Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Bocsánat, de van valakinek ötlete az autófókusszal kapcsolatban? Már próbálok egy ideje megoldást keresni, hátha van valaki aki már próbálkozott vele...

(#39102) Szombó


Szombó
senior tag

Akinek valamiért nem jön be a 3 betüs navi,annak ajánlom a marketről az egyenlőre próbaverzióban működő route66 progit.Elég jónak tűnik.Használta már valaki?

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#39103) TcMano válasza emge (#39067) üzenetére


TcMano
tag

Sajnos így sem megy.

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#39104) whitehand válasza Tézé81 (#39099) üzenetére


whitehand
senior tag

Ez judit én mariskát kérdeztem az az újabb

(#39105) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok kezdő defy használó vagyok, angol ez az egy problémám a telefonnal
gari vesztéssel jár egy főzött rom?
androidot tudnám gari vesztés nélkül frissíteni újabbra és magyarra?
Gari vesztés nélkül hogy tudnám magyar menüt rárakni?

köszi a válasz előre is :)

(#39106) tzl válasza Szombó (#39102) üzenetére


tzl
senior tag

Épp ma próbáltam ki egy rövid szakaszon, ígéretes.

(#39107) tzl válasza whitehand (#39104) üzenetére


tzl
senior tag

Tök ugyanaz a módszer, csak Juditot átnevezték mariskává. Én még Juditot vettem meg, most meg mariskám van.

(#39108) #71562240 válasza bahni1990 (#39105) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha mindent jól csinálsz, fel tudsz rakni magyar nyelvet a gyári Froyóra, vagy tudsz telepíteni főzött ROM-ot, illetve vissza tudod telepíteni a gyárit, ha garanciára van szükséged. Kezd a művelődést az első hozzászólással, majd a Mélyvíz első hozzászólásával.

(#39109) whitehand válasza tzl (#39107) üzenetére


whitehand
senior tag

ugyanugy ne megy :(

(#39110) Gork


Gork
tag

Srácok, tanácsot szeretnék kérni. Van ötletetek, hogy a Beállítások, miért generál 1-2 óra alatt 5-8 Mb küldött adatforgalmat? Az utóbbi egy hétben gyanús lett, hogy nagyságrendekkel gyorsabban közelítem a havi adatforgalmi limitemet, mint eddig. Gyakorlatilag akkor is gyűlnek a megabyte-ok, ha csak be van kapcsolva, de nem csinálok semmit. Erre feltettem egy progit, hogy mi generálja az adatforgalmat, és meglepő módon nem program, hanem a Beállítások. És ráadásul nem letölt, hanem küld adatot, olyan 10% fogadás és 90% küldés arányban. Két víruskeresővel is csináltam egy teljes scan-t, de nem talált semmit. Van ötletetek, hogy mi a franc lehet az? Amúgy CM7 RC0 van fent.

És még egy kérdés, ha már úgyis írok: szerintetek mitől van, hogy jó pár widget, amit feltelepítek, az nem jelenik meg a widgeteknék (GO Launcher), tehát így használni sem tudom őket.

Előre is köszönöm mindenki segítségét! :)

(#39111) etooo válasza Gork (#39110) üzenetére


etooo
senior tag

Csak tipp: CM7 statisztikák?
(beállítások/cyanogenmod beállítások/rendszerbeállítások/névtelen statisztikák)

[ Szerkesztve ]

(#39112) domerator válasza Gork (#39110) üzenetére


domerator
veterán

Másik tipp: google backup?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39113) Hovi válasza Szombó (#39102) üzenetére


Hovi
aktív tag

Ma este teszteltem befelé melóba (Tatabánya-BP) s nagyon bejövős.

(#39114) tzl válasza whitehand (#39109) üzenetére


tzl
senior tag

De mi nem megy? Nem települ? Megvetted vagy találtad véletlenül az út szélén?

