Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) ttamashu válasza Drenadar (#40350) üzenetére


ttamashu
aktív tag

A kérdésben volt a hiba, helyesen úgy hangzik:
Miért ne? :P

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#40352) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#40350) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a baj, hogy már a kérdésnél elrontottad az egészet, mert a "Minek?" kérdésre nincs válasz. Ez egy ilyen univerzális "flegma" jelzés arra, hogy a kérdezőt abszolút nem érdekli a téma. Aki azt kérdezi bármivel kapcsolatban, hogy "Minek?" az még arra se vette a fáradságot, hogy a megfelelő kérdést feltegye.

De hogy válaszoljak is a kérdésre: Bányászhajónak. Mi másnak? ;]

Érted... Mert nyelvtanilag mire kérdezhet rá? Valami tárgyi birtokosára vagy mivoltára.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40353) Menthirist


Menthirist
veterán

Ahogy nézem az Urakat, nagyon kellene már valami patch :D Mint amikor mindenki a sivatagban flangál, és nincs sehol egy csepp víz, és a szomjhalál küszöbén álltok :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40354) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Én úgy vagyok ezzel a vásárlás dologgal, mint sokan mások is.. "ha most megveszek mindent, lehet, hogy hamar céltalanná válik majd a játék". Másik dolog persze az, hogy van akinek futja rá, és van akinek nem. Akinek nem telik 150-300€ vagy drágább hajókra, de szívesen venne, annak nem biztos, hogy jól esik ezeket olvasgatni. Gyarló emberek vagyunk, dicsekszünk, irigykedünk és ez van.

Én a magam részéről nem tudom eldönteni, hogy irigyeljem vagy sajnáljam azt, akinek nincs jobb ötlete arra, hogy mire dobjon ki 50-100 000 forintot. :R :DD :B

(Én 55€ nál megálltam.)

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40355) Szőrös  válasza 77.PX_Drebil (#40354) üzenetére


Szőrös 
veterán

"mire dobjon ki 50-100 000 forintot"

Perpill ebből a pénzből fejlesztik a játékot, szóval nem igazán nevezném kidobott pénznek mert nem az.
Ha valakinek telki rá és nem sajnálja akkor tegye, másnak sok köze hozzá nincs.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#40356) maskimx válasza 77.PX_Drebil (#40354) üzenetére


maskimx
őstag

ha most megveszek mindent, lehet, hogy hamar céltalanná válik majd a játék

Ezzel a résszel egyetértek. Viszont könnyen elképzelhető olyan ember is, akinek nem a hajók megszerzése a játékban a cél, hanem a valami más és a hajókra csak mint eszköz tekint.

Másrészt meg nem hajókat veszünk hanem a fejlesztést támogatjuk, a hajó csak extra. Legalább is a családnak ezt kell mondani ha majd hiányolják a kaját az asztalról ;)

Aki meg egy vagyont rákölt a játékra annak kedves egészségére. Ennél sokkal értelmetlenebb dolgokra is kidobnak sokan milliókat, akkor már inkább egy nagyon ígéretes játék fejlesztésére menjen a lóvé, mint mondjuk színarany vécékagyló vásárlásra.

Persze nem is lennénk magyarok, ha nem azt néznénk, hogy a másiknak mennyivel nagyobb. Kiváncsi vagyok, hogy ez a mentalitás mennyire fogja majd befolyásolni a hazai orgok játékbeli sikerét..
Vajon mennyi idő telik el a megjelenéstől, míg egy jól beépült kém lelép valakinek a nehezen megszerzett flottájával? :)

www.tacticalgamer.com

(#40357) #45997568 válasza maskimx (#40356) üzenetére


#45997568
törölt tag

Konnyu megelozni az ilyen problemakat, nem lepsz be magyar org-ba es nem bizol senkiben :DDD

Amugy meg elvileg lesz lehetoseg beallitani kinek milyen hozzaferest adsz, akkor meg nincs gond ;)

(#40358) 77.PX_Drebil válasza Szőrös  (#40355) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Nem akarok kötözködni ;) , de, ha az eddig beszedett "szerény" 113 millió $ nem elég az alap PU fejlesztésére, akkor gáz van. A játék elindítása után is lesznek bevételek gondolom, abból lehet szépítgetni.

Szerintem már nem a fejlesztésre szedik a pénzt! Persze ez az én véleményem!

Abban igazad van hogy senkinek semmi köze hozzá ,hogy ki mire költ. Erről is csak a véleményemet írtam le! :K :B

(#40356) maskimx

Igazad van, engem is leginkább a csapat játék lehetősége, és a sokrétű tevékenység vonz, de emellett jó lenne olyan hajókkal repkedni amire, ha ránézek tudom mit kellett megtennem kvázi "dolgoznom" érte, és nem a való életben, hanem az SC ben.

