Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#651) proci985 válasza Avicularia (#650) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ó, komolyan venni nem kell:). mai versenyen is pár produkció átcsúszott abszurdba, én a (néha nem szándékos) humorfaktora miatt nézem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#652) CYBERIA válasza proci985 (#651) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ez olyan, mint Magyarországon a Megasztár meg az X-Faktor, vagy olyan, mint az Eurovíziós Dalfesztivál?

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#653) Avicularia válasza proci985 (#651) üzenetére


Avicularia
veterán

Volt ez a magasröptű előadás,bár én még akkor nem éltem itt ,csak hallottam róla Kebabpizza Slivovitza

(#654) Avicularia válasza CYBERIA (#652) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez pont az euroviziós dalfesztivál,csak itt kicsit nagyobb feneket kerítenek neki mint otthon.
Családi program az elődöntők meg az egész műsor nézése :U :D

[ Szerkesztve ]

(#655) proci985 válasza Avicularia (#653) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2009ben a snälla snälla se volt gyenge. vagy idén a megtért hippkinézetű arc, egyenesen egy goafesztiválról kinézet alapján. de a 2007es ukrán verhetetlen volt, bár lordi még arra is rárakott egy lapáttal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#656) Avicularia válasza proci985 (#655) üzenetére


Avicularia
veterán

igen,snälla ,snälla nagyon kemény volt,minta a pszichiátriáról engedték volna ki és jól be lett volna drogozva meg full részeg lett volna a tjej. :D

(#657) proci985 válasza Avicularia (#656) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát kábé. mindehez olyan rossz mozgáskoordinációval, amit én koccintós kocsmában láttam utoljára. amire a hippiruha még rátett egy lapáttal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#658) CYBERIA válasza Avicularia (#654) üzenetére


CYBERIA
őstag

Akkor azt nem értem, hogy külföldiek miért szerepelnek benne.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#659) Avicularia válasza CYBERIA (#658) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezek a selejtezők,hogy végül is ki jut ki a dalfesztiválra.Természetesen mindenféle szenny bevándorló indulhat,mivel demokrácia vagy mi van errefelé :U

(#660) proci985 válasza Avicularia (#659) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, akár mi is indulhatnánk, hiszen mi is azok vagyunk :D . (vagy lehet csak pár év múlva, de ez most nem annyira érdekes)

két éve az eurovíziógyőztes norvég is bevándorlónak minősült, viszont arra nem emlékszem, hogy első, vagy második generációs volt. bár mindegy is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#661) CYBERIA válasza Avicularia (#659) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát ez Magyarországon úgy megy, hogy a zsűri már előre is selejtezi a nagyját, a közönség ezeket nem látja, csak akit arra érdemesnek szánnak. Ellentétben például a Megasztárral, ott az elején elég sok kritikátlan próbálkozó van. :DDD
Engem nem nagyon érdekel az ilyesmi, de azért szeretem tudni hogy mi micsoda.

A demokrácia meg eredetileg egész mást jelent, bár lehet hogy most már ez jelenti a demokráciát. Én csak ne szóljak semmit, mert Magyarországon állítólag diktatúra van.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#662) Avicularia válasza CYBERIA (#661) üzenetére


Avicularia
veterán

Tudom mi a demokrácia,de most arra értettem,hogy mindenkinek csak jogai vannak,és rasszizmus lenne ha szegény bevándorlókat kizárnák a versenyből.
Pár napja megkérdezte tőlem egy arab,hogy elmenne egy hétre Magyarországra és elég lenne-e erre az időre 5 ezer korona.A második kérdése az volt,hogy vannak-e rasszisták otthon,mivel azt hallotta,hogy ott ölik a kisebbséget :U
Jó a nemzetközi sajtónk,na...

