Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Verhóó


Verhóó
tag

ugye a Defyben nincs FM transmitter?

(#39302) Neil Watts válasza Verhóó (#39301) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#39303) YAS-dude válasza Verhóó (#39301) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs. Felmerült, hogy a SoC tudja, de mivel nincs antenna kivezetve, meg a hang odaroutolása se egyszerű, így ezzel nem sokat kísérleteztek kínai lunixhekker barátaink.

(#39304) YAS-dude válasza Neil Watts (#39302) üzenetére


YAS-dude
őstag

Látom elolvasni nem sikerült mit linkeltél be.

(#39305) domerator válasza YAS-dude (#39303) üzenetére


domerator
veterán

Akkor ez a Quick transmitter vagy mi, amit core2 linkelt, az nem működik Defy-on?

Szerk: nem tudtam mik azok az IS01, IS02... Sharpok, ha hinni lehet a kommentelőnek a marketen. Csak azokkal megy.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39306) Neil Watts válasza YAS-dude (#39304) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#39307) Verhóó válasza Neil Watts (#39306) üzenetére


Verhóó
tag

azt írta hogy impotens a telefonom, szóval nincs :DDD

(#39308) ngyjns


ngyjns
tag

Sziasztok, segítenétek egy ötven éves öregembernek? Tehát vettem egy 2.1-es Defy-t és hogyan lehet egyszerű telepítéses módszerrel feltenni a szerintetek legjobb 2.3-as rendszert? Egy informatikában ülye ember vagyok, de játszani szeretek, tehát csak egyszerűen. És ne dobálózzatok kérlek ilyen-olyan soc, miui-val. Köszi.

(#39309) Verhóó válasza ngyjns (#39308) üzenetére


Verhóó
tag

lehetnél az apám! :C

[ Szerkesztve ]

(#39310) YAS-dude válasza Neil Watts (#39306) üzenetére


YAS-dude
őstag

És hihetetlen, hogy megint egy link, amit megint nem olvastál el.
Épp azt írja, hogy kb. lehetetlen hogy működjön. A market app a másik linkeden specifikusan bizonyos belső piacos japán Sharp telefonra készült és csak azzal működik. Még valami?

(#39311) Neil Watts válasza ngyjns (#39308) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Ezt olvasd el: első és második

Mindent kövess a leírás szerint. A másodiknál csak a 7. lépésig csináld.
Ezt másold az SD kártyádra csak simán, s telepítsd 7. lépésben. Ez a legfrissebb.

YAS-dude: Azt észrevettem, de már hekkelik hozzá a drivert, tehát valamikor csak lesz. ;)

Addug us egy ebayes transzmitteres link

Vagy átverés, vagy valamit tudnak. Igaz, nem a telefonban van, de a kérdezőnek szvsz megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#39312) #71562240 válasza ngyjns (#39308) üzenetére


#71562240
törölt tag

Először tedd fel a 2.2.2-es verziót a Motorola Softver Update szoftverrel a számítógéped segítségével. Utána gondolkozz, hogy kell-e neked másik rendszer. Aztán műveld ki magad ezen fórum valamint a "Mélyvíz" fórum első hozzászólása alapján, illetve szabof1 kolléga telepítési leírásai alapján. Ezekből mindent megtudhatsz, illetve általuk tudsz kérdezni.
Nincs szerintünk legjobb 2.3-as rendszer, e témában is művelődnöd érdemes, leginkább a CM7, MIUI, WIUI, walter, MS2Ginger kifejezésekre keress rá a két említett fórumon.

(#39313) Dino69


Dino69
aktív tag

Erről valakinek valami véleménye, esetleg tapasztalata van e??

(#39314) kezman válasza ngyjns (#39308) üzenetére


kezman
őstag

Szia, én meg 56 vagyok, szerintem is rakd fel a 2.2.2-est, én is ezt használom, igaz én a magyar verziót, szabof1 fórumtárs leírása szerint pofon egyszerű, ezer köszönet érte, és szerintem ez elég is, legalább is nekem igen, :)
egyenlőre!