(#39115) Maxtreme válasza hodostamas (#39074) üzenetére


Maxtreme
addikt

Használj HDR Camera +-ot. Igaz kicsit lassabban dolgozik (egy kattintásra 4 fotót csinál, és ezeket "összemossa", )
Én mióta rátaláltam (kb 6-8 hónapja) az összes fénykép kreálásra alkalmas progit legyalultam a készülékről. :)
Az ezzel készített fotók nem leszek homályosak! :)

(#39116) tzl válasza Maxtreme (#39115) üzenetére


tzl
senior tag

Látszik, hogy nem fotózol gyereket :-)

(#39117) whitehand válasza tzl (#39114) üzenetére


whitehand
senior tag

megvettem... a judit müködik tökéletesen azt találtam az ut szélén... felrakom mariskát, de meg se szólal csak svox progiban beszél amikor ott van hogy megvétel, trial meg egy 3. opció...

(#39118) Pistakiss válasza Womb (#39083) üzenetére


Pistakiss
őstag

Hát!
Lopunk? :D

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#39119) tzl válasza whitehand (#39117) üzenetére


tzl
senior tag

Ha út szélén találtad, akkor persze, hogy nem fog beszélni. Hiába vetted meg a speak-et, a svox minden alkalommal liszenszet ellenőriz. Ha nincs liszensz, nincs beszéd. Vedd meg mariskát és máris menni fog.

(#39120) Pit23


Pit23
csendes tag

hali töltöttem le pár játékot netröl a könyvtárjukban van a játék.apk fálj de van még egy cashe könyvtár is amibe gondolom a játék teljes cucca van hogy tudom telepiteni? általában ezek zip fájlok amik benne vannak

(#39121) whitehand válasza tzl (#39119) üzenetére


whitehand
senior tag

juditot találtam az ut szélén és tökéletes müködik mariska meg lett véve és nem müködött most viszont felraktam a cm 7.1et most azzal is megnézem

(#39122) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Ma reggel feltettem az Eris market fix alkalmazást, azóta halott a Defym.
Bekapcsoláskor megjelenik a Motorola logó, utána ccsak sötét képernyő, mintha az Android rendszer sem töltődne be.

Bekapcsoláskor nyomom a hangerő le gombot, akkor megjelenik egy háromszögben egy felkiálltójel, alatta egy droid logóval, bekapcs+felfelé hangerőnél pedig egy:
Bootloader
09.10

Battery OK
OK to program
Connect USB
Data Cable

felírat.

Mit tudok vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#39123) Lacopapi válasza Jabby (#39122) üzenetére


Lacopapi
addikt

A háromszögesnél nyomj egy data/factory resetet....ekkor MINDEN alkalmazásod és minden egyéb beállításod eltűnik a gépről,de jó eséllyel elindul,mintha új lenne.Aztán lehet rá felrakni ilyen-olyan dolgokat újra.

vagy: ugyanott csak a Wipe cache opciót nyomod,ekkor megmaradnak a beállítások (Eris is),de korántsem biztos,hogy ennyi elég...

Vagy: akksi ki-szünet-be....

Mindenesetre ,hogy megismerd végre a telefonodat,ajánlanám a testvértopik (Mélyvíz) első hozzászólását átolvasni...nagyon nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#39124) tzl válasza Jabby (#39122) üzenetére


tzl
senior tag

Gondolom, megcsináltad a nandroid backupot, amit ír az app, hogy csinálj meg, közvetlenül azután, hogy csupa nagybetűvel a szádba rágták, hogy ez erishez készült, más telefonon nem tudják, hogy működik-e.
Szóval állítsd vissza a nandroid backupot.

Ja, olyanod nincs, mert a gyári recovery jön be. Rootolva van egyáltalán a telefonod? És eclair van rajta?

Szóval feltettél egy programot, ami kifejezetten rootolt 2.1 eris Droidra készült és csodálkozol, hogy nem megy?

Első körben hang le, lépj be és csinálj egy data wipe-ot. Ha elindul, Hurrá, ha nem indul, akkor hang fel, bootloader és rsd-vel sbf telepítés. (lásd 1. Hsz)

Egyébként meg facepalm, de óriási, amit csináltál...

(#39125) Gork válasza domerator (#39112) üzenetére


Gork
tag

Hát, a CM7 adatgyűjtését kikapcsoltam, a goggle backup-ot nem, mert azért arra szükség van, viszont maradt a Beállítások folyamatos kimenő adatforgalma. A tippeket köszönöm szépen, viszont azért sem magyarázat a problémára, mert több hónapig nem volt ilyen gond. Főleg azért aggasztó, mert csak 100 mega limites netem van, ugyanis szinte mindig van wifi a közelben és ez inkább ilyen vésztartalék. Így viszont iszonyat gyorsan elérem a limitet, holott nem csinálok semmit. :( Most felraktam az utolsó stabil CM7-et, hátha ez hoz némi változást.

