Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) föccer válasza KicsiPaszuj (#3200) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig hellóhellósziasztokszíriuszvagyok bemutatta ezt a problémát: [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3202) Zolexx válasza KicsiPaszuj (#3200) üzenetére


Zolexx
aktív tag

A nyitás időzítést úgy csináltam hogy simán egy rövidebb vonalon elvittem a kapcsolótól a jelet az alsó pistonnak, és így egyből gyorsabban kapcsol be, mint a felső.(kikapcsoláskor meg elsőnek is kapcsol le, de ugye a másik eredeti vonalon amin van az időzítő kap jelet így nem kapcsol le elsőnek, csak utolsónak utolsónak

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#3203) KicsiPaszuj válasza föccer (#3201) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Direkt nem linkeltem neki konkrét megoldást, tele van ötlettel, hadd csinálja ;]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#3204) X3B6O0X válasza netpeti98 (#3193) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Mennyi mi?
Amúgy úgy megy, hogy ha elérsz egy bizonyos számú skillpontot, és felhasználod Encantmentre, akkor az elvész. Körülbelül 1500 Skillpont kell ahhoz, hogy mindent (páncél, kard, szerszámok) kimaxolj.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#3205) netpeti98 válasza X3B6O0X (#3204) üzenetére


netpeti98
addikt

:R
Könyves polc.
Ha mellé rakok egyet az elég vagy inkább építsek egy nagy könyvtárat? :)

Üdv netpeti98

(#3206) Zolexx válasza KicsiPaszuj (#3200) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Ilyen limitert honnan szedjek? valami mod-ba van ez, vagy benne van alapból, csak én nem ismerem? :D

Amúgy a működés jó, csukódáskor is jól működik, tehát elsőnek a felső, középső majd az alsó húz be csak valamiért a legfelső fent marad és nem húzza le a legalsó mind a kettőt, hanem csak a középső pistont. (gonodlom csak akkor tapasztja az anyagot magához hogy ha mozog a piston, amúgy nem...)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#3207) KicsiPaszuj válasza Zolexx (#3206) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

A limiter folyamatos jelből csinál pulzust/impulzust. (na jó ez hülyeség->)És "benned" van:D
Amit linkeltem az 1 BUD. A BUD arra reagáll, ha 1 cella frissül (mellette). Viszont cella-frissülést könnyen generálhatunk 1 sima pistonnal. Így kapva egy 2fázisú limitert. kb 3x3x3on.

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#3208) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Ti interneten játszotok? Ha igen tudnátok adni ipt-t? Nincs rá valami megoldás, hogy ne szaggasson?:D i5-2400-as integrált gpu-val játszok:D

[ Szerkesztve ]

(#3209) Zolexx válasza KicsiPaszuj (#3207) üzenetére


Zolexx
aktív tag

upsz igen, második videót még nem néztem meg. sorry

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#3210) KicsiPaszuj válasza zenwalk (#3208) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

OptiFine. De még csak 1.8ra. a duálkóros a menő. Van 1.9es prew, de az 1.0 hamarabbi érkezése miatt már nem lessz full 1.9re.. én a szeróval együtt, enélkül nemtudtam jáccani az 1.8at.. ja és szerezz 1 igazi VGAt ;] ...

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#3211) zenwalk válasza KicsiPaszuj (#3210) üzenetére


zenwalk
senior tag

igazából én kb 10 perce vettem meg a játékot. fogalmam sincs, hogy te most miről beszélsz:DDD huncraft.net-re szerettem volna csatlakozni, de azt írja ki, hogy outdated server. Nekem elvileg 1.0.0-ás minecraftom van

[ Szerkesztve ]

(#3212) föccer válasza zenwalk (#3211) üzenetére


föccer
nagyúr

Huncraftot hagyd a fenébe. Gyere a PH-s szerőra :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3213) KicsiPaszuj válasza zenwalk (#3211) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Ezesetben essél neki a kezdő HSZnek, hamár Petike ennyit "szptt" vele.
Továbbá minen olyan szeró, ami akár 1 hangyaszarnyi modot használ, az még mindíg 1.8/1.9, szal, nincs túl sok 1.0ás. (azért akad bőven)

Az Optifine egy mod, mely eléggé képes lecsökkenteni, a minecrat követelmyényeit. (amúgy, ez állt. proci, lévén, h a minecraft asse tudja mi az a VGA...)

