Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) Bazijoe73 válasza w333 (#38648) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Akkor cserélnem kell romot.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#38652) w333 válasza Bazijoe73 (#38651) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom hogy most milyen rom-ot használsz ? de én javosolnám neked a Wajkiui 1.10.21 stable :) nekem semmi bajom vele ,stabilabb mint a gyári 2.2 froyo :D

Jah látom hogy miui.hu oldalról az 1.9.2 :( hát az már ősrégi és nem is a cm7 stabil-ra alapul hanem valami nightly verzióra :D Wajkiui 1.10.21 stable nálam a best :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38653) espista válasza fa4hu (#38619) üzenetére


espista
senior tag

Ok. Köszönöm megpróbálom.

Romani ite domum!

(#38654) hodostamas


hodostamas
addikt

Hatalmas köszönet szabof1 kollégának! 10 perc alatt felment a cm7 alap froyo-ra, minden úgy ment ahogy előre leírta, szemléltette képekkel! Így könnyű telefont moddolni :K

(#38655) domerator válasza hodostamas (#38654) üzenetére


domerator
veterán

Legközelebb használd az offtopic gombot.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38656) Neil Watts válasza hodostamas (#38654) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez alapján csináltad? :)

Nincs olyan módja a modnak, hogy odinba/egyéb programba berakok egy fájlt, rányomok a nextre, és felrakja a telóra? :)

[ Szerkesztve ]

(#38657) hodostamas válasza Neil Watts (#38656) üzenetére


hodostamas
addikt

Igen, az alapján. itt nincs olyan. Ha hivatalos froyod van, akkor csak a recovery telepítő progi kell illetve a cm7+google apps :)

Egyszerű az, csak kövesd a leírást!

Más: Felraktam ezt a gapps csomagot: gapps-gb-full-20110815-signed.zip
Minden klafa, de a google talk nem tud bejelentkezni :F azt írja authentication falied..
csomag a hibás, vagy kell vmit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#38658) csabi94


csabi94
őstag

Üzeneteket hogyan tudok visszaállítani? Valami jól működő dolog kéne. :R
Ez jól működik?

(#38659) hodostamas válasza csabi94 (#38658) üzenetére


hodostamas
addikt

Ez jó :) Ezt szoktam használni, már több telón is használtam, nem volt vele sose gond :K

(#38660) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Az alábbi "dolgot" produkálja a telefonom:
valaki küld nekem sms-ben egy névjegyet és az sms nem érkezik meg. Ez vajon miért van ?

köszi
tomi

(#38661) Lacopapi válasza tomi_x (#38660) üzenetére


Lacopapi
addikt

Például mert az ő telefonja nem tud névjegyet küldeni.Ha ugyanis bármi jön hozzád,de tele a raktár és nem tudod fogadni,akkor is jelez a gép.

(#38662) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

A Wajkiui 1.10.21 stable vátozatához küldenétek egy linket???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#38663) w333 válasza Bazijoe73 (#38662) üzenetére


w333
félisten

Ment Pü :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38664) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok kérlek segítsetek! Tavaly óta(megjelenés) követem nagyjából a topicot és most jutottam el arra pontra, hogy telefont vásároljak. Kettő illetve 3 telefon volt amit kinéztem Defy,Defy+,N8. A T-nél venném N8 az már kiesett mert nem hiszem, hogy lesz még nekik. Defy-t illetve pluszt tudok venni. Még nem volt okostelefonom és nem is ismerem az androidot(belülről) ami a Defyk esetében egy kis minusz. Német nyelv azért megy, de nem vagyok benne biztos, hogy kezdőként simán elnavigálnám magam a menüben. Ha megkapom a telefont az még 2.1-es és már frissíthetem a gyári 2.2re(amin ha jól tudom már alapból 1 Ghz-en ketyeg a processzor).
A defy+ nem tudom mintha a teszt alapján jobb képeket csinálna vagy az ugyanaz mint a piros lencsés Bayer kamerás sima Defy?. A pluszt csak akkor vegyem ha érdekel a szoft támogatottság meg a plusz üzemidő? Szívesen várok privát üzeneteket...tapasztalatokat...Gondolom most már nem fordul elő a hangszóró hiba.

