Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) tjsz válasza Davcy (#20600) üzenetére


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Egy Zyxel NSA320-as eszköz üzemeltetését kaptam feladatként, kerestem Zyxel NAS fórumot, ezt találtam (ha nem jó helyen járnék, akkor elnézést).

Kérdéseim:
- mi a legutolsó hivatalos firmware-je? Amit az eszközön látok: V4.70(AFO.3)
- hasonlóan a Synology-hoz, ezen hol tudom kapcsolni, hogy SMBv1-et vagy v2-t használjon?

Előre is köszönöm!

(#20602) Tonyk válasza tjsz (#20601) üzenetére


Tonyk
veterán

- Ez az.
- Sehol.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20603) tjsz válasza Tonyk (#20602) üzenetére


tjsz
senior tag

Köszönöm válaszaid!
Tehát akkor ez csak SMBv1-et használ? Vagy már tud SMBv2-t is?

(#20604) Tonyk válasza tjsz (#20603) üzenetére


Tonyk
veterán

Smbv1

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20605) fenyvesigy válasza gduck (#20570) üzenetére


fenyvesigy
újonc

Az előírásnak megfelelően bemásoltam a régebbi verzió helyére (nálam valamiért nem /ffp/sbin, hanem /ffp/bin) és leindexeli a file-okat.

Egy gond van: ha TV-n lejátszom a filmeket, akkor csak a különálló felirat-file tartalmát jeleníti meg, az .mkv file-ba beágyazott feliratot nem. Az előző v1.2 verziónál ez ment.
Valami ötlet?
Köszönöm.

(#20606) Beni2360 válasza Tonyk (#20506) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! próbálom frissíteni a torrent klienset de nálam a ffs mappában csak ezek vannak és amit letöltöttem és kicsomagoltam abba 2 db mappa van és én olyat nem találok. Vagy rossz helyen keresem?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20607) melan


melan
senior tag

Sikerült felhegesztenem az owncloudot a 320-as NASomra. Igazából 96%-on megállt, aztán nem tudtam elérni az admint, így újraindítottam, belépve azt írta, hogy telepítve - meg is lepődtem. Most viszont indítás után ha belépek, látom, hogy engedélyezve van, de ha rákattintok, nem lesz aktív a stop. Szóval nem tudom leállítani. Utána, ha bárhová lépek, már nem tudok visszamenni, mintha foglalt lenne a rendszer. Hogy tudom letiltani az owncloudot? vagy netán leszedni? Nagyon betojtam, mert így az admin felületre be sem tudok lépni... mármint érdemben. Putty alól elérem...

(#20608) gduck válasza fenyvesigy (#20605) üzenetére


gduck
addikt

Jó kérdés, nekem a TV buta, Blu-ray lejátszóval nézem róla a filmeket. Az most egy véletlenszerű mkv-ban simán látta a feliratot.

Samsung TV-nél volt olyan, hogy ha nagyon sok felirat volt a fájlban, akkor nem tudta megjeleníteni. Más ötletem nincs sajna :(

(#20609) melan válasza melan (#20607) üzenetére


melan
senior tag

Sikerült :Y

Már csak egy dolgot szeretnék (lehetőleg nem elrontani): frissíteni szeretném a 2.82-es transmissiont 3.0-ra. Leszedtem a 3.0-t, gondolom eszerint kell mindent csinálni... csak azt nem tudom, kell e menteni valamit, vagy csak simán leállítom a TM-et, felülírom a fájlokat, indítom a TM-et és kész? Ugyanoda torrentezek, és win alól gui-val kezelem.

(#20610) Tonyk válasza melan (#20609) üzenetére


Tonyk
veterán

Szia!
Melyik pontja nem világos a fent linkelt leírásnak? A leírásban nincs szó mentésről. Túlgonolod :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20611) melan


melan
senior tag

Világos a leírás. Ellenben olvasva a fórumot írtak olyat, hogy a jason fájlt, illetve a torrent fájlokat kell menteni...
De ha nem kel, nem kell :) pláne, ha ugyanaz a GUI továbbra is jó marad.

