Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#907) Memmaao válasza Hege (#905) üzenetére


Memmaao
addikt

Érdekes, hogy sokan defy-ről, defy mellett döntün a P mellett. Én defy-t váltottam ki vele! A Defy anno 130e ft-ról indult, tény, hogy viszonylag (nagyon) gyorsan dobta el az árát, amiben ugye benne volt az is, hogy az egyetlen "félhivatalos" motorola árusító cég, a lengyel motoker kivonult kis hazánkból, másfelől a Voda iszonyat jó áron behozta előfizuval (39900ft) (persze hónapokig nem is lehetett kapni a sim-lock mizéria miatt blokkolták) Szóval egy szó mint száz, 2010 októberében jó kis gép volt a defy.
Azt nem tudom, hogy neked hogy bírja ilyen jól az akkuja és sejtem, hogy nem 2.2 gyári rom-mal használod, de az én defy-m hibasora elég hosszú lett gyári 2.2 mellett: A kijelző rendszeresen "lefagyott" ilyenkor hívó felet nem lehetett felvenni. A készüléket én a másfél év alatt kb 3x hard reseteltem, mert a rendszer-töredezettség miatt úgy belassult, hogy néha már a képernyő feloldás is hosszú mp-ekig tartott, a lapozás akadozott, és ez 1ghz-en sem változott. (Gondolom ez idővel P-nél is így lesz, mert ez az android miatt van). Netezés közben iszonyat melegedett. Nekem átlag 1 napot bírt az is, minden este töltőn volt. A hátlap nyitófüle megadta magát, ezért új hátlapot kellett venni. Lehet, hogy ütésálló, de minden egyes esés rengeteget rontott a telefon esztétikáján, a fényes műanyagon lettek benyomódások rendesen. GG sem karcolhatatlan, sőt! nekem lett rajta karc rendesen. Kamera pocsék volt. gyári FB nem ment rajta. A torx csavar melletti kis vékony fülek, amelyek az előlapot rögzítik, oldalt szinte egytől-egyig eltörtek, ami akkor cikis, ha szét kell szedni, mert akkor bizony ezek a kis darabok kiesnek, a telefonnak ez hatalmas konstrukciós hibája! Összességében én már alig vártam, hogy megválljak tőle, jópárszor csak hajszál híja volt, hogy nem vágtam földhöz, amikor megfagyott a kijelző, vagy lefagyott a google-maps...

Xperia P:
Sebesség defyről váltva varázslatosan szélsebes, gördülékeny. GoLauncherEx-et használok ezen is, akadásmentes! Kamera jobb (de még ez sem fényképező szint, de mit várjon az ember egy telefontól, telefon viszonylatban sztem abszolút vállalható)
Ár kicsit húzós, szerintem úgy 100-ért vállalható (T webshop), mert design-os, fémházas, kétmagos (persze nem csúcsgép), és a hasonló tudású, prémium HTC-k sem olcsóbbak, sőt!
Xperia U memoriában gyengébb 512mb-tal, de tény, hogy sokkal jobb a beárazása, uszkve 40 ropival olcsóbb, amit először sokalltam a nagyobb kijelzőre, alura, tárhejre, memóriára, de kézbe véve a kettőt, az U minőségre mérföldekkel elmarad. Az alsó átlátszó sáv azon iszonyat plexi fíling, az egész telefonnal egyetemben.
Jó navi programmal nagyon gyorsan talál jelet, és nem, vettem észre, hogy gyorsabban melegedne a defy-nél, csak ha kirakom a 32 fokban az ablakba, akkor. A fekete fém szívja a napot rendesen, de ugye a bőrülésa is prémium, mint a fém-telefon, és arra se jó ráülni tűző napon!
Összességében leszámítva pár, már korábban írt apró hibát (illesztés, fekete galvanizálás tartósságának kérdése a fémen, gagyi műanyag talp) nem bántam meg, hogy kiadtam érte 113e ft-ot.

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.