Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) mrlujoak


mrlujoak
veterán

A tesztben:

" A másik okosság az úgynevezett WhiteMagic technológia, amiről nem vágom, hogy pontosan hogyan működik, de nem is ez a lényeg,..."

Pedig de, de mindegy...
Egy másik szerző ezt írta:

" És akkor most jön a lényeg, vagyis az a White Magic technológia, mely még az Xperia S-ben sincs jelen. Ennek lényege, hogy a hagyományos RGB mellett felbukkan egy W, vagyis fehér subpixel, melynek előnye a hatalmas fényerő és a világos tartalmak megjelenítésekor jelentősen csökkenő fogyasztás. A White Magic-nek köszönhetően az Xperia P kijelzője rekordértékű, 1000 nites fényerőt produkál - jelenleg nincs még egy mobil, melynek képe még szikrázó napsütésben is hasonlóan jól látható."

...holtig tanulunk nem?

forrás

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#902) spawn21 válasza mrlujoak (#901) üzenetére


spawn21
veterán

Nahát!

Ezt tényleg jó tudni! :R

iPhone 13p

(#903) atenza


atenza
senior tag

Na megtörtént a communicasia media konferencia, amire vártam, de a pletykákkal ellentétben nincs semmi új teló bejelentés.
Úgyh már csak azt kéne tudni, hogy lesz-e mostanában fekete edition T-éknél ebből a P-ből, illetve árcsökkkenés lesz-e, mert nem lenne szerencsés ha megveszem ma és holnap meg olcsóbb :)

(#904) agyas11111 válasza spawn21 (#900) üzenetére


agyas11111
tag

Erdemes elöben kiprobalni a böngeszest. Gmaps-et satöbbit. Hat engem nagyon nem gyözött meg.
(A ONE V-n meg egyenesen katasztrofa volt ,a jo ICS-es böngeszö ellenere.)

(#905) Hege


Hege
tag

Sziasztok!

Én kb. 2 hete vagyok tulajdonosa egy Xperia P-nek. Céges telóként választottam, előre meghatározott készülékek közül. Ami miatt ezt választottam : kijelzőméret, felbontás, hdmi, nfc, érkező ics ... Amitől már az elején tartottam : kis akku, nem cserélhető akku, nem cserélhető memóriakártya, alsó "kupak".

A telefon alapvetően tetszik, de örülök, hogy nem nekem kellett kifizetni. Több mint 1 éve vettem egy Defy-t. Azt azóta is imádom, pedig egy évvel ezelőtt is feleannyiba került, mint ez most. Ok, nincs rajta nfc, hdmi és hivatalosan 2.2 droid van rajta, viszont 3 napot bír az aksija, fél perc volt rootolni, nem kell rá vigyázni, mint a hímes tojásra, nem melegszik rendellenesen, stb... Ezeket azért emeltem ki, mert a P-nek max 1,5 napot bír az aksija azonos használat mellett, állandóan azt nézem, hogy hová tegyem, hogy ne karcolódjon, fél óra navigáció után iszonyú meleg volt a telefon.

Fényképezni a dedikált gombbal értelmetlen, mert olyan erővel kell nyomni, hogy bemozdul tőle kép és homályos lesz.

A gombok háttérvilágítása állandóan lekapcsol és sötétben csak érzésre lehet eltalálni, hogy hol kell nyomni.

2 hét alatt kétszer volt olyan, hogy a bekapcsológomb nem kapcsolta be a kijelzőt. Na ekkor jól jön a dedikált kameragomb, mert azzal életre kelthető.

Várom az ics-t, hátha javít valamicskét a fentieken. Egyébként jó kis telefon, de ha 120-ért vettem volna valami gsm-boltban, akkor igen mérges lennék.

Egyébként a Defy-nek a naptár és e-mail kezelése is egyszerűbb volt. Tudom, töltsek le külön app-ot, de lehetne a gyári is jó, ha Defy-é jó volt.

És egy kérdés, jól néz ki az az időjárás widget, ami alapból rajta van, de miért csak adott várost lehet beállítani, miért nem tudja kitalálni, hogy hol vagyok?

