Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) 1010 válasza Viktor0610 (#2700) üzenetére


1010
őstag

ha megtörténik titeket foglak elsőként értesíteni

(#2702) Szoki


Szoki
csendes tag

Hi,

valaki használt már E51-hez bluetooth-os GPS vevőt? Tapasztalat?

Üdv.

(#2703) 1010 válasza Szoki (#2702) üzenetére


1010
őstag

sirf star 3masat vegyél 15-20ért már kapsz jókat
meg kerits hozzá térkép programot
pl garmin
mert a nokia maps nem valmi részletes

persze nekem sokan sírtak
jaaj de kicsi a kijelző
egyáltalán nem kicsi,veztés közbe ugyis az utat figyeled és csak hallgatod merre menj
gyalogosan meg lehet bámulni ha valki azt szereti hogy mm pontosan másodpercenként felméri a tengerszitn feletti magasságát :((

[ Szerkesztve ]

(#2704) Bucy válasza Szoki (#2702) üzenetére


Bucy
aktív tag

Én eddig BT-338 és BT-308-al próbáltam tökéletesen működik a kommunikáció.
GPS szempontból én is valamilyen SiRF Star III-asat ajánlanék.
Programok közül a TomTom és a Garmin is jó szerintem, próbáltam mind2öt.
A garmin mellett nálam most a túristautak telepíthetősége szól, ellene a bosszantó hiba amire feljebb keresem a választ.

(#2705) nope válasza Bucy (#2704) üzenetére


nope
tag

A Garmin mellett szól még a M.o.-i 100%-os lefedettség, míg a Tomtom csak kb. 40%. A hiba valóban bosszantó, de kezelhető.
Ajánlom hozzá a Nokia GPS vevőjét, az is Sirf III-as, és van két nagy előnye: Nokia aksival működik, és a Nokia töltővel tölthető (az E51-es töltő jó hozzá).

(#2706) nope válasza 1010 (#2698) üzenetére


nope
tag

Akár komoly, akár nem, az aranyozásról:
Kisipari körülmények között csak 24 karátos aranyozást lehet összehozni (azt sem egyből acélra, előtte kell egyéb bevonat, pl. réz vagy nikkel), aminek a kopásállósága elég gyenge, egy mindennapos használatra szánt telefon esetén fél évet se adok neki.

"Ipari", kopásállóbb aranyozás (ami pl. gagyibb órákon, ékszereken található) az nem 24 karátos, hanem valamilyen ötvözött arany bevonat, csak ehhez mindenféle mérkező vegyszerek szükségesek (pl. cián), ezért ilyent akárki nen csinálhat, M.o.-on pl. senki.
Ugyancsak fontos az aranyozás vastagsága, amit mikronban mérnek. A legolcsóbb/legvékonyabb pár mikron, ezek élettartama minimális. Még márkás óráknál is előfordul 5 mikronnyi aranyozás, azokat is szépen lenyalja az ingujj dörzsölése 4-5 év folyamatos használat után. A régi ruszki órák (Poljot, Wostok) aranyozása 20 mikronos volt, a mai napig bírják, még polírozni is lehet kicsit. Persze ezek sem a 24 karátos home-made bevonatok.

nope

[ Szerkesztve ]

(#2707) Bucy válasza nope (#2705) üzenetére


Bucy
aktív tag

A TomTom-ot a 680.1466-os térképpel használom, igaz nem mentem vele túl sokat, de a lefedettséget hiányát nagyobb településeken nem éreztem, de ettől még tény.
A Nokiát én is ajánlottam már ismerősnek, de még nem vette meg így nem tudtam tesztelni.
A hiba valóban bosszantó, de kezelhető. Ezt kifejtenéd?

(#2708) nope válasza Bucy (#2707) üzenetére


nope
tag

"A hiba valóban bosszantó, de kezelhető. Ezt kifejtenéd?"

