Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) wgaborw


wgaborw
tag

El tudná nekem magyarázni valaki, hogy most akkor a Nokia Maps az hogyan működik, mert én terveztem vele útvonalat és csak annyi gondja volt hogy kereste a gps vevőt, de szimulálni tudott rendesen. Nem említette a fizetést, vagy hasonlókat.

(#1852) excali válasza Joe bácsi (#1850) üzenetére


excali
csendes tag

Joe bácsi, milyen vírusírtót és tűzfalat használsz? ingyenes? nokiaprogramok.hu-ról tölttötted le?

előre is köszi

(#1853) Joe bácsi válasza excali (#1852) üzenetére


Joe bácsi
őstag

F-Secure! Benne van minden. Igen onnan. Elméletileg regisztáltam, de a progiban azt írja ki, h. 1 hónapig ingyenes. Pedig a nokiaprogramok oldalon ott volt a reg. kód. :F
Ingyenes.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1854) parandroid válasza Joe bácsi (#1841) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tés a telefonom, és alapból angol menüvel jött. Nekem ez pont jó, már a Nokia 5110 óta (wow, lassan 10 éve...) angol menüsen használom én is, azóta volt egy rakás különböző Nokiám, mind azzal ment, pedig jó részükön lett volna magyar menü is. Ugyanígy a bevitel nyelvét sem állítom soha magyarra, nem is tudok más telefonján írni, mert mindig bezavarnak az ékezetes karakterek. Ez nem felvágás, hanem megszokás...

És igen, a tés telefonon előre fent van az F-Secure, és igen, az Installations mappában. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1855) Joe bácsi válasza parandroid (#1854) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Az enyém gyárilag független 2 év garis és abban is angol volt a menü mikor bekapcsoltam, de egyből kilőttem.
Nekem nem volt fent. Szolgáltatóit semmi pénzért nem veszek, mert nekem nem kell, h. bele legyen buherálva vagy különböző vackok legyenek benne. Inkább fizetek 20-30 rongyal többet érte, de az mindentől mentes legyen.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1856) enddav


enddav
aktív tag

A SIP és az internettelefont használja vki? Esetleg a beállításokat letudná vki írni?!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1857) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Hali!

Hogy tudnám azt kiíratni az aktív készenléti módban hogy "mára nincs naptárjegyzet" vagy ha van akkor pedig azt hogy mi is a naptárjegyzet.
Csak a teendőket írja ki. Viszont ha visszaállítom a dátumot mondjuk 2007 január 29 re, vagy 2006 január 29-re, ott meg kiirja hogy mára nincs naptárjegyzet, vagy ha van akkor azt, kiirja a találkozót, a feljegyzést, minden naptári jegyzetet.
Most akkor hogy van ez, hol és hogy lehet állítani, és mitől függ?

ˣ

(#1858) dKes válasza tuzpenge (#1857) üzenetére


dKes
tag

Szia!

A következő menüben tudod bekapcsolni: Eszközök - Beállítások - Általános - Testreszabás - Készenléti állapot - Aktív k.lét beépülő mod. .

Én történetesen az Internettelefon beállításán kívül mindent kipipáltam - fring-et használok (Skype+MSN).

(#1859) dKes válasza wgaborw (#1851) üzenetére


dKes
tag

GPS vevőt kizárólag akkor keres, ha a 'Navigáció indítása'-ra kattintasz. Fizetni csak akkor kell, ha navigációra használod (GPS vevővel), de három napos kipróbálási lehetőség adott. A licenszdíjak elég borsosak - különösen, ha a magyarországi (és KK Eu) lefedettséégt is figyelembe vesszük. Ezt leszámítva szimpatikus progi, a magyar nyelvű navi is elfogadható. Térképek letöltögetése, címek keresése, útvonaltervezés és szimuláció ingyenes. Adatforgalomért kell(het) fizetni, amennyiben nem előre letöltött térképekkel indulsz útnak, de pl. Wi-Fi-vel ezen költségek is mérsékelhetőek.

(#1860) dKes válasza adamsys (#1849) üzenetére


dKes
tag

Nem feltétlenül gáz.