Szóval a bosszantó szoftveres hibákat remélem javítják, a melegedés meg remélem nem teszi idő előtt tönkre a telefont, az aksi meg olyan amilyen. Tökéletes telefon meg nincs :)

(#906) egykori válasza Hege (#905) üzenetére


egykori
őstag

Köszi Hege a tényszerű, gyakorlatias leírást a telefonról. Figyelem a tulajok véleményét az Xperia P-ről. A legjobban az utolsó mondat tetszett: "Tökéletes telefon meg nincs", amivel maximálisan egyetértek, és ennek alapján nézem ezt a telcsit is.

(#907) Memmaao válasza Hege (#905) üzenetére


Memmaao
addikt

Érdekes, hogy sokan defy-ről, defy mellett döntün a P mellett. Én defy-t váltottam ki vele! A Defy anno 130e ft-ról indult, tény, hogy viszonylag (nagyon) gyorsan dobta el az árát, amiben ugye benne volt az is, hogy az egyetlen "félhivatalos" motorola árusító cég, a lengyel motoker kivonult kis hazánkból, másfelől a Voda iszonyat jó áron behozta előfizuval (39900ft) (persze hónapokig nem is lehetett kapni a sim-lock mizéria miatt blokkolták) Szóval egy szó mint száz, 2010 októberében jó kis gép volt a defy.
Azt nem tudom, hogy neked hogy bírja ilyen jól az akkuja és sejtem, hogy nem 2.2 gyári rom-mal használod, de az én defy-m hibasora elég hosszú lett gyári 2.2 mellett: A kijelző rendszeresen "lefagyott" ilyenkor hívó felet nem lehetett felvenni. A készüléket én a másfél év alatt kb 3x hard reseteltem, mert a rendszer-töredezettség miatt úgy belassult, hogy néha már a képernyő feloldás is hosszú mp-ekig tartott, a lapozás akadozott, és ez 1ghz-en sem változott. (Gondolom ez idővel P-nél is így lesz, mert ez az android miatt van). Netezés közben iszonyat melegedett. Nekem átlag 1 napot bírt az is, minden este töltőn volt. A hátlap nyitófüle megadta magát, ezért új hátlapot kellett venni. Lehet, hogy ütésálló, de minden egyes esés rengeteget rontott a telefon esztétikáján, a fényes műanyagon lettek benyomódások rendesen. GG sem karcolhatatlan, sőt! nekem lett rajta karc rendesen. Kamera pocsék volt. gyári FB nem ment rajta. A torx csavar melletti kis vékony fülek, amelyek az előlapot rögzítik, oldalt szinte egytől-egyig eltörtek, ami akkor cikis, ha szét kell szedni, mert akkor bizony ezek a kis darabok kiesnek, a telefonnak ez hatalmas konstrukciós hibája! Összességében én már alig vártam, hogy megválljak tőle, jópárszor csak hajszál híja volt, hogy nem vágtam földhöz, amikor megfagyott a kijelző, vagy lefagyott a google-maps...

Xperia P:
Sebesség defyről váltva varázslatosan szélsebes, gördülékeny. GoLauncherEx-et használok ezen is, akadásmentes! Kamera jobb (de még ez sem fényképező szint, de mit várjon az ember egy telefontól, telefon viszonylatban sztem abszolút vállalható)
Ár kicsit húzós, szerintem úgy 100-ért vállalható (T webshop), mert design-os, fémházas, kétmagos (persze nem csúcsgép), és a hasonló tudású, prémium HTC-k sem olcsóbbak, sőt!
Xperia U memoriában gyengébb 512mb-tal, de tény, hogy sokkal jobb a beárazása, uszkve 40 ropival olcsóbb, amit először sokalltam a nagyobb kijelzőre, alura, tárhejre, memóriára, de kézbe véve a kettőt, az U minőségre mérföldekkel elmarad. Az alsó átlátszó sáv azon iszonyat plexi fíling, az egész telefonnal egyetemben.
Jó navi programmal nagyon gyorsan talál jelet, és nem, vettem észre, hogy gyorsabban melegedne a defy-nél, csak ha kirakom a 32 fokban az ablakba, akkor. A fekete fém szívja a napot rendesen, de ugye a bőrülésa is prémium, mint a fém-telefon, és arra se jó ráülni tűző napon!
Összességében leszámítva pár, már korábban írt apró hibát (illesztés, fekete galvanizálás tartósságának kérdése a fémen, gagyi műanyag talp) nem bántam meg, hogy kiadtam érte 113e ft-ot.

My name is Bond, James... Dean.

