Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) sssent válasza mobilos9999 (#2500) üzenetére


sssent
senior tag

Igazából elképzelésem sincs, hogy mégis mit akarsz beállítani, de az biztos, hogy nem fog sikerülni. A fring nem egy önálló szolgáltatás, csak közvetítő szerepet játszik a megadott szolgáltatások (skype és tsai) felé, vagyis amíg azok nem biztosítják az ingyenes hívás lehetőségét egy adott irányba, addig te abban az irányban nem fogsz a fring-gel ingyen telefonálni.

(#2502) enddav válasza sssent (#2501) üzenetére


enddav
aktív tag

Kössz, hogy ezt leírtad, mert én sem értem, hogy mi az istent akar még beállítani!? :F Max akkor lehet vezetékest ingyen hívni vele, ha beállítja a SIP-et, de nekem az nem sikerült így én a truphone nevű progit használom erre. :)

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2503) enddav válasza sssent (#2501) üzenetére


enddav
aktív tag

Jha meg a másik, lehet hogy azért tűnnek el a telómról a letöltött E-mail-ek, mert POP3-mat használok? Ha IMAP-ot használnék, akkor megmaradnának, vagy ennek semmi köze egymáshoz? :F

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2504) sssent válasza enddav (#2503) üzenetére


sssent
senior tag

GMail, ugye? Mert akkor: Settings > Forwarding and POP/IMAP > POP Download > 2. When messages are accessed with POP: keep GMail's copy in the Inbox, és nem törlődnek a leveleid. Gondolom magyar megfelelője is van, azt én most lusta vagyok megnézni.

Amúgy a POP3 eredendően egy ilyen letöltögetős, az IMAP ezzel szemben egy lényegesen szofisztikáltabb szinkronizálgatós protokoll.

Szerk.: előbb jár a szám, mint eljutnának a csöppet lefáradt fejembe a gondolataid. Szóval a fenti igazából azt oldja meg, hogy a szerveren megmaradjanak a letöltött leveleid. Nem használok sehol POP3-mat, így hirtelen nem tudom, hogy a telefonodnak meg kéne-e őriznie a letöltött leveleket (bár én is azt várnám tőle). Mivel IMAP-pal mindig szinkronizál, ezért úgy biztosan megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#2505) danaudio válasza enddav (#2494) üzenetére


danaudio
aktív tag

woah...csoda, sikerült belépnem fringbe, de elég kamu módon...össze vissza irogattam mindent passwordhoz meg névhez, már épp elegem volt, amikor egyszercsak továbbment...ami azért is érdekes mert nemtudom mitől jobb a sdfgshda név a sjfihsdfjh-nál....nademind1...ez is jó bugos

(#2506) childboy


childboy
tag

A weben kell regiznia fring-re?

Tehát ha van Skype regem is, akkor lehet Free telefonálni?

(#2507) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok,

tudom semmi perc alatt lehet felrakni automata billentyűzárat, de sokan mondták itt a fórumon, hogy van benne alapból ... csak én nem találom és ez idegesít

hol és hogyan lehet aktiválni a menüben? mert én nem találom sehol!! :F

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2508) enddav válasza Antonio (#2507) üzenetére


enddav
aktív tag

Eszközök-beállítások-általános-biztonság-telefon és SIM kártya-itt 3-mat, 4-et lépsz lefele és megtalálod

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2509) enddav válasza childboy (#2506) üzenetére


enddav
aktív tag

A fringen belül kell regizni! Igen, ha van Skype accountod, akkor a Skypeos haverjaidat ingyen hívgatod!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2510) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!

Olyan gondom van, hogy usb módban nem tudom az adatátvitelt használni, mert kiirja hogy a memóriakártyát más alkalmazás használja.
De nem használja semmi! Task manager-el lelőttem mindent, és mégsem tudok csatlakozni. Újraindítás sem segített.
Van valakinek ötlete a probléma megoldására?

