Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) Somatom válasza Tonyk (#20150) üzenetére


Somatom
veterán

Ami működik, azt nem szabad baxtatni, hanem hagyni kell, hogy tegye a dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20152) vanRobert válasza Somatom (#20151) üzenetére


vanRobert
tag

Az elmúlt egy évben pár alkalommal - önhibából és azon kívül is - újra kellett raknom a NAS-t. Azt vettem észre, hogy az ffp alá feltelepített TM - nálam - nem működik. Létrehozza a letöltési könyvtárat, beletesz egy 0 byte nagyságú filet, aztán kifagy. Akármit állítgattam, akár a TMG-ben, akár settings.json fileban, ugyanúgy fagyás lett a a vége. Letöltési sebesség maximalizálás, párhuzamos kapcsolatok száma, stb. Volt, hogy MINDEN 1-re volt állítva, volt, hogy végtelen közeli állapotba. Ugyanaz. Torrent filé berakás, indulás, fagyás.

Nem tudtam rájönni, hogy mi a probléma. Látszólag minden OK, a szükséges függősségek fent, hiszen a kliens fut. Port nyitva, átjáró száma egyezik, mindenhol. Tűzfalon szabály létrehozva, minden stimmel, port nyitva. Aztán TM fagyás után a port zárva... Valszeg előbb lett a port zárt és csak utána fagyott a ki a TM, logikailag így épülne fel nálam.

A NAS újrarakás előtt is ugyanez a router, ugyanaz a tűzfal volt, nem ott lesz a kutya elásva. Én hagyom a gyári 2.82-est, teszi a dolgát, nem fagy és stabilan 8-9MB/s körül tölt lefelé.

De még egyszer, mielőtt nullára került volna a NAS, minden Tonyk féle update sikeresen felment és nem volt TM fagyás. De én most már így hagyom, ketyeg amíg ketyeg, aztán majd jön a következő modell. Ami vélhetőleg szintén Zyxel lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20153) Somatom válasza vanRobert (#20152) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy 8GB körüli állomány új verzióit szoktam cirka két évente letorrentezni. Sztem erre tökéletesen megfelel a 2.82 -es TM is. Sőt, akár a beépített kliens is. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20154) mobilizmo válasza SADE_RUSH (#20147) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem elég egyszerű megérteni. Ami most van az nem működik. Rakd fel a régit, ha minden jó, működik, akkor elégedett vagy. Ha nem, akkor segítséget kérsz megint, de elég kevesen vannak akik a régit használják és értenek hozzá. Egyszerűen azért, mert ők azt szeretik benne, hogy felrakták, szinte nulla beállítás és működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20155) junkpod


junkpod
nagyúr

Rászántam magam végre a 325-ösöm ventilátor szerelésére. Végül is nem volt nehéz. Egy csöpp olajat raktam rá így most visszatértek a kerregés mentes éjszakák... :))
Egyelőre a címke és fotó alapján veszek egy újat tartalekba, de amíg így is jó addig nem cserélném ki.
60x60x10es de van hely 20 vastagságban is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20156) CoolBoy323 válasza Tonyk (#20150) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ami neked könnyű, másnak űrtechnika és fordítva...
Speciel én sem tudom hogy kell frissíteni a tm-et ;] :DDD

(#20157) junkpod válasza Tonyk (#20146) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem ffp rendszer van, miben hozzá jobbat az új transmission?

Box's don't touch!

(#20158) Tonyk válasza junkpod (#20157) üzenetére


Tonyk
veterán

Kérlek, olvasgasd el az elmúlt 6-7 évben keletkezett changelogot a fejlesztő oldalán!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20159) szabog74 válasza junkpod (#20157) üzenetére


szabog74
aktív tag

[link] changelog

(#20160) M_AND_Ms válasza junkpod (#20157) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már csak ilyenekért frissítenék
"Fix peer communication vulnerability (no known exploits) reported by Ben Hawkes"

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20161) lacik2


lacik2
csendes újonc

Sziasztok.
Meghalt a Zyxel NSA310-em hogy tudnám lementeni a merevlemezről a videóimat és a képeimet?
Számítógéphez csatlakoztatva a merevlemezt nem látja a gép.
Milyen programmal tudnám lementeni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#20162) Somatom válasza lacik2 (#20161) üzenetére


Somatom
veterán

Puppylinux
De, óvatosan, mert függőséget okoz! Egyszer rádvakkant a kutyus és soha többet nem akarsz más OS -t használni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20163) lacik2 válasza Somatom (#20162) üzenetére


lacik2
csendes újonc

Én egy Windows-os programra gondoltam nem egy új operációs rendszerre!