(#908) Hege válasza Memmaao (#907) üzenetére


Hege
tag

De, gyári 2.2 van a Defy-n. Nappal 2g only (szinkronizáláshoz az is elég), este repülő mód. Egyszer 4 napot bírt, mert otthon hagytam a töltőjét egy üdülés alkalmával. Telefonálásra netezésre, fényképezésre, navigálásra ilyenkor is használtam, de nyilván kevesebbet, mint amikor dolgozom.

Van egy 3 éves gyermekem, de az Xperia-t nem merném a kezébe adni. Nyilván a design és a strapabíróság nehezen összeegyeztethető.

Ez egy jó specifikációkkal rendelkező telefon, de nem számítottam ilyen bosszantó dolgokra.

(#909) gpek válasza Memmaao (#907) üzenetére


gpek
tag

Érdekes, hogy amit írsz a Defyről az így van, viszont a P-nél már van ami csusszan szerintem. Kíváncsi vagyok olyan igénybe vétel mellett, fél év alatt hogy fog kinézni nálad a fon.

Gpek

(#910) TomWexX


TomWexX
addikt

Na mától én is örömteli tagja vagyok az Xperia P táborának. (T-nél vásárolt) :)
Elsősorban ha valaki függetlenül vette, és nincs szüksége a hozzáadott bőrtokra, akkor azt szívesen megvásárolnám!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#911) Memmaao válasza gpek (#909) üzenetére


Memmaao
addikt

Mit értesz csusszanás alatt? A defyvel eltöltöttem másfél évet, volt időm kitapasztalni, nyilván a P-nél is majd jönnek szépen a hibák, de nem két hét után. Eleinte nem volt a defyvel sem bajom, 2.1 sok apró bug-ját 2.2 javította, gyorsabb is lett. Aztán idővel jöttek a 2.2 bugjai, mint pl a használhatatlan g.maps, aztán idővel jött a kijelző fagyása, a lassulás (amiről írtam, hogy nem defy specifikus, hanem android specifikus, mivel millio app fut a háttérben, van multitasking, és ahogy idővel a windows is töredezik, flash memoriás telefonnál és androidnál sincs ez másképp, nyilván itt nem lehet töredezettség mentesíteni, ezért kell a hard-reset!). A telefont pont azért vettem, mert úgy gondoltam, egy strapatelefonnak nem kell annyi figyelmet szentelni, mint egy nem strapa telefonnak, és sokszor jól jött a vízállóság. Fél év múlva a P-m nem fog úgy kinézni, mint a defy, mert ezt nem strapatelefonnak vettem, ilyen téren a defy-ben csalódtam hatalmasat, mert nem estem szöggel-kulccsal a kijelzőnek, mégis karcos lett, nem dobáltam direkt a kutyának, nem vittem strandra, mint a reklámban, nem dobáltam direkt táncparkettre, egyedül a vízállóságát használtam ki. Nem vettem rá hard-case-t, mobile-shell-t, szilikon tokot, brando fóliát, stb, mert minek, ez egy STRAPAFON!!, erre elég volt egyszer leejtenem, hogy a kis fülek eltörjenek, és úgy megnyomódjon, hogy kedvem se legyen ránézni. Akkor meg már ugye minek vegyek rá tokot?
A defy-t megelőző telefonom egy S.E. T650 volt, jelenleg is kb NOS állapotban van, mert azt tokban hordtam, vigyáztam, imádtam! Az én balgaságom volt, hogy a defyről azt hittem többet bír! A P is remélem, hogy gyönyörű állapotban lesz fél év múlva. Szilikont nem veszek rá, mert akkor minek vékony, minek design-os, de tokban lesz és óvom, hogy le ne essen, mert ez sztem az első zuhanás után fémszínűre nyomódik a fekete porszórás alatt.