Pl.: Outlook-ban is te állítod be, hogy automatikusan küldjön/fogadjon-e ill., hogy ezt milyen időközönként vagy csak teljesen manuálisan. Egyébként ezesetben egyetértek veled - valóban nem túl részletesek a beállítási lehetőségek ill. nekem sem logikus ez az "állandóan neten lógok" mentalitás, különösen egy mobil eszköznél. Ebből kifolyólag manuálisan oldom meg a problémát - megszokható sztem ...

[ Szerkesztve ]

(#1861) helenne válasza yaku0 (#1829) üzenetére


helenne
tag

Valóban, igazából a web&walk, meg a belépő dallam és ennyi, legalább is amit észrevettem, bár újonc vagyok a témában(symbian). ;)

(#1862) tuzpenge válasza dKes (#1858) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ezt tudom, de itt a naptárjegyzetet nem rakja ki!
Valaki, valami más???

ˣ

(#1863) adamsys válasza dKes (#1860) üzenetére


adamsys
tag

Outlookban viszont azt is be lehet állítani hogy küldés/fogadás után bontsa a kapcsolatot...

Az meg nem megoldás (főleg ha mondjuk 15 - vagy neadj' isten 5 - perces gyakoriságot állítok be), hogy minden 15 perc után én bontsak manuálisan.

"And now for something completely different!"

(#1864) helenne válasza danaudio (#1824) üzenetére


helenne
tag

az a középső gomb tényleg bevált, mert rögtön, már a kézfogáskor is átvált azonnal menüre és nem kell hallanom a csodálatos magentát! ;) ......sőt, semmit.:)

(#1865) adamsys válasza tuzpenge (#1862) üzenetére


adamsys
tag

Ezzel a problémával én is szembesültem, és sajnos én sem találtam rá értelmes megoldást. :(

"And now for something completely different!"

(#1866) helenne válasza enddav (#1825) üzenetére


helenne
tag

De most mindengyiknél üzemmódnál egyenként kikapcsolod a figyelmeztetőt? Bocsi, ha kicsit laikus a kérdés, de a figyelmeztető hangok kikapcsolása másra nem hat ki?....mondjuk naptár és hasonlók?....bocsi, nem próbáltam ki, csak egy feltevés. :D

(#1867) adamsys válasza enddav (#1856) üzenetére


adamsys
tag

Sipdiscount-ot használok, vonalasat ingyen hívhatsz, 1 percenként szakad a hívás, ahogy annó personix kollega megírta itt, ezúton is köszönet neki.
Én képtelen voltam belőni a beépített SIP-klienst, a fringgel viszont nagyszerűen működik:

A kapcsolatok között van egy SIP opció, azt kell bepipálni és mindössze 3 adatot kell megadnod: usernév, jelszó, proxy szerver címe (sip.sipdiscount.com).

Előtte természetesen regisztrálni kell a sipdiscount.com-on.

"And now for something completely different!"

(#1868) Tyren


Tyren
aktív tag

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen béna, de nekem nem sikerült beállítani a gmail-emet a telón. POP3-mal próbálkoztam. Aztán addig keresgettem, míg meg nem találtam ezt az oldalt:
[link]
Itt leírják részeltesen, hogy hogyan kell beállítani a gmail-t IMAP-ra, ami állítólag még jobb is mint a POP3.
Hátha segít valakinek.

Ám sajnos e válasz számomra újabb kérdéseket szül:
Miért csak a fejléceket tölti le? Be se tudom állítani, hogy az egészet leszedje. Talán az IMAP miatt?
Az akív készenlétben beraktam az e-mail fiókomat is. Nem lehet valahogy belőni, hogy csak az olvasatlan leveleket mutassa? Mert most ott éktelenkedik 2 levél, de minek, ha már elolvastam őket?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1869) quby01 válasza enddav (#1856) üzenetére


quby01
csendes tag

a truphone-t [link] nem probaltatok meg? elvileg febr 28-ig ingyenes...

