Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Neck válasza Tonyk (#20699) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon köszönöm! :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#20702) vanRobert válasza Tonyk (#20700) üzenetére


vanRobert
tag

Persze, úgy indítom. 1.2.1 indul is, 1.3.0 meg nem. Biztos ami biztos alapon futtathatóvá is tettem a minidlna-sh-t a telepítés után.
Mindegy nekem az 1.2.1 is jól muzsikál, csak gondoltam, ha már felajánlottad, akkor elfogadom az 1.3-at... :)

(#20703) Tonyk válasza vanRobert (#20702) üzenetére


Tonyk
veterán

Az az érdekes, hogy abban a csomagban, nincs minidlna.sh. Csak a bináris van benne, tehát nem írhatja felül semmi a régi .sh-t. Küldj már egy screenshootot!
Szerk:
Most nézem, hogy a csomagban a /ffp/sbin alá kerül(ne) minidlnad. Tedd át kézzel az /ffp/bin -be. (nekem is ott van. Az eredeti minidlnad-t nevezd át minidlnad_original-ra, a txz-ből meg az új fájlt másold az /ffp/bin -be. Így próbáld elindítani). Lehet ez már nem is az én csomagom? Olan régen volt már...:)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20704) Tonyk válasza Tonyk (#20703) üzenetére


Tonyk
veterán

Megvan mi a gond! A csomagban minidlnad nevű fájl van, az .sh meg egy minidlna -t akar indítani. Nevezd át az új fájlt minidlnad-ról minidlna -ra, vagy töltsd le közvetlenül ezt és tedd az /ffp/bin -be.
Az 1.3.0 bináris közvetlenül: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20705) vanRobert válasza Tonyk (#20704) üzenetére


vanRobert
tag

Uhhh, nagyon kösz.

(#20706) colosmail válasza Tonyk (#20704) üzenetére


colosmail
csendes tag

Szia!

Most jutottam gép elé köszi, a segítséget!

Üdv: Joe

(#20707) vanRobert válasza Tonyk (#20704) üzenetére


vanRobert
tag

Az volt a gond. Most szuper.
Illetve még dobott egy libjpeg.so.8 hibát, de azt rövid kézitusa után megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#20708) Tonyk válasza vanRobert (#20707) üzenetére


Tonyk
veterán

" azt írja, nincs minidlna.sh"

szupi, de akkor ezt honnan vetted? :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20709) vanRobert válasza Tonyk (#20708) üzenetére


vanRobert
tag

Már van, sikerült működésre bírni úgy ahogy írtad. Felraktam, átneveztem, átraktam és a végén még szűzek vérét is áldoztam. Így most jó.

(#20710) Tonyk válasza vanRobert (#20709) üzenetére


Tonyk
veterán

Az értem, hogy most jó, de akkor a "nincs minidlna.sh"-t üzenetet ezek szerint nagyon félreolvastad/betippelted. Ezért is tettem az előző kérdést off-ba :D -val. Merthogy nem minidlna.sh nem volt, hanem tök más.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20711) vanRobert válasza Tonyk (#20710) üzenetére


vanRobert
tag

Jah, valszeg a minidlna állományt nem találta indításkor, ami ugye máshová és más néven is került mint ahol a .sh kereste. Nem szoktam megjegyezni a hibaüzeneteket, csak leokézom. Tudom, windowsosok betegsége, dehát nincs mit tenni.

(#20712) thboxx


thboxx
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Van egy ilyen nasom most, de ideiglenesen, úgyhogy nem szeretnék FFP-vel meg ilyesmivel molyolni... Az lenne a kérdésem, hogy nincs-e valakinek tarcsiba őskövület zypkg csomagfájljai? Transmission és egyéb. Tudom nem aktuális release-ek nagyon meg tele vannak lyukakkal, de nekem max pár hétre kellene, addig meg jó lenne legalább a transmission. Előre is köszi a segítséget!