ˣ

(#2511) Joe bácsi válasza tuzpenge (#2510) üzenetére


Joe bácsi
őstag

NEM bugos! Ez ILYEN!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2512) enddav válasza Joe bácsi (#2511) üzenetére


enddav
aktív tag

Ki mondta hogy bugos? Néha kicsit értelmetlenek a válaszaid!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2513) peredit


peredit
csendes tag

Sziasztok,

Nem boldogulok a gmail baállítással(POP3)...

Tudom, hogy google, de nem találtam semmi okosat, valaki segítene, illetve a csatlakozási hiba üzenetemre sem érkezett reagálás...

??????????

Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2514) Antonio válasza enddav (#2508) üzenetére


Antonio
senior tag

ez okés thx

viszont azt vettem észre, hogy automatice csak akkor kapcsolódik be a bill.zár, ha kivagyok lépve minden menüből/programból, tehát "asztalon" vagyok. Teszemazt épp telefonálás után (névjegyzékben)vagyok/maradtam vagy sms írás közben, vagy akármilyen alkalamzásban menüben vagyok nem aktiválódik ez a funkció. ez általános vagy csak nekem csinálja? (ill nem csinálja) :F

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2515) enddav válasza peredit (#2513) üzenetére


enddav
aktív tag

Először is a Gmail fiókodon belül a Beállítások-Átirányítás és POP/IMAP-on belül engedélyezd a POP letöltést! Aztán kövesd az itt leírtakat: http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=78887&topic=12814
Ez IMAP-ra vonatkozik, de ha jól emlékszem, akkor én ez alapján POP3-mat is be tudtam állítani. De amúgy én pont ma váltottam POP3-ról IMAP-ra és szerintem utóbbi jobb, legalábbis nekem jobban tetszik!

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2516) sssent válasza peredit (#2513) üzenetére


sssent
senior tag

Google első találat, amiben csupa okos dolog található a gmail beállításairól.

A csatlakozási hiba normális lehet mélygarázsban, liftben, vagy mondjuk a semmi közepén, ahol nincs térerő. Máshol nem normális, ez esetben vidd szervizbe a telefont!

Google első találat, amiben még az írásjelek használatáról is találhatsz okosakat.

A fenti keresőkifejezéseket természetesen sok-sok éves szakmai tapasztalat birtokában végzett hosszas, megfeszített kutatómunka eredményeként sikerült megtalálnom. Erre rajtam kívül valóban csak nagyon kevesek lehetnek képesek.

(#2517) Joe bácsi válasza Antonio (#2514) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ezt most KOMOLYAN kérdezed??? EGYÉRTELMŰ, h. ha benne vagy vmi menüben akkor nem fog neked a bil. zár aktiválódni. LOGIKUS, h. csak akkor fog, ha a főkijelzőn vagy.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2518) Joe bácsi válasza enddav (#2512) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Csak előre gondolkozok, mielőtt vki írná, h. bugos!!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2519) danaudio válasza Joe bácsi (#2518) üzenetére


danaudio
aktív tag

igen, ez bug! nekem a 256-os t-mobile-os kártyánál minden alkalommal kiírta ezt, újraindítottam, akkor elsőre megint kiírja, majd ha arra mész, hogy ismét, akkor jó lesz.
de most itt a reklám helye :D...amióta 4 GB sandisk microSDHC kártyát használom, egyszersem fordult elő ez, pedig megvan már 1 hónapja, és sokkal gyorsabban bootol be a teló is...

(#2520) mobilos9999 válasza sssent (#2501) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

Nos, eddig még nem sikerült beállítani. De hogy ne sikerülne előbb-utóbb, azt kétlem. Elég, ha megnézed a fring szolgáltatásai közt a SIP pontot. Bármilyen sip kezelését engedélyezi, úgyhogy az esélyek meglehetősen jók.

(#2521) peredit válasza sssent (#2516) üzenetére


peredit
csendes tag

A helyesírásért miért kaptam????????

Egyébként a választ köszönöm!!!