(#20164) Somatom válasza lacik2 (#20163) üzenetére


Somatom
veterán

Mi csak arra tudunk reagálni, amit le is írsz. Amit csak gondolsz, arra nem. :)
Windows -ról eddig szó sem volt. A NAS -ban is Linux alapú OS dolgozik és a merevlemezen is Linux fájlrendszert használ. Logikus, hogy Linux alatt érdemes próbálkozni az olvasásával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20165) gduck válasza lacik2 (#20163) üzenetére


gduck
addikt

Esetleg ezt nézzed meg ;) [link]

(#20166) CoolBoy323 válasza gduck (#20165) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az első módszer működik, korábban próbáltam már

(#20167) lacik2 válasza CoolBoy323 (#20166) üzenetére


lacik2
csendes újonc

Köszönöm megoldódott.

(#20168) lacik2 válasza gduck (#20165) üzenetére


lacik2
csendes újonc

Köszönöm az elsővel sikerült.

(#20169) Game78


Game78
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy a 310 tud usbs hddt is a megosztasok közzé tenni? Nem szeretnék új hddt venni hanem egy + hddt tenni a meglevő rendszer bővítésnek.

(#20170) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, sok sok hosszú (több mint egy év) bosszankodás után végre megoldodott a 520 nas és a transmission probléma.
Ha valakinek gondja van, szivesen segítek, vagy ha van rá igény, akkor kiirom a közösbe is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#20171) gyulazsolti válasza gboszi (#20170) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Írd már ki közösbe, gondolom többünket érdekelne.
Nekem jelenleg a 2.94 fut.

(#20172) gboszi válasza gyulazsolti (#20171) üzenetére


gboszi
senior tag

#NAS 520 #transmission

A lényeg hatalmas köszönet Shokkolo forumtársnak. :R :R
Kipróbáltam szinte az összes ffp verziót, a gyárit semmi nem használt 3-4 napnál tovább. Folyamatosan csak fagyott a TM az 520-ason. Ami jelenleg lassan 1 hónapja (kop-kop) folyamatosan fut:

1:
entware-ng install GUI-ból
2:
echo "export PATH=/ffp/sbin:/ffp/bin:/opt/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin" > /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
source /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
opkg update; opkg install transmission-web transmission-daemon-openssl
/opt/etc/init.d/S88transmission stop
3: szerkeszteni a settings.json filet
(/opt/etc/transmission/settings.json)
4:
/opt/etc/init.d/S88transmission start

Jelenleg ezzel megy nekem a Transmission 2.94 (d8e60ee44f)
Az egyszere biztos, hogy hozzá nem nyúlok soha :D

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#20173) mobilizmo válasza gboszi (#20172) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Az egyszere biztos, hogy hozzá nem nyúlok soha :D"

Haha, csak hiszed. Ha valami elromlik, akkor majd kénytelen leszel. :-)
No nem kell megijedni, nekem csak annyi (ami a lényegi működést nem befolyásolja nagyon), hogy az opkg update; opkg install rendszeresen hibát dob, mondjuk kb. 10/9. Illetve csomaglistára is üres ablakot ad vissza, minden más működik. Lehet a 2 pont első két sorát megpróbálom én is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20174) gboszi válasza mobilizmo (#20173) üzenetére


gboszi
senior tag

Természetesen úgy értettem, hogy amig működik... :D Nem lesz itt frissités, meg próbálkozás.... :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#20175) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy, vagyis 2 ilyen, NSA 310 nas, és, egyik napról a másikra előjött egy olyan hiba, hogy hálózati meghajtóról nem lehet törölni róla a cuccokat. pl. transmission-ből, adat és torrent funkcióval törölhető, de meghajtóról nem.

Van erre valami érdemi megoldás, vagy "ez van" kategória? Korábban működött, de már nem. Sajnos nincs előttem a nas, próbálkozni nem tudok vele, és nem tudok szoftververziót sem mondani, de elméletileg legfrissebb szoftver.

Nagyon szépen köszi a segítséget. :R

Most terveznénk legyalulni az egészet, de ha nem muszáj, akkor nem mennénk neki, mert nem 2 perc visszaállítani mindent.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20176) szabog74 válasza hackeeeee (#20175) üzenetére


szabog74
aktív tag

Jogosultságokat kellene megnézni.

(#20177) hackeeeee válasza szabog74 (#20176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pontosan mit nézzünk, és hol? So sorry, Nekem kínai a zyxel. :)

Elméletileg ami látszik a userek között, ott mindenkinek fullos írás, olvasási jogosultsága van, ahhoz képest mégsem megy. Windows alól pl. nem tudunk törölni, TM alól viszont megcsinálja a törlést.

Véleményem szubjektív...

(#20178) szabog74 válasza hackeeeee (#20177) üzenetére


szabog74
aktív tag

Akkor az lesz, hogy transmission veszi el a jogosultságokat a letöltött adatokról, pl. mint itt. Transmission settings.json-t látod? Gyári vagy FFP transmission? umask lesz a kulcsszó.

