Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) epigon


epigon
csendes tag

Szevasztok!

Mindenek előtt bevallom, hogy bár hülye nem vagyok, egyáltalán semmit nem tudok az androidról, és a vele kapcsolatos buherálásról. Mondhatni még szűz vagyok.

Kb. négy órája vettem egy vadiúj Defy +-t, szolgáltatónál. Beleköltöztem, bekapcsoltam. Még elolvasni is alig volt időm az első képernyőt, ahol a Blur akart valamit kérdezni, és máris újraindult. Többször próbáltam beljebb jutni, többször sikerült is. Volt, hogy ment már több percig is, sőt egyet már telefonáltam is, illetve csak próbáltam, mert a túloldal nem vette fel. Mindegy.
A lényeg, hogy azóta sem szeretne bekapcsolva maradni, és fogalmam sincs miért. Folyton újraindul. Olvasgattam itt, valamelyik topicban, hogy volt ilyesmiről szó, de ha jól láttam, azok nem gyári szoftveres, szűz példányok voltak, hanem megpiszkáltak.

Van valakinek építő jellegű ötlete, amit úgy tud megfogalmazni, hogy én is értsem? :)
(Az nem ilyennek számít, hogy vigyem vissza, mert ezt nagyjából két óra múlva megteszem, ha addig nem változik semmi.)

Előre is köszi!

(#39852) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#39853) rum-cajsz válasza epigon (#39851) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem tudsz mit csinálni, ez egy hibás termék.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39854) epigon válasza rum-cajsz (#39853) üzenetére


epigon
csendes tag

Köszi a gyors választ. Irány a bolt...

(#39855) #71562240 válasza epigon (#39854) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én csak azért nem írtam, mert én is csak azt tudtam volna építő javaslatként, hogy irány a bolt. :)

(#39856) XenHai


XenHai
senior tag

Hi
Memória kártya vásárlás előtt állok a kérdésem az lenne ,hogy hogyan viszonyul a defy+ a 16gb micro sdhc C6 karihoz ? Van olyan márka amit esetleg nem szeret?

(#39857) rum-cajsz válasza XenHai (#39856) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Egyszerűbb lesz, ha visszakeresel itt a fórumban.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39858) tzl


tzl
senior tag

Astro file managernél indul a cloud backup, Királyság :-)

http://astrobackup.com/?ref=0q031

(#39859) #71562240 válasza XenHai (#39856) üzenetére


#71562240
törölt tag

Természetesen nem márkafüggő, inkább az a jellemző, hogy a C6 feletti kártyákkal sűrűbben fordultak elő nehézségek a Defy/Froyo párosnál, - de mivel neked már Gingerbread-ed van, lehet, hogy a C10-eseket is könnyen veszi. Elsősorban az Androidon múlnak a memóriakezelési problémák.

(#39860) #71562240


#71562240
törölt tag

Úgy tűnik, csúszik a felvásárlás...

(#39861) Szombó válasza zsirfecske (#39821) üzenetére


Szombó
senior tag

Egy ideje már én is szemezgetek vele.Komoly a cucc.
Azért megvárom a februári Mobile World Congresst.Ott még jelenhetnek meg újdonságok. Meg addigra olcsóbb is lesz.A kékeknél lesz,remélem függetlenül mint a Defy.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#39862) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

egy fontos kérdésem lenne....

ha a hangszóró -amin hallom a másikat, ahogy beszél- vagy mondjam úgy, hogy a kijelző feletti, néha recseg s ha rendesen belefújok megjavul

na ezt szeretném én elvinni, kitisztíttatni, még ebben az esetben is, vissza kell tennem, mindent gyári androidra rajta?

itt is nézik, hogy jé ez magyar, jé ezen ez van meg az -most a magándolgokat persze, hogy leszedem- de én a programokra ilyesmikre gondolok

köszönöm előre is a segítséget

és a másik kérdés, hiába gg, hiába vigyáztam rá, a zsebemben egy kulcs valahogy kikarcolt belőle egy pár mm-es darabot és az a fehér háttérnél látszik, ezt valahogy ki lehet políroztatni, vagy az nem tenne jót a kijelzőt védő üveg felületének, ha szakszerű személlyel kipolíroztatnám azt a tényleg nagyon apró karcocskát, valakinek ezzel tapasztalat?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39863) #71562240 válasza zsolt19900 (#39862) üzenetére


#71562240
törölt tag

Neked kell eldöntened, egyvalakiről tudunk már, aki hardverhibával vitte be a Defy-t és nem cserélte le a főzött ROM-ot.

