Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) shield válasza Dhampir (#14331) üzenetére


shield
Topikgazda

Bánhatod hogy abba hagytad a Sniper-t. Itt annyi csokit vehetsz és ehetsz amennyi beléd fér. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14352) Dhampir válasza shield (#14351) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta is hiányzik. Annyira rákaptam, hogy rendszerint az összeset felvásároltam a kereskedőnél. :)

(#14353) dodopek válasza shield (#14350) üzenetére


dodopek
addikt

Érdemes rászánni, különösen, ha már tudod, hogy melyik képződmény milyen anomáliában terem. Bezony! Nem csak úgy összevissza! :D Azért jó, mert ha felveszel Szakálltól egy küldetést, hogy szerezz valami cuccot, akkor nem kell minden anomáliát végigkutatni, csak az annak megfelelőt. Pl: Szem>> hő anomália>> Zatonban az égő falu, a bojler, és a cirkusz. Meg hasonlók...

Kutatni minimum Bear, de inkább Veles, vagy jobb detektorral érdemes...

(#14354) shield


shield
Topikgazda

Bagoly jól átkúrta az agyam, most van egy egyszerű és két kalibráló szerszámom. Jól össze vannak keverve a szerszámok és a helyei. Jupiterbe még egyszer át kell mennem hátha megtalálom a finom készletet. Vagy majd a pripyatiak közül lesz? Az alap játék helyein sajnos nincs szerszám, pedig azért pucoltam ki az alállomást is, hátha....de...nem. :(

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14355) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném végigjátszani eme játékot single player módban. Az alapjátékon és magyarításon kívül kell e valami más ahhoz hogy végig tudjam tolni? Esetleg update kell e hozzá, vagy érdemes e feltenni? Amit telepítés után észrevettem a játékban az hogy ennél sem működik a vsync opció. Pedig jó lenne ha tudnám használni...

Köszi előre is! :R

(#14356) dodopek válasza #77081088 (#14355) üzenetére


dodopek
addikt

Szia!
Alapjátékhoz nem kell más. 1.6.02 verzió ajánlott, sőt szerintem kötelező a magyarításhoz. Más nem kell hozzá.
Ami buktató szokott lenni, hogy mivel gyárilag nem tesz ki parancsikont,rossz helyről próbálják indítani. Helyes indításhoz a nem a /bin mappában lévő xrengine.exe kell,hanem a főkönyvtárban lévő Stalker-COP.exe, és ezt kell parancsikonnak is kitenni.

(#14357) Aarpok válasza #77081088 (#14355) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia!
A Vsync az csak driver - ből megy,ha nvidia - d van akkor a Nvidia Vezérlőpultban, a 3D beállítások kezelése/Programbeállítások alatt kikeresed a játékot és a függőleges szinkronizálást bekapcsolód.AMD - nél nem tudom,de valószínű a Catalystban kell keresni ennek a beállítását.

Аарпок

(#14358) #77081088 válasza dodopek (#14356) üzenetére


#77081088
törölt tag

Hali!

Már fel van telepítve a játék,és a magyarítás is fent van + egy mod (completed 1.0.2) , ami már DX11-es grafikát ad az alapjátékhoz. Az 1.6.02-es update-t akkor simán rátelepíthetem, vagy inkább kezdjem elölről az egészet?

(#14357) Aarpok
A vsyncet catalistban be tudom kapcsolni, de nem úgy ahogy Te mondod! Azt nem tudom hogy egy adott játékhoz hozzá lehet rendelni ilyen parancsot, hogy csak annál alkalmazza!

(#14359) Aarpok válasza #77081088 (#14358) üzenetére


Aarpok
őstag

Oké értem,nekem Nvidia kártya van a gépembe és ott a leírás szerint működik is.A Catalyst - hoz akkor nem tudok tanácsot adni sajnos. :(
Kezd elölről játék utána az 1.6.02 update ez után complete mód és végül a magyarítás.Amúgy az alapjáték is támogatja a DX11 - et.

Аарпок

(#14360) #77081088 válasza Aarpok (#14359) üzenetére


#77081088
törölt tag

Kezd elölről játék

Bocsi hogy megkérdezem, ez alatt azt érted hogy a játékot telepítsem újra? És utána az update + complete mod + magyarítás?

Elég ha az 1.6.02-es update-t rakom fel, vagy kellenek az előző verziók is?

És bocsi, még egy kérdés, csak olyan update verziót találok ami orosz verziós játékhoz való! Ezt is használhatom?

[ Szerkesztve ]

(#14361) Aarpok válasza #77081088 (#14360) üzenetére


Aarpok
őstag

"Bocsi hogy megkérdezem, ez alatt azt érted hogy a játékot telepítsem újra? És utána az update + complete mod + magyarítás?"