@TomWexx: Azt jó lenne tudni, gyári tokot hol lehet rá kapni, mert amit vettem bugatti tokot, az rövid lett, ami nagyobb, abból meg kiesik.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#912) zooly


zooly
aktív tag

Még néhány tapasztalat:

- A "death grip" működik, ha a bal tenyeredben tartod és szemből nézve a bal alsó sarkának nagyrészéhez hozzáér még a tenyered akkor lemegy olyan 2-3 pöcköt a térerő. Jobb kezeseknek beszélgetés közben ezt szinte képtelenség reprodukálniuk, csak gyenge térerő esetén, megmarkolva, szemből nézve zavarhat be.
- A gyári weather widget írja is (!), hogy ha jobbat akarsz tölts le a play storeból :D Én még vettem anno egy Beautiful Widgetset, az teljesen jó itt is erre.
- A kijelzőn van gyárilag mm pontosan illesztett buborékmentes védő fólia az először lehúzandó instrukciós fólia alatt (t-pontban rám akartak beszélni védőfóliát, szerencsére nem kértem). Igaz a minősége kérdéses (lehet jó, nem tudom), de mivel maga az üveg is ellenálló így még egy rossz minőségű is megvédi.
- T-mobilnál (t-pontban) amúgy 80 ezer ha előfizetést hosszabbítasz meg (vagy 18k + 12*5x00), webshopból még olcsóbb. T-pontos vásárláskor 2 év teljeskörű gari jár rá, Webshopos esetén 1 éves korlátozott, erre érdemes figyelni!

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#913) TomWexX válasza Memmaao (#911) üzenetére


TomWexX
addikt

Ma érdeklődtem egy Sony Centerben, és azt mondta az eladó hogy nem lehet külön megvásárolni a hozzá tartozó gyári tokot. :(

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#914) Memmaao válasza TomWexX (#913) üzenetére


Memmaao
addikt

Na ez gáz! Nem mintha olyan szép lenne a gyári!

My name is Bond, James... Dean.

(#915) spawn21 válasza TomWexX (#913) üzenetére


spawn21
veterán

szomorú de nem értem azt, hogy mi alapján adják a tartozékokat.

mert sok helyen néztem, van ahol (ás itt most a t-s modellekről beszélek) más usb kábelt is adnak!
van aki azt az elforgatottat, ami passzentosabb, van aki meg sima usb kábelt (én is ilyet kaptam)

van akinél jár a bőrtok és a hdmi. Ezeket nagyon nem értem!

iPhone 13p

(#916) _Dumber_ válasza zooly (#912) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hát ezt nem tudom hol olvastad, de:
A webshop oldalán 1év teljeskörű + 1 év készülékgarancia szerepel.
Ez azt jelenti, hogy a töltőre és az egyéb kiegészítőkre 1 év, a készülékre meg 2 év gari van.

(#917) s4tch válasza Memmaao (#911) üzenetére


s4tch
veterán

"ez sztem az első zuhanás után fémszínűre nyomódik a fekete porszórás alatt"

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele. Ha tényleg fémszínű lesz egy karctól, akkor inkább megbarátkozom a színezetlen ezüsttel.

Nem akarja valaki leejteni a feketéjét? ;] :DDD

(#918) spawn21 válasza s4tch (#917) üzenetére


spawn21
veterán

én nem értelek titeket!

ha vesztek egy 110 000 ft-os telefont, egy tokot nem vesztek rá? Mert akkor nem lesz szép? Pont, hogy az ember szerintem óvni szeretné a telefonját! Nem? Biztos vagyok abban, hogy én nem fogom leejteni, mert mindig úgy fogom meg, hogy stabilan álljon a kezemben, de ha még is, ott a tok. Ami ronda de finom! :DDD

iPhone 13p

(#919) kutkut válasza spawn21 (#900) üzenetére


kutkut
addikt

Itt nagyon sárga a kijelző. :( Vagy csak a kamera téveszt? :F
Am, ez az indoor és outdoor mód milyen? Ezek között automatikusan is tud váltani a teló vagy ezt manuálisan kell beállítani?
A másik, amit nem értek, hogy egész jó üzemidőkről beszélnek, közben meg 4 órát megy el netezéssel, a hivatalos honlapon is 4 órát írnak a folyamatos videólejátszáshoz... Most akkor jó vagy rossz az üzemidő??? :DDD (Azért az a 4 óra nem valami fényes, azt a régi SGS-em is hozza, és én üzemidőben nem tartom túl jónak az SGS-emet... :U)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#920) s4tch válasza spawn21 (#918) üzenetére


s4tch
veterán

Én meg azokat nem értem, akik mindenféle tokokba bújtatják a telefonjaikat. Szerintem jelentősen ront a felhasználói élményen egy burok, aminek semmi keresnivalója a telefonon. A Wave kibírta a majd' két évet kijelzőkarc nélkül, a fém testen is csak 2-3 apró pötty látszik, ezért nem fogom eltakarni az amúgy mutatós házat.

