Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) a3vap válasza zsiga68 (#21150) üzenetére


a3vap
csendes tag

A manual szerint a két csippanás + minimum 5 sec nyomás a teljes reset. Emlékeim szerint ilyet már csináltam, de este megpróbálom megint.

(#21152) a3vap válasza a3vap (#21151) üzenetére


a3vap
csendes tag

Megcsináltam megint a két csippanás utáni resetet, de a viselkedés nem változott. Tápot cseréltem, az se segített. Találtam egy ilyet: https://github.com/vch42/NSA3xx-usb-recovery-stick, de ezzel is pont ugyanazt csinálja. Power villog, 30 sec, utána csak csipog. :(

(#21153) zsiga68 válasza a3vap (#21152) üzenetére


zsiga68
senior tag

(#21154) a3vap válasza zsiga68 (#21153) üzenetére


a3vap
csendes tag

Köszi a tippet, már jobb a helyzet.
A találatok között láttam már a nevét, de nem mertem használni, mert egyszerre említették egy force_flash.zip-el (ami már sehol nincs). Nade most követtem a readme-t, az usb_key_func.sh.network_telnet -et használva ugyanúgy csak sípolt, DEEEE a usb_key_func.sh.network_telnet_stop-pal nincs sípolás és megy a ping és a telnet!

Illetve most megláttam, hogy frissítetted az NSU és firmware csomag helyét (ezer köszönet), letöltöttem és az NSUval próbáltam megtalálni az eszközt, de hiába refreshelek, nem találja meg. Van rá lehetőség, hogy kézzel mondjunk neki IP?

(#21155) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Nem a topikba illik, és nem is pont ez a típus, de itt van még egy kis mozgás :U
Van egy NSA320S-em. Évek óta jól teljesít, de mindig foglalkoztatott, hogyan tudnám távolról elérni.
Jó lenne a rajta lévő zenéket, filmeket az otthoni hálózaton kívülről megnyitni/streamelni telefonnal/pc-vel.
Van erre lehetőség, ami nem túl bonyolult, vagy feljetsem el inkább?
Köszi!
(sem interneten, sem a topik-ban nem találtam épkézláb választ a kérdéseme)

(#21156) mobilizmo válasza laccy88 (#21155) üzenetére


mobilizmo
addikt

A legegyszerűbb megoldás a VPN használata. Android-ra tök jól működik az OpenVPN, PC-re nem tudom van-e. A másik végen meg a legjobb, ha a routered tudja (esetleg Tomato-val). Ekkor ugyanis ha kapcsolódsz VPN-el a saját otthoni kis hálózatodhoz, minden megosztást elérsz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21157) taylor67


taylor67
tag

Sziasztok,

Zyxel 320-am van. Ránéztem az admin felületen az összefoglalóra és észrevettem, hogy a proci 100 %-on pörög. Megnéztem a top paranccsal és kiderült, hogy egy python nevű program foglalja root felhasználónál. Átléptem root-ba és leállítottam, de újraindításkor automatikusan indul.
Kérdés: Hogyan került rá? A NAS elérhető kívülről dyndns-en keresztül, transmission és ftp van engedélyezve az alap beállítású portokon.
Hogyan tudom letörölni? apt nem működik.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21158) taylor67 válasza taylor67 (#21157) üzenetére


taylor67
tag

Ez a Linux verzió: Linux version 2.6.31.8 (root@BuildMachine) (gcc version 4.3.2 (sdk3.3-ct-ng-1.4.1) ) #2 Wed Jan 27 10:53:07 CST 2016

(#21159) Tonyk válasza taylor67 (#21157) üzenetére


Tonyk
veterán

Python egy programozási nyelv, tehát valami python script fut a háttérben.

Hogyan került rá?
Gyárilag

Hogyan tudom letörölni?
Nem kell törölni

Twonky megy a nasodon? Ha igen, akor ez futtatja valamelyik telibevert miniatűr gáyrtó sriptjét....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21160) taylor67 válasza Tonyk (#21159) üzenetére


taylor67
tag

Köszönöm, kikapcsoltam a Twonky-t. Így már jó.

(#21161) Tonyk válasza Tonyk (#21159) üzenetére


Tonyk
veterán

"....gáyrtó sriptjét...."