Megjegyzés: Az új CM7-tel sem jelennek meg egyes widgetek a menüben telepítést követően, hogy kitehessem őket. Erre nincs ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#39126) Gork válasza Gork (#39125) üzenetére


Gork
tag

Ehh...Google is my friend... :D

Hátha okul valaki belőle: azért nem tudtam widgetet kitenni, mert SD-re települt automatikusan és csak a telefonra települteket lehet widgetként használni. Egy probléma pipálva. :)

(#39127) Maxtreme válasza tzl (#39116) üzenetére


Maxtreme
addikt

Jó hát nyilván mozgó gyereket, felnőttet, autót fotózni nem lehet vele. Ahhoz inkább 1 normális fényképező ajánlott. :)

(#39128) whitehand


whitehand
senior tag

azt hogy lehet megcsinálni hogy bemondja kitöl jön hivás vagy épp milyen számról és utána csörög és ugyanez smsnél
froyon igy csörgött... van valami marketes cucc?

(#39129) Verhóó


Verhóó
tag

mennyivel tud a telefonunk max letölteni?

(#39130) bazs.android


bazs.android
csendes tag

Android Gamers TV

Nem kis munkánk van benne, és kíváncsiak vagyunk minden Android felhasználó véleményére! Sorry az offért, nemtudom, hova linkelhetném be.

(#39131) Jabby válasza tzl (#39124) üzenetére


Jabby
őstag

Tényleg hülye voltam, de Spicara szépen felment....

(#39123) Lacopapi ajánlata alapján a Factory reset nem jött be, semmi változás.

Letöltöttem az RSD Lite-ot, viszont nem tudom melyik rsd-t tegyem fel. JRDNEM_U3_3.4.2_179-002 jó lesz?
Erre azt írja, hogy nem tartalmazza a Motoblurt. E pótolható?

(#39132) kalandlovesz válasza Jabby (#39122) üzenetére


kalandlovesz
csendes tag

Nagy lendülettel vágd bele a defydet az első kukába ami az utadba kerül, és utána vegyél bármit ami nem motorola :-) Nekem ez oldotta meg az állandó meghibásodását ennek az ipari hulladéknak.

www.kalandloveszet.hu

(#39133) Jabby válasza kalandlovesz (#39132) üzenetére


Jabby
őstag

Nekem eddig semmi bajom nem volt vele, s most is én voltam a hülye, nem a Motorola :(

(#39134) szabof1 válasza Jabby (#39131) üzenetére


szabof1
őstag

Az (a 2.2 CEE) nem bluros. Hogy hogyan lehetne utólah blurösíteni, ahhoz nem értek.
Itt a "2.2.2 Service Flashes" között keresgélj: a DE (DE, AT, CH) rom pl. blurös és régebben többen használták itt megelégedéssel.

(#39135) Jabby válasza szabof1 (#39134) üzenetére


Jabby
őstag

Szükségem van a blurra? Rákerestem, hogy ez egyáltalán micsoda, a Google konkrét dolgot nem dobott ki, csak annyit, hogy szidja mindenki.

(#39136) szabof1 válasza Jabby (#39135) üzenetére


szabof1
őstag

Én sosem használtam. Azt hittem tudod, mi az és már használtad is és azért keresed.
Akkor tedd fel inkább a 2.2 CEE romot (pl. innen), úgyis az való ide Közép-Európába. :D

(#39137) #71562240 válasza Jabby (#39135) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Blur egyrészt egy felület, az rajt van a CEE-n is, ezért az ilyen ROM-okat nem csak deblur-nek, hanem "félblur-nek" is szokás nevezni. Másrészt afféle kommunikációs-szinkronizációs szoftverhalmaz, az nincs benne a CEE-ben, és az az amit szidni szoktak okkal-ok nélkül, de szükséged különösebben nincs rá.