(#1870) Zsolto válasza Tyren (#1868) üzenetére


Zsolto
őstag

Nem próbáltam ki, csak egy ötlet: a Gmail webes felületén is ezer mindent lehet beállítani a távoli eléréssel kapcsolatban. Nem ott van bepipálva, hogy pl. csak a fejléceket küldje ki?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#1871) Joe bácsi válasza helenne (#1866) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De kihat!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1872) enddav válasza helenne (#1866) üzenetére


enddav
aktív tag

Én csak 2 profilt használok, úgy hogy csak ott kellet beállitanom! Amúgy igen, kihat pl arra h nem jelez akko feszültség alacsony, vagy ha lezárod a billenytűzetet, de én ezeket nem használtam, szoval engem nem zavar

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1873) enddav válasza adamsys (#1867) üzenetére


enddav
aktív tag

Regisztráltam sikeresen, de nem akar jó lenni :S A fringben pontosan hogyan állitsam be? :B

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1874) New Life


New Life
aktív tag

Hello!
Hogyan lehet kikapcsolni fényképezéskor a hangot?
kösz

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#1875) Zoli329 válasza New Life (#1874) üzenetére


Zoli329
addikt

Néma üzemmód csak rezgő beállítva.

(#1876) adamsys válasza enddav (#1873) üzenetére


adamsys
tag

Ennél azért pontosabb hibaleírást is adhatnál, mert így fogalmam sincs mi a gondod... :)
A fringben a beállításoknál túl sok dolgot nem ronthatsz el, és annál jobban nem is tudom elmondani a teendőket, mint az előző hozzászólásomban.
Használat: mindenekelőtt a fringben az opciók közt pipáld be, hogy látsszon a telefonos névjegyzéked. Innen választhatsz ki egy vezetékes számot, a hívás előtt rákérdez hogy milyen módon akarod hívni (Skype-out, SIP, GSM), neked a SIP kell. Feldobja a számot és átírod ilyenre: 0036KörzetszámTelefonszám.
Tehát pl egy pesti szám így néz ki: 00361XXXYYYY.

Remélem így már menni fog.

"And now for something completely different!"

(#1877) New Life válasza Zoli329 (#1875) üzenetére


New Life
aktív tag

köszi a választ!
még 1...
az autómata bill lezárást?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#1878) adamsys válasza New Life (#1877) üzenetére


adamsys
tag

Eszközök -> Beállítások -> Általános -> Biztonság -> Telefon és SIM-kártya -> Automatik. bill. zár id..

"And now for something completely different!"

(#1879) nike_ válasza New Life (#1877) üzenetére


nike_
addikt

Ha a beállításra gondolsz, akkor: Menü- Beállít.- Általános- Biztonság- Telefon és SIM-kártya- Automatik. bill. zár ideje- és beállítod hány mp. legyen. ;) Nekem legalábbis 6120c-n így van, majdnem tök ugyanaz a belső.

Szerk.: Megelőztek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1880) New Life válasza adamsys (#1878) üzenetére


New Life
aktív tag

köszönöm mindenkinek.
SE-ról váltottam Nokiára, szóval ezért ez a nagy hozzánemértés...egyelőre:D:D

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#1881) New Life


New Life
aktív tag

lenne még egy kérdésem.
Nem igazán találtam meg hogy hol lehet beállítani, hogy a névjegyzéknél ne csak nevet, hanem a számot is megjelenítse.
Egyáltalán van ilyen?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#1882) excali


excali
csendes tag

Sziasztok!

A fórum összes hozzászólását elolvasva, végre én is csatlakozhatok a klubhoz!

Rögtön a segítségeteket szeretném kérni (elolvasom én a használatit, meg mindent, de ez most hiper sürgős, nem várhat).

Abban a hiszemben éltem, hogy ha rámásolok a simkártyámra minden számot a régi telefonomról (Samsung E330 - 3 éves) és átteszem a simkártyát a Nokia E51-be, akkor meglesznek a számaim, dehát hiába, nincs sehol.

hogy tudnám a kártyán lévő 115 kontaktomat elővarázsolni az 51-re?

hálás köszönet előre is a segítőkész fórumtársaktól.

(#1883) enddav válasza excali (#1882) üzenetére


enddav
aktív tag

Előszőr én is megilyedtem, mert nekem se mutatta neveket. Én úgy oldottam ezt meg, hogy a tel.könyvben opciók-SIM névjegyzék és így már láttam a neveket, de nem akartam ezt mindig megcsinálni, ezért a neveket átmásoltam a teló memójába!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1884) enddav válasza adamsys (#1876) üzenetére


enddav
aktív tag

Jah én nem írtam át a számot 0036-ra, de csak vezetékest lehet hívni, mobilt nem?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1885) gatos válasza tv51 (#1818) üzenetére


gatos
csendes tag

köszi t51
telepítettem az internetrádió bétát, (több mappába másolva is próbáltam) de a neten lévő rádió élő adásra kattintva még most is a saját média lejátszót hivja be az pedig azt írja, hogy nincs érvényes számlista.
Van még valami ötlet?

