Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) Kroni1 válasza w333 (#38798) üzenetére


Kroni1
veterán

Akksi kivétellel sokszor probálkoztunk, de semmi.. Az RDS lite-ra van esély ha a telefont nem lehet bekapcsolni? Mert ha USB-t rádugjuk akkor is csak a google felirat látszik, és RSD lite nem látja a telot egyenlőre.. :(

(#38802) Lacopapi válasza gyuszmó (#38800) üzenetére


Lacopapi
addikt

Eddig hárman vagytok,akiknek nagyon gyorsan merül a teló,tehát nem egyedi a probléma,de egyre inkább hajlok a hw gond felé,annyi minden ki lett próbálva,hogy lassan kizárható az user,illetve az sw hiba.

(#38803) toth_janika válasza Lacopapi (#38799) üzenetére


toth_janika
őstag

Hm... erre még nem gondoltam így! A Defy az első saját androidos telefonom, de előtte tesztkészülék gyanánt volt egy Nexus, meg X8, X10, és azok is kb ilyen értékeket produkáltak, úgy gondoltam rendben van! :DDD
De én már csak ilyen kisigényű user vagyok! :DDD
Mindenesetre bogarat tettetek a fülembe ezzel a CM7=több nap dologgal, mert nekem sem jó, hogy minden este áram közelében kell lennem! :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#38804) domerator válasza gyuszmó (#38800) üzenetére


domerator
veterán

Estig simán bírnia kellene úgy, hogy marad benne még tartalék is... valami nem stimmel a rommal.
Rom csere? :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38805) tzl válasza Kroni1 (#38801) üzenetére


tzl
senior tag

Úgy kapcsoljátok be, hogy akksi ki, hangerő fel nyomva tart, akksi be? Ha nem indul, akkor power nyom, de úgy, hogy közben hangerő fel is nyomva tart? Így nem kéne bejönnie a google logónak, hanem egyből bootloaderbe kéne lépnie.
Ha látod a google logót, az azt jelenti, hogy elkezd bootolni a telefon, tehát a bootloader funkcionál.

(#38806) #71562240 válasza caverinha (#38780) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bármit törölhetsz, amit szoftver, pl. navigáció telepített oda, a legközelebbi indításkor újra odateszi, újra létrehozva hozzá a mappáját is.

(#38807) Kroni1 válasza tzl (#38805) üzenetére


Kroni1
veterán

Hoppá! így most bootloader 09.10 felirat jön be.. meg alatta battery ok ok to program usb connect, stb..

eddig új.. itt mit kell csinálnom? USB-n rádugom és RSD? mert tovább innen nem megy semerre..

[ Szerkesztve ]

(#38808) tzl válasza domerator (#38804) üzenetére


tzl
senior tag

Azért ez erőteljesen használatfüggő. Nálam pl. Sosem bír egy napot, de sokat használom és a kijelző zabálja az áramot. Eleve utazom kb. Egy órát reggel és este, ha nem olvasok könyvet, hanem telefon a kézben, az azért odavág az akksinak, pláne, ha nem csak játszom, hanem netezek is. 3g mozgó járművön, sok cellaváltással szintén nem túl akksibarát. Akkor tudok egy napot hozni, ha csak 2g-t használok és nem buzerálom folyton.

(#38809) Lacopapi válasza Kroni1 (#38807) üzenetére


Lacopapi
addikt

EZT...vagy legalábbis az elejét el kellene olvasni,mielőtt belevágsz ilyesmibe...

tzl..ebben teljesen igazad van,de amit a kolléga ír használatot,azzal simán túl kellene lennie az egy napon.

[ Szerkesztve ]

(#38810) domerator válasza tzl (#38808) üzenetére


domerator
veterán

Igaz, de én (és Lacopapi is) a gyuszmó által érzékeltetett viszonylag kímélős használatot vettem alapul... azzal pedig simán kellene estig mennie úgy, hogy még marad kb. 30% vagy több tartalék.

Ehhh ... sokadszor meg lettem előzve jól... :DDD

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38811) toth_janika válasza Lacopapi (#38809) üzenetére


toth_janika
őstag

Csak én érzem néha úgy, hogy a falnak beszélünk/beszéltek néha?
Nekem hónapok óta van meg a Defy, többször olvastam már szabof1 Kolléga monumentális írásait, de még mindig nem vágtam bele a ROM cserébe!
Ez kb olyan, mint tanulatlanul nekiállni autót szerelni! :W

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#38812) tzl válasza Kroni1 (#38807) üzenetére


tzl
senior tag

Mielőtt nekiesnél rsd-vel, amikor megjelenik a google logó, nem gyullad ki a led kéken? Ha igen (kb 8 mp a bekapcsolástól), akkor hangerő le megnyom, bejön a recovery menü, install zip from sd és telepíted újra a cm-et. Telepítés után nem csinálsz data wipe-ot, csak cache wipe és Advanced ben dalvik wipe.

