Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#201) turpiurfi válasza Exike (#200) üzenetére


turpiurfi
csendes tag

ÁÁ semmi különös itt már kezd meleg lenni de még mindíg meló nélkül:-(:-( Adjatok melóóóóttt!!!!!:-D Meg csinálom az SFI-t olyan unalmas mint a az na:-D

Aki vadállatot csinál magából,megszabadul az emberi lét fájdalmától.Illetve Ízi Rájder Öcsém!!!

(#202) Exike válasza turpiurfi (#201) üzenetére


Exike
csendes tag

Miért unalmas? Túl sok az óra? Vagy nehéz? Hogyan kell elképzelni ezt az SFI-t?
( Vagyis gondolom a munka nélküliség aggaszt igazán....)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#203) edgeboy válasza Exike (#200) üzenetére


edgeboy
csendes tag

helló! tegnap délután fele haza értem.. nos hát nekem kifejezetten tetcett Malmöbe pénteken jó idő volt göteborgba eset az eső szombaton. Örebroba meg még hó is volt:D de ott is jó napos idő volt bár város nézés most nem nagyon volt talán legközelebb. Alig aludtam valamit viszont úgy érzem szereztem bár új barátot! Meg pár kalandba is volt részem.
Göteborgba be mentem egy ilyen vegan éterembe ami zárva volt valójában amikor benyitottam így mondták nekem svédül hogy zárva van én meg mondtam hogy nem értem haha meg látták rajtam hogy éhes vagyok és gyorsan összedobtak valamit, és alig kértek pénzt sőt a konyhába is bementem és adtak kaját még estére is. ez hatalmas élmény volt számomra és rájöttem hogy még vannak jó emberek a világon, meg is ígértem majd hogy vissza megyek egyszer haha

http://www.youtube.com/watch?v=eJ9gTOby2yE&feature=player_embedded

itt egy videó szombati buliról és még én is látszódok rajta haha

(#204) edgeboy válasza turpiurfi (#201) üzenetére


edgeboy
csendes tag

nekem is :D mármint melót

(#205) Sipi16 válasza Exike (#202) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kegyetlenül laza. Jobb és gyengébb tanulóképességü emberek vannak egy osztályban. Aki tanulni akar annak borzasztó, mert nagyon lassan haladnak és rosszabb esetben mindent többször vesznek át. Nekem napi 2 és fél óra volt.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#206) Exike válasza Sipi16 (#205) üzenetére


Exike
csendes tag

huuu az rengeteg időt elvesz, napi két és fél óra...
És aki dolgozik az ilyenre akkor nem is tud járni?

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#207) Exike válasza edgeboy (#203) üzenetére


Exike
csendes tag

hello,
kösz a tájékoztatást, igen meglepő hogy a Földön élnek még ilyen emberek, akik kedvesek és segítőkészek....
Láttam a videot, jo buli lehetett....
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#208) Sipi16 válasza Exike (#206) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az estire jár heti egyszer, de az semmit nem ér.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#209) proci985 válasza Sipi16 (#205) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha az embernek nincs más dolga (pl nincs meló vagy gyorsan akar végezni), akkor rá lehet feküdni a dologra, nekem 5ödik héten már VGm volt SFICből és hetedik héten végeztem az SFIvel (avagy nyelvtanulás 9edik hetén). más kérdés, hogy nekem napi 10-14óráim mentek bele a svédbe.

egyszerűen nem kell a csoport tempójával foglalkozni, beszélgetni tökéletes, nyelvtanra meg Form I Fokus A otthon, meg esetleg olvasásra Mål 1-2, meg Rivstart A1+A2.

SFI Dvel alapvetően az ember szépen lassan (és kegyetlenül hibásan) már bármit el tud mondani (szegény nyelvtanáromnak anno azon a szinten már ki tudtam elemezni az E85 előnyeit és hátrányait a motor szempontjából:DDD).

más: ma végre megjött a VHStől az akkreditáció, ungersk språk steg 7:DDD azaz gyakorlatilag papírom van róla, hogy anyanyelvi szinten beszélek magyarul.

megint más: véghajrá svéd Bből, terv szerint kedden végzek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#210) nagykucu


nagykucu
csendes tag

Ha valaki akar magyar tv-t nezni itt svedben, m2 meg dunan kivul, szoljon

(#211) Exike válasza nagykucu (#210) üzenetére


Exike
csendes tag

Engem majd érdekel, ha ott leszek...
Egyébként hogy vagy nagykucu, rég láttalak, mizujs veled?