és még írni sem tudok.... : "....gyártó scriptjét" akart lenni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21162) zsiga68


zsiga68
senior tag

Aki Transmissiont használ és nem szeretne belépni a nas felületére az tegye fel pc-re a [transgui-5.18.0-i386-win] programot. A magyarítását javítottam.

(#21163) Eliot Anders válasza zsiga68 (#21162) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszi, bár egyelőre nem tudom, hogy tudok csatlakozni hozzá. Én idáig a böngészőből nyitottam meg. De sokkal jobban tetszene ez. :R

(#21164) Tonyk válasza zsiga68 (#21162) üzenetére


Tonyk
veterán

:) Hinnye! Ennyire új vagy a itt a NAS/TM világában?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21165) zsiga68 válasza Eliot Anders (#21163) üzenetére


zsiga68
senior tag

Válaszd az "Új kapcsolat" részt, ott a:
"kapcsolat neve" részhez bármit írhatsz.
"Távoli kiszolgáló" a nas ip címe.
"Port" 9091
Pipa a "Mindíg automatikus újracsatlakozás"-hoz...

[ Szerkesztve ]

(#21166) zsiga68 válasza Tonyk (#21164) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én nem, de Eliot polgártárs igencsak :)
Csak gondoltam van aki nem ismeri azt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#21167) Eliot Anders válasza Tonyk (#21164) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Én igen. :B Anno a DLNA miatt vettem meg, hogy a TV-re tudjam küldeni a médiát amit tárolok rajta. TM buta verziója meg böngészőben futott mindig. :B

(#21168) zsiga68 válasza Eliot Anders (#21167) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ezzel nagy változást fogsz tapasztalni. Mintha egy pc-s utorrent klienst látnál..

(#21169) Eliot Anders válasza zsiga68 (#21165) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszönöm, már megy is, majdnem jól csináltam csak beírtam az IP cím után a többi elérést is.

(#21170) Tonyk válasza Eliot Anders (#21167) üzenetére


Tonyk
veterán

Böngészős verzión is lehet ám nagyot okosítani rajta! [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21171) Eliot Anders válasza Tonyk (#21170) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Megnézem, köszönöm.
Ez mondjuk számomra bonyolultabbnak tűnik.

(#21172) Tonyk válasza Eliot Anders (#21171) üzenetére


Tonyk
veterán

Kicseréltem egy egyszerűbbre a leírást.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21173) Eliot Anders válasza Tonyk (#21172) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

:R

(#21174) mtibusz válasza Mr Dini (#15765) üzenetére


mtibusz
tag

Sziasztok!

Mr. Dini leírása alapján simán elsőre sikerült felraknom az umurmur -t.
Igaz én egy NAS520 -ra raktam fel, de gondolom ez a lényegen most nem változtat.

A Mumble klienesek szépen csatlakoznak, lehet beszélgetni pont ahogy annak lennie kell.

Egyetlen egy apró bökkennő van csak, akárhogy csüröm - csavarom a konfig fájlt
az isttenek sem tudok bejelentkezni superuser-ként.

Hiába adom meg felhasználónévnek, hogy "superuser" a PW pedig: "teszt123"
nem kapom meg a superuser jogosultságokat.

/ffp/etc/umurmur/umurmur.conf

Csak az ide vonatkozó részeket másolom most ide a config-ból:

# A 'SuperUser' group for administrative privileges
groups = (
  {
    name = "superuser";
    groups = ("admin");
  },
  {
    name = "admin";
    inherit = "SuperUser";
  }
);



# Define users
users = (
    { name = "superuser"; groups = ("admin"); },
  { name = "tibusz"; groups = ("admin"); },

# Admin password for administrative access - superuser pw
admin_password = "teszt123";

Természetsen a beállítások módosítása után mindig megy a szerver restart.

Már a Mumble klienst is a legujabbat lecseréltem egy régebbire az 1.2.19-re
mert azt gondoltam, talán az újnak van valami nyügje, de sajnos nem.
Ez sem segített.. :F

Nincs esetleg valakinek ötlete, hogy mit és hol szarok el?
Vagy mit nem állítottam be megfelelően?

Köszönöm a segítséget.

Természetesen Mr Dininek a munkájáért jár egy nagyon NAGY köszönet :R :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#21175) mtibusz válasza mtibusz (#21174) üzenetére


mtibusz
tag

Sziasztok,

Csak nem nyugodtam és próbáltam valami segítséget, valami infót keresni, hogy miért nem lehet SuperUser-ként csatlakozni a umurmur -hoz.