Ha nincs kék led, akkor bootloader, hangerő fel, gépre rádug és rsd-vel telepited a cee sbf-et. Utána rootolás, 2nd init és cm telepités. Telepítés után nem szabad data wipe-ot csinálni, csak cache és dalvik!

(#38813) tzl válasza Lacopapi (#38809) üzenetére


tzl
senior tag

Hát nem t'om, nekem kicsit elnagyolt info az, hogy figyel a 3g-re meg hogy keveset telefonál. Mennyi az annyi?

(#38814) Lacopapi válasza tzl (#38813) üzenetére


Lacopapi
addikt

Valóban nem túl közlékeny :D ,de ezek szerint 3G-t csak nethez használ (mint én is),telefon meg lehet akár 3 óra is,akkor is tudni kell bő egy napot,úgy,hogy mellette hallgat zenét vagy 2 órát,meg olvasgat könyvet a telón....(saját tapasztalat)

toth_janika...látod,a tied a jobb megközelítés,te olvasol és nem csinálod,ő meg nem olvas és csinálja...egyébként csakugyan sokszor meddő szócséplés amit művelünk :)

[ Szerkesztve ]

(#38815) toth_janika válasza Lacopapi (#38814) üzenetére


toth_janika
őstag

Igazság szerint nagyon idegesített régebben, hogy mindenre az a válasz, hogy "olvass vissza", de mióta több időm van a fórumot olvasni, azóta észrevettem, hogy mindig ugyanazok a kérdések, és azokra ugyanazok a válaszok!
Tényleg! Kellene már ide is egy kultúra, és akkor nem lenn majd 40e komment, aminek a 3/4e ugyanaz! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#38816) Lacopapi válasza toth_janika (#38815) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tegnap magam is ezen morgolódtam,de aki nem olvas,az azt sem olvasta :D

(#38817) gyuszmó válasza domerator (#38804) üzenetére


gyuszmó
őstag

Estig bírja reggel 6 kor kb 95% on van este mondjuk 35% on teszem tölteni kb 20kor
Tehát 12-14 h megy és 60% zabál
Most is 42 %on van ma 40% evett a kijelző az össz fogyasztásból 1,24perccel

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38818) gyuszmó válasza Lacopapi (#38814) üzenetére


gyuszmó
őstag

Telefon max 20p zene 30p kijelző 1-2 óra között jelez,napközben persze buherálom,már amennyire melóközben lehet.
Navi 10-20p
Olvasni 20-30p
kb ennyi 20p net eseteleg

De azért 50%mert gépre volt rakva

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38819) domerator válasza gyuszmó (#38818) üzenetére


domerator
veterán

gyuszmó:

Ha egész nap 3G-n lóg (nem váltasz vissza 2G-re), akkor ezzel a használattal, plusz a 3G fogyasztásával (mindegy, hogy épp nem használod) talán még jogos is lehet az esti 35% maradék.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38820) gyuszmó válasza domerator (#38819) üzenetére


gyuszmó
őstag

A 3G csak addig használom amíg a neten vagyok
A kijelzőm általában 75%on megy talán ez még számít

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38821) _seth_ válasza gyuszmó (#38820) üzenetére


_seth_
veterán

Én pl automata fényerő szabályzáson használom amióta csak megvan.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38822) Kroni1 válasza Lacopapi (#38809) üzenetére


Kroni1
veterán

"EZT...vagy legalábbis az elejét el kellene olvasni,mielőtt belevágsz ilyesmibe..."

Már elolvastam köszi, és az utóbbi időben pár ROM telepítésen gond nélkül túl vagyok, de ez az első ilyen hogy igy elakadtam, a többi telóval nem volt semmi gixxer..

(#38823) Verhóó


Verhóó
tag

Tegnap vettem észre, hogy a kijelzőm nem sötétedik el a megadott idő után.Tapasztalt valaki iylet?45ös nighty CM7

(#38824) Lacopapi válasza Kroni1 (#38822) üzenetére


Lacopapi
addikt

Bocsánat,de a kérdéseidből egyáltalán nem úgy tűnt,hogy bármit is csináltál volna romügyben eddig.Elnézést a tévedésért.A többi telefon gondolom nem Defy volt.