[ Szerkesztve ]

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40359) maskimx válasza 77.PX_Drebil (#40358) üzenetére


maskimx
őstag

Biztos elég, hiszen már van alap PU. Illetve eddig csak U van, majd 2.4-től belerakják a P-t is.
Az viszont biztos, hogy olyan játékot amit Roberts megálmodott, nem lehet "rongyos" száz millából kihozni.

Még ha eltekintünk attól, hogy valószínűleg lehetne jobban menedzselni az anyagiakat mint ahogy eddig tették, akkor is rengeteg pénzbe fog kerülni az igazi SC-t összehozni.
Hirtelen itt találtam egy rövid összefoglalót MMO fejlesztési költségekről. Az SC (tervezett) kaliberét figyelembe véve 2-300 millió se lenne túl sok.
És még bele lehet számolni az S42-t is, ami elvileg egy AAA single player játék lesz, szal oda is csorogtak komoly milliók. De legalább Gary Oldmantől meg Mark Hamiltől kapjuk majd a küldetéseket :U

www.tacticalgamer.com

(#40360) Menthirist válasza 77.PX_Drebil (#40358) üzenetére


Menthirist
veterán

A 113 millió nem csak PU-re megy. Ebből készül a Squadron42, ebből van olyan Sq42 stáblista ami jó pár 100 millió dolláros költségvetésű filmnek is becsületére válna, és ebből tudnak olyan szintre merészkedni ami eredetileg nem volt tervben, és még példa sem volt rá. No meg a szerverparkok, a soktíz vagy százezer embernek rendszeres CDN terhelése. Már 2014-ben 14 petabyte adatforgalmat generáltak a backerek, mára eljutottunk oda hogy a viszonylag visszafogott számolások szerint a 2.0-s release nagyságrendileg 20 PB-ot jelentett, ami az amazon áraival számolva nagyságrendileg fél millió dollár.
Emellett persze finanszírozni kell hogy ne 0 dollárral a zsebükben dobják ki a játékot, hanem legyen még hogy fenntartsák utána is a fejlesztést.

Szóval ki kell hogy ábrándítsalak, az a 113 millió dollár nem olyan baromi sok egy folyamatosan kiadogatott, durva stáblistával rendelkező single plusz egy nem enyhén durva összetettségű sandbox multi univerzummal rendelkező játékért. Még nem értük el a GTA 5 (ami még csak nem is mmo, márpedig azokat az igazán drága fejleszteni) vagy a Destiny szintjét sem, pedig azok hol vannak ehhez képest összetettségben.

maskimx: igen, a 2-300 millió az szerintem is kb reális lenne. De ez leginkább akkor fog összejönni, ha már előrehaladottabb a PU és kijött a Squadron 42 első chaptere.

érdekes infó: ezzel a költségvetéssel jelenleg a top250-be se nagyon férne be filmek terén. 125 millió felett 200 film van, beleértve a ranglista győztes Avatar-t, amit rongyos 425 millió dollárból forgattak, vagy a legújabb Star Wars filmet amit 306-ból. Pedig azok csak filmek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40361) ThePoweR válasza Menthirist (#40360) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Az egyik 10 for the Chairman vidiben mondta is hogy még nem reklámoztak. A marketing szinte nulla eddig. Szóval majd akkor lesz sok pénzük, ha valamilyen szinten játszható lesz a game és elkezdik reklámozni.

A GTA 5 $265 millió dollárból készült. Abból $135 mill a fejlesztés. A legdrágább game a SWTOR a $200 mill dev cost-tal.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40362) Menthirist válasza ThePoweR (#40361) üzenetére


Menthirist
veterán

plusz még ugye azok a játékok amikbe beleöltek 30-40-50 milliókat, de nem lett végül kiadva. pl halo mmo. lásd maskimx hsz-ében a linket.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40363) 77.PX_Drebil válasza Menthirist (#40360) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Hol is kezdjem:

1. Az SC onnan indult, hogy 0$ Amikor én beszálltam 2014 ben akkor még "Strech Goals" ok voltak és az volt a jelszó, hogy addig nyújtózunk ameddig a backerek nyújtják a takarót. Persze tudom CR el elszaladt menet közben a ló, és azt hiszi a bab is hús, és álmai SQ42 jére elszórt egy rakás pénzt. De ezt már finanszírozza saját erőből, nekem megfeleltek volna 20 000$ os színészek is pláne, hogy csak a digitalizált változatukkal találkozom egy max. 1 hónapig játszott gaméban!
2. Ezeket az MMO kat nem előre finanszírozzák a felhasználók, hanem indulás után fizetik ki amikor már látszik, hogy megéri e rá áldozni. Itt vissza is térnék arra, hogy szerintem erre a meglévő pénzre csinálja meg és ne valami hagymázas álomra apellálva az SC-t
3. Ha olyat tud lerakni az asztalra ami értékelhető biztos, hogy a PU elindítása után ősszeszebheti a 400 M$ ját a szuper csilivili dolgokra, mert én is áldozni fogok rá. CR ne akarja már előre kiperkáltatni velünk 200-300 M$-t mert az ütemből ítélve, akkor 2020 előtt nem tesszük be a lábunkat a Kilián rendszerbe.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40364) Menthirist válasza 77.PX_Drebil (#40363) üzenetére


