Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#51) Avicularia válasza gaborbol (#50) üzenetére


Avicularia
veterán

Így igaz svéd tudás nélkül tényleg elmehetsz a sóhivatalba.
Nyelv az szerintem is nehéz,nekem rettenetesen unszimpatikus,sokáig csak förtelmes karattyolásnak-éneklésnek tűnik,ahol az ember sokszor a szavak végét-kezdetét sem ismeri fel.
Megélhetést én kicsit kevesebbre saccolom,4K koronáért már vannak 2 szobás lakások,ezerbe belefér a rezsi,3K pedig elég 2 embernek kajára.

Tartózkodási engedély előfeltétele a lakcím.
Nekem pénteken lett bejelentve a lakcím,illetve megkérve a személyi szám,és szerdán már hozta is róla a postás a levelet.
Viszont a tartózkodási engedély az fél évig tartott,de nincs jelentősége,mert anélkül is mindent csinálhatsz (orvos ,iskola,munka) ha megvan a személyi számod.

Tartózkodási engedélyt kapsz úgy is ha együtt élsz egy itteni nővel,akkor nem kell hozzá sem munkahely,sem pénz bankszámlán,csak egy lakcím.

Egyébként én senkinek nem ajánlom,hogy idejöjjön,max ha tuti biztos munkája van.
Ilyen eladom a lakásom otthon és szerencsét próbálok az szvsz felejtős.

(#52) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem!

Nővérem szeretne használható svéd nyelvtudásra szert tenni. Nincs szüksége nyelvvizsgára, csak a mindennapokban használható tudásra.
Keresgélt tanfolyamokat, de mindössze egyet talált, azt is elég borsos áron.
Tudtok esetleg javasolni Budapesten, Érden olyan személyt, aki vállalna magánórákat?

Az esetleges segítséget előre is köszönöm! :R

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#53) kew válasza zsolesz010 (#52) üzenetére


kew
senior tag

az én tanárom elég jó áron ad órákat, ment pü a telszámával :)

(#54) Avicularia válasza kew (#53) üzenetére


Avicularia
veterán

Francba is ,nekem ingyen lesz,csak nem tudom mennyit kellene még itt várnom Malmöbe,hogy bekerüljek az iskolába :( :((

(#55) Villikatti


Villikatti
újonc

Svédül tanulnék cserébe finnben segítenék annak, akit érdekel. Msn:karolin@luukku.com

[ Szerkesztve ]

(#56) Avicularia válasza Villikatti (#55) üzenetére


Avicularia
veterán

Fentebb be vannak linkelve svéd nyelvoktató könyvek ,nya mål 1-2-3,szedd le ha még nem tetted meg.

(#57) varrog


varrog
csendes tag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki segíteni?

A köv. üzenetet kaptam, és nem tudom pontosan lefordítani. "Jag tyckere så mycket om dig".
Ez most Én nagyon kedvellek téged., vagy Én nagyon sokat gondolok rád. És ha valamelyik akkor miért? Szerk: A másik akkor, hogy lenne? Én az elsőre tippelnék.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58) Avicularia válasza varrog (#57) üzenetére


Avicularia
veterán

Nagyon kedvellek téged.

Jag tänker mycket på dig. Nagyon sokat gondolok rád

(#59) varrog


varrog
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm.

Ha lehetne még egy kérdésem.

"Får jag chans på dig?" Ez ugye azt jelenti, hogy "Lehet/Van esélyem nálad? és nem kell ugye másképp értelmezni.

(#60) Avicularia válasza varrog (#59) üzenetére


Avicularia
veterán

Járhatok,akarsz-e velem járni.
Ezt jelenti,ha jól értelmezem.
Szó szerint van esélyem,de a nőm szerint a jelentése a fenti.

(#61) bandus válasza varrog (#59) üzenetére


bandus
veterán

jessszus, ez de gáz :W :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62) (Darkwood) válasza bandus (#61) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Kiakadtál? ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#63) varrog


varrog
csendes tag

bandus: Mire értetted ,hogy gáz? Nem vághatja mindenki a svédet. Komolyan ezt kaptam üzenetben, s marhára zavarban vagyok. Mert azért marhára nem mindegy, mit jelent.

Amúgy nagyon köszönöm a segítséget.

Lehet kapni esetleg olyan szótárt svédet, amiben benne vannak a nem szó szerint értelmezendő kifejezések ? Ha igen, az se gond, ha külföldről kell megrendelni. Nagyon megköszönném, ha valaki megdobna egy link-vel. Valami svéd weboldal is jó, ha esetleg van ilyen. Nem gondoltam, hogy ennyire átvitt értelmű ez a mondat. :(

[ Szerkesztve ]

(#64) varrog


varrog
csendes tag

Bedobtam google translate-re, sőt még a dictzone-on is vadásztam. De nem jöttem volna rá soha ,ha nem kapok segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#65) Sipi16 válasza varrog (#59) üzenetére