Te is ki tudod polírozni. Én már políroztam ki házilag hajszálkarcot az üvegről.

(#39864) zsolt19900 válasza #71562240 (#39863) üzenetére


zsolt19900
őstag

és "lebukott" vagy nem is figyeltek rá neki, hogy más a rom rajta?

és milyen "technikával" ill. eszközökkel csináltad? gondolom nem egy nagy sarokcsiszolót állítottál csatarendbe

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39865) #71562240 válasza zsolt19900 (#39864) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem szóltak neki érte. De mások mindig úgy vitték be, hogy visszarakták a gyárit ROM-ot. Az a biztos. Megjegyzem, érdemes rögzíteni a megrendelőlapon, hogy "NEM KÉREK SZOFTVERFRISSÍTÉST!", igaz, voltak már olyanok is, akiknek ennek ellenére is frissítették.

Meg lehet csinálni megfelelő fogkrémmel, ha nem akarsz a néhány tizedmilliméternyi felület miatt megvenni fél liter polírpasztát ezeregynéhányszáz forintért (nekem van ilyen polírpasztám, és a Defy-t azzal políroztam, miszerint Turtle Wax Glass Polish). Kétféle fogkrém van, amelyik nem megfelelő: 1.; a túl durva csiszolószemcsés, mert az karcol 2.; a túl csiszolószemcsétlen, mert annak hatása nemleges. Az Amodent (fogat ment) például éppen megfelelő. Benedvesített szarvasbőr kendővel vagy nagyon lágy mikroszálas törlőkendővel, a mutatóujj apró körkörös csiszolómozdulataival szépen meg lehet csinálni, olyan lesz mint újkorában, hacsak nem még olyanabb.
Ütvefúró nem jó hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#39866) Sdi válasza #71562240 (#39865) üzenetére


Sdi
addikt

Tisztításnál, lehet hogy lemondanak róla, de hardver cserénél mindenképpen frissítik, legalábbis az ügyfélszolgálatos hölgy ezt mondta.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#39867) w333


w333
félisten

Ma elinditottam a marketet és valaki tapasztalt olyan hogy azt írta : " Fogadja el a Licensz szerződést" ??? olyan mintha frissült volna de a verzió nem változott, jelenleg 3.3.11 verzió van most :) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39868) zsolt19900 válasza #71562240 (#39865) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm, szerintem beruházok a polír anyagra és örömteli a hír, hogy eltüntethetem

mélynek nem mély és inkább úgy kell elképzelni, hogy körömmel kitapintható de azt is csak úgy, ha balról-jobbra húzom végig a körmömet rajta fordított esetben nem érzem, olyan mint egy kis szikla szírt -persze nagyban értve- :)

és akkor, ha beviszem gariztatni, akkor mindent szedjek le ezek szerint, mert, ha hangszórót cserélnek az hardvernek számít, értem :) :)

vagy valamikor, csak kipucolják? és nem cserélik, mert ha ráfújok akkor megjavul a recsegés ropogás, elferdült hang

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39869) neszgy


neszgy
csendes tag

Sziasztok!
Olyan nagy problémám van, hogy a kontakthoz rendelt fotók nagyon rossz minőségben jelennek meg híváskor (pixeles).
Bármit próbáltam, továbbra is rossz lett.
Valakinek valami tipp?
Előre is köszi a választ, vagy tapasztalatot szivesen fogadok.
Defy+ os2.3 gyári

Idősebb vagyok mint Szlovákia !!

(#39870) kezman válasza neszgy (#39869) üzenetére


kezman
őstag

Esetleg nem a Full Screen Callert használod, mert ahhoz újra be kell állítani a képeket :D

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39871) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Voda
http://imageshack.us/photo/my-images/217/screenshot1323808055289.png/

[ Szerkesztve ]

(#39872) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég tettem fel a WIUI-t, eddig 2.2.2 volt rajta. Minden szép és jó, azonban két dolog beárnyékolja egy kicsit.
1 - a média hangerő mindig visszaáll 0-ra (ez a firmware frissítés előtt is megvolt), azt hittem szoftveres probléma, de még most is jelentkezik.
2 - két email fiókom van, egy gmail, egy exchange, korábban, ahogy internetkapcsolat jött létre, automatikusan szinkronizált mindkettő, úgy, hogy az exchange volt az alapértelmezett.
Ez a beállítás van most is, viszont a gmail-em nem szinkronizál automatikusan. A "Fiókok és szinkronizáció" alatt ki volt kapcsolva a szinkronizálás, visszakapcsoltam, de most sem szinkronizál rendesen.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#39873) CoolBoy323 válasza ko9 (#39850) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de jobb is :P

használt piacon pedig remek áron lehet hozzájutni garisokhoz!!