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#212) nagykucu válasza Exike (#211) üzenetére


nagykucu
csendes tag

Jol vagyok köszike, epp nem reg jöttem vissza, volt egy kis nyaralas szeru a magyaroknal :) Es te mikor fogsz kijönni ide? Jah es meg 1 kerdes, elment az agyad? Ide jönni... sajat akarattal... csak a bolond teszi :D

(#213) Exike válasza nagykucu (#212) üzenetére


Exike
csendes tag

Én szeretem a hideget....
:)

Miért te nem saját akaratodból mentél?
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#214) nagykucu válasza Exike (#213) üzenetére


nagykucu
csendes tag

nem, engem a szuleim voncoltak ki :)

(#215) Sipi16 válasza proci985 (#209) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kedden? Nem kell végigjárnod az egész termint? :F

Nagykucu: Mióta vagy itt?

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#216) nagykucu válasza Sipi16 (#215) üzenetére


nagykucu
csendes tag

tul regota...91

(#217) proci985 válasza Sipi16 (#215) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nemnem. felsőoktatásba jelentkezésénél amúgy is máj28ig ajánlott végezni, én kicsit meghajtottam. úgy volt, hogy vészesetére bele kell férni április 15ig, de végül erre nem volt szükség. de azért remélem már lassan kijavítja a tanár a maradék két részt, már tűkön ülök.

az, hogy mikor kap az ember slutbetyget és mikor van vége a kurzusnak, az nem függ egymástól:) amint az ember teljesíti a betygskriteriumokat, onnantól végezhet is.

viszont beszéltem tanárral, továbbra is bejárhatok órára. amit meg is fogok tenni, mert a norden efter 1830as anyagrésznél maradt pár homályos folt... Strindberget pl még nem bírtam felfogni, hogy miért szerették (Lagerlöftől a Kejsaren av Portugallient imádtam, csak az kevésbé volt jellemző). meg kurzusnak picivel a felén vagyunk túl, érdekel, hogy a svédek mit gondolnak/miért szeretik pl Moát és Almqvistet, hogy élték meg a 19-20adik századot... persze, könyvet végigrágtam, de órai keretek között talán egy picit jobban sikerül megérteni, ők hogyan élték meg ezeket az időszakokat.

szal most malmozok, aztán várom, hogy mikorra lesz kijavítva a fördjupningsarbetem. közben gőzerővel megy a samhällA (szintén kritérium), a HistoriA (avagy a svédek hogy élték meg, ez nem kell de szerintem jól jön) ill két héten belül kezdem az angol Bt, cél, hogy négy hét alatt jegyet kapjak belőle. na az úgy érdekes lesz.

más, mindenkinek: svédeknél az angol középfokú felsőoktatáshoz kevés! engelskAnak felel meg kb, és nem elég. az esetleges pofáraesések elkerülése végett mondom, hogy ki itt akar felsőoktatásba menni esetleg, az ne lepődjön meg. az Engelsk B steg 6nak/CEFR C1nek felel meg, és érdemes belőle az angolok vizsgáját (FCE a középfok, tehát CAE kell megfelelően jó jeggyel) megcsinálni, különben gáz van és lehet menni engelskaBre is.

másrészről: németből is ajánlott Goethe Institutos vizsga (Goethe Mittelstufen a felső, Certificate a középfok). a rigó utcai felsőmet (C1 szint) nemes egyszerűségnek steg3nak akkreditálták be, ez kb alapfoknak (!!) felel meg. na ennyit az akkreditált egész EUn belül elfogadott vizsgákról.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#218) Sipi16 válasza proci985 (#217) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én pénteken írok valami nationell provot és én is svenska B-t tanulok. Azért volt kicsit furcsa, mert mi még kb 3 hét múlva is provot fogounk írni még svédböl. Merre szeretnél továbbtanulni? Nekem most alakult egy meló szal a tanulásra kicsit kevesebb idö jut, de szerintem mindent sikerül majd befejeznem.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#219) Exike


Exike
csendes tag

Sipi, Proci mit tanultok most és milyen területen fogtok ill. szeretnétek elhelyezkedni?

