Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem tudjátok hogy hogy lehetne a 4.0.4-et downgradelni hivatalosan, root nélkül?
Vagy az lenne a jobb megoldás ha feltennék egy custom romot? Csak az a baj hogy nem igazán vágom most hogy miből is tart, régebben a Galaxy 3-on nem kellet bootloadert nyitni, most egy custom romhoz gondolom kellene.
Szóval ha egy pörgős rendszert szeretnék elérni amin futnak szépen a 3D-s játékok akkor melyik lenne a jobb megoldás?

*Sn0w

(#8702) darvinya válasza gtamate2 (#8701) üzenetére


darvinya
titán

Nem kell construm ROM-hoz bootloader-t nyitni, ha nem valódi CM vagy MIUI-t akarsz a hozzávaló kernel-lel együtt.

Root a Logout-omon.
CWM xParts felrakható, de Neo-n csak ICS 4.0.3-as kernel-lel lehet.

A többi XDA-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8703) gtamate2 válasza darvinya (#8702) üzenetére


gtamate2
veterán

Tehát azt mondod hogy ha feldobok valami normális custom romot akkor fog szépen menni a 3D-s játék is a 4.0.4 alatt?

*Sn0w

(#8704) darvinya válasza gtamate2 (#8703) üzenetére


darvinya
titán

Én csak kicsit kipucolt Stock fw volt a NeoV-n és röccenés mentesen ment a GT Racing HD, NFS Shift, meg valami repülős(régi típusú) 3D-s amit online-on lehetet játszani.
A két autóst GB-n is játszottam, de ICS alatt jobban ment.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8705) gtamate2 válasza darvinya (#8704) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor lehet hogy az lenne a baj hogy a GB-ről frissítés után nem nyomtam restoret?

*Sn0w

(#8706) darvinya válasza gtamate2 (#8705) üzenetére


darvinya
titán

Hát az mindig nagy baj volt.

Mikor elindult a frissítés sokaknak emiatt lassult be rendesen.

Én még azért egy két dolgot levettem és bekapcsoltam ICS alatt.
Animációkat levettem 0.5-re, mert annyira nem jött be a sok animáció.
Bekapcsoltam a 2D-t és az álhelyeket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8707) gtamate2 válasza darvinya (#8706) üzenetére


gtamate2
veterán

A 2D és az álhelyek mire jók?

*Sn0w

(#8708) darvinya válasza gtamate2 (#8707) üzenetére


darvinya
titán

2D amik támogatják a GPU-t veszik igénybe a grafikai számításokhoz így a proci nincs annyira leterhelve.
Álhelyek külön tárolja amit nem használsz app, azaz kibővített RAM szerűség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8709) Bozek válasza darvinya (#8708) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát a Google support szerint köze sincs ahhoz, amit írtál:
"Álhelyek engedélyezése: jelölje be, ha azt szeretné, hogy egy, a számítógépen lévő fejlesztői eszköz beállíthassa a táblagép vélt helyét ahelyett, hogy a helymeghatározáshoz a táblagép a saját belső eszközeit használná."
forrás

Persze attól még lehet, hogy tényleg több lesz a memória, de ez csak placebo. :)

(#8710) fatorzs válasza Bozek (#8709) üzenetére


fatorzs
tag

Én is így tudom. :K
Valamint a 2d gyorsítás bekapcsolása sem jár gyorsulással, mert az azoknál a programoknál fogja erőltetni, amelyeket a fejlesztő nem készített fel erre. De ilyenből nagyon kevés van, inkább régi, nem updatelt programok.
Ahol lehet, az android használ hw gyorsítást enélkül is.
Nem véletlenül vannak ezek a developer menüben, a napi használatot nem nagyon befolyásolják.

(#8711) darvinya válasza Bozek (#8709) üzenetére


darvinya
titán

Na most te értetted ezt borzalmas fordítást.

Amit leírt fordításból kiszűrődött.
Álhelyek engedélyezése: külső számítógép egy eszközzel határozza meg hol találom meg azt az eszközt amin nincs bekacsolva ez a funkció, de ha ez a funkciót bekapcsoljuk akkor az a eszköz saját magát megtalálja külső eszköz nélkül.

Érzitek ezt a nagy marhaságot.

Amúgy kapcsold ki ezt a funkciót és az app-oknák a leírásában nem lesz USB alkalmazás.
Azaz SD-n létrehoz egy .androsecure mappát és abban lesz jó sok adat.

