Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-20 08:35:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) #56573440 válasza rasky (#2399) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ennyiért elég draga.... 50 korul.... Max...

(#2402) janaman01 válasza purpledonkey (#2397) üzenetére


janaman01
addikt

Igen nekem van ablakos (egy felül) de bugosan kezeli...ahogy behajtom szépen átvált stb de amint lezár a képernyő és jön egy hivás, már nem tudom.elhúzni hogy felvegyem...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2403) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, egy érdekesség amire keresem a megoldást tőletek, letöltött a párom a Playről egy rádió alkalmazást, név szerint a Magyar rádió online-t, és amikor hallgatja a rádiót, és bejövő hívása jön ugyanúgy szól a rádió a beszélgetés alatt, nem szakítja meg mint más teloknál! Ez miért van? Nálatok is így működik?

(#2404) Land


Land
veterán

Érdekel valakit Honor 6? Olcsóbbra kell váltanom és tetszik a Meizu.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2405) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Nem sikerült valakinek kivadásznia, hogy az m2 Note milyen LTE-sávokat támogat?

Visszatérő agyalásaim egyik tárgya, telefon-témában, hogy mi a péknek kellett piacra dobni az "utódmodellt"? :F
A 6752 és a 6753 között az alacsonyabb órajel, meg a ratyibb GPU-n túl az utóbbi "WorldMode LTE" képességében rejlik a különbség.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2406) Sanzaa válasza Atomcsirke (#2405) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ma érkezik meg a mall.hu-hoz a gariba küldött M1 Note. Remélem egybe odaér a postán és meg tudják csinálni.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#2407) interstart válasza Atomcsirke (#2405) üzenetére


interstart
tag

Az A-s & U-s telefonok (sima & China Unicom-os) ugyanazokat a frekvenciákat tudják, mint az első változat, magyarul a 800mHz-es frekvenciát nem tudják. (<--- vidéki LTE sáv)

(#2408) motoflug


motoflug
őstag

Aki esetleg használta mindkettőt:
Megéri a felárat az MX4 az m1 note-hoz képest?

(#2409) rasky válasza motoflug (#2408) üzenetére


rasky
senior tag

Ha télen fázik a kezed, akkor igen, tudja melegíteni szépen. :)

(#2410) South Velen válasza rasky (#2409) üzenetére


South Velen
addikt

:K

De azért óvatosan, rá ne égjen az ember bőre. :DDD

motoflug: keress a hozzászólásaimra, röviden: egy forinttal többet nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#2411) motoflug válasza South Velen (#2410) üzenetére


motoflug
őstag

Hmm, meggyőző, még a G3-at is írtad, nem tudom az megéri a felárat, ezek alapján az sem.

(#2412) South Velen válasza motoflug (#2411) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom már írtam -e, de igen volt G3-asom is, szerintem nem, sokkal kevesebbet bír az akksija, a kijelzője meg fakó, a nem kikapcsolható élesítő effekttől pedig megfájdult a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#2413) Falatkable válasza janaman01 (#2388) üzenetére


Falatkable
csendes tag

Megcsináltam, a csengőhang már nem emelkedik, de a képernő ugyanúgy sötét :(

(#2414) janaman01 válasza Falatkable (#2413) üzenetére


janaman01
addikt

Romot frissitetted már ? Lehet ez bug volt a régebbiekben ? Ha igen , akkor már nekem.sincs ötletem , irni kell az eladónak, csak ugye ez megint opyan hiba amivel nem nagyon fognak foglalkozni...szerintem

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2415) interstart


interstart
tag

Egy kis izgalomkeltő "hír:"

Az orosz VK oldal szerint a Meizu m1 Note Android 5.1-es frissítése június 30.-án várható előreláthatólag (OTA frissítés formájában). Nyilván az ütemterv és a megszellőztetett béta változat után ez egy reális időpont lehet.

