Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Tonyk válasza Joshi (#20800) üzenetére


Tonyk
veterán

incomplete-dir-enabled -t tedd már false -ra (Nem értem miért szeretik annyira használni ezt)
port-forwarding-enabled -et false -ra, ha nem használsz upnp-t. (Jó lenne, ha nem használnál! :) + routerben is kapcsold ki.)

A másik gond, hogy benne maradt a jelszavad, hash-e ... Nem okos ötlet benne hagyni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20802) vanRobert válasza Joshi (#20800) üzenetére


vanRobert
tag

Ahan, ezt én is megszenvedtem.
Én azt vettem észre, hogy valamiért a letöltés indításakor az addigi nyitott port zártra változott (ki és be). Fogalmam sincs, hogy mi a rák volt a baj. De csak az ffp-s TM csinálta és csak akkor, ha manuálisan raktam fel 2.9x-est és arra raktam a frissítést.
Az alap "gyári" 2.82-es is ment, nem fagyott ki a GUI...

Asszem legutoljára MrDini repóból tettem fel a 2.92-t és arra frissítettem fel egy 3.00+ -t.
A settings.json nálam ugyanilyen, nem ott lesz a hiba.

Ezenkívűl még azt is kipróbálhatod, hogy mobilra felrakod a Remote Transmission-t, és indítsd azzal letöltést. Annak mennie kell.

(#20803) Joshi válasza vanRobert (#20802) üzenetére


Joshi
titán

A mobilos alkalmazással is bontja a kapcsolatot. Ez így nem lesz jó. :(

(#20804) Joshi válasza vanRobert (#20802) üzenetére


Joshi
titán

"Az alap "gyári" 2.82-es is ment, nem fagyott ki a GUI..."
Az a gond, hogy a gyári 2.82-es már nincs ott a csomaglistában, pedig tisztán emlékszem, hogy régen ott volt. Az utóbbi években ffp nélkül használtam a NAS-t TM 2.82-vel teljes megelégedéssel. Persze nem volt egy sebesség bajnok a holmi, de tette a dolgát ahogy kell.

(#20805) Tonyk válasza Joshi (#20804) üzenetére


Tonyk
veterán

Package: Transmission
Version: 2.82zypkg002
Description: This package is another BT download client which supports torrent and magnet.
Depends:
Size: 1644679
Installed-Size: 3714061
Architecture: arm
IsBuiltin: N
Zy-Model: 
Filename: Transmission_2.82_arm_002.zpkg
MD5SUM: 1e5aa8d2785a4a67ebd330fa4913df0b

[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20806) Tonyk válasza Tonyk (#20805) üzenetére


Tonyk
veterán

egyébként itt egy működő zyxel tükör, lehet turkálni: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20807) Joshi válasza Tonyk (#20805) üzenetére


Joshi
titán

Köszi de nem kínlódok tovább. Megy fel apróra a NAS. Akit érdekel óccsón hozzá lehet jutni. ;]

(#20808) gduck válasza Joshi (#20799) üzenetére


gduck
addikt

" A letöltési sebességnek ehhez semmi köze"

Azt hittem hogy csak ideiglenesen veszti el a kapcsolatot, de attól még tölt le...

Most akkor mi is a hibajelenség?! Mert este azt írtad már működik, most meg azt írtad el se indul a ffmpeg-es (rtmpdump) hibaüzenet miatt... Bocsi, de én ezen nem megyek el :(

Ha 0 a fájlméret akkor bizony valami jog gond lesz. Ez mit mutat?
ls -ld /i-data/md0/*

És ez?
ls -ld /i-data/md0/video/*

Ráadásul a settings.json eleje hiányzik, jó lenne látni a letöltési mappa helyét is. Ha jól értelmezem a képet, akkor ez lenne az /i-data/md0/video/download

[ Szerkesztve ]

(#20809) Joshi válasza gduck (#20808) üzenetére


Joshi
titán

"Ha 0 a fájlméret akkor bizony valami jog gond lesz. Ez mit mutat?
ls -ld /i-data/md0/*"

"És ez?
ls -ld /i-data/md0/FILMEK/video/*"

(#20810) gduck válasza Joshi (#20809) üzenetére


gduck
addikt

Bocsi, közben módosítottam: ls -ld /i-data/md0/video/*

Az első kép alapján

a video mappában van a download mappa, de mostani képed alapján nem...