Igen pontosan.Igazság szerint ami eu - ban megjelent az már 1.6.02 - es verziós.Eredeti a játék?Ha igen és itthon vásárolt akkor nem kell 1.6.02 - es javítás mivel azzal jelent meg.Akkor csak a complete mód és a magyarítás és kész is van.Ha sima 1.6.00 - ás a verzió akkor kell a 1.6.02 -es javítás azt nem hiszem hogy az orosz verziós mindegyikhez jó lenne gondolom az csak az oroszhoz megfelelő.

Аарпок

(#14362) #77081088 válasza Aarpok (#14361) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nos, az kiderült hogy jelenleg is az 1.6.02-es verzióval "felszerelt" játék van fent a gépemen, vagyis nem kell az update. Nem kell újra telepítenem :) :))
Megtaláltam catalistban azt a lehetőséget amit említettél vsync-re. Be is állítottam. De sajnos nekem így sem alkalmazza. Vagyis most játék közben nem szalad úgy el az fps, de a vízszintes csíkozódás megvan.

(#14363) batman91


batman91
őstag

Hello!

Az lenne a problémám hogy, amióta van új videókarim(hd 6670) és új op.rednszer(win7 home professional 64bit, más nem változott) nem hajlandó elindítani a gamet dx9-el csak dx10 vagy dx11-el. Ez mitől lehet?

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#14364) genndy válasza batman91 (#14363) üzenetére


genndy
addikt

Nem tetted fel a dx9-et.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14365) batman91 válasza genndy (#14364) üzenetére


batman91
őstag

Azért ennyire ne nézz hülyének. Amúgy alapból frissíti a directx-et és ha valószínű elindul dx10 és dx11-el akkor annak is kell mennie.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#14366) genndy válasza batman91 (#14365) üzenetére


genndy
addikt

Pedig nem. Win7-ben alapból nincs benne a Dx9 (vagy nem biztos hogy a játéknak az kell, ami benne van, hanem egy régebbi változata).
Próbáld meg hogy felteszed azt, amit a játékhoz adtak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14367) Aarpok válasza #77081088 (#14362) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor nem tudom ezt valószínű AMD kártyával rendelkező tudja majd megmondani mit kell beállítani.

Аарпок

(#14368) batman91 válasza genndy (#14366) üzenetére


batman91
őstag

Szerinted az előbb mit írtam le. ALAPBÓL FELTESZI A JÁTÉK A DIRETCX-ÉT!!!! :W

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#14369) xFreex


xFreex
aktív tag

A zóna
Csak felkészült Stalkereknek:

:DDD

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#14370) cs1rk3 válasza xFreex (#14369) üzenetére


cs1rk3
tag

így képzelem magam mikor átírom a súlyhatárt :D

(#14371) #90933760 válasza cs1rk3 (#14370) üzenetére


#90933760
törölt tag

+1 :DD
Amúgy a kép már volt, de megint ütött.

(#14372) dodopek


dodopek
addikt

Szevasztok!
Szkvadovszk, hajnal küldi Gontától. Vérszívók kinyírva, Hornst megtalálva, elbeszélgetve. Ti ki szoktátok nyírni? Én most megpróbáltam ott hagyni, de így Gontával nem tudok beszélni a hajón. Nincs, "hello, megoldottam" szöveg. Nálatok volt ilyen? Bár a küldetés csak annyit ír, hogy térj vissza a hajóra...

(#14373) Aarpok válasza dodopek (#14372) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen én mindig kinyírtam és csak az után tértem vissza a hajóra így nem volt gond sosem.Gontával beszélve a küldetés lezáródott.

Аарпок

(#14374) shield válasza cs1rk3 (#14370) üzenetére


shield
Topikgazda

Én dettó....de hol a többi cucc? Kaja, pia....stb.? :DD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14375) xFreex válasza shield (#14374) üzenetére


xFreex
aktív tag

Azt majd a következő fordulóban viszem a kereskedőhöz.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#14376) dodopek


dodopek
addikt

Van ötletetek, hogy mit lehet esetleg átírni, hogy előkerüljön Bárkás(vagy vicces, amelyik a barlangban van). Keresztül kasul bejártam a barlangot, megnéztem térképen is, hogy hol kellene lennie, de sehol nincs. A hulla pöttye sem látszik, ami a hulláját jelölné.
Merde! Van vagy 3 küldetésem, ami megbugosodott, és nem lehet megcsinálni...

Más.Valaki valami magyarításról beszélt nemrég.Melyik mod, és hol tart a dolog?

