Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Tonyk válasza Ákinard (#20500) üzenetére


Tonyk
veterán

" De a HDD-k formázva lettek, így gyakorlatilag minden adat törölve lett. "

De ha formáztad, akkor miért várod azt el, hogy ott legyenek a fájlok? :F Ha formáztad akkor azoknak annyi.
Vagy én nem értem mit akarsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20502) Ákinard válasza Tonyk (#20501) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Igen, félreértetted.
Formázva lettek a HDD-k. Utána létrehoztam a megosztásokat a fenti módon. Feltettem a TM-et, elkezdtem a letöltéseket. El is készült jópár torrent, a Windowsban látszott is, hogy fogy a hely, de a Lemez1-en nem láttam belőlük sermmit, csak 3 általam csinált mappát. A Lemez2-n láttam az általam létrehozott mappákat és a letötött torrenteket is. Érted mi a gond?

(#20503) Tonyk válasza Ákinard (#20502) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbálom, de nem megy.
Talán: TM-el töltesz a Lemez1-re és a Lemez2-re is párhuzamosan. Lemez2 köteten megvannak a frissen letöltött fájlok, Lemez1-en nincsenek.
Tm-ben a két kötetre milyen letöltési útvonalakat adsz meg a Letöltés indításakor?
Arra tudok gondolni, hogy a Lemez1-en olyan könyvtárba töltesz, amit nem osztottál meg. A géped, csak azt látja smb-n, ami megosztott könyvtár (share, shared directory). Maga a kötet (Volume) nem megosztás.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20504) vanRobert válasza Ákinard (#20502) üzenetére


vanRobert
tag

Lehet láma vagyok, de nem Raid1-ben vagy véletlenül?
A helyed mennyi? Lemez1 + Lemez2? Vagy csak a "fele"?

(#20505) Tonyk válasza csenzi2 (#199) üzenetére


Tonyk
veterán

belső lemez az /i-data alá van becsatolva, külső lemez /e-data alá.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20506) Tonyk


Tonyk
veterán

Sikerült ismét hozzájutnom egy friss TM forráshoz, így gyorsan fordítottam egy 2020.10.03-i TM 3.00+ -ot. Ezentúl remélhetőleg sűrűbben lesznek majd általam fordított TM buildek.

Parancsoljatok:

Transmission 3.00+ (32add75f0e): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:
1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20507) shteer válasza Tonyk (#20506) üzenetére


shteer
titán

Köszi!

Ezzel a NAS menüjéből telepített ősrégi verziója is frissíthető?

..szerintem jónak tűnik

(#20508) Tonyk válasza shteer (#20507) üzenetére


Tonyk
veterán

Természetesen nem. FFP alá való.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20509) gduck válasza Tonyk (#20506) üzenetére


gduck
addikt

"Ezentúl remélhetőleg sűrűbben lesznek majd általam fordított TM buildek."

Most viccelsz? Egy évig semmi új build nem jött ki, most elkezdték kiadni, erre Te egyből elkezded fordítani! Hogy lehetne ennél sűrűbben? :D

:R :R :R

(#20510) Tonyk válasza gduck (#20509) üzenetére


Tonyk
veterán

Volt build, csak ahová kikerült, arról a helyről megfeledkezett a fejlesztő és az automatizmus pedig nem jelenítette meg a friss buildeket.
Nem bírtam tovább, rákérdeztem, hogy mi tök van. Megcsinálta, de az addig megszokott helyen számunkra nem megfelelő cucc kerül ki.... Kaptam egy másik elérhetőséget, de itt totál más számozással és más dátumokkal jönnek a buildek. Ez van, de remélem tényleg jobban hozzáférünk "fazékhoz".

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20511) Gelmi


Gelmi
tag

Köszönöm! :R :C

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#20512) bull84ghia válasza Tonyk (#20508) üzenetére


bull84ghia
őstag

Érdemes lecserélni a 2.82-es verziót? Nekem is menü alól van telepítve a tm. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20513) Tonyk válasza bull84ghia (#20512) üzenetére


Tonyk
veterán

A 2.82-es verzió már 7 vagy 8 éves (de lehet több), teli van lyukakkal, amiket azóta már befoltoztak. Nem látom értelmét a le nem cserélésének. De ehhez úgy ffp kell, ha az nincs, akkor cumi.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20514) Ákinard válasza Tonyk (#20503) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Bocsánat, akkor elfelejtettem írni, de tanulságos lehet.

