Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Heimdallr75 válasza domerator (#38149) üzenetére


Heimdallr75
őstag

itt nálam van egy érdekes dolog. beszélek semmi átveszem másik kézbe, fülhöz és ott előjön pár másodpercre ez a torz rezonálás.

Beri : hetente 1-2 napot szegeden vagyok :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#38152) Beri válasza Heimdallr75 (#38151) üzenetére


Beri
addikt

Jöjjünk össze zizegni!!! :))

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38153) barnagaben


barnagaben
csendes tag

Nagyon szépen köszi a tanácsokat, megpróbálom hátha lesz valami javulás :)

(#38154) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Érdekes. Most hívtam vki és bekapcsoltam, hogy speaker-en menjen(kihangosítva) és a csörgés végén ad egy mondjuk recsegő hangot. Ezért bátorkodtam kipróbálni úgy, hogy zenét játszok le rajta, de ott meg nem csinál ilyet. Ez mi? :D

(#38155) z0zz00


z0zz00
csendes tag

Sziasztok, egy rettenetes problémával szembesült szegény Defy-om (meg én..)! Nem képes wifi-re csatlakozni az eszemadta. Amikor bekapcsolom, a szokásos 'scanning' helyett egyből 'connecting'-et ír, de nem lát egy hálózatot se. Egy idő után disconnectel. Ennyi. Ma regisztráltam egy zárt wifi-hálózatra, de ennek nem kéne befolyásolnia gondolom... Ha valaki tud segíteni, megköszönném:) (CyanogenMod-7.1.0-jordan /stable/)

(#38156) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Van valami érintöképernyö védelem? Mert ebben az autós genyóban ha egy ideig nyomom a gázpedált akkor leold és meg kell érintenem újra.

(#38157) tzl válasza InHUmen (#38156) üzenetére


tzl
senior tag

Állítsd automata gázra, akkor csak kormányozni meg fékezni kell.

(#38158) R19


R19
senior tag

Mi a tapasztalat a Kingston 8GB. microSDHC class 4 memóriakártyákkal?

Egy Defy-ben történő formázás után csak USB-n keresztül célszerű rámásolni az adatokat, vagy ezt nyugodtan megtehetem a sz.gép kártya olvasójában is?
Azért gondoltam az utóbbi megoldásra, mert szeretném elkerülni az USB-s töltést.
Eddig minden telefonomon le tudtam tiltani ezt a töltést és az akksik hosszú élettartammal "hálálták meg" ezt.

(#38159) Lacopapi válasza R19 (#38158) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jó eséllyel nem lesz gondod vele,nyugodtan rátehetsz bármit a szgép kártyaolvasóját használva-legalábbis nekem sosem volt gondom ilyesmivel.A könyvtárakat jól kell elnevezni és látja a teló..

(#38160) R19 válasza Lacopapi (#38159) üzenetére


R19
senior tag

WinMo alól szeretnék átvinni különféle könyvtárakat, pl. Jegyzetek, Dalszövegek, stb.
Ilyen elnevezéssel fogja látni a teló ezeket?

(#38161) domerator válasza R19 (#38158) üzenetére


domerator
veterán

Eddig minden telefonomon le tudtam tiltani ezt a töltést és az akksik hosszú élettartammal "hálálták meg" ezt.

Azt viszont nem tudni, hogy a hátlap (és persze a tömítése) milyen hosszú élettartammal "hálálja" meg a sok vegzálást a kártya ki-be pakolászása miatt...

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38162) Lacopapi válasza domerator (#38161) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nono...nem szedegeti többet sztem,mint az akksi ki-be megoldás telepítgetések során :DD

R19...a Defy az angol elnevezéseket látja ringtones,music, satöbbi,tehát valahogyan érthetően kell neki beadni.Dalszövegekre konkrétan nem is tudom...lyrics ?

