Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) TomWexX válasza nintendojet (#1600) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem vágja a kezemet, jelenleg is a jobb kezemben van és arról írok. :) Sőt, szerintem inkább kényelmes.

Krisz0630: Szívesen, nekem kb. egy hete van fent, azóta is hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1602) rbalint88


rbalint88
addikt

éééés megvilágosodás!

a zenelejátszó úgy tud elindulni random, hogy a zsebben megnyomódik a feloldógomb, majd elhúzza balra az órát és tádááám, ott a zenelejátszó!

(#1603) m.zso válasza soultrapp (#1589) üzenetére


m.zso
aktív tag

Nem szolgáltatótól veszem, hanem kártyafüggetlenül. Amúgy nem mostanában lesz meg a készülék, mivel még nem gyűlt össze a pénz.
(Reménykedek benne,h addigra már nem lesz 90 fölött)

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1604) Mellizom


Mellizom
tag

Sziasztok!

Egy kicsit össze vagyok zavarodva :U Azt látom a teszt végén a specifikációk között, hogy az U ugyan akkora aksival és kisebb kijelzővel kevesebb készenléti időre képes mint a P :F Ez most, hogy van akkor?
Amúgy az U-t és P-t érdemes összehasonlítani szerintem. Mivel árban van vagy kétszeres különbség :Y Az a kérdés minőségben van-e? Mert, ahogy én látom hardver terén biztos nincs.

(#1605) m.zso válasza Mellizom (#1604) üzenetére


m.zso
aktív tag

De. A P-ben 1 gb ram van az U-ba 512mb.
A P-ben 16 gb belső memória van az U-ban csak 4(1,5) gb.
Kamera P:8 mp, U:5 mp
A két kijelző is más.
P-nél még ott a fémház

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1606) Pepeninho válasza nintendojet (#1600) üzenetére


Pepeninho
őstag

Ezt már olvastam valahol. Írtad régebben? (szóról óra)

Nem vág szerintem. Nekem is volt már e kezembe és teljesen komfortos érzés.

Ps4, p30 pro

(#1607) nintendojet válasza Pepeninho (#1606) üzenetére


nintendojet
tag

Nemnem :) az nem én lehettem, végignéztem az előző kettő írásomat és csak melegedésről kérdeztem.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#1608) DraXoN válasza m.zso (#1605) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Plusz a P-ben van NFC, az U-ban nincs..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1609) Pepeninho válasza DraXoN (#1608) üzenetére


Pepeninho
őstag

Mi ez az NFC a gyakorlatban? Eddig csak az amerikai nemzeti bajnokságot ismertem NFCként. :)

(#1607) nintendojet: Sorry. Akkor ez egy deja vu.

Ps4, p30 pro

(#1610) DraXoN válasza Pepeninho (#1609) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

[link] :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1611) Fekka


Fekka
tag

Srácok! Kijött két új build is a telóra, reméljük minél hamarabb elér hozzánk is :)
[link]

(#1612) DraXoN válasza Fekka (#1611) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

2 frissítés?
a T-mobiloson nekem még mindig a 6.0.B.1.564 verzió van, és nem ajánl fel újabbat :D (pedig hibát találtam a szoftverban ... néhányat...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1613) Fekka válasza DraXoN (#1612) üzenetére


Fekka
tag

Az enyém független, a 162-es van rajta. Más országokban gyakori, nekem most csinálta először, hogy eldobta a hálózatot. Lehet, hogy csak egyszeri eset, de majd kiderül...
Ha ezek a kis javítások is ilyen lassan szivárognak, akkor mi lesz az ICS-sel?:D

(#1614) Pepeninho válasza DraXoN (#1610) üzenetére


Pepeninho
őstag

Ez nekem túl angol, de ha jól értem akkor ez is arra lesz jó, hogy minden percünkben tudják, hol vagyunk. :)

Ps4, p30 pro

(#1615) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Ki találkozott már ezzel a problémával?

Jucub sárga, zöld

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#1616) spawn21 válasza Damage401 (#1615) üzenetére


spawn21
veterán

ha a fényerő maximumon van, akkor torzul a szín.
szerintem itt senkinek nincs baja a kijelzővel.
illetve update javítja

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1617) m.zso válasza spawn21 (#1616) üzenetére


m.zso
aktív tag

http://www.youtube.com/watch?v=dMoZ3xk7BJk&feature=watch_response

Azért az is Arc ottvan.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1618) pit stop válasza m.zso (#1605) üzenetére


pit stop
addikt

16 gb-t akkor a 8 gb-hez hasonlítsd, azért ne ferdíts le ennyire :D
Többiben egyetértek. White Magic, hogy átlátszó sávot kell tapizni és Alu ház azért messziről láthatóan prémiummá teszi ezt a kis gépet :)

#1617: Arc kijelzője törött, vagy mi van vele ezen a videón? Automata fényerő meg mindent jól megold magától :)

