Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) PHARD válasza DraXoN (#1300) üzenetére


PHARD
tag

Most probáltam,ugyanaz mindegyiknél.Gyárinál is csak keresi a gps jelet,meg igo-nál is.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#1302) Wilika válasza PHARD (#1301) üzenetére


Wilika
aktív tag

Sose fogom megérteni, hogy a droid mi szerint talál jelet...

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1303) PHARD válasza Wilika (#1302) üzenetére


PHARD
tag

Engem az idegesit,hogy az x10-em kb 10 mp-alatt már navigál,haver xperia raye is kb.Ennek meg nem jo sehogy sem,még a nyilt terület is kevés .Utána a házban az ablakban meg megtalálta a holdakat.Jo lenne tudni,hogy az a-gps vevö szaraxik,vagy szoftveresen van bibi.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#1304) _Dumber_ válasza PHARD (#1303) üzenetére


_Dumber_
őstag

Most a kedvedért kipróbáltam.
Bekapcsolt 3G esetén 15 mp volt...(előtte soha nem volt még használva rajta a GPS, mivel a teló most van nálam 24 órája)

(#1305) spawn21 válasza PHARD (#1303) üzenetére


spawn21
veterán

nézd át alaposan a beállításokat. Ha akkor sem, akkor valószínű egyedi probléma, amit a szervíz tud csak megoldani. Mert itt mindenkinek megy, nekem is 4-5 mp alatt találj jelet és tartja is, autoban kb 10mp

iPhone 13p

(#1306) DraXoN válasza PHARD (#1303) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szintén nekem is pár másodperc alatt talál jelet (tényleg gyorsan)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1307) PHARD válasza DraXoN (#1306) üzenetére


PHARD
tag

Lehet én vagyok p.cs!ti csak a gps vevőt kapcsoljátok be navigáció indítása előtt?nem kiröhögni a kérdésért:-D

[ Szerkesztve ]

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#1308) _Dumber_ válasza PHARD (#1307) üzenetére


_Dumber_
őstag

Net fut?
Mert az A-GPS-nek ez az alapja.
Akkor gyors, ha a netről letöltheti a műhódok helyét

(#1309) m.zso


m.zso
aktív tag

Én is kíváncsi lennék a GPS-re, de nem úgy,h be van kapcsolva az internet.
Legjobb tesztprogi erre a gps status című alkalmazás.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1310) wappl válasza PHARD (#1299) üzenetére


wappl
csendes tag

Gps státusz progival töröld az agps adatait, had töltsön le ujjat. Csak tipp, de hátha bejön...

[ Szerkesztve ]

(#1311) Sfmc válasza m.zso (#1309) üzenetére


Sfmc
csendes tag

Most próbáltam GPS csak magába indítva a GPS-Státusz program szerint első indításra 89s az után 5-10s.
3G net rásegítéssel /eddig így használtam / max általában 30s alatt megvolt.
De eléggé változékony a hangulata mobilnettel mindenféleképp gyorsabb.
Helyben maradva ki-be kapcsolgatva a GPSt szinte egyből jelet fog , kikapcsolt állapotban helyváltoztatás után újra bekapcsolva az előbbi menet újra.
Robogón kabátzseb alján a gyári és a Sygic is eddig jól működőt.

(#1312) Sfmc válasza wappl (#1310) üzenetére


Sfmc
csendes tag

:K :K
Gps státusz program>menü > beállítások>érzékelők> a GPS adatok automatikus letöltése.
Vagy menü>eszközök>a GPS kezelése

(#1313) Sfmc válasza PHARD (#1307) üzenetére


Sfmc
csendes tag

A kérdésre a válasz én csak a gpst kapcsolom, /elfogyott a mobilnet keretem :):(/
amíg volt 3G mobilnettel gyorsabb volt.

(#1314) _Dumber_ válasza Sfmc (#1313) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nos.

A GPS bekapcsolás után elkezdi keresni a holdakat. (Milyen meglepő)
Először mindig azt nézi meg, hogy az előző kikapcsolásakor hol voltak a holdak.
Tehát: Ha egy métert sem mentél, és a holdak sem mozdultak, akkor nagyon hamar stabilizálja a jelet (valójában nem jelet kap, mert azt mindig megkapja, hanem mikor abbahagyja a villogást akkor tudta meg, hogy hol van/vagyok ).
Ha a 2 bekapcsolás között sok idő telt el, vagy/és odébb is mentél jelentősen, akkor nehezen számítja ki , és értelmezi, hogy hol is lehetsz.