Menthirist
veterán

" nekem megfeleltek volna 20 000$ os színészek "
Neked. Sok tízezer/százezer backernek meg jobban örül ennek. Elhiszem hogy jobban örültél volna egy fele ilyen összetett, fele ekkora és fele ilyen szép játéknak, mi azért örülünk hogy folyamatosan emelték a lécet. És nem kell magának finanszíroznia, ezért finanszírozza a nép. Te megálltál 55 eurónál mert neked elég volt, nekem speciel benne van 250 dolcsim hogy nagyobb, szebb és jobb legyen, és nem bántam meg. Mert ez nem csak CR álmai játéka, hanem sokunké.

"Ezeket az MMO kat nem előre finanszírozzák a felhasználók, hanem indulás után fizetik ki"
Ezeket előre fizetik ki, mégpedig a kiadók, cserébe a lehető legbiztosabbra mennek, még véletlenül se legyen semmi gond, semmi kihívás, semmi probléma, semmi fennakadás. Ki kell jönnie xy időre, mert xy millió van rá, és ennek a többszörösét várják vissza. Minden olyan ötlet ami kockáztatja ezt a tervet (mégha a játékélmény javára is válna) instant buktatva van. Többek között ezért is fizettem be erre a játékra. Elegem volt hogy mindenki biztonsági játékot játszik, cserébe én kb ugyanazokat tolom az elmúlt 20 évben, mindig kicsit javítgatott grafikával és csökkentett komplexitással. Jött valaki aki azt mondta, csinálni akar egy rohadt nagy játékot, baromi nagy komplexitással és mer kockáztatni, és akkor én is. Ez az a kockázat amit a részvényesek NEM vállalnak, ezáltal a kiadók és fejlesztők sem.
Amúgy pedig elég sok bejön általában előrendelésből is a kiadóknak, nem kell őket félteni. Ott meg ugye könnyen lehet hogy még senki sem játszott a játékkal.

"CR ne akarja már előre kiperkáltatni velünk 200-300 M$-t"
Nem akarja. Nem mondogatja hogy figyu, fizessetek már... Senkinek sem tartanak fegyvert a fejéhez. Mindenki el tudja dönteni maga hogy ad-e még vagy sem. És azért még mindig csorog a pénz. CR annyit tesz, hogy hagyja, a piac beszéljen. Beszél.

"mert az ütemből ítélve, akkor 2020 előtt nem tesszük be a lábunkat a Kilián rendszerbe."
Milyen ütemből? Ugye az megvan azért, hogy a fejlesztés első nagy fázisa az, amikor a core technológiákat le kell tenni, és ez sok évig eltart, mielőtt egy szót is hallanál a játékról mint játékos. Sőt minden x-edik játék éli meg egyáltalán azt az állapotot, hogy bejelentsék. Ha egy olyan céged van aki egy kaptafára nyomatja az ugyanolyan játékokat, akkor igen, elég csak 1-2 új feature-t benyomni a motorba, és akkor lehet 2-3 évente (!) kiadni egy játékot. Itt viszont baromira át kellett alakítani a cryengine-t, ahogy amúgy minden más motort is át kellett volna. Millió más tech bekerül és fejlesztés alatt áll, aminek a felét nem kockáztatta volna meg más cég. Kockázatnak kockázatos, de mi konkrétan azért fizettünk hogy próbálják meg. Ehhez képest nem fejlesztik olyan baromi régóta, csak az első perctől tudsz róla, ennyi a különbség.

Szóval várhatóan nagyon nem ugyanazt várjuk a játéktól. Te egy kis játékocskát akarsz az 55 euródért (azaz kettőt), én meg a határok feszegetését, amit már olyan régóta nem próbál meg senki. A tiéd nem lenne kockázatos, az enyém az. De én ezért adtam 4-5x többet. Meg sokan mások.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40365) bladex73


bladex73
aktív tag

Legközelebb sunyiba vásárolok.:) Nem gondoltam, hogy így felpörög a fórum.:) Csak annyit fűznék hozzá, hogy életben nehezebb megszerezni a pénzt egy hajóra mint a játékban. Aki egy darab kis hajóval fog kezdeni mert nem akar több pénzt költeni gondolom nem fog visítva tiltakozni mikor a jóval drágább hajók fogják védeni a seggét mikor elindul a játék. Akkor hirtelen nem lesz gond, hogy ennyi pénzt elköltött erre a játékra az illető.:) Én mindent ki szeretnék próbálni már a játék elején, ezért minden tevékenységhez lesz egy kisebb nagyobb hajóm, hogy legyen mihez nyúlnom. Szóval még nincs vége a beszerzésnek.:) Ahogy mondtam, én már menthetetlen vagyok.:)

(#40366) 77.PX_Drebil válasza Menthirist (#40364) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Az 1.3M támogatóból tízezer-százezer az igencsak kisebbség. :K Én is szuper PU-t akarok, ezzel nincs is gondom. A gondom azzal van, hogy páran azt hozzák fel érvnek, hogy ez egy 300 M$-os projekt, ne legyek türelmetlen vagy elégedetlen.