#1619: Csak nem volt egyenrangú a hasonlítás. Lehet 4 (5,5) oldaláról nézni U-t ami többeknek kevés, de akkor P-ben is 11-et nézzük (azt hiszem itt ennyin lehet usernek garázdálkodni)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1619) m.zso válasza pit stop (#1618) üzenetére


m.zso
aktív tag

Nincs nekem bajom vele, de egy sd foglalatot elviselnék rajta. A 8 gb-os sd micro megmaradt még az Arc S-ből.:(

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1620) Wilika válasza Pepeninho (#1614) üzenetére


Wilika
aktív tag

Korántsem. :) Pár centiről, "érintéssel" tud kommunikálni más eszközökkel. (Azonosítás, fizetés, egyéb felhasználás)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1621) Pepeninho válasza Wilika (#1620) üzenetére


Pepeninho
őstag

Hopsz. Mondjuk ez még nagyon messze van. :) Addig cserélek még vagy 2szer telefont. :)

(ezt szűrtem le én is az irományból, csak viccesen annyit jegyeztem meg, hogy ez is arra jó, hogy a nagy testvér....)

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#1622) Pepeninho válasza Damage401 (#1615) üzenetére


Pepeninho
őstag

Láttam már ilyesmit és az a telefon alján volt, a ragasztásnál. Bizonyos hő felett besárgult, de visszahűlésnél eltűnt. Ennyire fent nem hiszem, hogy ragasztó lenne.

Ps4, p30 pro

(#1623) DraXoN válasza Pepeninho (#1614) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Oldalt átlehet állítani magyarra, de tessék magyarul (noha ez szerintem nem olyan részletes de a lényeg benne van): [link]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1624) Pepeninho válasza DraXoN (#1623) üzenetére


Pepeninho
őstag

Köszönöm.

Én bizalmatlan vagyok, ez a rendszer nem tűnik túl biztonsáágosnak. A bankkártyámat is letiltottam a folyószámlám is megszüntettem. Én a kp-t szeretem. Azon felül, hogy ezt érzem biztonságosnak, jól eső érzés kézzel fogni a "munka gyümölcsét".
Adatcsere már más tészta, fájlok, képek, videók ilyesfajta transzportálása már oké.

Ps4, p30 pro

(#1625) Fekka


Fekka
tag

[ Szerkesztve ]

(#1626) spawn21 válasza Fekka (#1625) üzenetére


spawn21
veterán

:F

iPhone 13p

(#1627) Joe63 válasza Pepeninho (#1582) üzenetére


Joe63
tag

3 napja a Vodánál a 6 éves kártyámat 2 Ft-ért cserélték új Micro Simre.
Úgy, hogy a kártya nálam sem volt, csak bementem érdeklődni.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#1628) Wilika


Wilika
aktív tag

Nna, megjött az OTG kábelem, boldogság. :) A pendriveokat megtalálja, és egérrel is vicces volt matatni a képernyőn. Viszont a kompakt fényképezőgépemmel nem akar összebarátkozni. Vajon miért? A számítógép mint rendes, cserélhető meghajtó látja, ám a telefon nyugtázza, hogy csatlakoztattam, tudja a nevét, de semmi több. :(

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1629) pit stop válasza Wilika (#1628) üzenetére


pit stop
addikt

Fényképező is Sony vagy esetleg másik gyártmány? Talán ott bújik kisördög :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1630) m.zso válasza Wilika (#1628) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ha már a pendrive-ot tudod használni vele, az már ööm bódottá .... :DDD
Billentyűzetet próbáltad már ? :DD

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1631) Wilika válasza pit stop (#1629) üzenetére


Wilika
aktív tag

Áh, egy pana. De hát már csak nem azért.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1632) Wilika válasza m.zso (#1630) üzenetére


Wilika
aktív tag

Majd munkahelyemen, ott vannak USB-s billentyűzetek. Nekem csak a régi ps2-es csatlakozásúak vannak itthon.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1633) neorow1


neorow1
senior tag

Ha kijön az ICS, az X360 contollerét is tudni fogja kezelni OTG-n, az azért nem rossz :)

(#1634) spawn21


spawn21
veterán

A főnököm neje vett egy P-t.
Megkért, hogy állitsam be. Erre azta választ adtam mikor kézbe vettem "inkább vidd vissza és cseréltesd ki"

Fent a kamaránál elől, nem volt az a kis lencse rajta. Hát ez milyen már?

Viszont! A fekete rohadt szép! ( valakit nem akar velem cserélni? :D)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1635) pit stop válasza neorow1 (#1633) üzenetére


pit stop
addikt

Ez biztos? Csak mert most lehet Pana-val van gondja, Xbox-szal pedig biztos nincsenek jó viszonyban :DDD Ezért is nincs wp-s Sony (ps vs. xbox).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1636) Wilika válasza neorow1 (#1633) üzenetére


Wilika
aktív tag

Oooooh, nice! :)
Kérdés, hogy milyen játék fogja támogatni?