Ha van neted, akkor a holdak jelenlegi pozícióját letölti és nem babrál vele. Ilyenkor sokkal gyorsabb. Ez az A-GPS.
Ha nincs neted akkor nem használod ki az előnyét..Akkor csak egy sima GPS-ként viselkedik

[link]

(#1315) Droid_ válasza rbalint88 (#1265) üzenetére


Droid_
tag

Hosszú távon biztos, hogy nem, főleg nem ilyen ütemben. Egyszerűen tarthatatlan, hogy a csúcskészülékek évente majdnem 1"-t nőjjenek, és hogy a magok duplázódjanak. Szerintem szoftveres szinten se lehet már kitalálni túl sok "spanyol viaszt", a Sirinél (S Voicenál) én nehezen tudok elképzelni okosabb cuccot. Optimalizációban, stabiltásban, talán szinkronizációban(és mindennel ami vele kapcsolatos) kell elrelépni, hardveres dolgokat tekintve csak a kijelzőben látok nagy potenciált.

(#1316) Sfmc válasza _Dumber_ (#1314) üzenetére


Sfmc
csendes tag

:R
Köszönöm !
Végre egy számomra is értelmezhető válasz /erősen nem vagyok egy műszaki zseni/
a link is jó, ma is tanultam.
Idézet a mobilsuliból: Amíg az un. abszolút kezdő állapotban a GPS-nek akár percekig is eltarthat a GPS kapcsolat felépítése..... így hát semmi hiba nincs abban ha a telefon csak simán GPS használatával max. 2perc alatt /legalább is nálam/ építi fel a kapcsolatot.

(#1317) rbalint88 válasza Droid_ (#1315) üzenetére


rbalint88
addikt

valahogy úgy, ahogy írod. még a topik elején (vagy s3-nál?) írtam, hogy remélem kib*sznak a vérpistikékkel és kiadnak egy 4"fullHD ips panelt, aztán azon keressen pixeleket a szerencsétlenmeg akkor a penntájl miatt sincs sírás -.-

(#1318) _Dumber_ válasza Sfmc (#1316) üzenetére


_Dumber_
őstag

Örülök hogy segíthettem.

(Én viszont műszaki analfabéta, de annál lelkesebb hölgyeken edződtem :) )

Egyébként a tipikus példa , és fórumok velejárója, hogy ilyen "hibával" tele van a fórum. Segítséget kérnek (és ezt nagyon jól teszik) egy vélt hibával, de mások meg leveszik belőle hogy a telefon (pl itt a GPS) szar. (ez meg a másokat minősti) Holott semmi baja, de meg kell érteni, hogy mi hogyan működik.

Feltehetnék én is egy postot:
Hiba léírása: gyorsan merül az aksi, mivel miután leveszem a töltőről, 1 óra után már 97%-on van. Az előző telóm (Spica), 1 nap után is 100%-on volt. Ez hiba? HÁT NEM.. Ha jobban megnézzük még ez jobb is. A Spica ugyanis kisebb képernyővel 2,5 napot bírt (ez kb 2) , tehát 2 naponta töltőre ment. Ugyanakkor az első 40% energiavesztéstől a töltöttségjelző meg sem mozdult. Utánna meg rohamléptekben fogyott a %, míg az utolsó 30% már kb fél óra alatt elfogyott. A P meg kvázi lineárisan fogy. Jobban tervezhető.

Ne érts félre nem Téged szekállak, csak a példád alapján eszembe jutott, az amit a minap itt beszélgettetek, a sok-sok "hibáról" ami többnyire valójában csak tudatlanságból- félreértésből és túlzásból ered.
Ki merem jelenteni: Remek teló ez. És nagyon elegáns. Nekem megérte.

