Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Akkor a kritikus olvasók is megnyugodhatnak, nem kevés az akku.

...mert ugye a legnagyobb "baj, probléma" a bejelentéskor az akku mérete volt...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3) transmission


transmission
tag

A hátlap nem lett túl szép, de összességében nem tűnik rossznak..

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, csak az android helyett mondjuk WP op. rendszernek jobban örülnék.

(#5) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nem ez a sony ami csak 8 gigás lett volna? Vagy melyikkel keverem?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#6) keIdor válasza Mr.Grincs (#5) üzenetére


keIdor
titán

Az az Xperia U, nem?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) peestee83


peestee83
aktív tag

"A gond csak az, hogy függetlenül 125 ezer forintot kérnek a masináért, ami egy kétoldali infarktus veszélyét is magában foglalja, tudván, hogy az Xperia S ennél pár ezressel bizony olcsóbb." - Az Xperia P a hivatalos Sony oldalon 130.900 Ft, az Xperia S 149.900 Ft. Nem olcsóbb, sőt 19.000 pengővel drágább is. Amúgy tényleg meredek a kezdő ára. De gyönyörűek az új telefonok :)
Xperia U-ról lesz cikk??? Azt tervezem megvenni, kíváncsi vagyok, van-e lényeges különbség a két gép között - a hardver résszel tisztában vagyok :DDD

Cor ne edito

(#8) Jadro válasza leslieke (#1) üzenetére


Jadro
veterán

Pont így gondolom én is. Feketében nem olyan vészes, de a szürke nem tetszik.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#9) peestee83 válasza keIdor (#6) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az U-ban 8 GB a háttér (4 GB felhasználható)
A P-ben 16 GB a háttér (13 GB felhasználható)

Cor ne edito

(#10) Mr.Grincs válasza keIdor (#6) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Lehet....Ja már mintha rémlene valami... De ez a 16 giga elég szerintem. Akkor marad a Nokia Lumia 800 így első benyomásra.

A 8 ból meg 4 giga az U nál elég szánalmas szerintem.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11) #19708160


#19708160
törölt tag

Nem rossz feketében nyerő lessz.

(#12) pumpedlix


pumpedlix
tag

Ez kell nekem, nem az S

(#13) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Mikor megláttam azt a hátlapot... ahhhh, KELL :) kár, hogy ott az a sáv meg az alja :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#14) rizso


rizso
addikt

A nem bővíthető belső memória gondolatával kezdek megbarátkozni (főleg ha OTG-n keresztül tudom csatlakoztatni a 32GB-os microsd-m), már csak az ár kell csökkenjen ahhoz, hogy megvegyem :)

Tegnap egy Xperia ray-t nyúztam, ami egész kellemes sebességgel ment. A P csak gyorsabb lehet nála, szóval szerintem átlag felhasználóként számomra bőven elég lesz...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Wáo, ez nagyon pöpec készülèk lett! :K Ha hozzám vágnák, nem dobnám vissza.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#16) spawn21


spawn21
veterán

ezt a tesztet vártam, de nagyon. számomra a 4 col az ideális. A magok háborúja nem érdekel. Szép, igaz, hogy az a 13 gb szabad memória elég,de remélem ezt a "nem bővíthető" hülyeséget el fogják hagyni a gyártók.

Ezt fogom megvenni. :C

iPhone 13p

(#17) amanoba


amanoba
őstag

Csodaszép, jó anyaghasználat, nagyon bejön az xperia p..
De a kezdőár több mint sok,a kamera gyengus képeket lő, még egy kromatikus aberrációt be lehetne szúrni a negatívumok közé szerintem..

Off: elég sok az elgépelés a szövegben.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#18) HardSanyeee válasza peestee83 (#7) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Pont ezen akadtam fenn én is! :U De így is úgy is jobb lenne ha lejjebb menne az ára.

Ez az akadozás kicsit aggasztó, remélem az ICS megoldja ezt a problémát :U Ezt leszámítva (meg az árat) szerintem teljesen korrekt :)

A videó linkje hibás: nem mpg a kiterjesztés, hanem mp4 :)

(#19) Bailey


Bailey
senior tag

Nem rossz ez a telefon. A benne lévő processzor pedig most kezd majd elterjedni a középkategóriában, a Galaxy Ace 2-ben is ez van ráadásul ott csak 800MHz-en pörög.
Szerintem ha kijön az ICS akkor az akadozások meg fognak szűnni.