(#20612) Beni2360 válasza Tonyk (#20610) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a 20606 hsz-ben kérdeztem, hogy hol cseréljek mivel nekem azok a fájlok nincsenek ott ahol keresem képet is linkeltem. Segítenél hol keressem?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20613) Tonyk válasza Beni2360 (#20612) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyári programcsomagos TM-et először cseréld le FFP-sre. Gyárit nem lehet ezzel frissíteni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20614) Beni2360 válasza Tonyk (#20613) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, köszi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20615) melan


melan
senior tag

Kellene egy kis segítség NFS megosztásban.

Két lemez van a NAS-ban, és mindkettőn vannak filmek. Az első lemezen a video mappát adtam meg, amiben minden film látszott is a hozzáadás után a hálózaton (KODI). Hozzá adtam a 2. lemezen található video mappát is, ebben az esetben a KODI két megosztást lát, de mindkettő tartalmát ugyanannak (az elsőnek) látja.
Annyi még hozzá, hogy a 2. lemezen található video mappa valójában (a névütközés miatt talán) video-1 nevű. Ha átírtam a 2. sort video-1-re, akkor a KODIból mindkettő tartalma üres.

Ez van most a fájlban:
/i-data/9d036961/video *(rw,sync,crossmnt,fsid=0,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash,insecure) #
/i-data/6f9dd4b6/video-1 *(rw,sync,crossmnt,fsid=0,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash,insecure) #

Az első sor beírása után minden oké volt, próbaképp az egyik mappa filmjeinek elérését át is cseréltem nfs alapúra.

Szóval a kérdés, hogy a 2. lemez video-a nevű mappát hogyan adjam hozzá a megosztáshoz?
Jah, és persze mindezt a NASon lévő export fájl szerkesztésével teszem...

(#20616) Tonyk válasza melan (#20615) üzenetére


Tonyk
veterán

Programcsomagos vagy ffp-s nfs?
Évekkel ezelőtt néztem, hogy a programcsomagossal valami nagyon nem volt ok. (de meg nem mondom már, hogy mi. Rákeresve itt, lehet hogy leírtam.). Azt viszont tudom, hogy ffps nfs-sel nem volt gond.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20617) Beni2360 válasza melan (#20615) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért szerintem eleve 2 HDD 2 videó mappát különböző néven kell a HDD-n létrehozni. Nálam NFS_video és NFST_video 2
NFS_Sorozatok és NFST_sorozatok Ezeket a KODI egy fejezet vagyis Videok és Sorozatok közé fogja tenni.
Az utalás meg mehet ahogyan kell a megnevezés szerint.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20618) melan válasza Tonyk (#20616) üzenetére


melan
senior tag

Programcsomagos, de a 2-es verzió.

A 2. lemezen a minidlna elérés miatt választottam szintén a video mappa nevet, de rájöttem, hogy ez felesleges volt. Most a 2. lemezen UHDvideo mappa néven van megosztva, amit szeretnék elérni. Ennek megfelelően módosítottam az export filet:

/i-data/6f9dd4b6/UHDvideo *(rw,sync,crossmnt,fsid=0,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash,insecure) #
/i-data/9d036961/video *(rw,sync,crossmnt,fsid=0,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash,insecure) #

Így a KODI a megosztásban 2 sort lát:
6f9dd4b6/UHDvideo
9d036961/video

De mindkettő választása esetén az UHD mappában találom magam.

(#20619) melan válasza melan (#20618) üzenetére


melan
senior tag

Sikerült összehozni :)
Kivettem az UHD-s megosztást az export file-ból, és (mivel ebben egyelőre csak 4 mappa volt) csináltam egy UHD2 nevű megosztást a NAS nfs menüjében. Persze nem is láttam win alól az új mappát. De utána leállítottam az NFS megosztást, és átírtam az export file-ban az elérési utat és voila :)

Most így néz ki:
/i-data/9d036961/video *(rw,sync,crossmnt,fsid=0,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash,insecure) #
/i-data/6f9dd4b6/UHDvideo *(rw,sync,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash) #

Annyi, hogy kimaradt egy sor közötte az export file-ban, ami itt nem látszik. De a kapcsolók sem egyeznek meg mögötte, gondolom ott lesz valami.

