Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) S@c@ válasza autotaxmo (#2598) üzenetére


S@c@
őstag

Most per pillanat nem jo a peldad sem. A hasznalt autodat dragabban vagy araban tudod eladni, mert nincs. Hiany termek lett, de akkor nezegesd es bosszantad magad es az uzemido miatt is aggodj a telefonodnal ahelyett, hogy orulnel neki.

Hidd el az elet nem csak citromle.

(#2602) Muerte68 válasza autotaxmo (#2600) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem egy telefon nem befektetés ,ha azt akarok akkor órát, ékszert, ingantlant veszek
A telelefon mint a műszaki cikkek általában elavulnak
A szifon csak azért tartja az árát egyébként indokolatlanul mert a sznobgyökér vásárló köre fentartja neki csak azért mert rajta van az alma
Semelyik másik márka nem tartja az árát mert jön a következő
Szóval nem a samuval van baj csak a szifon rajongók tartják mesterségesen fent a használt árát pedig ott is vannak bajok aksi mesterséges rontás pénzes függetlenítés, vagy például a töltés meghülyülése melegedés stb
Van a családban szifon és volt hogy nem lehetett tölteni mert majdnem kigyulladt fagyasztóba kellett rakni hogy menjen a töltés egy 1 éves telefonon
Szóval szerintem örüljünk hogy normális áron meg lehet venni és nem azt kell nézni hogy mennyiért lehet eladni
Szerintem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2603) Essien válasza autotaxmo (#2600) üzenetére


Essien
aktív tag

Volt "szerencsém" használni egy iphone 12-t egy hétig, alig vártam hogy visszakapjam az s21 -et (akkor még az volt) nem értem hogy miben körözi le . Nekem 1 szint visszalépés volt...

(#2604) autotaxmo válasza Muerte68 (#2602) üzenetére


autotaxmo
őstag

Teljesen igazad van. Egy dolog csak. Tulhevult telefont ne tegyel hutobe foleg nem fagyasztoba mert total szetb*ssza a telefont.

(#2605) autotaxmo válasza S@c@ (#2601) üzenetére


autotaxmo
őstag

Teljesen igazad van, jelenleg az auto befektetesnek szamit 😄 elb*szott egy vilagot elunk.
Amugy a citromlevet szeretem...

[ Szerkesztve ]

(#2606) Chereiose válasza Chereiose (#2580) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez az S22 akció amúgy meddig tart most?

(#2607) Muerte68 válasza autotaxmo (#2604) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem én raktam be csak utólag láttam :)
Bár régebben volt olyan telóm amit én is beraktam, beragadt valami alkalmazás és addig lefagyott minden míg le nem hűlt
Persze szerintem ezek a telefonok lehet nem szeretnék már

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2608) Pro!Petya válasza do3om (#2597) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az ára majd akkor csökken ha a hivatalos listaár csökken , ez pedig még mindig nem történt meg. Egyedül az otthoni kuponos bohockodásnak köszönhető a hugyészaré ár. Az EU más országaiba érdekes módon nem tudsz ~50%-os kupont felhalmozni. A készülékbeszámítást és az előfizetéses opciókat meg direkt nem is írom.
(így máshol a használtpiaci ára sincs a béka segge alatt...)
Hidd el a Samsung sem szeretszolgálat, ha így akarnák promozni / tolni akkor globálba menne a szórás nem csak a "kiváltságos" Magyarországon.
Készlet is annyi van amennyi éppen beesik nem véletlen várnak egyesek hetekig sőt az elején hónapokig. Ennyit a készletfelhalmozásról...
Aki meg akkor vesz mikor éppen szállítmány beérkezés van, mázlija van ennyi.
Azok akik meg 300+-ért vesznek mobilt csak meglesznek valahogy a sajnálatod nélkül is szerintem.. :DDD

A 200e alatti ár meg nem pofátlanul olcsó, hanem realizálva már egy elfogadható ár az aktuális modellért. Sőt a 170 még barátok közt is bőven megérős akárhogy is van csűrve csavarva. Persze hogy ez felfoghatatlan neked mikor 100-ért várod akcióba és a 170 meg már a "kurva drága" kategória....
Mondd már el amúgy milyen hasonló kaliberű telót kapsz 100-ért újjonnan? Vagy esetleg 170-ért? Gondolom végtelen a lista ... :D
Igen közel ~700 eur környékén pörögnek a németeknél a használt alapmodellek.