Ha már kiragadsz fél mondatokat a szövegemből akkor jól csináld légyszíves:
"mert az ütemből ítélve, akkor 2020 előtt nem tesszük be a lábunkat a Kilián rendszerbe."

"CR ne akarja már előre kiperkáltatni velünk 200-300 M$-t mert az ütemből ítélve, akkor 2020 előtt nem tesszük be a lábunkat a Kilián rendszerbe."

Szövegértelmezés ált. isk. 6. oszt.: Namost, ha még ki kell perkálniuk az embereknek az általatok említett 200-300 M$-hoz a különbözetet, akkor (2012-től 2016-ig jött össze 100M$) az ütemből ítélve 2020 előtt nem fog összejönni a lé! Így már érthető? :Y :R

Egyébként a "felhasználó" és a "Kiadó és/vagy befektető" nem ugyan az. Erre is céloztam azzal hogy "Ezeket az MMO kat nem előre finanszírozzák a felhasználók," Tehát leírtad azt amit én is csak másképp. Persze olyanról még nem hallott senki, hogy költségvetés túllépése. :B

[ Szerkesztve ]

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40367) Menthirist válasza 77.PX_Drebil (#40366) üzenetére


Menthirist
veterán

azért nem jöttem az 1.3 millióval, mert nem tudni mennyi a valós, és hogy ez az érték honnan jött. Az biztos hogy jelentős összeget relatíve kevés ember hozott össze (egy-egy 1000 dolláros támogatás 20 50 dollárossal ér fel ugye), és kisebbség ide vagy oda, a pénz beszél. Ha szuper pu-t akarsz, akkor az időbe és pénzbe kerül, ilyen egyszerű.

A szövegértelmezésem meg köszönöm szépen jól van, a mondandóm viszont marad ugyanaz: már rég nem új bolygókat és rendszereket adogatnak hozzá, hanem minőséget. A 2-300 millió pedig az összes rendszert figyelembe véve saccoltuk, ergo már nagyon élvezhető lesz fele, sőt negyedannyi rendszerrel is. Annyi meg valamivel gyorsabban jön majd. Szóval még egyszer: Nem akkor lesz kiadva a játék amikor összejön mind a 2-300 millió, nem akkor lesznek benne a játékélményhez szükséges gameplay-rendszerek, hanem mire minden bekerül, minden rendszer, minden landing area, minden város, minden hajó, stb, addigra lehet hogy ennyi fog a számlán állni. Remélem érzed a különbséget.

"Egyébként a "felhasználó" és a "Kiadó és/vagy befektető" nem ugyan az."
Nem mondtam hogy ugyanaz, azt mondtam hogy a fizetés ettől függetlenül előre zajlik, valaki kockázatot vállal. Hogy most a felhasználó vagy a befektető, más kérdés. Mindkettő mást vár el érte cserébe.

"Persze olyanról még nem hallott senki, hogy költségvetés túllépése."
És olyat sem hogy félkészen kiadjuk, mondván ezt mondták fentről, látni akarnak vissza milliókat, milliárdokat, és utána kb csesznek is az egészre, azonnal a második részt kezdik hegeszteni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40368) ttamashu válasza maskimx (#40356) üzenetére


ttamashu
aktív tag

"Viszont könnyen elképzelhető olyan ember is, akinek nem a hajók megszerzése a játékban a cél, hanem a valami más és a hajókra csak mint eszköz tekint."

Jelentem van ilyen. Engem például nem az fog motiválni, hogy szerezzek egy idris-t vagy egy akármilyen ladikot, hanem klános/közösségi célokban gondolkozom.
Amennyiben lesznek elfoglalható objektumok azok foglalása/védelme például kifejezetten érdekel.
Ha nem az se baj, már maga hogy egy ilyen nagyszerű játékban nagyszerű emberekkel tartozhatom egy közösségbe az is elég.