(#2522) mobilos9999 válasza enddav (#2502) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

A truphone-t szívesen kipróbálnám. Honnan tölthető le?

Köszi!

(#2523) adamsys válasza peredit (#2521) üzenetére


adamsys
tag

A helyesírásért miért kaptam????????

Nekem van egy tippem... :U

"And now for something completely different!"

(#2524) Viktor0610 válasza peredit (#2521) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert sok mondatvégi írásjelet használsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ami szükségtelen és zavaró!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :U

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2525) danaudio


danaudio
aktív tag

király a fórum :D
csupa dráma és fordulat, mindenki olt mindenkit : D : D

(#2526) tuzpenge válasza danaudio (#2519) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én akárhányszor próbálkozom soha nem tud adatátviteli módot.
Nem tudom mi lehet vele. Jó lenne már egy új szoft, de a "tisztelt" nokia nem kapkodja el.
Hogy tudnám ezt valahogy megoldani? Szükségem lenne erre az adatátviteli funkcióra. Hogy egy ennyire alapvető funkció ne működjön egy ilyen kaliberű telóban. Elég nagy égés a nokiának.

ˣ

(#2527) Symbio válasza tuzpenge (#2526) üzenetére


Symbio
senior tag

Lehet, hogy én nem értem a problémádat, de a sima USB adatátvitel nem működik?

(#2528) childboy


childboy
tag

Van ehhez a telefonhoz működő képlopó? Mert amit próbáltam, egyik sem akar települni..

(#2529) mobilos9999 válasza enddav (#2509) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

A truphone nem fogadja el a mobilszámomat. Jó lenne valahonnan közvetlenül letölteni a programot.
De az nem ingyenes, csak olcsó, jól látom?
Mondjuk a sip sem ingyenes, de minimális összegű keret kell csak hozzá, és az ingyenes számokért nem számít fel más díjat.

(#2530) enddav válasza mobilos9999 (#2529) üzenetére


enddav
aktív tag

Akkor te csinálsz valamit rosszul, mert nekem elfogadta egyből! Vezetékesre ingyenes, mobilra meg alapból kapsz 2dolcsit, ha elfogy, akkor fel is lehet tölteni az egyenleged! Jah és innen töltheted le a progit: http://www.truphone.com/download_home/ De szerintem ezt nem lett volna nehéz megtalálni! :(((

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2531) iptv


iptv
csendes tag

Sziasztok,

az E51-ben a radioadasok csak monoban jonnek be? Vettem egy egyszeru atalakito dugot 3.5rol 2.5-os jack dugora. Amikor beledugom a sajat fulesemet, akkor csak az egyik oldal szol. A telohoz adott fulesben meg mindketto ....

Bocs, ha alap a kerdes, kezdo vagyok...

(#2532) Viktor0610 válasza iptv (#2531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg a két fülhallgató "lábkiosztását". A csatlakozón hány fekete "gyűrű" van, és azok h. helyezkednek el egymáshoz képest.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2533) tuzpenge válasza Symbio (#2527) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igy van!
Kiírja, hogy a memóriakártyát más alkalmazás használja ezért nem lehet adatátvitelt csinálni.

ˣ

(#2534) angelus7ster


angelus7ster
csendes tag

valaki tud segiteni a szignozásba?

(#2535) Viktor0610 válasza angelus7ster (#2534) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a kereső. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2536) nope válasza Joe bácsi (#2517) üzenetére


nope
tag

Látom, formában vagy. Vannak telefonok (NEM Nokiák), amelyek képesek billentyűzárat aktiválni menüből, névjegyzékből, stb.
A Nokiának van/volt sok apró hiányossága, amelyek miatt 2110i után csak egy S60 tudott újra Nokia-felhasználóvá tenni. Úgyhogy Antonio KOMOLYAN kérdezte, és NEM EGYÉRTELMŰ, amit írtál. És végképp nem LOGIKUS ilyen hiányos ismerettel kinyilatkoztatni valamit.

nope

(#2537) Antonio válasza Joe bácsi (#2517) üzenetére


Antonio
senior tag

hát ezt KOMOLYAN mondom, és az a szomorú és INLOGIKUS (sztem) hogy csak akkor automatikus ha kiléptem alkalmazásból! Mert ha teszem azt már kiléptem alkalmazásból akkor onnan kb ugynakkora munka (2 gomb megnyom) hogy rögtön le is zárjam, akkor meg már minek az automatika?