És mielőtt megtévednél, igen az 1.0 újabb, mint az 1.9:D

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#3214) zenwalk válasza KicsiPaszuj (#3213) üzenetére


zenwalk
senior tag

És ez az Optifine mod van már 1.0-ra?
mi a PH-s szeró ipje?

(#3215) [w]


[w]
őstag

Föccer: [link]

sötétkamrával variálva az eredmény ugyanaz

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#3216) MasterDeeJay

[link]

legfrissebb isometric térkép

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3217) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Hello!

Ki szeretném próbálni a Minecraft-ot de sajnos hibát ír ki mikor indítanám

Bad video card drivers!
-----------------------
Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.
.....
.....
.....

Rendszer: win 7, Ati 9550
elvileg ehhez a kártyához legújabb 10.2-es catalyst fent van
Találtam olyan videókat hogy a hardvergyorsítást kellene lejjebb venni de azt a hibaelhárítás fül alatt nem lehet.
Már próbáltam .jar kiterjesztéssel is de az a megoldás sem működött.

Valakinek valami ötlet mi van rosszul beállítva???

(#3218) föccer válasza Deniweit (#3217) üzenetére


föccer
nagyúr

Első körben frissítsd a java-t. Ha utána sem működik, akkor agyalunk még valamin. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3219) Deniweit válasza föccer (#3218) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Köszönöm a gyors választ
feltettem az 1.7-es java-t de a hiba maradt :F

(#3220) föccer válasza Deniweit (#3219) üzenetére


föccer
nagyúr

Keresd ki az alábbi fájlt:

c:\Users\[username]\AppData\Roaming\.minecraft\options.txt

Ezt nyisd meg és keresd ki azt a sort, hogy

advancedOpengl:true

Ezt írd át erre:

advancedOpengl:false

Mentés után próbáld indítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3221) Deniweit válasza föccer (#3220) üzenetére


Deniweit
csendes tag

A txt-ben nem volt ilyen sor de beletettem amit írtál hogy mire kellene változtatni de semmi

(#3222) Deniweit válasza Deniweit (#3221) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Amit elfelejtettem írni hogy most már mikor kidobja a hibát a minecraft, egyből felugrik egy hibaüzenet hogy
Free Launcher for Minecraft leállt ......
APPCRASH ......
atioglxx.dll_unloaded ......

Holnap valószínűleg driver újrapakolás lesz :((( :(((

(#3223) sto1911 válasza Deniweit (#3222) üzenetére


sto1911
veterán

Keves lesz a VGA.

(#3224) Soni84


Soni84
tag

Föccer: Csak akkor dobják az XP-t ha Te ölöd meg őket. Pl creeper nem is biztos hogy dob XP-t ha robban. Más: tegnap nagyobbítottam a monster trainert. Megnéznéd, hogy elég nagy vagy ássunk még?

netpeti98: egy kocka távolságnyira kell a könyveket lerakni az enchantment table-tól, így egy 3x3x3-as kocka elvileg a legideálisabb, de ha minden igaz csak az egy szintben levő könyvekből jönnek a jelek.

Mindenki: liftet nem lehet valahogy építeni?

(#3225) MasterDeeJay válasza Deniweit (#3222) üzenetére

Úgy tudom Ati 9550-en nem fog menni sajna, ezt egy havernál eljátszottuk már. Viszont érdekes módon egy sokkal gyengébb Geforce2 mx400-on megy.
Tehát nem a kártya gyenge, hiszen egy ilyen grafikát egy TNT2-es is lekezel alacsony részletességgel (rossz esetben szoftveresen).
Az ok egyszerű, valamiért az akkori atik nem szerették az opengl-t. Erre konkrét példa hogy COD1-ben a 9xxx szériás atik jóval gyengébben teljesítettek mint a náluknál sokkal gyengébb vagy éppen kevesebb tudású geforce kártyák. (Ti4200-on jobban ment opengl mint 9600Xt-n) Ettől függetlenül kellene mennie de valamit hiányol a játék a driverből. Ugyanez a probléma egyes régebbi integrált intel gpu-kkal is, hiába a látszólagos hardveres támogatás ha a játéknak nem tetszik a driver. (megkockáztatom hogy megfelelő szoftveres háttérel még akár egy voodoo1-en is játszható lenne hiszen a játék inkább a procit zabálja)