[ Szerkesztve ]

(#20811) Joshi válasza gduck (#20808) üzenetére


Joshi
titán

"Most akkor mi is a hibajelenség?! Mert este azt írtad már működik, most meg azt írtad el se indul a ffmpeg-es (rtmpdump) hibaüzenet miatt... Bocsi, de én ezen nem megyek el "
Mindig ugyan oda jutottam, vagyis ha már működött a Transmission, akkor letöltésnél kakukk neki. Igen, szerintem is jogosultság probléma lehet. Azt nem értem, hogy ilyen probléma korábban miért nem merült fel? :F

(#20812) Joshi válasza gduck (#20810) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy ettől megyek a falnak, ha elírok egy karaktert már kuka az egész. Szörnyű hogy még ilyenekkel kell bénázni 2022-ben. :O

[ Szerkesztve ]

(#20813) gduck válasza Joshi (#20812) üzenetére


gduck
addikt

Hát akkor jog ezen a mappán is van, meg az ideiglenes mappán is...

(#20814) Joshi válasza gduck (#20813) üzenetére


Joshi
titán

Azt kértem, hogy egy hozzáértő nézzen rá a gépemre TeamWieveren keresztül. Azt tudom, hogy erre Tonyk nem hajlandó, szóval mint laikus csak a szívás van.

(#20815) gduck válasza Joshi (#20814) üzenetére


gduck
addikt

Ha szeretnéd ránézek, de teamwiever az én gépemen már nem megy (valamiért kereskedelmi használatnak érzékeli XD), pl. ott van az anydesk is egyszerű kis 3MB progi és nem kell telepíteni. Keressél privátban ;)

(#20816) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy NSA310-em. Nem mókoltam vele semmit (nem is tudnék mert nem értek hozzá) és csak torrentre használom, azt is csak az NC-ről. Azt megtudtam nézni rajta, hogy a Firmware verzióV4.70(AFK.3) és a Transmission 2.82zypkg002. Nincs is telepítve/engedélyezve csak ez és a Polkast(bár azt sem tudom minek.)
A problémám az vele, hogy max 2 megával-al tölt le(1000-es a netem). Biztos eddig is annyi volt csak nem figyeltem meg nem is volt szükség rá, hogy gyorsan lejöjjön akármi. Míg bármi más a gépemre jön 90-100 megával.
Egy laikus mint én tud ezzel kezdeni valamit vagy törődjek bele, hogy ez így működik oszt csók!?
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20817) mobilizmo válasza cikasz (#20816) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez egy igen régi vas, ennyit tud nagyjából. Mondjuk ezen az árszinten már nem nagyon kapsz újat és jobbat sem természetesen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20818) Tonyk válasza cikasz (#20816) üzenetére


Tonyk
veterán

310-es olyan 7-10MB/sec körül tud tölteni lefelé torrenten. A torrent rettenetesen erőforrásigényes, pláne, ha még a forgalom titkosított is.
Ezekben a nasokban nem erre a célra tervezett CPU van, lényegesen gyengébbek mint az asztali gépekben/notebookokban lévő CPU-k, így hogy mennyivel jön a gépedre lefelé a torrent nem mérvadó.
Ettől függetlneül a 2MB/s nagyon kevés, ennek az négy-ötszöröse lenne az elvárható teljesítmény.
Lehet natolt hálón vagy így passzívként látszol a trackeren és nem öszt több slotot. Meg kéne nézni, hogy a whatismyip.com-on kijelzett ip egyezik-e a routerben lévő WAN / PPPoE címmel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20819) mobilizmo válasza Tonyk (#20818) üzenetére


mobilizmo
addikt

Annyiban kiegészíteném amit írtál, hogy ha 8-10 MB/s körül jönnek le a dolgok, akkor már nem biztos hogy röccenés mentesen megy más. Én pl. filmet nem tudtam már nézni mellette. Én ezért be is korlátoztam erre a 2 MB/s-re. Már régóta 520-om van, annál nincs ilyesmire szükség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20820) cikasz válasza Tonyk (#20818) üzenetére


cikasz
őstag

Igen egyezik az ip cím.
Köszönöm akkor használom így.
Esetleg tudtok ajánlani másikat ami elég arra amire nekem kell és nem túl drága?
:R

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20821) Tonyk válasza cikasz (#20820) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben cserélj UTP kábelt, mert az a 2MB/s nagyon kevés.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20822) cikasz válasza Tonyk (#20821) üzenetére


cikasz
őstag

Megtörtént az imént és ugyanaz a szitu.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20823) Tonyk válasza cikasz (#20822) üzenetére


Tonyk
veterán

A kapcsolat gigabites?

