Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Most fogom telepíteni a Call of Pripyat játékot. Olvastam sokat a fórumba(1óra kb) Olyan kérésem lenne, hogy patchet meg a többi dolgot honnan tudom leszedni? Googléba nem jutottam messzire vagy csak rossz helyen keresem. Az összes mod kéne és magyarul Ebben tudtok segíteni? Olvastam, hogy jók a módok és gondoltam ki próbálom őket de ez a sok sgm+magyarítás nekem kínai. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.
Köszönöm előre is és bocsánat :)

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14252) rétisün válasza Sixty21 (#14251) üzenetére


rétisün
veterán

az első hsz-ben elvileg működő linkek vannak a modokhaz, leíráás is van a telepítéshez.

1.6.0.2. patch

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14253) fpeter07 válasza Medvelászló (#14240) üzenetére


fpeter07
veterán

Azt már a 3 Veles detektort már leadtam, csak valamiért a csomag nem érkezett a meg a címzetthez.

Kordonon már jártam, csak az a problémám, hogy az az első részben volt. :D

(#14254) Sixty21 válasza rétisün (#14252) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. Az adatlapomon szereplő gép elbírná a játékot a textura pack-okkal 1650x1050 felbontáson?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14255) Medvelászló válasza fpeter07 (#14253) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ha leadtad a 3 Velős detit pár óra múlva jön majd az üzenet hogy átveheted a csomagod!(Svarog)
Talán az alap gémmel nyomod?

[ Szerkesztve ]

(#14256) rétisün válasza Sixty21 (#14254) üzenetére


rétisün
veterán

én laptopon játszottam vele, ami jóval gyengébb a te gépednél 1600x900-as felbontásban, igaz nem max grafikán, szóval el kell mennie a gépeden. amúgy van hozzá benchmark program, amivel meg lehet nézni.

(#14253) fpeter07: beszélgess mindenkivekl szorgalmasan (szakáll, bagoly, tudósok (a szerelő is!)) és valamelyik fogja adni a svarogot, ha jól emlékszem. de én játszottam már végig úgy is, hogy a veleseket sem kellett vinnem, mert bagoly valamiért nem adta küldit, túlságosan nem befolyásolja a végigjátszást.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14257) fpeter07 válasza Medvelászló (#14255) üzenetére


fpeter07
veterán

Én még ilyen régi-módi vagyok. Már meglett, sokkal jobban használható, mint az eddigiek. Viszont az egyik mutáns megizzasztott. Alig maradt lőszerem a harc végére. Egyébként nem kellett volna megölnöm, csak hát jó ötletnek tűnt.

(#14258) Dhampir válasza rétisün (#14256) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a COP-ot maximumon, 1600x900 felbontáson elvitte egy AMD Radeon HD Radeon 6490M, de élsimítás nélkül futtattam.

Jelenleg ugyanilyen felbontással, de AMD Radeon HD 7650M-mel tolom a Clear Skyt.

Megvan még az a laptopod, talán 7670M van benne, ha jól rémlik?

(#14259) shield válasza rétisün (#14250) üzenetére


shield
Topikgazda

A Sniper mod-ot tolom. Már meg van a gáz, de gáz már nagyobb, nem hajlandó a játék betölteni a mentéseket.
Ez egyre gyakoribb lett most már egyáltalán nem tölt be. Nem tudom mi lehet a "gáz". :) :W