Egy synology -s fórumban olvastam, hogy mások is ugyanezzel a hibával szenvednek.
És ott azt írták, hogy ez a hiba talán majd egy késöbbi update -el lesz orvosolva.
[link]
Remélem, jól értettem az ott irtakat.

Mr. Dini leírása alapján az uMurmur 0.2.16a verzió került telepítésre a NAS-on.
Szerintetek tényleg lehetséges az , hogy annyira régi lenne a szoftver, hogy az ADMIN még nem müködik benne? :F :F :W

Ha valaki beüzemelte ezt neki sikerült adminként beloginolnia?

Köszönöm a segítséget előre is. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#21176) laccy88 válasza zsiga68 (#21162) üzenetére


laccy88
senior tag

Egy másik alternatíva. Én ezt használom

(#21177) zsiga68


zsiga68
senior tag

Nem tudom mennyire kapcsolódik ez a nas témához..

(#21178) laccy88 válasza zsiga68 (#21177) üzenetére


laccy88
senior tag

benéztem, jogos!
Sorry!

(#21179) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok,

8 év után elérkezett a HDD nagyobbra váltása az eszközben (4TB), ami után meglepődve tapasztaltam, hogy a korábban gondosan összeírt "tutorialok" egyike sem működik. Ezen túllépve és újra utána olvasva, nagyjából sikerült mindent visszahegesztenem, azonban két problémám is van:

1. SMB megosztás valamiért megszakad, ha nincs aktív kapcsolat a NAS-al. Ha történik olvasás/írás semmi gond, de utána kb. perceken belül nem tudom elérni a megosztásokat. Okos tv (Kodi), illetve PC-n is ugyanez.
Az admin felületet, illetve SSH-n keresztül mindent tudok csinálni továbbra is. Csak újraindítás oldja meg a dolgot, aztán ha nincs aktív kapcsolat pár percen belül szintén vége. Ez egyébként korábban is rosszalkodott, de eddig elég volt "kliens" oldalon újra indítani mondjuk KODI-t, vagy PC-n újra felcsatolni hálózati meghajtót, és mondjuk heti 1-er fordult csak elő. Milyen úton induljak el?

2. TM újratelepítése megtörtént, de a korábban már írtakat tapasztalom én is. TM elindul, fájlt elkezdi tölteni, 0-as mérettel aztán kiakad. Ha másik csomagot telepítek, akkor ha el is indul letöltés, az egész szétfagy. Sajnos nem tudom korábban melyik repóból volt telepítve, és melyik verzió, de azzal semmi gond nem volt pedig 100+ torrent volt berakva, és simán töltött 10Mb/s-el fagyás nélkül (2.8* csomag rémlik). Itt esetleg tudnátok segíteni, hogy melyiket sikerült végül működésre bírni?

Előre is köszönöm!

(#21180) vanRobert válasza Petike168 (#21179) üzenetére


vanRobert
tag

A 2-es pontra nálam CSAK az volt a megoldás, hogy a gyári TM-et használtam... Az ment rendesen, minden más verzió kifagyott. Valszeg valamelyik TM verzióból kimaradt ez-az, és megszünt a korábbi kompatibilitás. Így aztán egy teljes újratelepítés után, a korábbi verziók "jótékony" beállításai vagy függőségei már nem voltak meg. Valamelyik 2.9x-es verzió még úgy-ahogy működött, de pár hét tömény szívás után elengedtem, és maradtam a gyárinál.

(#21181) kene84 válasza Petike168 (#21179) üzenetére


kene84
senior tag

Szia,

2.92 az utolsó amivel nekem fagyás nélkül működik.
Ha frissebbet próbáltam annak fagyás lett a vége. Persze jó ideje nem próbálkozok már, szóval nem tudom mi lenne a mostani verziók esetén.