(#663) CYBERIA válasza Avicularia (#662) üzenetére


CYBERIA
őstag

Épp most nyert díjat egy ezzel kapcsolatos magyar film a Berlinalén.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#664) Avicularia


Avicularia
veterán

Kemény emberek vannak,baromi okosak az osztálytársaim.
Bevezettek egy új rendszert az iskolában,amihez regisztrálni kellett.Kb. ugyanaz a procedúra mint mikor egy fórumra regisztrálsz.
Egy oldalon rákattintasz az új accountot csinálok gombra,ott megadod a usernév/pass párost,utána beírod az email címedet kétszer,majd név és város.
Ezután a kész vagyokra kattintasz.Ekkor a megadott email címre kapsz egy mailt,amiben a kapott linkre kell kattintani.
Na most az egész procedúrát a tanárnő projektoron is mutatta,ennek ellenére ezt a baromi nehéz feladatsort a kb 30 emberből 20 1 óra 20 perc alatt sem tudta abszolválni :U :O
Vicces hogy a legtöbb jóval fiatalabb nálam 20-30 éves emberekről beszélünk.És azt mondják ebbe az iskolába az intelligensebb bevándorlókat rakják ,akik legalább írni olvasni tudnak :D

(#665) CYBERIA válasza Avicularia (#664) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az egy rossz vicc. Az alapján amit mondasz, tényleg egy enyhe bonyolultságú regisztrációnak tűnik, ami gyengébb képességekkel sem kéne hogy tovább tartson durván egy percnél. Szerintem egy számomra szinte teljesen ismeretlen idegen nyelven is meg tudnám oldani, bár ez nálam szinte alapkövetelmény, nyilván nem várható el akárkitől. Érdekes, hogy teljesen magától értetődő, intuitív dolgokkal egyesek hogy meg tudnak küzdeni.

Ha szabad kérdeznem, mit tanítanak ott?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#666) Avicularia válasza CYBERIA (#665) üzenetére


Avicularia
veterán

Svédet.
Egyébként galaxy tabról nekem is kb.1-2 percig tartott a regisztráció.

(#667) proci985 válasza CYBERIA (#665) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"Érdekes, hogy teljesen magától értetődő, intuitív dolgokkal egyesek hogy meg tudnak küzdeni."
Nem mindenhol nőnek úgy fel az emberek, hogy megtanulnak számítógépet használni. pl a menekültek között bőven vannak írni/olvasni nem tudók is.

arról nem is beszélve, hogy a bevándorlók egy része eléggé óvatos (vannak bőven politikai menekültek/asylsökandék is), tehát amit nem értenek és ki kell adni személyes adatot, abban lehet, hogy nem lesznek partnerek. tehát lehet, hogy meg tudná csinálni, csak nem akarja.

aztán lehet, hogy egy kevésbé ügyes csoportba került a fórumtárs.

Avicularia: milyen szintű a svéd csoport?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#668) CYBERIA válasza proci985 (#667) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem kell ehhez bevándorlónak lenni, a környezetemben is sok olyan ember van, akinek már az is problémát okoz, ha egy ikon egy kicsit arrébb kerül. Egy új böngészőt vagy ne adj Isten, újabb operációs rendszert úgy élnek meg, mintha valami óriási változás történt volna.

A bevándorlóknak meg azt üzenem, hogy csak okosan, mert ők jelentik a jövőt.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#669) Avicularia válasza proci985 (#667) üzenetére


Avicularia
veterán

B csoport,lassan C lesz

(#670) proci985 válasza Avicularia (#669) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

SFI, ugye?

CYBERIA: svédek között nagyon kevés a techanalfabéta, nagyszülő korúak között is elég sok ember szaladgál tapitelefonokkal.

jövőjük meg magukon múlik, szóval igen, megéri nekik is ügyesnek lenniük. mint (véleményem szerint) mindenkinek:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#671) Avicularia válasza CYBERIA (#668) üzenetére


Avicularia
veterán

Bevándorlók jelentik a jövőt? :D Akkor annyi Svédországnak.Szerintem így is ,de ez az én véleményem.
Na szép,attól függ milyen bevándorlóról beszélünk.Pld szomált még az életben nem láttam egyet sem dolgozni,csak potyogtatják a gyerekeket.Arabok maximum a saját boltjukban dolgoznak,meg esetleg taxisofőrként és ugyanúgy gyerekgyárosok,szépen megélnek állami pénzből.Nem is tudom hol hallottam már ezt,valahonnan ismerősnek tűnik...
Talán az európai bevándorlók és a dél-amerikaiak,de ez szerintem max 15-20% lehet az összes bevándorló között.

