Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) zsolt20 válasza Tonyk (#20400) üzenetére


zsolt20
tag

192.168.8.106:21

(#20402) zsolt20 válasza zsolt20 (#20401) üzenetére


zsolt20
tag

Most kipróbáltam másfajta feltöltést belső hálózatról de igy is akadozik a feltöltés. Android rendszerről csatolom a képet.

[ Szerkesztve ]

(#20403) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Mi okozhatja a 100%-os CPU leterheltséget?
Kb. 1 éve működő rendszer eddig teljesen jó volt. Resilio van telepítve rá ami 2 gépről csinál biztonsági
mentést. Twonky kikapcsolva.

Köszi a segítséget.

(#20404) mobilizmo válasza szabics_28 (#20403) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem a resilio használja a pythont is. Ennek a vasnak sok ez, nem bír vele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20405) Tonyk válasza szabics_28 (#20403) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha fenn van az FFP, a Tweaks csomagot felrakva, Disable unwanted daemons alatt kapcsold ki ami nem kell.

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20406) mobilizmo válasza Tonyk (#20405) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs Tonyk, nem direkt van. De azért nekem nagy megnyugvás, hogy te is ezt írod, mégiscsak te vagy a szakterület valódi hozzáértője.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20407) Tonyk válasza mobilizmo (#20406) üzenetére


Tonyk
veterán

Dehogy vagyok én szakértő

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20408) szabics_28 válasza Tonyk (#20405) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Sziasztok,

köszi a tippeket. Túlzottan nem értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy előre is bocsi ;)

Frissítettem a repokat, de nem találtam tweaks progit (az alábbi módszerrel).

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

A másik dolog amit észrevettem, hogy azóta van ez a hiba amióta a PC-n lévő resiliot frissítettem
a 2.7-es verzióra. Azóta szinkronizál rendesen, viszont ha törlök az eredeti mappából a NAS-on
lévő mentésből nem tud törölni és ezt a hiba üzenetet dobja a PC.

Lehet, hogy egy resilio újratelepítés megoldaná a gondot? Ettől függetlenül tudnátok segíteni abban,
hogyan tudnám telepíteni és megnyitni ezt a tweak progit. Ha kérhetem akkor szájbarágós módszerrel :U

Köszi a segítséget!

(#20409) Tonyk válasza szabics_28 (#20408) üzenetére


Tonyk
veterán

Mivel ez egy windowsos hibaüzenet, valahol a kliensben lesz a hiba ez esetben. Ebben itt nem tudunk segíteni.

Az uwsiteloader-es rész sem sem helytálló ez esetben, mert ez nem slacker / slapt-get -ben kell keresd a Tweaks-et, hanem a nas gyári menüjében, a programcsomagok között.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20410) szabics_28 válasza Tonyk (#20409) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Igen a hibaüzenet az windowsos, viszont a PC-s frissítés óta pörgeti megállás nélkül a procit.
Ezért gondoltam, hogy köze van egyiknek a másikhoz.

Az miért lehet, hogy nálam a programcsomagok között összesen 3 dolog szerepel csak?

(#20411) Tonyk válasza szabics_28 (#20410) üzenetére


Tonyk
veterán

Gondolom a pc program nem teljes mértékben "kompatibilis" a nason lévő szolgáltatással. El tudom képzelni, hogy folyamatosan bizergálja, valami bug miatt. Ezt csak esetleg wiresharkkal lehetne megnézni. Vagy épp a szolgáltatás által küldött adatot nem tudja feldolgozni a kliens.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20412) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok!

Valószínű valami a resilio 2.7-es frissítéssel (PC) volt, ami összeakadt a nassal.
Visszaraktam a 2.6.4-es verziót ezzel úgy néz ki, hogy minden működik.

Viszont HDD-t cserélek ebben a nasban és elölről kell kezdenem minden beállítást.
Van egy leírásom, amit magamnak készítettem (mint teljesen amatőrnek :U )

Olvastam, hogy sok minden változott azóta. Pár dologgal már kiegészítettem.
Esetleg aki nagyon vágja a témát vetne rá egy pillantást, hogy minden részlet passzol-e?

https://drive.google.com/open?id=1afIDKCVXHrB1iZbEkrZT-5OkhAixPVdI

Ha valami nem passzol nyugodtan javítsatok bele, szerkeszthető a doksi.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20413) Ala


Ala
tag

Sziasztok!
Nem tudom felcsatolni a 310s-met WIN 10 alatt. Van egy friss telepítésem, a régire pedig "másik betűre" szerettem volna felcsatolni még egyszer, de mind a két helyen ezt a hibaüzenetet kaptam vissza:

Ha nem szakmaian fogalmaztam, akkor bocs.
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#20414) gduck válasza Ala (#20413) üzenetére


gduck
addikt

Windows 10-ben alapból tiltva van az SMB1 protokoll ;) Engedélyezned kell! [KATT IDE!]