[ Szerkesztve ]

(#1319) PHARD


PHARD
tag

Na kiprobáltam a gps-t ugy ahogy irtátok.Minden müxik,de elöször tényleg kell neki 2 perc,mire kapcsolodik.Utána 6-7mp elég hozzá.köszi a segitséget.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#1320) ronda válasza Droid_ (#1315) üzenetére


ronda
aktív tag

szerintem akksi fejlesztésnek jobban örülne a júzerek túlnyomó többsége.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#1321) pepe4


pepe4
tag

Most játszottam először a telefonnal hosszabb ideig az asphalt 6 játékkal kb. 2 órát folyamatosan és 50%-ott merült az aksi.Nektek is ennyire gyorsan merül játék közben?

(#1322) Wilika válasza pepe4 (#1321) üzenetére


Wilika
aktív tag

Ha játszol vele, akkor kb. látszanak a telefon oldalán kifolyó milliamperórák. :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1323) Droid_ válasza ronda (#1320) üzenetére


Droid_
tag

Én ezen már rég túltettem magam. Amíg a belakás, és akksi beállás fázisai után kibír kb 16 órát, addig nekem semmi gondom nincs vele. Este ugyis töltőn van.

(#1324) ronda válasza Droid_ (#1323) üzenetére


ronda
aktív tag

engem is csak akkor idegesít a dolog, amikor nem bírja ki estig. pláne, hogy '95 óta nem nagyon volt olyan telefonom ami legaláb 2-3 napot nem ment volna, de inkább a 4-5 nap volt a jellemző az általam használt vasakra. szóval ilyen telefonokhoz szokva, nekem kicsit fura ez az akksi mizéria..

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#1325) Droid_ válasza ronda (#1324) üzenetére


Droid_
tag

és 95-ben milyen telefonok voltak?

"Igen, ha egy Ferrarit vezetsz, akkor meg kell szokni, hogy van fogyasztása...ha alacsony fogyasztást akarsz, vegyél egy 1.7-es dizelt!"

(#1326) gpek válasza Droid_ (#1325) üzenetére


gpek
tag

Egy Ferrari Enzo tankja több mint 100L, tehát 2 szer több mint az ',7 gömb astrá-é.

Gpek

(#1327) Droid_ válasza gpek (#1326) üzenetére


Droid_
tag

Mér kell kötekedni? :D Szerintem érthető, jól rávilágít a lényegre.

Egy autónál amúgy is az a visszatartó erő, hogy mennyit eszik ténylegesen, mennyi pénzt kell belerakni, hogy elvigyen ide-oda, nem az, hogy mennyi időközönként kell megállni. Telefonnál pont fordítva.

(#1328) gpek válasza Droid_ (#1327) üzenetére


gpek
tag

Hagyjuk, két külön dologról beszélsz.

Gpek

(#1329) Wilika válasza Droid_ (#1325) üzenetére


Wilika
aktív tag

1.7-es??? Az getszinagy!!! 1.4-es hdi. (Jó, talán nem akkora különbség, a topic szempontjából pedig tökéletesen irreleváns :) )

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1330) Wilika


Wilika
aktív tag

Amúgy pont pár napja írtam asszem, hogy most hogy a zte-met nem használom, csak néha hívást fogadok rajta, így az is meglepően sokáig bírja.
Ha egy telefon semmire sem jó (csak telefonálasra) akkor nem is használjuk semmire (csak telefonálásra :) ) így nem is merül le hamar. Ha hozzávesszük, hogy csak egy ujjnyi kijezője van...
Amúgy elvisenék egy olyan telefont, amelyiknek egyik oldala egy szép színes-szagos-csodás kijező (mint ez is), a másikon meg egy e-ink kijező van a kevésbé grafikus tartalmak fogyasztására. (Vagy akár a kettő egymás alá ágyazva ,ha megoldják. )

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1331) Droid_ válasza gpek (#1328) üzenetére


Droid_
tag

Persze, mert a két dolog között nem lehet egyértelműen párhuzamot vonni, mind a kettőnél teljesen más a fájó pont. Egy autónál nem vigasztal, ha nagyobb a tankja, mert attól még annyit eszik, csak kevesebbszer kell megállni. Telefonnál nem érdekel mennyit eszik, csak az, hogy kevesebbszer kelljen tölteni(megállni).

@Wilika: idéztem, nem az én agyszüleményem.