(#20179) hackeeeee válasza szabog74 (#20178) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem FFP-s, de mivel nem én csináltam, sajnos nem tudom.

Ezt megnézzük a hét végén, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#20180) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Bocsi, hogy nem olvasok vissza több ezer hozzászólást, de keresővel (eddig) nem találtam meg.
NSA 310-ben cseréltem HDD-t : 160 GB -> 500 GB.
Acronis segítségével sikerült is klónoznom a régi HDD-t az újra, működik is.
Viszont ugyanaz a (használható) mérete. Van kb 340 GB kihasználatlan méret.
Próbálkoztam a Hiren's Boot DVD-vel, de a "Partition" programok között nem találtam olyat, amivel ezt meg tudtam volna oldani :-(
Van erre valami bevált módszer?
Előre is köszi a segedelmet!

(#20181) Somatom válasza Zwodkassy (#20180) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen típusú partíciót szeretnél növelni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20182) Zwodkassy válasza Somatom (#20181) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha jól emléxem ext3 volt. De majd berakom megint a winyót az asztali gépbe.
Mozgatni engedte a kb 150 GB részt, de átméretezni már nem. Pedig vagy három progit is próbáltam 😢

[ Szerkesztve ]

(#20183) Somatom válasza Zwodkassy (#20182) üzenetére


Somatom
veterán

Azt lehet átméretezni. GParted. Ez egy Linuxos partícionáló. Volt már dolgom olyan Hiren`s -szel, amiben volt. De, létezik külön bootolható CD -ként is, valamint a Puppylinuxokban is beépített tool. Egyszerű, grafikus felületű, nagyon jó progi. Az más kérdés, hogy átméretezés után a NAS felismeri-e a megnövelt részt. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20184) Brogyi


Brogyi
senior tag

Sziasztok! Egy NSA-310-et szeretnék ajándékozni, de egy kicsit puritánnak találom. Hogy használjátok média szerverként ezt a kis szerkezetet? Milyen bittorrent kliens telepíthető rá, és hogyan? Gondolom Transmission.
Igazából hogy lehet biztosan működő software-t faragni rá? A leendő tulaj nem akar terminált látni. :D
Ezért kérdezősködöm, és őszintén bevallom nem akarok sokat foglalkozni vele, mert lefárasztott már az is, hogy eljussak a Zyxel 4,70-es működő változathoz. Szinte mindent töröltek erről a pici NAS-ról. :(
Ezért is kérdezősködöm. Köszi előre is. :R

(#20185) vanRobert válasza Zwodkassy (#20182) üzenetére


vanRobert
tag

Nemrég ugyanebben voltam. És sajnos azt kell mondanom, hogy nem fog működni... Akárhogy is, akármiben is méretezed át, a NAS nem fogja felismerni... Sajnos ez szopóroller.

(#20186) Zwodkassy válasza vanRobert (#20185) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Neeee 😭😭😭

(#20187) Zwodkassy válasza vanRobert (#20185) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

És akkor mit tudok csinálni?

(#20188) Somatom válasza Zwodkassy (#20187) üzenetére


Somatom
veterán

Beteszed az új vinyót a NAS -ba, megformáztatod, létrehozod a megosztásokat, a régi vinyót beteszed a PC -be, pendrive -ról bebootolsz egy Puplettel, csatlakozol a NAS -hoz és átmásolod a tartalmat. 160GB nem olyan hatalmas mennyiség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20189) Zwodkassy válasza Somatom (#20188) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Konfig mentés a régről, vissza állítás újra eljárás mennyire használható?

(#20190) vanRobert válasza Zwodkassy (#20187) üzenetére


vanRobert
tag

Böngészőben menj rá a NAS admin oldalára. Nálam a 192.168.X.Y-on (jaaa, ahol majdnem mindenkinek) van. Adminként lépj be. A bal oldali menüben a Maintanance alatt van egy Configuration pont. Ott tudsz egy konfiguráció mentést csinálni.
Ezután régi vinyót ki, újat be, inicializálod, majd visszaállítod a konfigurációt a korábban lementett fileból. Erős a gyanúm, hogy mindezek előtt a korábban feltelepített alkalmazásokat újra fel kell rakni. A lementett konfigurációs beállítás nem biztos, hogy az alkalmazásokat is visszarakja. Persze lehet, hogy tévedek...
Aztán a régi vinyoról mindent felmásolsz az új vinyóra. Ez működik. A partíció másolás és átméretezésre eddig nem érkezett működő megoldás. Ha valakinek mégis volna (nem csak tipp, hanem valóban kipróbált és) működő megoldása, az ossza meg. Biztos jól jönne még párunknak.

(#20191) Zwodkassy válasza vanRobert (#20190) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Bitte-danke!