(#20415) Ala válasza gduck (#20414) üzenetére


Ala
tag

Köszönöm szépen a segítséget!!!

(#20416) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a lépést hogyan tudom megcsinálni?

Felraktam az ffp-t, majd frissítettem a repokat (a régi linkekkel), itt viszont nem találom az mc-t.

Így csináltam:
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh

chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh

uwsiteloader.sh

Hogyan tudnám felrakni az mc-t? vagy miként tudnám megnyitni azt az elérési helyet?

(#20417) gduck válasza szabics_28 (#20416) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Sajnos az uwsiteloader.sh még régi, már nem működő linket is tartalmaz.

vi /ffp/etc/funpkg/sites
- nyomsz egy 'a' betűt
- jobb klikkel beilleszted a vágólap tartalmát
- nyomsz egy ':', majd 'wq' és ENTER

(#20418) szabics_28 válasza gduck (#20417) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Köszi a segítséget.

Úgy néz ki, hogy sikerült átírnom. Azt szeretném még kérdezni, hogy a belinkelt képen
hogyhogy a régi címeket látom még? Ha lefuttatom a slacker -U parancsot elvileg frissít az új linkekkel.

(#20419) gduck válasza szabics_28 (#20418) üzenetére


gduck
addikt

Na ez jó kérdés... A sites file-ben csak az van ami képen van, régiek nem maradtak benne? Esetleg töröljed az /ffp/funpkg/cache mappa tartalmát.

(#20420) szabics_28 válasza gduck (#20419) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Igen csak az új linkek vannak benne ahogy a képen is látszik.
Megpróbáltam a törlést is, de nem hozott eredményt.

Azt jól láttam, hogy ennek ellenére betölti a friss csomagokat?

(#20421) gduck válasza szabics_28 (#20420) üzenetére


gduck
addikt

Az első kép milyen parancsra jön be?

(#20422) szabics_28 válasza gduck (#20421) üzenetére


szabics_28
csendes tag

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh

chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh

uwsiteloader.sh

(#20423) gduck válasza szabics_28 (#20422) üzenetére


gduck
addikt

Akkor nem csoda!
Ezt töltöd le a wolf-u.li oldalról a sites fájlba:
oarm#fonz#s#rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/oabi/packages
oarm#Mijzelf#mz#http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/oabi
oarm#Memiks#memiks#http://ffp.memiks.fr/pkg/oarm/
oarm#Uli#uli#rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/oabi/packages
arm#fonz#s#rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages
arm#Mijzelf#mz#http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm
arm#Uli#uli#rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages
arm#KyleK#kylek#http://kylek.duckdns.org:31337/files/ffp/0.7-arm
arm#Memiks#memiks#http://ffp.memiks.fr/pkg/
arm#barmalej2#br2#http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/
arm#Arie#ar#http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages/
arm#mrdini#mrdini#http://users.atw.hu/mrdini/packages/

NE használjad az uwsiteloader.sh parancsot, mert már elavult adatokat tölt le!

Írjad át a sites fájlt, ahogy megbeszéltük és utána Slacker -U
Ezután a Slacker -a paranccsal telepítheted, amit szeretnél ;)

(#20424) szabics_28 válasza gduck (#20423) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Ohh így már minden világos.
Nem tudom elégszer megköszönni a segítséget! :R

(#20425) achim


achim
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek.

NSA 310 ment nálam, de valamit letöröltem a Total commander-rel a download könyvtárban és elszállt a transmission-om weblapja, egyszerűen nem jött be a 9091 porton és a package-k között is csak a NAS belső IP-je volt kiírva. Fel le raktam a menüből, de semmi. Megpróbáltam újrarakni az elejéről Ffp-stül, nem lett jobb, most már egy package-et, sem mutat.
A vinyó tartalmát nem szeretném elveszíteni.

Tud valaki segíteni, hogy hogyan állítsam vissza a Transmission-t?

Köszi!

hzx

(#20426) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok,

Telnet alatt hogyan tudok kijelölni egy sort? SSH-n egérrel szoktam, de itt az nem működik.