(#38665) Lacopapi válasza b4zsi- (#38664) üzenetére


Lacopapi
addikt

T-nél van sima Defy?? Német nyelv? Angol is van rajta....ha új a teló akkor valószínűleg a 2.2.2-es Froyo lesz rajta,nem kell frissíteni.
A + -t azért vedd,mert azt lehet kapni...meg abban csakugyan 1GHz -en megy a motor,a sima Defy-ban 800 az alapérték.

[ Szerkesztve ]

(#38666) Neil Watts válasza b4zsi- (#38664) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ha első telónak veszed, akkor mostmár a +-t vedd.

(#38667) hodostamas válasza Lacopapi (#38665) üzenetére


hodostamas
addikt

Van vodánál is, és egész jó áron adják. viszont csak 2.1-el, dehát az nem gond :)

Tesztelgetem a kamerát, LG camerával 848*480 30fps: [link]

Egész jó minőség, nekem ez bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#38668) w333 válasza b4zsi- (#38664) üzenetére


w333
félisten

Defy : csak gyári 2.2 (nincs magyar nyelv) de van cm7 és miui stabil főzött rom ami 2.3.7 és magyar :D

Defy+ :gyári 2.3.4 (magyar nyelv) és bayer Kamera :)

Ha megér neked +20 ezer akkor Defy+ vegyél :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38669) b4zsi- válasza w333 (#38668) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nincs a +-on magyar nyelv :( (hiába írja a T-Mobile a honlapjukon a + topicba azt írják nincsen, viszont ugyanúgy független.) A teszt fotók alapján jobbnak tűnik a kamera a +-ban ezért kérdeztem.
Azt nem tudom változott e az összeszerelés minősége(nyekegő hátlap,zörgő akksi) ezek mennyire zavaróak?

(#38670) hodostamas válasza b4zsi- (#38669) üzenetére


hodostamas
addikt

Nekem a Defy-ben egyáltalán nem zörög az akku, szabályosan be kell pattintani a helyére, és körömmel is csak nehezen tudom kiszedni. Hátlap sem nyöszörög. Kettőt próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#38671) csabi94 válasza hodostamas (#38670) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem sincsenek ilyen jellegű problémáim :))

Más: melyik miui-t vagy wiui-t (vagy hasonló rendszert) ajánlanátok? Defy+ romból elég volt ez a 20 perc :D Nekem mindegy, hogy miui, vagy wiui, de most abba az irányba próbálkoznék a változatosság kedvéért :DDD
Mondjuk ez: Motorola Defy 1.11.11?

[ Szerkesztve ]

(#38672) Lacopapi válasza w333 (#38668) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nincs magyar nyelv a Defy+ -on sem....ugyan honnan vetted ezt?

b4zsi-...téged erősen félretájékoztattak...a hátlap feszül,tehát nem is nyekereg,ilyen jellegű gondom sosem volt.Az összeszerelés minőségét pedig az is mutatja,hogy néhányan fürödni is magukkal viszik.....egyszerűen nem értem ezeket a kósza híreket....ha 40000-ből kettőnél ilyesmi van akkor az összes sz@r...

[ Szerkesztve ]

(#38673) w333 válasza csabi94 (#38671) üzenetére


w333
félisten

Szerintem a Wajkiui 1.10.21 Stabil-t :D

Lacopapi : Nincs magyar nyelv ??? de a 2.3 alapból tartalmazza a magyar nyelvet :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38674) Lacopapi válasza w333 (#38673) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nem tartalmazza.Ne a főzött romokból indulj ki,a Defy-ra nincs magyar nyelv és kész.

core2 Ja,hogy egyébként...hehh na igen,benne van.Csak ugye azzal nem sokra megyek,hogy a Samun,meg egyebeken jó :DD

[ Szerkesztve ]

(#38675) Neil Watts válasza w333 (#38673) üzenetére


Neil Watts
veterán

ja, csak Motoék kivették belőle.

(#38676) szajmon10


szajmon10
csendes tag

Sziasztok!