Driverrel trükközhetsz vagy szerezz be egy régi geforce-t.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3226) MasterDeeJay válasza Soni84 (#3224) üzenetére

Ha bányához kell akkor:

Lefele egyszerű:

1 kocka vastagságban leásni a bánya aljáig ahol 3 magasan vízet rakni. Ha fentről leugrassz akkor a víz megfog és semmi bajod nem lesz. Ezt használom szinte mindig ha le akarok jutni gyorsan a bedrockig. Nem egy elegáns dolog de szinte semmibe nem kerül.

Felfele:

Piston lift
Ez viszonylag drága dolog, rakás piston kell hozzá.

Csónak lift.
Ez olcsóbb megoldás, itt csak sok fa kell és víz!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3227) föccer válasza Soni84 (#3224) üzenetére


föccer
nagyúr

Este ránézek. Amikor megjöt Atomanti, akkor megcsináltunk egy spawneres trainert. Működni működik, de nagyon alacsony a hatásfoka, ezért arra a döntésre jutottunk, hogy minden képen szükség van egy tesljes trap-ra, hogy legyen elég cucc. Ezzel viszont az a probléma, hogy jönnek a pókok és a creepeerek is. A creeper akkor si felrobban, ha egy kerítás választ el tőle, így erre a problémára még kell valami megoldás. Este agyalunk még rajta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3228) CPT.Pirk válasza Deniweit (#3221) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Furcsa, hogy nem volt ott a sor. Eredeti MC? Mostani 1.0.0-ás verzió?

Technikailag a 9550-ed 2.0-ás OpenGL-t tud, az MC-hez meg 1.4 és feletti már jó. Ebből kb. az következik, hogy driveres problémák vannak. Te karidhoz már elvileg van 2011-es driver, próbáld ki azt, vagy egy régebbit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3229) Soni84


Soni84
tag

Köszi DeeJay, valami apróbbra gondoltam a toronyba :) Tegnap még uncsitesóm(norbicico0) bent maradt, építgette miután én kiléptem.
Nektek egyébként működik a mediafire-es link? Nekem 60%nál leáll a letöltés :(

Föccer: egyik youtube videóba csináltak egy ilyen trapot, és abban volt creeper is. Bár szerintem a srác olyan gyorsan leütötte őket, hogy nem volt idejük robbanni. Szerintem ha egy obsidian lukba esnének be, amire raknánk egy lukat amin ütjük őket az lehet megoldaná a creeper problémát. Ki kéne próbálni, addig csak a levegőben tapogatózunk.

(#3230) netpeti98


netpeti98
addikt

Nincs valakinek ötlete tél ellen? Frissítettem 1.0-ra és a szép kis szigetem körül kezd minden bejegesedni. :(

Üdv netpeti98

(#3231) MasterDeeJay

isometric térkép feltöltve máshova:
[link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3232) escape


escape
aktív tag

Obszidiánt nem robbantja szét a creeper, ez 1000%. Volt egy gödröm, amit kibéleltem vele, majd a belesétált mobok nyakába küldtem fentről 1 TNT-t.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3233) föccer válasza escape (#3232) üzenetére


föccer
nagyúr

Én úgy emlékszem valami videóból, hogy a tnt 1 blokkot kirobbant a obszidiánból. most melóban vagyok, így nem tudom kipróblni... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3234) escape válasza föccer (#3233) üzenetére


escape
aktív tag

Én meg használtam sokáig, és a tnt sem tett kárt benne. Azért próbáljátok ki mielőtt élesben bevetitek, nehogy meglepi legyen belőle.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3235) dabadab


dabadab
titán

"In the case of blocks, Obsidian, Bedrock, and liquid source blocks are immune to TNT explosions"

[link]

Vagyis az obszidiant (meg a bedrockot meg a folyadekok forrasblokkjait) nem bantja a TNT.

