetlen még telefonon keresztül is égni a f@szadék főnökség hozzáállása miatt.

(#6320) Ygg válasza lesaux (#6319) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez finom érzés lehet...

(#6321) ML320 válasza lesaux (#6319) üzenetére


ML320
aktív tag

Mi legalább szóba álltunk a beszerzővel. Ő nem tehet arról, ha a pénzügy egy rakás ***-ból áll. De azon mindig is mosolyogtunk: hoppá, a x Kft fizetett! Ezek akarnak valamit! Két nap múlva jön a fax, hogy noti/LCD/server kéne. "Természetesen" 30 napos utalás.
Anyátok. 3%-os árrés, és kp. De hát milliós érték van? Nem gond, elfogadjuk az előre utalást is. :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#6322) Dzoli válasza ML320 (#6321) üzenetére


Dzoli
tag

"3%-os árrés," :Y
Ebből lassan már az adót se fizeted ki, amit a forgalom generál. :W
Ezen mi az üzlet???

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6323) g@bo válasza Dzoli (#6322) üzenetére


g@bo
nagyúr

ebbe döglik/ött bele egy halom kisker....

kőkemény árverseny, ahol a depon a legolcsóbb, oda mennek.
ilyen a vásárló, már 50 ruppóért elmegy máshova.

ezért kéne alapitan céget, olcsóság, majd max 1-2 év mulva roló. minden olcsó szemetet árulni, kotvák gari, csak profitra menni.

az emberek ugyse tanulnak. :DDD mustár is tömve.

(#6324) ML320 válasza Dzoli (#6322) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem is volt üzlet. Írtam: gonosz lévén adtam meg ezt az árrést. Pénzük nincs, tehát mindenféleképpen onnan vettek (ha vettek), ahol utalást kaptak.
Csak szimplán szivatásként a beszerzők és a pénzügyesek magyarázzák ki egymás között, hogy miért a 20-30%-kal drágább áron kell megvenni ugyanazt a cuccot.

Amúgy az olyan partner, aki 20-40M körül visz egy évben, az kap 6%-ot. Ez alá nem megyünk mi sem. Ingyé dolgozni? Brrr...

Ember tervez, Isten perverz...

(#6325) Dzoli válasza g@bo (#6323) üzenetére


Dzoli
tag

Ez van, jól írod :)
Nálunk év elején zárt be egy kis üzlet, de a nagyobbak is döglődnek 130 millás forgalom mellett. Az egyik bezár, másik kinyit.
Még mindig sokan látnak fantáziát benne, de már egyáltalán nem olyan jó biznisz, mint volt sok évvel ezelőtt.
Hulladékot meg akkor sem fogok árulni, és inkább drágábban szerzem be, de meglegyen rá a gyártó álltal vállalt jótállási idő, stb.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6326) rovar1 válasza Dzoli (#6325) üzenetére


rovar1
csendes tag

igen ám csak sokan még a tavalyi noti v lcd tv hiteleket nyögik. Na az ilyeneknek próbálj meg eladni enermax tápot (kontra mercury).
Ezt be kell ismerni, az igényes vevőből sajnos egyre kevesebb van. A probléma nemcsak szociális, inkább makrogazdasági. Egy időre most a gatyi lesz a tuti biznisz! (bár ne legyen igazam)

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#6327) lúzer válasza g@bo (#6323) üzenetére


lúzer
veterán

de miért, a gariba visszavitt termék a kiskernek bukta??? :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6328) TheReMiXeR válasza rovar1 (#6326) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

már régóta igaz ez a tény.. még én érzem magam hülyének, mert próbálom rábeszélni a vevőre a logitek egeret a géniusz ezerforintos helyett...

(#6329) TheReMiXeR válasza lúzer (#6327) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

mert ha nálad a polcon rohad 3 hónapja és a vevő a lejárat előtt hozza be 2 hónnappal akkor azt te szopod be...