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#220) Exike válasza nagykucu (#216) üzenetére


Exike
csendes tag

Hello,
és megkérdezhetem miért ment ki a család?
És mivel foglalkoznak a szüleid és te?
Nagyon vegyesek a visszajelzések ki hogyan érzi ott magát.
Te miért nem szeretsz ott élni?
Gondolom nem csak a hideg...
Nem akarok tolakodó lenni, de ha van kedved írnál magadról?
köszönöm szépen.
üdv
Ex.
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#221) proci985 válasza Sipi16 (#218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

komvuxnál ez nem jellemző. csomóan tanulnak eltérő ritmusban (gyorsabban/lassabban), és úgy a provval nehéz lenne mindenkit összehangolni. cserébe van más írásbeli munka.

tovább meg data/IT. Mo.-n félbehagytam és be szeretném fejezni:) munka meg jó lenne, de máj28ig még eléggé sűrű a naptáram (többek között az angolB ami veszélyesnek tűnik).

Te merre tervezed folytatni?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#222) Sipi16 válasza proci985 (#221) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mi eléggé keményen össze vagyunk hangolva suli szinten, ezért meglepö az amit te mesélsz. Nekem a folytatás az jobb esetben munka rosszabban meg szakmatanulás lesz. Most amit kaptam az eléggé fixnek néz ki és ha nyáron tudok teljes idöben dolgozni az már jó.

Exike: Svéd gimnáziumi szintü felnöttoktatás.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#223) proci985 válasza Sipi16 (#222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jah, lehet normál tempóban haladni, de akkor hol marad a påverkan meg az elevdemokrati?:DDD

viccen kívül: eddig egyetlen kurzusom nem volt, amiben akár csak közel is kitöltöttem a normál kurzusidőt. egy évet adtam magamnak a svéd gimnáziumi Big (tehát a felsőfokúig), az egy év pedig a héten tellik le. ehhez pedig kellett az egymásraépülő SFI C -> SFI D -> SvG -> Sv 2A -> Sv B/2B. ehhez pedig tempózni kellett:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#224) Sipi16 válasza proci985 (#223) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekem az intenzív tanulás az a SvG-vel indult meg mert azt egy 4 hetes kurzuson lenyomtam. Na az kemény volt aztán meg jött a nyár utána höst most meg vårtermin. Az S.F.I.-vel meg nem siettem, meg igazából nem is hajtottak, mondjuk 2 hónap után átkerültem gyorskurzusra, de az sem volt túlzottan gyors. Te családdal együtt jöttél? Szülök elhelyezkedtek már? Vagy te dolgozol?

Üdv.: Geri

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#225) proci985 válasza Sipi16 (#224) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, és én még azt hittem a 10hetes SvGvel gyors voltam:) sfi nekem összesen 5 hét volt.

család (pontosabban anyám és hugom) után jöttem ki. anyám főorvos, hugom meg nemsokára végez a gimnáziummal. munka tekintetében kisegítünk hugommal anyám élettársánál/lassan férjénél. nyárra remélhetőleg lesz más is, de ez még kiderül.

látom Te családdal jöttél ki. kb másfél év alatt hogy látod, hogy alakulnak a dolgaid?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#226) turpiurfi


turpiurfi
csendes tag

Hi all!
Én meg júniusba teszem majd le a SFI-C-t aztán majd jön a D aztán úgy gondolom megcsinálom a SASG-t az szerintem mindíg jó mivel tegnap voltak bent osztályba a Studievagledare-ek :-D aztán mondták ha megcsinálom a SASG-t akkor utána mehetek csinálni más szakmát is ingyé :-D Így elhatároztam hogy megcsinálom a SASG-t aztán utána bármikor mehetek továbbtanulni.Még meglátom.De az volt a jó hogy már eltudtam mondani a svédül úgy ahogy a Studievagledarenak amit szerettem volna még ha úgy ahogy tulajdonképpen angollal is így kezdtem.Ja és bocs Gergő hogy nem voltam fent msn-en meg minden csak mutterom volt itt ma megy haza ha mennek a gépek és Ő pedig nagy PC-mániás úgy hogy nem lehettem itt túl sok időt.Förlat mig a kört az 'a' ra képzeld oda :-D.Majd dumálunk.

Aki vadállatot csinál magából,megszabadul az emberi lét fájdalmától.Illetve Ízi Rájder Öcsém!!!

(#227) Sipi16 válasza turpiurfi (#226) üzenetére


Sipi16
senior tag

Semmi baj, az elmúlt két hét fullt upp volt.

Proci: Adatlapomon van elérhetöség, vegyél fel és akkor mesélek. Ma szeritem este 8 után lesz idöm.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#228) Exike


Exike
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: Svédországban melyik bank végez nemzetközi ügyintézést, szerintetek melyik az a bank amelyikkel érdemes foglalkozni kinnt?