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39315) repvez válasza szabof1 (#39238) üzenetére


repvez
addikt

nagy nehezen sikerült leküzdenem a setdns progit, de alapbol be van irva a google dns értékei , de ha rámegyek az aply gombra kiirja hogy a setDNS not activ. hol tudom aktiválni vagy beállitani a jó értékeket mert nem akar felmenni a marketre, netre felmegy de a markethez nem csatlakozik és letölteni is alig tudok .
az 1.5.5 ös pro verzio van fenn a setdns-böl

(#39316) RootRulez válasza Dino69 (#39313) üzenetére


RootRulez
félisten

szép... várós...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#39317) Dino69 válasza RootRulez (#39316) üzenetére


Dino69
aktív tag

Épp most veszem le a telóról, mert nem forgott el a kijelző, de amúgy csinos lesz egyszer az biztos :)
Addig kivárok én is :))

(#39318) harijani


harijani
tag

Sziasztok!

BarCode Scanner app.-nál tapasztaltátok már, hogy egy beolvasott névjegyet (név, telószám, email) nem tud a Contact listába elmenteni?

"Sorry, the requested application could not be launched."

Más "gyenge" telókkal pedig ugyanaz a QR kód faszán működik.

Olyan mintha nem lenne engedélyezve a Barcode Scannernek a contact módosítás, de ezt már leellenőriztem.

Más DEfy használó is tapasztalta már ezt.

Ötlet? Tapasztalat?

Thx előre is.

COD forever!

(#39319) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Sprinkle játék fut valakinek? Mert nálam indításnál kilép, MIUI ROM-on. Chainfire is fent van.

(#39320) Borg76 válasza RAiN91 (#39319) üzenetére


Borg76
tag

Ginger 2.1, szépen fut :)
Jópofa játék.

(#39321) Verhóó


Verhóó
tag

Srácok, memkarin megvan a ringtones mappa, abban az mp3 szám.A cs.hangoknál látom is, kiválasztom, de nem játssza le mint a gyáriakat.HA beállítom meg meg se mukkan amikor hívnak.Ötlet esetleg? :F
újraindítás megoldotta...

[ Szerkesztve ]

(#39322) Heimdallr75 válasza Verhóó (#39321) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ha elfogadsz egy jótanácsot oog-t csinálsz belőle. "gyorsabban" ébred rá.
persze jó az mp3 is. csak pár év tapasztalatból mondom. ugye a stereo sem feltétel pláne nem a 320kb/s :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#39323) Verhóó válasza Heimdallr75 (#39322) üzenetére


Verhóó
tag

rendben, akkor hétvégén nekiállok és átkonvertálom.Köszi! :D

(#39324) Heimdallr75 válasza Verhóó (#39323) üzenetére


Heimdallr75
őstag

[link] kb ennyi :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#39325) Repp válasza ngyjns (#39308) üzenetére


Repp
tag

Merre laksz? Segítek feltenni, ha nem vagy messze.

(#39326) szabof1 válasza repvez (#39315) üzenetére


szabof1
őstag

Ezt ("setDNS not activ") akkor írja ki, amikor nincs aktív hálózat (sem a wifi sem a mobilnet nem érhető el).
A Markethez a Google DNS értékek tökéletesek.
Sajnos azonban nekem még mindig vannak problémáim: az így már sikeresen telepített programok (pl. Route 66, Hír24) telepítés után azt üzenik, hogy nincs internet kapcsolat, pedig van a böngészőnek és a Market is megy. :W

(#39327) repvez válasza szabof1 (#39326) üzenetére


repvez
addikt

ÉS akkor ez mitöl lehet?Mert netezni Opera minivel tudok a telorol, de a market nem megy wifim nincs , de a setdns-t akkor se tudom bekapcsolni .