(#921) Dany007 válasza s4tch (#920) üzenetére


Dany007
veterán

Én is így gondolom. Mindenki odavan meg vissza, hogy mennyire jó az a fém unibody ház, meghogy ez mennyire igényes, exkluzív külsőt kölcsönöz a telefonnak. Viszont első dolga ilyen-olyan bőr vagy gumitokba bújtatni telefont. És ezzel ugye egyből el is veszik a fém ház jelentősége, ahogy a design is mehet a kukába.

Soha egy telefonomhoz se volt még tokom. Egy évig kb vigyázok rá aztán kész. Komolyabb probléma még nem volt. Pedig esett iPhone-om nagyonsokat, a mostani LG-m is esett. Mikrokarcok. Ennyi a max. De mondom ez is akkor történt már amikor már nem érdekelt a telefon és nem vigyáztam rá kellően.

(#922) zooly válasza _Dumber_ (#916) üzenetére


zooly
aktív tag

Nem olvastam, ügyfélszolgálaton mondták. Hogy igaz-e nem jártam utána :)

https://www.ratingraph.com/

(#923) spawn21 válasza kutkut (#919) üzenetére


spawn21
veterán

azért sárga, mert 20%-on van a fényereje.
Ez nekem is érdekes.

Üzemidőre, annyit tudok csak mondani, hogy 2 nap. Úgy hogy nekem sok minden megy a telefonon. Nem figyeltem azt, hogy mennyit bír amikor filmet nézek rajta. :DDD

ciki, hogy topban tartom? :DDD szegény családból származom és tudom mit jelent egy ekkora összeg :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#924) s4tch válasza spawn21 (#923) üzenetére


s4tch
veterán

Nem ciki, dehogy, csak máshogy látjuk. A szegénykártya elővétele inkább ciki; nem automatikusan tollas, használati tárgyakat nem becsülő az, aki nem vesz tokot a telefonjára, egyszerűen máshogy gondolkodik, mint te.

(#925) kutkut válasza spawn21 (#923) üzenetére


kutkut
addikt

Szóval, 20%-on sárga a fehér, vagy csak az alacsonyabb fényerő megtévesztette az optikát?

Én se szoktam rajta (SGS-en) filmet nézni... Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy úgy mennyit megy el (SXP) , ha meghajtja az ember - leginkább netezéssel. Szóval, egy kis wifi (vagy 3g), proci használat és mellette jó sok kijelző. Az SGS-t olyan 3-4 óra alatt le lehet így meríteni adatkapcsolattól és fényerőtől függően). Ha nem használom, ez se fogyaszt sokat, úgy ez is elmegy napokig - összesen 1-2 óra kijelzőhasználattal. Mindezt csak viszonyításképpen írom le, mert ha már váltanék csak jobbra. :R

Meizu MX3 32GB

(#926) hurrikan válasza zooly (#897) üzenetére


hurrikan
addikt

10ujjat is simán érzékel, többel már én sem tudom kipróbálni xD

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#927) spawn21 válasza kutkut (#925) üzenetére


spawn21
veterán

ezt egyedül teszteltem.

szerintem egy izzasztósabb tempót 1 napig bír.

iPhone 13p

(#928) Memmaao válasza s4tch (#917) üzenetére


Memmaao
addikt

Biztos lehetsz benne, hogy fémszínű lesz. Én egyszer félhomályban (és neeem részegen :)) dugtam be az usbtöltőt, na a nyílás széle már fémszínű! Az is igaz, alkoholos filccel majd biztos javítható, vagy kocsi-fényezés hibajavítóval :P

My name is Bond, James... Dean.

(#929) _Dumber_ válasza zooly (#922) üzenetére


_Dumber_
őstag

Most hívtam őket.
A garancia ugyanaz bárhol veszed T-n belül (boltban, neten, vagy telefonos ügyfélszolgálaton keresztül)

A különbség a 8 napos visszavásárlási garancia, ami a netes és a telefonos vásárlásnál van meg.

