Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) k51 válasza Joe bácsi (#1398) üzenetére


k51
csendes tag

post it? azok a sárga ragacsos irodai cetlik :-))) de amúgy tökmindegy, egy papírdarab.

nézd, te dolgod mit csinálsz, én csak tippet adtam. azzal, hogy beraksz egy papírlapot a hátlap alá, minimálisan megfeszíted a telót és ezzel megszűnik a nyikorgás. ha te szervízbe rohangálsz, az a te dolgod. de lehet, hogy ez másnak nem is megoldás. nekem akkor nem nyikorgott a papírlapos megoldás előtt a plexi sarka, ha kicsit megfeszítettem a telót és úgy nyomtam meg. de ez logikus is.

én úgy tapasztaltam, ha egy csavart baszogatnak egy ilyen kis mütyűrben (mini menetek, stb.) az csak rosszabb lesz, ezért én nem vittem sehová. de mindenki maga dönti el...

(#1402) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Ha a Rendezésre megyek, akkor sem rendezi dátum szerint. :(((

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1403) Joe bácsi válasza k51 (#1401) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De a memo karit akkor sem lehet kivenni. Nem mintha cserélgetni akarnám, de felcsesz.
Más nem írta és TE sem, h. nyikorog. Csak nekem és még 1 embernek.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1404) Joe bácsi válasza Pompi (#1400) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nem bírom kivenni/levenni a háromszöget. Körömollóval játszottam vele. :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1405) k51 válasza Joe bácsi (#1403) üzenetére


k51
csendes tag

A kártya az más tészta. Figyelj, abban igazad van, hogy az elején ki kell mindent hajtani a garanciából. Tényleg nem egy olcsó telefon ez.
Vedd úgy, hogy az adott tippem jó lesz majd 1-2 év múlva vagy ha már nincs garancia :-)

Egyébként az enyém MÁR nem nyikorog... írtam, hogy eddigi nokiáim mind papírlappal a hátlap alatt közelekedtek/nek.

(#1406) Joe bácsi válasza k51 (#1405) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Most próbáltam ki (fehér kis árazó cimkével) és ugyan úgy nyikorog!
A bejövő sms-nél neked sorba rakja?
Nekem a rendezés után sem változik meg a helyzet. :(((

A kártya neked mennyire jön ki? Nekem még a teló síkjáig sem! Hiába kapaszkodok bele a körmömmel a kártya kis peremébe, akkor sem jön ki.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1407) 1010 válasza Pompi (#1400) üzenetére


1010
őstag

én levettem a fóliát meg is karcolódótt a kijelző ahogy kell :)

de majd lecserélem az egész burkolatot feketére abban pedig a kijező is benne lesz akkor

(#1408) danaudio


danaudio
aktív tag

nekem nem volt gondom a kis háromszöggel, kapásból levettem a fóliát...sokkal szebb képe van így, minek takargatni...
Másrészt tokba hordom, tehát nem karcolódik. Van egy kopottas 5 éves samsung, azt is tokba hordtam és egy vékony karc nem volt kijelzőn

(#1409) Pompi válasza 1010 (#1407) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem azt mondtam, hogy a fóliát kell levenni ;)

Feel Good Inc.

(#1410) Zoli329 válasza Pompi (#1400) üzenetére


Zoli329
addikt

Minek levenni? E50-nél megértettem, mert takart, de itt semmit sem takar.

(#1411) Zoli329


Zoli329
addikt

Megnéztem ezt a memkari kiszedés dolgot. Hát tényleg nemkönnyű, nem értem miért kell pluszba alányúlni, itt valamit elszúrtak. Hosszú köröm előnyben.

(#1412) Zoli329 válasza Joe bácsi (#1406) üzenetére


Zoli329
addikt

Nekem rendesen rendezi, nincs ilyen gond. Érdekes mindenesetre

(#1413) Zoli329 válasza Joe bácsi (#1365) üzenetére


Zoli329
addikt

Ott sem nyikorog, kifogtad szerintem. Az elején nekem a # gombot ha nyomtam, az recsegett picit, de most megszűnt, szerintem a hátlap volt rosszul rajta.

