Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) Neil Watts


Neil Watts
veterán

hú, ez elrettentett ez a leírás. :D Van olyan fórumtárs aki megcsinálná a WIUI-ra való frissítést nekem? A többit privátban ha kérhetem. :)

Köszönöm segítségetek! :)

Üdv. core2

(#38603) hodostamas válasza domerator (#38602) üzenetére


hodostamas
addikt

(#38601) core2
pedig aztán szabof1 írásai egész szájbarágósak :) Holnap én is nekiállok egy cm7, vagy miui installnak, lejár a 3 nap csere gari :)

[ Módosította: 7 ]

(#38607) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Ügyes takarítás :D Gratula,akárki is volt...(yetike) :))

[ Szerkesztve ]

(#38608) csabi94


csabi94
őstag

Gáz kérdés, de ezzel mindig is bajban voltam :B
Játék mentéseket el tudom menteni Titanium Backup-pal? Múltkor nem nagyon sikerült. Nekiállnék romolgatni elölről :DDD

(#38609) Lacopapi válasza csabi94 (#38608) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az az igazság,hogy elvileg igen,de mégsem,legalábbis nekem még sosem sikerült.De aztán lehet,hogy én vagyok a béna :D
A legtöbb játékomat vagy huszadszor kezdem elölről.....

[ Szerkesztve ]

(#38610) csabi94 válasza Lacopapi (#38609) üzenetére


csabi94
őstag

Ezaz, én is próbáltam már, utána meg jött a szentségelés, és azóta se álltam neki megint végigjátszani az angry birds-öt :( :DDD
Mindegy, igazából nem szoktam vele játszani, csak azért van rajta kb. 20 játék, hogy ha olyan élethelyzetbe kerülök, hogy unatkozok, akkor tudjak valamit csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38611) Lacopapi válasza csabi94 (#38610) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hja...hasonló okból van nálam is,no meg vagy 20 könyv,néhány film,meg a zene ...ezzel a telefonnal nem lehet unatkozni :)
Ott a tv,hallgathatom a rádiót,netezhetek...voltaképpen rengeteg unaloműző lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#38612) csabi94


csabi94
őstag

Még egy kérdés. Ezt szeretném feltenni, de nem érzem magamat elég jónak hozzá, nagyjából értem az angol leírást, csak nem elég részletes :N Szabof1-nek nincs ilyesmi leírása? :C Ezt találtam, ez alapján csinálhatom?

Lacopapi: egyébként Neked külön köszönöm a sok segítséget, Isten tudja, hogy hányszor segítettél már nekem :R

(#38613) Lacopapi: thanks :)
igen, de ezt sokan elfelejtik manapság, bár mindenki így állna hozzá :K

[ Szerkesztve ]

(#38613) Lacopapi válasza csabi94 (#38612) üzenetére


Lacopapi
addikt

A második arra a romra vonatkozik,igen,csinálhatod...
Szívesen,mert nekem is segítenek mások...valahol emiatt van a topik :D

[ Szerkesztve ]

(#38614) csabi94 válasza Lacopapi (#38613) üzenetére


csabi94
őstag

Egyébként most érdemes nulláról indulni? Mert elvileg a defy+ rom is a nulla nem? :DDD
A leírás alapján nem kell újra feltenni a froyo-t, de Xda-n úgy írják...

(#38615) Lacopapi: rendben, akkor így teszek, most még úgyis tölt a kicsike egy órát, addig minden fájlt beszerzek :D

[ Szerkesztve ]

(#38615) Lacopapi válasza csabi94 (#38614) üzenetére


Lacopapi
addikt

A Defy+ egy nandroid rom,tehát kell legyen egy alap,amire pakolod,én mindenképpen ajánlom a friss CEE-re való építkezést,az a biztos.

(#38616) csabi94 válasza Lacopapi (#38615) üzenetére


csabi94
őstag

Viszont most ugrott be, hogy pont tegnap volt olyan gondom, hogy a gép ledobta a telót pár perc után usb-ről :O
Így nem is kéne nekiállni nem?

(#38617) Lacopapi: azóta másik CM7 van rajta, kicsit próbálgatom egy kis fájlcserével, hátha jó már, ha nem akkor semmiképp nem állok neki. :N

[ Szerkesztve ]

(#38617) Lacopapi válasza csabi94 (#38616) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hát így bizony kicsit kérdőjeles...ha flash-elés közben bukik be,akár tégla is lehet...
Arról beszéltünk,hogy megnézed másnál,mi az ábra,de ezek szerint ez nem történt meg.
Ha többszöri próbára sem dobja le,akkor van remény,hogy csak vmi összeesküvés volt a telódban.