@gyuszmó: én bátran ajánlom, pofonegyszerű használni! és már nincs vele gond, az elején akadt egy kis gubanc, ha Nes volt, de már rég megoldódott a gond

(#39874) Nataniel válasza _seth_ (#39828) üzenetére


Nataniel
senior tag

Ismerős telenornál dolgozik,mobilnettel kapcsolatban a következő az infó: a 40x megabyte az laborkörülmény, Budapesten kb 30 körüli,terheletlenül,ahol nincs meg a "Speed" ott lekúszik 5-10 közé kb.

Vodanet: Ha korlátoznak akkor nagy pc-s neten kb 128 kb.... telón kevesebb mint 16 kb... az a plafon.... legalábbis a tapasztalat.... másik ismerősöm LG-GT540-esén kb 7 kb :D

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#39875) Z0C! válasza Nataniel (#39874) üzenetére


Z0C!
őstag

barátom az kemény, hogy bemutattad a Mb és a kb különbséget....
40X Mbit a LABOR körülmények között. józan paraszti ésszel egy Mo-n csak 3-5Mbit esetleg 7...

Vodanet...ha korlátoznak...és a Telenornál ha korlátoznak azt miért nem írtad ide? :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39876) fuze


fuze
őstag

Eszembe jutott valami a minap. A htc Sense-el lehet olyat, hogy ha eltűnik vagy ellopják a telefonom, meg tudom nézni neten, hogy az éppen hol található a nagyvilágban. A Defy-nél is van valami hasonló?

adms.hu | UI Designer

(#39877) szpali válasza fuze (#39876) üzenetére


szpali
addikt

azt hiszem erre gondolsz:
http://market.android.com/details?id=com.alienmanfc6.wheresmyandroid

vagy erre:
http://market.android.com/details?id=com.locatemy

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#39878) viralmind válasza fuze (#39876) üzenetére


viralmind
aktív tag

Vagy erre:-) sztem ez a best

[androidlost]

[ Szerkesztve ]

(#39879) szpali válasza w333 (#39867) üzenetére


szpali
addikt

Nekem is kiírta tegnap, és maradt a régi verzió.
Ma manuálisan letöltöttem 1 android blogos linkröl.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#39880) blacky36


blacky36
tag

Az uj skype-al megy a videohivas :C igaz egy tukor is kell hozza!

(#39881) chab7 válasza blacky36 (#39880) üzenetére


chab7
addikt

Tényleg? A régivel nem ment?
Pedig már július óta videobeszélgetek a testvéreimmel a Defy és egy tükör segítségével ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39882) blacky36 válasza chab7 (#39881) üzenetére


blacky36
tag

Ha nem tevedek az egy unofficial verzio, azt probaltam en is de fc-zet addig se jutott hogy bejelentkezzek!

(#39883) chab7 válasza blacky36 (#39882) üzenetére


chab7
addikt

Nem volt az unofficial. Nálam is most frissült, de előtte sem volt gondom a videobeszélgetéssel. Sebaj, lényeg hogy menni megy - nálad is. A reklám meg elfér ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39884) neszgy válasza kezman (#39870) üzenetére


neszgy
csendes tag

Nem full screen módban van, nem is tudom azt hogy kell beállítani!
Kis négyzetben jelenik meg középen.
Kissé bővebb segítségre gondoltam. Lehet hogy csinálok róla 1 videót és feltöltöm youtubera hogy értsétek miről beszélek. Eszméletlen ocsmányra alakítja az amúgy tűéles képet.
Ha még van valakinek használható ötlete vagy beállítási tanácsa azt szívesen várom attól akinek jól működik.
Előre is köszi. Üdv: neszgy

Idősebb vagyok mint Szlovákia !!

(#39885) baal-amiga válasza neszgy (#39884) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Újonnan rendelted hozzá, vagy a névjegyzékből automatikusan tette? Ha igen, rendeld hozzá újra; ha integrálja a vcf-be, low-resbe alakítja.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#39886) neszgy válasza baal-amiga (#39885) üzenetére


neszgy
csendes tag

Adott egy kontakt amit a gmailről sync-elt be, töröltem a képet aztán beállítottam egy újat amit a saját fényképezőjével csináltam és azt is low res-be mutatja... Nem is értem miért csinálja ezt.

