Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#501) CYBERIA válasza proci985 (#500) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ide csak egy enyhe fagy jutott most. Hozzáteszem nem bánom hogy egy kicsit még hűvösebb az idő, mert aztán meg rögtön 30°C közelében lesz a hőmérséklet, azt meg már nem annyira szeretem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#502) proci985 válasza CYBERIA (#501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, néztem, hogy volt hidegrekord Magyarországon is.

30fokot de utáltam:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#503) CYBERIA válasza proci985 (#502) üzenetére


CYBERIA
őstag

Meg a 40-et. Egy szál gatya maximum. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#504) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tavasz van.

indoklás: a hótakarító helyett rövidgatyában füvetnyírok ( tehát, nincs már tél), viszont nem zuhog az eső (tehát, nyár sincs).

és kb mindenki kint van a kertben és valamit csinál annak örömére, hogy már lehet :)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#505) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem teljesen nyelvtanulás, viszont ph!n szerintem érdekes lehet.

úgy néz ki van az asvának svéd megfelelője. úgy néz ki szeptembertől emelik a pendrive/hdd árakat.

apropó, imondo tényleg nagyon gyorsan postáz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#506) szvanda


szvanda
újonc

Hello!
Júliustól svéd tanítást vállalok Budán a XII. kerületben a Gresguss utcában. Eddig még nem tanítottam, de jól tudok svédül, éltem kint. Egynyelvű tankönyveket hozok júliusig Svédországból. Ha érdekel, írj emailt! vanda.szabadkai(kukac)gmail.com

(#507) szvanda


szvanda
újonc

*Greguss utcában

(#508) Sipi16


Sipi16
senior tag

Beköszöntött a svéd nyár...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#509) CYBERIA válasza Sipi16 (#508) üzenetére


CYBERIA
őstag

Itt is, volt ma 24°C. Viszont nagyon meredeken áll a nap.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#510) Sipi16


Sipi16
senior tag

Tegnap átmentem egy haveromhoz. Van egy elég csinos barátnöje, miközben beszélgettünk a konyhában a csaj a nappaliban elengedte magát, de olyan szinten hogy még ö is meglepödött a hang hallatán. Ezek szerint e-dal megdölöben van. Räserbajs - Fina Flickor

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#511) CYBERIA válasza Sipi16 (#510) üzenetére


CYBERIA
őstag

Loller, bizonyára bableves volt az ebéd, és kāposzta a vacsora! :DDD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#512) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hát ma is 40°C közelében volt a hőmérséklet, azért az nem rossz, mi?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#513) proci985 válasza CYBERIA (#512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ne is mondd, csütörtökön repülök Magyarországra:/. melegért meg annyira nem vagyok oda.

itt most ilyen kellemes 22-24 van, ez nekem ideális... bár sikerült itt is leégnem kétszer utóbbi hetekben:D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#514) CYBERIA válasza proci985 (#513) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát ha jössz, hozhatnál befőttes üvegben egy kicsit abból a jó kis enyhe levegőből. Cserébe vihetsz ugyanannyi meleget a téli hónapokra. :DDD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#515) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!
Svédországban élő és ott dolgozó embereket keresek. Szeretnék kint dolgozni és erről kérdeznék egy -két dolgot, aki tud segíteni kérem keressen meg privátban. Előre is köszönöm!
Üdv.: Noémi

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#516) Tesk


Tesk
újonc

Értékesítési ügyfélkapcsolattartó asszisztens svéd nyelvtudással (TESK-2380-10)

Partner cégünk számára keresünk Értékesítést támogató munkatárs pozícióba olyan munkatársat, aki szívesen használja munkája során a svéd nyelvtudását és megismerkedne gyártásbeli folyamatokkal. Megbízónk kül- és beltéri világító reklámberendezések gyártásával foglalkozik különböző méretekben, anyagokkal és technológiákkal sorozatgyártásban, vagy akár különleges kivitelezésben is.

Munkavégzés helye:
Budapest

A leendő munkatárs feladatai:
Fő tevékenység: a skandináv területen dolgozó svéd értékesítő munkatárs munkájának segítése az alábbiak szerint:

• ajánlatok készítése és a hozzátartozó feladatok ellátása
• rajzok egyeztetése a tervezővel és annak dokumentálása
• kontrollrajzok és információk ellenőrzése
• szállítási határidők egyeztetése, ellenőrzése a tervezéssel
• megrendelések visszaigazolása - szállítási határidőt is beleértve
• megrendelések és minden információ továbbítása a grafikusok, tervezők felé
• minden információ elmentése a szerverre a megrendelési szám alatt
• szállítási határidők betartásának követése és látható csúszás esetén időben való reagálás/az ügyfél értesítése
• fizetési késedelemmel rendelkező ügyfelekkel szóbeli kapcsolatfelvétel
• standard nyomtatványok kitöltése reklamáció esetén, valamint a hozzá kapcsolódó intézkedések végrehajtása az értekezleten megbeszéltek szerint .

