Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) rétisün válasza Aarpok (#15097) üzenetére


rétisün
veterán

én meg a sniper modra szavazok, abban benne van minden :DD :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15102) Aarpok válasza rétisün (#15101) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem is tetszett csak a kis gépemet elégé megviselte volt hogy állóra fagyott tőle (Ctrl + Alt + Del + újraindítás) meg akkora fps ugrálásokat produkált hogy csak néztem (60 - 70 - ről 0 - ra) meg azok a 5 - 10 mp - es kényszerpihenők. (repülő kutyusok megálltak a levegőben mire tudtam irányítani az őrnagy urat már belém is haraptak) Nem volt olyan vicces mint ahogy leírva vagyon. :(((

Аарпок

(#15103) ViZion


ViZion
félisten

nah, no DVD patch megvan, működik. Viszont nincsenek mentések :F Bakker. :W sebaj, így motiváltabb leszek :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15104) genndy válasza ViZion (#15103) üzenetére


genndy
addikt

Több verzióhoz is van, próbálkozz. Nem mindegy ugye a játék verziója, lehet hogy a mentéseid még a régebbivel készültek. Vagy szedj le hozzá mini image-t (ha van).
Bár kezdünk ingoványos területre tévedni, mert ezzel lehet szépen warezolni (és azt ezen a fórumon nem szabad), azoknak meg nem akarok segíteni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#15105) ViZion válasza genndy (#15104) üzenetére


ViZion
félisten

:R Jah, ez is úgy indult, h mittomén 4-5 óra játékidő fele újratöltés volt a bugok miatt, már kezdtem feladni, amikor mondták, h patch... OK, erre minden mentés ugrott... Sebaj, újra végigtoltam, többször is, volt, h elejétől, volt, h csak valami jó mentésnél "beugrottam" hentelni.

Már vagy fél éve -ha nem több- nem játszottam, lehet vmi helyreállításnál ugrottak. Warez engem nem érdekel, lehet én vagyok birka, de a max. "csalás" az a térkép, amit használok néha. Artifactokért is jó volt végigkujtorogni az egészet újra meg újra... eleje kicsit nehéz, de utána sztem nagyon jó a balansz, csak a küldi kevés sajnos, főleg Pripyatban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15106) genndy válasza ViZion (#15105) üzenetére


genndy
addikt

Kevered a warezt a cheattel... :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#15107) ViZion válasza genndy (#15106) üzenetére


ViZion
félisten

Ha letöltök mentést mástól, az cheat. És warez (mini iso is az elvileg), mert azé' az nem gyári extra...
Jah, fordítva írtam lényegtelen :) még kis meló, utána megnézem a modokat

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15108) dodopek válasza ViZion (#15105) üzenetére


dodopek
addikt

Az SGM-ben lehet csatlakozni a monolithoz, ők adnak küldetést vastagon...

(#15109) #90933760


#90933760
törölt tag

Józsizd meg és akkor nem kell a DVD-t hallgatnod. Ez egy olyan topik ahol kulturáltan megértjük az ilyen dolgokat és nem kezdjük el egymást egyből ölni, mint más szart nem érő topikokban a rengeteg demagóg fasz.

(#15110) dodopek válasza #90933760 (#15109) üzenetére


dodopek
addikt

Igaza van a farkas komának. Rendkívül liberálisak vagyunk a zöldségboltos verziókkal, különösen, hogy megvan dobozos eredetiben. Ahogy egyébként az itteni oszlopos tagok nagy részének.

(#15111) genndy válasza ViZion (#15103) üzenetére


genndy
addikt

Jó helyen vannak amúgy a mentéseid? A játék könyvtárán belül az fsgame.ltx -ben meg tudod nézni, hol keresi őket ($app_data_root$ sor; akár át is tudod írni, én is azt tettem, utálom hogy alapból a C:-re pakolná).

dodopek, Baltoafarkas: nem a warez/nem warez a fő gond, megvan neki eredetiben, csak a lecsendesítés (no-dvd patch) után nem látja a mentéseket.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#15112) ViZion válasza dodopek (#15110) üzenetére


ViZion
félisten

Mivel sok időm nincs játszani, így megnézem mihez ülök le. Ráadásul szeretem megvárni a teszteket, nem szoktam beugrani a reklámoknak (szakmai ártalom :D ). Megjelenés után 1-2 évvel kb. egy hambi+kóla áráért megveszem az eredetit, kész. Pl. Crysis+Crysis warhead+ a multis mittoménmineve egybedobozban 2000 Ft volt a gazdaságosbót turkálós részén... :DDD De CD galaxis is jó hely, gyakran vannak leárazva nagyszerű játékok. Most a Dead Island ~1500 Ft, van Bioshock 1 is ócón, etc. Mass Effect és Dead Space sorozatot is egy-egy pizza áráért megvettem :D
Unreal III gyémánt kiadás meg még sok jó játék apróról, apróért... :R