[ Szerkesztve ]

(#38163) Verhóó


Verhóó
tag

Mostanában rosszalkodik néha a wifim.De ki be kapcoslom a wifit és megjavul. (45-ös nighty)

(#38164) R19 válasza Lacopapi (#38162) üzenetére


R19
senior tag

Köszi a segítséget! :R
Több éves WinMo után váltottam Androidra, azóta sokat olvastam a fórumot, de még zöldfülű vagyok.
Nagyon díjazom, hogy ilyen ilyen segítőkész emberkéket lehet itt találni.

(#38165) KaiotEch válasza R19 (#38164) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja kihullott végre 1-2, a többiek rendesek!

(#38166) domerator válasza Lacopapi (#38162) üzenetére


domerator
veterán

Lehet... nálam szerintem két kezemen meg tudom számolni, hányszor lett leszedve a hátlap és nem is akaródzik nagyon mozgatni... szerintem egyébként ha már ilyet kérdezett, akkor feltehetően viszonylag sűrűn mozgat adatokat az sd-re(ről), sűrűbben, mint romol.

Mindegy, majd eldönti...

(hogyan alakul az akksid?)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38167) Lacopapi válasza domerator (#38166) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hja,persze,szokás dolga, a nagyobb fájlokat én is régebben kártyaolvasóval raktam fel,mert gyorsabban ment,de most nem tudom mi történt,megy a másolás mint a villám...
Akku : kipróbáltam a Conservative módot,ami elképesztő akkuidőt produkált,csak az a baj vele,hogy instabil,alig tudtam olyan értéket találni ami megfelelt.Aztán meg úgy látszik a cpu spy-t nem szereti a telóm,mert újraindulgatott,ahányszor megnéztem.Az okát nem tudom,mindenesetre visszaálltam az ondemand-ra.
Kalibrálás után a tegnap esti töltésnél felment 4175-re,amióta megvan,ennyire még nem volt töltve,ha hinni lehet a battery calibration-nak.
Mindent összevéve,az akksiidővel meg vagyok elégedve a SEA-val,meg minden mással is,úgyhogy marad.

[ Szerkesztve ]

(#38168) domerator válasza Lacopapi (#38167) üzenetére


domerator
veterán

Wow... nem csoda... a conservative-nak az a jellemzője, hogy akku lesz, csak telefon nem... mindenképp a legalacsonyabb teljesítményt engedi csak.
A smartass lenne izgalmas, dehát eddig senki nem tudott teljes körű, laikusok számára is érthető beállítási javaslatokat prezentálni. Angolul találtam jópát dolgot róla, de sok minden nem világos sajnos.

Tegnap írtad, hogy meglepett, hogy a telefon legtöbb működési idejét 400MHz-en töltötte... hát persze hogy ott, hiszen a küszöb 86% és mindent 400-on présel ki magából szerencsétlen. (gondold el, aki 300-on hagyja az alsó értéket)

Én ismét a küszöb-freki összevariálással kísérletezgetek, tulajdonképpen olyasmit akarok összehozni, mint amit valaki írt a smartassról, hogy a melót nagyobb frekin végezze. Persze az alsó értéket is megemeltem jócskán, mert kifejezetten fürgébb a telefon így (hívásoknál is jobban látszik, előbb éled a kijelző pl.)... úgyhogy kapaszkodj... az én mai értékeim:

520/32, 850/42, 1000/52 küszöb: 30% (!)

A teló még így is túlnyomórészt 520-on dolgozik, tehát az alap használat nem éri el a 30% terhelést 520-on. A tegnapi használathoz képest ma nem volt 10 óra zene, csak 2-3, viszont volt pár hívás cserébe, meg pár üzenet. A többi (egész nap wifi, szinkron) ugyanaz, így állok most 68%-on reggel 7 óta.