Ez a funkció bekapcsolása után automattikusan létre jön segéd memória a SD-n, de az ezelőtti telepírésekre nem érvényes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8712) Bozek válasza darvinya (#8711) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tudom, hogy honnan szedted a fordítást, de amit én linkeltem, az magyarul van és pont úgy, ahogy bemásoltam. :)

Hogy érted, hogy nem lesz USB alkalmazás? Az akkor van, ha a programnak vannak külön fájljai az SD kártyán. Szedd le az Álhelyek engedélyezése nélkül például a Train Crisis-t, mindjárt rak több, mint 100 MB-ot oda. Sose volt nálam bekapcsolva az említett funkció, de van USB-alkalmazás rész.
A .android_secure is megvolt mindig és annak sincs köze az álhelyekhez. Oda azokat az alkalmazásokat rakja az Android, amiket átraksz SD-re, .asec (Android Secure Application File) kiterjesztéssel. Tesztelheted is, ha valamit visszaraksz a belső memóriába, az .asec fájl eltűnik elvileg.

(#8713) darvinya válasza Bozek (#8712) üzenetére


darvinya
titán

Akkor legyen igazad és találtasd meg a saját készülékedet önmagával.

Ja én csak megpróbáltam értelmezni ezt a borzalmat.

Hol is van az .asec és a .secure mappa? Hmmm…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8714) Bozek válasza darvinya (#8713) üzenetére


Bozek
nagyúr

A számítógépen lévő fejlesztői eszköz gondolom valamely programozási nyelvet jelöli. A célja meg az álhelyeknek valószínűleg az, hogy a GPS-t vagy a hálózat alapú helymeghatározást ne használja a táblagép (vagy a telefon), hanem a számítógépről lehessen beállítani a pozíciót. Aki Android-os alkalmazást fejleszt, annak valószínűleg hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#8715) adam10980


adam10980
tag

Sziasztok! AZ lenne a kérdésem, hogy ha fenn van egy eredeti Androidos progi teszem azt valamelyik NFS és felteszek egy warez verziót is ugyan abból az NFS-ből, akkor felülirják egymást vagy két külön progi marad? Fontos lenne a válasz! Köszönöm!

(#8716) nggabi válasza adam10980 (#8715) üzenetére


nggabi
nagyúr

felülírják egymást. de ne warezolj :N

"szenyor dzsíííí"

(#8717) adam10980 válasza nggabi (#8716) üzenetére


adam10980
tag

Bocsi és köszönöm a választ csak fontos volt tudnom még egyszer nagyon nagyon köszi :)

(#8718) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Valaki tud valami infót erről? :D

4.1.B.1.13

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8719) nggabi válasza csasaKKP (#8718) üzenetére


nggabi
nagyúr

karácsony óta nincs új hír...

örülnék én is vmi frissítésnek, ez a gsm bug a halálba kerget :D nem tudtok valami tákolt de jó romot zárt blre? :R

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#8720) mgaben válasza nggabi (#8719) üzenetére


mgaben
senior tag

én a MIUIv4-el meg vagyok elégedve. Maxworks féle verziót használom, az zártra is felmegy. xda neo topikban megtalalod ha érdekel. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#8721) nggabi válasza mgaben (#8720) üzenetére


nggabi
nagyúr

néztem az xda topikot... asszonynak kéne, az övé a neo. talán valami gyári herélt rom jobb lenne, de azért köszi.

"szenyor dzsíííí"

(#8722) mgaben válasza nggabi (#8721) üzenetére


mgaben
senior tag

akkor még talán a Pureness-t tudom ajánlani. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#8723) akyyy válasza nggabi (#8719) üzenetére


akyyy
senior tag

milyen gsm bug?

(#8724) nggabi válasza akyyy (#8723) üzenetére


nggabi
nagyúr

az 587-es szoftokban van. beállítod h csak 2g hálózatot használjon és reboot után megint automatára áll vissza.

"szenyor dzsíííí"

(#8725) Bozek válasza nggabi (#8724) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én még nem láttam olyan főzött ROM-ot, amiben ki lett volna javítva. Esetleg a CM (vagy az abból főzöttek), mert az más kategória és nem a gyári szoft az alapja.