(#6330) lúzer válasza TheReMiXeR (#6329) üzenetére


lúzer
veterán

fasza... :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6331) ML320 válasza rovar1 (#6326) üzenetére


ML320
aktív tag

Plusz egyre több az önjelölt szervizes, aki otthonra megvette a chietuningentender márkát, ami überel mindent, me' occsó, és ajánlja orrba szájba. És persze amikor nem tud vele mit kezdeni, akkor szidja a boltot, mert átverték a vevőt, használtat és/vagy rosszat adtak el.
Vevő vissza, a bolt szidja az ismerősét (sokszor jogosan), de a végén kénytelen pénzt visszaadni, mert a drága vevő feljelentette őket. Miért is? Nem jegyzőkönyvet kapott, hanem munkalapot. A boltra rászáll még az APEH, a VPOP, ANTSZ, és Hit gyületkezet... Stb.... Ha tőkeerős (mint minden magyar vállalkozó), akkor kiheveri. Ha nem, akkor még egy ok: roló.

És még egy dolgot: Mennyi volt egy-két-három éve a pendrive, a monitor, a DVD-író, és a többi. Pöcs árak vannak, a meló meg ugyanannyi, ha az adminisztrációkat nézem, akkor meg még több. A forgalom - és így természetesen a profit is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#6332) TheReMiXeR válasza ML320 (#6331) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

valutázni kéne, van márkám eladó :DD

(#6333) ML320 válasza TheReMiXeR (#6332) üzenetére


ML320
aktív tag

Áh, nőben, drogban, fegyverben van a jó pénz.
A drogot elvből utálom. A nőknél asszony törné le a derekam, anyám meg mélyen hívő katolikus és békepárti - fegyver is kilőve.

Marad a hajnali hálószerelés. :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#6334) Zofren válasza TheReMiXeR (#6332) üzenetére


Zofren
aktív tag

mennyi? :D

felénk meg nem tudom mi tortént, de ma már a 3. ember jott be, hogy MAC-hez kellene pendrive. Adtam nekik, de nem értem mi ez a hirtelen MAC láz.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6335) RedWing válasza TheReMiXeR (#6332) üzenetére


RedWing
aktív tag

Csere érdekelne? Pengő-re? :DDD

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6336) adalbert1 válasza g@bo (#6323) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem csak az egyszerű userek, hanem a cégek is... Meg a cégnél se lehet elmagyarázni egy hozzá nem értőnek, hogy miért jobb a normálisabb terméket megvenni magasabb áron, mint a gagyit olcsóbban, utána meg szívni vele.
Most látom, hogy ez valaki máséra ment volna. :B

(#6337) pilóta válasza TheReMiXeR (#6332) üzenetére


pilóta
nagyúr

Adok érte kétezer darab fejnélküli plüssmalacot :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6338) #54715584


#54715584
törölt tag

na itt meg mi tortenik?
bocsi, hogy csak beirom ide, de boltosok leven hatha vki tudna tippelni :)

(#6339) TheReMiXeR válasza Zofren (#6334) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

1-2 jó ügyfelem nekem is váltott Mac-re... Jól döntöttek.

Én is kilépnék már ebből a csoda mikrofosos világból csak hát sajnálom azt a qrvasok pénzt amit beleöltem a gépembe illetve amennyibe kerül egy MacPro...

(#6340) NwL válasza #54715584 (#6338) üzenetére


NwL
tag

Most akartam linkelni...
itt egy előzmény:
[link]

(#6341) #54715584 válasza NwL (#6340) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen ezt olvastam, es az index szerint nem szokott ilyen nagy razzia lenni, bar ok bulvar teren nagyon erosek :) no majdcsak kiderul

(#6342) NwL válasza #54715584 (#6341) üzenetére


NwL
tag

Talán ez is közre játszhat...