(#672) Avicularia válasza proci985 (#670) üzenetére


Avicularia
veterán

persze

(#673) Avicularia


Avicularia
veterán

Itt egy jó kis oldal svédül tanulóknak,fel is olvassa a leírtakat,lehet állítani a beszéd sebességét is
[link]

Jó kis személyi kultusz beindult tegnap,nem értem mit foglalkoznak annyit a királyi familiával :U
Mindig az éljen rákosi ,éljen rákosi jut erről eszembe

(#674) CYBERIA válasza Avicularia (#673) üzenetére


CYBERIA
őstag

A királyi család már csak bábnak van, így én sem értem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#675) nikosz2004 válasza turpiurfi (#146) üzenetére


nikosz2004
újonc

Szia!

Én csak most csatlakoztam a fórumhoz és láttam az üzeneted, hogy van egy Eurotalk 33 progid. Engem érdekelne az a svéd cucc!
Ha el tudod küldeni az megköszönném!

Niki

(#676) invandrare válasza proci985 (#670) üzenetére


invandrare
csendes tag

üdv mindenkinek, azaz hej!

Proci985, kell még a gépírásoktató?
Portable TypingMaster.Pro.V7.0.1.792
csomagolva 3,6MB

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#677) invandrare válasza Avicularia (#664) üzenetére


invandrare
csendes tag

Eh, ez egy bonyolult feladat. Minket körbeültetett a tanárnő, mondott egy szót és mindenkinek sorban kellett mondania egy szót, ami az utolsó szóról eszébe jut. Csak annyit kért, hogy szakadjunk el az előtte hallott szavaktól. Gondolod, hogy sikerült nekik?
Ja, és nálunk is az értelmesebbek vannak. Az angeredi (netuddmeg) SFI után, ezek már professzorok.
Mellesleg elárulod, hogy miért jó egy permanent uppehållstillstånd? Mármint, milyen előnyöd származik belőle? Miért jobb az a kártya, mint egy ID kort vagy svéd jogsi?

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#678) Avicularia válasza invandrare (#677) üzenetére


Avicularia
veterán

Előnyöd nem származik belőle,nem felcserélhető a kettő mivel az uppehållstillstånd-on nincs rajta a personnummered.Viszont kell kérned tartózkodási engedélyt,ha 3 hónapnál tovább vagy itt.
Én több mint 3 év után még mindig magyar papírokkal nyomulok,és teljesen jó így.
Bár jogsimat úgy néz ki le kell cserélnem,mert akartam tachográf kártyát csináltatni,de gondolom csak az van bent a rendszerben nyilvánvalóan akinek svéd jogsija van.

[ Szerkesztve ]

(#679) proci985 válasza Avicularia (#678) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kieg: EUS állampolgárnak elvileg csak rättje lehet (Te pedig a kivétel vagy:) ).

svéd jogsi egyébként gyors, fényképezéssel mindennel megállt 200kr alatt a honosítás, meg küldenem kellett egy levelet illetve a fotózást az egyik irodájukban csináltam (de ment volna bárhol, csak ez volt a legegyszerűbb).

gyorsabb, kényelmesebb, nyugodtabb, mint a magyar. nem kell orvoshoz futkosni (legalábbis b kategóriában), ablakok között rohangálni, és emiatt nem tart napokig. ez mondjuk ha csak pár napra megy Magyarországra az ember, problémás lehet. szóval szerintem megéri lecserélni, legalábbis ha egyébként lejár, akkor mindenképp.