Sipi16
senior tag

Igen azt jelenti. Ha Egyéb kérdésed van akkor dobj rám egy privátot.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#66) varrog válasza Sipi16 (#65) üzenetére


varrog
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#67) bandus válasza varrog (#63) üzenetére


bandus
veterán

ööö, szerinted? :)

csupán arra, hogy ciki ilyet kérdezni, sőt egy olyan kapcsolat is ciki ami íy kezdődik. legalábbis 14 év felett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68) Sipi16 válasza bandus (#67) üzenetére


Sipi16
senior tag

Miért lenne annyira ciki? A svéd meg végtelenül egyszerü nyelv. Zárd be a nadrágod.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#69) DaphneDark


DaphneDark
újonc

Fúh én most tanulok németül, szerintem baromi jó nyelv, és svédül is szívesen megtanulnék, de olyan rossz h így kell kikutatni :(((

(#70) Sipi16 válasza DaphneDark (#69) üzenetére


Sipi16
senior tag

Attól függ, hogy mit veszünk kutatásnak. [Ez] a legtöbb könyvesboltban megtalálható. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#71) hobogika19 válasza Sipi16 (#24) üzenetére


hobogika19
újonc

Szia! Nekem jól jönnének az említett nyelvkönyvek pdf-ben. Örülnék neki ha el tudnád küldeni. Az e-mail címem: hobogika@hotmail.com.
Köszi: Bogi :)

(#72) Avicularia válasza hobogika19 (#71) üzenetére


Avicularia
veterán

Feljebb be vannak linkelve,de itt van egyébként,innen le tudod tölteni őket.
[link]

(#73) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

él valaki göteborgban esetleg?egy ismerösöm szeretném felkutatni...

(#74) Avicularia válasza x_o_n (#73) üzenetére


Avicularia
veterán

én nem ott élek,de esetleg próbáld meg itt
[link]
esetleg nézd meg facebook-on

[ Szerkesztve ]

(#75) edgeboy


edgeboy
csendes tag

Helló!

Leszedtem én is azokat a fájlokat nagyon jók! főleg a 182 oldalas :)
Van e esetleg valaki aki Malmöbe vagy Göteburgba él. lakik itt fent?
Március 26-29.-ig Malmöbe leszek majd. 27. én meg Göteburgba megyek majd.
És gondolkozom azon is hogy később kint dolgozhatnék, a nyelvet is elkezdtem már ugy ahogy.

üdv
A

(#76) Exike


Exike
csendes tag

Hello,
kezdő vagyok, érdekel a nyelv szeretném elsajátítani. Kérlek tájékoztassatok mit, hogyan a legcélszerűbb tanulnom!
Ki tudna segíteni nyelvi anyagokkal, mert a boltokban szinte semmi nincs.
Köszi!!!!

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#77) Avicularia válasza edgeboy (#75) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahhoz ,hogy itt dolgozz,mindenképp tudnod kell a nyelvet,hiába beszél mindenki angolul,nem vesznek fel sehova ha nem beszélsz svédül.

(#78) Avicularia válasza Exike (#76) üzenetére


Avicularia
veterán

Feljebb van linkelve letölthető nyelvi anyag nya mål,meg pár dolog.Szedd le,kezdésnek az teljesen jó.

(#79) Exike válasza Avicularia (#78) üzenetére


Exike
csendes tag

Avicularia, köszönöm szépen, átböngésztem az előzményeket részletesen. Egy darabig biztosan nem panaszkodhatom.... :)
Sajnos németül nem tanultam, csak angolul, úgyhogy látom nem lesz egyszerű a dolgom....

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#80) Avicularia válasza Exike (#79) üzenetére


Avicularia
veterán

Sajnos németül nem tanultam, csak angolul, úgyhogy látom nem lesz egyszerű a dolgom....

Ezt nem tudom mire írtad.Angol vagy német tudás előny,a svéd is germán nyelv.Sok hasonlóság van az angollal és a némettel is.

(#81) edgeboy válasza Avicularia (#77) üzenetére


edgeboy
csendes tag

Ja tudom. El is kezdtem már tanulni! Márciusba csak szétnézni megyek majd. De én úgy hallottam hogy albérletet is elég nehéz találni kint.
Nincs itt esetleg valaki aki Malmöbe vagy Göteburgba él lakik?

(#82) Exike válasza Avicularia (#80) üzenetére


Exike
csendes tag

Valahol azt olvastam, hogy aki angolul és németül tud az nagy előny. Erre írtam. Én csak angolul tudok és a németes kiejtés kicsit idegen számomra.
Viszont a sévdet mindenképpen meg fogom tanulni, :DDD
csak a kezdet nehéz....

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#83) Exike válasza edgeboy (#75) üzenetére


Exike
csendes tag

Hello,
én is letöltöttem a nyelvi anyagokat, nagyon tetszenek.
Te hogy haladsz a svéddel?
Ex.