DRM is theft

(#3236) Soni84 válasza escape (#3234) üzenetére


Soni84
tag

Wikibe ha rámentek az obsidian lapjára, ott írja hogy láva, robbanás, stb nem tesz kárt benne. Elvileg nem kellene hogy creeper kirobbantsa.

Szerk: Na akkor idézek én is :D

"Obsidian is [...] an exceptionally desirable construction material for making defensive structures [...] and is effectively impervious to lava, explosions and Enderdragons."

[ Szerkesztve ]

(#3237) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Köszönöm a sok választ.

Az everest opengl verzióra 1.1-et ír. Valószínűleg ez a probléma gyökere ezek szerint.

Hogyan lehet ezt frissíteni vajon?

(#3238) föccer válasza dabadab (#3235) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, akkor nem tudom, hogy mire emlékszem. Vagy az is lehet, hogy egy régebbi verzióval készült a videó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3239) CPT.Pirk válasza Deniweit (#3237) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt más is írta neten, hogy a kártya azt mondja magáról h. 1.1-es, holott elvileg 2.0-ás. Max driver csere oldja meg. Esetleg kártya csere, mert előfordulhat, hogy maga a kártya nem is elég a játéknak.

Eredeti MC-d van?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3240) Deniweit válasza CPT.Pirk (#3239) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Köszönöm a választ.

Megpróbálom újratenni a drivert.

(Ki szeretném próbálni elsősorban mert eddig csak videókat néztem de megtetszett ezért még nem jutottam el oda hogy megvegyem)

(#3241) escape válasza Deniweit (#3240) üzenetére


escape
aktív tag

Igazából nem tudom, hogy az segíteni fog-e. Nem értek nagyon hozzá, de megpróbálnék vadászni hozzá egy régebbi drivert, hátha azt megenné az MC.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3242) kovsol


kovsol
titán

csak a weblapon lehet megvásárolni ? mert nagyon drágának tartam :U talán más nem karácsonykor lesz olcsóbban

May the Force be with you!

(#3243) Cucuska2 válasza kovsol (#3242) üzenetére


Cucuska2
őstag

Eddig megvehetted volna olcsóbban. Mondjuk 10, 15 euróért.
És igen, csak ott lehet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3244) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

A Stronghold-ot megtalálta valaki a szerveren?

(#3245) föccer válasza Nyiscsák (#3244) üzenetére


föccer
nagyúr

Még nem, tudok róla, de az elég messze van a középponttól. Ha megvan az első, akkor onnan elég gyorsan megvan a másik kettő is. Egyszerűbb lenne a dolog, ha el tudna indulni az onlin térkép cave nézettel.

Kovsol: Ha egy héttel korábban jut eszedbe, akkor még olcsóbban meg lehetett volna venni. Én még 15 euróért vettem. Ez meg nem is tudom, hogy most mennyiért osztogatja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3246) zenwalk


zenwalk
senior tag

Meg tudná valaki adni a PH-s szeró ipjét?

(#3247) kovsol válasza föccer (#3245) üzenetére


kovsol
titán

jó hát hallod nem nézegettem a honlapot mostanában, volt bőven játékom így nem volt eszemben, de ha eddig kibírtam kibírom továbbra is nélküle :D

May the Force be with you!

(#3248) föccer válasza zenwalk (#3246) üzenetére


föccer
nagyúr

Keresd MasterDeJay-t ezügyben. Ő tud felveni whitelist-re is.

üdv, föcccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3249) Cucuska2 válasza föccer (#3245) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én 10-ért vettem, még infdev alatt. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3250) Soni84 válasza Cucuska2 (#3243) üzenetére


Soni84
tag

Használatan ebayon is lehet kapni accountot, de ez nyilván rizikósabb.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.