invandrare: szerintem bemegyek könyvtárba, de utóbbi hetekben örültem, hogy aludni volt időm :B

egyébként SFI eléggé alap szint, ha van extra időd, érdemes jobban ráfeküdni és hamarabb végezni vele. SFI D szint alatt nagyon alap, ennek függvényében aki tud tanulni/ismer más másik nyelvet (bónusz jól tud németül)/van bőven ideje a célra, az gyorsan ki tudja pörgetni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#680) invandrare válasza Avicularia (#678) üzenetére


invandrare
csendes tag

Háát, én is úgy tudtam, hogy nekünk nincs szükségünk ilyesmire, de lehet hogy tévedek. Mindenesetre még tőlem sem kérték sehol, pedig már én is több mint 3 éve rongálom az idegeiket.
Nem lehet, hogy a nicked miatt kell megcsináltatnod, mivel az Avicularia Dél-Amerikában honos, ők meg nem EU-sak :-)

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#681) invandrare válasza proci985 (#679) üzenetére


invandrare
csendes tag

Mindenesetre feltettem ide: TypingMaster [link]
… pár napig fent hagyom.
Az SFI-t aránylag gyorsan megcsináltam, de lehet, hogy nem kellett volna, mert talán sikerül most a SAS-G-t befejeznem, de beszélni akkor sem tudok, és valószínűleg nem is fogok megtanulni, amíg nem kerülök svéd környezetbe.
Rengeteget tanulok itthon, de a szabályokat csak írásban tudom alkalmazni, a szavakat meg elfelejtem, mert nem használom a gyakorlatban. Praktizáltam 4 hónapot a Stadsteaterben, de ott is egy magyarral dolgoztam együtt, így lőttek a svéd gyakorlásnak.
Mondjuk az angol ismerete nem csak azért előny, mert második nyelvet már könnyebb tanulni, hanem azért is, mert ha valamit nem ért az ember, akkor meg tudja kérdezni. Az első pár hónapban, csak néztem, mint hal a szatyorban. Nem a feladatokkal volt gondom, mert a teszteket meg lehetett oldani logikai alapon. De nem értettem a magyarázatokat, és nem tudtam, hogy mit miért kell úgy csinálni, ahogyan csinálom. Volt, hogy iskolaszüneti napon, szorgalmasan bementem, mert nem értettem, amikor a tanár mondta hogy nem lesz suli. Az arabok között mindig akadt egy, aki ha más nem, angolul megértette, hogy mit kell csinálni, és el tudta mondani a többinek. De ez még mindig így van, mert ha valaki nem ért valamit az osztályban, akkor átváltanak az anyanyelvükre és elmondják egymásnak. Csak én nem tudom megkérdezni senkitől.
Ja, 5 termin alatt 4 könyvből tanultam, és volt 8 tanárom. Tehát egy halom alap dolgot 2-3 x vettem, de sokat egyszer sem.

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#682) proci985 válasza invandrare (#681) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az nem baj, SAS alatt jobban fogsz tanulni.

én egy év alatt toltam le a svédet (SFIC D, SAS G Sv2A Sv2B), az alatt volt 6 tanárom és anno úgy számoltam, hogy olyan 25-27nyelvkönyvön mentem végig (incl munkafüzetek).

ha úgy érzed, hogy nyelvtanból kell segítség, akkor Form i Fokus. Neked az A könyv kell, B és C Sv2Ara van kitalálva, a gyakorlatban nem annyira egyszerűek. vaskos, száraz, amilyen egy igazi nyelvtani gyakorlónak kell lennie, de ha végigmész rajta rendesen, betonstabil alapot ad. ja igen kb 300 oldal, de tipikusan az a könyv, hogy az ember letol egy nap 30 oldalat, és füstöl az agya:). nekem a kedvencem volt, főleg, hogy a kezdő könyvekben/SFInek szánt könyvekben egész minimális a nyelvtan. aztán az ember eljut a C kötetig, és utánna ügyes.

