Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Droid_ válasza rbalint88 (#1399) üzenetére


Droid_
tag

Hát nemtudom. Onnantól kezdve, hogy egy jó minőségi cuccból úgy van kivágva az egész ház, nincs az az összeillesztett telefon ami az én szememben ilyen téren felveszi a versenyt. Biztos jó a P, de Lumiánál ki van zárva olyan, hogy lejár az alja, vagy feljön a visszanyílnál. Ezek bár hosszabb távon jönnek elő, de egy ilyen háznál nincs mi előjöjjön. Nagyobb karcok se látszanak, mert ugye a kék/magenta/fekete/fehér az alapszín.

(#1402) egykori válasza rbalint88 (#1399) üzenetére


egykori
őstag

Miért kell leszedegetni az alsó kupakrészt? Mi van ott, ami ezt szükségessé teszi?

(#1403) rbalint88 válasza egykori (#1402) üzenetére


rbalint88
addikt

a kíváncsiság :P egyébként szériaszámok, ilyesmi. nekem is amióta meleg van, kicsit könnyebben enged, majd lehet, hogy kérek egy cseredarabot.

droid: akkor vegyél lumiát és b*sszon meg az ideg két hét után a windowstól... tetszik a lumia nekem is, de nem véletlenül nem lett. a htc trophy-t is egy hét után már hirdettem, de csak a winfos miatt. egyszerűen nekem túl fapados rendszer.

(#1404) Droid_ válasza rbalint88 (#1403) üzenetére


Droid_
tag

Még van pár perdöntő súlyú dolog, ami jelenleg nem 100% az WP8-sel kapcsolatosan. Ha ezek az elvárások teljesülnek, akkor jó eséllyel veszek azt, és biztosan nem fogom a hajam tépni. Sőt ezért barátkozok azzal az oldallal, mert sokszor megb@sz most is. Nyilván egy széthekkelt X8 nem egy gyári P, de sok olyan furcsaságot olvasok, ami android jellegű, mint sem típusra jellemző hiba. Random újraindulások, fagyások, valaki írta, hogy elindult a zenelejátszó, hibaüzenettel kilép a program.

Szerintem az új menürendszer mindent visz egyébként. WP

(#1405) neorow1 válasza Droid_ (#1404) üzenetére


neorow1
senior tag

Én GT540-ről váltottam, ami ugyanaz mint az X8, sőt sok dologban jobb, ezt el kell ismerni. 2.3.7 volt azon is meg ezen is, de mintha nem is ugyanaz a rendszer lenne. Jó, nálam elengedte a ragasztó a vissza gombot, de ez belefér, szérigyártás, stb. Szerintem meg fogod bánni, ha eldobod az Android szabadságát a Win "stabilitásáért" (bár azért ott is vannak gondok, csak ugye nincs belőle annyi mint androidos cuccból és nem merül fel annyiszor)

(#1406) spawn21 válasza Droid_ (#1401) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem jó pár droidom volt. Köztük volt "felső" kategóriás is.
De nem igen tudtak ehhez hasonlót alkotni. Egyedül talán a wave 1 és a wave3 tudja ezt a szintet hozni.
Van itt pár ember aki kifogta az ujraindulost, mákomra ez a darab atomstabil. (mondj olyan droid telefont ami nem indul újra, vagy nem kell 2 havonta restartolni mert összeakad a rendszer, ja mert mind ilyen!!!!)

iPhone 13p

(#1407) Fekka


Fekka
tag

Ma reggel megnéztem, hogy áll az akksihasználat. Hát gyerekek, a Sonynál nagyon tudnak valamit :DDD

Ki veszi észre a turpisságot? (bár lehet, h ez csak valami hype android feature, nem tudom...:D)

(#1408) spawn21 válasza Fekka (#1407) üzenetére


spawn21
veterán

Mert nem lesz elég az 1300 mha mi? ;]