Mennyivel tudsz gépről kábelen át másolni rá / róla?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20824) cikasz válasza Tonyk (#20823) üzenetére


cikasz
őstag

Gigabit igen.
NAS-ról : 15197kbyte/mp
NAS-ra : 15837 kbyte/mp
Total commanderrel csináltam és ugrál 15-16k között.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20825) Tonyk válasza cikasz (#20824) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát ez elég gyenge (Inkább úgy mondanám, hogy nagyon)! Lemezzel minden ok? Más fut még a nason ezen kívül? SSH hozzáférésed van?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20826) cikasz válasza Tonyk (#20825) üzenetére


cikasz
őstag

Hát nem tudom, hogy minden ok-e vele. Megvettem és beraktam a nas-ba.
Azt honnan tudom meg, hogy van-e ssh hozzáférés??

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20827) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy NSA 320S és win 10 páros. Egy korábbi frissítésnél ugye kivették az smb1 támogatását, de miután visszakapcsoltam, minden működött úgy mint korábban.
Decemberben viszont összeraktam egy új gépet, és azóta újabb érdekességeket produkál. Ha már megy a számítógép és később elindítom a NAS-t, akkor a windows nem látta, csak ha újraindítottam. Egy hónap szenvedés után megelégeltem és újratelepítettem a windowst, hátha az volt a gond. Tegnap ment is minden tökéletesen, fel lettek véve a hálózati meghajtók, bármikor elértem őket. Mára viszont képtelen csatlakozni. Total Commander látja a NAS-t, de amikor rákattintok nem tud kapcsolatot létesíteni vele. Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

(#20828) Tonyk válasza cikasz (#20826) üzenetére


Tonyk
veterán

Amit írtál olvasási és írási adatot, az ugye egy irányba mért adat (nasról gépre vagy gépről nasra), nem pedig nasról másolsz nasra (gépen keresztül)?
Ez mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20829) gduck válasza Tonyk (#20818) üzenetére


gduck
addikt

Első körben tiltsad le a felesleges python scripteket, mert "megeszi" a procidat!!!

MetaRepository majd Tweaks telepítése. Ha segítség kell, keress ;)

(#20830) Tonyk válasza gduck (#20829) üzenetére


Tonyk
veterán

Rossz helyre címezted.... Szerinted, ha a kérdező azt se tudja mi az ssh, akkor majd metarepot fog telepítgetni, de ha igen, akkor vedd már át!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20831) cikasz válasza Tonyk (#20828) üzenetére


cikasz
őstag

Igen gép-nas, nas-gép.

Most jelen pillanatban se le se feltöltés nem megy.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20832) gduck válasza Tonyk (#20830) üzenetére


gduck
addikt

Hát igazából csak az admin\zy-pkgs mappába kell bemásolni a megfelelő web_prefix fájlt, ez elméletileg Windows alól simán megoldható. Utána már csak NAS menü, szóval elméletileg meg lehet csinálni ;)

UI: ahogy látom, szerintem egy MiniDLNA jobb lenne neki 310-re...

[ Szerkesztve ]

(#20833) mobilizmo válasza gduck (#20832) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem csak 310-re. Twonky sokat "eszik", minidlna sokkal jobb. Én 520-on is azt használom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20834) Tonyk válasza cikasz (#20831) üzenetére


Tonyk
veterán

Twonky eszi meg jelenleg minden erőforrásod (thumbnail készítés minden fényképhez 8-10 méretben). Ha nem kell, akkor kapcsold le. Helyette minidlna, mint ahogy írják is. De ehhez SSH-t kéne negedélyezni, FFP-t kellene telepíteni. Innen gduck kolléga átveszi! Ezek után még jöhet az említett python scrikptek kikapcsolása. Ezekhez most nincs türelmem (főleg, hogy le van írva kismillió alkalommal már itt.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20835) cikasz válasza gduck (#20832) üzenetére


cikasz
őstag

A megfelelő prefix-ben ennek kellene lennie? ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/
mert nem tudom minek kellene történnie ha megnyomom a "Lista lekérdezése az Internetről" -t

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20836) Tonyk válasza cikasz (#20835) üzenetére


Tonyk
veterán

nem, mert ezek beleálltak a földbe mint a gerely már kb 1-2 éve. (Ezen nasok támogatottsága megszűnt.) gduck kolléga tudja a helyes választ, tőle kérdezd.