A mod-ban pedig csalódtam, a fegyver balansz szerintem el van kúrva. Az AK-k szinte használhatatlanok, rettenetes nagy a szórásuk és a sebzés kicsi. A távcsöves AK-74-el pl. egy vadkan lelövése nagy bravúr. Egy egyszerű bandita likvidálása is nehéz vele. Az SVDM (ha jól emlékszem) mesterlövész puska az nagyon jó volt, amíg volt lőszerem, most pedig egyetlen darabot sem tudok szerezni. Hangtompítóval akár 10 banditát is leszedtem, hogy észre sem vettek. Valami bug lehet mert mert a fegyvereknél össze-vissza mutatja lőszer darab számát. Eddig nagyon jó volt mert rengeteg sniper lőszerem volt ez miatt, de most egy darab sem.
A másik ami nem tetszik, főleg a zsoldosoknál tapasztalható, mint a CoD-ban, szinte ki sem léptem a fedezék mögül már le is szedtek. Már a banditáknál is tapasztalom.
Még egy dolog ami nem tetszik a cuccok értékeit kis színes vonalkák jelzik. Amikor össze kell hasonlítani őket, akkor jön a vonalkák számolgatása. Sokszor alig van különbség köztük, akkor nem könnyű az eldöntése, hogy melyik a jobb. A sok AK típus közt alig van különbség, pl. egy tulajdonságnál egy vonalka, szánalmas. SoC-ban 100x jobb volt a %-os kijelzés és a fegyverek használata. Egy távcsöves Ak-val már lehetett akciózni, főleg egy Obakan-nal. Itt a G-36 is piskóta, a SoC-ban a G-37 már tekintélyes fegyver volt.
Most az is lehet hogy ezek a sz@rságok azért vannak mert megbolondult a játék, ha nem akkor gázos.
Még eddig nem Játszottam CoP-al. Ez a mod elvette a kedvemet tőle, ha az alap is ilyen akkor visszatérek a SoC-hoz, talán még akad hozzá jó mod.
A CoP Complete lenne amit azért még megpróbálnék. Melyik fordítás lenne jó hozzá?

Ha valaki adna ötleteket és hasznos tanácsokat a CoP-hoz és modjaihoz, nagyon megköszönném. Azért szeretnék játszani vele ha az első tapasztalatom nem is lett jó.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14260) rétisün válasza Dhampir (#14258) üzenetére


rétisün
veterán

van egy dell 5720, abban nvidia 630M van 1 giga dedikált rammal. de a régin is elment a CoP, az egy asus volt 9300M GS 512 megás vga-val, 2 GHz-es procival.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14261) Medvelászló válasza fpeter07 (#14257) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Nem baj az ha "régi-módi"vagy,senki sem fog leszólni érte,hisz mindenki játszott már vele! :K
Milyen mutánsra cseszted el a lőszered és hol?

(#14262) Dhampir válasza rétisün (#14260) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó kis gép, főleg, hogy a Stalkert is elbírja. :K

(#14263) rétisün válasza Dhampir (#14262) üzenetére


rétisün
veterán

naná, hogy elbírja, direkt úgy vettem :D ha nem is játékgépet, de olyant kerestem, amiben van (min 1 giga) dedikált memória a vga-hoz, hogy a stalker(eke)t tudjam rajta játszani. akkor 'zónáztam' a legjobban, mikor laptopot vettem, szóval igencsak szempont volt ez is.

amúgy a crysis2 is elmenne rajta, egy bencmakot lefuttattam kiváncsiból, de közben az asztalin a végére értem, így a laptopon már nem játszottam vele.

mod: az már csak a hab a tortán, hogy i3-al szerepelt az árlistán, mikor rendeltem, de amit kézbekaptam, abban i5/2,5 GHz van, ugyanazon az áron :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14264) Aarpok válasza shield (#14259) üzenetére


Aarpok
őstag

Az alapjátékkal semmi gond nincsen még nálam sem.A módoktól hajlamos megkergülni a játék,de ez sem mindenkinél van így.A Misery elég stabil (magyarítás nélkül) a Complete is (magyarítással crashelhet).Próbáld ki a Complete módot.Játék meneten nem változtat (alapjáték) inkább a grafikán fejleszt.

Аарпок

(#14265) Antonius1978 válasza shield (#14259) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ha ennyire maceras a Sniper mod, akkor inkabb az SMG? vagy ENOT modot probald. En nemreg vittem vegig az ENOT-ot.De a hozzaerto szakik majd kioktatnak, amugy sokszor volt mar ez tema itt a forumon.
Talan a legelso oldalt kellene meglatogasd, ugy ertem a forum legelso oldalat, ott mintha minden fel lett volna sorolva...

UI : valaki ment tesztelonek az uj Stalker jatekhoz ?