(#39328) szabof1 válasza repvez (#39327) üzenetére


szabof1
őstag

Akkor valami az APN-ekkel nem tiszta.
Melyik szolgáltató? Milyen csomag? Hívtad már az ügyfélszolgálatot?

(#39329) repvez válasza szabof1 (#39328) üzenetére


repvez
addikt

T-szolgáltató és a 100mb-os net csomag van hozzá.
ugyfélszolgálatot nem hivtam még, mivel amilyen szerencsém van nálük minden flottul müködik majd. egyébként a térerejével sem vagyok kibékülve , a vodás sem volt valami erös itt , de ennél rendszeres a csak segélyhivás ikon , pedig légvonalba nem vagyok 6km-nél távolabb egy mobil állomástol.

(#39330) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A következőt szeretném elérni:

Az SD kártyát lássa a telefon és a gép egyszerre, ezért beszereztem a "multi mount sd-card widget" progit a market-ről, csakhogy nem működik.

Se a widgetet nem tudom kirakni a home-ra és az auto megoldás nem működik. Csak mikor rákötöm az usb-t kiírja, hogy "SD cards unmounted". (Magában a zöld usb jelet se látom a programon belül.)

Próbáltam már mindenhogy, minden módban. Persze előtte bekapcsoltam az auto-mountot.

CM7 RC1-et használok.

Valakinek valami ötlete, hogy mért nem megy a progi?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39331) szabof1 válasza la_cc (#39330) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem tökéletesen működik már régóta - most éppen egy kéthetes nightlyval.
Root jogot kért/kapott a program?

(#39329) repvez:
Én azért csak felhívnám az ügyfélszolgálatot.
Egy ismerősöm telenoros telefonjával szenvedtem, pedig jók voltak az APN-ek, aztán felhívtuk az ügyfélszolgálatot és rögtön kiderült, hogy az ő csomagjához másik APN beállítás kell.

[ Szerkesztve ]

(#39332) rum-cajsz válasza la_cc (#39330) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Próbáld ki a qtadb programot. (Pc-n)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39333) la_cc válasza szabof1 (#39331) üzenetére


la_cc
addikt

Igen kért és kapott is és ki is szokta írni, hogy megkapta a jogot. :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39334) tzl válasza Dino69 (#39317) üzenetére


tzl
senior tag

Elforog az, csak kicsit segíteni kell neki :)
Ott a progik között a display rotator, kiteszed és ráböksz, máris jól áll a képernyő. Egyébként fut rendesen, tehát jó lesz ez, ha egyszer összeáll, de egyelőre nem működik a telefon pl, nem működik a camera, a gallery elszáll hibával (quickpic viszont szépen fut rajta, kipróbáltam). Esténként ismerkedni vele tökéletes, de az, hogy használható legyen, még odébb van.

(#39335) Angyalpor


Angyalpor
tag

Sziasztok!

Lehet nagyon láma vagyok, de nem tudom kalibrálni az iránytűt, és elég pontatlan így... Bejön a forgatós kép,rányomok a kalibrálásra, de forgathatom naphosszat, nem történik semmi. Van rá más megoldás, esetleg program? Olvasom,többen írták már itt ezt, de megoldás nem volt soha...
Köszi!

(#39336) szabof1 válasza szabof1 (#39326) üzenetére


szabof1
őstag

"...Sajnos azonban nekem még mindig vannak problémáim: az így már sikeresen telepített programok (pl. Route 66, Hír24) telepítés után azt üzenik, hogy nincs internet kapcsolat, pedig van a böngészőnek és a Market is megy."
Hogy én mekkora láma vagyok! :W Elfelejtettem, hogy időközben tűzfalat (Droidwall) telepítettem és alapból egyik új programnak sem adok jogot a nethez. Most már minden megy. :DDD

(#39337) InHUmen válasza InHUmen (#39253) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Újra itt, probléma ugyanaz.

Annyi, hogy túl vagyok egy factory reseten.