"Közzétette legfrissebb adóslistáját az APEH. A névsor első négy helyén több mint egymilliárdos, az első helyen csaknem kétmilliárdos adótartozást felhalmozott cégek szerepelnek. Az listán a negyedik helyezett a B******h, de egyébként is számos számítástechnikai és a kereskedelmi cég szerepel az adósok között.
"a B******h Computers Kft. f. a. 1,034 milliárddal és további 1 milliárd forintnyi bírsággal, pótlékkal, egyéb fizetendő tételekkel."

(#6343) BirdPC válasza #54715584 (#6338) üzenetére


BirdPC
csendes tag

A tippem:

Már ideje volt :DDD

Bird Computer, Ahol Az Alacsony Árak Fészkelnek! ----- www.birdpc.hu ----- 1123. Budapest Nagyenyed utca 6. ----- 06-1-356-3864 ----- info@birdpc.hu

(#6344) Armando_19 válasza NwL (#6342) üzenetére


Armando_19
őstag

Ja, mistrálnak ha jól emlékszem csak 600.000.000 Ft volt az adótartozása, és APEH oldalán 2 betű szerepelt a cégnév mellet:FA (Felszámolás Alatt)

(#6345) g@bo válasza Dzoli (#6325) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, már linkelték a mistralt.... ebben az évben talán kinyirják az összes trükkös ( áruutaztató áfázó ) kiskert/nagykert.

ez azt jelenti (heti), hogy: - pár melóhely megszűnik, - lesz pár új név..., drágább lesz a számtech cucc, nincs áfázgatás, - kevesebb piaci szereplő, - talán reálisabb / magasabb / árak. etc.

[ Szerkesztve ]

(#6346) Jorus


Jorus
nagyúr

Azért mókás a Mistral sajtóközleményében finoman próbavásárlásként aposztrofált 4 órás vizsgálat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6347) lúzer válasza Jorus (#6346) üzenetére


lúzer
veterán

addig az üzletet a vevőforgalom elől - az eljárás gyors és szakszerű lefolytatásának elősegítése céljából - lezártuk.

persze ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6348) Shadows válasza lúzer (#6347) üzenetére


Shadows
senior tag

és megkérték a nagydarab kékruhás bácsit, álljon az ajtó elé és kap egy pen drájvot :P :P

ezis kb olyan, mint hogy az amcsik lelőtték a több éve nem működő műholdat..... kamilla

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6349) adik válasza ML320 (#6331) üzenetére


adik
őstag

És még egy dolgot: Mennyi volt egy-két-három éve a pendrive, a monitor, a DVD-író, és a többi. Pöcs árak vannak, a meló meg ugyanannyi, ha az adminisztrációkat nézem, akkor meg még több. A forgalom - és így természetesen a profit is kevesebb.

decembert vártuk már, mint messiást, hát be is szívtuk valamilyen szinten. Végeredmény: kb másfélszer annyi számlát kellett kiállítanunk, hogy valamivel kevesebb legyen az összforgalom, mint tavaly, meg azelőtt decemberben. Itt látható, hogy mennyivel erősebb a forint...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6350) ML320 válasza adik (#6349) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem a forint erősödött, hanem máshogy alakul az ár- és a volumenindex. Végre hasznát veszem a statisztikusi végzettségemnek.
Hiába adunk el többet, az árak mindenhol csökkennek. Nem mindegy, hogy 10 notiból származott két éve kb három milka bevétel, és 10%-os árréssel kitermelte két emberke fizuját és a nyereséget egy hónapban.
Most meg ott van a 277.-ik webáruház, 5%-os árral, és a 100k-s notikkal. Ha két éve 10 notival hoztunk 300k nyereséget, most ugyanehhez 30-at kellene eladni, úgy hogy a vásárlói piac telítődik, míg a kínálat meg növekedik. És ez alapján minden számtech cuccból adj el kétszer-ötször annyit. Így talán nem csökken a bevétel és a nyereség. Sok sikert mindenkinek! :(((

Legszebb: üzletünk második szomszédja számítástechnikai tevékenységet szeretne folytatni. :F

Ember tervez, Isten perverz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.