(#20620) aker válasza Mr Dini (#18862) üzenetére


aker
csendes tag

...

[ Szerkesztve ]

˘Lˇ

(#20621) aker válasza Mr Dini (#18862) üzenetére


aker
csendes tag

A letöltési link már nem él sajnos, ami nem is csoda 2018as a bejegyzés, Ha fel is installálom kézzel a slapt-get-et akkor a frissítés nem működik. Nem vagyok linux guru, már hetek óta küzdök a minidlna-val :=/

" 2018-02-15 07:01:32
Csak halkan megjegyzem, hogy a következő módon az egész slackeres kínlódás kikerülhető:

/ffp/bin/wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/slapt-get-0.
10.2t-arm-2.txz -O /tmp/slapt-get-0.10.2t-arm-2.txz
funpkg -i /tmp/slapt-get-0.10.2t-arm-2.txz

Ezt másold be egybe a terminálba, s mindkét parancs lefut, felmegy a slapt-get csomagkezelő.

Majd:

slapt-get -u

Ez frissíti a helyi csomaglistát... Ez pedig felteszi a 2.92-es TM-et:

slapt-get -i transmission
"

˘Lˇ

(#20622) vanRobert


vanRobert
tag

C

[ Szerkesztve ]

(#20623) vanRobert válasza aker (#20621) üzenetére


vanRobert
tag

Csak kézzel lehet telepíteni, egyesével az összes szükséges függőséggel együtt... Lesz belőle jó sok. Sört hűts be, szükséged lehet arra is...

Fent van Drive-on az összes függőség, Tonyk munkája. Rákeresel és meglesz a link is.

Én is összeszedtem a legutóbbi újratelepítés alkalmával, az meg itt van.

Ami esetleg ott nem lenne, azt nézd meg itt.

Ments le lehetőleg mindent, tedd fel a NAS valamelyik mappájába és mehet a móka.
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/csomaghelye/neve

Kezded a minidlna-val aztán indításkor kiírja, hogy mi kell még neki. És ezt a kört kell jópárszor lejátszani.

Ha sikerül mindet felrakni, de posix_fallocate64 hibát dob, akkor arra szigorúan ezeket kell felrakni:
uClibc-0.9.33.3_git-arm-8.txz
uClibc-solibs-0.9.33.3_git-arm-8.txz.
Ha raktál fel másikat, akkor azokat előbb szedd le.

Én még ezeket írtam fel magamnak:
Elindítani:
/ffp/start/minidlna.sh start
Leállítani:
/ffp/start/minidlna.sh stop
Futtathatóvá kell tenni:
chmod a+x /ffp/start/minidlna.sh
minidlna.conf filet szerkeszteni.
A file itt van:
/ffp/etc
Ez kell bele:
A= /i-data/md0/music/
V= /i-data/md0/video/
PV= /i-data/md0/admin/download/Transmission/

[ Szerkesztve ]

(#20624) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Home Assistant telepíthető a 310-esre?

(#20625) murrex


murrex
újonc

Sziasztok!

Adott egy NSA-310, amin meghalt a gyári twonky server. Már mindent elolvastam, átnéztem, de sehogyan sem tudok rávarázsolni egy minidlna-t, vagy Plex Media Servert. Tudna nekem ebben valaki segíteni Tatabánya vagy környékén? A segítségeket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#20626) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

NSA-520-ban van két lemezem, az egyik egy 1.5TB-s Samsung réges régről és van is benne 2700 nap futás kb SMART szerint(eléggé kidolgozta már magát). Pár napja ha erre a lemezre kezdek tölteni transmission-nel akkor totál leterheli a NAS-t. Ilyenkor webes felület ritkán de bejön, transmission GUI ugyanez, megosztott meghajtók tallózása is hol megy, hol pedig nem. Top paranccsal nézve látszik is hogy IO wait szökik fel. Ha a másik lemezre(4TB WD purple) kezdek tölteni akkor semmi probléma.
SMART szerint jó állapotban van a winchester. Van esetleg ötlet vagy a lemezt kellene komolyabban letesztelni?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#20627) krealon válasza kene84 (#20626) üzenetére


krealon
veterán

"Top paranccsal nézve látszik is hogy IO wait szökik fel"

