Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#1) D4v3


D4v3
őstag

Hello!
Nem célom, hogy profi legyek a nyelvből, de jó lenne tudni ezt-azt. Arra gondoltam, hogy biztos van ilyen otthon tanulható könyv vagy esetleg neten valami ezzel foglalkozó honlap.
Ismer bárki ilyet?

(#2) D4v3


D4v3
őstag

up

(#3) eman válasza D4v3 (#2) üzenetére


eman
csendes tag

Engem is érdekelne a téma, ha tudtok valamit lécci írjatok

(#4) Gabró válasza D4v3 (#1) üzenetére


Gabró
tag

Miért svédül akarsz tanulni? Szerintem ha csak szót akarsz érteni velük (a svédekkel) akkor elég angolul tudni.

(#5) anulu válasza Gabró (#4) üzenetére


anulu
félisten

részemről nemcsak szót szeretnék érteni velük...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) süti5


süti5
őstag

Tannultam svédül, hobbiból 2 évig...
Nagyon klassz nyelv, szép nagzással, van belőle kezdő tankönyv is, meg rendes szótár. Jó tanárt nehéz találni, én is azért hagytam abba, mert szült és nem vállalt tanítványt....

(#7) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

up, engem is érdekel, peersze én csak így itthon magamnak szeretneék tanul

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#8) D4v3


D4v3
őstag

up

(#9) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Valami sweden-teacher benézhetne ide!
Ugyanis én a hátralévő éveimet itt képzelem el,úgyhogy UP ennek a hasznos kis topicnak! :DD

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#10) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ha svédül akartok tanulni, akkor jelentezzetek jövőre az ELTÉre a svéd-tetszőlegesenválasztott szakra, és akár még pénzt is kaptok érte, ha jól tanultok.:P

(#11) Gabró válasza SPDeluxe1.0 (#9) üzenetére


Gabró
tag

''Ugyanis én a hátralévő éveimet itt képzelem el...''

Itt? Ebben a topicban? Nem lesz egy kicsit uncsi?;]

(#12) SPDeluxe1.0 válasza Gabró (#11) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

nem ,mert majd testreszabom :P

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#13) Gabró válasza SPDeluxe1.0 (#12) üzenetére


Gabró
tag

A ''sweden-teacher''-t?;]

(#14) noni


noni
újonc

Sziasztok!
Én szeretnék svédül tanulni, és szeretném kérni a segítségeteket!minden ami a nyelvvel kapcsolatos(kis nyelvtan, szógyűjtemény, könyvcím) bármi, elfogadnám szíves örömest!
noni@easymail.hu
köszi Puszi érte

noni

(#15) Dominator


Dominator
aktív tag

Bennem is felmerült, hogy a német után most svédül tanuljak, elvégre azt mondják, nagyban hasonlít rá, ezzel meg már nem kell foglalkoznim, mert a nyelvvizsgával bebiztosítottam az érettségit :D

(#16) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát szerintem Svédet elég felesleges tanulni, mert mindenki beszéli az angolt ott és tényleg mindenki. Ha meg tényleg kinn Svédbe akarsz élni és létezni, akkor angol is kell, tehát azt is érdemes elkezdeni.

(#17) Dominator


Dominator
aktív tag

Hejhó, emberek!

Megint elékapott a harci láz és beszereztem a netről egy ingyenes svéd tankönyvet. Olyan, mint bármelyik alap nyelvtankönyv szerintem, csak ez angol nyelven van. Mármint a magyarázat része. Mostanában elkezdem tanulmányozni. 26 oldal egyébként.

[link]

(#18) brownus válasza Dominator (#17) üzenetére


brownus
veterán

szótár: [link]

(#19) Dominator válasza brownus (#18) üzenetére


Dominator
aktív tag

Köszi, ezt már megtaláltam, használom is rendszeresen :)

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Kezdők svéd nyelvkönyve.
Egyébként eléggé érthető nyelv, ha az ember kicsit tud angolul meg németül.
Viszont ha munkát akarsz vállalni kinn, hiába tud az emberek nagy része angolul, tudnod kell svédül!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Sipi16 válasza brownus (#18) üzenetére


Sipi16
senior tag

A google språkverktyg szerintem jobb. Vagyis én azt használom.

Nem is tudtam, hogy van ilyen topik, de mostantól többet fogok ide benézni.

Él valaki a Ph-sok közül Svédországban?

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#22) Avicularia válasza Sipi16 (#21) üzenetére


Avicularia
veterán

Én igen,bár nem túl régóta.
Tildynek igaza van,hiába beszélsz angolul,ha dolgozni akar az ember ,akkor mindenképp meg kell tanulni svédül.
Egyébként a 4 számot nagyon hamar megkaptam,pénteken voltunk bejelenteni lakcímet és már szerdán hozta is a postás a levelet.