Azért kopp-kopp, lekopogom...1,5 hétig "csönd lesz" aztán majd pöröghet megint a fórum :)

[ Szerkesztve ]

(#2416) rasky


rasky
senior tag

Aki este repülőbe teszi, annak reggelre mennyit merül? Sokallom az 5-6%-ot...

(#2417) janaman01 válasza rasky (#2416) üzenetére


janaman01
addikt

Este a wifit kapcsolom le és kb 2% merül , persze van egy két dolog ami fagyasztva van..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2418) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok,

ezen leírás alapján frissítettem 5.1-re (4.5.1 verzió):

- fájl letöltése, átnevezése update.bin-re, felmásolni a telefonra,
- irány a recovery (bekapcsoló + hangerő fel gomb), U-s rom lévén csak simán "sytem update"-re nyomtam,
- recovery alatt telepített, utána bejött az új boot logo, hosszas várakozás után (system optimalization, contatct optimalization etc.) már írhattam be a PIN kódomat
- System upgrade ikonra nyomva már fel is ajánlotta a 4.5.3A Flyme OS verziót melyre rögtön frissítettem (előttem már több mint 4000 user megtette)

Mivel sokáig telepít, ajánlatos legalább 50%-os aksival nekivágni. Tapasztalatokat írok majd.

[ Szerkesztve ]

(#2419) Haneto válasza Robez88 (#2418) üzenetére


Haneto
tag

Várjuk a tapasztalatokat!

Xiaomi Mi 9T Pro

(#2420) AllTheBest válasza Robez88 (#2418) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Tapasztalatokat várunk majd :) HA jó akkor egyből frissítem én is :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2421) Robez88 válasza AllTheBest (#2420) üzenetére


Robez88
tag

Nos, fél óra tapasztalata alapján: nagyon jól kezelhető, gyors, megkockáztatom hogy jobb mint a 4.4-es droid (ami persze alap, miért lennének frissítések ha nem javítanák a felhasználói élményt)

Összegezve:

- a frissítés után ("U"-ról frissítettem, system upgrade paranccsal a recovery-ben) az összes programom eredeti állapotban megmaradt (névjegyzék, üzenetek, FB-ba csak login-olni kell újra, háttérkép, ikonelrendezés, mappák, minden ugyanaz),
- a korábban root-tal letörölt alkalmazások visszakerültek, de a "beépített root"-ot újra kell engedélyezni és le lehet töröni amire nincs szükség,
- van magyar nyelv (bár én angoul használom), első ránézésre jó,
- multitasking remek (FB-Chrome-Maps hármassal tesztelve, nincs újratöltés),
- Ram takarítás (futó appok bezárása után) > 800 MB szabad ram,
- telefonálás, VOIP működik,
- WIFI, 4G is megy,
- back-front kamera működik, van egy új funkció "metering separation" - még nem jöttem rá mire jó,
- Play áruház is megy, néhány appot frissíteni kell (5.1 miatt?),
- GPS remek, 3 mp alatt pozícionál az udvaron,
- automata fényerő is működik, a dynamic blurring-ot mostantól 3 fokozatú skálán lehet állítani (ha jól emlékszem eddig csak on-off volt),
- security center-ben végre van "power saving" engedélyező modul

Amit hirtelen nem értek:
- a rendszer kicsit több tárhelyet foglal,
- régi képeim a windows szerint 1970-es dátumot kaptak,
- a home gomb megnyomásakor nem rezeg, ezt még nem sikerült vissza kapcsolni, ebben várom a segítségeteket :)