(#1332) neorow1


neorow1
senior tag

Na megérkezett hozzám is a teló, kicsit lehidaltam a kijelzőtől meg a kamerától egy GT540 után :) Annyira szép, el sem hiszem :)

(#1333) TomWexX válasza neorow1 (#1332) üzenetére


TomWexX
addikt

Az után nem csodálom. :)
Üdv a klubban!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1334) spawn21 válasza neorow1 (#1332) üzenetére


spawn21
veterán

ugye milyen szép!! :DD

iPhone 13p

(#1335) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, hetek óta nyomon követem a fórumot az Xperia S-ről és a P-ről is. Nehezemre esik választani közülük. Sok tesztet elolvastam és sok videót megnéztem. (Korábban még HTC, iPhone és Lumiák is versenyben voltak). A leszűkítés után amíg csak olvastam róluk, addig a P felé jobban húztam, amióta viszont kézbe is vettem őket, már inkább az S-hez. Lány létemre viszonylag nagy a tenyerem hosszú ujjakkal, tehát nem pici lányos, de így is még félek kicsit az S méretétől, ugyanakkor szélességben tényleg csak pár mm van közöttük...

Nos arra jutottam, hogy
S+: erősebb hw, 32 GB, 12 megapixel, szétszedhető, felbontás, arányosabb külső, korábban hozzáférek ICS-hez, fedett csatlakozók, jobb ár/érték arány
S-: nagy méret, kamera rossz helyen, nem fém, rosszabb akkuidő a P-hez képest(?), esetleg sárgulás (ez csak azért gond, hogy x időre nélkülöznöm kellene majd),

P+: fém, RGBW, jobb akkuidő, kellemesebb méret, jobb anyaghasználat, rendes gombok - nem pöttyök, elegendő lenne a 8 megapixel is bőven
P-: gyengébb hw, fekete esetében maszatolódik a fémrész, illetve kophat/karcolódhat a festés, fedetlen csatlakozók

Első androidos telefonom lesz és nem dísznek szeretném használni és nem divattelefont keresek, a célom, hogy minél jobban kiaknázzam a benne rejlő lehetőeket. Mindkettő esetben feketében gondolkozom és szolgáltatófüggőben, P esetén jöhetne csak szóba esetleg kártyafüggetlen.

Az írásom célja, hogy pro és kontra érveket gyűjtsek, mivel a következő héten már szeretném megrendelni a telefont mindenképpen. Szóval az ismertetettek tudatában írjatok akár saját tapasztalatot is (bár az itt fellelhetőeket elolvastam már,de megerősítés nem árt) :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#1336) spawn21 válasza littlemamba (#1335) üzenetére


spawn21
veterán

Szerintem az s-nél a kijelzőben és minőségben jobb. Na és persze a mérete nekem fontos, ez pont kézre áll.

De ha ki akarod használni azt amit tud, akkor az s számodra jobb választás. Erősebb ez tény.
Az sem rossz anyaghasználatra, mert gumis cuccal van bevonva, de az is hamar kophat.
Az ics nem lehet mérvadó, hisz nem tökéletes. Nagyonszépen muzsikál gingerrel is :)

szerk: a csatlakozók elég hamar tönkre fognak menni. Mikor megvettem a telefont azt is megnéztem. Na az nem minőségi az s-ben. ( ahogy az eddigi összes telefonoban ratyi volt)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1337) vlaho válasza littlemamba (#1335) üzenetére


vlaho
aktív tag

Hát ez nehéz szülés lesz. :)
Kezd az alapokkal: elég lesz a 16GB (saját felhasználás ~11GB) vagy nem, ezzel szeretnél fotózni, vagy csak ha úgy hozza az élet.
Valóban kell az erősebb hardver? (bár nem tudom mire nem lenne elég a P hardvere)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1338) TomWexX válasza spawn21 (#1336) üzenetére


TomWexX
addikt

Az S erősebb hardvere leginkább csak tesztek pontjain látszik meg, máshol nem igazán tudom elképzelni hol tűnhet ki. Mindennapi használatra (amiben benne van hogy komolyabb játékokkal is játssz) szerintem a P hardvere is bőven elég. Mi az ami kihasználná az ennél is erősebb procit+3D gyorsítót?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1339) pepe4


pepe4
tag

Volna 1 kérdésem játszottam 1 játékkal nevezetesen Shadowgun kiléptem a game-ből és a háttérben ugyan úgy futott tovább ilyen kor mi a tehendő?A futó szolgáltatásokban nem jelezte ,hogy még fut a game,de viszont este 30% merült az aksim megnéztem az aku használatot és mikor befejeztem a játékot 8% jelölte a játékot reggel meg már 24% volt úgy,hogy hozzá sem értem a telohoz.