Én is megvettem a - számomra - nagy hajót a Banu képében, de nem azért mert én ezzel akarok furikázni. Amikor meghoztam ezt a döntést már 10-en voltunk a társaságba (akkor még klán se volt csak pár haver :D ) és úgy éreztem ott már jó lesz közös mókára egy ilyen nagyobb dög.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#40369) Menthirist válasza ttamashu (#40368) üzenetére


Menthirist
veterán

mindenki mást keres. Én hasonló célból vettem a Taurus-t, több emberrel is jó lesz, teherhajó, és még megfizethető árú. A Herald pedig érdekes játékmechanikát ígér, kérdés lesz-e belőle valami. Úgyis szállítani, bányászni és érdekesebb, különlegesebb játékmechanikai vonatkozású hajókat akarok, dogfight kivételével a legtöbb dolgot :) Jah meg fps-ben szaladgálni :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40370) nortsen válasza 77.PX_Drebil (#40366) üzenetére


nortsen
aktív tag

Mondjuk te se vagy semmi, jó helyen kezdesz az okfejtésekbe. :B
A cél nemes, de a hely kevésbé. :)

Most már várjuk meg mi lesz ebből, és utána levonhatjuk a következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#40371) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Azért haragszom kicsit a SQ42-re, mert szerintem a támogatók nagy része és CR két malomban őrölnek. Ha CR figyelembe venné a támogatóit, akkor nagyobb hangsúlyt fektetne a PU ra és nem fordítva.
Abból gondolom, hogy a támogatók nagy részének fontosabb az SC mint a SQ42, hogy a CR nek földobott kérdések között elenyésző számú vonatkozik az utóbbira. Ez a kiváló szereposztás(tényleg az, csak szerintem fölösleges) legalább 20 M$ ba fájt, aminek jobb helyet is eltudnék képzelni.
Akartam még én is hajót venni, egy Cuttlas méretű több funkciós madárra fájt a fogam, de pont amiatt mondtam le róla mert ráébredtem CR egy "kicsit" elszállt a SQ42-vel.

Egyébként úgy gondolom lesz ebből valami jó, csak arra nem szeretek gondolni, hogy mikor.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40372) Drenadar válasza bladex73 (#40365) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Szerintem egyáltalán nem gond, hogy ki mit tesz bele a jatekba. Ellenfél viszonylatban sem. Nagyon nagy lesz a játszó tér :-D

És azzal se értek egyet hogy aki nagy hajóval kezd annak már nem lesz jó a játék. A játék csak egy része a hajó gyujtogetes. Szvsz egy Fricivel is végig lehet majd játszani élvezettel, ha az embernek az a hajó tetszik...

És valószínűleg még rengeteg hajó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#40373) Diopapa válasza 77.PX_Drebil (#40371) üzenetére


Diopapa
addikt

Itt két dolgot kell figyelembe venni:
- Amikor a kickstarter project elindult, szó sem volt PU-ről, csak az SQ42-ről.
- CR mindig is inkább "rendező" volt, szerintem most is közelebb áll hozzá az SQ42 féle lineáris "mozi" élmény.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#40374) hangszoro válasza 77.PX_Drebil (#40371) üzenetére


hangszoro
tag

Azért nyilván azt is látja mindenki, hogy bizonyos emberek ebből a közösségi finanszírozásból nagyon jól megélnek. Korrekt? Nem tudom. Végül is pénz kap, nem lopja, szóval nem sokban különbözik mástól.
Persze azért nekem is szúrja a szemem, hogy Chris repülget ide-oda, mintha kötelező lett volna a világ mindenféle táján stúdiót nyitni, és nyilván ezt abból a pénzből teszi, amit kapott.
De hát az EA vezére mi mást csinál? :)
Én vajon mit tennék ha ennyi pénzel támogatnának? Szerintem a válasz mindenkinek ugyanaz, akinek meg nem, az hazudik. :)

Pikuba, már megint nem nortsensként jelentkeztem be. :)

[ Szerkesztve ]

(#40375) Menthirist válasza hangszoro (#40374) üzenetére


Menthirist
veterán

"Chris repülget ide-oda, mintha kötelező lett volna a világ mindenféle táján stúdiót nyitni,"
Ott kell stúdiót nyitni, ahol a tehetség és a munkaerő van. Üdv a 21. században. Ha meghallgattad most az AtV-ben Brian Chambers interjúját, ő is elmesélte hogy ez hogy zajlott, miért is lett frankfurti iroda. Az angol is kb így zajlott. Manapság ha kötöd az ebet a karóhoz hogy mindenki költözzön mondjuk családostól az USA-ba vagy Németországba, akkor baromira beszűkíted a lehetőségeket emberanyagban, az igazi tehetségek inkább mással fognak dolgozni, akik biztosítják számukra hogy ne kelljen felrúgni az életüket hogy nekik dolgozzanak. Viszont home office-ból sem lehet ilyen munkákon hatékonyan dolgozni.