Valami a NAS agyában volt elromolva. Ugye írtam, hogy visszatöltöttem a kimentett konfig filet, azzal nem ment rendesen.
De újabb reset után újként beállítgatva mindent tökéletesen működött pöcc-röff. És ugyanúgy állítottam be mindent, ahogyan a konfig fileban volt. (Képernyőmentések alapján.)

Valószínűleg összeakadt az agyában valami, azért volt, hogy a Lemez2 működött, a Lemez1 meg nem, teljesen ugyanolyan beállítások mellett.

(#20515) bull84ghia válasza Tonyk (#20513) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem, igazából anno volt rajt, de lehet azóta volt gyári állapotra való visszaállítás. Miért szívás megoldani most? Nem elérhető?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20516) Tonyk válasza bull84ghia (#20515) üzenetére


Tonyk
veterán

Igazából minden elérhető (pl. google drive-os mentés). Csak nem ilyen next-next-finish történet, hanem egy picit kézimunkásabb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20517) time87


time87
csendes tag

Olvastam, hogy többen is megküzdöttek ezzel az SMB1 protokollos történettel, most én is belefutottam.
Nagyon láma vagyok nas téren, de szép jó leírások alapján rányomorgatok bármit, ha úgy van. Van lehetőség arra, hogy valami olyasmit varázsoljunk rá, ami az SMB1 protokoll felé fel tud menni?

(Tudom, hogy elméletileg vissza lehet kapcsolni a win10-ben az SMB1-et, de tartok tőle, hogy csak azoknál a win10-eknél, amik még olyan telepítőből lettek felrakva, ami tartalmazta a protokollt, mintha újabb verziónál egy fél napot izzadtam volna a Konica Minolta hálózati scan buliban ugyanezen protokoll használata miatt)

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#20518) Tonyk válasza time87 (#20517) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugyan nem nas kérdés, hanem Windows, de : Benne lesz, be lehet kapcsolni:
Programok és szolgáltatások - Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása - Smb 1.0/CIFS
Talán 5 kattintás az egész.

Vagy PowerShell alatt add ki ezt a parancsot:

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName smb1protocol

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20519) vanRobert


vanRobert
tag

A 3.00+ -os tm nálam nagyon lassan csatlakozik a démonjaihoz.
TMGUI 5.18. Más mit tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#20520) Tonyk


Tonyk
veterán

Hát igen, mindenkinek meg kell küzdenie a démonjaival...

Jó esetben egy daemon van. Véletlenül nem a trackerre gondolsz? Egyébként nincs ilyen gondom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20521) vanRobert válasza Tonyk (#20520) üzenetére


vanRobert
tag

Persze, egy démon. Szóvicc. Mindegy...
Amikor új torrentet adok hozzá, akkor írja a TMGUI az alsó sávban, hogy várakozás a daemonra. Tölteni is csak akkor kezdi lefele, amikor kapcsolódott a démonhoz.
Mindegy, annyira nem fontos, csak fura. A mostani 3.00+ előtt egy májusi 3.00 volt, azzal nem volt ilyen.

(#20522) Tonyk válasza vanRobert (#20521) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó, tehát nem a TM írja ki, hanem a TM GUI, és nem deamonjaihoz, hanem ahhoz az egyhez.
Kapcsolat ok? CPU terhelés hogy áll?
Ha a régi 3.00+-al nem volt ilyen akkor tedd vissza. Nálam ok.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20523) vanRobert válasza Tonyk (#20522) üzenetére


vanRobert
tag

Ja, TMGUI írja. CPU terhelés megy fel 80% fölé stabilan, amikor a TMGUI a démonra vár.
Kipróbáltam még pár torrent file-al, és amíg démonra várakozás van, addig nem indul meg a letöltés. Mindegy, ez most ilyen, majd a következő tm-el vagy elmúlik vagy nem. Esetleg nyomok egy restartot a NAS-on. Az ártani nem árthat... :F

(#20524) time87 válasza Tonyk (#20518) üzenetére


time87
csendes tag

köszi, tényleg működik!
pedig régen, amikor berobbant ez, hogy kivették a protokollt, akkor nem tudtam visszakapcsolni.