Vagyis sokat kell a HDD olvasófejének pozíciót váltania. Ennek a legvalószínűbb oka, hogy töredezett a fájlrendszer.
Persze a pozícionálás lassúságát elősegítheti a hardver kopása is (tekintve, hogy egy winchester mozgó alkatrészeket tartalmaz).

"SMART szerint jó állapotban van a winchester. Van esetleg ötlet vagy a lemezt kellene komolyabban letesztelni?"

A külön tesztnek az értelmét nem látom.
Egy ilyen öreg HDD-t a helyén kell kezelni. Pl másodlagos (arhív) tárolónak, nem közvetlen torrent letöltési helynek.

Én úgy csökkentem a töredezést, hogy a torrent kliens ideiglenes letöltési mappála (incoming) az egyik (md0) kötetre tölt, ha végzett, átmásolja a másikra (md1).
Emiatt persze a letöltés végén van késleltetés, de az md1 kötetről gyakirlatilag telíteni tudom a gigabites kapcsolatot minimális erőforrás felhasználás mellett.

Amíg csak 1 HDD-vel ment a NAS, a torrentről letöltött tartalmak másolása sokkal lassabb volt.

(#20628) kene84 válasza krealon (#20627) üzenetére


kene84
senior tag

Köszönöm a választ.
Igen jómagam is úgy gondoltam, hogy ez a samu már kiszolgálta az idejét és lehet nyugdíjazni kell ebben az esetben torrent szempontból, de gondoltam kérdezek egyet ezzel kapcsolatban. Köszi az ötletet is a töredezés csökkentésére.
Amivel nem vagyok tisztában hogy ha esetleg a cserére esik a választás, akkor a "rendszer", ffp és minden ilyen ezen a régi HDD-n lakik. Ennek az átköltöztetése egy problémás, munkás megoldás?

(#20629) krealon válasza kene84 (#20628) üzenetére


krealon
veterán

"Amivel nem vagyok tisztában hogy ha esetleg a cserére esik a választás, akkor a "rendszer", ffp és minden ilyen ezen a régi HDD-n lakik. Ennek az átköltöztetése egy problémás, munkás megoldás?"

Biztosan nem egyszerű, de én alapban egy comfig mentés/visszatöltés + néhány jól irányzott rsync parancsban gondolkodnék.

(#20630) magasati


magasati
csendes tag

Sziasztok! NSA 310-em van. Igazából csak filmnézésre használom. Megvettem a PLEX Play appot az Android TV-mre, de nem tud csatlakozni a szerverhez. Nemrég láttam plex fiókomban, hogy a médiaszerver verziója elavult (0.9.8.6) és legalább 1.18-as kellene. Viszont ilyet sima arm architektúrára nem találtam. Valahonnan letöltöttem 1.22.3-at egy txz file formájában (ami ismerős). De nem tudom, merjem-é feltelepíteni - mert lehet hogy nem arm-ra van hanem armV7 vagy más. Tud valaki olyan verziót, ami 1.18 feletti, és telepíthető az NSA 310-re?

(#20631) Mr Dini válasza magasati (#20630) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nincs ilyen. A Plex már rég nem forgat armv5 kompatibilis binárisokat. A 0.9valami volt az utolsó.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#20632) magasati válasza Mr Dini (#20631) üzenetére


magasati
csendes tag

Hát ez nagy kár. Azért köszi!

(#20633) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de ez a legaktívabb Zyxel topik. Van egy NSA310-em, de már nem használom, viszont a benne lévő HDD-n megnézném, hogy milyen adatok vannak. Van rá valamilyen opció, hogy Windows alatt megnyissam?