Farkas úr rendkívül liberális, vizes topikban követem iszom szavait :P

Mentések szvsz azért nincsenek meg, mert ha vmi gond van, akkor lemezképből felrakok egy működőt. Sajnos ez a mentéseit C:-n tárolta, szal annak havaztak. Ennél nagyobb baj sose legyen :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15113) dodopek


dodopek
addikt

Senki nem játsza most a way to pripyat modot? Még mindig a nyavajás második PDA-t keresem a Military Warhouse-ban...

(#15114) dodopek válasza dodopek (#15113) üzenetére


dodopek
addikt

Megvan... :D

(#15115) ViZion


ViZion
félisten

Nah, az SGM 2.2 felment szépen, el is indul. :R
De a rohadt cicergés (VGA vagy a táp, de már magam sem tudom) kikészít :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15116) #90933760 válasza ViZion (#15115) üzenetére


#90933760
törölt tag

Táp. Nekem is cicereg. De még hogy fog ha bekerül alá az izmosabb vas. :o

(#15117) ViZion válasza #90933760 (#15116) üzenetére


ViZion
félisten

de hát a 7770 nem is eszik, az termeli szinte az áramot! :K CPU... na jó, az azé' eszik, de miért VGA terhelésre hallom a cicergést? :U Sebaj, ősszel tápcsere, ha az sem, akkor VGA csere is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15118) Dhampir válasza ViZion (#15112) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalker-játékok nekem is onnan vannak. Jelenleg a Clear Skyt lehet még kapni (990 Ft). :)

(#15109) Baltoafarkas

Telepítés után első dolgom a dévédézést kiiktatni. Kímélni kell a lemezt és az olvasót egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#15119) hubai1979


hubai1979
őstag

Leszedtem az Aliens Time módot ö is egy kereskedő, és adott egy feladatot.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15120) McTuja


McTuja
tag

valaki esetleg a telepités hogy rakjam fel ? enot sgm 2.2 höz ??

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#15121) rétisün válasza McTuja (#15120) üzenetére


rétisün
veterán

link....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15122) Telda válasza McTuja (#15120) üzenetére


Telda
addikt

Első hozzászólás :K .
De ez két külön mod, szóval nehogy az SGM-re rátelepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#15123) Vladi válasza ViZion (#15069) üzenetére


Vladi
nagyúr

Micsodaaa??? Te nem vágod a sztalkert? :Y

Ha nulláról indulsz, akkor modokkal elleszel úgy... május végéig.... 2027. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15124) McTuja válasza Telda (#15122) üzenetére


McTuja
tag

de ugy hogy berakom a gamedatát az enot editon mappából a főkönyvtárba utána a fixet2:12:2
utána a magyaritást igaz-e ?

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#15125) Physicist03 válasza McTuja (#15124) üzenetére


Physicist03
senior tag

Igen, de már ne azt a fixet tedd rá, mert van újabb is: Enot Fix 01.03.13

(#15126) Telda válasza McTuja (#15124) üzenetére


Telda
addikt

Igen, ennyi :).

(#15127) McTuja válasza Physicist03 (#15125) üzenetére


McTuja
tag

Köszi mind 2őtöknek :)

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#15128) ViZion válasza Vladi (#15123) üzenetére


ViZion
félisten

:Y te mit olvastál? :D
Ismerem, meg van mind a 3 rész. De modokra sem idő sem szükség nem volt igazán. Sajnos ahogy írtam is, a SoC és a CS nálam iszonyat bugos volt, azokkal feladtam a harcot (OK, CS-t lehet még megpróbálom, de elég sz@r, h X órányi játék után nincs tovább).

Volt pár játékom, pl. Metro2033 promo, Crysis 2, Mass Effect, Dead Space ezeket toltam. Crysis 2-t már csak becsületből vittem végig, ekkora csőjáték sz@rt :U Dead Space is jó... úgy ~2/3-ig bírtam, majd amikor a 327. eredj A pontba, vidd el a bigyót B pontba küldit megkaptam... ehh. A hangulat rendben van, látvány is, de unalmassá válik. Metro2033 egy vicc, annyira retek darabos, pedig hajlamos vagyok a kompromisszumra. Másrészt az is egy csőjáték, csak ott még azt se látod hol a cső :D
Far Cry 3 is megvan promoba, de 9 GB-t nem akarok mobilneten lehúzni...