Szóval bizonyos embermennyiség felett a több iroda inkább kötelező mintsem opcionális, ezek között pedig nem csak drótos kommunikáció kell. Saját tapasztalat, és ők is elmondták, hogy egyszerűen olcsóbb odarepültetni 3-4 embert az USA-ból hogy két hétig együtt dolgozzanak a többiekkel és megbeszéljék amit kell, mintsem hogy a hatalmas időeltolódásból és az oda-vissza kommunikáció lassúságából adódóan 2-3 hónapig tartson ugyanennek a megbeszélése.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40376) nortsen válasza Menthirist (#40375) üzenetére


nortsen
aktív tag

Végül is mindent ki lehet magyarázni, és annak lesz igaza, aki ügyesebben bizonyítja...
Én maradok középen inkább, onnan mindkét oldalt látni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#40377) Menthirist válasza nortsen (#40376) üzenetére


Menthirist
veterán

Magyarázatnak magyarázat, de látom hogy nekünk is a cégnél mi mindent meg kell tenni hogy fejlesztőket szerezzünk és csábítsunk magunkhoz. Egész egyszerűen ez nem egy sormunka, itt nem lehet bárkit bármikor csak úgy lecserélni 10 másik emberrel. Nálunk ha sikerül szerezni valakit 5-10 év tapasztalattal a háta mögött, az baromi nagy siker. De megtartani is nehéz, mert más cégeknek is fáj rájuk a foguk. Én dolgozó vagyok a cégnél, nem HR-es és nem fejes, de látom milyen erőfeszítéseket kell tenni még nálunk is hogy jó munkaerőt találjunk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40378) nortsen válasza Menthirist (#40377) üzenetére


nortsen
aktív tag

Okok, de nem csak ezekről van szó, ez csak egy kiragadott példa volt. Tudnék más is írni, de nem írok. :)
Nem tudok belekötni a korrektségébe ennek a finanszírozási módnak, mert nem lehet.
Jogtiszta, és akkora csalódás még nem ért vele. A pénzt meg arra költik amire akarják, és azt mondanak amit akarnak, mert én úgy sem látok bele. Engem egy dolog érdekel, hogy én mennyit adtam érte, és mit kaptam érte cserébe. A többi már politizálás, ami engem nem érdekel, de ne legyünk azért naivak.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#40379) Menthirist válasza nortsen (#40378) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem tartom magam naívnak, tisztában vagyok a kockázattal amit vállalok minden egyes crowdsourcing esetben. Tíz feletti azon címek száma, amit így támogattam. És ezek közül van amit elég drágán (értsd, normál AAA játék ára felett). Csalódás még nem ért, de bármikor érhet.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40380) GypsFulvus2 válasza 77.PX_Drebil (#40371) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én meg rád haragszom, ha ilyeneket írsz. Annak idején az egész Kickstarter kampány a SQ 42-vel indult el; egy olyan játékkal, amely a Wing Commanderek örököse lesz. Amelyek ugyebár single player játékok voltak alapvetően. Az egész PU-MMO történet és a határok feszegetése csak a kampány elsöprő sikere után indult el. Én kizárólag a SQ 42 miatt lettem backer, és nagyon-nagyon dühös lennék, ha azt (amivel az egész történet útjára indult) bármilyen okból háttérbe szorítanák. Szerencsére erről szó sincs, a SQ 42 gőzerővel készül, és ez így korrekt. Az, hogy szerinted mi szükséges, mi helyes, meg mi fölösleges és mi "elszállás", az kizárólag a te szubjektív véleményed.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#40381) nortsen válasza Menthirist (#40379) üzenetére


nortsen
aktív tag

Én is támogattam több projektet, és engem sem ért csalódás eddig. Sőt én magam is gondolkodtam egyen, amit csak így tartok megvalósíthatónak.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#40382) 77.PX_Drebil válasza GypsFulvus2 (#40380) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Haragudj rám nyugodtan. Mint írtam is, én 2014 ben lettem támogató. Az ismerős, aki felhívta az SC re a figyelmem a SQ42 őt nem is említette a különleges MMO lehetőség fogott meg, az, hogy én vezethetem az űrhajómat mászkálhatok a barátaimmal egy hajón utazhatunk, dolgozhatunk és harcolhatunk és stb. stb. Nekem a SQ42 csak koktélcseresznye a hab tetején ami a tortán van. Klassz majd végig is csinálom de a jelentősége számomra minimális.
Persze egészen más lehetne a helyzet, ha úgy jelenne meg, mint a Wing Commander az N-diken játék és szó sincs MMO ról. Akkor valószínűleg megvettem volna a gamét és örömmel végig játszom, de csak miután elkészült volna.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#40383) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Én csakis a multi miatt vettem meg. A Single nem igazán érdekel, mert nem éri meg a pénzt. 4-5 óra játékidőért nem fizetek ki 20k-t. Persze a S42-es pledge-t vettem meg, mert nem sok ilyen típusú játék van. Viszont én attól félek hogy p2w lesz. Nem is tudom hogy akarnak egy ingame economy-t/marketet kiépíteni úgy hogy lehet ingame pénzt venni valós pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#40384) Coyote05 válasza ThePoweR (#40383) üzenetére


Coyote05
tag

Többször említették, hogy nem akarják, hogy pay to win legyen végül a játék, de a kiadást követően rövid ideig lehet átváltani valós pénzt játékbelire, de utána lezárják az átváltást. Persze lehet nem így lesz és mindig betolhatod a pénzed, de nem hiszem. Én úgy gondolom lesznek olyan elemek a játékban, amik a játékban nem juttatnak előnyhöz, de megveheted. Speciálisabb, divatosabb ruhák, kiegészítők, egyedi hajófestés stb.