Megjelenés óta kb ~30-40ft-ot romlott a forint a usa dollárhoz képest és mivel a Samsung MSRP is ebben van megadva, így nem csodálnám ha lessz idővel korrekció felfele az árban. Ellenben csökkenés az biztos hogy nem lesz jó ideig otthon. Még ha maga a Samsung farag az msrp-n az el is megy egyből az árfolyam difin..... Szval elég optimista 100-ért akcióba várni :))

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2609) pető bá' válasza Pro!Petya (#2608) üzenetére


pető bá'
őstag

én is ezért vettem meg, mert amúgy is van egy masszív emelkedés az új telefonok áraiban, a középkategória már a ~90-130-as sáv (vagy több?), infláció, EUR, chip hiány, egyéb gyártási nehézségek.. remélem 2-3 évig elleszek vele :)

"... and I hope you have a great day!"

(#2610) Pro!Petya válasza pető bá' (#2609) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"infláció, EUR, chip hiány, egyéb gyártási nehézségek"

Pontosan! :K

pl ott az autóipar is, gyakorlatilag már ~25%-os drágulás az elmúlt 2-3 évhez képest.
Ugyanazon modell ugyanazon felszereltséggel. Jah és már nem 1-3 hónap a várakozási idő hanem 10-12 hó.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2611) boogie84 válasza S@c@ (#2595) üzenetére


boogie84
veterán

Meg hat ugye a szolo is savanyu, hisz vki az elejen vette, vki pedig ki tudta varni a samu akciokat. :DDD
Mekkora szar ez a samsung. :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2612) Dnalorr


Dnalorr
tag

Ha kibeszéltük, hogy mennyiért éri, vagy nem éri meg a telefon, akkor egy kicsit más :D:
Ti használtok olyan Bixby Routines beállításokat, amik szerintetek javítják az üzemidőt, és/vagy az akksi élettartamot, miközben nem ront a felhasználói élményen? Vagy úgy általánosságban milyen BIxby Routines beállításokat használtok, ami szerintetek nagyon hasznos, és megosztanátok másokkal is? :D
Nekem olyan van beállítva pl., hogy éjszaka ha töltöm, akkor kikapcsol minden gyorstöltési funkciót, mivel akkor általában nem fontos, hogy gyorsan töltsön (talán ez is valamelyest kíméli az akksit), vagy a másik, hogy ha netalántán éjszaka elfelejtem töltőre rakni, akkor automatikusan energiatakarékosba rakja magát.
...De van itt olyan, hogy, automatikus always on kijelző, ha kocsiban rácsatlakozik a BT-re, YouTubeon bekapcsolja a Dolby Atmost, melóban automatikusan rezgőre kapcsol....
Első Samsung telefonom az S22, (az újabb érából, volt nekem anno Ace-em meg hasonlók :D ) és ha valami akkor ez a Bixby Routines szerintem tök hasznos :K

(#2613) polonic válasza Dnalorr (#2612) üzenetére


polonic
félisten

Szinte ugyanezeket használom én is.

Szerintem is hasznos a bixby rutin.

