Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) w.miki


w.miki
veterán

ScreenLock alkalmazást, ami együtt működik az ujjlenyomat olvasóval, használ valaki?
Ezt használom, de sokszor újra engedélyeztetni kell, különben nem megy. Meg ez félig fizetős is.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2652) thomas92 válasza kp78 (#2649) üzenetére


thomas92
aktív tag

A lezárásra én is a dupla koppos megoldást javaslom.

(#2653) w.miki válasza thomas92 (#2652) üzenetére


w.miki
veterán

Jobb szeretek egyet koppintani, mint kettőt, a lezáráshoz ;)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2654) kp78 válasza w.miki (#2651) üzenetére


kp78
addikt

Ezt az app-ot néztem, de 5 percet kapott a telefonon. :(


@ TODI1111 ; thomas92
:R

A dupla koppos lezárás nem tűnt fel, h tudja a telefon.
Barátkozom akkor azzal. :)

(#2655) hevepapa válasza w.miki (#2651) üzenetére


hevepapa
senior tag

Hol kell sokszor engedélyeztetni? Én azóta használom, mióta megjelent és nem rémlik, hogy annyira macerás lenne a használata. Igaz, a fizetős verziót használom, de mert én csinálom a magyar fordítását, ezért nekem ez ingyen volt. Azt nem vitatom, hogy kicsit kesze-kusza az app menüje, de abba nincs beleszólásom :)

(#2656) w.miki válasza hevepapa (#2655) üzenetére


w.miki
veterán

A kisegítő lehetőségeknél.
Hiába adom meg az engedélyt, rendszeresen feldobja, hogy engedélyezzem újra. :F
Lezárás után, amit feldob órát, annál lehet más skint választani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2657) hevepapa válasza w.miki (#2656) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam az alapból nincs is engedélyezve. Igaz, én csak az 1 koppintásos lezárást használom. Köztünk szólva: az újabb funkciók egy része szerintem azért került bele, hogy legyen valami újdonság, mert kb .nem sok értelmét láom. Persze lehet hogy csak én vagyok ennyire fapados user :)

(#2658) csubííí válasza kp78 (#2649) üzenetére


csubííí
senior tag

Sokáig ezt használtam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

A kikapcs ikon saját szerkesztésü is lehet, én a láthatatlant használtam, nem zavart bele semmibe, csak a helyét kellett megjegyezni. :)

Vagy, duplakopp.
Vagy...beállítások- kisegítő lehetőségek- műveletek és kézügyesség- segítő menü. Oldalt szélikonként (jobb- bal, szélén mozgatható) megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#2659) Benec14 válasza Peathee (#2363) üzenetére


Benec14
csendes tag

Szia!

Ugyanabban a csónakban evezek mint Te, én is Huaweirol jövök és ugyanaz a probléma.

Én arra vezetem vissza, hogy akkor dobja el az egészet, amikor térerő problémát észlel. Tudjuk hogy ez nem a Samsung erőssége, de attól függetlenül szánalmas bagatel hibának gondolom. (huawei térerő loss esetén nem kapcsolt szét)

Neked sikerült már erre megoldást találni?

Azért gondolom, hogy nem az autó, sem a kábel nem problémás, mert Pest belvárosában folyamatosan működik hiba nélkül, amikor jövök Esztergom felé a Pilisben egyszer csak bamm és end of story.

Most már a 7.8as verzió fut, de ezen sem javult.

Ha előrébb jutottál vele akkor oszd meg a tapasztalatodat. Köszi!

(#2660) pető bá' válasza Benec14 (#2659) üzenetére


pető bá'
őstag

Android Autó-val azóta nekem is volt kalandom - én is úgy vettem észre, hogy amikor olyan szakaszon járok, ahol nincs hálózat, ott dobja el az AA-t a telefon (vagy a fejegység).. már cseréltem kábelt egy (Xiaomi gyorstöltős) gyárira, de ezzel is előfordul.

Nekem van hogy pár másodperc múlva újra csatlakozik, de volt már hogy lehúztam-visszadugtam.
De nem minden esetben szakad le - van egy ismert szakasz ahol csak 2g van, sokszor a Spotify is megáll percekre, de az AA-t csak 1-2 alkalommal dobta el itt.. talán 2-3x fordult még elő máshol.