Kellene már az a teszt, amit annyira igértem. :D
Remélem hétévégén össze tudom hozni.

iPhone 13p

(#1409) Fekka válasza spawn21 (#1408) üzenetére


Fekka
tag

Látszik azért, hogy elég sokat van inaktív állapotban a telefon, sőt még sim sincs benne, szóval könnyen magyarázható ez az üzemidő :)
Én inkább azon lepődtem meg, nézd meg pl az utolsó nemtom, 1-2 órát. Mitől megy felfelé a töltöttségi szint, ha nem volt töltve a telefon? ;]

(#1410) spawn21 válasza Fekka (#1409) üzenetére


spawn21
veterán

gondolkodik helyetted :D

De ha kicsit visszanézel, akkor láthatod, hogy én is posztoltam be egy ilyesmit. Ahol volt sim és ott is ilyesféle üzemidőt produkált :)

iPhone 13p

(#1411) gzo


gzo
csendes tag

Jelentem én is belefutottam a frissítésbe... jóhiszeműen telepítettem a felkínált 6.0.B.3.162-es firmware verziót. Azóta a telefon folyamatosan eldobálja a jelet, néha csak órák után veszem észre hogy nincs térerő (pedig van...) Van hogy egész nap jó, de olyan is hogy 10 perc után már jelentezik a probléma. Csak az újraindítás segít.

A jelenséggel tele van minden Sony fórum, kár hogy csak utólag olvastam el őket...

Szóval: Senki se telepítse a Sony által kiadott 6.0.B.3.162-es frissítést!!!

(#1412) Wilika válasza gzo (#1411) üzenetére


Wilika
aktív tag

Csízösz... talán annyira nem is baj akkor, hogy szolgáltatós telefonom van, és én még nem kaptam frissítést. :)

De ilyet hogy lehet már? :F

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1413) spawn21 válasza gzo (#1411) üzenetére


spawn21
veterán

még jó, hogy teljesen használható a jelenlegi állapotban is. :U
Remélem nem fogják elcseszni az ics-t sem.
Inkább várok még, csak akkor valami pipec optimalizálás legyen.

iPhone 13p

(#1414) gzo válasza Wilika (#1412) üzenetére


gzo
csendes tag

Ja... hát most van egy kb. használhatatlan, igen drága telefonom. Szinte állandóan újra kell indítani, ha használni akarom.

Úgy tűnik, hogy a Sony visszavonta a bugos frissítést, de még nem ismerte el a hibát hivatalosan (annak ellenére hogy a világ minden részéről panaszkodnak...) Több helyen azt írják hogy a probléma érinti a solát és az U-t is.

(#1415) s4tch


s4tch
veterán

Urak, nincs még valami normális ICS (vagy akár korábbi) moddolt ROM a P-re? Biztos, hogy azonnal lecserélném a gyári felületet a helyetekben.

(#1416) spawn21 válasza s4tch (#1415) üzenetére


spawn21
veterán

mivel én lecseréltem a gyárit spb-re így értem miről beszélsz. :)

De szerintem nincs rá még rom :D

iPhone 13p

(#1417) rbalint88 válasza gzo (#1414) üzenetére


rbalint88
addikt

csattogj be vele egy szervizbe és visszarakják a "régi" szoftvert.
htc-nél az ics kiadása után volt népvándorlás ilyen céllal a szervizek felé :DDD

(#1418) Wilika


Wilika
aktív tag

Nah, tegnap kipróbáltam rbalint88-tól beszerzett képernyővédő "fóliát"

Nah, mire leesett, hogy nem a vékony fóliát kell rátapasztani, hanem a masszív plexit. :C (forgattam rajta előtte össze-vissza, hogy "hát bazz, rossz oldalon van a kamera-lik, rossz oldalon van, hát ilyet!", majd leesett, hogy jahbazz, ez nem egy libegő fólia, hanem egy merev kis lap. :D )
Tök könnyű volt felrakni, tetszett, hogy esélytelen (vagy nagyon nagy tehetség kell hozzá :) ) bubisan feltenni, viszont épp hogy töröltem rajta egyet a hüvelykujjammal és lett is benne két bazi karc. :D Hát mondom, ez most hogy?