Korábban már többször volt róla szó, de röviden:
A Garmin XT része, hogy SMS-ben el tudod küldeni a pozíciódat, illetve SMS-ben tudsz ilyent fogadni (peerpoints). Ehhez egy kis program állandóan fut a háttérben (tsrautostart.exe process).
Néhány telefonon, jellemzően amelyiken nincs dedikált shift gomb (E51-es is ilyen, #-re integrálták a funkciót), olyan hibát okoz, mintha beragadna a #. Azaz pl. SMS írás közben jobbra-balra akarsz mozogni, de nem a kurzort viszi, hanem kijelölés módban van, mintha a # és kurzor mozgatás lenne együtt.
A programot nem lehet eltávolítani, illetve ha kilövöd (erre a Best Taskman progi a legalkalmasabb), ki-bekapcsoláskor, üzemmódváltáskor, Garmin indításakor újra elindul.
Én ritkán írok sms-t, tehát előtte Best taskman, process kilő, és úgy tudok csak írni, de ennyi kellemetlenség nekem még belefér, cserébe a zsebemben van Európa teljes utcaszintű térképe (2 Gb-on elfér). Ha meg nagyon zavarna, csak ki kell venni a memóriakártyát, és no Garmin, no problem.
Eddig PDA-IGO páros volt, mióta megvan az E51, elő se vettem.

nope

(#2709) nope


nope
tag

Volt időm kicsit visszaolvasgatni, azért volna egy személyes véleményem:
Ez a telefon Nokia "E", azaz üzleti telefon. Tehát az elsődleges célközönség szempontjai között NEM szerepel a következő: hifi minőségű fülhallgató, nagy felbontású "kamera", SMS smiley, játékok és egyéb, esetleg más Nokia telefonoknál fellelhető szolgáltatások. Aki ilyen csecsebecsékre vágyik, azok számára is készített a Nokia néhány rettenetet, N szériában lehet keresgélni (gondolom).
szvsz!

nope

(#2710) 1010 válasza nope (#2706) üzenetére


1010
őstag

:((( pedig annyira jó lett volna

(#2711) 1010 válasza nope (#2709) üzenetére


1010
őstag

sztem itt a legtöbben apuci telefonját
nyulták le egy hétvégére
és akkor hiányzott a 60megapixeles kamera

sajnos ma magyaroszágon a legtöbben nem úgy vesznek telefont hogy mire van szükségem
hanem legyen drága és a hozzá nem értők ámuljanak

[ Szerkesztve ]

(#2712) Balou válasza Bucy (#2704) üzenetére


Balou
csendes tag

Ez engem is bosszantott, de azt hiszem megtaláltam a megoldást. A Kijelző beállításoknál állítsd a Backlight Override-ot "Mindig bekapcsolva"-ra. Így működni fog.

(#2713) Bucy válasza nope (#2708) üzenetére


Bucy
aktív tag

Kösz a hasznos infókat.
Olvastam pedig a topikot és most rá is kerestem,de nem találtam.
Ez a task kilövés megoldja képernyővédős problémát is? Én nem látom át hogyan.

(#2714) Bucy válasza Balou (#2712) üzenetére


Bucy
aktív tag

Kösz, ezt kipróbálom.

(#2715) Szoki válasza 1010 (#2703) üzenetére


Szoki
csendes tag

Ok, köszi az infokat...

Üdv.

(#2716) nope válasza Bucy (#2713) üzenetére


nope
tag

Leírtam a problémát, és a megoldását is. Bármi más problémád van, független a Garmintól.

nope

(#2717) eldiablo válasza 1010 (#2711) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mamár 7.-es gyerekek N95-el rohangálnak. :((( Vagy volt egy olyan is amikor egy kb.14 éves srác 6110 Navigatorral vagizott a buszon a haverjainak. :(( Képzelem mennyit navigál vele...

(#2718) pengemetal válasza Szoki (#2715) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Hi!

Nekem Sirf III-as Blumax vevőm van (akciosan 12000 Ft volt) Tom-Tommal hasznalom, teljesen meg vagyok vele elégedve, bár valahol olvastam, hogy a Garminnal szarakodott...Ja és adtak hozzá 1 autós és 1 hálozati töltőt ami e51 kompatibilis!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2720) Bucy válasza Balou (#2712) üzenetére


Bucy
aktív tag

Mivel pont el kellett ugranom valahova, kipróbáltam és működik, köszi, adom is tovább az infót. :)

(#2721) atosz válasza atosz (#2444) üzenetére


atosz
őstag

Persze amikor nagyon kellett volna egyáltalán nem ment, se kábellel se BT-on. Agyamra megy ez a szar. Egyik este ment, aztán a másik napon már nem.