(#21182) vanRobert válasza kene84 (#21181) üzenetére


vanRobert
tag

Akkor az... Én 520-ra váltottam kábé másfél-két éve, azon érdekes módon nem volt ilyen gond. A legutolsó itt elérhető verziót nem raktam fel, mert túl bonyolultnak találtam a felrakását. :N

[ Szerkesztve ]

(#21183) kene84 válasza vanRobert (#21182) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem is 520-am van és azon tapasztaltam pedig a fentit. :)
Csábított nagyon, hogy kipróbáljam az itt is felbukkanó új verziókat, de nem mertem belekezdeni. :B Van egy ősrégi 1.5TB-s és két 4 TB-s vinyó rajta, működnek és inkább ebben az esetben a jól bevált "ha működik ne piszkáld" nagybecsűt választottam.

(#21184) vanRobert válasza kene84 (#21183) üzenetére


vanRobert
tag

2.93-at tettem fel, arra telepítettem ezt. És ez így most jó.
És én sem piszkálom tovább... :) :)

Tudom, hogy ennél a 3.00+ nél is van újabb, de bolond leszek megbolygatni.

Esetleg ennek az én módszeremnek adhatsz egy esélyt. Hátha nálad is beválik.

(#21185) mobilizmo válasza vanRobert (#21184) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem is 520 van. Telepítsetek entware-t, ennek a repoja még frissített. Minden faszán működik amúgy. Transmission-ből egyébként 4.03-as van most.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21186) gduck válasza mobilizmo (#21185) üzenetére


gduck
addikt

4.05 is be van fordítva már, megígérem erőt veszek magamon (lustaság ezerrel az ünnepek miatt és lassan pörgök fel :DDD ) és feltöltöm hétvégén ;)

[ Szerkesztve ]

(#21187) vanRobert válasza mobilizmo (#21185) üzenetére


vanRobert
tag

Sajnos arra "Ismeretlen hiba" üzenetet kapok... Lehet, hogy régi a csomag?
20181002zypkg006

(#21188) mobilizmo válasza vanRobert (#21187) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez szerintem nem az entware-re vonatkozik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21189) vanRobert válasza mobilizmo (#21188) üzenetére


vanRobert
tag

Ez a NAS programcsomagjából elérhető entware "telepítő".
Viszont ha jól rémlik ez már nem a "gyári" készlet, hanem a kézzel hozzáadott (ffp és egyebek miatt). Azt tudom elképzelni, hogy ez nem 520 kompatibilis entware. Tudsz nekem adni egy 520-ra tutira jó entware-t?

(#21190) mobilizmo válasza vanRobert (#21189) üzenetére


mobilizmo
addikt

Írtam, hogy nekem is 520 van, konkrétan a linkelt utasítás alapján telepítettem. Az 520-ban és az 540-ben talán ugyanaz a proci is van, az 542-ben talán más. Egyébként meg a lényeg, hogy ARMv7 mindegyik és ez működik rajta.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21191) vanRobert válasza mobilizmo (#21190) üzenetére


vanRobert
tag

Értem, hogy működnie kellENE, de valamiért (amire én bírok rájönni) nálam mégsem működik.
Nem lehet, hogy amikor te telepítetted még ment a repo most meg már nem...?
De ha neked megvan letöltve, dobd már át nekem, hogy tehessek azzal is egy próbát.
Kösz.

(#21192) mobilizmo válasza vanRobert (#21191) üzenetére


mobilizmo
addikt

Megy a repo, ott a második link rá tudsz nézni. Nincs letöltve semmi, ha megnézed a telepítési leírást az 5. pontnál találod magát a telepítést, wget-el szedi a le a script-et és az telepít. Azért nem működik mert az előtte lévő 4 pontnál valami nem stimmel.
Én sem értek hozzá, csak figyelmesen megcsináltam minden lépést.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21193) Petike168 válasza vanRobert (#21180) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszönöm, most a csomaglistából felraktam TM-et 2.82-es. Viszont ezt nem is érem el, mintha nem is indulna. Próbálkozom tovább... De ami a legjobban bosszant, hogy folyamatosan megszakad a megosztás... Lehet eljött az idő a váltásra.

(#21194) zsiga68 válasza Petike168 (#21193) üzenetére


zsiga68
senior tag

Lehet hogy firmwaret kellene frissíteni: V4.70(AFK.3)

TM elérés: Nas ip :9091/transmission/web/
A módosított alkalmazáscsomagom próbáltad?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21195) Petike168 válasza zsiga68 (#21194) üzenetére


Petike168
aktív tag

4.75 van fent. Igen, TM-et így próbáltam elérni, az ffp-s verziók mentek, csak ugye kifagytak/nem indult letöltés.