"... and I hope you have a great day!"

(#2661) kcsa válasza Benec14 (#2659) üzenetére


kcsa
veterán

"amikor jövök Esztergom felé a Pilisben egyszer csak bamm és end of story."

Inkább arra a kétszáz méterre oldanák meg a szolgáltatók a problémát...

(#2662) Benec14 válasza kcsa (#2661) üzenetére


Benec14
csendes tag

Ez nyilvánvaló, de azért a dobogókői út nem 200m hosszú, másrészt más gyártó mégis meg tudta oldani a problémát menedzselhető úton.

Hátha valaki tudja így is kezelni a problémát, az érdekelne.
Én is rajta leszek az ügyön.

(#2663) kcsa válasza Benec14 (#2662) üzenetére


kcsa
veterán

Jah, én a 10-es úton a Kopárnál lévő 200 méteres hézagra gondoltam :)

(#2664) Benec14 válasza kcsa (#2663) üzenetére


Benec14
csendes tag

Így már világos. :)

(#2665) vicze válasza Benec14 (#2659) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy hozzáadjam saját tapasztalataimat.
Android Auto-t 3m-es random kábellel használom, úgy 100órát lett használva kb., még egyszer se szakadt meg, volt közte 4+ órányi út is egyhuzamban, sokszor olyan helye ahol semmi térerő nincs, vagy adatkapcsolat, ment is a térkép offline módba többször, ez jól látszik, mert jelzi, hogy nem tud útinfót húzni.
Egy Pixel 4-gyel voltak problémáink, de útközben ott se szakadt meg soha, csak a kezdeti csatlakozással van probléma.

(#2666) pető bá' válasza vicze (#2665) üzenetére


pető bá'
őstag

és ki milyen appokat használ? lehet hogy valamelyik app (is?) bugos :)

nálam Waze és Spotify megy

"... and I hope you have a great day!"

(#2667) vicze válasza pető bá' (#2666) üzenetére


vicze
félisten

Sima Maps és YT Music (az szintén döcög ha nincs net, de általában sokat tölt előre).

(#2668) sagit válasza Pro!Petya (#2648) üzenetére


sagit
addikt

Ugy tenyleg "iphoneosabb"
Én is használtam ugy egy darabig, kicsit segit de nem tökéletes

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2669) Benec14 válasza vicze (#2665) üzenetére


Benec14
csendes tag

Na ez jó hír, van remény! Gyári samsung kábelt használok, annyi hogy a kocsiban nincs USB Type C kimenet szóval marad a sima.
Neked mind2 vég type c?

(#2670) vicze válasza Benec14 (#2669) üzenetére


vicze
félisten

Sima USB-A van csak a kocsiban, 2017-es.

(#2671) Benec14 válasza vicze (#2670) üzenetére


Benec14
csendes tag

Detto, akkor van esély. Holnap próbálok egy újabb kábelt akkor.

(#2672) autotaxmo válasza vicze (#2670) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nalam 2021-es a verda(mazda), de mèg mindig nincs usb c bemenet az autoban 😁

(#2673) Pro!Petya válasza sagit (#2668) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Már S8-on is idegesített az alap lassú animáció, Így az S22-őn is elsők között állítottam be :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#2674) Mik76 válasza vicze (#2667) üzenetére


Mik76
senior tag

Ugyanezeket hasznalom. Ha elmegy a terero attol meg az android auto marad, csak mondjuk megall a zene.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#2675) DarkKarol


DarkKarol
tag

Sziasztok!
Megérkezett a nagyon gyönyörű S22-es :))
Most én is épp a Smart Switch-el szórakozom. Az a helyzet, hogy ez előző telefonokból, meg az előzővel készültekkel összegyült 48 GB-nyi kép :/
Esetleg ti tudtok valami appot ami bármilyen algoritmus alapján kiszelektál néhányat? Ügye sok nagyon hasonló kép van, mondván, hogy majd egyszer kiválasztom a legjobbat. Az is jó lenne, ha csak minden harmadikat törölné, még mindig barátibb lenne, mint nekem kézzel végig válogatni.
Vagy itt az ideje tiszta lappal kezdeni? :D

Másik kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni, hogy elkerüljem a kijelző beégését? Az előző, Note 8-asomnál sajnos sikerült elérnem, hogy bele égett a GBoard, meg egy Google lógó a sarokba, pedig mindig igyekeztem a szükségesnél kisebb fényerőn használni.