sok tanár egyébként nem baj. beszéd nehéz, ki kell használni a kávészüneteket és nekiállni beszélni a többiekkel. egyébként meg nézz tévét, valamennyit segít az is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#683) invandrare válasza proci985 (#682) üzenetére


invandrare
csendes tag

Gratulálok, ez igen szép. Nekem ehhez újra kéne születnem.
Köszi, beszerzem majd ezt a Form i Fokust, mert még sok nyelvtani téma nem tiszta, bár ahogy elnézem, a svédeknek sem. Mondjuk, ha megnézünk egy magyar híradót, akkor szép anyanyelvünkből is kaphatunk rendesen kiképzést. Néha érthetetlen, pedig elvileg magyarul beszélnek.
Tudod, én most áldoztam fel maradék agysejtjeim egy részét az 50. szülinapi bulim oltárán, így már ettől a napi átlag 8 óra tanulástól is füstöl az agyam. Már csak füstöl, de nem izzik eléggé.
Az a baj, hogy a KVszünetekben, 90%-ban arab, vagy perzsa nyelven folyik a csevej. Bár ha 20 éves lennék, feltétlenül megtanulnám, mert ebben az országban ezeké a nyelveké a jövő.
A TV-t nem győzöm kapcsolgatni, hogy olyan csatornát találjak, ahol svédül beszélnek, így inkább letöltöttem egy pár svéd filmet, és azokat nézem kifulladásig.
De biztos, hogy az használna a legtöbbet, ha svédekkel tudnék beszélgetni. Munka kéne, és jobban járnék egy szar melóval svédek között, mint valami kellemessel, bevándorlókkal.
A SAS alatt, az első terminben alig tanultam valamit, mert a tanárnő nem tanított, csak azt magyarázta el az órán, hogy mit tanuljunk meg otthon. Most végre van egy jó tanárnőnk, aki valóban tanít, komolyan veszi, ért is hozzá és szívvel csinálja. Ha ő tanított volna végig, már semmi gondom nem lenne, de sajnos már csak 2 hónapom van.

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#684) Avicularia válasza invandrare (#683) üzenetére


Avicularia
veterán

Mondjuk elég furcsa,hogy jársz SFI-be,de nem adtak form i fokust? Nem nagyon értem miért is nem.
Egyébként ment egy privát is,majd olvasd el légyszi.

(#685) proci985 válasza invandrare (#683) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi:).

Form i Fokust nem mindenhol adnak (mi is csak kimásolásokat kaptunk), de remek. és száraz.

aztán, alap könyvek szituációzásra jók, ha tovább jutsz, még a Så ska det låta érdekes, egyetlen használható, csak kiejtésre rámenő könyv. jól jöhet, de olyan sv2a/sv2big sok értelme nincs, sv2bnél meg úgyis csak reszelésre lesz idő.

napi 8 óra jó, azzal hamar lehet haladni. korral ne foglalkozz, nálunk a csoportban volt egy ukrán nagymama is. ismerősi körben bőven vannak 50+osok is, akik bírták.

"90%-ban arab, vagy perzsa nyelven folyik a csevej"
nálunk is volt thai/arab részleg, akik általában együtt, saját nyelven beszéltek. a többiek svédet toltunk. emiatt egy idő után külön is váltak a csoportok, én legalábbis nem annyira szívesen ücsörögtem olyanokkal egy asztalnál, akiknek egy szót nem értettem a beszédéből (mert egyszerűen untam magam). meg egyébként is svédet gyakorolni jártam oda, kávészünet szerintem az oktatás része volt.