Elégedett Defy userként, CM7-et használva két hónapja, ma arra ébredtem, hogy se 3G, se wifi (itthoni hálózat, nem a routerrel van probléma).
Telefonálni tudok.
A telefon nem volt este macerálva, újraindítással próbálkoztam.
Kérek szépen ötleteket.
Előre is köszi...

(#38677) csabi94 válasza w333 (#38673) üzenetére


csabi94
őstag

Milyen sd-vel használod? Nekem class 10-es van, nincs vele baja? (régen amikor próbáltam akkor volt, de az másik verzió volt, ezelőtt 5 hónappal :D )

(#38678) w333 válasza Lacopapi (#38674) üzenetére


w333
félisten

Gondolom a Motorola utálja Magyaroroszágot és azért :)

Ügyesek ezek a Motorolások, azért örülök neki hogy átvette a google :)

Készitenek 1 Defy telefont ugye 2 modul-al az egyik soc a másik meg bayer ,és nemtudják rá kiadni a 2.3 frissitést mert a soc vagy a bayer bugos volna , Ezért készitenek egy ugyanolyan telefont ( Defy+ ) amiben felhuzzák a procit 1 ghz-re és mindet bayer kamerával adjá ki hogy ezen tökéletesen müködjön a 2.3 :)

Gratula motorola ezt megcsináltátok :D

Csabi94: nem tudom valami (no name) sd card 8gb de nálam minden tökéletesen müködik :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38679) Lacopapi válasza szajmon10 (#38676) üzenetére


Lacopapi
addikt

Cache és dalvik wipe...először is.

w333...és még tedd hozzá,hogy lehetséges,hogy a SOC modulosoknak sem egyforma az alaplapjuk...azaz lényegében háromféle telefonról beszélhetünk.Tulajdonképpen ezért is nehéz romot ajánlani,mert nagy a szórás...nekem például a "stable" CM volt eddig a legrosszabb,de némelyik MIUI is szarakodott,a Wajk-félét meg inkább nem is mondom.Ugyanakkor ez utóbbit te ajánlod,mert neked jó.Ezért mondogatom,de sz@rik rá mindenki,hogy nincs olyan,hogy biztosan jó egy rom.Ki kell próbálni,aztán amelyik jó,azt használni.

[ Szerkesztve ]

(#38680) Kaji


Kaji
tag

Sziasztok!

Apámnak van egy ilyen defy-je és állandóan felmegy neki a netre ilyen 3g-vel vagy edge-vel. Sajnos nem értek az androidhoz, és sok időm nincs utánaolvasni. Remélem valaki tud valamilyen megoldást mondani, amivel kikapcsolhatjuk végleg, hogy ne menjen fel többet netre, csak wifiel.

Előre is köszönöm.

(#38681) w333 válasza Lacopapi (#38679) üzenetére


w333
félisten

Jah hát ez igy van ki kell próbálni :D

De azért ez nem semmi hogy 1 telefont három féle képpen raknak össze , most már értem hogy mit is jelent az aksi alatt a ( Made in China ) felirat :DDD

Kaji: szed le a marketről az apn on off widget -et :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38682) Womb válasza Kaji (#38680) üzenetére


Womb
senior tag

Édesapádnak ajánlom az első hozzászólást.
Sokat megtudhat a telefonjáról, és a 3g letiltásáról is.
Az első hozzászólás.

(#38683) tzl válasza csabi94 (#38658) üzenetére


tzl
senior tag

Én az sms backup + progit használom. Az benne a jó, hogy nem helyben ment, hanem minden sms-t (és híváslistát) feltol gmailbe, cimkézve. Újratelepitésnél vagy más telóra migráláskor csak lerántja gmailből és kész is. Nagy előnye még, hogy az autoszink miatt akár a telefontól távol is láthatod, milyen sms-ek jöttek és ki próbált meg hívni.