Nagyon kellene az a smartass, mert érzem, hogy az lenne a nyerő, csak vakon nem akarok állítgatni.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38169) Lacopapi válasza domerator (#38168) üzenetére


Lacopapi
addikt

Majd én állítgatok...nem sok az az 520? elég magas így a vsel értéked is,bár ezek szerint nem magasabb a fogyasztásod-ami azért meglepő...a smartass tényleg csak a minmax-ot váltogatja,közbülső érték csak átmenetkor lehet,amit írt a kolléga,az úgy van,azaz inkább gyorsan végzi el a feladatot magasabb feszültségen,mint töttyögjön vele lejjebb...végülis ebben is van logika.

(#38170) domerator válasza Lacopapi (#38169) üzenetére


domerator
veterán

Ha arra gondolok, hogy a legtöbb hétköznapi feladatot így is 520MHz-en végzi a telefon (hívás, üzenet, tapicskolás, netezés, stb.), akkor tulajdonképpen van egy 520MHz-es Defy-om... ami elég rosszul hangzik ugyebár...

Arra az állapotra akarok eljutni, hogy lehetőleg mindent 1GHz, vagy az alatt végezzen el, de ha nem nyúlok hozzá, akkor pihenjen szépen, a legkisebb terheléssel. Ennélfogva azt hiszem, hogy ma este leviszem a küszöböt 25% körülre és meglátom mi történik.

Ez az 520 elégnek bizonyul a gyors ébredéshez.

Szerk: a smartassban is valami ilyesmi van, hogy up threshold, meg down threshold... vagyis olyasmi, hogy terhelés növekedéskor hol váltson fel és csökkenéskor hol váltson le. (tiszta automata váltó, mint a kocsikban)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38171) Angyalpor


Angyalpor
tag

Sziasztok!

Nem tudom, ide való-e a kérdés, de csak nem öltök meg érte... :P
A telefonom Vodás, és 2.2.2 Android van rajta, és 2.6.32.9 Kernel.
Érdemes valamire frissíteni, és ha igen, mire? Nem akarok vele sok nyűgöt, csak rootolva van, de néha kicsit befagy... Valami igazán stabil rendszer kellene, nem szeretném gyorsabbnak, kihegyezettebbnek, csak inkább stabilabbnak, szebbnek. :) Ötletek, mire érdemes váltani?
Köszi

Mal

(#38172) szucsinka válasza domerator (#38170) üzenetére


szucsinka
őstag

az a küszöb a treshold àllitàs vagy vmi màs?
ha màs akkor azt hol àllitod?

(#38173) domerator válasza Angyalpor (#38171) üzenetére


domerator
veterán

Ha rootolva van akkor már tudod törölni a dalvik cache-t és a cache-t recoveryből... ez sok stabilitási gondot megoldhat.
Továbbá, ha rootolva van, akkor pl. Titanium Backuppal, vagy Root App Removerrel le tudod "fagyasztani" azokat a system appokat, amiket nem használsz (trainer, dlna, maps, kinek szája íze szerint) és rögtön gyorsabb is lesz a telefon.

Stabilitás miatt pedig a többség is azt mondja, hogy ne válts froyoról

(bár én miui-us-t használok és atomstabil, de ez nem mindenkinél van így)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38174) domerator válasza szucsinka (#38172) üzenetére


domerator
veterán

Igen, a küszöb az a threshold. Bootloaerben a cpu settings alatt tudod állítani.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38175) szucsinka válasza domerator (#38174) üzenetére


szucsinka
őstag

igen de ott van up ès down meg picit lejjeb mèg egy treshold külön. azaz?

(#38176) domerator válasza szucsinka (#38175) üzenetére


domerator
veterán

A sok apró sorból (ha ondemand szabályozás van kiválasztva) akkor az ond kezdetűek a tieid, abból meg csak kettő van, a threshold a küszöb (a másik valami mintavételezés, ami 50000 alapból)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38177) NoMagix válasza szucsinka (#38175) üzenetére


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, lenne egy jó vételi lehetőségem Defy-re, majd' egy évig Blade-m volt, nagy különbség van a két telefon között?
Érdemes még ezt megvenni?
2.3 vagy ICS erre nem lesz?

előre is köszi a válaszokat!