[ Szerkesztve ]

(#20) sdd2


sdd2
veterán

Jó készülék lett csak magas az ára, köszönjük a tesztet :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#21) BossBoss válasza Bailey (#19) üzenetére


BossBoss
őstag

A telefon nem rossz, de a hátlap elég csúnyácska.

(#22) rizso válasza BossBoss (#21) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem még mindig szebb, mint pl ez.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős darab, részemről esélyes jelölt, ha cseréről van szó!

(#24) Maxentius


Maxentius
addikt

Jó dög lett, csak hát Qualcomm-vassal must have lett volna nekem... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#26) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős darab, részemről esélyes jelölt, ha cseréről van szó! :R

Bocs a dupla miatt, valamit vacakolt a böngésző!

[ Szerkesztve ]

(#28) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nagyon, nagyon szép telefon. A hardver is korrekt, legalábbis nekem teljesen jónak tűnik, mondjuk a Maliból mehetett volna komolyabb konfig is a SoC-ba. Mindenesetre ez mindenre elég manapság. Az akadozás az optimalizálatlanság miatt van, a böngészés meg azért ilyen mert nem a fos beépített böngészőt kell használni, hanem mondjuk Operát. Mindjárt nem fog akadni... (Mondjuk az ICS-é már sokkal jobb.)

Ami engem érdekelne még, az a zenei produkció. Tudom, sokszor előfordult már, de nem lehetne méréseket csinálni, hogy mégis milyen a cucc, mert a gyári marketing adatok felsorolása nem biztos, hogy a legcélravezetőbb a hangminőség megállapításához.

(#29) knyitogato


knyitogato
őstag

na hát, pont ilyenünk volt...ja, nem, az LG Mini volt. :)

(#31) rizso válasza Crydan (#27) üzenetére


rizso
addikt

90k-ért túl szép lett volna...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#32) helixP


helixP
nagyúr

Azt vajon tudjuk, hogy ez a füles milyen kódnéven fut amúgy?

(#33) zoli.22


zoli.22
tag

Ha kicsit barátibb lesz az ára, és ICS-vel a sebesség is javul, akkor számomra nem kérdés, hogy mire cserélem le a telómat nyáron.

(#34) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik a keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#35) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Meg kell mondanom, hogy nagyon bejön ez a telefon még az Android ellenére is. Már úgy voltam vele, hogy 100%, hogy egy WP7-es lesz a következő mobilom, de nagyon jó ez a P. Ha egy fél éven belül meg lehet majd kapni a T-nél egy alap 2 éves előfizetéssel 60-65-ért, és addig nem jön valami jó kis WP7 (8?) telefon, ami még ennél is jobban tetszene, ugyanúgy max 65-ért, akkor ez lesz a következő telefonom. Szerintetek le fog menni erre az árra alap 2 éves előfizetéssel?
Akkor az OTG-t valószínűleg tudja, és mi a helyzet a Wifi Direct-tel?

(#36) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Valahogy a cikket olvasva a HTC one V-vel vontam párhuzamot, mint termék, igazam van? vagy ez jobb annyival amennyivel többe kerül? Külsőre melyik az időtállóbb, "keményebb"?

(#37) Frozzy


Frozzy
őstag

jó kis teszt! :) remélem megfizethető áron jön (legalábbis számomra) :R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#38) Pete55555


Pete55555
addikt

Tetszik ez a telefon, de ennyi pénzért nagyon elgondolkodnék a One S-en, mert hardveresen gyakorlatilag oda-vissza veri, az anyaghasználat ott is patent, ami viszont a P-ben jobb, az mindenképpen a White magic kijelző, és számomra a méret is ideálisabb.

"egy Galaxy S III-ról azonnal átpattant néhány kontakt egy kissé szürreális, pálinkákkal súlyosbított este folyamán."
Ez tetszett a legjobban, finom utalás arra, hogy miért is nem volt tegnap adás, illetve, hogy mi lesz a mai adásban ? :D

(#35) Abysmal Szerintem le fog menni annyira.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Bejön a Sony dizájnja, elég jellegzetes. Sajna a nyitóár brutális, pedig kellemes kis masina. Az akksi nagyon meglepett, 1305 mAh elég kevésnek hangzik és mégis milyen jól bírta...