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#20525) Tonyk válasza time87 (#20524) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem sosem volt róla szó, hogy kiveszik, hanem, hogy alapértelmezettként kikapcsolt állapotba kerül. + az első pillanattól kezdve vissza lehetett kapcsolni ;) . De a lényeg, hogy működik!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20526) gabor1993052


gabor1993052
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy NSA320S készüléken frissítettem volna a plexet, mert a korábbi verziót már elavultnak mondta. Letöltöttem a plex oldaláról az 1.20-as synology armv7 .spk fájlt, sikerült is feltelepíteni, viszont indításnál a következő üzenetet dobja ki:

"TimeOut Start"

Mi lehet megoldás a problémára?

(#20527) Mr Dini válasza gabor1993052 (#20526) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az, hogy a nas armv5 CPU-val rendelkezik, a Plex pedig 0.99.x óta nem támogatja az armv5 architektúrát.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#20528) gabor1993052 válasza Mr Dini (#20527) üzenetére


gabor1993052
csendes tag

Arra is gondoltam. De sajnos régebbi verziókat nem találtam a neten, ami még támogatja az armv5 architektúrát. Honnan tudnék leszedni .bin fájlt, ami még támogatja?

[ Szerkesztve ]

(#20529) gabor1993052 válasza Mr Dini (#20527) üzenetére


gabor1993052
csendes tag

Nekem armv5ös .bin vagy .spk fájlra lenne szükségem. Keresgéltem, de nam találtam 0.99.x verziójú kiadásokat.

(#20530) Tonyk válasza gabor1993052 (#20529) üzenetére


Tonyk
veterán

ez a verzió az utolsó ami elérhető volt: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20531) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

A NAS-om egy NSA320. Két napja volt egy pár perces áramszünet, ez után a médiaeszkozeim (TV, médiajátszó, stb) nem látják a NAS-t. Nem tudom, hogy mindez az áramszünettel van-e osszefüggésben, de így tortent. Ami érdekes, hogy PC-ről WIN10 alól továbbra is elérem, minden mappájában tudok bármit csinálni. SMB kapcsolattal. Ugyanakkor más eszköz SMB-vel semmit.
Belenézve a webes felületbe, a programcsomagoknál azt láttam, hogy hiányzik az FFP. Ha jól sejtem, ehhez az kell, hogy a MetaRepository telepítve és engedélyezve legyen. Ami meg is volt. Leszedtem a MetaRepository-t és újra akartam rakni az itt leírt módon [Re:] Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel - PROHARDVER! Összefoglaló (innen már ezt többször megoldottam), de miután felmegy a MetaRepository, megjelenik mellett egy "behajtani tilos" jelzés, és azt írja, hogy a csomag állapota "Ismeretlen", az FFP sem jelenik meg. Ha ráviszem az egeret, akkor kiírja, hogy "Install Failed: Download Package MetaRepository failed and no available one in local share".

Mi a probléma? Mit tegyek?
Ha segítetek, kérlek benneteket, hogy érthetően tegyétek, nagyon nem vágom ezt a témát. Szóval mint egy szőke nőnek... :)
Köszönöm! :R

(#20532) Downsampling válasza Downsampling (#20531) üzenetére


Downsampling
senior tag

...most látom, hogy semmilyen programcsomagot nem hajlandó telepíteni a NSA320... Ilyenkor mi van?

(#20533) Downsampling válasza Downsampling (#20532) üzenetére


Downsampling
senior tag

...ööö, a teljes terméktámogatás megszűnt egy rakás ZyXel NAS-ra??? Vagyis a programcsomagok sem érhetők műár el???

(#20534) mobilizmo válasza Downsampling (#20533) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen régi eszközök ezek. Az összefoglalóban erre is van segítség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20535) Downsampling válasza mobilizmo (#20534) üzenetére


Downsampling
senior tag

Segítenél abban, hogy a MetaRepository, illetve az FFP-t újratelepítésére hol találok segítséget? Mert amit én találtam, és eddig használtam, az nem működik.
Amúgy miért régi egy 6 éve vásárolt NAS? Tökéletesen tette eddig a dolgát, amire nekem kellett, bőven tökéletes volt. Néhány megabájtos programocskák elérhetőségének megszüntetésével viszont ellehetetlenül a használatuk. Nem tönkre mennek, hanem mesterségesen idézik elő a használatuk végét.
Arról nem beszélve, hogy ha tényleg megszűnt az efféle support, akkor nem csak egy új NAS-t kell vennem (amit funkcióiban nem fogok jobban kihasználni), hanem meg kell oldanom sok-sok tera adat másolását... Vagyis kell egy rakás új HDD... Ez már eléggé zsebbe nyúlós...