(#8726) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali! próbáltam használni 1 adb backup progit,é s nem sokára 1 kereszt jelentmeg ahova rábökök a kijelzőre és a állapotsoron piros csík valamint x y koordináták,, hogy tudom ezt eltüntetni? reset nélkül,
ujraindítottam a telot már...

(#8727) Jarod1 válasza Jarod1 (#8726) üzenetére


Jarod1
addikt

megtaláltam, a fejlesztői módba valószinúleg hozzérhettem a mmutató mutatása gombhoz...

(#8728) mgaben válasza Bozek (#8725) üzenetére


mgaben
senior tag

Nos nálam a MIUI rom-on nincs ilyen bug. Most direkt ki is próbáltam. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#8729) Bozek válasza mgaben (#8728) üzenetére


Bozek
nagyúr

De az eredeti hozzászólásban az is benne volt, hogy zárt BL-re kell. Arra meg a MIUI csak hibrid formában megy fel, amiről nem hiszem, hogy tökéletes lenne.

(#8730) mgaben válasza Bozek (#8729) üzenetére


mgaben
senior tag

nekem zárt bl van, nincs sok bajom vele, néha többször (2x) is megkapok egy sms-t, ennyi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#8731) mgaben válasza mgaben (#8730) üzenetére


mgaben
senior tag

ez a verzió az: [link]
bár az elején írta azt nem akar rá tenni, én csak a gsm bug miatt írtam, hogy olyan nálam nincs, stock kernel-el.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#8732) csabili74


csabili74
aktív tag

Sziasztok skacok. Lenne egy kérdésem, van nálam egy Neo, felcsatlakozom wifire, és kb egy percen belül kilövi a routert. Miért teszi ezt a gaz?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#8733) Bozek válasza mgaben (#8731) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem nyílt bootloader-re se nagyon sikerült eddig rátennem a MIUI-t. Valahogy mindig bootloop-ba futottam. Aztán azóta már nem is akarom feltenni. :)

(#8732) csabili74: Milyen router-t használsz? Szerintem nem a Neo a hibás, mivel én használom 2 TP-Link-el és egy dlink-el is folyamatosan, probléma nélkül. Sőt, egy linksys-hez is csatlakozok néha. Ebből 2 kódos, 1 MAC-szűréses, 1 meg free.

[ Szerkesztve ]

(#8734) Mazsul


Mazsul
tag

Sziasztok.

Egy software update közben lemerült neo-t kaptam havertól, hogy próbáljak bele életet lehelni. Ez sikerült is. Majd bootloadert kinyitottam, feltettem rá egy cm10-est. Láttam, hogy procit egészen 1,6 Ghz-ig lehet emelni. Biztonságos ezen a frekvencián járatni?

(#8735) akyyy


akyyy
senior tag

jött ki megint facebook frissités, és természetesen 47%-nál "nincs elég tárhely" felirat a playen, pedig van elvileg vagy 70 mb a telón. töröltem is pár dolgot, de akkor sem tudja telepíteni.

elég lenne eltávolíítani, és ugy feltenni de ezt már unom.

mily módszer lenne rá hogy a belső memón legyen mindig jó sok hely?:D vagy frissítéskor ne jelentkezzen ilyen hiba?

(#8736) Jarod1 válasza akyyy (#8735) üzenetére


Jarod1
addikt

ez engem is érdekel, mert nekem is ezt szokta rinyálni. és én is unom az eltávolítás ujratelepítést...

(#8737) balewi válasza akyyy (#8735) üzenetére


balewi
aktív tag

Csatlakozom, a párom telefonjával is mindig ez a gond ...

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#8738) nggabi válasza akyyy (#8735) üzenetére


nggabi
nagyúr

ismerős a szitu :DDD

link2sd és 2. partíció a megoldás.

"szenyor dzsíííí"

(#8739) akyyy válasza nggabi (#8738) üzenetére


akyyy
senior tag

ehez van szép jó leírás?:D

(#8740) akyyy válasza akyyy (#8739) üzenetére


akyyy
senior tag

közbe találtam
http://forum.androidhungary.com/threads/1267-Tutorial-Link2SD-azaz-hogy-rakhatod-az-%C3%B6sszes-Appod-SD-re

de van benne egy két kérdés. ugye most nem fuggetlen telo kell hozzá?

(#8741) nggabi válasza akyyy (#8740) üzenetére


nggabi
nagyúr

sztem csak root kell hozzá. és én nem is monden appot raknék ki csak pár nagyobbat.