Tehát VISSZATÉRTEM a STALKER-hez, csak már X. alkalommal nem akarom az alapot végigtolni. Még a Quake 4-en gondolkoztam, h újrajátszom, szerettem nagyon. Halo-t, Deus-Ex -et sztem csilliószor újratoltam, amúgy meg ha csak kevés időm van, akkor Sauerbraten, Urban Terror, esetleg BF P4F (sok csalóval...) a nyerő. Sajna BF 2142 és Quake Wars szerókon már nem nagyon vannak, leszoktam róluk. :(

Egyéb kérdésekre is válaszolok ;] , örülök, h ennyi ismerős van itt is :R
Korora ismerős? Leszedtem, majd meglesem miféle, ez is "Fedora"

Physicist03: jajj, én is a másikat raktam fel, szerencsére csak belenéztem még. :B Valaki szólna modinak, h módosítson?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15129) Physicist03 válasza McTuja (#15127) üzenetére


Physicist03
senior tag

Jöttek új infók/képek az In Spite of Death 2-ik részéből :)

Árnyak völgye 3 új kép (új map):

[link]
[link]
[link]

Új menü/ablak a kereskedelemhez (kategóriákra lesz bontva: külön ablakok a fegyvereknek, töltényeknek, páncéloknak, stb, stb.):

[link]
[link]

Új anomália: fekete angyal (fontos szerepet játszik majd a fő történetszálban):

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Új maszk hud (kikapcsolható lesz!!!):

[link]
[link]
[link]
[link]

(#15128) ViZion: Szólok nekik mindjárt :K

[ Szerkesztve ]

(#15130) Telda válasza Physicist03 (#15129) üzenetére


Telda
addikt

Nekem kicsit csicsás, bár nem tudom mi az a lila, de abba még csak véletlenül sem lehet belefutni :).

(#15131) Physicist03 válasza Telda (#15130) üzenetére


Physicist03
senior tag

Az a Fekete angyal anomália. Hogy mi lesz a szerepe azt szerintem csak akkor tudjuk meg ha játszunk majd vele. Szvsz ez egy igencsak jó kis mod lesz :C

(#15132) Telda válasza Physicist03 (#15131) üzenetére


Telda
addikt

Na most ha ez a 2. akkor van első része is? Jó, érdemes kipróbálni?

(#15133) Physicist03 válasza Telda (#15132) üzenetére


Physicist03
senior tag

Az összefoglalóban benne van az első rész (Смерти вопреки. Сага. Глава первая. (In Spite of Death)). Én nem játszottam vele, mert most nincs játékra alkalmas gépem, de Aarpok kolega kipróbálta és azt mondta, hogy jó. Annyi a baj vele, hogy csak orosz nyelv van hozzá.

(#15134) ViZion válasza Physicist03 (#15133) üzenetére


ViZion
félisten

Szeretem a kihívásokat, de oroszul nem vágnék bele... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15135) McTuja


McTuja
tag

Jöttem láttam kilépett :D az első mp ben :D
Expression : !m_error_code
Function : raii_guard::~raii_guard
File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
Line : 748
Description : ....k.e.r. - call of pripyat\gamedata\scripts\_g.script:4433: attempt to index local 'file' (a nil value)

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#15136) Physicist03 válasza McTuja (#15135) üzenetére


Physicist03
senior tag

A rendszermeghajtóra telepítetted a játékot :K Ilyenkor 2 lehetőség van:
1. Áttelepíted egy másikra
2. Rendszergazdaként futtatod a játékot (ezt ajánlom, mert gyorsabb)

(#15137) ViZion válasza Physicist03 (#15136) üzenetére


ViZion
félisten

Áttelepítéshez van egy STEAM mover nevű progi, ami elvileg nem steam gémekkel is működik. Ez a registry-ben is módosítja a beállításokat, csak ha van játéknak ini vagy ilyesmi azt kell átírni kézzel. Nem tudom ezzel működne-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15138) Telda válasza Physicist03 (#15133) üzenetére


Telda
addikt

Hát igen az orosz nem az erősségem, ennek ellenére lehet kipróbálom :).

(#15139) Physicist03 válasza ViZion (#15137) üzenetére


Physicist03
senior tag

Egyszerűbb szerintem ha rendszergazdaként futtatja és akkor menni fog.