A DiskInternals Linux Reader-t és az Ext2Read programot már próbáltam, de úgy tűnik, hogy maga az adatpartíció nem extX file rendszert használ, mert az említett programok nem kezelik.

Esetleg bootoljak be egy Linux Live CD-t?

Köszönöm előre is, ha van valakinek ötlete! :R

(#20634) szabog74 válasza evilskati (#20633) üzenetére


szabog74
aktív tag

Esetleg be is kapcsolhatnád :) egyébként is én vmi linux live cd-vel próbálkoznék.

(#20635) evilskati válasza szabog74 (#20634) üzenetére


evilskati
aktív tag

Bekapcsolast elvetettem, mert csak SMBv1, max v2-t tamogat, es azt mar nem fogja olvasni a Windows 10, meg ha vissza is kapcsolom az SMBv1 tamogatast.

Sikerult kozben megoldani egy Ubuntu Live CD-vel. Hatha mast is erdekel, hiaba single drive NAS, software RAID-be teszi a lemezt alapbol, ugyhogy elobb helyre kell allitani a RAID tombot, utana valik csak olvashatova az ext4-es file rendszer.

Ubuntu 20.04.2 LTS Live CD-t bebootolva:
sudo apt install mdadm
sudo mdadm --assemble --scan

Ezutan mountolhatova valik a particio es elerhetoek az adatok.

(#20636) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Zyxel NSA320-ason szeretnék log-okat küldeni e-mail-ben egy gmail-s fiókon keresztül, de nem engedi, pedig korábban működött.

Firmware: V4.70(AFO.3) - tudtommal a legutolsó

Visszanéztem, egészen 2021.05.01-ig ment az e-mail küldés, akkor le lett állítva ez az eszköz, most újra szükség lenne rá, de nem megy az e-mail küldés.

"Log" - "Log Report configuration" menüben smtp szerver port-ot nem tudok állítani, illetve azt sem, hogy SSL-el menjen.

Google fiókban a "Kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése" be van kapcsolva.

Változott volna valami 05.01 óta?

(#20637) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Addig eljutottam, hogy ezen cikk alapján be tudtam telnet-elni az NSA320-ra.

Az /etc/msmtprc file módosítottam, ami után már ment is a gmail-el az e-mail küldés.

account mailserver1
host smtp.gmail.com
port 587
protocol smtp

auth on
from akarki@gmail.com
user akarki@gmail.com
password akarki_jelszava

tls on
tls_starttls on
tls_certcheck off

A probléma most ott van, hogy

1. ha újraindítom az NSA-t, akkor az msmtprc file felülíródik valahonnan, tehát rossz lesz és nem tudja küldeni az e-mail-eket

2. ha a "Log" - "Log Report configuration" menüben bármit átállítok (pl. hogy mikor küldje a napi e-mail-t), akkor az msmtprc file ismét felülíródik valahonnan.

Lehet azt tudni, hogy a "régi" beállításokat honnan veszi az NSA?

(#20638) Tonyk válasza tjsz (#20637) üzenetére


Tonyk
veterán

Teljesen mindegy, mert ezt "ROM"-ból írja újra. Csinálj egy fájlt cronba, ami indításkor kicseréli arra a tartalomra ami neked kell.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20639) Norbika88


Norbika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ZyXEl 320, transsmission interface és hálózati meghajtóként tökéletesen működik.
Egy jó ideje azt a felülelet amin eddig a beállításait elértem böngészőböl most hálózati hibát kiírva nem érem el.

http://192.168.0.105/r49435,/adv,/loginwrap.html

"A webhely nem érhető el
A(z) 192.168.0.105 visszautasította a csatlakozást.
Próbálja ki a következőket:
A kapcsolat ellenőrzéseA proxy és a tűzfal ellenőrzéseERR_CONNECTION_REFUSED"

Helyre lehet még pofozni, vagy nincs értelme már foglalkozni ezzel a régi NAS-sal.