(#1414) enddav


enddav
aktív tag

Én is levettem egybő a fóliát,minek fityegjen ott. Meg én a zsebembe hordom és ha bemegy alá a por meg ez-az akkor attól karcolódik össze.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1415) enddav válasza Joe bácsi (#1406) üzenetére


enddav
aktív tag

Joe te egyáltalán vmi jót tudsz mondani erről a telórol, mer sztem így semmi értelme h ezt a telót használd! Te is csak ideges vagy,inkább add el sztem :D

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1416) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Mesterek, segítség kellene!

Van az előző telómon (6230i) egy olyan nevű csengőhang, hogy bee.nrt, ami kellene nekem mert jó hangosan ugat, és szükségem van rá egy bizonyos csoporthoz.
A lényeg hogy nem tudom lementeni, átküldeni, mert jogvédett.
Hogy tudnám ezt áthidalni, esetleg valakinek megvan, mert elküldhetné nekem a tuzpenge@gmail.com cimre.

Köszönöm!

ˣ

(#1417) Pompi válasza tuzpenge (#1416) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Google. Első találat.

Feel Good Inc.

(#1418) Joe bácsi válasza enddav (#1415) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Igen, a WIFIT! :))
Hát elég nagy rá az esély, h. el is adom. De még próbálok barátkozni vele, hátha összemelegszünk. :DD

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1419) detri


detri
aktív tag

Sziasztok, kicsit utánanéztem ennek a 3napos csere dolognak. A fogyasztóvédelem oldalán a fórumon válaszolt arra a kérdésre vki, hogy tényleg létezik-e olyan törvény, hogy szó nélkül vissza kell vennie az eladónak:
"Létezett, de már nem. Most valahogy így néz ki: 3 munkanapon belül lehetőséged van cserét vagy ha nem lehetséges, visszavásárlást kérni, de csak ha meghibásodott, és csak ha jótállás van rá. Ez mindössze annyi előnyt jelent a jótállás későbbi, 3 napon túli részével szemben, hogy nem vagy köteles megvárni a javítást."

Tehát ott vagyunk, hogy mondhatja nekem az eladó, hogy haggyukmá' nyikorog, oszt'?
Egyébként most vettem észre, hogy az enyém pixelhibás is. Pixelhibára vonatkozóan van vmi vállalt gari?

üdv,
d.

(#1420) Joe bácsi válasza Zoli329 (#1411) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én alá sem tudok nyúlni? És ki sem jön a teló síkjáig. Szemöldök csipesz nem fér alá.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1421) tuzpenge válasza Pompi (#1417) üzenetére


tuzpenge
őstag

Thx. ;)
Köszi a segítséget, délután meglesem, mert most sietek :).

ˣ

(#1422) fmatyi válasza detri (#1419) üzenetére


fmatyi
csendes tag

Eddig csak olvasgattam, de van itt pár dolog, ami miatt muszáj hozzászólnom:

detri: mi lenne, ha az önmagad stresszelése helyett fognád azt a nyamvadt telefont visszavinnéd? Vagy legalább odatelefonálnál?

(#1423) fmatyi válasza Joe bácsi (#1420) üzenetére


fmatyi
csendes tag

bácsi: nem nem fog kijönni a telefon síkjáig sosem. Ráadásul a microsd kártyáknak kicsi a pereme.
Ugye fogod és egy fogpiszkálóval benyomod a kártyát, amíg ki nem ugrik egy kicsit. Ha kijött egy picit, akkor a fogpiszkálóval a pereménél fogva ki tudod húzni.
Körző is használható.

(#1424) fmatyi


fmatyi
csendes tag

Nyikorgásról úgy általában:
Eddig kétszer vittem vissza három napon belül.
A második visszavitelnél a teljes készletet átnéztem a boltban (~10 telefon) és a legkevésbé nyikorgósat vittem el. Ez is nyikorog a plexi aljánál, illetve az akkufedél sem atomstabil.
Az akkufedél és a nyikrogás problémának nagy részét a már ismertetett öntapadós cetlis megoldással, illetve a csavarok óvatos meghúzásával sikerült orvosolni. Most jó.