"szenyor dzsíííí"

(#8742) rtzmp válasza kovacszk (#8691) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Vki próbálta már szétszedni a neoját? A lenti videó hiányos: 1:02 után az előlap és az érzékelők szétszedése nincs benne. Tud vki segíteni, hogy azt miként lehet levenni?

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#8743) akyyy


akyyy
senior tag

ha rootolom a telót mit nyerek és veszitek vele?

garancaivesztéssel jár? vissza lehet azt csinálni ha később gondom lenne?

illetve frissítésekeg megkapom továbbra is? ugye ezzel a programos memóriavesztés miatt elegem van és meg kell csinálni máshogy nem lehet:D

(#8744) Bozek válasza akyyy (#8743) üzenetére


Bozek
nagyúr

Veszíteni igazából semmit nem veszítesz, ha értesz hozzá és tudod, mit miért csinálsz. Visszaállítani is vissza tudod a későbbiekben, így a garancia megmarad. Sőt, a SUS-os (illetve PCC-s) frissítés törli is a root-ot elvileg.

Nyeni? Sose használtam root nélküli Android-os telefont, így nehéz megmondani, hogy miket nyertem a root-al. :) Gyakorlatilag vedd úgy, mintha rendszergazda lennél Windows alatt. Hozzáférsz a belső fájlrendszerhez, így fel tudsz rakni különböző módosításokat. Én a fontot cseréltem ki az NXT-sre, ami sokkal jobban néz ki, mint a JB-s Roboto. Meg az értesítési sávba is beraktam a kapcsolókat (WiFi, Bluetooth, fényerő, stb.). És persze van olyan fix is, ami az értesítési LED-eket javítja, így működnek úgy is, hogy a kijelző ki van kapcsolva.
Na meg futnak root jogot igénylő alkalmazások is, amik közül a Titanium Backup például elég hasznos. :)

[ Szerkesztve ]

(#8745) akyyy válasza Bozek (#8744) üzenetére


akyyy
senior tag

de teszem azt rootolom, felteszem a link2sd , tökéletesen müködik, kijön meglepetés szerüen gy frissítés a telóra (nem hiszem hogy fog jönni még valaha, de hát sose lehet tudni:) ) akkor az törli a rootot, és megöli a progit meg az alkalmazásokat a frissítésem ?:(

(#8746) balewi válasza Bozek (#8744) üzenetére


balewi
aktív tag

Ez a led-es fix engem érdekelne. Tudnál adni egy linket?

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#8747) Bozek válasza balewi (#8746) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt van a 2 gyári ROM-hoz a Fix, CWM kell hozzá:
4.1.B.0.431
4.1.B.0.587

Ne zavarjon meg, hogy az Xperia Mini-s topic-ban van, attól még működik. Én ezt használtam a főzött ROM előtt és tökéletesen vitt a LightFlow is mindent.

(#8745) akyyy: A root-ot törli, de hogy a Link2SD-vel mit csinál, az jó kérdés. Sose használtam. Na meg én már alapból FTF-et raktam fel és egyből root-oltam a telót, mivel nyitott bootloader-em van, aminél sokkal egyszerűbb. Egyébként ha OTA frissítést csinálsz (csakis zárt bootloader-el), akkor elvileg megmarad a root is, de ezt én is csak úgy olvastam valahol, megerősíteni tapasztalat hiányában nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8748) akyyy


akyyy
senior tag

megpróbálkozok a rootolással, az a baj hogy a leírások amiket találtam, elég régiek.

4.1.B.0.587-esem van jelenleg, erre mehet valami?

mindent gyárilag szeretek benne, csak azért kell a root hogy ne nyávogjon a hely miatt.

szerk.: egyébként gyanus hogy nincs-e már rootolva a teló. hogyan tudom ezt ellenőrizni? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8749) darvinya válasza akyyy (#8748) üzenetére


darvinya
titán

Ott van a Logout-omon a root ICS 4.0.4-hez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8750) Bozek válasza akyyy (#8748) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ezzel ellenőrizheted: [link]

darvinya: Van működő root-od Xperia Mini Pro-ra is? Én párat találtam, de hirtelen nem sikerült egyik se. Flashtool-al a kernel megvan, de utána nem okés, "Permission denied" fogad mindenfele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.