Ez kb olyan mintha olyan központi zár lenne a kocsin hogyha a 3 ajtót bezárod egymás utám akkor a 4.et magátol bezárja (huha de nagy segítség :) )

Nem tudom miért nem lenne logikus hogy akármilyen menüből vagy programból ha valami miatt abbamarad a művelet (csengettek, szól másik telefon, barátnő stb) és ottmarad a telefon magában bekapcs billentyűzár (előre meghat idő után) + netán alaphelyzetbe kapcsol. ? XXI. század ...

amúgy 1000 éves (na jó csak 5-6) simens MT50 -em bárhonnan bekapcsolódott (mivel más telefonom nem volt nem tudom a többiek mit csinálnak ez ügyben én ezt szoktam meg) a billentyűzár, sztem az -lenne- a LOGIKUS azért AUTOMATA!. És mertem feltételezni hogy egy mai telefonnál pláne okostelefonnak ez alap alap...

De ez legyen az E51 legnagyobb baja :)

bár azért egy marharépát feldugnék a tervező programozók hátsó fertájába hogy kicsit gondolkodjanak ... ilyen apró hibáknak nem szabadna létezniük hogy szinte tökéletes telefonnál ... (ez olyan mintha S-mercibe nem lenne tempomat)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2538) danaudio válasza Antonio (#2537) üzenetére


danaudio
aktív tag

na már csak az kéne hogy alaphelyzetbe is kapcsoljon...nem értem mitől olyan nehéz megnyomni a házikó gombot, és rögtön az alapképernyőn van. Tényleg inkább egy külön programot megnyitnál előtte a billzárnak???

(#2539) danaudio válasza tuzpenge (#2533) üzenetére


danaudio
aktív tag

formatáld a memkártyát, és 99% hogy utána jól fog működni, csak újra kell telepíteni mindent a kártyára...de az annyira nem nagy ügy...

(#2540) Tyren


Tyren
aktív tag

Minap saját butaságomból történt velem egy baleset: Koliban elment a net, nekem meg sürgősen kellett. OK ott a mobil, 80MB-os havi kere, alig 10 van elhasználva, felmegyek vele (nem először csinálom 6230i-met is sokszor használtam ilyen célra). Alig volt 20-25 perc óra, pár weblap megnézve infókért, e-mail elküldve. Kapcsolat bontása. Számláló megtekinétse a biztonság kedvéért. Lélegzt eláll... Majd 500MB adatforgalmat jelzett(havonta nullázom). A lélgezetem szó szerint elállt, meg elsápadtam, meg minden. Aki tudja, hogy egy ekkora túllépés mennyibe kerül, az szerintem megérti.
A probléma ott volt, hoyg a notin ment egy torrentkliens, és én ezt a nagy sietségben nem vettem észre.
Érdekességképp másnap reggel arra ébredek, hogy jön a T-től az sms, hogy áléptem a 40MB-ot... Az ilyen hirtelen keletkezett összegeket pedig 1-2 napon belül hóközi számla formájában be kell fizetni.
A 6230i adatforgalomszámlálója dinamikus volt, hogyhogy egy ilyen szuper (mert télleg az, nagyon tetszik) telóban csak akkor frissíti, amikor bontom a kapcsolatot.
Remélem tanulságos volt, és ha nem is valószínű, hogy sok ilyen csökkent értelmi képességgel megáldott júzer van itt, mással ez nem fordul elő.