Star Citizen: CoyoteHUN

(#40385) maskimx válasza Coyote05 (#40384) üzenetére


maskimx
őstag

A hajókat nem lehet megjelenés után megvenni igazi pénzzel, a játékbeli pénzt (UEC) viszont igen.
Lesz egy napi vásárlás limit, és egy általános limit is, ezek határozzák majd meg, hogy mennyi UEC-et tudsz venni igazi pénzzel.

Valóban kicsit p2w szaga van, de attól, hogy több/nagyobb hajód van, még nem leszel jobb pilóta.
Azt csak gyakorlással lehet elérni, az pedig megfizethetetlen. Minden másra ott az UEC :)

www.tacticalgamer.com

(#40386) warcat válasza Coyote05 (#40384) üzenetére


warcat
veterán

Mondtak ilyet azóta? (nem követem szorosan,mert beleőrülnék a várakozásba)

Én legutolsó infóm alapján úgy tudom,mindig lehet majd UEC-et venni,de szimplán havi korlát van a mennyiségen (meg nem is olyan lenyűgöző az arány, nekünk csóri magyaroknak meg főleg).Ezzel kiegészíthető a játékbeli költségvetésed és kb arra elég,hogy ha azt akarod,hanyagolhasd a kifejezetten pénzkeresős részeket, és ha pl lövöldözni szeretnél akkor csak azt csinálod.

Különösebb bajom nekem nincs ezzel,a WoWban is megtalálták a kiskapukat,hogy valós pénzből legyen aranyuk (esetenként fordítva),ha hivatalos csatornákon zajlik,ésszerű keretek között akkor nem lesz zavaró
( a 3 gyerekes apuka este a meló utáni 1-2 órájában nem biztos,hogy creditet akar farmolni)

EA: It's in the crate!

(#40387) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Ha lehet UEC-t venni valós pénzért akkor broken lesz az egész market. Minden kurva drága lesz és aki nem fizet az alig tudja majd megvenni amit akar. WoW-ban valaki által grindelt goldot vettél (oké hogy botolt, de akkor is kockázatot vállalt), itt viszont csak úgy jóváírják. Mintha itthon csak úgy nyomtatnák a forintot a vakvilágba fedezet meg nincs.

"Valóban kicsit p2w szaga van, de attól, hogy több/nagyobb hajód van, még nem leszel jobb pilóta."

És ha valaki jó pilóta és pénzért vesz hajót? Az pay to win. Egyenlő a skill, de ő van előnyben mert fizetett. Ahogy fentebb is írta valaki, ez olyan mintha wow-ban meg lehetne venni season elején a legjobb pvp settet. Ha nem teljesen láma akkor el fog picsázni arénában, mert jobb cucca van.

[ Szerkesztve ]

(#40388) Diopapa válasza ThePoweR (#40387) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem lesz minden kurva drága. A marketet nem engedi ki a kezéből a CIG. A lényeg, hogy figyeljenek rá, hogy ki is legalább annyi UEC kerüljön ki, mint be a játékba.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#40389) maskimx válasza Diopapa (#40388) üzenetére


maskimx
őstag

Mivel a népesség 90%-a npc lesz, ezért gondolom nem lesz túl nehéz szabályozni a piacot.

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#40390) Drenadar válasza Diopapa (#40388) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Én úgy tudom elképzelni, hogy aki mondjuk már meghalt párszor, és nincs pénze felszerelni a hajóját (hisz az alap biztosítás csak az alap hajót fogja megadni) akkor ebből a pénzből valamennyire felszerelheti... én így képzelem el, hogy igazságos lehessen, és nem úgy, hogy abból a napi pénzből konkrét hajót is tudna venni, vagy úgy eljutni bárhova is...

szal szvsz csak egy kis mankó lesz a türelmetleneknek.

(#40391) TESCO-Zsömle válasza maskimx (#40356) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lásd: Én. Napi 10 óra munka mellett nekem nem lesz időm kigrindelni egy 600 tonnás vasat. Mondjuk sanszos, hogy egy rendes melót megszervezni se, de ezt a kockázatot vállalom.