Ki fogom próbálni

(#20192) Syl


Syl
nagyúr

Sok-sok évig ment hibátlanul a kis Zyxel, de kinőttem és beruháztam egy Synology-ra. Mivel nem akarok hűtlen lenni a kis társamhoz, gondoltam meghagyom torrentező gépnek. Nosza, vinyócsere. (Természetesen balf@sz user a HDD kiszerelése és más gépben való beüzemelése után csap a fejére, hogy a config fájl azon a vinyón volt, amit éppen leformázott.... :W ) Igenám, de így nulláról kell beállítani mindent. Csakhogy, a leírások tömkelegében, ezen topik összefoglalója, Mr Dini leírása stb., stb. - mind használhatatlan. Egyik alapján sem tudom felrakni az FFP-t. Az nélkül meg nincs SSH, nincs Transmission config fájl szerkesztés. A különböző helyeken leírt MetaRepository címek sem élnek már.

Valakinek van segítő tippje? (a "tapossam meg és dobjam a kukába"-n kívül :B )

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20193) vanRobert válasza Syl (#20192) üzenetére


vanRobert
tag

Synology-n is van torrent kliens... Az miért nem jó?

(#20194) Tonyk válasza Syl (#20192) üzenetére


Tonyk
veterán

Így próbáltad már : [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20195) vanRobert válasza Syl (#20192) üzenetére


vanRobert
tag

Kézzel kell mindent visszarakni, elég macerás. Tonyk vagy Mr.Dini valamelyik kommentjében benne van a link, ahová összeszedték a korábbi repok tartalmát. Onnan kell leszedned az ffp-t. És egy rakás függősséget. Majd indításoknál szólni fog, hogy melyikek kellenek.
A TM, és miniDLNA telepítéshez szükséges csomagokat összeszedtem egy helyre.

Nálam ez a lépésről-lépésre guide segített:

0: A szükséges állományokat másold fel a NAS valamelyik (könnyen elérhető) mappájába, nálam az admin/NSA mappa lett
1: netet elvenni a NAS-tól (fals átjáró), és utána a lap alján meg kell nyomni az "APPLY" gombot. Ha visszaadja a korábbi átjárót, akkor megint.
2: ffp telepítéshez mind három filet másold be a NAS admin/zy-pkgs mappába. Mindet. Mondjuk előtte kimásolhatod mindazt, ami ott van, backupnak jó lesz.
3: A NAS webes felületén a csomagok között ott lesz az ffp. Telepítsd. Ha nem fut végig, pl 98%-on megáll, akkor töröld le. NAS-t indítsd újra és próbáld meg megint telepíteni.
4: Opcionálisan felrakhatod a Metarepository-t is, a szükséges fileokat szintén rakd a NAS admin/zy-pkgs mappába.
5: Ezután visszaadhatod a netet a NASnak
6: Telnet tiltás és SSH a puttyal, ahogy a leírásokban van, azon nem változott semmi.
7: Mehetnek fel a kívánt progik. A fenti linkemről mindent tegyél be abba a mappába, ahonnan majd fel kell telepítened. Mert bizony fel kell őket... Ezzel:
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/...

Na, itt azért meg kell jegyeznem, hogy nálam egyetlen ffp-s TM sem futott rendesen. Konkrétan torrent hozzáadása után lefagyott. Jelenleg a "gyári" csomagos 2.82-es megy, de az viszont
hiba nélkül.

8: Ha miniDLNA is kell, akkor azt is az összegyűjtött csomagból kell felraknod (nálam 1.2.1-es van). És ehhez nagyon sok függősség kell (a csomagomban elvileg mind benne van).
Ha posix_fallocate64 hibát kapsz, akkor ezeket kell pluszban telepíteni:
uClibc-0.9.33.3_git-arm-8.txz
uClibc-solibs-0.9.33.3_git-arm-8.txz
9: a 2-ik lépésnél kimásolt eredeti fileokat visszamásolhatod a zy-pkgs mappába. Így visszakapod a gyári csomagokhoz a hozzáférést. Ha kellenének...

[ Szerkesztve ]

(#20196) Syl


Syl
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek :R
Nem egyszerű ez a násztánc amit el kell járni. Holnap megpróbálok nekiugrani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20197) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Kapott a NASika (520) egy 2. 4TB-os HDDt.
Hogy tudom megoldani adatvesztés nélkül, hogy egynek lássa a tárhelyet?

(#20198) gyulazsolti válasza vanRobert (#20195) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Itt van összeszedve. [link]

(#20199) gumimaci1235 válasza CoolBoy323 (#20197) üzenetére


gumimaci1235
tag

Jobban jársz ha nem vonod össze őket.

(#20200) CoolBoy323 válasza gumimaci1235 (#20199) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Miért?

2+4 TB-ot szeretnék, de egyben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.