Sajna a kijelzőn is van pár karc már (vagy azon a fólián ami gyárilag rajta van), ami tök fura; a Blade-emen másfél év után sem találok egy fia karcot. Mondjuk lehet, hogyha alapból lekaptam volna a P-ről is azt a gyári fóliát, akkor az a kijelző is alapból ellenállna. Ki tudja...

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1419) DraXoN válasza globeee (#1400) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Sajnos valódi élettartamra csak az idő adhat választ, de érzésre ez a készülék rendben van.. Talán amint mások is említették az alja a legnagyobb "gyengepontja", de szerintem azzal se lesz baj a későbbiekben ha nem szedegeti le "feleslegesen" a kupakot az ember.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1420) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ha külső 3,5 jack eszközt csatlakoztatok, akkor elvileg fel kellene ugrania egy ablaknak, ahol kiválaszthatom, hogy mi az, amit csatlakoztattam. De nem ugrik fel, hol tudom ezt manuálisan beállítani? Néztem a kézikönyvet, de nem találtam ezt benne.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#1421) Sfmc válasza Hegyirabló (#1420) üzenetére


Sfmc
csendes tag

LiveWare kezelő

(#1422) Hegyirabló válasza Sfmc (#1421) üzenetére


Hegyirabló
veterán

És tényleg! Köszi! :) :R

Aquila non captat muscas.

(#1423) Droid_ válasza neorow1 (#1405) üzenetére


Droid_
tag

Olvasgattam már sokat, és sokan váltottak androidról wpre, vagy akár ios-re és nem bánták meg. Van aki ki se használja a fenenagy szabadságot. Másrészt minek (testreszabni), ha nekem valami úgy tetszik ahogy van (kezelőfelület), vagy legalábbis jobban, mint bármi más.

Amúgy csak akkor van esélye a WP8-nak ha a mass storageot kivágják a kukába és lehet majd külső forrásból telepíteni. Sok víz lefolyik még a Dunán, mire eldől.

@(#1406) spawn21

Teljesen mindegy. Ha maradok, csak ez a teló jöhet szóba, tehát mindegy, hogy ezen kívül hány telóra jellemző, ha erre az.

[ Szerkesztve ]

(#1424) Wilika válasza Droid_ (#1423) üzenetére


Wilika
aktív tag

Egyik fejlesztősrác mondta, hogy a wp7 stabilitását úgy oldották meg, hogy durván le van szabályozva minden (pl. alkalmazások csak fél óránként ébredhetnek fel a háttérben), hogy minél kevesebb erőforrást egyenek a programok (ami persze jó, mert így gagyibb hardverrel is el lehet érni látszólag szép tejesítményt, és a basic felhasználónak végül is ez a lényeg).

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1425) m.zso válasza Wilika (#1424) üzenetére


m.zso
aktív tag

Látszik, h egyikőtök sem használt még BADA rendszert. :DDD

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1426) TomWexX válasza m.zso (#1425) üzenetére


TomWexX
addikt

Én 2évig használtam....elég is volt egy életre. ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1427) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok! Akarok venni egy ilyen telót, azt olvastam valahol, hogy amit a vodafone árul az független, igaz ez?

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#1428) spawn21 válasza m.zso (#1425) üzenetére


spawn21
veterán

Micsoda???? :DD

Nekem még most is itt figyel a wave 3 (amit az istenért sem tudok bada 2.0-ra frissíteni) :P

Tasakos: Szerintem ezeket a "kisebb" modelleket nem fogod függetlenül megkapni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1429) gpek válasza spawn21 (#1428) üzenetére


gpek
tag

Nekem volt lumia 800 am, 1 hétig, addig bíram idegekkel. WP jelenleg teljesen alkalmatlan a az android szerű használatra. Nem csak az hogy telepithetsz bármit, hanem a gui is

Vodás tuti nem független, kipróbáltuk.