(#930) Droid_ válasza Dany007 (#921) üzenetére


Droid_
tag

Mit értetek tok alatt? Amibe beleteszed, és abban használod, vagy amiben a zsebedben hordod, de használathoz kiveszed? :D Használat közbeni tokot a világért se raknék rá, főleg egy ilyen designhoz és anyaghasználathoz. Vagy fólia vagy "zsebben-hordós" tok viszont megy rá kötelező jelleggel, kinem állhatom a karcos kijelzőt :DDD

(#931) atenza válasza _Dumber_ (#916) üzenetére


atenza
senior tag

Na most akkor melyik az igaz :)

(#932) Dany007 válasza Droid_ (#930) üzenetére


Dany007
veterán

"de használathoz kiveszed? :D Használat közbeni tokot a világért se raknék rá, főleg egy ilyen designhoz és anyaghasználathoz. Vagy fólia vagy "zsebben-hordós" tok viszont megy rá kötelező jelleggel, kinem állhatom a karcos kijelzőt :DDD"

Ezt pártolom én is! :R Az első verziót meg természetesen nem. És arra is gondoltam.

(#933) kutkut válasza spawn21 (#927) üzenetére


kutkut
addikt

És akkor mennyi kijelzőt tudsz belőle kipréselni? :R

Meizu MX3 32GB

(#934) rbalint88


rbalint88
addikt

van hozzá 5db felesleges kijelzőfóliám.
igényeket privátban kérem jelezni! 200Ft/db

(#935) _Dumber_ válasza atenza (#931) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én a 7végén 3x beszéltem velük más ügyben. Mind a 3x elég egyértelműen megkérdeztem, 2 perspektívából is a dolgokat. 3x ugyanazt a válasz kaptam.
Erre hétfőn bementem egy T pontba és pár apró de igen lényeges pont miatt nem sikerült maradéktalanul megcsinálnom amit akartam
(Lakkossági csomagokat akartam cégesbe áttenni.. csak részben sikerült).

Mint kiderült, le is volt írva a honlapon az igazság (igaz eléggé eldugva), de az ügyfelesek tévedtek.
Sajnos egyre többet érzékelem azt, hogy nincs válaszuk, de várjak, mert megkérdezik. Ha nem találnak egyértelmű választ akkor kreálnak egyet,.. mégsem mondhatják az ügyfélnek, hogy nem tudják...

Úgyhogy ami le van írva az a szent.

(#936) dave_gahan válasza mrlujoak (#901) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Itt van egy még részletesebb és érdekes cikk a White Magic kijelzőről és a Novathor duplamagos procikról:

http://seria.hu/cikkeink/2012.02.26_NXT_Series/SONY_NXT_SERIES.html

(#937) dave_gahan válasza atenza (#903) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Itt vannak új infók a SONY III. negyedévben várható telóiról:

http://seria.hu/index.html

(#938) Wilika


Wilika
aktív tag

Itt van! Most jöttem fel a beszerzésről, és itt pihen az asztalon, várom, hogy leteljen a fél óra... :))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#939) xtibi válasza Hege (#908) üzenetére


xtibi
tag

Jól látszik leírásodon, hogy egyes telefonok megítélése milyen szubjektív és a használatok közötti különbség mennyire befolyásoló.

Nekem is Defy-m van (nem+) bő éve. Független, gyári rom, semmi móka. Elképzelni sem tudom, hogy csináltad ezen a 2 (pláne 4) napos üzemidőt. Nekem az 1 nap a max (még emlékszem, mikor ezt bírta :) ), egyszerűen nem megy több és már ez is csoda, ezért van 2 pótakkum hozzá, nyitogatom a hátulját, de azt is bírja.
Ezen a vason párhuzamosan futó 4 alkalmazás (navi, traffipax, net, Bluetooth, gmail, mail, meg az alap a képernyőkön) akkorát harap az akksiba, hogy pár óra között meríteni tudom, ha ráteszek még egy lapáttal (pl. bejövő hívás) garantált, hogy leül gondolkodni. Egyes játékoktól, netes kapcsolattal megizzasztja a tenyerem. Tud a teló fagyni alaposakat, amikor nem teszi, akkor kellemesen gurul, teszi a dolgát (nem száguld). Nekem a fáccse ap meg a többi simán fut, nincs vele gond, nem akad.
Nem strapafon? Mostanra rettegek a cserétől, mert heti 2-3 esés megvan. Kapja a vizet, a kulcsot a zsebben, esést a kocsiban és max annyi, hogy látszik használom. A GG-n pár hajszálszerű karc, semmi más.
Összességében én megvagyok vele, jó lenne 2.3 meg némi gyártói törődés (a semmihez képest), meg egy kicsit nagyobb ablak.