(#15140) hubai1979 válasza Physicist03 (#15139) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem tudsz véletlenül valami módszert,hogy a stalker nagyobbat ugorjon?Trainer nem működik.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15141) Physicist03 válasza hubai1979 (#15140) üzenetére


Physicist03
senior tag

Valamelyik fájlban valamit át kell írni, de, hogy pontosan mit és hol azt nem tudom, mert sosem használtam. De valaki majd biztosan leírja hogyan kell, mert használták már itt páran :K

Szerk.: Közben megtaláltam :DDD
actor.ltx-bem a jump_speed-et kell átírni nagyobbra :K

[ Szerkesztve ]

(#15142) hubai1979


hubai1979
őstag

Pont a tetején van az a rohadt táska.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15143) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv Urak!

Végigjátszottam ezt a Stalker részt is, szép volt, jó volt, egyelőre elég volt. Leszedném a gépemről de hallottam valamit a DRM rendszeréről, hogy állítólag először deaktiválni kell, vagy mifene, különben csak erősen korlátozott alkalommal telepítheted a gépedre. Nem vágom ezeket a dolgokat, szóval kérdem, hogy ez igaz-e, és ha igen, akkor pontosan mit kell csinálni uninstall előtt?
Ócsósított narancsszínű dobozos verzióban van meg, angol verzió, steam accom nincs, tehát se oda, se máshova nem regisztráltam (tudtommal), csak beírogattam a kódokat amik a dobozon voltak amikor kérte. Indításkor mindig elmolyolt egy kulcsos ablakkal, mielőtt betöltötte a főmenüt, szóval valami DRM tényleg dolgozik alatta. Nem szeretném, ha mondjuk 1-2 év múlva újra előveszem, akkor valami fennforgás legyen a telepítés körül.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#15144) Physicist03 válasza hubai1979 (#15142) üzenetére


Physicist03
senior tag

Oda nagy ugrás nélkül is fel lehet ám jutni :) (azt hiszem egy nagy tartályról kell átugrani)
Az előző hozzászólásban már írtam, hogyan kell átírni ha mégsem menne anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15145) McTuja válasza hubai1979 (#15142) üzenetére


McTuja
tag

hubai rossz az irány ahonnan ugrasz nem onnan kel hanem a kis létrán kell felmenni ráugorni a keritésre a kis házikóra nekifutásból szembe átugrasz a tetőre igy lehet másik odarról nem lehet mert nagy a táv probáld meg háturról a sugárzós részről ugrani holnap mutatok képet mert ma nem megy :S

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#15146) Physicist03 válasza McTuja (#15145) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ez lesz az:

(#15147) xFreex válasza hubai1979 (#15142) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ha jól sejtem akkor ez zaton benzinkút.

Át lehet ugrani a tetejére. Hátul van egy tartály amire egy létra vezet fel. Menj fel a tartálynak a tetejére, a tetőfedőre, majd nekifutásból jump a tetőre. Nem mondom, hogy elsőre fog sikerülni, de megoldható.

Ha végképp nem megy akkor:

gamedata\configs\creatures mappa actor.ltx megnyit
jump_speed = 6. -ot írd át 8-ra

ui: Látom már megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#15148) hubai1979


hubai1979
őstag

Köszönöm gyerekek akkorát ugrottam mint egy kurva hegyi kecske. :K :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15149) genndy válasza GypsFulvus2 (#15143) üzenetére


genndy
addikt

Egy Oblivion kapun keresztül átugrottál a Zónába? :DDD

Tudtommal nincs rajta revoke-t igénylő DRM. Esetleg próbáld meg megnézni a dobozt, vagy a kézikönyvet, említ-e ilyet. Ha minden igaz, Starforce és Tages DRM-űek lehetnek a dobozos példányok, de hogy ebből melyik lehet revoke-t igénylő, fogalmam sincs. Szerintem egyik sem.
CD is kell neki, pörgeti az elején, vagy utána már megy anélkül is?

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#15150) GypsFulvus2 válasza genndy (#15149) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Néha megkívánok egy kis wasteland hangulatot. :) A stalkerek azon nagyon kevés fps játékok közé tartoznak, amelyeket nem unok meg fél óra után...
Asszem ez Starforce-os, és minden indítás után pörgeti vagy 20 mp-ig a CD-t, anélkül nem indul, és felugrik az a kulcsos ablak. De nagyon nem vágom ezeket a dolgokat, kevés játékkal játszom, azik is jobbára régiek. Ha az itteni népek aszondják, hogy sima uninstall, akkor megcsinálom. (Legfeljebb később, ha fennforgás van, akkor beszerzem a virágboltit is az eredeti mellé :B )

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.