(#38178) szucsinka válasza NoMagix (#38177) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem plèdem volt elötte szerintem nem fogod megbànni.

(#38179) domerator válasza NoMagix (#38177) üzenetére


domerator
veterán

ICS hivatalosan nem lesz, főzöttben borítékolható.

Én is Blade-ről jöttem... mond valamit, ha egy Skoda Fabiát kellene összevetni egy Ford Mondeoval?

(a Blédet is szerettem!)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38180) Lacopapi válasza NoMagix (#38177) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hivatalosan aligha lesz rá 2.3 ,pláne ICS....viszont elérhető a 2.3-as jobb változatban,mint akár az eredeti,többféle főzött rom formájában.

Amúgy én egy Desire-t cseréltem Defy-ra és nem bántam meg.....

[ Szerkesztve ]

(#38181) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm a válaszokat!

én is szerettem a Blade-m!

domerator, jó a hasonlat, értem, köszi.

Lacopapi, ezektől a mókolt romoktól egy kicsit tartok, a pengémet is gyári rommal használtam, nekem jó volt az is.
De a romcserétől tartok, még nem csináltam egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#38182) szucsinka válasza Lacopapi (#38180) üzenetére


szucsinka
őstag

naa mozt ezt kar volt mondanod most beleraktad a bogarat a fülembe.. jobbak is vannak azeredeti 2.3 nàl?
megneztem a tresholdot tènyleg.csak 1 van omdemandban 1 db up. az 86%on van nekem

(#38183) bsasa


bsasa
csendes tag

csak egy kis érdekesség.
vettem agy t-mobilos defy-t. azt olvastam valahol, hogy azok függetlenek.
ki is probáltam agy vodás kártyával. Tényleg az. elfogadta, elindult.
DE!!!!!
aztán visszaraktam T sim-et. most szinte használhatatlan. proci 100-onmegy pedig fel van huzva 1200-re, és kb 10 percenként kéri a pin-kodot.

kérdés: valaki probálta már rajtam kívül?
tapasztalat?
vajon mi lehet ennek az oka?

csak a totális reset segített. :C

(#38184) Heimdallr75 válasza bsasa (#38183) üzenetére


Heimdallr75
őstag

kicsit vedd ki a kártyát tisztítsd meg egy radirral (puha) majd tedd vissza. nézd meg jól illeszkedik e ilyesmi.
amit írsz tipikus kontakt hiba.
megbolondult miatta, a reset meg újraindította, lehet közbe a fémkeretben a feszülés helyreállt ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38185) Lacopapi válasza NoMagix (#38181) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha a testvértopikban,a Mélyvízben elolvasod az első hsz.-t,akkor rájössz,hogy itt egy romcsere lassan már olyan mint egy akksicsere,vagy egy kijelzőtörlés... :DD

(#38186) bsasa válasza Heimdallr75 (#38184) üzenetére


bsasa
csendes tag

köszi a törődést!
sajna nem fizikai a probléma. az nem jelentene gondot. 5-ször is megnéztem. tényleg.
kizárólag a szoftver. ezt az is magyarázza, hogy reset után teljesen helyre jött.
épp azon filózok, hogy a magyarított op van rajta. nyilván nem hálózatfüggő, de végül is egy buherált valami. JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_HU_ROOT.sbf

(#38187) domerator válasza Lacopapi (#38185) üzenetére


domerator
veterán

Pláne, ha ugyanazon rom fajtán belül cserél az ember, vagy még jobb, ha ugyanolyan rom újabb verziójára.