Screenshot a GPS és 4G-ről

Szóval tényleg jó és elsőre bug mentes. Ha valakinek eszébe jut még valami amit érdemes csekkolni, írjon és megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#2422) janaman01 válasza Robez88 (#2421) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi a tesztet! Igy elsőre igencsak jól hangzik , a középső gomb rezzenését nem hiszem hogy lehet kapcsolni , bár ki tudjalehet belerakták,(ha benne van akkor a hangoknál kell keresni) várok még pár napos tapasztalatot , de ezek alapján nem hiszem hogy sok bug lesz benne.
Engem az érdekelne , hogy a tárcsázóból való vissza gombbal kilépés bug megvan e,magyarul ha naponta több hivást inditok,(nem egy kettő) és utána belépek a tárcsázóba, beadja az utolsó hivott kontaktot, rányomok a vissza gombra , és bead egy pillanatra épp egy futó alkalmazást, és abban a pillanatban kilép...ha üritem a ramot akkor helyrejön vagy addig lépek be majd vissza gomb még le nem.megy az aznapi hivott összes kontaktom...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2423) janaman01 válasza janaman01 (#2422) üzenetére


janaman01
addikt

Lenne még egy kérdésem , ha feloldod a képernyőt belelépsz az alkalmazásba (bármibe) és megnyomod a középső gombot , egyből kilép e belőle, vagy mégegyszer rá kell nyomni ?
Ez még bugos a 4.4 ben...utána már kilép rendesen még le nem zárod a képernyőt , utána megint ugyanez ha feloldod..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2424) Robez88 válasza janaman01 (#2423) üzenetére


Robez88
tag

Tárcsázós bug nincs, valamint nem kell többször a home gombot nyomni. Ezeket úgy néz ki javították.
Ami nálam bug-os az Gmail kliens, de ezt inkább Google oldali problémának érzem, nem Flyme OS. Nem lehet belépni, automatikusan bezárul...

Hogy számszerűsíthető legyen az 5.1 upgrade, Antutu eredmények:

[ Szerkesztve ]

(#2425) janaman01 válasza Robez88 (#2424) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi ! Nálam a gmail megy rendesen 4.4 alatt , vagy arra gondolsz hogy 5.1 alatt nem lenne rendesen optimalizálva a gmail?
Szerk: na igen ez volt a reális , akorai antutu 39e pontszámokat akkor ezzel le is tudtuk :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2426) Robez88 válasza janaman01 (#2425) üzenetére


Robez88
tag

Megmondom őszintén az elején ment, de az új rendszer miatt "wipe-oltam" kézzel az összes fontos program letöltött adatait. Na azóta nem megy :) hiába telepítem újra, belépek, felvillannak a bejövő üzenetek, utána halál (se belépni nem lehet, se widget nem megy).

Inkább program hibára gyanakszom mint droid.

[ Szerkesztve ]

(#2427) janaman01 válasza Robez88 (#2426) üzenetére


janaman01
addikt

Ja értem , ez érdekes , viszont akkor nem a flyme lesz a hibás.
Jut eszembe ha ezt felrakom akkor nincs visszaút ?
Az update zipet hová raktad a belső memória gyökerébe?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2428) Robez88 válasza janaman01 (#2427) üzenetére


Robez88
tag

Az original leírás szerint lehet downgrade-elni. Ha átnevezted simán update.bin-re, utána gyökérbe, recovery-ben meg se kell adni a helyét, automatikusan megtalálja.

Changelog a 4.5.2-ről: [link]

Részemről még az akuidő lesz érdekes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2429) janaman01 válasza Robez88 (#2428) üzenetére


janaman01
addikt

mondjuk ez a sor nálunk igencsak érdekes : :)
Upgrade fingerprint recognition algorithm, fingerprint recognition to enhance efficiency

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2430) robi1979 válasza Robez88 (#2424) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezt nem mondjátok komolyan hogy az m1 note az új rommal a Xiaomi Mi4 fölött teljesít?

(#2431) AllTheBest válasza robi1979 (#2430) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Snapdragon 801 van az mi4-ben, ami nem egy bitang cucc, alig jobb a sima 800-nál... Gpu-ban viszont sokkal gyengébb a meizu, hisz az s801-ben azért a mai napig erős andreno 330 van...