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#84) edgeboy válasza Exike (#83) üzenetére


edgeboy
csendes tag

Hali!
Haladok vele bár mostanában nem nagyon gyakoroltam csak tegnap este. Nekem van egy ilyen uti szótáras könyvem is igaz az is angol svéd, magyarba még nem csinálták meg, de van hozzá egy cd is sok segítség volt megtanított számolni is meg a fontosabb kifejezések.
Var ligger.. ursäkta
Vagy segít ha zenét hallgatsz és közbe olvasod a dal szöveget vagy azt is lefordítod, ajánlom Lars Winnerbäck-ett!

(#85) Exike válasza edgeboy (#84) üzenetére


Exike
csendes tag

ó igen ezt a cd melléklettel épp pár napja kaptam meg, nagyon jo igen ... van mit tanulni abból is...
:DDD

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#86) edgeboy


edgeboy
csendes tag

vagy ha valakinek van kedve lehetne egyszer élőben is gyakorolni a nyelvet a kiejtést. Néztem a sulik elég drágák meg a magán tanár is viszont lehet, hogy az is elég lenne ha egyszer-kétszer így élőbe gyakorolnánk a svéd társalgást ha valakinek van kedve hozzá persze nem profi szinten.

(#87) Exike válasza edgeboy (#86) üzenetére


Exike
csendes tag

...igen én is gondoltam ilyesmire, ez nagyon jo ötlet, ha már gagyogok picit én benne vagyok :) !!!
Meg van a skandináv ház is de oda járni tényleg csak akkor van értelme, ha már meg is érted amit kérdeznek és válaszolni is tudsz rá, no meg nem is ingyenes, de gyakorlásnak biztosan szuper lehet.
http://www.skandinavhaz.hu/svedklub_hu.html

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#88) Avicularia válasza edgeboy (#81) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen elég nehéz albérletet találni.Nem nagyon vannak úgy kiadó lakások mint otthon,mivel itt nagyon sokan állami cégtől bérelt lakásban laknak.
itt nézz esetleg körbe [link]

(#89) edgeboy válasza Avicularia (#88) üzenetére


edgeboy
csendes tag

szuper! Malmöbe találtam kettőt is. olyan esetleg nincs amit egy pár napra ki tudnék venni szállás? a youth hostel elég drága ha nincs ilyen törzsvásárló kártyád.

(#90) edgeboy válasza Exike (#87) üzenetére


edgeboy
csendes tag

Ja láttam már ezt az oldalt én is. Meg egy hasonlót is régebben kb. 30-40 ezres tanfolyamok a fizetésemből nem nagyon tudok most ilyen pluszokat be ütemezni, egyenlőre csak ön tanuló leszek.

(#91) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha itt élsz ,ingyenes a nyelviskola.Bár inkább csak tanulószobának nevezném,sokat nem tudnak a tanárok segíteni,ha nem tudsz angolul.

(#92) edgeboy


edgeboy
csendes tag

Ja azt olvastam régebbi komentekből hogy ingyenes. Láttam ezen az oldalon munkát is lehet nézni bár nem nagy a vállaszték. Meg nyelv hiján nem nagyon vennének fel butikosnak se.

(#93) Avicularia válasza edgeboy (#92) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem nagyon van munka még aki beszéli a nyelvet,annak se.Szóval teljesen esélytelen nyelvtudás nélkül munkát találni.Hacsak valami ismerősöd fel nem vesz magához.

(#94) Exike válasza Avicularia (#93) üzenetére


Exike
csendes tag

Ez elég elszomorító, hogy még nyelvvel is nehéz munkát találni ....
:(

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#95) Exike válasza edgeboy (#90) üzenetére


Exike
csendes tag

Igen én is saját magam probálom megoldani, egyenlőre nem tudok igénybe venni sem nyelvtanárt - nyelvtanfolyamot sem pedig egyéb anyagias dolgokat...
Marad a hanganyagok hallgatása...

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#96) Avicularia válasza Exike (#94) üzenetére


Avicularia
veterán

Simán 10% felett van itt is a munkanélküliség.

(#97) Sipi16 válasza Avicularia (#96) üzenetére


Sipi16
senior tag

A válság mindenhol otthagyja a nyomait... :U

Hogy álltok a nyelvvel amúgy?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#98) Exike válasza Sipi16 (#97) üzenetére


Exike
csendes tag

Hello Sipi,
kérdésedre válaszolva:... minden kezdet nehéz, de hogy ennyire??? :(( át
Tehát tanulom a nyelvet...
Ex.

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#99) edgeboy válasza Sipi16 (#97) üzenetére


edgeboy
csendes tag

hey!

Különösen magyarországón. Bár én nem feltétlenül a válság miadt kezdtem el. Elég nehéz az igaz, meg a kiejtést kint lehetne jobban gyakorolni haha
3 hét múlva megyek ki pár napra várostnézni Malmöbe meg Göteburgba.

Üdv
Andris

(#100) Sipi16 válasza edgeboy (#99) üzenetére


Sipi16
senior tag

Hej ;)

A kiejtést azt tényleg csak anyanyelvi környezetben lehet jól elsajátítani, de Malmö meg a skånei kiejtés. Nem irigyellek. :D

edgeboy: Göteborg (jöteborj) vagy Gothenburg. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.