Próbld meg ezzel: http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/fw4/

Twonky-t letiltottad már?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20837) cikasz válasza Tonyk (#20836) üzenetére


cikasz
őstag

Twonky-t letiltottad már?

Nem tudom, hogy kell sajnálom. Próbáltam utána keresni, de mint irtam linux-ból full laikus vagyok :(

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20838) Tonyk válasza cikasz (#20837) üzenetére


Tonyk
veterán

Menüben kell tiltani: Média kiszolgáló alatt

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20839) cikasz válasza Tonyk (#20838) üzenetére


cikasz
őstag

köszönöm, abban a menüpontban pont nem voltam.
Máris 5-6 megával jön lefelé! :R
Ez a MiniDLNA kell nekem? És meg tudom én csinálni?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20840) Tonyk válasza cikasz (#20839) üzenetére


Tonyk
veterán

Tv-n játszottál le filmet a nasról (DLNA)? Ha igen, kellhet. Ha nem, akkor nem.

"És meg tudom én csinálni?"

:) De ehhez SSH-t, és FFP-t kell hegeszteni a nasra. Le van itt írva nagyon sokszor. Teljesen 0 tudással szerintem nem egyszerű, főleg, hogy azért hibaüzeneteket is értelmezni kellene és arra reagálni. Az meg nagyon hosszadalmas, hogy minden egyes hiba után ide irogatod, hogy most mi legyen. De nem megoldhatatlan a feladat, mert ez csak rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20841) Kixman válasza cikasz (#20839) üzenetére


Kixman
lelkes újonc

Ha még nem kezdted el a minidlna telepítését, akkor javasolt a slapt-get utasítással telepíteni mert az minden hiányzó fájlt letölt automatikusan. Ezt nem saját tapasztalatból mondom, hanem olvastam itt a fórumon. Én a nehezebbik utat választottam, mert nem ismertem a slapt-get lehetőséget, így minden egyes hiányzó fájlt meg kellett keresem a neten és kézzel telepítettem. Elég macerás volt. Ha most kellene újra telepíteni, akkor biztosan a könnyebbik utat választanám.

(#20842) Joshi válasza Tonyk (#20840) üzenetére


Joshi
titán

"De nem megoldhatatlan a feladat, mert ez csak rajtad múlik."
Számomra is és gduck fórumtársnak is megoldhatatlan az én NSA320 NAS-om Transmission "fagyása". Okoskodsz itt ba...eg. ;]

(#20843) Tonyk válasza Joshi (#20842) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, hát ha nektek megoldhatatlan, akkor tényleg mindenkinek az...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20844) Joshi válasza Tonyk (#20843) üzenetére


Joshi
titán

Igen. Nem véletlenül kerestelek meg priviben, de még csak válaszra se méltattál. Jó fej vagy. ;) :R

(#20845) gduck válasza Tonyk (#20843) üzenetére


gduck
addikt

Érdekes hiba, valami apró dolgon múlhat...

(#20846) Joshi válasza gduck (#20845) üzenetére


Joshi
titán

A napokban odaadtam egyik kollégámnak a NAS-t, meglátjuk hogy boldogul vele. Ha nem, akkor te lennél a következő áldozat. ;] A NAS már a kutyának sem kell, szóval nincs tétje. :))

[ Szerkesztve ]

(#20847) szabog74 válasza Joshi (#20842) üzenetére


szabog74
aktív tag

csak a transmission "fagy" meg vagy az egész NAS?

(#20848) Tonyk válasza Joshi (#20844) üzenetére


Tonyk
veterán

Hajrá! Jó fejezhetsz, hajolgathasz itt nekem szarkasztikusan.... De, hogy felajánlod, hogy nézzem meg a nasod, hogy el tudd adni: :) . Pénzért se megyek bele ilyenekbe, nem hogy önszorgalomból. Már 2018-ban is leírtam neked a véleményem ezekről a dolgokról. Akkor se tetszett, mert felhozogattad itt a topicban. De ha beleálltál ... :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20849) cikasz válasza Tonyk (#20840) üzenetére


cikasz
őstag

Van egy minipc-m ami a tv-re és a projektorra van kötve és azzal játszom le a filmeket a NAS-ról igen. De ugyanúgy letudom játszani, hogy kikapcsoltam a Twoky-t. Vagy az nem is ahoz kell?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20850) Tonyk válasza cikasz (#20849) üzenetére


Tonyk
veterán

A minipc 99.9999%, hogy SMB-n keresztül csatlakozik a nashoz (vagy NFS-en), így nem kell neked a DLNA. (Twonky , Minidlna)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.