"Bár ha 20 éves lennék, feltétlenül megtanulnám, mert ebben az országban ezeké a nyelveké a jövő."
:N. sfinél koncentráltabban jelentkeznek mint egyébként. én ITt tanulok, ami terminológia szempontjából szinte kizárólagosan angol, ehhez képest a kommunikáció nagyrészt svédül zajlik. kisebb részben swenglishül, még kisebb részben angolul. vicc, de az izlandi sráccal egymás között is svédül beszélgetünk, pedig mindketten tudunk eléggé jól angolul (értsd: mindketten folyékonyak vagyunk és mindketten angolul beadandózunk, adott esetben 20+oldalas szakmai szövegeket is).

angol + svéd felirat se rossz, bár ha nem tudsz angolul, akkor hanyagolós. svéd filmek jók. ha szeretsz olvasni, az se rossz elfoglaltság, pocketek egy része általában már érthető sasAn. két hónap nem kevés, nekem annyi idő alatt lett nulláról sasAm. sietni kellett :B.

szerintem nem baj, ha egyedül, otthon is kell rendesen dolgozni az anyaggal. én imádtam, hogy az összes svéd kurzusomon kiharcoltam az egyéni ütemtervet, utánna pedig mehettem a saját tempómban. egyrészt jó volt érezni a kontrollt, másrészt pedig jó volt tudni, hogy csak és kizárólag én vagyok a szűk keresztmetszet, innentől pedig annyira gyorsan haladok, amennyire csak tudok. ami meg kellett is, felvételi követelmény az IT képzésre svB is volt (meg engB, matC, samhällA)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#686) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ezek fizetős képzések vagy támogatottak?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#687) proci985 válasza CYBERIA (#686) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

támogatottak, svédeknél az oktatás ingyenes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#688) invandrare válasza Avicularia (#684) üzenetére


invandrare
csendes tag

Mi itt Mål 1-et kaptunk, amin talán jobb lett volna végigmenni, mert a maga bárgyú stílusában megtanította volna a mindennapi beszédhez szükséges szavakat. De ezt is elvették, és kaptuk helyette a Läs 1-et, később a Läs 2-t, amit a mi tanárnőnk írt, és csak a szerzőtársa meg ő tartott jónak. Más kiadvánnyal nem kápráztattak el minket.

Re

[ Szerkesztve ]

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#689) CYBERIA válasza proci985 (#687) üzenetére


CYBERIA
őstag

Azt tudtam, na de hogy ilyen szinten is...

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#690) invandrare válasza proci985 (#685) üzenetére


invandrare
csendes tag

Nem valószínű, hogy tovább fogok tanulni, csak annyi a célom, hogy legyen egy normális munkám. A nyelvtudásra is emiatt van szükségem, és hogy elboldoguljak a mindennapi életben. A SAS-G-t is csak azért erőltetem, mert kell a papír a valideringhez. Kicsi az esélye, hogy a svéd irodalmat fogom tanulmányozni. Ne érts félre, mert úgy gondolom, hogy aki elmegy egy idegen országba, annak kell beilleszkednie, de én megelégszem azzal, ha a „konyhanyelvet” és a szakmait elsajátítom. A svéd kultúrából, meg csak ragad rám idővel valami, bár nem leszek hajlandó köpködni és snust zabálni :)

Nekem is voltak idősebb csoporttársaim, de ők többnyire már tízenéve éltek itt, és elég jól beszéltek. Én 20-30 szavas szókinccsel kezdtem az SFI-t, nem tudtam kommunikálni senkivel és nem volt aki segítsen. Szóval halmozottan hátrányos helyzetűnek éreztem magam:)
Ez a napi 8 óra tanulás jól hangzik, de ennek a fele alapból szótárazásra megy el. A szókincsem kb a 20%-a a többiekének, ezért nekem sokkal több időbe telik megoldani ugyanazt a feladatot. Nem a ráfordított idővel van baj, hanem a hatékonysággal.

"90%-ban arab, vagy perzsa nyelven folyik a csevej"
Ezt úgy értettem, hogy kb 3 mondatig svédül beszélnek, utána átváltanak. Van egy spanyol srác, akivel a focin kívül semmiről sem lehet beszélni, őt hallgattam egy darabig, de engem pont annyira érdekel a foci, mint a gobelin varrás. Semennyire. Van még két fekete srác, akik nagyon kedvesek és próbáltam kommunikálni velük, de még nem jöttem rá, hogy milyen nyelven beszélnek, azt viszont levegővétel nélkül adják elő. Lehet valami köze a svédhez, mért látom, hogy néha felcsillan a tanárnő szeme, amikor megért egy-egy szót a mondandójukból. Ennyi a választék.

