Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Degeczi válasza batai15 (#100) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokkal.

(#102) vicze válasza batai15 (#100) üzenetére


vicze
félisten

Na még egyszer. :P
Anyagminőségben rosszabb, hangzásban egyáltalán nem.

(#103) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A Xiaomishop normál garanciát ad?
Mert ha igen, akkor 8k-ért elég jó vétel, már-már gondolkodóba ejtő.... ;]

(#104) syler123 válasza vicze (#102) üzenetére


syler123
veterán

Mások tapasztalat nélkül oltják, bírom az ilyet :) Nekem az már lejött, hogy aki kipróbálta mind2-őt hangzásban nem vett észre nagy különbséget.

attilasd: hogy lenne már gondolatba ejtő a 8k? Bangood-ról 4k. Ha tönkremegy, rendelsz egy másikat, ha nem, akkor pedig örülsz.

[ Szerkesztve ]

(#105) randras


randras
veterán

Valami nagyon akcióban volt banggoodon 4800-ért májusban ez a headset, rendelt rajtam keresztül egy srác, vettem egyet magamnak is. Jól szól, de semmi extra, a Sennheiser CX300-II-es még mindig a kedvencem hangzásra, és kényelemre is. Mondjuk az nem headset. :)

A gombok rajta kitapinthatatlanok, ez szerintem egy komoly hiba ami a cikkben nem szerepel, amúgy jó cucc, és jól néz ki, mint a legtöbbi Xiaomi termék.

(#106) Degeczi válasza syler123 (#104) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, biztosan tapasztalat nélkül írtam én is, h nem illeszkedik jól egyik gumival sem tökéletesen a fülembe... (ami valszeg másoknál sem ismeretlen, mert gyakran följön a kevésbé jó izoláció témája is - ami kihat a hangzásra is) és mivel a telefonon lévő aljzat könnyen koszolódik, ritka rossz döntés a nem aranyozott csatlakozó, a február óta használt telefonomon is hajlamos sercenni mozdításra.

Lehet, h egy gagyi noname-hez képest nem rossz a YE, de megéri a többletet a normál verzió.

(#107) nemlehet válasza randras (#105) üzenetére


nemlehet
őstag

Itthoni árat nézve kb 1,5x ha külföldit akkor 2-2,5x szorzó van az árban. Végülis tök egy kategória :D Jó az az RS Clio, de azért a 350Z az jobban megy mégiscsak...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#108) randras válasza nemlehet (#107) üzenetére


randras
veterán

8K ennek az ára a cikk szerint (WTF?), 10ért vettem az említett FÜLEST mikor vettem, de ettől még nem lesz igazam, mivel ez nem headset.

(#109) f(x)=exp(x) válasza syler123 (#104) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Magyarországi, garis verzióba gondolkodtam. Külföldről nem szeretek rendelni..... :)
Egyébként ennek a headsetnek van valami versenytársa?

(#110) batai15 válasza vicze (#102) üzenetére


batai15
félisten

akkor ez is megéri az árát nem ?

(#111) #73417728


#73417728
törölt tag

Hiányolom a kompatibilitás pontos meghatározását (a tesztben dilettáns módon lett megfogalmazva ez a bekezdés), a kérdésem az, hogy milyen a csatlakozók kiosztása: CTIA vagy OMTP?

(#112) vicze válasza batai15 (#110) üzenetére


vicze
félisten

Csak az árat nézve jobban megérni mint a sima P3, de egyáltalán nincs meg az a minőségérzet mint a P3-nál, és esetleg a meghibásodás aránya magasabb. Igazából ezt kell mérlegelni vásárlásnál.

(#113) szentkuti11 válasza #73417728 (#111) üzenetére


szentkuti11
addikt

Természetesen CTIA, az OMTP-t már nagyon kevés gyártó használja.

Lehet dilettánsnak nevezni a megfogalmazást, de szerintem inkább lényegre törő, kevesen ismerik a CTIA, illetve az OMTP szabványok jelentését, aki pedig igen, az nagy valószínűséggel tudja, hogy ha iPhone-kompatibilis, akkor eleve nem lehet OMTP.