[ Szerkesztve ]

(#14266) shield válasza Aarpok (#14264) üzenetére


shield
Topikgazda

A SNIPER az alap játékkal együtt települ, még úgy nem találtam sehol, hogy csak mod-ként lehetne letölteni.
Még azt megpróbálom mint a többinél amivel játszottam, hogy telepítem az alap játékot és ebből átmásolom a gamedata mappát, remélem más nem kever bele. Esetleg egy újra telepítés.
Reménykedek benne, hogy végig tudom játszani.

Aki játszott vele, milyen hibákkal találkozott? Esetleg tud-e valaki újabb verzióról vagy javításról?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14267) M@trixfan válasza Antonius1978 (#14265) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ha a Survariumra gondolsz akkor az nem Stalker játék lesz. Sajnálatos ha abba emelnek át eredetileg Stalkerhez szánt asset-eket.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14268) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Feltettem mindent a megfelelő sorrendbe ahogy le van írva az első hsz-be. Töltené be a játékot és ki dob X-ray 1.6 működése leáll dologgal. Ez mitől lehet? Mindent a leírtak szerint telepítettem. Lehet nem tetszik a win8 a játéknak? Olvastam olyat, hogy a játék mentési mappából töröljem az user ltx-t megtettem de ugyan az a hiba. Valami ötlet?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14269) Dhampir válasza shield (#14259) üzenetére


Dhampir
félisten

Vigasztalódj, én az ilyen bugzódások miatt az első Zatoni látogatásig vittem, ott még felvettem a küldetéseket (küldetéshalmozás az egész) azután könnyes búcsút vettem a lila színű talajtól és a szoftver tákolmánytól.

(#14270) rétisün válasza Sixty21 (#14268) üzenetére


rétisün
veterán

melyik fájllal indítod? mert ezt nem az xrayengine.exe-vel, hanem a stalker-cop.exével kell indítani. persze ha a telepítő csinált az asztalra parancsikont, akkor ez nem lehet gond.
esetleg próbáld első indításkor rendszregazdaként indítani. a win8-al nem lehet baja, én azzal (is) játszottam végig

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14271) Sixty21 válasza rétisün (#14270) üzenetére


Sixty21
aktív tag

először indításnál fsgame hiba volt. Azt meg csináltam úgy, ahogy a videón van. Ki tettem az ikont az asztalra és ki töröltem a /bin részt és át neveztem az ikont. Játék hiba nélkül el indul és a menübe be állítom a grafikát meg egyebeket és be tölteni az új játékot de ki dob ezzel az x-ray 1.6 működése leáll dologgal. Mindig rendszergazdaként indítok mindent win 7 óta.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14272) Dhampir válasza Sixty21 (#14271) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalker alapjátékokkal sohasem kell rendszergazdaként indítani.
Nem értem, hogy miért így csinálták meg ezeket a kiegészítéseket. :U

(#14273) shield válasza Dhampir (#14269) üzenetére


shield
Topikgazda

Az nagyon érdekes, hogy a "gamedata" mappa 9.2GB a többi csak 30MB. :F
Az alap játék seho!? :F

Találtam benne egy "mod_crash_log.txt"-t, hozzá értő legyen szíves nézze meg!
crash_log

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14274) rétisün válasza shield (#14273) üzenetére


rétisün
veterán

a sniperről van szó? mert az teljes játékot telepít, nem is kell hozzá az alapjátékt, gondolom minden a gamedata mappában van pont emiatt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14275) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Mit próbáljak még meg? Amúgy az számít, hogy a játék(még) nem eredeti?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14276) rétisün válasza Sixty21 (#14275) üzenetére


rétisün
veterán

ha modokat is akarsz használni, akkor célszerű először az alapjátékot elindítani, működik-e rendesen. kicsit játszani vele, tényleg oké-e, aztán rátenni a modokat, minden új mod (beleértem a amygarítást is) telepítése előtt lementeni a gamedata mappát, a mod telepítése után újra megnézni, jó-e. így kiszűrhető, melyik mod okozza a galibát, az elmentett gamedata mappából pedig könnyen visszaállítható a korábbi, működő állapot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14277) shield válasza rétisün (#14274) üzenetére


shield
Topikgazda

Nincs is egy normális oldal ami ezzel foglalkozik. Egy oldalon annyi utalás volt rá, hogy 1.0 béta. Ennyi. :C