(#1340) spawn21 válasza TomWexX (#1338) üzenetére


spawn21
veterán

valószínű 1-2 ap. De az igaz, hogy nem lényeg.
ezért is vettem meg ezt :D

szerk: ha home gombal lépsz ki, akkor futni fog addig amig nem kezd el figyelnie a ramod, akkor a rendszer kilövi. De ha jót akarsz rendesen kilépsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1341) littlemamba válasza spawn21 (#1336) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Az ICS csak abból a szempontból lenne szempont, hogy amíg az nincs meg, addig nem tudnám teljesen "belakni" , azt olvastam hogy jobb teljes telepítést csinálni vele. Ugyan nincs tapasztalatom ezzel, de jobb lenne nem mindent 2x költöztetni. De amúgy tényleg nem indok az ics, mert 1-2 órát plusszban egészen biztosan rá tudok majd szánni a "költözködésre" :-)

@vlaho: Beezony, hetek óta ez megy:-) Egyébként elég lenne a P bele és hardvere is, de szolgáltatófüggő verzióban (V) minimális 10K eltérés van abban a csomagban, amire vágynék, így viszont csábító a gondolat nagyon is, hogy ennyiért erősebb hardver járna az S-hez.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#1342) spawn21 válasza littlemamba (#1341) üzenetére


spawn21
veterán

ha most gingerrel veszed és frissited nem kell újra telepitgetni. minden megmarad (beállítások és minden más is)

iPhone 13p

(#1343) vlaho válasza littlemamba (#1341) üzenetére


vlaho
aktív tag

Akkor ha jól látom a helyzetet, mindkét telefon megfelelne az igényeidnek, és árban sincs eget verő különbség. (erre gondoltam, hogy szívás lesz ;] )
Akkor viszont irány az üzlet, megtapogatni, egymás mellé rakni a két telot, és úgy dönteni. (de legalább ezek kellemes gondok :C )

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1344) Sfmc


Sfmc
csendes tag

11GB? Valakinek már sikerült teljesen elhasználnia?
Én vettem egy adatkábelt így csak a zsebembe lévő Pendrive mennyisége szab határt.

(#1345) Wilika válasza Sfmc (#1344) üzenetére


Wilika
aktív tag

Jól látom, hogy itthon egy OTG kábel valami 3-5k HUF között kapható? :S Legalábbis most hogy gyorsan végignéztem pár webshopot, ez derült ki számomra.
Én meg ebay-ről valami egy dollárért vettem. (igaz, egy hónap míg itt lesz, de hát istenem)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1346) skylaner válasza Wilika (#1345) üzenetére


skylaner
senior tag

Rosszul :)
Én Nokia CA-157-s kábelt használok az Xperia S-hez.
Itt a legolcsóbb: [link]
De 1000 Ft környékén több helyen is lehet kapni: [link]

(#1347) neorow1 válasza skylaner (#1346) üzenetére


neorow1
senior tag

NTFS fájlrendszerrel tud kezdeni valamit? Ha megjön az USB-SATA átalakítóm rápróbálom az 500-as HDD-met külső táppal :D Instant torrent kliens :D

[ Szerkesztve ]

(#1348) littlemamba válasza vlaho (#1343) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Tény és való, hogy örömmel tölt el engem is, hogy ez a legnagyobb problémám hetek óta :D Mindjárt útnak indulok újra megtapogatni őket:-)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#1349) skylaner válasza neorow1 (#1347) üzenetére


skylaner
senior tag

Őszintén, nem tudom.
Nem próbáltam, és nem is tudom kipróbálni.

(#1350) vlaho válasza littlemamba (#1348) üzenetére


vlaho
aktív tag

Hajrá..

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.