[ Szerkesztve ]

(#114) Degeczi válasza #73417728 (#111) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Talán így célszerűbb:

mert bár az OMTP társulás tagja volt a Huawei is, ők is nagyon régóta az Apple féle kiosztást használják - mint lényegében az összes mai gyártó, mert teljesen egyeduralkodó lett az a kiosztás (így a Xiaomi fülesek is olyanok persze)
Az utóbbi időből egyedül a TESCO féle táblagép, ami a másik bekötést használja (de asszem a TESCO-s telefon is az Apple félét)

Ezzel együtt nem garantált, h a gombok minden telefonon jól fognak működni, arra valszeg nincsen egységes szabvány. A most használt Huawei-emen is a 3 Xiaomi fülesgombból csak 2 használható (és persze nem azért mert hibás lenne, csak mert más ellenállásértéket használ, mint amit a telefon kezelne)

[ Szerkesztve ]

(#115) #73417728 válasza szentkuti11 (#113) üzenetére


#73417728
törölt tag

Azért képzavaros a kompatibilitási bekezdésed, mert az nem az nem kifejezetten a Xiaomi Piston 3-ról szól, hanem BÁRMILYEN ctia bekötésű headset-ről.
CTIA és CTIA headset kezelésében nem tesznek különbséget a telefonok, vagyis teljességgel felesleges volt végigpróbálgatnod különféle telefonokon.
Egyébként az OMPT bekötés sincs elásva teljesen az OnePlus One is használja, illetve sok ZTE telefonon is megtalálható.

(#116) Kasya


Kasya
nagyúr

+1 a Banggodos rendelésre. Még ápr.elején rendeltem 4400 forintért és teljesen megérte. Van mellette egy Shure, össze se lehet hasonlítani, de ezért az árért megéri

Garancián kár gondolkodni. Egyszerűbb újat rendelni. Nekem 8-10 nap volt mire megjött.

(#117) szentkuti11 válasza #73417728 (#115) üzenetére


szentkuti11
addikt

De, kifejezetten tesznek különbséget a telefonok, hiszen hiába CTIA-kompatibilisek az iPhone-ok és a legtöbb androidos készülék is, a hangerőszabályzójuk példának okáért nem működik egymással. Többek között ezért lehetséges, hogy a JBL J22 headset változata két kiadásban is megjelent, volt a J22a a robotos tábornak, illetve a J22i az Apple-felhasználóknak.

(#118) Zsolto válasza szentkuti11 (#117) üzenetére


Zsolto
őstag

+1 -- én egy Sony felvevőgombos, hangerőszabályzós fülest próbáltam ki háromféle droidossal és egy iPhone-nal, és mindegyiken másképp viselkedett. Jól egyedül a feleségem Ace 3 telójával, de neki pont nem kellett, így eladtam a fülest. Szóval droid és droid között is van bizony különbség.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#119) tipuka


tipuka
addikt

Srácok!

Ha bedugom asztali gépbe a Piston 3-at, akkor mikrofon része ugye működik? Tudom használni TS3/Skype-ra ugye? Egy Musiland Monitor 01 US USD 2012-be dugnám. Volt már olyan, hogy nem ment mindennel ilyen olyan márkás füles (pontos típust nem tudok mondani, mert 5-6 éve volt már ez), azért azért kérdezem biztosra inkább, hogy itt oké-e a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) htc07 válasza tipuka (#119) üzenetére


htc07
addikt

egy ilyen kábel kelleni fog hozzá szerintem.

nekem is van egy ilyen, annyi baj van vele, hogy a bal és a jobb fordítva van bekötve a kábelen.

ha tudtok jack adaptert valahol, ami ezt a fordított bekötést orvosolná, örömmel fogadom

[ Szerkesztve ]

(#121) tipuka válasza htc07 (#120) üzenetére


tipuka
addikt

ó köszi. :)
ez is ugyanaz? mert 1AU$ csak, annyiért megvenném, ha nem valami silány változata :)