(#2614) kp78


kp78
addikt

Az lehet, hogy csengőhangnak hosszkorlátja van a Samsungnál? :F
Ezer éve ugyanazokat a hangokat állítom be a telefonjaimon (értesítési hang, csengőhang) és az S22 nem hajlandó ezt a 33 s hosszú hangot beállítani. A többi 4-5 hang közül bármelyiket választom beállítja, de azok rövidebbek, ezért gondoltam, h hátha a hossza nem tetszik neki.
Kipróbálna vki egy 30 s-nél hosszabb, vagy akár egy egész zeneszámot beállítani?
:R

(#2615) Muerte68 válasza kp78 (#2614) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem egy egész szám van beállítva és működik
Alapból nem lehetett ,de a beállításoknál át lehet állítani hogy saját zene legyen
Már nem tudom hogy csináltam, de vagy itt valaki vagy a gugli biztos tudja

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2616) kp78 válasza Muerte68 (#2615) üzenetére


kp78
addikt

:R
Akkor itt vmi más lesz, mert a többi általam telefonra töltött számot engedi beállítani, csak azt az egyet nem.
De az elmúlt ~10 évem mobiljai közül egyik sem reklamált érte, hanem szépen lejátszotta. :U

(#2617) thomas92 válasza Dnalorr (#2612) üzenetére


thomas92
aktív tag

Szerintem is nagyon hasznosak a Bixby rutinok, nagyjából én is ezeket használom.

Nekem van automatikus forgatásra is egy rutin, hogy csak Youtube, Galéria, filmes appok használata közben forog el automatikusan a képernyő.

(#2618) Muerte68 válasza kp78 (#2616) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem lehet hogy más a formátum?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2619) MikeWazowski válasza Samen80 (#2543) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, így már nekem is hibátlanul működik. :R:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2620) kp78 válasza Muerte68 (#2618) üzenetére


kp78
addikt

Mindegyik mp3, amit nem eszik meg, az a legnagyobb, 803 KB méretű :U .

(#2621) Antonio989 válasza Dnalorr (#2612) üzenetére


Antonio989
csendes tag

Nekem Bixbyből ezek vannak beállítva:
Meló és Otthon rutin: Ha adott wifire csatlakozik akkor kapcsolja ki a NFC-t, mobilinternetet, GPS-t. Rutin végén NFC, mobilnet visszakapcs.
Illetve a GPS nem megy állandóan, hanem ha Mapsot, vagy Wazet nyitok meg, akkor kapcsolja be a GPS-t.

Valamennyire szerintem ezek javítják az üzemidőt. :)

(#2622) kp78 válasza Muerte68 (#2618) üzenetére


kp78
addikt

Letöltöttem a Samsung music-ot, és abból be tudtam állítani.
De a menüből továbbra sem adná be. De legalább már úgy csörög, ahogy kell. :)

Az arcfeloldás esetén (ami nem éppen a legélesebb kés a fiókban az S22-nél :U ) nem lehet olyat beállítani, h ha felismer akkor oldja fel a képernyőt, és ne kelljen nekem még egy húzással? Kinyílik a lakat, de nekem kell még húzni egyet az ujjammal.

Kamera indítást követően a jobb sarokban megjelenik egy kis zöld pötty, az mire figyelmeztet?
:R :R

(#2623) pető bá' válasza kp78 (#2622) üzenetére


pető bá'
őstag

Arra figyelmeztet hogy valami használja a kamerát :)

"... and I hope you have a great day!"

(#2624) Isaac76 válasza Muerte68 (#2615) üzenetére


Isaac76
tag

Van 3 mappa: Alarms,Notifications,Ringtones... ha ezek alá bármilyen zenét bemásol az ember,akkor a programok hangválasztásánál benn lesz a választhatók között. Nyilván a a jelentések adják melyik mi (ébresztő,értesítések,csengőhangok) :K

(#2625) Muerte68 válasza Isaac76 (#2624) üzenetére


Muerte68
addikt

Ja hát én megcsináltam akkor csak már nem emlékszem hogyan :D
Megnéztem gugliban és beállítottam de nem jegyeztem meg

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2626) thomas92 válasza kp78 (#2622) üzenetére


thomas92
aktív tag

De, lehet olyat, hogy automatikusan a kezdőképernyőre lépjen, ezt kell átállítani:

A biometrikus azonosítás menüben válaszd ki az arcfelismerést és ott lesz.