(#2676) autotaxmo válasza DarkKarol (#2675) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha nem hasznalsz megallas nelkul aod-ot vagy nem hagyod ugy a kijelzot, hogy soha ne kapcsoljon ki, akkor ne aggodj emiatt, nem fog beegni. Elobb kell majd akksit cserelned mint kijelzot 😜

(#2677) DarkKarol


DarkKarol
tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy régen volt egy LED lámpa a Note 8-on. Most az alvó képernyőn milyen energiatakarékos megoldás van erre S22-nél? Azt tudom, hogy nincs LED lámpája. Illetve valami szolid jelzért szeretnék, nem szeretném, hogy kiírja, hogy mi a konkrét értesítés.
Esetleg erről vélemény? Vajon mennyire eszi az aksit? :D
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay&hl=en&gl=US

Akkumulátor beállításoknál látom, hogy van Gyors töltés és Szuper gyorstöltés. Mi a különbség?
Akkumulátor élettartalmának szempontjából célszerű mind kettőt kikapcsolni?

(#2678) Dnalorr válasza DarkKarol (#2677) üzenetére


Dnalorr
tag

"Gyárilag" az egyetlen megoldás erre az always on display, ami jelzi, ha értesítésed van... Nekem nagyon hiányzik az értesítő led, igazán elférhetett volna egy apró pötty.
Én is néztem ezt az appot, de félek, hogy ezek a folyton ébren lévő third party appok eszik az amúgy se acélos akksit, úgyhogy inkább ráhagytam. De természetesen egy próbát megér :)
"Akkumulátor beállításoknál látom, hogy van Gyors töltés és Szuper gyorstöltés. Mi a különbség?"
Tudomásom szerint a gyorstöltés 15 wattal, a szupergyors meg 25 wattal tölt. A szupergyorssal egy óra alatt feltölt 0-ról, a gyorstöltéssel valamivel több idő alatt. Nekem Bixby Rutinban van beállítva, hogy éjszaka sima "lassú" töltéssel töltsön, ezzel lehet kímélni valamelyest az akksit.

(#2679) Antonio989 válasza DarkKarol (#2675) üzenetére


Antonio989
csendes tag

Mikor rendelted a telefont? Nekem még nem küldték, pedig már nagyon várom :DD én július 17-én rendeltem de még nincs hír róla. Állítólag a sprinter hozza majd.

(#2680) DarkKarol


DarkKarol
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Ohh, az Always On Displayt sose használtam. Azért még körbe nézek van-e valami lehetőség. Pont az esetleges akksi zabálás miatt félek én is egy új alkalmazástól, csak az értesítéshez.

Én nem webáruházból rendeltem a telefont, egyik ismerősöm a Samsungnál dolgozik és van dolgozói kedvezménye. Így ő általa- vásároltam, szerintem már egy hónapja rendelhette meg. Ő kb 2 héten belül megkapta, az volt sok idő mire Magyarországra eljutatta :/

(#2681) thomas92 válasza DarkKarol (#2680) üzenetére


thomas92
aktív tag

Az AoD-n belül van olyan lehetőség, hogy csak akkor kapcsol be, ha jön értesítés. Úgy azért kevesebbet fogyaszt, mert nem megy 0-24-ben.

(#2682) Curtain válasza autotaxmo (#2676) üzenetére


Curtain
senior tag

Aod sem fog beégni mert változtatja a helyét.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#2683) kp78


kp78
addikt

Gördülő képernyőmentést tud a telefon? :U
Tehát ha egy hosszabb cikket /szöveget szeretnék kifotózni, aminek a vége nem látszik a képernyőn már alul.

(#2684) fege87


fege87
csendes tag

Üdv.

Samsung S22-vel kapcsolatban érdeklődnék, hogy más is tapasztalt -e problémát a kamerával kapcsolatban:

Szerintem iszonyatosan gyatra az autofókusz. Egy Samsung S10+ hoz képest sokkal kisebb területre képes normálisan fokuszálni. Pl. le akarom fényképezni a 2 kezem egymás mellett (megkérek valakit), akkor az S10+ -al készült képen 10-ből minimum 8 ujjam éles, az S22-nél jó ha 5-6 ujjnál összejön, a többi homályos.
Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy van esetleg egy "titkos beállítás" amit csak én nem találtam meg sehol?