Nekem nem az a cél, hogy kísértethajókat kutassak fel és aztán át.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40392) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Az egész játék azért nem lesz p2w, mert ebben a játékban nem az lesz a lényeg, hogy minél nagyobb, jobb hajód legyen, nem lesz olyan, hogy bányász vagy, akkor mindenképpen el kell érned az oriont. Ha egy kis hajóval találod meg a játékstílusodat, akkor neked akár a kezdőhajó is lehet az endgame hajó.

Ugyan ez vonatkozik arra is, hogy "elveszti a játék az értelmét, ha megvesszük a hajót", ami szerintem szintén nem igaz, mivel nem a hajó - pl. egy Idris - elérése lesz a cél, hanem az, hogy azt olyan szinten kezeld, hogy egy másik Idrisnek esélye se legyen veled szemben.

A pénz amit megvásárolhatsz valós pénzből szerintem max. 3-4 óra farmolással kinyerhető pénzt jelent majd és tényleg arra lehet használni, hogy akinek nincs ideje, az a farmolás részt kihagyhassa és pl. csak versenyezhessen.

Szerk.: Jah, az SQ42 nekem se olyan nagy álmom, de amikor befizettem, tudtam, hogy az is része a projektnek. Szóval pont annyira fontos, mint a PU :)

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#40393) ThePoweR válasza TESCO-Zsömle (#40391) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Akkor neked ez a játék nem való. Mint ahogy más mmo sem. Ott lesz majd a singleplayer. Azért mert valaki nem ér rá játszani ne tudjon már megvenni mindent valós pénzből. Ha jól meg lesz csinálva és nem fullrp lesz a multi akkor akinek kevés ideje van is tud érvényesülni. Pl. EVE. Ha nincs sok időd és emiatt pénzed, akkor ott van az exploration vagy lowsec pvp. Olcsó hajóval is lehet csinálni napi 1-2 óra játékidővel. Ha nincs időd játszani akkor nem várhatod el hogy alliance-t vezess vagy több billes hajókkal járkálj.

[ Szerkesztve ]

(#40394) Menthirist válasza ThePoweR (#40393) üzenetére


Menthirist
veterán

Miért ne lenne neki való? Nem csak Idris-el lehet jól szórakozni. Sőt. Egy-egy nagyobb, nem harci hajót szvsz könnyen szétkaphat 2-3 kisebb de harci hajó, megfelelő pilótákkal.

A jó játékok ismérve hogy az is megtalálja benne a számítását és az élményt aki csak heti pár órát tudja tolni, meg az is aki napi 12 órát. NEM szabad hogy csak az egyik élvezze.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40395) Diopapa válasza Nathan Boggs (#40392) üzenetére


Diopapa
addikt

Régen engem sem érdekelt, (sőt az elején azért nem lettem backer, mert csak Wing Commander-szerűnek írták le az SQ42-t, nekem meg a Privateer mindig is jobban tetszett) de amikor kiderült, hogy lesz PU, belszerettem. De most már az SQ42-t is nagyon várom. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#40396) ThePoweR válasza Menthirist (#40394) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Pont ezt írtam a hsz-om második felében.

(#40397) GypsFulvus2 válasza ThePoweR (#40383) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szó sincs 4-5 óra játékidőről. Ez nem egy CoD kampány. Fejezetenként kb. 25 órás lesz.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#40398) TESCO-Zsömle válasza ThePoweR (#40393) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy reális kérdés: Szerinted gyakorlásra fordítható idő híján mennyire lehet érvényesülni bármilyen PvP-ben? Vagy kérdezek másképp: Én a kis roncskutatómmal mennyire vagyok bárkinek is az ellensége? Mert még ha katonai pályáról beszélnénk, akkor aláírnám, de nem PvP-ben hol jön a pépbe a P2W? Mit nyerek (az időn kívül) és kikkel szemben azzal, hogy kvázi vettem egy kukásautót?

Vezetni nem akarok senkit sehova, aliance is csak a haveri kör szintjén érdekel. Szóval a kérdésem áll: Kinek a játékát rontottam el azzal, hogy vettem egy Reclaimer-t.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40399) ThePoweR válasza GypsFulvus2 (#40397) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Na arra kíváncsi leszek. Remélem nem úgy lesz 25 óra hogy küldinként 1 órát kell keresni valamit hogy folytathasd a story-t. :D

TESCO-Zsömle: Senkinek. Viszont azért a kukásautóért valaki grindel 2 napot, akkor neked mondjuk 4-et kell mert nem tudsz annyit játszani, de nem megveszed irl money-ból instant. Egyébként sem ezzel van a gond. Mások nem erre használnák a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#40400) GypsFulvus2 válasza ThePoweR (#40399) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Meglepne. CR egyetlen korábbi játéka sem volt ilyen. Gondolom, te nem toldad régen a Wing Commanderekkel. Én azokon nőttem fel. Ezért várom annyira a SQ 42-t.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.