<< Heimdal >>

(#40) ramrit


ramrit
tag

Gyönyörü a kicsike. Csak a belbecs lehetett volna akadásmentesebb:-)

felecsd'el

(#41) s4tch válasza ng0ofy (#36) üzenetére


s4tch
veterán

A P javára szól:
- nagyobb kijelző
- nagyobb felbontás
- jobb fényerő
- nagyobb belső tárhely (igaz, nem bővíthető)
- több RAM
- kétmagos CPU
- NFC
- papíron jobb kamera, 720p helyett 1080 soros videó
- giroszkóp, iránytű
- HDMI port

A One V olcsóbb, és máris van rá ICS. Ha nem is indokolt ez az árkülönbség, azért jogos, hogy a P drágább.

(#42) rizso válasza ramrit (#40) üzenetére


rizso
addikt

Vagy az ár alacsonyabb. Átlagos felhasználásra szerintem bőven elég ez a "belbecs".

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43) pszili8


pszili8
aktív tag

Szép lett,a kijelző mérete számomra pont optimális,csak az ára. Erről a gravírozós cuccról a régi idők jutnak eszembe amikor megvettük a Nokia 6210-et,regisztráltunk a Club Nokiá-hoz és kaptunk névreszóló szürke lapkát az aljára.De rég is volt...

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#44) Braddock


Braddock
őstag

HTC Touch Diamond 2.

(#45) Crucio


Crucio
aktív tag

Rossz a videó linkje

(#46) zoli.22


zoli.22
tag

Nem vagyok nagy mobil-guru, de lehetséges, hogy ehhez a szép kezdőárhoz a mostani "igen erős" forint is hozzájárult.
Szerintem nyár végére ha isten is úgy akarja tud még jócskán esni a telefon ára.

(#47) gabe8719 válasza rizso (#42) üzenetére


gabe8719
senior tag

Szerintem is elég. Bőven. Különösen ha nincs semmi kompatibilitási probléma, ennél több nem is kell egy mobiltelefonba. A magam részéről az Lww hardvere is már az a szint, ami az átlagfelhasználónak maradéktalanul elég, de tudatos felhaszálóként is nehezen tudom szándékosan megizzasztani annyira, hogy már zavaró legyen a lassulás. Pedig csak egymagos.

A telefon meg valami gyönyörű. Anyagminőségben erre vágytam, a kijelzőméret nekem határon van ugyan, de éppen tökéletes, az összkép pedig: :Y .
Hacsak el nem megy az eszem (vagy be nem üt egy lottónyeremény), még egy évig biztosan nem cserélem le a most 2 hónapos Lww-t, de jövőre ha szépen lepottyan az ára, simán alternatíva lehet.

Az almakorszakom óta először mondom azt, hogy végre valaki más is csinál dizájnban olyat, ami nem csak tényleg egyedi (ami már önmagában is nagy szó), hanem el is éri azt a hatást, hogy nem tudom levenni róla a szemem.
A 2011-es paletta is gyönyörű volt (a Ray+Arc nagyon durván odaver szerintem), de az idei még SONY-sabb. És még szebb. Szvsz.

(#48) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Kétségtelen, kell egy ilyen. Ez lesz az x10 mini pro utódja, cask fosok a szoftveres qwertz-től.. Hardveres gombokkal azért gyorsabban lehet gépelni. No mindegy.
A kamera nem hozta az elvárásom, de hétköznapi használatra megteszi, ugyanakkor az akkumlátor képessége meglepett, pedig tartottam tőle. A GPS-t nem használom, csak fél évente egyszer, akkor kibírok 2-3 perc várást, ez számomra nem negatívum..

Ezt vártam csak jobb kamerával, de hát semmi sem lehet tökéletes :N

Szer.: Bog, a videó linkjét javítsd, mert rossz, én meg kíváncsi vagyok.. A videó közbeni autófókuszt még a 2.1-es x10 mini pro is tudja, ez nem újdonság sony-éknál...

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#49) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Videó link javítva, WiFi direct nincs.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) Zolee11


Zolee11
senior tag

Nem rossz telefon, elfogadnám. :)

Ezt bizony sose fogom megérteni:
A beépített böngésző korrekt, ám ha flash tartalmakkal teletűzdelt, komplexebb oldalt nézünk, akkor csúnyán szaggat a kép görgetés esetén és a kétujjas nagyítás során is döcögős az animáció. Ez egyértelműen a hardver gyengeségét mutatja.

Miért kell ennyi szeméttel telenyomni az oldalakat? Általában nem tiltom, hogy szegény oldal üzembentartók nehogy éhen halljanak, de egy X4-es 965-ös processzort is képesek lassan kihajtani ezekkel a hulladékokkal! Nem lehetne normális módon reklámozni??? :W

no brain, no problem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.