(#20427) Tonyk válasza szabics_28 (#20426) üzenetére


Tonyk
veterán

Space

De ha ezt frissíted, akkor az ssh-t is frissítsd, utána pedig reboot, különben nem fogsz tudni belépni többet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20428) szabics_28 válasza Tonyk (#20427) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Köszi a segítséget. Azért kapcsolódtam telnettel, mert belefutottam az általad említett hibába.
Felraktam a 2.93-as transmission-t, utána adtam futtatási jogot majd próbáltam elindítani.
Nem indult el, mert hiányzott neki a libevent, utána a curl. Ezeket lefrissítettem utána el is indult, viszont
pár hozzászólással lejjebb olvastam, hogy le kell frissíteni az ssl-t is. Lefrissítettem azt is. Aztán reboot és volt ssh nincs ssh... :U

Mit csináljak máshogy, hogy megmaradjon az ssh? És pluszba a transmission sem lett jó, valami tiltott IP-t írt amikor próbáltam elindítani.

(#20429) Tonyk válasza szabics_28 (#20428) üzenetére


Tonyk
veterán

Mint mondtam frissítsd az ssh-is.

Tm -hez pedig a settings.json-ban kell felvenni az ip-t vagy ip tartományt , ahonnét engedni akarod az adminisztrációt. A settings.json szerkesztése előtt mindenképpen le kell állítani a tm-et. Amikor kész vagy a szerkesztéssel, lehet indítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20430) vanRobert válasza Tonyk (#20429) üzenetére


vanRobert
tag

Hahhh, én is megszívattam magam. Mindegy túl vagyok rajta. Most újra él SSH-n.

Azért hoztam magam ilyen helyzetbe, mert több heti, sőt hónapnyi problémamentes miniDLNA működés után, tegnap este nem találtam a frissen ... khmmmm... megvásárolt filmet a könyvtárában. Transmission mutatta, gépen is láttam, de TV-n nem. Gondoltam nyomok egy miniDLNA restartot, vagyis inkább rebuild-ot, de az a szutyok nem engedett be.
Most, hogy írtad, ssh-t is frissíteni kell, rémlett, hogy nemrég felmerült, hogy a transmission frissítéshez meg kell alapozni, és köztük volt az openssl is. Az meg is volt (TM-hez azóta nem nyúltam, van bennem némi aggodalom, túl friss még a legutolsó újratelepítés során elszenvedett sokk), de az ssh elmaradt...

Jah, és amúgy arra mi lehet a magyarázat, hogy időnként a miniDLNA mintha "elfelejtene" adatbázist frissíteni?

(#20431) Tonyk válasza vanRobert (#20430) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom, nálam is előfordul. Ilyenkor megy egy rescan (lényegesen gyorsabb, mint a rebuild).
Ha nem azonnal akarod nézni, érdemes lehet minden nap pl éjfélkor egy rescan-t indítani.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20432) vanRobert válasza Tonyk (#20431) üzenetére


vanRobert
tag

Gondolom valami időzített scripttel...
Neked van ilyened?

(#20433) Tonyk válasza vanRobert (#20432) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogyne lenne: /ffp/start/minidla.sh rescan

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20434) vanRobert válasza Tonyk (#20433) üzenetére


vanRobert
tag

:DD ...Ahhhh. Manuális... Azom van. Esemény vezérelt.

(#20435) Tonyk válasza vanRobert (#20434) üzenetére


Tonyk
veterán

...... Bele kell tenni cronba.... Máris automatizált!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20436) mobilizmo válasza Tonyk (#20433) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem entware-ng van fent és onnan minidlna, nincs minidlna.sh fájl, talán ez azért van mert van init.d (ennyire vagyok képben linux-ban). Az itt található s90minidlna fájl az ami betölti minidlna.sh szerepét? Viszont ebben nincs rescan opció, így én amikor szükság van rá törlöm a files.db, amit újra épít. Gondolom ezt is meg lehet csinálni cron-al.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20437) vanRobert válasza Tonyk (#20435) üzenetére


vanRobert
tag

Huhh, ez nekem már kívül esik a linux tudásomon. Felraktam, de itt meg is álltam.
Tudnál egy cron guide for dummies-t adni? Esetleg egy-két gyakorlati példával...?

(#20438) Tonyk válasza vanRobert (#20437) üzenetére


Tonyk
veterán

[link] - Első találat

De a nas menüjében ott a Tweaks csomag, azt megnyitva Cron daemon -> Tweak active-ba beszúrható.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20439) vanRobert válasza Tonyk (#20438) üzenetére


vanRobert
tag

Kösz.
NAS menüben nálam nincs tweak. Sem gyári csomagban sem metarepository alatt.
Eddig nem kellett, most meg már ugye nincs is meg a repokon.
Mr Dini linkje hozzá van adva a Metarepository linkekhez, de csak a miniDLNA és TM2.92 jön, más nem. Zyxelekről meg semmi.
Majd meglesem GDriveon-és valahogy felügyeskedem manuálisan.