Elvárások:

• felsőfokú végzettség
• felsőfokú svéd nyelvtudás (írásban, szóban)
• erős középfokú angol nyelvtudás
• műszaki ismeretek és/vagy értékesítés területén szerzett szakmai tapasztalat
• teherbírás
• önálló munkavégzés

Amiért érdemes megpályáznia a pozíciót:

• új folyamatok megismerése
• lehetőség a szakmai fejlődésre
• nyelvtudás aktív használata
• barátságos, fiatalos munkakörnyezet
• hosszú távú munkalehetőség.

Jelentkezés:

Amennyiben felkeltette érdeklődését a lehetőség, kérjük, küldje el hozzánk magyar és angol nyelvű önéletrajzát a barsony.renata@tesk.hu email címre a TESK-2380-10 jeligével!

(#517) viny


viny
tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a svéd nyelvvel, és ehhez kérnék Tőletek egy kis segítséget/tippet.
Sok idegen nyelvhez készítettek már kétnyelvű oktató CD-t, ahol egy magyar mondat elhangzása után, annak adott nyelvi megfelelője hallható. Tudjátok, ilyen "ismétlős-oktató" CD. Kérdésem az, hogy valami ilyesmi létezik svéd-magyar párosításban is? Csak mert sehol sem találok még csak hasonlót sem... :(
Kérlek, adjatok valami tippet!
Köszönöm!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#518) proci985 válasza viny (#517) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svéd-magyar oktató könyvvel én még nem találkoztam.

kezdő könyvek közül a mål 1 és rivstart a1+a2 könyvekhez jár cd, amin mondják is, ami le van írva. illetve a lexin szótárnak van hangos része.

illetve előbb említett hangoscdhez még az állhat közel, amikor pl nézel egy filmet svéd hanggal és magyar felirattal. mivel a svédek nem szinkronizálnak semmit, ez eléggé kemény menet az első hónapokban. illetve lehet angolul is filmezni svéd felirattal, ez kiejtésen nem segít, viszont bemutatja, hogy adott szituációs helyzetben használt angol szöveg helyett svédül mi működik. pl how i met vagy egyéb sitcomok a célra tökéletesek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#519) viny válasza proci985 (#518) üzenetére


viny
tag

Köszönöm! :R
Akkor ezek szerint sanszos, hogy olyan nem létezik (még) amire gondoltam. Könyv mellé járó CD-kel már én is találkoztam, inkább ilyen "kocsiban-hallgatós, ismétlős-tanulós" anyagra gondoltam volna.
Napi ~3 órát vezetek, és nem szerettem volna "üresben", eközben lett volna jó tanulni. :) Akkor marad a gép- és könyv előtt ülős változat. :)

[ Szerkesztve ]

Never underestimate the power of a sick mind!

(#520) CYBERIA


CYBERIA
őstag

30 februari

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#521) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Látom nagyon meghalt ez a topik :(
Sok alternatíva után megeshet, hogy mégis Svédben kötök ki a közeljövőben...
Igaz, hogy 3 évre csökkentették az állampolgárságot?
És hogy vannak könnyítések ingatlanvásárlások terén is?
Egyébként miujság a viszonylag állandó svéd fórumozókkal?
Sipi és a többiek, kint vagytok még?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#522) proci985 válasza SQX_Barto (#521) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, lehet át kéne írni svéd topikra, nem csak nyelvtanulósra.

hm;>

erről a csökkentésről még nem hallottam, honnan jött az info?
ingatlanvásárlást hogy érted?

kint vagyunk, itt éppen gólyáknak első hét van, én meg senior vagyok :DDD elvileg ma este kocsmatúra van, én meg úgy döntöttem, hogy ahhoz nem kellek (egyébként aktívan tolok mindent). legalább picit pihenek. egyébként meg kb minden ok:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#523) Exike


Exike
csendes tag

...úgy néz ki én is indulok hamarosan...
:)

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#524) SQX_Barto válasza Exike (#523) üzenetére


SQX_Barto
addikt

na végre Exike :B
Mi haverral talán novemberben még kérdéses, de előbb-utóbb odaérünk :D
Hogy állsz a svéddel azóta?