Ha már írtam kérdezek is :D :
Adatforgalom figyelőkkel-korlátozókkal kapcsolatban van valakinek valami tapasztalta? (pl google elsőre egy netlimiter nevűt dobott ki) Van esetleg valami tuti? Mondjuk ami érzékeli, hogy most modemről vok, és csak akkor limitál, vagy mittom én...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#2541) mobilos9999 válasza Tyren (#2540) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

Netmeter.exe

(#2542) mobilos9999 válasza iptv (#2531) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

Off: 6120 adapterrel is mindenképp sztereoban szól...

(#2543) mobilos9999 válasza enddav (#2530) üzenetére


mobilos9999
csendes tag

Te tényleg hülye vagy. Az oldalon, amit szerinted más nem talál meg, ugyanúgy be kell írni a telefonszámot, és ugyanúgy nem ismeri fel. Bár addig nem ér az agyad, be tudom írni helyesen a számomat.
Na mindegy, azóta már úgyis ingyen beszélek fringen.

(#2544) enddav válasza mobilos9999 (#2543) üzenetére


enddav
aktív tag

Letöltötted a progit és küldött sms-t? Mert az a baj hogy nem tudom mit rontottál el! Jah és ne hülyézzél már le légyszi!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2545) Symbio válasza tuzpenge (#2533) üzenetére


Symbio
senior tag

Ez nem telefon hiba, hanem a memkártyáé. Vedd ki és tedd be egy kártyaolvasóba, ha ott müxi, mentsd le, majd formatáld újra a telefonnal, helyre fog jönni. Nálam PC Suite és normál USB módban is tökéletesen működik (NOKIA 2GB). A hozzászólások elején mintha írt volna valaki olyat, hogy valamelyik típust nem kedveli a telefon.

mobilos9999, kicsit visszafoghatnád magad, nem az utcai haverokkal beszélsz :(

[ Szerkesztve ]

(#2546) fogaskerek


fogaskerek
csendes tag

Sziasztok!
Én is csatlakoztam egy hónapja kb. az E51-es klubba, de eddig én csak azt tapazstaltam, hogy kb. 10 féle *.sis kiterjesztésű progik közül csak 1-2-t tudok feltelepíteni? Ez mitől van?
Tudja v.ki?
Egyébként teljesen korrekt a teló! :)
Köszi!

(#2547) Csepy válasza fogaskerek (#2546) üzenetére


Csepy
őstag

Azért, mert nagy a valószínúsége, hogy vagy:

1. régi Symbian-ra íródott .sis-eket akarsz felrakni. Keresd a progik leírásában az "s60v3", vagy a "symbian 9.1 (9.2)" szavakat.

vagy

2. ha minden .sis-ed s60v3-as, előfordulhat, hogy nincsenek szignózva, vagy ugyan szignózva vannak, de a tanúsítvány már lejárt. Ilyenkor, vagy szignózd a progit (úgy tudom, most szünetel az oldal), vagy állítsd vissza a dátudmot a telón fél-egy évvel és így próbálkozz a .sis feltelepítéssel.

Remélem tudtam segíteni.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#2548) Pompi válasza fogaskerek (#2546) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A tanusítványkezelés helyes beállítása is segíthet:

eszközök - telepítések - alkalmazás kezelő - opciók - beállítások:
- szoftvertelepítés - mind
- online tanusítvány ellenőrzés - ki

Feel Good Inc.

(#2549) jana203


jana203
csendes tag

Hali,

Ha mobilról akarok interneten telefonálni (laptop+mobil együttes) mondjuk Skype. Az adatforgalomba mennyit jelent (pl.: 1 óra)?

(#2550) adamsys válasza jana203 (#2549) üzenetére


adamsys
tag

Egy Skype-os fórum szerint a telefonbeszélgetés átlagosan 70 kbps-t használ, azaz percenként olyan 500 Kilobyte-ot eszik. 10 perc 5 MB, 1 óra 30 MB.
Persze ez változhat is, meg lehet hogy más szolgáltatóknál ettől eltérőek lehetnek a számok.

"And now for something completely different!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.