A válaszod köszönöm!

Szerk:
(az FFP pendrive-ről történő felrakása sem megy már, mert a letöltő link szintén nem elérhető már. Szóval, milyen segítség van így? :F

[ Szerkesztve ]

(#20536) Tonyk válasza Downsampling (#20535) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott van az! Csak te nem látod: FFp-s repository backupok

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20537) Downsampling válasza Tonyk (#20536) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm a segítséged. Innen nekem pontosan melyikre van szükségem, melyik mappának az ötvenedik almappájából? :)) Köszi! :R

(#20538) Tonyk válasza Downsampling (#20537) üzenetére


Tonyk
veterán

"Néhány megabájtos programocskák elérhetőségének megszüntetésével viszont ellehetetlenül a használatuk."

A fenti sorokat te írtad. Az alapján, pontosan tudod, melyik program kell neked. Ha pedig tudod mi kell, akkor a keresőbe beírod és meg is találod az említett oldalon. Így nem kell azt a 2-3! almappát végignézd. (50 összesen nincs)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20539) Tonyk válasza Tonyk (#20538) üzenetére


Tonyk
veterán

Megelőzöm a következő kérdést és leb@szást:

FFP-hez:

1. Letöltöd ezt: [link] , bemásolod a admin/zy-pkgs könyvtárba. (2015 mappa gyökerében van....)
2. Az admin/zy-pkgs/ZYPKGS fájlba beírod ezt (szintén ugyanott van a 2015-ben ZYPKGS-be_FFP_hez_006.txt néven, tehát egyetlen egy alkönyvtárba nem kellet belemenni...):

Package: ffp
Version: 0.7zypkg006
Description: <i>(Repo: MijzelfBackup)</i> Fonz Fun Plug
Depends:
Size: 5000000
Installed-Size: 100000000
Architecture: arm
Zy-Model: NSA-210, NSA-221, NSA-310, NSA-320, NSA-325
IsBuiltin: N
Filename: ffp_0.7_arm_006.zpkg
MD5SUM: 6988d70be68c266937e236647735deb5

Elmented a változásokat. NE FRISSÍTSD A CSOMAGLISTÁT!

3. Nastól elveszed a netet: Vagy a nas ip beállításainál átírod az átjárót és dns-t valami kamu címre, hogy ne legyen net rajta, vagy a routerből kihúzod a WAN portból a kábelt.

4. Frissíted a csomaglistát a nason. Telepíted az FFP-t.

5. Visszaadod a netet a nasnak, vagy mehet vissza router WAN portjába a kábel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20540) Downsampling válasza Tonyk (#20538) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hááát.... én nem vagyok ilyen biztos magamban. Csupán annyit tudok, hogy milyen programoknak kell fent lennie ahhoz, hogy működjön az SMB szerver, vagy a miniDLNA, de mivel ezek valamilyen rejtélyes módon eltüntek a NAS-ról, így lvésem sincs, hogy mi a nevük... csak az FFP-e emlékeztem...

Amúgy nem, nem volt bennem semmiféle bántó szándék. Rosszul és udvariatanul fogalmaztam, de ebben tényleg semmi leb@szó nem akart lenni. Esküszöm!
Szóval, maximálisan és őszintén elnézést!

A leírt metódussal megpróbálkozom, fogalmam sincs, mennyire fog ez nekem menni... de nagyon köszönöm!

(#20541) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok.
Elég régen nem jártam itt és lehet hogy hülye kérdést teszek fel. Nekem van egy 320-as NAS-om, amiben jelenleg van 1db WD Red 4TB-os (WD40EFRX) vinyó. Már sok-sok éve teszi a dolgát, de most mellé tennék még egyet hiszen van még egy üres helyem. És akkor egyből két kérdésem lenne.