(#14377) Tubi2


Tubi2
senior tag

Helyzet: Van ugye a küldi, amit talán Vadász ad, hogy ki kell nyírni egy kimérát. Oda jönnek velem ketten, az egyikük Gonta. A kiméra megölése közben véletlenül rájuk lövök, ellenem lesznek, kinyírom őket, mert miért ne.
Közben lelepleztem Flintát, és a játék utasít: menjek Gontához. És ott van a feladatlistában, ha pedig térképre irányítom odavezet a holttesthez, még mindig ott fekszik a döglött kiméra mellett. :DDD
Baj ez nekem? :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14378) dodopek válasza Tubi2 (#14377) üzenetére


dodopek
addikt

Azon kívül, hogy buksz pár jó küldetést, és hogy nem tűnik el a pda-ból a beragadt küldetés, szerintem nem. De javasolnám, töltsd vissza, mert Gonta sok Stalker haverja, köztük az enyém is! :D ;]

(#14379) Tubi2 válasza dodopek (#14378) üzenetére


Tubi2
senior tag

Á, már nagyon elhúztam attól a résztől, max ha végigvittem megcsinálom újra onnan. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14380) dodopek válasza Tubi2 (#14379) üzenetére


dodopek
addikt

Nem veszítesz vele semmit. És ne aggódj, nem kell mindíg a hátad mögé nézned. Csak egyszer leszünk ott. Amikor bosszút állunk Gontáért.... :Y ;] ;] ;] :DDD

Komolyra fordítva, nem muszáj visszacsinálni. Nem ér miatta semmi hátrány. :)

(#14381) Tubi2 válasza dodopek (#14380) üzenetére


Tubi2
senior tag

Rendben, köszi! :D :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#14382) shield


shield
Topikgazda

Stalkerek segítsetek!

Már szétvet az ideg nem találom a szerszámot a jupiteri üzemben. Mát ötször körbr jártam, de vakon vagyok mint Stivi. Abban a teremben van ahova lezuhant a helikopter. Itt van egy rejtekhely is, a feldőlt szekrény alatt van néhány cucc. Ennek a közelében kellene lennie a szerszámnak. Már a gépek tetejére is felkukkantottam, de nem látom. A kép ITT
A segítséget előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14383) dodopek válasza shield (#14382) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem...
Amennyire emlékszem, egyszer itt találtam meg.
Itt bemégy:

És itt találtam meg:

Ha nem, akkor nem tudom.Nem mindig méterre ott van, ahol jelöli. Keresgélj...

(#14384) lsc válasza shield (#14382) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam mostanában ha bemész az üzembe akkor enyhén balra van egy "bádog doboz/szekrény" /nagy/ annak a tetején szokott lenni.

Az élet kegyetlen .

(#14385) rétisün válasza shield (#14382) üzenetére


rétisün
veterán

egyáltalán nem biztos, hogy van szerszám a jupiter üzemben. amit a térkép jelöl, azok csak lehetséges helyek, de nincs mindegyiken szerszám. ugyanígy a gps-konduktoroknál is több helyet jelöl a térkép, mint ahányon ténylegesen találsz is majd.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14386) PeL válasza rétisün (#14385) üzenetére


PeL
addikt

Ha Bagolytól vette a szerszámkészlet infót akkor ott is kell lennie, fake helyet még nem kaptam tőle.

(#14387) shield


shield
Topikgazda

Bagolytól van az infó. Annyi volt az eltérés, hogy másodszorra nem a finom készletet találtam meg az antenna komplexumnál hanem a kalibrálót, pedig a finom szerszámot kértem. A kotróhajón a durva volt ahogy az infót adta. Kophacsytól nem messze megint kalibrálót találtam. Most már nagyon kellene a finom készlet mert ez nélkül szinte semmi jó fejlesztés nem megy. Most megint van két küldetés az üzembe, talán szerencsém lesz.
Most már ideje lenne. :)
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14388) shield válasza dodopek (#14383) üzenetére


shield
Topikgazda

A 2. képeden levő helyen megtaláltam. :DD
Kicsit figyelmesebben kellett volna körül néznem.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14389) dodopek válasza shield (#14388) üzenetére


dodopek
addikt

Örülök, hogy segíthettem! :)

(#14390) Physicist03


Physicist03
senior tag

Üdv!

Mostanság ritkán járok errefelé. Hoztam egy kis infót :)
A készítők közzétettek néhány képet az In Spite of Death 2-ik részének egyik új mapjából, ami az "Árnyak völgye" névre hallgat. Egyelőre még nem végleges verzió, még sok cucc lesz rajta elhelyezve és még a fű sem tükrözi a végleges formáját. Szerintem nagyon hangulatos és szép lett. Ha képesek ilyen mapokat készíteni, akkor jó is, hogy nem az alap mapok lesznek benne a modban.