[ Szerkesztve ]

(#38618) csabi94 válasza Lacopapi (#38617) üzenetére


csabi94
őstag

Bocs lejárt az idő, de írtam feljebb is szerkesztéssel.
Még nem történt meg, mert nem volt rá alkalmam meg időm :((
Anyum lassú szarjában meg nem bízok, azzal végképp nem állnék neki, ha jó, ha nem :DDD

DE ez hihetetlen :( Ahogy elindítottam volna egy kis másolást, már egyből ledobta, én nem tudom, hogy mi lehet a gond :(

[ Szerkesztve ]

(#38619) fa4hu válasza espista (#38567) üzenetére


fa4hu
őstag

Melyik MIUI van fenn, a magyar nyelvű? Akkor valószínű, hogy nem jelenik meg a Superuser jogkérése, emiatt hotboot-ol. Állítsd angolra a nyelvet ideiglenesen, és le tudod engedélyezni.

(#38620) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Érdekes. Most kapcsoltam be a telót és kb csak 1 percre rá kezdett el világítani a 4 alsó gomb. Stock rom :|

(#38621) Lacopapi válasza csabi94 (#38618) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ebben az esetben viszont inkább hagyd egy kicsit...megpróbálok utánajárni,szerintem a gépeddel lesz a gond (mármint a számítógéppel).

KaiotEch..alighanem akkorra jött rá a készülék,hogy setét van.De az is lehet,hogy addigra került sorra a rendszerfelállásban.

[ Szerkesztve ]

(#38622) csabi94 válasza Lacopapi (#38621) üzenetére


csabi94
őstag

Rendben, köszönöm, most a hátsó usb-kkel próbálkozok. Létezik, hogy az első usb-nek van baja? Most másol, de amíg nem működik biztosan, addig nem állok neki.
Egyszer már majdnem dobhattam ki a telót, mert nem voltam kellően körültekintő, szar érzés volt, hogy egész nyáron majdnem a semmiért melóztam, de megoldottam :D Többet ilyet nem játszok :N

Amúgy eddig másol rendesen a hátsó usb-vel...

[ Szerkesztve ]

(#38623) Lacopapi válasza csabi94 (#38622) üzenetére


Lacopapi
addikt

Könnyen lehet,hogy valamelyik usb port nem jó már...többnyire a gyakran használt megy tönkre,de belső beállítás miatt is lehetséges,akár mert régi a rendszer.

(#38624) csabi94 válasza Lacopapi (#38623) üzenetére


csabi94
őstag

De pen-drive-val működik rendesen a port, ezért nem értem. A rendszer az meg 2 hónapos.

Amúgy elnézést a sok hozzászólásért, nem szándékos :(

(#38625) Lacopapi: igen, ebben biztos igazad van!

(#38627) Heimdallr75: köszi, így teszek jelenleg is, majd meglátom, mennyire stabilan másol, eddig még jó, kb. 15 perce megy :)

[ Szerkesztve ]

(#38625) Lacopapi válasza csabi94 (#38624) üzenetére


Lacopapi
addikt

Csakhogy a telód lényegesen több energiát is vesz fel,mert közben tölt is,lehet,hogy ez a gond.

Megoldandó probléma - ha ezért leharapják a fejünket,ám tegyék...

[ Szerkesztve ]

(#38626) szucsinka


szucsinka
őstag

ha ki akarom takaritani a sok szemetet a telefonrol
mit kell használjak és mit nem?

(#38627) Heimdallr75 válasza csabi94 (#38624) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ha van több usb eszköz a gépre dugva, amit tudsz válaszd le, és csak alaplapi (hátsó portot használj)
csak jótanács :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#38628) csabi94 válasza Lacopapi (#38625) üzenetére


csabi94
őstag

10 gigát gond nélkül átrakott a gépre a telóról. Szerinted hátsó porttal nekiállhatok, vagy várjak vele, esetleg próbálgassam még más telóval ezen a gépen (barátomnak van egy omnia 7), vagy az ő gépén holnap?

amúgy most nézem csak, hogy nem is a mélyvízben vagyok, bocsi, kicsit eltévedtem :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38629) Lacopapi válasza csabi94 (#38628) üzenetére


Lacopapi
addikt

Heimdallr75 hozzászólása teljesen jogos,nekem csak azért ment ki a fejemből,mert csak alaplapi portom van :)
Azonban a tapasztalatod is azt mutatja,hogy nem az előlapi USB-t kell használnod.Nem annyira a méret,sokkal inkább az időtartam az ami fontos most neked,ha egyáltalán nincs leválasztás akkor nyugodtan csinálhatod,de szerintem most már fáradt vagy,kár erőltetni...neked,meg a telónak sem árt pihenni :D
Természetesen én nem szólhatok bele,hogy csinálod,avagy nem,ha a hátsó port biztonságos,akkor nekiállhatsz.

szucsinka...hámámi a manó került a gépedre,hiszen most vetted??? Csinálj egy FR-t,ha nagyon pucolni akarsz,de akkor minden törlődik..kicsit pontosabban kérdezz..mit szeretnél eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#38630) csabi94 válasza Lacopapi (#38629) üzenetére


csabi94
őstag

Igazad van, bár most felpörgetett a romolhatnék, de holnapra hagyom, késő van, jóéjt, és köszi mindent :R :R