Valaki elmondaná mit kellene csinálni hogy menjen rendben BT-n a net? Már több órát szarakodtam vele, mindent újratelepítettem de nem működik!

(#2722) amol válasza danaudio (#2682) üzenetére


amol
addikt

eléggé le van terhelve, kb 200 alkalmazás van feltelepítve...
Mobiltelefonra? Biztos én csinálok valamit rosszul, de nekem a számítógépemen sincs ennyi.
Azt meg kérlek áruld el, miért kell telefonnal torrentezni?

(#2723) amol válasza 1010 (#2696) üzenetére


amol
addikt

Ha komolyan gondoltad ezt a telefon-bearanyozást akkor nincs hozzáfűznivalóm. Méghogy megérdemli. :W

(#2724) 1010 válasza amol (#2723) üzenetére


1010
őstag

már nem mivel kolléga írta mik a nehézségei

de kanadába kiöntenék aranyból a vázat
csak minta kell nekik

(#2725) nope válasza 1010 (#2724) üzenetére


nope
tag

Minta alapján megcsinálja bármelyik normális ötvös Magyarországon is. Mintát venni meg egyszerű, vannak erre bevált módszerek, spéci viaszok, stb. Csak győzd pénzzel :)
A dolog ott kezd értelmetlenné válni, hogy belátható időn belül lecseréled a telefont..

nope

[ Szerkesztve ]

(#2726) 1010 válasza nope (#2725) üzenetére


1010
őstag

én ezzel a telefonnal megvagyok elégedve :U

(#2727) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok mért van az hogy ha világos van elmegy a billentyű világítás?

(#2728) amol válasza Dyno (#2727) üzenetére


amol
addikt

Talán mert világosban nincs rá szükség :U

(#2729) amol válasza 1010 (#2724) üzenetére


amol
addikt

Én magát az ötletet tartom röhejesnek. Sznobizmusnak tartom, de ne bántódj meg.

(#2730) Dyno válasza amol (#2728) üzenetére


Dyno
veterán

Na ne mond erre én is rájöttem nem mindenki hülye ám :DDD és ezt a energia takarékos funkciót nem lehet valahol kiállitani?mert én találtam semmi ilyesmit

(#2731) amol válasza Dyno (#2730) üzenetére


amol
addikt

Sajnos nem lehet kikapcsolni. Egyedül a kijelző fényerejét tudod valamelyest beállítani, de azt is változtatja. Na emiatt zúg sok készülék.

(#2732) Dyno válasza amol (#2731) üzenetére


Dyno
veterán

áááá nekem is jó ám a fülem néztem filmet a telón és én is odatettem fülemhez tényleg zúg de hálaistennek engem nem zavar! viszont ez a billentyű-világítás ez kicsit b.... a csőröm nah mindegy azért köszi :R jóéjt mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#2733) Symbio válasza 1010 (#2724) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem kell olyan messze menni, keress egy fogtechnikus, Nagyon pontos másolatot lehet készíteni szilikon dublirral, az önéstechnológia is megvan és az arany ötvözet is, ami nem kopik (86% Au, 11% Pt...). Persze az ár már más kérdés...

(#2734) enddav válasza 1010 (#2726) üzenetére


enddav
aktív tag

Már bocs, de mintha korábban nem ezt mondtad volna! :"azthiszem én ettől a telefontól rövid úton megszabadulok úgy karcolódik a kijelzője mint a huzat" Na mi van, még sem veszel 3G-s Iphone-t? :DDD :Y

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2735) 1010 válasza enddav (#2734) üzenetére


1010
őstag

nem mert kicseréltem a kijelző védő lapot

iphone emg nem érdekel mert túl nagy
és telefonnak nem jó csak mp3 lejáccó amivel lehet telefonálni

[ Szerkesztve ]

(#2736) nope válasza 1010 (#2726) üzenetére


nope
tag

"én ezzel a telefonnal megvagyok elégedve"

Jó néhány éve én is meg voltam elégedve a Siemens SL45-el, lehetett bele tenni memóriakártyát, mp3-at is tudott lejátszani, csak aztán jött a GPRS, és szép lassan a kukába került. A lényeg, hogy hiába vagy megelégedve most a telefonoddal, pár év alatt elavult lesz, és muszáj váltani, ha akarod használni az új mobil szolgáltatásokat.