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#20713) Tonyk válasza thboxx (#20712) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20714) thboxx válasza Tonyk (#20713) üzenetére


thboxx
aktív tag

Hú! Nagyon nagy király vagy! :C
Köszönöm! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#20715) fadfasdf


fadfasdf
újonc

Sziasztok,

Nem NS310 hanem 320, de remélem még belefér.
Internetet váltottam vodáról digire, a digi routert modem módba kapcsoltam, és náluk a saját routeremen kellett most PPPoE-vel kapcsolódni a netre.
Így viszont a lan portra csatlakoztatott nasomnak nincs internete.

Segítenétek, hogy hol lehet a gond?

Köszi!

(#20716) Tonyk válasza fadfasdf (#20715) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez nem nasos kérdés, ez hálózati kérdés.
A nas ip beállításait vagy tedd dhcp-re vagy fix ip-t adj neki (a router lan tartományából), ahol az átjáró és dns a routered ip-címe.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20717) fadfasdf válasza Tonyk (#20716) üzenetére


fadfasdf
újonc

Bocsánat, menjek át másik topikba?

Igen eddig is ez volt a beállítás, fix ipvel használtam, a dns pedig a router ip címe volt. Végülis így elindul a letöltés mostmár, viszont a feltöltés egyáltalán nem működik, egyik korábban futtatott torrentet sem osztja meg. Itt akkor már biztosan valami router korlátozás lehet a háttérben?

(#20718) Tonyk válasza fadfasdf (#20717) üzenetére


Tonyk
veterán

Saját routeredre dugtad a nast vagy a digiére?
Nem NAT-olt ip-t kapsz véletlen a Digitől?
Portforward jó címre mutat?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20719) fadfasdf válasza Tonyk (#20718) üzenetére


fadfasdf
újonc

A saját routeremre dugtam a nast.
A NAT-olt ip-ben nem vagyok biztos. 10-el kezdődik a default gateway az ip address meg 100-al.
A portforward jó címre mutat, illetve így használtam a vodánál is, illetve ha direktben a digire volt kötve és a digi routerként működött akkor nem volt gond a nassal.
Átkapcsoltam a digit modembe, a lan1 portot rácsatlakoztattam a router wan portjára és ennyi.

(#20720) fadfasdf válasza Tonyk (#20718) üzenetére


fadfasdf
újonc

Felhívtam őket. 72 órán belül kapok publikus IP-t.
Köszönöm a segítséget!

(#20721) Joshi


Joshi
titán

A Zyxel NSA320 nasból kivettem a vinyót és beraktam egy újat. Újraformázta így létrejött egy kötet. FFP nem volt, tehát minden eltűnt ami volt. A programcsomagok lista üres viszont nem hajlandó keresni se programokat amit fel tudnék telepíteni. A megosztott mappát IP alapján tudom csatlakoztatni hálózati meghajtóként, de ugye kellene telepíteni a Transmissiont.

(#20722) Tonyk válasza Joshi (#20721) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-t fel. Google driveos mentésben megtalálod, + a hogyant itt a fórumban.

+ metarepo: Az admin megosztás alatt van egy zy-pkgs nevű könyvtár, abban van egy web_prefix nevű fájl. Ez legyen benne:
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

"FFP nem volt, tehát minden eltűnt ami volt."
Minden beállítás a HDD-re mentődik, így ha lett is volna (ffp is), akkor is eltűnt volna minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20723) Joshi válasza Tonyk (#20722) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Puttyval SSH-n nem elérhető a NAS, de ez már régen is így volt. A csomagokban telepítettem az SSH-t, de nem tudok csatlakozni.

(#20724) Joshi válasza Joshi (#20723) üzenetére


Joshi
titán

Itt a programcsomagokban hogy lehet telepíteni a Transmissiont? Azt hiszem gyárilag benne volt a 2.82-es verzió. Tudom hogy az már régi, de legalább van valami ami működik.