Ezt hogy a viharban csináltad, hogy 0-ról SAS-A 2 hónap alatt? Gondolom, a C-vel kezdted, akkor ez 4 vizsga. Tudomásom szerint, leggyorsabban háromhavonta lehet vizsgázni. OK, nyelvzseni vagy, és két hónap alatt szépirodalmat olvasol egy addig ismeretlen nyelvből, ilyen van. De hogy intézted el a vizsgákat?
Azért jól feldobtál, hogy te 2 hónap alatt előrébb jutottál, mint én több mint 2 év alatt. Minek járok iskolába, inkább iszom, az jobban meglátszik rajtam :-)

Jónak tartom a saját ütemben való tanulást, mert sokszor az van a suliban, hogy órákig magyarázzák a többieknek, ami számomra, európaiak számára evidens. Olyankor úgy érzem, hogy feleslegesen megy a drága időm, amikor nekem is rengeteg dolgot meg kéne tanulnom. Eddig a tanárig egyértelműen úgy gondoltam, hogy jobban járnék, ha csak itthon tanulnék, ha nem lenne annyira szükségem arra a minimális szóbeli kommunikációra, amit az iskolában kapok.

Az IT jó, ma már minden arról szól, és kihasználhatod a képességeidet, mert életed végéig tanulhatsz. Ha újra kezdhetném, csak a számítástechnikával foglalkoznék. Én csak hobbi szinten foglalkozom számítógépekkel, kialakítottam itt egy kis műhelyt, ahol gépeket rakok össze eladásra és a környékbeli magyarság gépeit hozom rendbe.

Hú, de hosszú voltam, bocs.

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#691) proci985 válasza invandrare (#690) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nyelvtanulás sosem elfecsérelt idő:).

nekem az idő harmada volt szótárazás az első 4 hónapban. ez normális, olyan 8-10k szóig kell, utánna már ragad.

ajj, az kellemetlen.de azért próbálkozz beszélni.

félreérthető voltam :B , sasGm két hónap alatt lett az sasG kezdéséhez képest. egyébként kb fél év volt. ismeretlen nyelvből szépirodalom két hónap alatt, az max norvég/
dánból menne. talán szövegértésre koncentrálva nagyon ráfeküdve izlandiból, de utóbbi már necces:). svédnél szépirodalmat először svBn olvastam, olyan 8 hónap után. és Selma akkor se volt egyszerű.
nyelvzseni nem vagyok. folyékony voltam németből, illetve eléggé ráfeküdtem svédre.

tanár segít, adott esetben kérj extrát. vagy ha elkezded a form i fokust, szerintem fog tudni segíteni. ahogy láttam svédtanárok értékelik, ha valaki önszorgalomból azzal dolgozik, mert tényleg csak a lényegre koncentrál. (másképp: kegyetlen száraz és nagyon nyelvtancentrikus, de én pont ezt imádtam benne, kb nyelvtan grinding).

meg itt is nyugodtan kérdezhetsz, nem biztos mindenre fogunk tudni válaszolni, de kevésbé kihalt a topik, mint amilyennek tűnik.

pontosan, IT jó, a változatosság meg gyönyörködtet:). hm, gépösszerakó, az jó:), bár én inkább csak magamnak/szűk családnak építem (adatlapomon szerintem látszik:) ).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#692) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Egyébként aki nem dolgozik, az hogy tudja magát fenntartani?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#693) invandrare válasza proci985 (#691) üzenetére


invandrare
csendes tag

Most én voltam félreérthető. Úgy értettem, hogy nem megyek tovább nyelviskolába, de természetesen nem elégszem meg a gagyogással, itthon szánok rá időt. Csak nekem addig biztosan nehezen fog menni a nyelvtanulás, amíg nem látom át a logikáját. Ennyi energiával fejből fújnám Petőfi összest, mert az számomra érthető módon van felépítve. A svéd még nem. A nyelv felépítésének a logikáját kéne megértenem, mert addig csak kínlódok. Az is gáz, hogy nincs egy rendes Svéd - Magyar szótár. Sokszor inkább angolra fordítom a szavakat és onnan magyarra. Ez dög macerás.