Hát igen. Ami korábban letöltésre került az megvan lokálban, ami nincs, azt max innen-onnan lehet összegereblyézni.

(#20440) Tonyk válasza vanRobert (#20439) üzenetére


Tonyk
veterán

Mentésben minden ott van, még csak vadászni sem kell. Ha megtalálod, a helyére rakod az adminon belül.
A ZYPKGS fájlból a hozzá tartozó szakaszt másold be a te ZYPKGS fájlodba.
A netet vedd el a nastól ( a routeren kihúzod a wan portból a kábelt vagy bontod a netkapcsolatot, vagy a nason átírod a dns-t es gw valami fals értékre).
Ekkor frissíthető a lista, ha megvan feltelepíted. Net mehet vissza.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20441) emts


emts
csendes tag

Sziasztok, hogy lehet elérni, hogy ssh-val ne csak root/admin user tudjon csatlakozni. Van egy sima mezei user, s inkább azzal csatlakoznék fájlokat nézegetni, mint root-tal, de nem bírom az sshd-r rábírni, hogy fogadja el. Ftp-vel megy a sima user is, szóval a password az jó. Köszi szépen.

(#20442) vanRobert válasza Tonyk (#20440) üzenetére


vanRobert
tag

Igen, erre gondoltam.

Nadeazért az is egyfajta csoda, hogy egy ilyen "idős", tulajdonképpen alsó kategóriás cuccnak még van olyan fóruma, ahol az alapvető életfunkciók fenntartásához támogatást lehet kapni.

(#20443) emts válasza emts (#20441) üzenetére


emts
csendes tag

Megvan a valasz. Csak a root es admin usereknek van jelszo megadva a /etc/shadow ban. Passwd-vel megadhatsz jelszot barmelyik usernek, onnantol kezdve az tud csatlakozni ssh-val egeszen a kovetkezo rebootig, mert akkor visszaall a shadow fajl (aminek mellesleg szar a permissionje by default, mert az other group is tudja olvasni).
Azt csinaltam, hogy az /ffp/start-ba irtam egy scriptet, ami felszed egy crtyptelt jelszot, beallitja a sima usernek, innentol az tud tavolrol csatlakozni. Az sshd_config-ban meg letitolttoam a nem lokalis root/admin elerest, a tuzfalon az ssh portot atiranyitottam (nem default), s igy tavolrol sftp-vel tudom a fajlokat lehuzni.

(#20444) gduck


gduck
addikt

Hoppá! Kijött a Transmission "hivatalos" 3-as verziója. Már csak be kell fordítani ;)

(#20445) Tonyk


Tonyk
veterán

Ha ez felhívás volt keringőre, akkor parancsolj:

Transmission 3.00 Official: [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:
1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20446) Tonyk válasza Tonyk (#20445) üzenetére


Tonyk
veterán

Telepíthető csomag : [link] A fájlok megegyeznek az előző, másolgatós verzióval, csak beletettem a /ffp/start, /ffp/.tm könyvtárak szükséges cuccait.

Telepítés után a usernév : tmadmin ; jelszó: tmadmin# Csak , hogy mindenki biztonságban legyen. Nyilván írjátok át!!!

Ha már van telepített és működő TM a nason, inkább a másik verzió "bemásolását" javaslom!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20447) gduck válasza Tonyk (#20445) üzenetére


gduck
addikt

Rejtett utalás :D

:R

(#20448) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Transmission nem müködik megfelelően. Ha elindítok egy torrent letöltést bár elkezdi a letöltést de nagyon lassan szakadozva, ilyenkor pl mobilon tm remotével sem éri a nast hogy lássam hogy halad a letöltés. Hiba már 1.7mb sebbeség mellett is jelenkezik. Teljesen irányíthatatlan a tm amég be nem fejeződik a letöltés ami kb 1 óra is lehet 1gb adatnál. Cpu 20%on van .

[ Szerkesztve ]

(#20449) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Újra kellett raknom az Entware-ng-t (a múltkori újratelepítés miatt) és nem működik az opkg :(

#/opt/bin/opkg
-sh: /opt/bin/opkg: Input/output error

Esetleg ötlet?

(#20450) gduck válasza gduck (#20449) üzenetére


gduck
addikt

Picit több infó:

Ez a fájl nem létezik: /opt/etc/profiles

Illetve a: /opt/etc/opkg.conf mappában ez a nem létező link található
src/gz Mijzelf http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Entware-ng/binaries/armv5

Hiába írom át a jóra, kiveszi és visszarakja ugyanezt :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.