Megy föl a CoP Complete, remélem élvezetesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14278) Dhampir válasza shield (#14277) üzenetére


Dhampir
félisten

A Complete ad hozzá új küldetést? :F

(#14279) Aarpok válasza Dhampir (#14278) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem ad hozzá új küldetést alapjáték szebb köntösben (AF3,Absolute nature,structure 2)

(#14277) shield [link] Tessék egy kis info a módról.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14280) Dhampir válasza Aarpok (#14279) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt ezek szerepelnek:

- Stalker-COP 3GB RAM for all versions (Patch)
- Call of Pripyat Complete 1.0.2 .exe [recommended] (Full Version)
- Call of Pripyat Complete 1.0.2 (Full Version)

Ezek közül a felső kettőt kell letölteni? :F

(#14281) Aarpok válasza Dhampir (#14280) üzenetére


Aarpok
őstag

Az első lényegében engedi a játéknak a 3GB feletti memória használatot (Az AF3 textúrái jóval többet használnak persze nem normálon hanem high v ultra).
A második az a telepítős változat csak le kell futtatni.
A harmadik pedig a másolos fajta (gamedata).
Ha megnézed a linkemet az egy leírás a módról.
Én csak a telepítőset (EXE) használtam,töltöttem le a patchet nem.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14282) Dhampir válasza Aarpok (#14281) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az elmagyarázást, eszerint elegendő lesz a gamedata is. Remélem, hogy a magyar felirat menni fog vele.

(#14283) Aarpok válasza Dhampir (#14282) üzenetére


Aarpok
őstag

Elvileg az alapjáték magyarítása megy vele azonban crash előfordulhat.Nálam volt 1 - 2 szer aztán kipróbáltam magyarítás nélkül egyszer sem crashelt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14284) nem_tom válasza Dhampir (#14278) üzenetére


nem_tom
őstag

[link] A Complete módról itt olvashatsz részletesebben. Ez egy majdnem mindenre kiterjedő javítás. Egyes bugok javítva, grafikai tuning stb-stb. A játék menetén nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#14285) Dhampir válasza nem_tom (#14284) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! Eleddig nem törődtem a Completekkel, de legalább egy séta erejéig érdemes lesz elkószálni a Zónában. :)

(#14286) nem_tom válasza Dhampir (#14285) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha még egyszer szeretnéd kijátszani az alapjátékot, én csak javasolni tudom. Tényleg sok bug kivan javítva, meg pár extra fejlesztés ami szintén csak jobbá teszi a játékot. Illetve ha a videókártyád engedi, grafikailag is jó lehet. Bár ezt nekem sajnos nem sikerült megtapasztalnom. :)

(#14287) Dhampir válasza nem_tom (#14286) üzenetére


Dhampir
félisten

Kipróbáltam a Complete-tel, jól néz ki. Ezelőtt háromszor játszottam már, így mostanra csak a látvány miatt érdekes.

A COP megkezdésekor először a Bojler-anomáliát szoktam felkeresni, majd az Irányító barlangját látogatom meg, ahol heves küzdelem után a Kitörés elleni egyik kapszulát és az ott található egyéb cuccokat veszem fel.
Úgy vettem észre, hogy a Szkadovszkon a kereskedőnél mintha jobb áruk lennének már az elején is.

Sajnálom, hogy korábban nem tettem fel a Clear Skyra és a SHOC-ra is a Complete modot.

(#14288) nem_tom válasza Dhampir (#14287) üzenetére


nem_tom
őstag

Az irányító ellen nem kell hevesen küzdeni. Bedobálsz neki megfelelő mennyiségű gránátot és hamar kifekszik. Az irányítók szeretik a robbanóanyagot. :D

Azt nem tudom, hogy a többi STALKER-nél mit takarnak a Complete módok. Valakitől úgy olvastam, hogy a SoC-nál ez a mód inkább az emberekre helyezi a hangsúlyt, és nem a szörnyekre. :)

(#14289) Dhampir válasza nem_tom (#14288) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak két gránáttal indít a játék. Két tár lőszerrel legyöngítettem, közben folyamatosan a barlangból kihátrálva mindig kikerültem a telepatikus "patikus" hatósugarából, majd odarohantam hozzá és közelharcban (miközben karmolászott) kanászbicskával került pont a küzdelem végére.