Verhóó...egyáltalán nem,vagy csak késve? Ha csak késve,akkor állítgasd ide-oda,míg észheztér. :)

[ Szerkesztve ]

(#38825) Verhóó válasza Lacopapi (#38824) üzenetére


Verhóó
tag

egyáltalán nem :(

(#38826) szpali


szpali
addikt

Csak 1 gyors kérdés:
Defy+ gyári 2.3.4 rommal. Ha bekapcsolom a wifi-t, vagy az adatforgalmat, megjelenik a szinkronizálás is, pedig nincs is bekapcsolva.
Tapasztalt már hasonlót valaki?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#38827) Lacopapi válasza Verhóó (#38825) üzenetére


Lacopapi
addikt

Megint egy nigthly....próbáltál újraindítást? Beállításokat végignézted? Akksi ki-szünet-be megvolt?

(#38828) #71562240 válasza szpali (#38826) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy érted, hogy nincs bekapcsolva? A GMail például automatikusan szinkronizál, ha engedve van background data...

(#38829) szpali válasza #71562240 (#38828) üzenetére


szpali
addikt

Ezt jó tudni. Kipróbálom bg.data nélkül is.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#38830) Verhóó


Verhóó
tag

annyira nem zavar, majd hétvégén új nighty megy fel :DD

(#38831) kakukkmarci válasza gyuszmó (#38779) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Sok mindent próbáltam már én is.
kb. mindent, amit itt olvastam...
A SIM kártyámat is kicseréltem újra, semmi változás.
Ha aktívan használom, egy nap után már nem indulok neki a következőnek töltés nélkül (praktikusan éjszaka töltődik), mert estére mindig 50 % alatt van az akku töltöttsége. :(

noob... rooter... geek

(#38832) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Colegák. Tud vki olyan lejátszó progit adni, amihez a filmeket nem kell konvertálni, és még a feliratot is lejátssza?

(#38833) Kendek válasza KaiotEch (#38832) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem a BSPlayer mindent lejátszott eddig, persze azért nem mindent folyamatosan. Feliratot online is tud keresni, csak be kell állítani a magyar nyelvet. A találati arány nagyon jó, amihez készítettek, ahhoz megtalálja. Ezeken kívül pedig tökéletesen tud hálózatról is lejátszani, én általában a gépen megosztott cuccokat nézem vele.

<-ƘƘ->

(#38834) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok meg tudja valaki mondani, hogy video player mellé milyen tipusu kodeket kell letőlteni???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#38835) tzl


tzl
senior tag

most találtam, eddig a legjobban használható billentyűzet, nem számítva persze a slideit-ot. nem ütök vele mellé, nem javít hülyeségeket, szóval eltalált kis cucc.

www.appbrain.com/app/ice-cream-sandwich-keyboard/inputmethod.latin.ported

(#38836) fireirq07


fireirq07
csendes tag

Sziasztok !

Egy pici segítséget szeretnék kérni illetve útbaigazítást .
Hozzájutottam egy szép defihez és kissé úgy estem neki mint tót az anyjának vagy mi.

Egy biztos már WIUI rom volt a telefonon .
Szerettem volna minden beállítást és maradék adatot törölni ami esetleg az előző tulajtól
benne ragadt . Így aztán Recovery menüből Wipe cache és Wipe data/factory resetet
végig zongoráztam szépen . Ezek után az M logónál nem jut tovább a telefon.
Bootloaderbe belépve azt írja hogy : Battery Low és Cannot Program .
Figyelmetlen voltam és lemerült az akku .

A romot nem akartam bántani csak alaphelyzetbe hozni , de az az érzésem
hogy valami más történt .

Hogy tudnám orvosolni a hibát ?

Köszönettel :

FireIRQ

(#38837) Kroni1 válasza Lacopapi (#38824) üzenetére


Kroni1
veterán

Semmi gond, amúgy a többi is defy volt, sőt volt köztük pont ugyanilyen CEE és SEA verzió is.. Csak az a fura helyzet hogy ez is tökéletesen ment 1 napig, aztán csinálta ezt egy Wipe Cache/FR után.. Amik itt a topicban fellelhető segitségek azok eddig nem vittek eredményre, de még próbálkozunk!