(#39138) Jabby


Jabby
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, így már működik a kicsim :)

(#39139) Sdi válasza tzl (#39068) üzenetére


Sdi
addikt

Én nem fikáztam a linksyst / csak unalmas már ez a "csak az a jó" duma /, te degradáltad le a tp-linket.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#39140) Verhóó


Verhóó
tag

nem tudjátok, vagy nem akartok válaszolni a kérdésemre?Mennyi a teló max letöltési sebessége?Kérem aki tudja, írja le :DD :D

(#39141) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Akku adatokat hogyan tudnám nullázni? Feltenném megint a CM7-et.

(#39142) Lacopapi válasza KaiotEch (#39141) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tedd fel,töltsd fel és akkor ráérsz (recovery-advanced-wipe battery ..ha jól emlékszem),vagy töltsd le a Battery Calibrationt,az ugyanezt csinálja,csak nem kell bemászni a recoverybe.

kalandlovesz...úgy nézem,stimmel az avatarod.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39143) tzl válasza Sdi (#39139) üzenetére


tzl
senior tag

Degradálni nem lehet le. Az, hogy említem a tp-linket és árkategóriáját, nem jelenti azt, hogy degradálnám. Más árkategória, más minőség. Soha nem mondtam, hogy csak a Linksys jó, vannak más jó routerek is a consumer kategóriában, de amíg a linksyssel tudod, hogy nem futsz lyukra, addig a többi, egy kategóriával lejjebb focizó router esetén csak reménykedhetsz. Annakidején az smc wbrt54g volt az egyik legjobb ár/érték arányú router, az első évekig ment, aztán meghalt, a második egy évet sem bírt ki. Két évnél tovább azóta sem bírta egyik sem, amelyiket ismertem. Tplink ugyanez a lutri. Van belőle jó pld is, meg rossz is. És akkor a szoftverről még nem beszéltünk...

(#39144) Heimdallr75 válasza tzl (#39143) üzenetére


Heimdallr75
őstag

van 3 linksysem tápegység hibával.... 6 k a táp hozzá... nekem soha többé nem kell :D

mindenesetre tényleg jók, van akinél éveket szolgál nálam nem menetek annyit :D
viszont most készulok tp 1043ND-re ha jo áron lenne :D

de ez is egy epenis vita szerintem a kis ithoni 4k-s tp-mel semmi gondom nem volt még. (lassan 1 éve).
de hát mint tudjuk minden made in china :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#39145) etooo válasza Verhóó (#39140) üzenetére


etooo
senior tag

Elég sok mindentől függ, nem egyszerű megállapítani, hogy optimális esetben mennyi lenne a max. Nálam wifin ~2 megabájtal tud tölteni, de csak "g"-s a hálózat, és ezen kb. ez a max. "n"-es hálózaton nem tudom kipróbálni.

(#39146) Lacopapi válasza Verhóó (#39140) üzenetére


Lacopapi
addikt

T-mobile 4,8 Mbit/s max,átlagosan 2,5-3....az elméleti sebesség pedig benne van a topic indító cikkben,tessék elolvasni.Vagy bármelyik specifikációban.

[ Szerkesztve ]

(#39147) Verhóó


Verhóó
tag

köszönöm!

(#39148) rum-cajsz válasza Jabby (#39135) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Röviden: A blur az, ami azért kell, hogy megőszülj a lassuságtól, és gyorsabban merüljön az aksid. :)
És az a szomorú, hogy ez nem vicc. A blur alkalmazásokat törölve a telefonról, a sebesség problémák megszűntek. Ergó eddig csak a memóriát zabálták feleslegesen, mert eddig sem használtam őket.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39149) student


student
őstag

vissza akartam kapcsolni a forgatási szenzort cm7-be. vissza is kapcsolta de azota se érzékeli plusz nem látja a sim kártyát se. ujrainditás nem segitett.
van valami ötletetek?

egy felkiáltojeles sim kártya van a status barba ha benn van vagy nincs a kártya,
mind2 esetben mobile network not available
ez valami bug lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39150) WatMat


WatMat
csendes tag

Letöltöttem a Skype appot. Azt mondhatom, hogy 50%-os a műköködése.
Az én hangomat tisztán lehet hallani a másik félnél, viszont én nem hallok semmit.
Mit kell beállítani? Valaki tud segíteni? Én is halljak hangot. Videókép átjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.