Idősebb vagyok mint Szlovákia !!

(#39887) baal-amiga válasza neszgy (#39886) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ebben az esetben nincs más ötletem; én fscallerrel nyomom, abban hd képeket is be lehet állítani; az a tuti.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#39888) neszgy válasza baal-amiga (#39887) üzenetére


neszgy
csendes tag

Köszi szépen, kipróbálom! Használjuk már ki ezt a jó kis kijelzőt :)

Idősebb vagyok mint Szlovákia !!

(#39889) skymoi


skymoi
csendes tag

Valakinek van valami ötlete mit baszarinthattam el hogy nem tudok telefonálni, nem jelenik meg a fenti kijelzőbáron a térerősségjele helyette egy emergency call-os vöröskereszt van. Nem emlékszem rá hogy bármit is állítgattam volna. A simkártya nincs lezárva és letiltva ha ez az infó számít vmit.

(#39890) domerator válasza skymoi (#39889) üzenetére


domerator
veterán

Én biztos kikapcsolnám, kiszedném a simet, megtörölgetném és úgy próbálnám újra bekapcsolni.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39891) Vhunter


Vhunter
tag

Sziasztok!
Azt hogy lehet beállítani, hogy ha megveszek egy alkalmazást, akkor azt ne töltse le egyből, csak legyen ott az alkalmazások között, hogy megvéve, és én dönthessem el, hogy mikor telepíti? Haver defyén így működik, nálam pedig azonnal letölti. Semmi beállításbeli különbséget nem találtunk.
Köszi.

(#39892) skymoi válasza domerator (#39890) üzenetére


skymoi
csendes tag

Problem elhárítva én gyökér valahogy lekapcsoltam a telót a t-mobile hálozatáról. De nem is emlékszem mikor matathattam a beállításokban főleg ezen a részen. :D

(#39893) domerator válasza skymoi (#39892) üzenetére


domerator
veterán

A tosznak matatsz... telefonálj meg nindzsázz oszt jóvan... :DDD :DDD

Örülök, hogy nem volt komoly baj... :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39894) vétó válasza blacky36 (#39880) üzenetére


vétó
aktív tag

na végre, ez jó hír. én ugyan frissítettem, de az utóbbi idők sikertelen próbálkozásai miatt most már ki sem próbáltam, hogy megy-e :) de akkor ma igen!

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#39895) Kbali válasza viralmind (#39878) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt használtad is, működik? Mármint remélem nem ellopták, csak próba szinten.
A leírásból nekem túl szép, hogy igaz legyen.

(#39896) hodostamas


hodostamas
addikt

gta3 megy valakinek? :))

(#39897) viralmind válasza Kbali (#39895) üzenetére


viralmind
aktív tag

Igen fent van a telefonon ,nem fogyaszt semmit szoval elfer es nagyon hasznos lehet alkalomadtan ,nyilvan nem szurkolok hogy elesben kelljen hasznalnom de mukodik minden amit oldalukon olvastal probald ki nyugodtan.

(#39898) rum-cajsz válasza fuze (#39876) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A motorolának a Blurban van ilyen szolgáltatása. De a szolgáltatói telefonokat nem blur rommal szállítják.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39899) YAS-dude válasza Vhunter (#39891) üzenetére


YAS-dude
őstag

Valószínűleg a haverod a market beállításai között bepipálta, hogy csak wifin csatlakozva kezdjen el telepíteni.

(#39900) sailor76


sailor76
csendes tag

Sziasztok
Már aug. óta használom a Defy-t, nagyon bejön, de most hívás közben - egyből a hívásindítás után - elsötétül a képernyő és nem látom a hívott felet, hívás közben nem tudok semmit sem csinálni.
korábban, ha a fülemtől elvettem a telefont automatikusan bekapcsolt a képernyő, illetve tudtam hívás közben is pl. belépni a névjegyzékbe, tárcsázóba, stb.
most tettem rá képernyővédő fóliát, lehet, hogy az a baj (mondjuk ennek mi köze lenne hozzá)?

illetve még egy dolog, amit korábban csinált a telefon: szintén hívás közben, ha a tárcsázóban számokat kellett beütni (pl. telefonos ügyfélszolgálat: "nyomja meg a 6-os gombot...") szó szerint leragadtak a számok... pl a 3,5,6,9-os számok, mint a billentyűzeten amikor a billentyű beragad
ezt most nem csinálja, de nem jöttem rá mi volt a nyűgje, van valami ötletetek?

köszönettel
sailor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.