Csak linkelem a képeket, mert nem akaródzik feltölteni :DDD

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az új SGM-ről is van egy kisebb infó. Ahogy írtam is folytatódik tovább a fejlesztés, de kell egy-két új ember a csapatba, hogy normálisan menjenek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#14391) Aarpok válasza Physicist03 (#14390) üzenetére


Aarpok
őstag

Egész jó nem néz ki rosszul és remélhetőleg olyan remekül fog menni mint az első rész (crash-nélkül). :)

Аарпок

(#14392) rétisün válasza Aarpok (#14391) üzenetére


rétisün
veterán

már csak PeL és LeoDeluxe kollégáknál kellene elérni, hogy csináljanak magyarítás hozzá.....

(#14390) Physicist03: köszi az infókat/képeket! :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14393) Physicist03 válasza Aarpok (#14391) üzenetére


Physicist03
senior tag

Írták most is, hogy megpróbálják minél stabilabbra készíteni ezt a modot is :K

(#14392) rétisün: Szerintem ők nem tudják magyarítani, mert tudtommal nincs a modhoz rendes angol fordítás. Kezdetben gondoltam, hogy lefordítom én, de sajnos rengeteg szöveg benne maradt az SGM-ből és így nehéz kitalálni, hogy melyik hová tartozik, anélkül meg 70%-ban felesleges munka lenne :(

[ Szerkesztve ]

(#14394) rétisün válasza Physicist03 (#14393) üzenetére


rétisün
veterán

kár.....
angollal még csak neki is állnék játszani, de a cirill betűkkel nem boldogulok, hiába tanultam anno oroszul :( meg aztán ha el is tudnám olvasni, akkor se értenék egy mukkot se, az angolból talán még ki tudnék hámozni valamit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14395) Aarpok válasza Physicist03 (#14393) üzenetére


Aarpok
őstag

Ez igazán örvendetes,hogy a stabilitásra törekszenek és remélhetőleg sikerülni is fog nekik.
rétisün: Az elsőt Physicist03 kolléga segítségvel játszottam ki (én bevállaltam a cirillt fájt is a fejem tőle).Nélküle nem sokra mentem volna meg irta is csináltak valami gagyi angolt (orosz szavakkal) azzal nem is próbálkoztam inkább a kollégát nyúztam,hogy segítsen értelmezni a feladatokat és szerencsémre segített. :C

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14396) Physicist03 válasza Aarpok (#14395) üzenetére


Physicist03
senior tag

Lehet még közben ragadt is rád egy kis orosz tudás :DD

Más: amúgy nem tudom az új smrter-t ki mennyire várja, de mostanság annak is leállt a fejlesztése, már több hónapja.

(#14397) rétisün válasza Aarpok (#14395) üzenetére


rétisün
veterán

na jó, de gondolj bele, ha még én is zargatom ilyenekkel, vagy akár még más is a fórumról :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14398) Aarpok válasza Physicist03 (#14396) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem sok sajnos. :( Pedig jó volna ha a csapatjukban lenne valami angolos,mert úgy PeL kolléga is jobban kötélnek állna amennyiben rendes fordítást kapna a mód.Gondolom erre nem sok esély van.

(#14397) rétisün Igazad van.Talán tényleg szerencsém volt mert valószínű csak én zaklattam őt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14399) PeL válasza Aarpok (#14398) üzenetére


PeL
addikt

Rendes érthető alap angol szövegforrás nélkül én valóban nem vállalok semmit sem már. Az SGM-nél a hajamat téptem sokszor a keszekusza google orosz-angol fordítástól... Nem elég hogy fordítsam, de még formáljak kerek mondatokat is a translateből előtte. Olyan az egész mint egy kirakós sokszor, csak sajna az angol nyelvtanhoz 100%-ban hülye vagyok mert sosem foglalkoztam vele meg nem is tanultam. Emiatt az angol kommunikációm sem tökéletes nyilván. Lehet magánórákat kéne tartanom magamnak :)

(#14400) Aarpok válasza PeL (#14399) üzenetére


Aarpok
őstag

Tökéletesen értem az álláspontodat és egyet is értek vele.Sajnos a Stalker módoknál itt bukik el az egész,hogy nincs rendes angol fordítás ami miatt más nyelvekre szintén nehéz átültetni a szövegeket.Persze a mód készítői tudnak cirillül és nekik az elég nem gondolnak arra,hogy nem mindenki állt neki ezt a nyelvet megtanulni ahogy valószínű ők se nyitottak semmilyen más nyelv (angol) felé.Ez igazi patt helyzet sajnos. :O

Аарпок

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.