(#20725) Tonyk válasza Joshi (#20724) üzenetére


Tonyk
veterán

letöltöd ezt, bemásolod az admin\zypkgs könyvtárba, majd az admin\zypkgs\ZYPKGS fájlba legyártod a megfelelő bejegyzést:

Package: Transmission_2.83
Version: 2.83
Description: Transmission
Depends:
Size: 50000000
Installed-Size: 100000000
Architecture: arm
Zy-Model: NSA-210, NSA-221, NSA-310, NSA-320, NSA-325
IsBuiltin: N
Filename: Transmission_2.83_arm_002.zpkg

Vedd el az internetet a nastól (vagy a routerből kihúzod, vagy átírod az átjárót és a dns-t a nason valami kamu címre) Kérd le a csomaglistát, telepítsd. Net vissza.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20726) Joshi válasza Tonyk (#20725) üzenetére


Joshi
titán

Ha a ZYPKGS-be beírom amit írtál, akkor a Lista lekérdezése az internetről gomb szürke azaz inaktív. Ha üresen hagyom a ZYPKGS fájlt, akkor már aktív lesz. A routerből kihúztam a WAN kábelt, de ebből a szempontból nincs változás.

(#20727) Tonyk válasza Joshi (#20726) üzenetére


Tonyk
veterán

ezzel?:

Package: Transmission
Version: 2.83zypkg002
Description: This package is another BT download client which supports torrent and magnet.
Depends:
Size: 500000
Installed-Size: 1000000
Architecture: arm
IsBuiltin: N
Zy-Model: all
Filename: Transmission_2.83_arm_002.zpkg

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20728) Joshi válasza Tonyk (#20727) üzenetére


Joshi
titán

Így már települ, de valami nem kerek nálam. Tegnap reseteltem az NSA320 nasomat, és azóta a MetaRepository se úgy települ mint tegnap, csak egy ilyen lesz telepítés után. A Transmission is települ a második verzióddal, de a Gui-val nem tud csatlakozni. Mit rontottam el?

(#20729) Tonyk válasza Joshi (#20728) üzenetére


Tonyk
veterán

"csak egy ilyen lesz telepítés után"

:) mit szeretnél mi legyen?

"Mit rontottam el?"

Azt neked kéne tudni. Nem tudom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20730) Joshi válasza Tonyk (#20729) üzenetére


Joshi
titán

Láthatod, hogy reset előtt rengeteg dolog megjelent a csomag listában, de most semmi. Semmi mást nem csináltam mint reseteltem a nas-t.

(#20731) Joshi válasza Tonyk (#20729) üzenetére


Joshi
titán

Lereseteltem ismét a NAS-ot, beállítottam mindent (felhasználónév + jelszó, kötet), csak a Transmissiont telepítettem ahogy javasoltad. A Transmission Gui nem csatlakozik, olyan mintha nem futna a NAS-on a Transmission. Telneten vagy SSH-n nem tudok csatlakozni a NAS-hoz, nem tudom miért. :F

[ Szerkesztve ]

(#20732) Tonyk válasza Joshi (#20731) üzenetére


Tonyk
veterán

192.168.0.140 :) (LAN címet mi a ráknak takarsz ki? Mindenkinek van ilyen, kezdeni sem lehet vele semmit)
Milyen felhasználó nevet és jelszót állítasz be neki, mikor a gyári csomagban ilyen alapértelmezetten nincs.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20733) M_AND_Ms válasza Joshi (#20730) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha jól értem vinyót cseréltél.
Nem lett volna egyszerűbb, ha egy pc segítségével átklónoztad volna az egész régi vinyót az újra, majd (ha annak a mérete nagyobb) az adat partíciót megnövelted volna? Vannak erre eszközök ... anno évekkel ezelőtt így csináltam és annyira nem volt vele gond, hogy már el is felejtettem mikor, mivel, mit is csináltam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20734) Joshi válasza Tonyk (#20732) üzenetére


Joshi
titán

Alapértelmezett felhasználónév admin jelszó hozzá 1234, de ugye ezt meg kell változtatni. Szerintem ezzel nincs semmi gond, hiszen a NAS felületére gond nélkül be tudok lépni. Nincs is más felhasználó mint az alap.
De mondd mit csináljak hogy működjön. :R

(#20735) mobilizmo válasza Joshi (#20731) üzenetére


mobilizmo
addikt

GUI előtt browserben is kipróbáltad?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20736) Joshi válasza M_AND_Ms (#20733) üzenetére


Joshi
titán

Vettem egy Synology 220+ NAS-t és a két 4TB-os vinyót átraktam abba. A Zyxelbe meg ment egy 2TB-os. A Zyxel lesz a tesóméké, a Synot meg magamnak vettem. Már az is fura hogy Telneten/SSH-n nem tudom elérni a Zyxelt. Emlékszem anno Bélaaaa segített TeamWieveren, de ő is megszenvedett vele.