Így már világos a kép, de akkor is kemény ütem. Bár látom, hogy akik beszélnek angolul (pláne ha németül is), azoknak legalább 2 x olyan gyorsan megy. Selma-t én még csak a 20 koronáson olvasgatom :)

Köszi a felajánlást, biztos ki fogom használni.

Megnéztem az adatlapot, mit csinálsz ezzel a géppel, háborúban állsz a NASA-val? :) Nekem talán csak a házam jobb, de ma már őskövületnek számító cuccok vannak benne. Egyedül a vedeokártyámra vagyok büszke mert egy High-End darab, nem adnám oda a maiakért (a kisebbik: [link]).
Most anyagilag sem állok úgy, hogy lecseréljem alaplaptól, de igazából nem is érdemes, mert nem játszom, és amire használom bőven elég.
De látom, hogy telefonban egyezik az ízlésünk :-)

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#694) invandrare válasza CYBERIA (#692) üzenetére


invandrare
csendes tag

Feketén bárhogy, mint otthon is, de gondolom, nem ez érdekel.
A hivatalos tartózkodáshoz vagy igazolnod kell egy állandó, létminimumnak megfelelő jövedelmet (mondjuk, otthon bérbeadtad a kastélyodat, illetve a részvényeid hozamából élsz), vagy közös háztartásban kell élj valakivel akinek a jövedelme kiteszi kettőtök létminimumát.
Tanulmányi segélyhez, kölcsönhöz, legalább 2 év itt tartózkodás kell.

Ericsson GH197, GH198, GH337, Nokia 2110i, Ericsson GH388, T28, R320, Sony Ericsson K500i, K800i, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia Z3, Vernee Thor

(#695) proci985 válasza invandrare (#693) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

logikához idő kell, németnél nekem is tovább tartott. svéd meg kb "ld német" illetve "ez most épp pont nem úgy van mint a németben, hanem" volt számomra.

Selma szép, de nehéz. nála már csak az izlandi (nordik középkori szövegeknek megfeleltethető) szövegek nehezebbek.

ezért vagyunk:).

novemberben cseréltem a 3870emet, illetve idén februárban a q6600amat, egyébként nekem is negyedik évébe lépett a gépem (a Cosmos is pár nap múlva négy éve az enyém). a q66 egyébként maradt volna még talán egy fél-egy évet, ha nem tényleg nagyon jó áron jött volna a 760. (pl virtualizálok is a géppel, arra meg kell erőforrás)

G80 Quadro, ennek még a 8800gtx/ultra variánsai is szépen tartják magukat;). htc pedig jó.:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#696) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

indomot felvásárolta inet. teljes sortimentet pedig nem vették át. brühühü, pedig indomo volt a kedvenc speccucc beszerző helyem (thermal pad, thermal grease, Thermalright hűtés, Scythe ventik...)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#697) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok! Gondoltam bekoszonok, mivel jovo felevben megyek Jonkopingbe. Esetleg van arrafele vki PH-rol?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#698) Sipi16 válasza kretenallat (#697) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kb. 90 km-re onnan Boråsban lakom. Mi járatban leszel erre?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#699) autox3c


autox3c
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de azért választottam ezt a topikot, mert ez tűnt a legfrissebbnek a Svédországgal foglalkozóak közül.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, hogy Magyarországon hol lehet "dala lovacskát" venni? Régen az ikea árult, de már egy ideje nem láttam...
Ilyesmire gondolok...

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#700) proci985 válasza autox3c (#699) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hű, dalahäst kell neked. ikeában ha nincs, akkor ez egy nagyon jó kérdés, én még nem láttam sehol Svédországon kívül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.