(#23) kew válasza Avicularia (#22) üzenetére


kew
senior tag

Én is éltem kint, épp a héten jöttem haza :) Párom kapott egy állást kint, én meg vele tartottam szerencsét próbálni. Valóban kell a svéd nyelv, tavaly szeptember óta próbálok állást szerezni angol tudással, de kisebb megbízásokon kívül nem akart összejönni.

Egy állásinterjút sikerült összehoznom, de ahhoz a munkához még nem voltak elég szakmai tapasztalataim, így nem jött össze, bár ott alkalmaztak volna csak angollal. Igaz kaptam egy ígéretet, hogy fél éven belül keressem őket újra, hátha tudnak helyet szorítani, mert a tesztfeladatot amit adtak, azt elég jól megoldottam :)

Jövő héten államvizsgázom, aztán nekifekszek svédül tanulni. Nagyon megszerettem azt az országot ez alatt a szűk egy év alatt, el tudnám ott képzelni néhány évre az életemet. Főleg, hogy a párom is kint marad még egy évet minimum, nem lenne jó nélküle itthon. Bár a gazdasági válság miatti elbocsátások után inkább fogják a svédeket alkalmazni, mint a külföldit, de azért sem adom fel :)

Kezdetként gondoltam veszek egy Kreatív svéd nyelvleckét. Kint próbáltam SFI-re jelentkezni, de mivel nem volt állandó munkám, így personnummer helyett csak coordination numbert kaptam, azzal meg nem vettek fel... Bár ahogy mesélték, a sok arab miatt elég döcögősen mennek az SFI kurzusok.

Esetleg ha tudtok valakit aki jó áron vállal pesten svéd tanítást, jelezzétek pls.
E mellett ha érdekelnek valakit pdf-ben svéd nyelvkönyvek, nálam van pár, csak szóljatok :) (nya mål 1,2,3, kezdők svéd nyelvkönyve, kevés szóval svédül, SFI swedish basic couse)

[ Szerkesztve ]

(#24) Sipi16 válasza kew (#23) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem kell munkádnak lenni, hogy kapj személyi számot...

Ki mondta ezt neked? :(((

Igen, az SFI-ben sok az arab, de ha a tanárok látják, hogy akarsz akkor segítenek neked és akkor te is tudsz haladni. Kezdj el svéd zenéket hallgatni és fordítani. Az szerintem neked is sokat segít!

A pdf-es doksikat el tudnán küldeni? Az adatlapomon van az email címem. Köszi

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#25) kew válasza Sipi16 (#24) üzenetére


kew
senior tag

Skatteverketnél nem adtak, csak ideigleneset. Ha megnézed, nem is lehet úgy kérvényt leadni, hogy ha nem dolgozol vagy tanulsz.

Megpróbálom azt is :) Azért pár szót már beszélek, és megértek sok mindent. Főleg álláshirdetésekből tanultam sokat :U

(#26) Sipi16 válasza kew (#25) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekünk nem volt semmi gond a kérvénnyel. Egy héten belül mindannyian megkaptuk a számot.

Várom a cuccokat. Én most a nya mål 3-ből tanulok, de már csak két nap van a suliból és nem vettük végig. Az SFI amúgy nagyon laza.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#27) kew válasza Sipi16 (#26) üzenetére


kew
senior tag

Ment mail, ami lemaradt az is mindjárt felér, és küldöm a linket :)

De te vagy feleség/szülők (vagy nem tudom, hogy vagytok kint :) ) gondolom dolgoznak, ilyen esetben is lehet kérni a családnak. Lényeg, hogy legyen valaki, aki úgymond "eltart". Igaz ezek a kitételek a Migrationsverket adatlapon voltak, amit hiába küldtem el nekik, nem írtak vissza semmit. Aztán a skatteverketnél kiderült, hogy a migrationsverketet ki is lehet hagyni az egész folyamatból :)

Mindegy, most 2 hónapot itthon leszünk, ez alatt itthon keresek állást, mellette pedig tanulom a nyelvet, aztán meglátjuk, hogy alakul. Sajna, ha nem jön össze semmi kint, nem fogok tudni kimenni, hisz élni kell valamiből. Eddig elvoltam kint a szakdolgozattal meg államvizsgára tanulással, mellette kisebb weboldalakat készítettem és egyebek, amiből ellébecoltam, de ez hosszú távon nem tartható sajna.