(#20735) mobilizmo nem megy különben menne a gui-ban is. Szerintem nem fut a NAS-on a Transmission, mert a NAS menüjét elérem.

[ Szerkesztve ]

(#20737) Joshi


Joshi
titán

Biztos hogy a Zyxel NAS-on nem fut a Transmission, mert ugyan azzal a Gui-val hibátlanul töltök a Synology NAS-al.

(#20738) Joshi


Joshi
titán

Hogy lehet rávenni a Zyxel NSA320 nasot, hogy Telnet/SSH-n tudjak rá csatlakozni? IP alapján elérem a NAS adminisztrációs menüjét, de kb ennyi.

(#20739) Tonyk válasza Joshi (#20738) üzenetére


Tonyk
veterán

Ssh 22 , telnet 21-es port. Vagy megnézed a 310-es topic témaindító cikkét.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20740) Joshi válasza Tonyk (#20739) üzenetére


Joshi
titán

Ok ezeket tudom, meg ugye az X96 Max+ boxra gond nélkül tudok csatlakozni. Egyébként nekem a Telnetre 23 portot ír alapba, de 21-el se jó.

Ez a Zyxel NAS.

Ez pedig a média box amire meg csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#20741) Dadpool válasza Joshi (#20737) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Nálam is ugyan ez a helyzet. Cseréltem egy 1TB hddt és nem tudom működésre bírni a transmissiont.
Se weben se guibol nem látja. Ugyan úgy nincsenek programcsomagok.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#20742) Tonyk válasza Joshi (#20740) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyébként nekem a Telnetre 23 portot ír alapba, de 21-el se jó.

....mert hülye vagyok, 21 az ftp.... 22 telnet, 23 ssh. szóval 21-el nem lesz jó biztosan.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20743) vanRobert válasza Dadpool (#20741) üzenetére


vanRobert
tag

HDD csere után mindent újra szépen egyesével vissza kell pakolni. Ffp-vel kezdve, függőségek, stb... Ja, de először a Zyxel NAS seeker progival inicializálni kell.
3 környi felesleges installomban és beállításomban van ez a tapasztalás.

(#20744) Joshi válasza Tonyk (#20742) üzenetére


Joshi
titán

SSH 22, hiszen azzal csatlakozok az X96 max+ boxra is. A Telnet-re alapból 23 ír, szóval 22 nem lehet, mert az az SSH.

(#20745) vanRobert válasza Joshi (#20744) üzenetére


vanRobert
tag

Az "ős"leírás alapján először telneten kell belépni (23) ott aktiválni az ssh-t- majd kilépni, újra be, de most már ssh-n (22) és root-ként (+ admin jelszó) belépni.
Ha jól emlékszem, akkor csak az első alkalommal generált ssh kulcsot, az újratelepítések során már nem, de akkor is végigjátszottam a telnetre belépés, ssh aktiválás... folyamatot.

(#20746) Tonyk válasza Joshi (#20744) üzenetére


Tonyk
veterán

Azaz. Nem ment ez nekem tegnap...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20747) mobilizmo válasza vanRobert (#20745) üzenetére


mobilizmo
addikt

Van valami halvány emlékfoszlányom, hogy talán már nem így van. Hanem rögtön ssh-n kell belépni. De biztos nem vagyok benne 320-at meg már elég régen eladtam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20748) Tonyk válasza mobilizmo (#20747) üzenetére


Tonyk
veterán

SSH alapból tiltva van. Ezt előbb engedélyezni kell telnet alól. De neki az sem megy állítólag.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20749) Joshi válasza vanRobert (#20745) üzenetére


Joshi
titán

Tudom, de egyelőre nem megy a telnet se. Holnap délután kiveszem a hdd-t amit megformázok, majd leresetelem a NAS-t. Aztán mindent a leírás alapján csinálok.

(#20750) Kixman


Kixman
lelkes újonc

Sziasztok! Megvannak még a fenti fájlok valahol, mert nem találom a megadott linkeken?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.