Gpek

(#1430) DraXoN válasza Droid_ (#1423) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nyomogattam már WP-t és engem nem győzött meg... túl zárt... eleve miféle "okos" telefon platform az ami 2012ben nem tud bluetoothon átküldeni egy egyszerű képet vagy névjegyet? (de fogadni se tud).. Csak a névjegyeket átköltöztetni a korábbi telefonról több órás szenvedés volt (és eléggé trükkös, nem egyszerű)... PlayStoreból sokkal egyszerűbb telepíteni is valamit. csak rányomok, hogy telepítés és megy is.. Marketplacen max. küldhetsz egy linket a telefonra amit megnyitva a telefonnal telepíthetsz... Ezek miatt nem lett végül Lumiám és nagyon nem bántam meg (és még Viber sincs egyenlőre teljes értékű a platformra).
És valóban csak azért stabilabb mert durván agyon van korlátozva, a programok nem tudnak rendszerkritikus részekhez hozzáférni ez előny (stabilitás) de hátrány is (funkcionalitás).

(sokan akik szidják az androidot, hogy nem stabil, szerintem sokszor valamilyen program miatt lehet az instabilitás..)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1431) Memmaao válasza DraXoN (#1394) üzenetére


Memmaao
addikt

Én GoLauncherEx-et használok, van értelme! Nekem jobban tetszik, hogy az alsó sor ikonjai egységesek, és testreszabhatóbb, mint a gyári launcher. Ráadásul rengeteg olyan plusz van benne, ami gyáriban nincs. Pl: dupla klikk a kijelzőn, felugrik egy ablak, amibe rajzolva külömböző betűkhöz külömböző dolgokat rendelhetsz. Pl: V- viber, M- mobo player, G- google C- camera stb... Kamerát így pl négyszer gyorsabban nyitja meg, mint a fizikális gombbal és nincs az a bosszantó jelenség, hogy rögtön csinál egy szar képet,mint a fiz. billentyűnél.

# Gzo 1411: Én szoftwerfrissítettem, nem tapasztaltam ezt a hibát, vodás vagyok. Bal kézben tartva van "halálos szorítás" effekt, de térerőt magátol nem dobál el.

My name is Bond, James... Dean.

(#1432) Wilika válasza Memmaao (#1431) üzenetére


Wilika
aktív tag

A kameragomb csak akkor csinál azonnal képet, ha ébreszted vele a telefont (és akkor is csak ha úgy állítod be). Amúgy elég egy határozottabb nyomás a kamerabillentyűn, és el is indul a kamera, de nem lő.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1433) TomWexX


TomWexX
addikt

Nincs kedve valakinek összeállítani egy 1.hsz-t? Xperia S-nek már van, esetleg onnan is lehetne halászni pár infót, mert a szoftver rész majdnem ugyanaz mint itt. :)

+itt van még egy SXS cikk, aminek a szoftveres része szintén hasznos lehet a P tulajoknak is...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1434) spawn21 válasza TomWexX (#1433) üzenetére


spawn21
veterán

ha tudnám, hogyan kell már régen csináltam volna. :D
Ez az egyik titkos vágyam, amióta ezen az oldalon strihelek :DDD

iPhone 13p

(#1435) m.zso válasza spawn21 (#1428) üzenetére


m.zso
aktív tag

Lehet frissíteni bada 2.0-ra. Én úgy adtam el annak idején. Elég jó pénzért és nem bántam meg az Arc S vételét. De most hála a rohadék tolvajoknak, megint telóra gyüjtök.
Az Arc S-t annak idején 86 000 ft-ért vettem zsírújan. Erre meg már felnyomták 96-ra.
De ez meg még drágább, de legalább fémházas, androidos és Sony (sajna már nincs mögötte Ericsson).
De ha megnézzük a differenciát az S és a P között, akkor tudásban jobban megérné a P, de az hipersebességgel szopja az akksit és a két teló között 1000 ft van.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1436) TomWexX válasza spawn21 (#1434) üzenetére