(#28) Avicularia válasza kew (#25) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet másképp is kérni.
Nekem a barátnőm elég rég kint él,úgy adtuk be a kérvényt,hogy élettársak vagyunk,ami meg is felel a valóságnak.

Egyébként úgy tudom,hogy bármelyik EU országban a tartózkodási engedély megkapása csak ahhoz van kötve,hogy legyen bejelentett lakcímed.
Ha ez megvan és kéred a tartózkodásit,akkor meg kell adniuk.

Nálam az a baj,hogy itthon magyarul beszélünk ,úgyhogy sokat még nem tanultam.

[ Szerkesztve ]

(#29) Sipi16 válasza Avicularia (#28) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én azt a vélményt osztom, hogy amíg olyanok között vagy akik tudnak magyarul addig magyarul beszélsz. Csak "tiszta" svéd társaságban tudsz "tanulni"...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#30) Avicularia válasza Sipi16 (#29) üzenetére


Avicularia
veterán

Az a baj,hogy svédekkel meg angolul beszélek,úgyhogy ez egyelőre kilőve.
Ha kicsit jobban beszélek svédül.akkor itthon azt szeretném ha azt használnánk.
Egyébként a barátnőm mielőtt kijöttem nem nagyon beszélt magyarul,a gyerekei sem beszélik a nyelvet,de már jobban megy neki :)
Remélem én is fogok úgy beszélni svédül,mint ő magyarul.

(#31) Sipi16 válasza Avicularia (#30) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én sem vagyok perfekt. Sőt... Ahhoz képest beszélek jól, hogy 10hónapja vagyok itt.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#32) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Sokan kértétek már itt is és mailben is, így inkább belinkelem ide, hogy egyszerűbben elérje mindenki :)

Svéd nyelvkönyvek pdf-ben

(#33) nerinia válasza kew (#23) üzenetére


nerinia
csendes tag

Sziasztok,

Pdf-ben érdekelnének svéd nyelvkönyvek, vagy bármi egyéb, ami elősegítené a nyelv tanulást.
Ha megoldható, az emailcímemre küldjétek, kérlek, ha tudtok ilyennel szolgálni.
nerinia@gmail.com

Köszönöm!

(#34) kew válasza nerinia (#33) üzenetére


kew
senior tag

Szerinted az előbb miket linkeltem be?

(#35) dmadigan válasza kew (#23) üzenetére


dmadigan
újonc

Szia !
Örülnék, ha el tudnád küldeni azokat a pdf svéd nyelvkönyveket.
Nagyon sokat segítenél. Ja, és ha megkérdezhetem, melyik városban vagytok ?
Engem Göteborg (Gothenburg ?) érdekel nagyon.
Előre is köszönöm.

dmadigan@citromail.hu

(#36) Sipi16 válasza dmadigan (#35) üzenetére


Sipi16
senior tag

[lnnen] tudod a könyveket letölteni. Göteborg szép, de nem hiányzik nekem a nagyváros. Elég volt 19 év Bp-n. :U

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#37) dmadigan válasza Sipi16 (#36) üzenetére


dmadigan
újonc

Köszönet a linkért Sipi16, és mindenki másnak (kew !),aki munkájával hozzájárult. :R
Vi ses senare !

(#38) Sipi16 válasza dmadigan (#37) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ska du flytta hit eller?

Vi hörs!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#39) kew


kew
senior tag

Most vettem csak észre, hogy a nya mal hanganyagok csak a 3. könyvhöz vannak fent. Próbálom pótolni minél hamarabb! :)

(#40) kew válasza kew (#39) üzenetére


kew
senior tag

Pótolva :)
És a link még egyszer, mert látom sokan nem találják meg... :U

========================================

Svéd nyelvkönyvek pdf-ben

========================================

[ Szerkesztve ]

(#41) csapee válasza kew (#23) üzenetére


csapee
senior tag

szia
látom a linket amit feltettél így már nem kell elküldened mail-ben
köszi a fáradozást

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#42) Avicularia


Avicularia
veterán

Nem kapkodta el a migrationsverket ,márciusban lett beadva a tartózkodási kérelem és csütörtökön kaptam meg.
Igaz nincs jelentősége,mert mindent lehet anélkül is csinálni,de eddig nem volt semmi papírom arról ,hogy itt élek és nem magyarországon. :(

[ Szerkesztve ]

(#43) Sipi16 válasza Avicularia (#42) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem kapkodósak a svédek.