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2432) janaman01 válasza robi1979 (#2430) üzenetére


janaman01
addikt

várható volt, a jiayu s3 is jobban nyomja a lalipop al :DDD

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2433) robi1979 válasza AllTheBest (#2431) üzenetére


robi1979
aktív tag

Qrvaélet hogy az egyikben a GPU a másikban a proci jobb, olyan BEST BUY teló nincs esetleg amiben minden meg van egy helyen? No, ezért nem lesz nekem telóm, pedig már nagyon vennék valamit így 2 hónap után. Most meg a Meizu M2 vel szemezek az SD bővítés miatt, bár az nem derült ki számomra hogy az m1 hez képest a kamerája mennyivel gyengébb?! Chigontól rendelném, bár nem tudom hogy a Meizu-nál milyen a hibásodási arány egy kezdő készletnél mert ugye Janaman példájából okulva Chigonék nem a gariztatásról híresek. Bár édsapámnak rendeltem egy Xiaomi Redmi 2 advanced 2/16-ot Chigonktól - gond nélkül ideért - qrvajó kis készülék - cserélhatő akksi, dual sim, SD foglalat - bár nincs benne bitang akku, de úgy ahogyan ő használja, BT, WIFI, mobilnet BE, sok telefonálás, így !!3!! napot bír nála egy töltéssel. Játszani nem játszik- mondjuk én sem - , kijelzőt keveset használja. Lehet a Redmi nekem is elég lenne, csak a külseje nem tetszik annyira. Az a gond hogy kínai telók közül Xiaomiból van viszonyítási alapom, Meizu még nem volt a kezemben. A XI. kerülteben nincs véletlenül Meizu tulaj?

[ Szerkesztve ]

(#2434) AllTheBest válasza robi1979 (#2433) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Garival nincs para, kevés a hibás telefon, itt a fórumban is talán 2-vel találkoztam janaman-éval együtt, ő pl kapott egy új készüléket.
Az, hogy gyengébb a gpu nem kell kapásból halálos ítéletnek venni... Jelen pillanatban nagyon kevés alkalmazás/játék tudja rendesen kihasználni a telefonok prociját és gpu-ját. Ráadásul az optimalizáláson múlik az egész. Real racing 3 szépen ment a note-on, ellenben lg g2-n meg akadozott, ahogy a sony sp-men is. Ha nem optimalizálnak valamire akkor akadhat rajta szinte minden, gta san andreas is full laggos volt max grafon sanpdragon 800-zal is, ellenben az őskövületnek számító Nexus 7-en(tegra 3) Fullon stabil 40fps-sel futott a gta.
Tökéletes telefon nincs! Főleg azért ,mert mindenki tökéletes telefont akar 50ezer forintért, ami lehetetlen egy gyártó szempontjából, hisz akkor csődbe mennének, ha minden telefon előállítási áron árulnának.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2435) janaman01 válasza robi1979 (#2433) üzenetére


janaman01
addikt

chigontól már rendeltem én is többször, a szállitással nincs is gond, sajnos nem én vagyok mostanában aki pórul járt velük kapcsolatban, (privátban megkerestek páran hogy mire jutottam, mert velük sem foglalkoznka), szóval mostanában elqrvult a chigon brigád....pláne hogy egy újabb modellről van szó, lehetnek gyerekbetegségei hardveresen, ls ha netalán gariztatni kell, akkor lehet úgy jársz mint én...szóval ha mindenképp tölük akarsz rendelni m2 , én várnék a helyedben az első tapasztalatokra, de nem hiszem hogy olyan nagy sláger lesz az m2 pláne igy hogy tényleg jön (itt van) az android 5 az m1 re..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2436) robi1979 válasza janaman01 (#2435) üzenetére


robi1979
aktív tag

Értem én, de már várok vagy 2 hónapja :W A 16gb az m1-be meg kevés, SD bővítés kilőve, a 32es meg a HonorBuytól nekem nem ér 80-at. Ezért szimpatikus az m2. Alin nincs valami buyer protect mint a paypalon a dispute nyitási lehetőség? Azért chigon mert nála 200$ postával együtt az meg ugye 55 körül jön ki. Ha a HonorBuytól rendelném ahonnan te is az m1et és megbízhatóak mert a tiedet is gond nélkül cserélték meg 67.000..... Szóval ezért a nagy dilemma...