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#229) Sipi16 válasza Exike (#228) üzenetére


Sipi16
senior tag

[Swedbank], [Handelsbanken], [Nordea] Ez a három legnagyobb, én a középsöt választottam.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#230) proci985 válasza Sipi16 (#227) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

most pár napig még nem aktuális, nagyon meg vagyok terhelve. addig is köszi a felajánlást.

bankokra: swedbank nem ajánlott. nekünk eléggé rossz tapasztalataink voltak velük (multidő fontos).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#231) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jelentem, MVGm van Svenska2Bből! :C

jöhet az EngelskB. még a végén egy hónap múlva már három felsőfokúm lesz (magyar mellett).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#232) Exike válasza proci985 (#231) üzenetére


Exike
csendes tag

Gratulálok!
Mi a titkod?
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#233) Sipi16 válasza Exike (#232) üzenetére


Sipi16
senior tag

[link] ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#234) Exike válasza Sipi16 (#233) üzenetére


Exike
csendes tag

...és ez "elég" hozzá??? :P

[ Szerkesztve ]

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#235) Sipi16 válasza Exike (#234) üzenetére


Sipi16
senior tag

#225 "anyám főorvos, hugom meg nemsokára végez a gimnáziummal." Akkor nem kezdö az egész család. Ha otthon is svédül beszélnek akkor ragad a nyelv. Amúgy az egésznek az alapja a szorgalom. Ha van szókincs és emberek között vagy akkor gyorsan megy...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#236) Exike válasza Sipi16 (#235) üzenetére


Exike
csendes tag

igen, igazad van... akkor nekem lehet ezek miatt olyan nehéz... a kezdet....
:(

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#237) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itthon csak decembertől beszélünk svédet, és azt se kizárólagosan. ha nincs köztünk anyám jövendőbelije, akkor marad a magyar, nem akarjuk eltanulni egymás hibáit. ha van, akkor persze svédül kommunikálunk. hugom és anyám három éve vannak kint, szóval ők sem perfektek még.

az elégre meg... a kérdés, hogy mire kell a nyelv. felsőoktatásban a gimnáziumi B kötelező, munkák jórészéhez meg elég az SFI D/svenska Grund is. utóbbiak azért annyira nem nehezek. a gimnáziumi B egy év alatt nulláról kemény menet volt (bár december végétől már volt munka is részidőben), de az SFI csoportom európai tagjai (értsd, min 8 általános, latin betűkkel stabilan ír, valamennyire tud angolul, tehát nem az első nyelve a germán nylevcsaládon belül, alapvető dolgok a kultúrán belül maguktól értetődőek) egy éven belül túlvoltak a Grundon. ja, német nyelvtudás hatalmas előny:)

egyébként meg akaraterő, kitartás és még több kitartás, a nyelv nem megy pár nap/hét alatt, folyamatosan kell tanulni, és sokat.

a kezdet egyébként korántsem annyira vészes, mint hiszik sokan. pár (ez sokmindentől függ) hónap alatt az alapok a társalgási elégségesig megvannak. ami sokáig tart, az a nyelvi finomságok, a dialektusok megértése, meg hosszú fogalmazások megkonstruálásának képessége (amíg az ember minden egyes névelőn gondolkodik, addig nincs erő hosszabb szöveg összerakására). de, utóbbiak már csak a gimnáziumi A és B szinten kellenek, tehát munkához ezeket nem kell siettetni, egy idő után maguktól kialakulnak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#238) Exike válasza proci985 (#237) üzenetére


Exike
csendes tag

Hello,
jó hogy ezeket (is) leírtad.... :)
A német nyelv hiányát én nagyon érzem magamon, de szorgalmas vagyok és minden nap amennyit csak tudok foglalkozom a nyelvvel - a 24 órához képest sokat és kitartóan.
Remélem lesz eredménye is és akkor feledhető majd a kezdeti nehézség. Hiszen nem alapszinten szeretném elsajátítani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#239) proci985 válasza Exike (#238) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a német/holland előny, de nem behozhatatlan. és magasabb szinten már előtérbe kerül az angol (eszméletlen mennyiségű jövevényszavuk van)

ha sokat és kitartóan, annak eredménye is lesz. nem azonnal, de nem szabad elkeseredni, egy idő után mindenképpen látszik a ráfordított idő.

az jó, ha alapvetően tudod, hogy kb milyen szinten szeretnéd használni. stabil alapozás picit tovább tart, de hosszú távon megéri.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#240) Sipi16 válasza proci985 (#237) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az elsö bekezdésnek nagyon örülök. Az eddigi hozzászólásaid alapján kicsit kaxigabbnak hittelek. Értsd: Fele anyi idö alatt végeztél ugyan annyi anyaggal mint én, de most látom, hogy nem vagy elszállva magadtól. Nálunk amúgy ugyan ez a helyzet annyi különbséggel, hogy nincs svéd a háztartásban. Ergó itthon mindig magyarul beszélünk.