Sulit csinálod? Hol tartasz?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#44) Avicularia válasza Sipi16 (#43) üzenetére


Avicularia
veterán

Magánjellegű problémák miatt halasztódott a suli.
Pár napja beiratkoztam,de várni kell ,sok a bevándorló.
(Ha belegondolok a sok arab és szomál bevándorlóra,a hátam közepe sem kívánja az iskolát)
Remélem lesz valami csinos thai lány a csoporttársak között ,azokat rendesen hozzák be kintről feleségnek a svédek :)

(#45) Sipi16 válasza Avicularia (#44) üzenetére


Sipi16
senior tag

A szomáliaiak eléggé érdekesek lesznek arra készülj fel. Az arabok olyan semmittevök. (Nem nagyon tanulnak.) A thai lányoknak mókás az akcentusuk. Ha jó tanárod lesz akkor gyorsan fog menni. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#46) Avicularia válasza Sipi16 (#45) üzenetére


Avicularia
veterán

Sajnos úgy érzem,hogy nem fog menni túl jól,valahogy ez a nyelv nagyon nem gyere be nekem :(
Hiába hallgatom,szinte semmit nem tanultam január óta,mondjuk nem is strapáltam magam különösebben.
Ebbe lehet már a korom is belejátszik (40 év),hogy hallás után nem tanulok semmit.
Mondjuk a nőm is sz@rik segíteni,mindig csak azt mondja,ha kérdezek valamit,hogy ő ezt nem tudja magyarul,úgyhogy már rég elment a kedvem a kérdezősködéstől :U

(#47) Sipi16 válasza Avicularia (#46) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha munkája van az embernek akkor egészen már mint amikor csak utcán hallod. Azért alapok kellenek ahhoz, hogy elkezdődjön a tanulás. Én most a suliban a szinonimákkal szenvedek.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#48) toscar


toscar
újonc

Sziasztok!

A svéd nyelv tanulásához is elengedhetetlen a szavak tanulása. A következő honlapon találhattok egy egyszerű és könnyen használható szótanító programot, amely minden nyelv szavainak tanulására alkalmas:

[link]

A programhoz már készült svéd nyelvű szótár is!

De mindenki készíthet magának saját szótárt, így azokat a szavakat tudod tanulni, amelyek még ismeretlenek előtted.

Jó nyelvtanulást mindenkinek!

(#49) Sipi16 válasza toscar (#48) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ezt a saját magam készíthetek szótárt progit honnan lehet eltölteni? Én nem találtam meg. :(

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#50) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Van egy baratom, Svedorszagba koltozott ki csaladostul lassan 1,5 eve. Nemreg volt a ph-n valaki aki erdeklodott a mikentjerol, o meg megirta par mondatban.
Gondoltam bemasolom ide akkor nem kell neki kulon topikot nyitni, es akit e tema erdekel itt meg is talaja esetleg. Talan aki kozuletek ott el, meg tudja erositeni, pontositani, kiegesziteni:

Koszi!

Dióhéjban:
Itt SVÉD nyelvtudás nélkül le sem szarják az embert. Ez igaz az egészségügyre is.
Illetve ott igaz csak igazán, mert állami munkahely.
A svéd nyelv sokkal nehezebb az angolnál. Nehéz szavak, szabályok nélküli nyelvtan. Ill. vannak szabályok, de mindig lehet hozni egy csomó ellenpéldát is mindegyikre.
Ha nagyon ügyes, akkor talán 1,5 év alatt megszerzi őket.

Két embernek a havi lakbér plusz rezsi plusz kaja ~ 9-10000 korona (250-300 000 Ft)
Munkalehetőség meg az adott várostól függ. Ha pl. Stockholm, akkor több a munkalahetőség, de a havi lakbér lehet, hogy 8-10000 korona.
Ha legalább egy ember tud dolgozni kettőjük közül, abból már szerényen meg lehet élni és félre is lehet tenni.

A bevándorlási hivatal csak akkor ad tartozkodási engedélyt, ha már van munkahelyed, vagy van a bankszámládon folyamatosan (bank által igazolt módon) 130.000 korona ~3,5 millió forint.
De ugye ennek ott kell lennie, amíg munkát nem találsz.
Amíg nincs személyi számod (3-7 hét), addig még lakást sem tudsz bérelni, hiába van pénzed !!!
Mi a barátainknál laktunk 3 hétig, utána nagy hátszéllel a barátunk nevére béreltük ki a lakást, amíg meg nem kaptuk a személyi számainkat.

Itt sok arab és afrikai van, akik miatt sokkal nehezebb nyelvtudást nem igénylő munkákat találni

Dióhéjban ennyi. Csak akkor induljanak neki, ha van pénzük, és mindenre el vannak szánva.
Mi két pécsi lakás árával jöttünk ki. Ez úgy néz ki, hogy elég lesz addig amíg munkát nem találok, ami nem lesz egyszerű.

Üdv.: Karesz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.