Sok kérdésre általános tanács: tessék elolvasni a használati utasítást. Egészen sok dolog egészen értelmesen le van írva!

(#1425) Joe bácsi válasza fmatyi (#1423) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:R Kössz! Majdnem úgy csináltam ahogy tanácsoltad. Csak annyi, h. alányúltam a fogpiszkálóval és felülről meg a körmömmel belkapaszkodtam és nagy nehezen kijött. :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1426) fmatyi


fmatyi
csendes tag

Ja, még1:

a 4-8GB micro SD kártyákkal is működik a szerkezet.
A probléma onnan ered, ha jól sejtem, hogy a szabványos 4-6-8GB -s microSD kártyákat SDHC (high capacity) hívják. Ez egy külön logó. A nokia meg nem használja az sdhc logót, csak az sd-t. De ettől függetlenül működik.
Tesztelve: Kingston 4-6-8GB uSDHC kártáykkal.

(#1427) detri válasza fmatyi (#1422) üzenetére


detri
aktív tag

Most épp oda készülök. De ha 10-ből 10 nyikorgott neked, akkor lehet, h felesleges ezen pörögnöm.

(#1428) fmatyi válasza detri (#1427) üzenetére


fmatyi
csendes tag

Valamelyik nagyon nyekergett (még a billentyűzet is) - valamelyik kevésbé.
Volt már egy pár nokiám - de csak a 6250, 5140, 5500 esetében nem kellet papírfecniznem.
Hát ez ilyen.

(#1429) Joe bácsi válasza detri (#1427) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én délután viszem be Nokiába, már csak a nyikorgás a baja. A többi megoldódott. beszéltem velük telefonon és mondta a srác, h. megnézi mit lehet vele csinálni.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1430) Joe bácsi válasza k51 (#1401) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ha van már rá gari akkor miért ne vigyem szervízbe. Nem véletlenül vettem direkt gyári garival. Minek az új autóra pl. akkor gari, ha nem is viszi el az ember szervízbe, ha baja van?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1431) detri válasza fmatyi (#1428) üzenetére


detri
aktív tag

Hát ez beszarás. Nekem még egy nokia sem nyekergett, igaz csak komolytalan készülékeim voltak (kivéve mondjuk a 6230i).

(#1432) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

BT-on átküldtem egy csengőhangot a telóra, berakta a Bejövő sms-ek közé. Onnan nem tudom átrakni pl. a memo kártyára, csak a Saját mappába. De a Saját mappából meg csak a Bejövő sms-ekbe tudom visszarakni. :F

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1433) danaudio


danaudio
aktív tag

nemtom milyen készülékeket fogtatok ki de nekem sehol nem nyekereg, totál sehol...nem is nyekergett...hátlap is atomstabil, szerintem gáz a post it-es megoldás...ahoz túl drága a telefon, ennyi pénzért rakják már össze rendesen...

Igen, tudom hogy már megszűnt a mindenhol érvényes 3 napon belül... dolog, de egy csomó helyen még mindig érvényes...pl ha a szolgáltatóknál veszed...

(#1434) Joe bácsi válasza Pompi (#1417) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nem támogatja a teló a formátumot.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1435) asadasad22 válasza fmatyi (#1426) üzenetére


asadasad22
őstag

Tuti ez? 4 gigát írnak maximumnak mindenhol.

(#1436) tuzpenge válasza Pompi (#1417) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ahogy előttem is mondták, nem használható!
Esetleg valami más lehetőség?

ˣ

(#1437) nike_ válasza tuzpenge (#1436) üzenetére


nike_
addikt

Válassz magadnak egy u.oan csengőhangot, csak mp3-ba. Mondjuk írd be Google-be hogy dog bark ringtone vagy mittomén. :F

(#1438) tv51


tv51
csendes tag

sziasztok,

egy hete van meg a telefonom, elegedett vagyok vele, 6230rol valtottam. pc nelkul athuzta kontaktokat meg a naptarat az e51. tetszik a figyelmezteto led a tetejen, tetszik, h kicsit rezzen mikor bekapcsolom, tetszik a fenyero szabalyozas, jol szol a kihangosito, 4gb kingston sdhc (ami valoban nehezen jon ki), a nokias online radio progi nevfeloldasa is mukodik

kerdesek:
a legfontosabb:
- tegnap vettem 1 blumax gps -t ( )es mukodik tomtommal + egy javas trackerrel, de a gyari smart2go-val nem, meg a googlemaps alkalmazassal sem (nem ismeri fel). BT 2.0 elvileg.