(#2737) Dyno


Dyno
veterán

sziasztok nagyon nagy problémám akadt ezzel a telefonnal.....reggel beszéltem vele tökéletes volt kiprobáltam milyen kihangosítás meg ilyenek útána játszottam rajta köbö 5percet aztán pihent egy ideig és most 20perce akartam telefonálni és nem hallottak engem felhivtam mást is ő sem hallott megprobáltam hangfelvételt csinálni nemjött össze az is süket!!volt már valakinek ilyen tapasztalata vagy csak engem szivat ez a szar :F könyörgök help valaki :R már ujraindititottam gyáribeállitásokat is vissza állitottam azsem segített

[ Szerkesztve ]

(#2738) 1010 válasza Dyno (#2737) üzenetére


1010
őstag

nem kapcsoltad ki véletlenül a mikrofont

(#2739) Dyno válasza 1010 (#2738) üzenetére


Dyno
veterán

azt hogy lehet?

(#2740) enddav válasza Dyno (#2739) üzenetére


enddav
aktív tag

A teló jobb oldalán, a két hangerőszabályzó gomb közt lévő kis gombocska az!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2741) Dyno válasza enddav (#2740) üzenetére


Dyno
veterán

nah azt tudom de nincs kikapcsolva a mikrofon mert reggel még jó volt hivás közben is most délután volt már szar egyszerűen ugymond meghalt a mikrofon szerintem bár az a fura ha erősen összenyomom a teló alját akkor hallani valamit belőle amit rámondok diktafonon......szóval van valami ötletetek mi lehet a baja? :R

(#2742) Viktor0610 válasza Dyno (#2741) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel összenyomás után javul meg, gyanúm szerint érintkezési hiba.

Vidd szervizbe.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2743) Dyno válasza Viktor0610 (#2742) üzenetére


Dyno
veterán

Még visszaviszem 3napon belül szóval kicserélik már ügyfélszolgálatot felhívtam :((( csak azt nem értem hogy mitől döglött be nem esett le se semmi fizikai hatás nem érte :O

(#2744) 1010 válasza Dyno (#2743) üzenetére


1010
őstag

van ez így
legjobb nőben is találok hibát

(#2745) Dyno válasza 1010 (#2744) üzenetére


Dyno
veterán

Volt már valakinek hasonló dolog a telóval?most probáltam kuva erősen összenyomtam tökéletes volt de ha eleresztem semmit nem hallok abból amit rádumáltam :(

(#2746) 1010 válasza Dyno (#2745) üzenetére


1010
őstag

holnap vidd vissza és kész
sajnálatos esemény ennyi

(#2747) Dyno válasza 1010 (#2746) üzenetére


Dyno
veterán

remélem a következővel nem lesz ez mert akkor annyi inkább nem kell több.....6288as van egy havernak és már a 3ik teló fél éven elül és már a 3ik is kezd neki szarakodni...remélem nagyon remélem én nem járok igy :(

(#2748) danaudio válasza amol (#2722) üzenetére


danaudio
aktív tag

Biztos én csinálok valamit rosszul...

senki nem csinál semmit rosszul, neked nincs igényed sok programra, nekem van...ennyi.

Azt meg kérlek áruld el, miért kell telefonnal torrentezni?

ugyan az, senki nem mondta hogy kell, és nehogymár magyaráznom kelljen miért (nagyon) hasznos mobilra is...

(#2749) 1010 válasza Dyno (#2747) üzenetére


1010
őstag

azért nálad vannak rosszabak is

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2750) Dyno válasza 1010 (#2749) üzenetére


Dyno
veterán

Enyém is t-mobile-os.....bár ezekszerint akkor nekem érintkezési hibás :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.