Ez, és a google szinkron nagyon ott van az androidban, ezt el kell ismernem.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38188) espista


espista
senior tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Defyt. CM7.1 RC1.5 van rajta. A Quick System Info szerint 1000 MHz-en pörög a proci. Ezt vissza lehet állítani a gyári értékre, vagy ne foglalkozzak vele? Örüljek? :-) Frissíteni van mire és érdemes. Szemezgetek még a Wiui-val is, de még olvasgatok és információt gyűjtök.

Romani ite domum!

(#38189) Lacopapi válasza z0zz00 (#38155) üzenetére


Lacopapi
addikt

Próbáld meg törölni az összes contactot ,azután újra felismertetni...aztán nem árt egy cache és dalvik cache wipe a recoveryben sem..

espista ..hagyd csak,ahogyan van,ez a jó beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#38190) z0zz00 válasza bsasa (#38183) üzenetére


z0zz00
csendes tag

Én próbáltam, tökéletesen működött, csak a SIM-tartó szerkezet minden cserénél lehúz egy kicsit a kártya felületéből :N talán az kerülhetett rossz helyre?

(#38191) z0zz00 válasza Lacopapi (#38189) üzenetére


z0zz00
csendes tag

Nagyon köszi, császár vagy, már az első javaslat nyert is :)) De amúgy a catche meg a dalvik cache wipe mit eredményez?

(#38192) Lacopapi válasza z0zz00 (#38191) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az idő haladtával teleszemeteli a rom a cache-okat,nem árt néha kipucolni,gyorsabb és akadásmentes lesz.
Ezzel az újrafelismertetéssel csak az a baj,hogy lehet,hogy csak időleges megoldás,néhány kolléga igencsak sokat szenved ezekkel a dolgokkal,ha a keresővel megpróbálsz rákeresni,akkor találsz bőven panaszt ezzel kapcsolatban,de remélem Neked nem ismétlődik a gond.

[ Szerkesztve ]

(#38193) z0zz00 válasza Lacopapi (#38192) üzenetére


z0zz00
csendes tag

Értem, és ezeket a tisztításokat milyen gyakran érdemes megejteni? Mikor érezhetően lassulni kezd? Vagy van valamilyen fix idő esetleg használattól függő..?

(#38194) domerator válasza domerator (#38170) üzenetére


domerator
veterán

Na:

520/32, 850/42, 1000/52 threshold 25%

(ha már ott jártam, akkor ugyebár a szokásos higiéniai wipecachedalvik is megvolt)

Ja: így nap végére 64% az akku... kibírná a következő napot is hasonló nyúzással.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38195) Lacopapi válasza z0zz00 (#38193) üzenetére


Lacopapi
addikt

Erre vonatkozólag nincsen kőbe vésett szabály,amikor már rakoncátlankodik, lassulgat, akadozik,vagy pedig nagyszámú telepítés és törlés után.Arra figyelj,hogy nem data,csak cache !

domerator....erre persze kíváncsi leszek... :DD hanem a fogyasztásod így is jó,nagyonis.

[ Szerkesztve ]

(#38196) z0zz00 válasza Lacopapi (#38195) üzenetére


z0zz00
csendes tag

Oksi, érzem a különbséget, kösz a segítséget :)

(#38197) domerator válasza Lacopapi (#38195) üzenetére


domerator
veterán

Tájékoztatlak, ne félj... (ha xar, akkor is, ha jobb, akkor büszkén!)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38198) Lacopapi válasza domerator (#38197) üzenetére


Lacopapi
addikt

:R

(#38199) R19


R19
senior tag

Az SMS-hez lehet külön hangot beállítani?
Jó lenne valahogyan megoldani, hogy pl. a naptár bejegyzések, értesítések más hangot kaphassanak.
Van esetleg lehetőség egy negyedik mappára hangjelzések terén, hogy a Defy is láthassa?

[ Szerkesztve ]

(#38200) Lacopapi válasza R19 (#38199) üzenetére


Lacopapi
addikt

Messaging settings-ben tudsz jelzőhangot váltani,ha a notifications mappában van amit szeretnél,akkor felajánlja azt is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.