Megpróbálom akkor még ezt a csomagot is, köszi!

Korábban egyébként minden működött, csak ugye HDD-t cseréltem, és még az sincs hogy a régit visszarakjam, mert kapásból formáztam és ment PC-be :W

Midnight Commander is csak úgy megy, hogy a csomaglistás nem indult, aztán felraktam ffp-set, annak hiányzott valami szóval az sem. Aztán feltelepítettem egyszerre mindkettőt, a csomaglistásat tiltottam, és úgy működik :D Szóval vannak érdekes dolgok...

[ Szerkesztve ]

(#21196) zsiga68 válasza Petike168 (#21195) üzenetére


zsiga68
senior tag

#20955 #21162
4.75 Nem lehet fent egy NSA310-en! Neked akkor nem ilyen vasad van. De a programcsomag attól még jó lehet,mindnesetre mentsd a régit!

[ Szerkesztve ]

(#21197) Petike168 válasza zsiga68 (#21196) üzenetére


Petike168
aktív tag

310S-em van :)

[ Szerkesztve ]

(#21198) vanRobert válasza Petike168 (#21195) üzenetére


vanRobert
tag

Nekem az a sanda gyanúm, hogy valahol a 2.9x környékén elkezdett "megkopni" a kompatibilitás. Azoknál, akik folyton "rátelepítették" az újabb és újabb verziókat, náluk nem volt probléma. De amikor egy bármilyen probléma miatt, teljes újratelepítést kellett csinálni, és egyből egy frissebb verzió ment fel ffp-re, ott nem voltak már meg a régi telepítések ősrégi függőségei.
Nem látok bele a Linux lelkébe, de más logikus magyarázatot nem látok arra, amivel nagyon sokan szívtunk.
Ha még érzed magadban a csít, akkor én azt mondanám, hogy a gyári állapotra húzd rá az ffp-t, és arra egyből egy 2.8x-es TM-et. Minden függőségből az ennek az állapotnak megfelelőt. Ne a frisset! Utána jöhet egy 2.9x TM és ha nyavalyog az újabb függőségért, akkor mehet rá a régire. És így tovább.

Vaaaagy, hagyod a francba és rámész egy újabb vasra... Velem egy vasárnap reggel jött szembe a véletlen egy pofátlanul kedvező ajánlat formájában. Azóta van 520-am.

(#21199) Petike168 válasza vanRobert (#21198) üzenetére


Petike168
aktív tag

Csináltam egy teljesen új telepítést most: HDD formázva, újra csatolva, illetve egy hard reset. Előtte fw-t 4.70-re visszaállítottam. A csomagokat zsiga68 (<-köszönöm) által küldött mentésből tettem fel, így most úgy néz ki minden működik. Amit észre vettem, hogy az ffp, illetve MC is más verzió ebben, ahhoz képest amit én korábban innét összevadásztam, szóval valószínűleg tényleg az van amit mondasz. A TM-et most egy kicsit pihentetem, aztán ha újra érzek erőt végig megyek a frissítéseken, ahogy javasoltad, de egyelőre működik.

Kiegészítésként ha már minden működött, lecseréltem délelőtt a már elég hangos fan/ventilátort is egy Noctua NF-A4x10 FLX-re, ami iszonyat halk a korábbihoz képest. Itt is lettek azért tapasztalatok... Nem tudom, hogy csak azért mert enyém 310S vagy maga a Noctua miatt, de a fórumon keringő bekötési rajzhoz képest, itt színhelyesen kellett csinálni, nem felcserélve a piros/sárgát.

A megosztás "megszakadás" még tesztelés alatt, de úgy látszik az is helyre jött.

Köszönöm még egyszer mindenkinek aki segített ;)

(#21200) vanRobert válasza Petike168 (#21199) üzenetére


vanRobert
tag

Kitartó vagy... :)
Ez a "megosztás-megszakadás" ügy nálam (meg másoknál is) a későbbi verziókra átállás után jelentkezett.
Elhiszem, hogy "pihenteted" és is nagy macerának éltem meg, amikor vissza kellett csinálni mindent, mert az új verzió felrakása után megint hibás lett.

Én az Entware felrakásra mozdultam rá, de pár óra sikertelenség után hagyom a francba az egészet. Ez az 520-as már így fogja leélni az életét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.