ötlet???

ha vkinek ilyen gps-e van az irjon lecci!

- smile-kat hogy tudok smsben irni, van ra vmi kiegeszites?
- az usb kabelen keresztul 0.8 MB/s az irasi sebesseg ha a telefonban van memkartya, mig kartyaolvasoval 6.8 MB/s, miert?

kicsit off: 6301 nem tudjatok mikor jon (elvileg 2007Q4)?

koszi,

tv

(#1439) nike_ válasza tv51 (#1438) üzenetére


nike_
addikt

Smiley-t én a 6120c-n nem tudok írni.:( Csak ugye a kódját, de ha nem jeleníti meg arcként, semmi értelme.

(#1440) tv51 válasza nike_ (#1439) üzenetére


tv51
csendes tag

nekem eleg lenne a hagyomanyos karakteres smile (mint sok s40es nokiaban..), csak ne nekem kelljen osszerakni a harom karakterbol...

(#1441) nike_ válasza tv51 (#1440) üzenetére


nike_
addikt

Nekem csak úgy lehet.:(

(#1442) mrlan


mrlan
tag

ténleg... egy kérdésem lenne. A 4gigás kártyval nem lassult le a telefon? :U mert nekem azt mondták hogy vegyek hozzá 2gigást mert azzal nem lassú :F

Mr. LAN

(#1443) nike_ válasza mrlan (#1442) üzenetére


nike_
addikt

A 2 gigással tuti nem lassul. Nekem már 4GB sok lenne.:)

(#1444) tuzpenge válasza tv51 (#1438) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pont ilyet akarok én is venni?
A tomtom könnyen felment? A nokiaprogramok leírása alapján csináltad?

ˣ

(#1445) tv51 válasza tuzpenge (#1444) üzenetére


tv51
csendes tag

tomtom nagyon konnyen felment, nagyon gyorsan felismeri a gps-t, csak neha forgatja allohelyzetben.. file melle volt csomagolva egy txt, az alapjan csinaltam.

(#1446) adamsys válasza tv51 (#1440) üzenetére


adamsys
tag

Gondolom pont ugyanazért nem lehet szmájlit beszúrni, mint amiért játék se nagyon van a telefonon gyárilag (legalábbis az enyémen nem volt): mert ez a telefon nem az a "szmájlis-sms író" rétegnek van szánva, hanem inkább annak a kategóriának, ahol a sok bizniszmen maximum annyira használja az sms-t, mint szolgáltatást, hogy megírja: "késni fogok 10 percet a meetingről." Többre nem. Tehát ennek ideológiai okai lehetnek, és nem technikai. Mindenesetre nekem is hiányoznak a szmájlik. :(
Annyi segítség azért van, hogy a szimbólumok beszúrásakor a legutóbb használt jelek a sor elejére ugranak, nem kell végigbogarászni a táblázatot minden alkalommal.

"And now for something completely different!"

(#1447) Atlantis válasza adamsys (#1446) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez elég gyenge kifogás. Egy üzletembernek is van hangulata és még ők is tudhatják, hogy egy kép többet ér 100 szónál.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1448) mrlan


mrlan
tag

hát ja... a múgy még várom a tapasztalatokat 4gigás kártya ügyben hoggy alssul e a teló tőle. :R

Mr. LAN

(#1449) fmatyi válasza mrlan (#1442) üzenetére


fmatyi
csendes tag

Nem lassabb a 4gigás kártáyval, mint kártya nélkül.

Smiley: ez üzleti telefon. (E széria) Ezért nincs. Játékok sem.

(#1450) mrlan


mrlan
tag

köszi! :R akkor próbálok szerezni 4gigásat :))

Mr. LAN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.