(#2627) Curtain válasza Isaac76 (#2624) üzenetére


Curtain
senior tag

Csengőhangnak nem kell semmit másolgatni sehova sem. Alapból is látja a mobilon lévő ősszes mp3-at bármilyen mappában van.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#2628) w.miki


w.miki
veterán

Régi Samsung telefonról hogyan érdemes átköltözni?
S10e-ről szeretnék S22-re költözni. Hogyan csináljam?
1. SmartSwitch alkalmazás?
2. Google fiók felhőből, egyből?
3. Samsung fiók felhőből, ezzel párhuzamosan indítva?
4. Először Google, másnap Samsung fiók.
5. Sima visszaállítás, majd csak Samsung fiók.
6. Máshogy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2629) sagit válasza w.miki (#2628) üzenetére


sagit
addikt

Note10rol költöztem smart switchel, telefonnak par het utan fr kellett. Én azt nem javaslom.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2630) w.miki válasza sagit (#2629) üzenetére


w.miki
veterán

Azt máshol sem ajánlották. Végül hogyan költöztél át?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2631) lala666 válasza w.miki (#2628) üzenetére


lala666
senior tag

Én mindig SmartSwichet használok, semmi problémám nem volt vele. Mindent átvisz.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2632) sagit válasza w.miki (#2630) üzenetére


sagit
addikt

Vegul fr,appokat felraktam playbol, képeket visszamasoltam,maradék Google accountbol.

Én orultem volna ha nem kell elcseszni ra extra 1 délutánt,sajnos elkellett

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2633) Muerte68 válasza sagit (#2629) üzenetére


Muerte68
addikt

Én Huawei p20 proról költöztem smart swich-el nehezen kapcsolódott az elsőnél lefagyott, de mikor másodszor hajlandó volt elindulni utána simán átvitt mindent és azóta is működik
Nekem még egy költözés sem ment gyorsan általában valami mindig vacakol utána meg sokadik próbálkozásra egyszer csak megy minden :W
Szerintem ezek a gyári programok amik mindent átvisznek próbáltam másképp is akkor sok minden lemaradt
Úgyhogy marad a fél napos program a másolással de ha hajlandó elindulni akkor legalább megy minden

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2634) pető bá' válasza sagit (#2632) üzenetére


pető bá'
őstag

soha nem használtam ilyen átköltöztetős appokat (ok, régen a TitaniumBackup amikor minden héten másik ROM volt a telefonon :DDD), próbáltam mások telefonjaival, de nem győztek meg :)

A S22-re kézzel feltelepítettem mindent, beléptem minden app-ba, beállítottam a megszokott dolgokat, ez nagyjából 1,5-2 óra volt, 60+ alkalmazás.

Mivel a google fiókban van tárolva a jelszavak nagy része, kb next-next-finish bonyolultságú volt, kivéve néhány 2FA meg banki app-ot.

"... and I hope you have a great day!"

(#2635) Pro!Petya válasza sagit (#2632) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pontosan mi volt a hibajelenség hogy kellet az fr?
S8-ról költöztettem SmartSwitch-el és március óta nem volt még anomália nálam
(Jó eddig egyetlen egyszer restartolt hívás közben... de akkor a kocsiban felejtettem a tartóban és biztos volt vagy 40+ fokos )

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2636) akos_ur válasza pető bá' (#2634) üzenetére


akos_ur
aktív tag

dettó, a google fiókot beírtam a kezdeti lépéseknél, meg a samsung accountot... de semmi ilyen másolgatást nem szeretek, új telefonként állítottam be, úgyis mindig vannak appok, amikre semmi szükség nincs, nem töltöm le őket újra, elpakolgattam az ikonokat, végigmentem a beállításokon, az appokon... a google hitelesítő tartalma az áttolható egy az egyben, egyedül azt csináltam meg így...

legalább az összes lehetséges beállítást megismered úgy rögtön, ha végigmész rajtuk

(#2637) Samen80 válasza MikeWazowski (#2619) üzenetére


Samen80
csendes tag

Örülök,h sikerült! :)

(#2638) sagit válasza Pro!Petya (#2635) üzenetére


sagit
addikt

Irtam rola egy siramot, elolvashato a fórumba. Bődületes laggtenger volt a jutalmam.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2639) Pro!Petya válasza sagit (#2638) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Gyorsba végignyálaztam amiket írtál.
Most akkor az FR után is újra laggol? Mert ha igen akkor nem a smartswitch volt szerintem a probléma.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2640) w.miki válasza akos_ur (#2636) üzenetére


w.miki
veterán

Mi ez a google hitelesítő?