#proci985: csökkentést valószínűleg haver benézte. Lehet ingatlant is.
Egyébként sulinál hogyan működik a person number?
Mert az a nagy ördögi kör svédben ahogy hallottam...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#525) proci985 válasza SQX_Barto (#524) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sulihoz kell svéd personnummer. pontosabban ahhoz, hogy valaki mehessen SFIbe, ahhoz a kommunon belül folkbokfördnek (nyilvántartásba vett) kell lennie (ez kb másfél hónapos info). folkbokföringhez meg szerintem szokott járni ideigleneseen személyi szám is.

személyi nélkül egyébként nehéz az élet, kb videotékából nem lehet filmet kivenni nélküle (és ez itt most nem vicc). egy esetleges bankszámlaszámról nem is beszélve.

ördögi kör... na igen. viszont ha a kérvényt az ember már beadta, akkor elvileg lehet jelentkezni. illetve ha az ember eljut a gimnáziumi szintig, ott már lehet tartózkodási engedélyt kérni arra hivatkozva, hogy az ember tanul (ilyenkor nem jár viszont CSN bidrag a tanulmányok után). ez nálam is last resort megoldás lett volna, nem véletlenül siettem annyira az SFIvel:D: úgy számoltam, hogy ha visszadobják legkorábban a kérelmet, akkor is gimnáziumi svéddel már kezdenem kell.

kezdet nehéz lesz, ez tény.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#526) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Csak megvertük ezeket a piszkos svédeket, a fene egye meg! ;]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#527) Exike válasza SQX_Barto (#524) üzenetére


Exike
csendes tag

Küzdök a nyelvvel már egy ideje, nem egyszerű főleg itthon, meg a sok munka mellett...
Legjobb anyanyelvi környezetben tanulni, biztos nem lesz könnyű a kezdet, de már nem szeretnék maradni itt tovább...

"Mindig kell valami EXTRA..."

(#528) Sipi16 válasza SQX_Barto (#521) üzenetére


Sipi16
senior tag

Persze, hogy itt vagyunk.

Az állampolgárságot nem hiszem, megpróbálni lehet, ha nem adják meg elbukod a pénzt.

A ränta-t nem emelik ez a könnyítés, de egyre több beugrót kérnek.

Minden ok meló + suli.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#529) doki13


doki13
aktív tag

Én elvileg 29.-én megyek ki Lundba.Egy olyan hölgy visz ki,aki 15éve kinn van már,és svéd-magyar állampolgár. Ő azt mondta,hogy tanfolyamra kell járnom,amiért fizetnek 4500koronát.nála laknék. Igaz lenne ez????

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#530) doki13


doki13
aktív tag

a hölgy traumarologián főnővér..,és azt mondja átszámitva több mint egymiliot keres.

[ Szerkesztve ]

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#531) lorcsi válasza doki13 (#529) üzenetére


lorcsi
veterán

nagy melle van?
mert akkor én is megyek :D

(#532) Sipi16 válasza doki13 (#529) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha sima S.F.I.-re mész (Svenska För Invandrare) az ingyenes, de hallottam már extra kurzusokról amik fizetösek.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#533) proci985 válasza Sipi16 (#532) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, vannak fizetős gyorskurzusok, bár sok értelmük szerintem nincs.

SFInél is általában eléggé rugalmasok a tanárok, szóval lehet keményebben tolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#534) Avicularia válasza proci985 (#525) üzenetére


Avicularia
veterán

Cáfolnám,hogy svensk legitimation nélkül nehéz lenne az élet.Nekem nincs és van bankszámlám, 2 mobil és 1 mobilnet előfizetés a nevemen,5000 koronás hitelkeretem a h&m-nál.
Néha ha kapok csomagot akkor kérik a personbevist a passom mellé,de ez is csak Malmöben van.Amikor Höllvikenben laktam,ott simán kiadtak mindent magyar útlevélre csak be kellett mondanom a personnummeremet.

(#535) doki13 válasza Avicularia (#534) üzenetére


doki13
aktív tag

ott drága a mobil elöfizu? SGS2-öt akarnék majd venni...

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#536) CYBERIA válasza doki13 (#535) üzenetére


CYBERIA
őstag

Biztos nem drágább mint itt.

[link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#537) Sipi16 válasza doki13 (#535) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kp-ra vehetsz, az elöfizetés kérdéses lehet. Nekem egy évig kellett várnom, hogy elöfizetésem lehessen...

Avicularia: Gondolom az elöfizetéseket neten vetted, engem mindig szivattak, mondjuk csak magyar személyim meg jogsim volt. Úgyhogy gyorsan cseréltem a jogsim svédre. (Kicsit bánom is meg nem is.)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#538) doki13


doki13
aktív tag

ha svéd az élettársad,vagy feleséged 3év az állampolgárság,ha nem 5év után kérheted.