(#122) htc07 válasza tipuka (#121) üzenetére


htc07
addikt

:K

egy próbát megér, amúgy nincs baj vele (csak a fent említett :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#123) hajbel


hajbel
addikt

Használom egy ideje. A hangzást illetően, nekem a 2 jobban bejött, mert a zenék, amiket hallgatok, igénylik a mélyet. Kényelme miatt viszont a 3-at használom napközben és a magasak tényleg szebbek vele, akusztikus zenéhez mondjuk sokkal jobb, mint a 2. A 2 megmaradt itthonra játékhoz, filmezéshez, a házimozis hangzása miatt. Az egyetlen bajom a 3-al, hogy a szálcsiszol fémborítás éleinél elkezdett kopni egy idő után (mondjuk innen tudom 100% biztosra mondani, hogy fém). Másnak nincs ilyen problémája?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#124) Dominó85 válasza hajbel (#123) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem is kopott kb egy hét után. Anyagminőségi szempontból őszintén mondom a Piston 2 köröket ver a 3-ra (sajnos). Mind a fém, mind a kábel kevlár borítása jobb a 2 esetében.

* Péter - 06302461862 *

(#125) RBJ


RBJ
addikt

Youth lesz ebből úgy latom. Edzeshez használom. Jelenlegi jvc jummy tól csak jobb. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#126) Dominó85 válasza RBJ (#125) üzenetére


Dominó85
veterán

Feleslegesen spóroltok a gagyibbra... Komolyan mondom, hogy pont edzéshez vagy ilyen használathoz az anyagminőségben sokkal jobb sima változat megéri a felárat. Nálam volt egy (1) napig egy Youth, elég os volt belőle. Piston 2-vel sincsen pariban. Én ha javasolhatom, ne garasoskodjatok ennyire. Főleg nem ekkora összegnél.

Amit a felár tartalmaz:
- jóval jobb hangminőség
- csavart, kevlárral védett kábel
- jobb anyagminőség és használat
- díszdoboz (vizuális plusz)

Akinek ez nem ér meg rongyos 2-2,5k-t... No comment. Ahogyan az is no comment, ha valaki itthon veszi meg dupla áron a vacak 1 év gari miatt. Egy évnyi figyelem minimum kijár egy ilyen fülesnek. :R

* Péter - 06302461862 *

(#127) Kékes525 válasza RBJ (#125) üzenetére


Kékes525
félisten

Vajon a Sennheiser MM 30i-hoz képest milyen? Most ezt használom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128) Degeczi válasza Dominó85 (#126) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És a csatlakozót még ki is hagytad, márpedig pont ilyen, mobil felhasználásban lenne a legfontosabb a jó érintkezés.

(#129) vicze válasza Dominó85 (#126) üzenetére


vicze
félisten

Hát nekem meg jó ideje megvan min a 2 (igazából 3) és továbbra se tudom azt mondani, hogy a Youth sokkal rosszabb hangminőségű lenne, egyszerűen más, és elég sokat hallgattam mindet sok stílussal, +bejáratás is kell neki,a hogy a P3-nak is.
Edzéshez többen jobban kedvelik többnyire a lapos kábelt. A "kevlár" borítás meg a súrlódás miatt borzalmasan fog kinézni egy idő után, ha nem jön telejen szét a csatlakoztatásoknál, szintén előny a lapos kábelnél. Meg a mit még fentebb írtam, a minőségérzetet kell főleg megfizetni a simánál és az extrákat, van akinek ez nem fontos.

(#130) embe


embe
nagyúr

Hali!
Amit a Banggood-on árulnak az vajon eredeti? Vásárolt már ott valaki Xiaomi fülest?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#131) Jhonny06 válasza embe (#130) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen.