(#38838) fireirq07


fireirq07
csendes tag

:(

[ Szerkesztve ]

(#38839) bigsee válasza fireirq07 (#38836) üzenetére


bigsee
addikt

Akksi ki akksi be, feltölteni és újra wipe cache/data, majd dalvik. Próba cseresznye. ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38840) tzl válasza Kroni1 (#38837) üzenetére


tzl
senior tag

???

a bootloader betöltött, azt írtad. akkor rsd lite megoldásnak működnie kell

(#38841) Kroni1 válasza tzl (#38840) üzenetére


Kroni1
veterán

Bootloader betöltött igen, az RSD látta is a telót, csak a bootloadernél fireirq07-hez hasonlóan már nálunk is azt írja h low battery, feltöltés és próbálom ujra...

[ Szerkesztve ]

(#38842) fireirq07 válasza bigsee (#38839) üzenetére


fireirq07
csendes tag

Szia !

Próbálkoztam párszor de nem jártam sikerrel .
Ebben az állapotban úgy fest hogy nem tölti az akksit csak egy nagy
szürke kérdőjel jelenik meg , töltési folyamatot nem jelez.

Wipe cache és Wipe data/factory resetet után elvileg indulnia kellene ?

Ha sikerül feltöltött akksit szerezni milyen romot érdemes rátölteni ?

Bocs ha hülyeségeket írok / kérdezek.

Köszi hogy próbálsz segíteni !

(#38843) Kroni1 válasza fireirq07 (#38842) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is hiába töltöttem, sajna másik Defyből kell akksit szerezni vagy ezt másikban feltöltetni.. (Szerencse h nálam 4 kollégámnak, ismerősnek is ez van!)

(#38844) fireirq07 válasza Kroni1 (#38843) üzenetére


fireirq07
csendes tag

És ha sikerült feltölteni hogyan tovább szerinted ?

Köszi !

(#38845) Kroni1 válasza fireirq07 (#38844) üzenetére


Kroni1
veterán

Ahogy tzl kolléga tanácsolta:

"Mielőtt nekiesnél rsd-vel, amikor megjelenik a google logó, nem gyullad ki a led kéken? Ha igen (kb 8 mp a bekapcsolástól), akkor hangerő le megnyom, bejön a recovery menü, install zip from sd és telepíted újra a cm-et. Telepítés után nem csinálsz data wipe-ot, csak cache wipe és Advanced ben dalvik wipe.

Ha nincs kék led, akkor bootloader, hangerő fel, gépre rádug és rsd-vel telepited a cee sbf-et. Utána rootolás, 2nd init és cm telepités. Telepítés után nem szabad data wipe-ot csinálni, csak cache és dalvik!"

(#38846) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni: amikor megnyitom a galeriat, akkor nehany, egyre tobb kep helyen kis, fekete-feher abrat latok csak, es ha meg akarom nyitni, akkor is csak ez jelenik meg es nem a kep.
Mitol lehet ez?

koszi elore is!

(#38847) becikem


becikem
tag

Üdv Mindenki!
Fél éve nyúzom a Defy-m, nem vagyok kezdő, csak nem az a hozzászólós tipus.
CM7-et használok régóta. Minden egyből működött rajta. Folyamatosan frissítgetem.
Rendkívül jó ROM, de!
Egyetlen egy borzasztóan idegesítő bug (ha csak nálam, akkor nem bug) jelentkezik nálam, mégpedig, hogy nagyobb fájl (30-40MB felett) WIFI-n történő letöltése közben, ha kikapcsol a kijelző, nem kapcsol vissza amíg le nem töltődött a fájl, akármit csinálok vele. Bejövő híváskor is csak cseng, de a kijelző inaktív. :W
Másnál ilyen?
Legfrissebb CM7 stable van rajta, de az előző CM7- is ezt produkálta.
Anno a gyári ROM nem.

(#38848) caverinha


caverinha
aktív tag

Van vmi hír már esetleg egy hivatalos 2.3 frissítésről Defy-re? Vki írta régebben fórumon,h hivatalos T-mobile forrásból informálták,h lesz. vagy ez csak kamu volt? -.-

(#38849) Kroni1 válasza caverinha (#38848) üzenetére


Kroni1
veterán

Volt itt ujabb pletyka h 2 hónapon belül lesz, de nem tudni h igaz-e..

(#38850) caverinha válasza Kroni1 (#38849) üzenetére


caverinha
aktív tag

hát végülis a 2.2-re is kellett várni elég sokat, remélhetőleg beteljesül majd az a pletyka, addig még várok türelemmel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.