Ilyen gyűrűs tokot használ valaki? Melyik lehet a jobban lekerekített?
UGY
ROAR

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2641) eastsider válasza w.miki (#2640) üzenetére


eastsider
nagyúr

[link] MFA-hoz. nekem is elég sok minden van benne.
eddig tetszik Pixel után. lawnchair persze ment fel.
van vowifi,volte,5g. tök gyors, kamera is tetszik

egész jó lenne a gyári szilikon tok, kár, hogy tapad hozzá minden. azért marad, mert mindemellett is tetszik

[ Szerkesztve ]

(#2642) kp78


kp78
addikt

Visszaolvasva látom, hogy sok üvegfóliát nem "kedvel" az ujjlenyomatolvasó, illetve ha tökéletesen működő ujjlenyomatolvasót akar az ember, akkor ne tegyen fóliát.
Én nem szoktam üvegfóliát tenni, viszont a gyári fóliát egy darabig rajta szoktam hagyni.
De az ujjlenyomatolvasó ezzel a gyári vékony fóliával is alig akar érzékelni.
4 ujjam is felvettem, de ha olyanja van, egyiket sem eszi. És nem vizes, vagy koszos a kezem.
Valóban ennyit gyengít és nincs más hátra, mint levenni? :U

[ Szerkesztve ]

(#2643) Essien válasza kp78 (#2642) üzenetére


Essien
aktív tag

Nekem gyári fóliával hibátlan.

(#2644) polonic válasza kp78 (#2642) üzenetére


polonic
félisten

Az nem gyári fólia, ami rajta van, hanem csomagolás.
A samsung kijelzővédővel, ami külön megvehető, azzal nálam tökéletes az ujjlenyomat olvasás.

(#2645) thomas92 válasza kp78 (#2642) üzenetére


thomas92
aktív tag

Gyári fóliával gond nélkül működik nekem. Az ujjlenyomatokat sem regisztráltam utána újra.

(#2646) thomas92 válasza polonic (#2644) üzenetére


thomas92
aktív tag

+1

(#2647) sagit válasza Pro!Petya (#2639) üzenetére


sagit
addikt

Most az a helyzet hogy sokkal jobb lett a telefon , de abszolut nem hibátlan. Van rocoges bőven de ez szerintem ilyen. Kamera kilepeskor, ebreszteskor,appokbol kilepeskor. Viszont ettől sokkal de sokkal rosszabb volt fr előtt. Ez nyilván létező probléma mielőtt megkapom hogy van akinél vajsima,mivel a samsung is ezekre az animációkra fókuszál állításuk szerint a droid 13 frissitessel.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2648) Pro!Petya válasza sagit (#2647) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Akkor lehet azért nem érint mert nálam az összes animáció 0.5re van állítva..

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2649) kp78


kp78
addikt

:R az ujjlenyomatos válaszokat.

Képernyő azonnali lezárására a widget-ek között nem találtam képernyőre rakható bill.parancsot/gombot.
Nincs ilyen a telefonban, és vhonnan le kell tölteni hozzá?
Van esetleg vkinek ami bevált? Faék egyszerű kellene, főképernyőn megérintem és zárjon.
:R

(#2650) TODI1111 válasza kp78 (#2649) üzenetére


TODI1111
addikt

Speciális beállításoknál, ez nem lehet jó? Igaz ez ultra, de szerintem a simánál és a plusznál is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.