1. a jelenlegi vinyón vannak adatok, ha mellé teszem csak úgy az új vinyót akkor bukom a vinyón lévő adatokat? Nem kell adattükrözés, egyszerűen csak több tárhely kell. Jelenleg az FFP sincs a NAS-on, már évek óta így használom ahogy a gyári szoftver engedi.

2. fentebb írtam a jelenleg használt vinyóm típusát/modellszámát. Most is lehet kapni ilyen vinyót, de van egy olcsóbb megoldás is (WD RED 4TB WD40EFAX). Én azt nem értem, hogy az olcsóbb Cache memóriája 4x-e a drágábbnak, más különbséget nem vélek felfedezni a két vinyó között. Most akkor melyiket? Egyáltalán működni fognak egymás mellett?

Válaszokat előre is köszi. :R

(#20542) gduck válasza Joshi (#20541) üzenetére


gduck
addikt

1.Jó kérdés! Nem tudom mit csinál, ha ugyanolyan méretűt HDD-t raksz be mellé. De nem gondolnám, hogy kérdés nélkül elkezdi tükrözni! Várj azért olyan válaszára, akinek van ilyen jellegű tapasztalata!!! ;)

2. Működni fog, HA nem akarod tükrözni! Ezt mindenképpen olvassad el!!! [link]
Én EFRX-et vennék a helyedben!

[ Szerkesztve ]

(#20543) Tonyk válasza Joshi (#20541) üzenetére


Tonyk
veterán

1. nem (külön kötetet (individual) választva, nem összefűzve!) Berakás után úgy is inicializálni kell a kötetet, akkor tudsz választani.

2. ha csak tárolásra, átlagos felhasználásra kell az EFAX (ami SMR meghajtó (EFRX PMR) ), még akár jó is lehet (de erre senki nem fog garanciát vállalni!!).
Ha folyamatos írás miatt kell, akkor vannak már vele gondok (teljesítménycsökkenés léphet fel). De nyilván nem ez lesz a szűk keresztmetszet az nsa320 esetében.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20544) Joshi válasza Tonyk (#20543) üzenetére


Joshi
titán

Az első kérdést kicsit szájbarágósan, mert nem jött át úgy ahogy te gondoltad. :B

A második ok, veszek egy ugyan olyan vinyót kicsit többért és kész.

(#20545) Tonyk


Tonyk
veterán

csináld és látni fogod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20546) Joshi válasza Tonyk (#20545) üzenetére


Joshi
titán

Mit fogok látni? Az adatvesztésemet? :DDD ;]

Szóval akkor nem lehet gond. Ok. THX. :R

[ Szerkesztve ]

(#20547) Tonyk válasza Joshi (#20546) üzenetére


Tonyk
veterán

De most tényleg, mit szeretnél? Az egyik HDD-met formázzam, majd minden lépésről csináljak egy screenshootot?
Berakod az új hdd-t, köteteknél különálló kötetként létrehozod (inicializálod). Nem összefűzést választasz (disk1, disk2), nem RAID-et, hanem különálló kötetet (disk2-re).

De kikerestem neked a manualból (merthogy ott is le van írva) , remélem így már jó lesz:

[link] 165. oldal, 8.3 pont, 89. ábra, JBOD -> Volume will be created on (166.oldalon a leírása) : Disk2 legyen kiválasztva (már ha ez van berakva másodjára)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20548) Joshi válasza Tonyk (#20547) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#20549) Downsampling válasza Tonyk (#20539) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia!

Félve írok...
Hétvégén mindent úgy csináltam, ahogy írtad. A netet a biztonság és az egyszerűség kedvéért WAN kábel kihúzásával vettem el. A csomaglistára csakis a net elvétele után frissítettem. De ezek ellenére nem telepíti az FFP-t, 25 százaléknál megáll. A végén ott lesz a behajtani tilos tábla, és az is, hogy az internetről akar telepíteni. (amikor a csomaginfóra rábkk, akkor is azt írja, hogy a forrás az internet)
Őszintén nem kételkedek abban, amit leírtál nekem. Ugyanakkor nem tudom, mi a bánatos baja van a NAS-omnak...
Van még ötleted? Tisztelettel kérlek...

(#20550) Downsampling válasza Downsampling (#20549) üzenetére


Downsampling
senior tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.