[ Szerkesztve ]

(#20640) Tonyk válasza Norbika88 (#20639) üzenetére


Tonyk
veterán

Újraindítás volt már?

vagy SSH (esetleg telnet) alól: LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20641) Mr Dini válasza Norbika88 (#20639) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pingelni tudod? El tudom képzelni, hogy frissült az fw közben és más a login url. Próbáld inkognitóban elérni simán a "http://192.168.0.105/" címet.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#20642) Norbika88 válasza Tonyk (#20640) üzenetére


Norbika88
senior tag

SSH egyszer használtam az androidos tv box CorELEC eléréshez, valami putty nevű program, ez jó lehet hozzá?Milyen port számmal?

Restart többször is volt akkor egy pillantra eléri a beállításokat, aztán jön az Ooops.
Egyébként a médialejátszón simán hozza a filmeket, windowsban is elérem a file-okat.

#20641Mr Dini
Pingelni csak a sima ip tudom, http-vel nem.

:R

(#20643) Norbika88


Norbika88
senior tag

Ez lemaradt:

(#20644) Mr Dini válasza Norbika88 (#20642) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sima IP elég a pingnek, ezek szerint megy. A samba megosztás is. Amit Tonyk írt, csak akkor menne, ha feltettél volna valami csomagot, ami szolgáltat SSH-t, pl FFp, entware. Ha ezekről hírből se hallottál, valószínűleg nincs fent és ha a webguit nem tudod elérni, necces felrakni (csak pendriveval megy). Meg elvileg felesleges, mert a nas restarttal a webgui is restartol. Ha neked nem megy, ott más gond lesz.

Amire tudok gondolni, hogy egy nas frissítés/reset miatt megváltozott a webes konfig linkje. Ezért javasoltam az inkognitó módot, hogy tuti ne legyen cache. Illetve másik böngészőt is lehetne próbálni. Már nem emlékszem, hogy van-e a nasnak egyáltalán válasza nem létező url-re.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#20645) vanRobert válasza Norbika88 (#20643) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!
Fent van a NAS Starter Utility program? Abban látszik a NAS?

(#20646) Norbika88 válasza vanRobert (#20645) üzenetére


Norbika88
senior tag

Fent van a progi, unreachable-nek írja amit nem igazán értek, hiszen fájlokat simán tudom mozgazni hálózaton..
Mr.Dini inkognitoból próbáltam.
Firmware frissítést megtudom oldani webes konfig felületet nélkül is?Ez hatassal lenne a benne lévő raidben össze fűzött lemezekre?(ha nem jön ossze gondolom a rajta tarolt adatokat buktam.)
Hát ha segítene rajta...

(#20647) Tonyk válasza Norbika88 (#20646) üzenetére


Tonyk
veterán

Mr Dini nem arra célzott, hogy frissíts firmwaret, hanem arra, hogy már frissítettél és könyvjelzőből próbálod meg elérni a nast. A könyvjelző viszont a régi firwares linkre mutat, ami már nem él.
Ezért kérte, hogy böngészőbe ezt írd: http://192.168.0.105 , így ez majd elvezet a jó helyre, már ha működik.

Ha így sem működik, előveszed a könyvét, megnézed, hogy hogyan kell egy teljes resetet csinálni és megcsinálod. A hdd-n tárolt adatokat nem érinti a reset.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20648) Norbika88 válasza Tonyk (#20647) üzenetére


Norbika88
senior tag

Értettem. Meg is próbáltam úgy is több böngészőböl, és inkognitóbol is.

(#20649) colosmail


colosmail
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Zyxel 310-em már jó ideje rendben működik, de kb 1 hónapja az filmnézés közben a kép el kezd szétesni. LG tévéken nézem mindegyiken ugyanez a helyzet. Sima SD-s divx-et nézek. Megnéztem a routeremet de a procija csak félgőzzel pörög. Egyébként a helyei hálózatban nem történt változás.
Van valami ötlet, hogy mi okozhatja?

Üdv: Joe

(#20650) Tonyk válasza colosmail (#20649) üzenetére


Tonyk
veterán

Kérdésem: Wifi, kábel, minden film, csak egy film, Twonky, minidlna, gépen jelentkezik-e a szétesés, stb.?
Több kérdésem nincs.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.