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2685) Samen80


Samen80
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy a facen néhány oldal baromi lassan megy.Régi s10en simán megy ugyan az az oldal.Van erre valami megoldás?

(#2686) dnelb válasza kp78 (#2683) üzenetére


dnelb
veterán

persze már vagy 6 éve tudják

(#2687) kp78 válasza dnelb (#2686) üzenetére


kp78
addikt

Én csak a Huawei féle megoldást ismerem, ami itt nem működik. :)
Elárulod, h az S22-t hogy lehet erre rávenni? :B

(#2688) Cyberfaust válasza kp78 (#2687) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Amikor a képrnyőmentést csinálod, az előnézeti kép mellett megjelenik egy kis négyzet 2 lefele nyíllal aközepén. Arra rányomva görgeti a képernyőt , amit addig ismételsz, míg a kivánt mennyiségű infó meg nincs.

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#2689) kp78 válasza Cyberfaust (#2688) üzenetére


kp78
addikt

:R
Persze most, h csináltam egyet először, most egyszerre beadta a tippek között, h miképp kell.
Pedig sima oldalsó gombos mentést csináltam már jó páratD e azok után sosem adta be.
:R még1szer!

[ Szerkesztve ]

(#2690) jlaci74


jlaci74
tag

Srácok, itt is megkérdezem :
aki mostanában rendelt ( és átvett készüléket ) a Samsung E-store-ból ( tehát nem ses.hu ) az mennyi idő alatt kapta meg?
Vasárnap rendeltem de a samsung fiókomban még a rendelésemnek sincs nyoma, nemhogy a várható szállításnak...

(#2691) lala666 válasza jlaci74 (#2690) üzenetére


lala666
senior tag

Én tévét és telót is rendeltem 5 napon belül megjöttek.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2692) thomas92 válasza jlaci74 (#2690) üzenetére


thomas92
aktív tag

én csak kiegészítőket rendeltem ugyan, de szintén 5 napon belül megérkezett minden

(#2693) cosworth válasza jlaci74 (#2690) üzenetére


cosworth
csendes tag

Én 07.19-én rendeltem egy S22-t, azt írták 2-5 munkanap a várható kiszállítás, de a rendelés visszaigazolásán kívül még semmi nem történt...

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#2694) Talib21 válasza jlaci74 (#2690) üzenetére


Talib21
tag

Szia, én 15-én rendeltem s22-őt, és most hétfőn, 25-én jött meg.

(#2695) Meridius11 válasza fege87 (#2684) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Tippre ez azért lehet, mert a Google alapján az S22-nek alacsonyabb a rekeszértéke (F/1.8 vs F/2.4), ezáltal szűkebb a fókusztartomány is. Fizika, szoftveresen ezzel nem fogsz tudni csinálni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2696) w.miki


w.miki
veterán

Most mennyi a legolcsóbb S22? Mennyire lehet levinni a Samsung oldalán, kuponokkal?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2697) kp78


kp78
addikt

Tudom, h elég nagy szentségtörés (lenne), de rá lehet vhogy varázsolni egy S22-re (működőképesen) a Huawei cloud-ot? :U
Vhogy jó lenne elérni, h egy ideig a HMS-es P40 Pro adatai szinkronizálhatóak legyenek egy S22-vel.
OneDrive premium P40Pro-n a play store miatt nem megy.
:R

(#2698) Talib21 válasza w.miki (#2696) üzenetére


Talib21
tag

Ahogy nézem most csak egy 10 százalékos kupont fogad el, ha beírok másikat törli az előzőt. Így 301. 000 Ft körül van. Azért a múltkori 186. 000 Ft-os ár jobb vétel volt :)

(#2699) thomas92


thomas92
aktív tag

Meg is érkezett az augusztusi biztonsági frissítés.

(#2700) vicze válasza thomas92 (#2699) üzenetére


vicze
félisten

Még nincs augusztus. :P

Szerk: Na tessék most települ. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.