(#38631) Heimdallr75 válasza Lacopapi (#38629) üzenetére


Heimdallr75
őstag

és tegyük még hozzá az usb hősszabitokabelek hanyagolását, esetleges usb nyomtató, és társai leválasztását is erre az időre :D

upsz kimaradt usb elosztok, stb is menjen a levesbe erre az időre.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38632) szucsinka válasza Lacopapi (#38629) üzenetére


szucsinka
őstag

nem tudom egyszer csak ujraindult magàtol ezt 2szer jàtszotta el 1 hèt alatt. nagyon sok system buherálo progit tōltōttem le +sok marhaságot is

(#38633) Lacopapi válasza Heimdallr75 (#38631) üzenetére


Lacopapi
addikt

Igaz,igaz,bár elosztót sosem használtam,arra vigyázok,hogy ne egy portos gépem legyen :D

szucsinka...majd lenyugszol..akkor szerintem kezdd tiszta lappal,csinálj Factory Reset-et...aztán úgyis feltöltöd újra :D

[ Szerkesztve ]

(#38634) szpali válasza szucsinka (#37899) üzenetére


szpali
addikt

gyári rommal neked (vagy bárki másnak) mutatott egyesével akku%-ot, vagy csak 10es értékenként?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#38635) szucsinka válasza szpali (#38634) üzenetére


szucsinka
őstag

akku widget-el . gyárilag csak 10essèvel mutatja

(#38636) KaiotEch válasza szpali (#38634) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Motocharge a megoldás.

(#38637) szpali válasza szucsinka (#38635) üzenetére


szpali
addikt

feltettem a Battery indicator-t, de azzal is "tizedest játszik"

Te melyiket használod?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#38638) szpali válasza KaiotEch (#38636) üzenetére


szpali
addikt

köszi

esetleg valami több beállítási lehetőséget biztosító alternatíva? :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#38639) KaiotEch válasza szpali (#38638) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Biztos van, én ezt használom. Szerintem nem is kell több beállítási opció.

(#38640) kezman


kezman
őstag

Üdv, bocs a naív kérdésért, nem rég vagyok Defy tulaj, ha rádugom usb-re üzenet jelzést ad, ezt hol lehet ki kapcsolni?? Gyári 2.2 -es rom, magyar nyelvű verzió! Köszönöm. :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38641) KaiotEch válasza kezman (#38640) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azt csak úgy tudod, ha a Sound(Hang) beállítás alatt kikapcsolod a Notification(Esemény) jelzést. De akkor se sms-nél se játéknál, semminél nem lesz.

(#38642) w333


w333
félisten

Bocs hogy ide is beirom de a Mélyvizben senki sem válaszol :D

Valaki járt már hasonlóan ? Belefutottam egy furcsa dologba , este leraktam a telefont 75% aksi ,és reggelre lemerült 2% -ra és telefonálni sem tudtam elkezdtem hivni a másik félt de nem csörgött ki és nem történt semmi , ujrainditottam a telefont és mostmár tudok telefonálni.
Este még ugy emlékszem ujrainditottam a telefont és 3g off ,az lehet hogy valami beragadt a memoriában és az meritette le ??? Vagy mitől lehet ez ? ötleteket elfogadok :D

Wajkiui 1.10.21 stable :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38643) kojak27


kojak27
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy Defy+ nak. De egy dolog megakasztott, bár lehet tök egyszerű.
Szóval. Van egy Nokia 6300 Classic-m aminek a készülék memóriájában vannak a telefonszámok.

Hogyan tudom egyszerűen átmásolni a Nokiáról a Defyre a telefonkönyvet?

Kojak

(#38644) w333 válasza kojak27 (#38643) üzenetére


w333
félisten

Küld át Bluetooth-on :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38645) InHUmen válasza kojak27 (#38643) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Pl.:
Mentés Sim kártyára, kivesz, berak a defybe, sim kártyáról exportálás

[ Szerkesztve ]

(#38646) kezman válasza KaiotEch (#38641) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, akkor marad, (sajnos )

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38647) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok az normálisdolog, hogy egy éjszaka alatt rep gép üemmodban 30%-ot esik az aksi??? Az lehet , hogy a proci huzása miatt van???

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#38648) w333 válasza Bazijoe73 (#38647) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem :( Nekem sima gsm telefon módban 5% esik ,És 3G -ben meg 10% :)
Menyire van huzva a proci ? :D Mert nekem 1100 mhz megy :D

Wajkiui 1.10.21 Stable :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38649) Neil Watts


Neil Watts
veterán

2.1 van a telefonomon most. Ha a telon lévő system update-et nyomom, akkor azt írja, hogy jelenleg nem érhető el a frissítés. :F Ez Mo.-on tiltva lenne? csak kábellel+MSU-val frissíthetek? :)

(#38650) w333 válasza Neil Watts (#38649) üzenetére


w333
félisten

Igy van :) Csak Motorola software update :D

Tedd fel pc-re kb 10 perc alatt frissül 2.2.2 -re :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.