(#38684) Lacopapi válasza Womb (#38682) üzenetére


Lacopapi
addikt

De azért a "végső megoldást" ne alkalmazza .... :DD

(#38685) Womb válasza Lacopapi (#38684) üzenetére


Womb
senior tag

Reméljük van humorérzéke :)

(#38686) b4zsi- válasza Lacopapi (#38672) üzenetére


b4zsi-
őstag

első hozzászólásban volt szó nyöszörgő hátlapról és zörgő akksiról. Azok még az első tulajok tapasztalatai voltak tavaly decemberben. Azóta gondolom változott az összeszerelés. Köszönöm a gyors válaszokat.

(#38687) csabi94 válasza w333 (#38673) üzenetére


csabi94
őstag

Még valami!! Ez mehet simán a froyo-ra? :))

(#38688) w333 válasza csabi94 (#38687) üzenetére


w333
félisten

Igen mehet, itt a leírás hogyan kell : Link

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38689) csabi94 válasza w333 (#38688) üzenetére


csabi94
őstag

Igen köszi ez alapján csinálom, csak CM7-nél inkább a boot-ost kellett először feltenni, és utána jöhetett a friss :D

Egy valamit áruljatok még el: Miui-nál lehet a hangerő gombokkal zenét váltani lezárt kijelzőnél?

[ Szerkesztve ]

(#38690) w333 válasza csabi94 (#38689) üzenetére


w333
félisten

Jah igen :) , ez simán 2.2 -re telepithető, és telepités után automatikusan megcsinálja a wipe cache/dalvik és ujraindul és már boot-ol is a Wajkiui :D
(A boot idő kb. 40ms nem kell megilyedni) :C

Igen lehet zenét váltani :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38691) csabi94 válasza w333 (#38690) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor jó, az hiányzott volna. Én meg nem értettem, hogy mért indult újra, utána újra beléptem, és megcsináltam manuálisan is a wipe-ot meg a dalvik-ot, már kész is, most elkezdem belakni :D

(#38692) Kaji válasza Womb (#38682) üzenetére


Kaji
tag

Köszi. (Igen itt van pár plusz info.)

(#38693) kojak27 válasza InHUmen (#38645) üzenetére


kojak27
csendes tag

Szia!

Azt már próbáltam, de elég régi a SIM-em és nem fér el sok telefonszám rajta.

Lenne más megoldás?

Kojak

[ Szerkesztve ]

(#38694) InHUmen válasza kojak27 (#38693) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Akkor szaladj be a szolgáltatódhoz és kérj egy új sim kártyát, elvileg ingyen adják. Ezzel két dolgot is elintézel egyszerre a telefonkönyvet és tapasztaltak már régi sim kártya miatt egyéb dolgokat, pl gyorsabban merül vagy gyenge térerő . Ezért minndenképp érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#38695) fa4hu válasza hodostamas (#38670) üzenetére


fa4hu
őstag

Az aksi oldalirányban lötyög (hangot adó módon), legalábbis a korábbi készülékeken.

(#38696) csabi94 válasza w333 (#38690) üzenetére


csabi94
őstag

Hogyan lehet zenét váltani a hangerő gombbal? Nem megy. :(

(#38697) kezman válasza fa4hu (#38695) üzenetére


kezman
őstag

A mostaniakon is, próbáld ki, fogd meg és vizszintesen mozgasd a füled közelében, de ezt igazán használat közben nem lehet észre venni :)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38698) fa4hu válasza kezman (#38697) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem régi van, azon hallom. :-)

(#38699) csicsaaa


csicsaaa
tag

Valaki megtudná mondani,esetleg linkelni egy olyan oldalt, ahol betudnék szerezni hangszórót a DEFY-mhez!
2-3hét után megint elkezdett ciripelni a hangszóró, és már unom szervízbe vinni! :W
Már szét szedtem de elég kompakt és kicsi a hangszóró, szal cserélni kell!
Lehetőleg Budapesti üzletet mondjatok! THX

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#38700) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lelki erőt vettem magamon, s azt mondtam: Nagylevegő! Holnap felrakom a WajkIUI-t! szabof1 kolléga leírása alapján. :) Nem is olyan ijesztő az. Ugyen nem tudok semmit elcseszni benne, magyaruzl: nem lesz belőle tégla?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.