Hálózsákot is árul a kereskedő. :D

Ez hasznos holmi, vagy csak pénzkidobás? Például, ha hálózsákban ér egy kitörés, akkor grillcsirkévé válok? :F

(#14290) nem_tom válasza Dhampir (#14289) üzenetére


nem_tom
őstag

Nézőpont kérdése. Én nem láttam szükségét. Amúgy is szinte bárhol fedezékbe tudsz húzódni a kitörések elől. Meg aztán ha elkapott az este, inkább mászkáltam tovább a sötétben... úgy kicsit izgalmasabb. :D

(#14291) shield válasza Aarpok (#14279) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi a linket, már ismerem. A múlt héten már elkezdtem a végigjátszást nyomtatható állapotba hozni mivel még most volt az első ismerkedésem a CoP-al a Sniper segítségével. Még nem ismerem a térképeket ezért el kell egy kis segítség. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14292) Dhampir válasza nem_tom (#14290) üzenetére


Dhampir
félisten

3 kapszula/Kitörés után megkapod az "Akit megjelölt a Zóna" rangot, és bárhol kap el a Kitörés, akkor is túléled.
Utána sokkal nyugodtabban mászkálhatsz.

Amikor először játszottam a COP-ot,és a Szennyvíztisztítónál befejeztem a zsoldosokkal való harcot, éppen jött a Kitörés. Amíg ott behúzódva vártam, addig a szétszórt cuccok jó részét felvette egy fosztogató.
Például ha Jupiternél ér a Kitörés, míg eljutsz a hangárba, közben a kóbor kutyákon is át kell küzdened magadat.

[ Szerkesztve ]

(#14293) nem_tom válasza Dhampir (#14292) üzenetére


nem_tom
őstag

Arra jó a kitöréshez való kapszula. :)

Egyébként hány teljesítményt lehet elérni a játékban? Én legutoljára csináltam egy tökéletes befejezést és 13 teljesítményt értem el a játék végére. Amit Te említettél nem volt köztük.

(#14294) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Végre elindult a játék gond nélkül. Most ismerkedem a játékkal. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az első küldetést megcsinálom mikor meg kell tisztítanom a falut. Utána jön egy kitörés és hogyan tudom a búvóhely ajtaját kinyitni? Azt írja próbáld meg kinyitni az ajtót de F nyomására nem reagál. Mit kell ott nyomnom/csinálnom? :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14295) Aarpok válasza Sixty21 (#14294) üzenetére


Aarpok
őstag

Fura pedig kellene irnia keress robbanóanyagot,de az is lehet csak meg kell várnod a kitörés végét.Próbáld utána ha nem megy kezd újra a küldetést.

Аарпок

(#14296) Sixty21 válasza Aarpok (#14295) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Ott maradtam végig de meg is haltam :D már próbáltam újra kezdeni de semmi. robbanó anyagot nem találok e1 perc alatt. Utána kitörés.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14297) rétisün válasza Aarpok (#14295) üzenetére


rétisün
veterán

a keress robbanóanyagot kicsit később lesz, amikor az a feladat, hogy keresd meg tamerlain(?) holttestét. ha akkor mész leoda, akkor jön a keress robbanóanyagot.

(#14294) Sixty21: itt kordonban nem tudsz elbújni a kitörés elől, csak a fekete-fehér 'gyógyszerrel' tudod túlélni, beveszed, elájulsz, mire felébredsz elmúlt a kitörés.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14298) Sixty21 válasza rétisün (#14297) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm. Meg is próbálom.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#14299) Aarpok válasza Sixty21 (#14296) üzenetére


Aarpok
őstag

Tárgytalan süni megválaszolta a kérdést :C

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14300) Sixty21 válasza rétisün (#14297) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Lehet hülye kérdés de olyan gyógyszert hol találok? Mert jelenleg nincs a táskában ilyen.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.