Hiba, ugyanez. Csak én 2.2.2-vel vagyok/voltam felszerelve alapból és rakosgattam fel más romot.

Kérdés: superuser miért van fent FR után is?

[ Szerkesztve ]

(#39338) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Hopp link lemaradt, meg egy "nem" szó a rompakolás elől omg :D, lehet kicsit ideges vagyok :)
Szóval nem raktam fel semmilyen más romot.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39339) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Ne haragudjatok, hogy már tripla post van, de jelentem megjavult.

Megoldás: Foggalmam sincs, az ég világon semmit nem csináltam vele.

Annyi szent hogy ezentúl nem rakok fel egy darab kameraprogramot se.

(#39340) domerator válasza InHUmen (#39339) üzenetére


domerator
veterán

Reszemrol letojom, ha tiz post is van... annak orulok, hogy megjavult!!!
Erre valo egy forum, barki barmit mond!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39341) repvez válasza szabof1 (#39331) üzenetére


repvez
addikt

Szoktak változtatni a beállitásokon ? mert addig teljesen jól müködött mig le nem jött ez az uj kinézetü market és nem frissitette magát.
Amugy ma kiprobáltam wifivel és azon tökéletesen müködik a market tudok is letölteni és egyböl kapcsolodik,

A setdns továbbra is inaktiv .

Más nektek is vibrál vagy inkább hullámzik a kamera képe ha csak bekapcsoljátok a fényképezöt és a kijelzön nézed a képet ,de nem nyulok semmihez.Elvileg piros lencsés és alapszoftverrel.

(#39342) #71562240 válasza repvez (#39341) üzenetére


#71562240
törölt tag

Se nem vibrál, se nem hullámzik, igaz, az enyém zöld SOC, de gondolom a Bayernél se helyes, ha vibrál/hullámzik.

(#39343) Verhóó


Verhóó
tag

megint újraindult a telóm, és a wifije is szarakodott (CM7).a MIUI szoftver kinézete nem jön be, nekem túl kínai.Van más alternatíva?

(#39344) szabof1 válasza repvez (#39341) üzenetére


szabof1
őstag

Nem értem. Nekem ez a SetDNS jól működik. Semmit sem szoktam változtatni rajta, hagyom a Google DNS értékeket. Nekem csak így megy a telepítés a Marketről. (Igaz, nálam a wifi problémát oldja meg, mert Voda mobilneten sosem volt ilyen problémám).

(#39345) Verhóó


Verhóó
tag

ha eszerint megcsinálom a rootot ([link] ) akkor a proci 1000MHz-en fog menni?Erre is rátudom majd tenni később a főzött romokat?

(#39346) #71562240 válasza Verhóó (#39345) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a ROM 1000MHz-en viszi a procit.
Rá tudod rakni később, megfelelő módszerrel.

(#39347) Verhóó válasza #71562240 (#39346) üzenetére


Verhóó
tag

megfelelő módszerrel?De remélem nem kell hozzá a csillagok együttállása, szűz lányok vére meg őrölt madárcsont :DD Szóval simán vissza tudom tenni szabof1 leírásai alapján? :)

[ Szerkesztve ]

(#39348) repvez válasza szabof1 (#39344) üzenetére


repvez
addikt

Én sem értem, valami baj ott lehet hogy a DNS beállitásnál megvannak a számok , ugye az 1-es 8.8.8.8 a 2-es 8.8.4.4 , de szürkék és hiába kattintok bele nem tudom se törölni sem átirni öket és az apply gombra kattintva a szokásos inaktiv szoveget irja csak ki.
A felsó sorokban viszint 84.2.44.1 illetve 84.2.46.1 van irva a dns sorhoz .A networkhoz meg mobile (setDNS not activ)

(#39349) #71562240 válasza Verhóó (#39347) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy van, szabof1 alapján.
Meg három macskafarok keleti irányba...

(#39350) Verhóó válasza #71562240 (#39349) üzenetére


Verhóó
tag

Ez a motoblur még mindig vacak! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.