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#539) doki13 válasza Sipi16 (#537) üzenetére


doki13
aktív tag

personnumber kell az elöfizuhoz,ugy tudom

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#540) Sipi16 válasza doki13 (#539) üzenetére


Sipi16
senior tag

Meg hivatalos bevétel amiböl tudod finanszírozni. Ha jól tudom az utolsó 2-3 évet nézik. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#541) Avicularia válasza Sipi16 (#540) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem neten vettem,a két előfizetést rendes boltban kötöttem.3-nél vagyok és simán adtak bevétel nélkül is.Egyszer kérdeztem a tele2-őt,azok nem adnak előfizetést bevétel nélkül.

(#542) Sipi16 válasza Avicularia (#541) üzenetére


Sipi16
senior tag

3 az kalle anka företag...

A nevéven is benne van, hogy tré...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#543) Avicularia válasza Sipi16 (#542) üzenetére


Avicularia
veterán

Én elégedett vagyok velük,nem érzem hogy donald kacsa lenne a szolgáltatóm

(#544) doki13 válasza Avicularia (#543) üzenetére


doki13
aktív tag

Melyik a legjobb szolgáltató kinn?

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#545) proci985 válasza doki13 (#544) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

változó, vannak eltérések lefedettségben. nekünk pl csak a telianal lehetett szélessávunk.

mobil internetnél minden felhasználónak van oldala, ami mutatja, hogy hol és merre milyen gyors. ez mondjuk nagyvárosok körül nem annyira necces, de lakhatástól függően egyébként erre figyelni kell.

árban, tvadók tekintetében megint nem egységes a kép.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#546) Sipi16 válasza Avicularia (#543) üzenetére


Sipi16
senior tag

Amíg nem akarod felmondani, vagy függetleníteni az elöfizetésre vett telefont addig nincs is gond...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#547) Avicularia válasza Sipi16 (#546) üzenetére


Avicularia
veterán

Most mondtam fel a napokban az egyik előfizetést,annyi volt hogy 3 hónap felmondási idő van,de 3 hónappal előre szóltam és mikor lejár a 2 év december közepén meg is szűnik.Függetlenítést nem tudom,amit tőlük vettem hd2 az független volt.
Mondjuk ez a 3 hónap felmondási idő furcsa,de mindenhol ezzel húzzák le az embert legyen szó lakásról ,parkolásról ,,mobil vagy internetelőfizetésről szó ,max a felmondási idő változik.

(#548) doki13


doki13
aktív tag

Milyen telokat vettél?

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#549) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Hello!

Én is csatlakoznék a topichoz :)

Nemrég elkezdtem énis tanulgatni a svédet. Találtam egy régi Kezdők svéd nyelvkönyvét. Szótáram nincs, de kellene egy. Nektek milyen tapasztalaitok vannak a netes szótárakkal? Mennyire pontosak/pontatlanok?

Szerintetek mennyi idő, amíg egy alap szintre eljutok? Az angol az elég jól megy, és tetszik hogy sok hasonló szó van a két nyelvben :)

(#550) CYBERIA válasza Brian_RL (#549) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hej!

Minimális szókincsnek nem rossz a kezdők svéd nyelvkönyve, de ajánlott valamilyen nyelvtankönyv beszerzése mellé, mert ami ebben van az kevés a megértéshez, főleg hogy ahány könyv, annyi szempont, mindig találni olyan könyvet, ami egy adott dolgot érthetőbben magyaráz, mint a másik, mindig találni valami érdekeset. Ezenkívül valami gyakorlókönyv, munkafüzet is kell, mert a mondatalkotást nem lehet a semmiből, pusztán néhány szó ismeretével kitalálni, csak példákon keresztül lehet kerek mondatok fogalmazását elsajátítani.
Majd a többiek megmondják mit érdemes használni, én azt mondom mindent.

Alapvetően két szótárat használok interneten, az egyik a folkets lexikon, a másik meg a DictZone szótára. Nem tudom statisztikailag mennyire pontosak, nekem eddig nem volt különösebb bajom velük, ötöst adok mindkettőre.

Az angol tényleg nem rossz ha tudod, sok hasonlóságot lehet felfedezni. Szerintem egy jó alapszinthez kell olyan 3-6 hónap, de sok időt kell rászánni, nagyon sokat kell gyakorolni, mert ez nem olyan mint az angol, hogy mindenhol találkozol vele.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.