Én a Defy-t sem vigyázni vettem, hanem használni, mindenre, amire való. Most eljött a csere ideje és a P nekem nagyon bejövős. A forma, méret, amit itt olvastam akkuidő, stb. S mivel választásban vagyok (az acro S-re még nagyon izgulok) pár kérdés:
- akkuidő tényleg ennyire jó (1,5-2 nap)?
- a mostani frissítés csiszolt valamit a fényképezőn?
- a fekete ház tényleg kopik vagy csak van az a körülmény?
- Mit művel a vas, ha megküldöd masszív használatra (párhuzamosan Navi, net, gmail, játék, miközben a képernyőkön megy az időjárás, FB, FS, stb.)? Akad, lassul, fagy, stb.?
- Van benne valami disznóság a futó alkalmazások tiltásában? (mint a HTCs khm..)
- Legyünk őszinték (nincs tökéletes) milyen más bosszantó dolog van a cuccban?

Előre is köszi

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#940) spawn21 válasza kutkut (#933) üzenetére


spawn21
veterán

58%.

Nem tudom feltölteni a képet.

iPhone 13p

(#941) kutkut válasza spawn21 (#940) üzenetére


kutkut
addikt

Wááááá. :)) Úgy értem mennyi ideig megy el a kijelző... Kattints rá az 58%-ra, és kiírja, hogy hány órát, percet ment. :D:)

Meizu MX3 32GB

(#942) spawn21 válasza kutkut (#941) üzenetére


spawn21
veterán

csak a %-ra emlékszem, mert azóta idegből kitöröltem a képet :DDD

de emlékeim szerint,nem tudom :DD, azt írtam neked, hogy ez egy 1 napos hard használat mellett volt. Ami reggel 7-től este 10-ig szól

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#943) kutkut válasza spawn21 (#942) üzenetére


kutkut
addikt

OK, köszi. :R Azért ha valakinek vannak konkrét adatai, ne tartsa magában. :) Btw, nem percre pontosan szeretném tudni, csak úgy kb., mert a mai okostelók között azért van egy szórás .(3-7 óra :U) :R

Meizu MX3 32GB

(#944) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Újabb érdekes teszt az Xperia P-ről: :D

http://seria.hu/tesztek/2012.06.11.%20Xperia_P_vs_Xperia_sola/01_resz/Xperia_P_vs_Xperia_sola_01.html

Lesz majd egy hosszabb teszt is: "A nagy tesztben külön figyelmet szentelünk a P kivételes készenléti idejének, ez legyen meglepetés, erről majd ott lehet olvasni."
:Y

(#945) Wilika


Wilika
aktív tag

Hazahoztam, és nem látja a wifimet :((((
A Blade az tökéletesen látja. :( Mi a frász lehet?

Szerk.:
Oh, átlőttem Automatáról, channel 6-ra, és jó. :B

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#946) TomWexX válasza Wilika (#945) üzenetére


TomWexX
addikt

Nincs titkosítva a wifi? Nekem a MAC szűrés van bekapcsolva és eleinte nem értettem miért nem akart rá csatlakozni. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#947) sub71 válasza xtibi (#939) üzenetére


sub71
aktív tag

Én is Defy-ről váltottam Xperia P-re. Nem kamu, amit Hege írt. 2 napot mindíg bír, de nekem is közel 4 nap a rekord.

Xperia P-m még nem jött meg, az ebay-ről rendeltem 2 db NFC lap, tok a csomagban. Várom már nagyon :-)

[ Szerkesztve ]

(#948) Wilika válasza TomWexX (#946) üzenetére


Wilika
aktív tag

Nem, egyszerűen nem akarta automata channel-en megtalálni (nem tudom hanyasra rakta magától), aztán eszembe jutott, hogy valahol olvastam már ilyet, és így oldották meg. Bejött. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#949) PHARD válasza Wilika (#945) üzenetére


PHARD
tag

Nem tudom mi lehet a baj nálad,én pont azt vettem észre,hogy kb fele annyi idö alatt találja meg a wifi jelet,mint az x10-esem.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#950) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!
akkora kérdésem van h kicsit elszabtam a kártyámat..mint microsim..ebbe a kicsikébe és most nem passzol bele... kb mennyibe cserélhetik a simem ki Microsimre?

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.