Exike: Kitartás! Menni fog ha kell linkelek majd be zenéket szöveggel. Ha az segít neked a tanulásban. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#241) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha valaki hazai ízekre vágyna
Ungerskmat
Illetve Malmöben van a luku food,ott is van sok jó magyar cucc,de rablás szinten vannak az árak.
Gesztenyepüré pld. 35 kr,ami az otthoni ár háromszorosa :U :Y

(#242) Exike


Exike
csendes tag

Sipi, Proci, köszi a bíztatást most valahogy rám fér... :(
Nyáron szeretnék kilátogatni kb. egy hétre a családommal együtt. Tudtok valami normális szállást ahonnan több helyre kényelmesen el lehet jutni, vagy a net adta lehetőségek megfelelőek? Mi a véleményetek?

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#243) proci985 válasza Sipi16 (#240) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:) leírva azért lényegesen egyszerűbb volt a dolog, mint gyakorlatban.

Exike: bocsi, nagyon ilyenben nem tudok segíteni. amit én láttam valamennyire és érdekes, az Göteborg és Stockholm, mindkettőben eléggé sok a látnivaló és mindkettő elég pár napos programra. más területeket nagyon nem ismerek... illetve de, de errefelé inkább a szamócások zseniálisak (egy 3méteres vizeséstől, ami helyi nevezetesség, inkább nem ámulnék el:D), azért meg nem utaznék ennyit.

szállásokról sajnos nem tudok nyilatkozni:(

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#244) Exike válasza proci985 (#243) üzenetére


Exike
csendes tag

ok, köszi, én is inkább a nagyobb városoknál kezdeném....
a szamócásokat kénytelen vagyok későbbre hagyni - átmenetileg -
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#245) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

sziasztok

Jag heter Viktor :D
Ja meg a musmatta/musmattor
Kb ennyiben kimerül a svéd tudásom :)
De örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.
És külön köszönet kewnek, hogy összegyüjtötte a svéd nyelvkönyvek pdf-jeit, majd valamikor belekezdek sztem.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#246) Avicularia


Avicularia
veterán

Nőm húga egy malmöi óvodában dolgozik.
Tegnap láttam egy fényképet egy csoportról,amin ő is rajta van.
A képen van kb. 30 gyerek és megnézve a képet első ránézésre ledöbbentem,utána leültünk és átnéztük részletesen.
A képen lévő gyerekekből 1 azaz egy darab volt svéd :Y
A többi bevándorló,nagyrészt arab,meg thai,illetve szomáliai.
Elképesztő,teljesen kiakadtam ezen.
Max 20 év ,és leszaporodják a svédeket :U

(#247) proci985 válasza Avicularia (#246) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

attól is függ, hogy melyik környéken. nekem van is egy tippem, hogy merre lehetetett az az óvoda:)

nyugodj meg, nem reprezentatív képet tartottál a kezedben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#248) Avicularia válasza proci985 (#247) üzenetére


Avicularia
veterán

Persze,nem északabbról beszélek.Tudom ,hogy rosengård-i óvodára gondolsz,de nem.
Más malmöi óvodákban sem sokkal jobb a helyzet.
20 év szvsz és a svédeknek reszeltek.Úgy fogják elfoglalni az országot,ahogy a törökök budát.

(#249) nagykucu


nagykucu
csendes tag

hat igen, beengedik a sok rohadt bevandorlokat

(#250) turpiurfi


turpiurfi
csendes tag

Jahogy egyszer nem is olyan régen nekem is volt egy kis nézeteltérésem egy fekete gyerekkel a vége az lett hogy rá vettem hogy kimondja és úgy is gondolja Förlat mig :D :D
Hát de ez így van ahogy az előbbiekbe Ti azt leírtátoktök mindegy szerintem merre mész mindenhol itt vannak.Már csak szerintem az lessz a kérdés hogy a továbbiakban Svédországot hogy fogják hívni:Irak,Irán,Szerbia,Szomália esetleg Tájföld??? :(((

Aki vadállatot csinál magából,megszabadul az emberi lét fájdalmától.Illetve Ízi Rájder Öcsém!!!

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.