(#132) nofi


nofi
őstag

2 hónapja rendeltem, napokig próbálgattam, de ez a 45 fokos kialakítás hosszú távon kényelmetlen volt számomra. 10 éve használok fülbe dugós füleseket, de ezt egyszerűen egyik gumival sem tudtam megszokni. Mikor letettem róla, utolsó esélyként pár napra feleségemnek adtam, de ő is hasonlókat nyilatkozott, így végül eladtuk. Sajnálom, mert jó hangja volt, de kialakításban az eddigi legrosszabb amivel találkoztam. :(

Xbox GT: nozsolt

(#133) batai15 válasza vicze (#112) üzenetére


batai15
félisten

Bwt 3k ért ithon nem tudom mit kapni , szóval jó lesz ez is

(#134) embe válasza Jhonny06 (#131) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Csak mert ahogy nézem, itt hiányzik a műanyag doboz. Meg elég olcsó.
Illetve az Ebay-ról sikerült már rendelnem hamis Xiaomi powerbank házat, illetve autós kamerát.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#135) Jhonny06 válasza embe (#134) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Youth változathoz alapból nincs doboz, nem hiányzik. A sima Piston 3-hoz van csak.

#136: A tesztben is a sima van, a lapos kábelezésű a Youth edition, kevered a kettőt.. :))

[ Szerkesztve ]

(#136) embe válasza embe (#134) üzenetére


embe
nagyúr

Bár ahogy nézem valszeg hamisítvány. A kábel a tesztben szövetborítású, míg a webshopban egy lapos kialakítású. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#137) .LnB válasza embe (#134) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez az: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#138) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Nagyon fasza lett! Szép volt Xiaomi :D
A hangerőszabályzó egység csak Xiaomi telefonon fog megfelelően működni, vagy már bármely más androidos telón is?

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#139) embe válasza .LnB (#137) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Ez megvolt nekem is, utána megtaláltam. Csak megörültem a másiknak, hogy milyen olcsó. :B

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#140) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Szerintetek megvámolják ha többet rendelünk közösen kollégákkal?
Van vkinek tapasztalat?

Elvileg ugye 22 euro a határ, vagy magánszemélytől 45, attól függ hogy veszik

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#141) Jhonny06 válasza Jamesch (#140) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, úgyhogy külön rendeljétek. Másrészt ingyenes szállítás van, nincs is értelme egyben rendelni. Előbb kiviszik külön-külön mindenkinek, minthogy beérkezik valakihez és azt szétosztja a többiek között.

(#142) gaben88


gaben88
őstag

Nagyon baba, le a kalappal megint a Xiaomi előtt. Itthon, garival honnan lehet rendelni Piston 2-t és Piston 3-at?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#143) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek amazonról ezt rendelhetem?

Ezek nem ilyen hamisítványok igaz?

(#144) nrg_52 válasza LyonnaisFan1 (#138) üzenetére


nrg_52
addikt

Samsung Galaxy Alphan megfeleloen mukodnek, szal annyi biztos, hogy nemcsak sajat markason megy.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#145) L4mie


L4mie
veterán

Hali,

honnan jön meg előbb?
Geekbuying
vagy
Banggood ?
ezek milyen boltok, mint az e-bay vagy aliexpress? vagy valamiféle e-digithez/dealextreme-hez lehet inkább hasonlítani őket?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#146) ollie válasza L4mie (#145) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Geekbuyingról soha nem vásároltam, a Banggoodról kb 1 hónap szokott lenni a szállítás. Utóbbi egy bolt, vagyis nem piactér, mint az ebay, és eddig mindig nagyon megbízhatóak voltak, és mindig eredetit küldtek nekem (több Xiaomi termékem is van onnan).

***

(#147) LyonnaisFan1 válasza nrg_52 (#144) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi! :R Akkor valszeg az LG E440-en is kiválaón menni fog :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148) L4mie válasza ollie (#146) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi,
igen most, látom, hogy valszin több raktáruk van, ezt a kínai raktárból küldenék.
Megnézem a geekbuyingot, mennyi idő alatt érne ide, az nyer amelyik gyorsabb :)

*edit :D egyik se gyorsabb :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#149) f(x)=exp(x) válasza gaben88 (#142) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Pl.: Xiaomishop, meg szinte mindenhonnan, elég népszerű a cucc.

(#150) bulikavagyok válasza L4mie (#148) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Geekbuying kb 3 hét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.