(#2437) janaman01 válasza robi1979 (#2436) üzenetére


janaman01
addikt

alin van valami alipay annak járj utána, ha azzal fizetsz akkor az véd..

igen xiaomiforsale n is 210 euro( 65 e körül)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2438) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Holnap reggel szépen lementek mindent a telefonról és feldobom én is az 5.1-et, nagyon kíváncsi vagyok :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2439) janaman01 válasza AllTheBest (#2438) üzenetére


janaman01
addikt

Majd beszámolsz te is , több szem többet lát :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2440) rasky válasza janaman01 (#2439) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem folyamatban...kíváncsi leszek. :)

(#2441) janaman01 válasza rasky (#2440) üzenetére


janaman01
addikt

Na...:) igy mégjobb kameránál nézd már majd meg ,hogy minden müködik e.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2442) AllTheBest válasza janaman01 (#2439) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Lövök pár képet a 4.4-el meg majd az 5.1-es rendszerrel is, hátha látszik majd valami javulás, lehet, hogy videót is tudok majd készíteni a rendszerről, van nálam egy sony sp amivel már viszonylag korrekt videót lehet rögzíteni megfelelő megvilágítás mellett :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2443) janaman01 válasza AllTheBest (#2442) üzenetére


janaman01
addikt

:R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2444) rasky


rasky
senior tag

Első 5 perces tapasztalatok:

- az effektek sokkal jobbak, szinte folyik
- duppla koppos ébresztésnél nem rezeg végre...engem ez korábban idegesített
- külön lehet állítani az emelkedő csengőhangot
- home gomb visszalép elsőre is, feloldás után
- és ami a legfontosabb....végre olvashatóak a menüben a szövegek, kiférnek teljesen...a képernyőidő is olvasható az akku statban :C

egyelőre ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2445) rasky válasza rasky (#2444) üzenetére


rasky
senior tag

Viszont a kameránál nem jó a fókusz, nem tud befókuszálni normálisan...első hiba.

ja és ami kimaradt az előzőből, hogy végre lehet állítani a hívószámkijelzést.

[ Szerkesztve ]

(#2446) janaman01


janaman01
addikt

Hmm elég sokmindent megcsináltak benne, viszont cserébe kaptunk másik bugot , nyilván ez béta ugyhogy szerintem javitják ezt a kamera fókuszt

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2447) robi1979


robi1979
aktív tag

Na, ez meg mi a jóIsten? Valakik elkezdték másolni az alis-s chigon shoppot?

[link]

Náluk van raktáron m2 és már van 1 feedback aki 3-at vásárolt. Ez a bolt vajon a chigonéké? Nagyon kamunak tűnik, habár már Honorbuyon is van készleten +10.000ért.

(#2448) rasky válasza janaman01 (#2446) üzenetére


rasky
senior tag

sajnos a home gomb bug mégis megmaradt, igaz ritkábban csinálja, de előfordul...ja és a fényerőt is sokkal agresszívabban állítja, már zavaróan, van még mit csinálni ezen a bétán..

[ Szerkesztve ]

(#2449) AllTheBest válasza Robez88 (#2418) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Épp szerettem volna elkezdeni a frissítést, átneveztem update.bin-re, be recovery-be és nem találja a fájlt... Valamit elnéztem ?:D Nekem túl fadapos ez a recovery :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2450) AllTheBest válasza AllTheBest (#2449) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Sikerült! :D Mondjuk wipe nélkül húztam fel a telefonra, kíváncsi vagyok, hogy ez be fog-e kavarni a dolgokba, most épp szedem le a 4.5.3A frissítést aztán kicsit nyúzom a telefont, meg az akksit is hamar letesztelem, hála az antutunak :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.