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1637) neorow1


neorow1
senior tag

Most csak ezt találtam, elvileg minden ICS release natívan támogatja a controllereket.

Szerk: PS3 controller + Galaxy S, igaz ez főzőtt rom.

[ Szerkesztve ]

(#1638) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nah a #1202 hozzászólásban általam említett RFID chipek megjöttek.
Tökéletesen működnek miután belelett írva az az adat ami az eredeti TAG holmikban is benne.

Ezeket kell beleírni, hogy a következőt kapjuk:
piros TAG-hoz: semc://liveware/A1/1/NT1/2/smarttags1
kék TAG-hoz: semc://liveware/A1/1/NT1/1/smarttags1
fehér TAG-hoz: semc://liveware/A1/1/NT1/4/smarttags1
fekete TAG-hoz: semc://liveware/A1/1/NT1/3/smarttags1

A gyári módszerrel csak ennyi adat megy bele... beleírni a chipekbe az NFC TAG Launcher nevű programmal belehet (de sok alternatívát is találni).

A gyári TAG rendszer egyszerűen működik, de van egy "hibája", hogy csak 4 különböző chipet tudsz így készíteni.

Az ajánlott program azonban közvetlen tud parancsokat is beleírni az NFC chipbe, így a lehetőségei már korlátlanok lehetnek.
Egy hibát találtam a beleírós módszernél. Egyes mélyebb (biztonságilag kritikusabbnak gondolt) rendszerfunkciókat csak a gyári rendszerrel elérni ROOTolás nélkül. Ilyen pl. a GPS be-ki kapcsolása (nekem legalábbis nem ment a parancs, a program szerint csak ROOT esetén működik).

Ha van rá igény szívesen írok egy how-to -t a logoutra, hogy hogyan lehet ilyen chipeket csinálni.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1639) rbalint88 válasza DraXoN (#1638) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem lenne rá igény ;)

(#1640) DraXoN válasza rbalint88 (#1639) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm.. visszaolvasva .. pontosítanék a fogalmazásomon.. nem csinálni chipeket, hanem programozni :)) (mielőtt félreértések is lennének)

Bár valahol láttam már leírást, hogy lehet házilag készíteni RDIF chipet, de szerintem nem érdemes vele foglalkozni ha ennyiért (vagy olcsóbban is van) belehet szerezni őket (sok vele a meló és alkatrészköltségre több, meg nagyobb is az eszköz).. Főleg, hogy matrica formátumúak is léteznek amit csak fel kell ragasztani és kész.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1641) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jah egy érdekesség, nem tudom ez most hiba-e, de repülős módban az NFC is kikapcsol.. lehet kérni, hogy pl a csippel változzon az állapota a különböző eszközöknek észleléskor, és ezt repülős módnál is lehet kérni, csak így nincs értelme.. kikapcsolás még megy, de a vissza kapcsolás már manuális :F

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1642) Fekka válasza spawn21 (#1626) üzenetére


Fekka
tag

Úgy gondolom, hogy a .177-es build frissítésről beszélnek. Ha ez így van, akkor elég tré, elvégre az ICS-st is augusztusra-szeptemberre ígérték. Ráadásul ez tényleg komoly hiba (eldobja a hálózatot), nem valami kis felhasználói hepp. :(
Viszont szerencsére nekem csak 1-szer jelentkezett a probléma csütörtökön, azóta nem.

(#1643) spawn21 válasza Fekka (#1642) üzenetére


spawn21
veterán

még jó hogy én nem frissitettem. megvárom az ics-t :)

iPhone 13p

(#1644) TomWexX


TomWexX
addikt

Valaki ROOT-olta már a P-t? Nincs róla valami leírás?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1645) m.zso válasza TomWexX (#1644) üzenetére


m.zso
aktív tag

Miért szeretnéd rootolni ?

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1646) spawn21 válasza TomWexX (#1644) üzenetére


spawn21
veterán

Kerestem már én is. De egyenlőre 0 infó. :((

iPhone 13p

(#1647) TomWexX válasza m.zso (#1645) üzenetére


TomWexX
addikt

Egyelőre csak infót gyűjtenék róla, de lassan aktuális lenne hogy root-oljam, mert egyre több alkalmazással találkozok amelyik megköveteli.
+letörölhetném azokat az appokat amiket egyáltalán nem használok.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1648) neorow1 válasza TomWexX (#1644) üzenetére


neorow1
senior tag

xperia p root google, első találat:[link]

(#1649) TomWexX válasza neorow1 (#1648) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem szoftveres root kéne, mert nem lehet nyitni a bootloaderemet. :( (szolgáltatós telóm van)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1650) neorow1 válasza TomWexX (#1649) üzenetére


neorow1
senior tag

Felelősséget nem vállalok :D

szerk:ez sem jó nekünk.. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.