(#1886) Joe bácsi válasza excali (#1882) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Mikor bekapcsoltad első használatkor, akkor megkérdezte, h. "Átmásolja a névjegyzéket?", te erre "nem-et" mondtál vagy vmi oknál fogva nem kérdezte meg. Akkor fogod és átmásolod a neveket a simről a tel. memojába.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1887) Joe bácsi válasza enddav (#1883) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ha így csinálod, akkor nem biztos, h. hívásnál kirja a hívó nevét vagy sms-nél.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1888) Joe bácsi válasza New Life (#1881) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Névjegyzéken belül keress olyat, h. beállítások és azon belül van névjegyzék néven azt hiszem. Most töltöm kikapcsolva, ezért nem tok pontos neveket írni, h. minek mi a neve amit keresel.
Ez azért többet tud, mint egy SE!

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1889) Joe bácsi válasza New Life (#1874) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Fenteb, korábban már kiveséztük ezt a témát. :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1890) enddav válasza Joe bácsi (#1887) üzenetére


enddav
aktív tag

Akkor nekem szerencsém volt, mert kiirja a neveket. :)

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1891) adamsys válasza enddav (#1884) üzenetére


adamsys
tag

Ahogy fentebb írtam, csak vezetékeset lehet hívni ingyen.

"And now for something completely different!"

(#1892) eldiablo válasza Joe bácsi (#1888) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt miből gondolod? :D Volt már SE telefonod?

(#1893) Joe bácsi válasza eldiablo (#1892) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Mert telefon "buzi" vok. :))
Nem 1 és nem 2 havernak volt. Kössz, de semmi pénzért. Ja és bocs, volt SE. Pár éve. 1 nap után eladtam.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1894) New Life válasza Joe bácsi (#1889) üzenetére


New Life
aktív tag

kösz a segítséget
Amugy okosabb mint az SE, az tény...
De az SEben sokkal de sokkal logikusabban van felépítve az egész(látszik hogy japán)
szal a névjegyzék beállításban csak ezek vannak:
-Vezetéknév utónév
-vezetéknév, utónév
-Utónév vezetéknév...

[ Szerkesztve ]

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#1895) eldiablo válasza Joe bácsi (#1893) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Értem,mert te láttad havernál,akkor te ki is ismerted.Ez logikus...
Nekem azért rengeteg dolog hiányzik az S60-ból ami a UIQ-ban alap...
Mindegy,ez nem az a fórum,csak az elfogultságot nem szeretem.

(#1896) adamsys válasza eldiablo (#1895) üzenetére


adamsys
tag

Csak kiváncsiságból kérdezem: mi az amit hiányolsz az S60-ból, és UIQ-ban alap?

"And now for something completely different!"

(#1897) eldiablo válasza adamsys (#1896) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gyors indítás:
[link]
Sms írásakor az utolsó hat telefonszám meg jelenik,így nem kell folyton ki keresni a telefonkönyvből
[link]
Gyári feladat kezelő:
[link]
[link]
Akku és energia kezelő:
[link]
Ébresztő óra és figyelmeztető(Ha jól tudom FP1-ben már benne van):
[link]
[link]
Nincs E-mail fiók limit(Pxxx):
[link]
Teljes képernyős háttér(változtatható méret és elhelyezkedés):
1.
2.
3.
Meg még egy pár dolog... ;)

Majdnem le maradt:
A gyakran használt Bluetooth ezközökre nem kell rákeresni a telefonnal,hanem lehet azonnal küldeni rá adatot,még akkor is ha rejtve van a fogadó fél:
[link]
Gyakran használt elemek előre kerülnek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1898) Zoli329 válasza eldiablo (#1892) üzenetére


Zoli329
addikt

Volt. De nem kéne most sem

(#1899) enddav válasza eldiablo (#1897) üzenetére


enddav
aktív tag

Már bocs, de itt sem kell a bluetooth-on keresni, hanem akiknek már küldté vmit, azt a telót megjegyzi és nem kell újra keresned!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1900) eldiablo válasza enddav (#1899) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Restart után is?Vagy egy hónap után is? :D Használok S60-at ugyan nem FP1,de azért fogalmam van a dologról ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.