TomWexX
addikt

Ebben nekem sincs tapasztalatom, ezért is tettem fel a kérdést. :)

m.zso, spawn21: Egyébként a wave 3-on alapból bada 2.0 van, nem is értem miért kellene arra frissíteni. :F

(#1435) m.zso: A P szívja hipersebességgel az aksit?????? Nem inkább az S? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1437) spawn21 válasza TomWexX (#1436) üzenetére


spawn21
veterán

ciki :B

iPhone 13p

(#1438) m.zso válasza TomWexX (#1436) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ohh. Bocsánat. Igen, az S szívja az akksit. Elnézést kérek.Már lassan keverem a kettőt.
Nálam a Wave 1 volt és arra tettem az 1.2, majd a 2.0 rendszert.

Inkább kialszom magam máskor, mielőtt hülyeséget írok. :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1439) Phenom X4


Phenom X4
csendes tag

Üdv valaki a Telenor-nál vett ilyen mobilt tudja-e, hogy van-e fekete színben ?

I'm Batman Sony Ericsson K300i ---> Sony Ericsson W300i ---> LG KP 500--->Nokia Lumia 820(8.1 Cyan)--->Xiaomi Mi Mix 2--->Samsung S21 FE

(#1440) spawn21 válasza Phenom X4 (#1439) üzenetére


spawn21
veterán

ahogy nézem a telenor weboldalát, nincs másmilyen színben.

iPhone 13p

(#1441) Fekka


Fekka
tag

Gondoltam, ha már úgyis dolgozni kell, legalább készenléti rekordot döntök ;]

(#1442) Wilika válasza Fekka (#1441) üzenetére


Wilika
aktív tag

Dafq?! Ezt hogy? :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1443) Fekka válasza Wilika (#1442) üzenetére


Fekka
tag

Nagyon sokat volt a telefon készenlétben...nem volt idő nyomogatni az egész napos meló mellett :U

(#1444) TomWexX válasza Fekka (#1443) üzenetére


TomWexX
addikt

No meg rep.gép üzemmódban jóval kevesebbet fogyaszt... ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1445) sdd2 válasza TomWexX (#1444) üzenetére


sdd2
veterán

pontosan.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1446) Fekka válasza TomWexX (#1444) üzenetére


Fekka
tag

Jaja :)
Ez a screenshot is jól mutatja azt, amit már eddig is írtunk az akksis kérdésekre: ha folyton nyomkodja az ember, gyorsan merül, ha nem, akkor pedig simán bírja (mint minden...) :P

(#1447) sdd2 válasza Fekka (#1446) üzenetére


sdd2
veterán

Az optimális az ha közepes nyomkodással elmegy 2 napot amit ennél a készüléknél el is tudok képzelni. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1448) Fekka válasza sdd2 (#1447) üzenetére


Fekka
tag

Egyetértek veled :)

(#1449) rbalint88 válasza Fekka (#1441) üzenetére


rbalint88
addikt

há' szomoroggyá' meg :Y

Ma sikerült csutkára lemeríteni a telefont, de két napot majdnem végigbírt úgy is, hogy angry birds seasonsből végigtoltam 30 pályát 3 csillagra, jászottam a move the box-szal, vagy 2 órát és megcsináltam 120 pályát a bubble blastben :D

(#1450) _Dumber_ válasza rbalint88 (#1449) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ilyenkor milyen az akku hőmérséklete? (pl mérghes madarak közben?)
Nekem netezés alatt (kb fél óra) képes 40 fokra felmelegedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.