Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-20 08:35:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) namilegyen válasza Kowi84 (#2650) üzenetére


namilegyen
tag

Dehogy. Akkor éltűnik. Ki lehet kapcsolni. A home gomb felhúzása a hardveres vissza gombnak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#2652) AllTheBest válasza Kowi84 (#2650) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Az a sáv csak az azt igénylő alkalmazásoknál jelenik meg, nyilván egy játék, vagy videó esetében eltűnik, de ha jól tudom ki is kapcsolható...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2653) Kowi84 válasza AllTheBest (#2652) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Úgy tudom én is. De ellenben az M2-nél még azokban a "bizonyos esetekben" sem jelenik meg. És a kérdés az az lett volna, hogy ez az újabb rendszenek köszönhető-e, és ha az M1-nek frissül a rendszere, itt is eltűnik-e végleg.

(#2654) namilegyen válasza Kowi84 (#2653) üzenetére


namilegyen
tag

De ha az m1ben kikapcsolod itt sem jelenik meg sehol.

(#2655) AllTheBest válasza Kowi84 (#2653) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Mivel hivatalosan új rendszert még nem kaptunk, ezért nem tudjuk megmondani... Van egy béta 5.1 ami még elég kezdetleges és kész.
Téged ennyire zavar az a kis sáv? Nekem csak megkönnyíti a dolgom...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2656) janaman01


janaman01
addikt

Ha az m1 ben kikapcsolod akkor a gyari alkalmazásokban jelenik meg amihez nyilván kell is mert ehhez a telóhoz (egygomboshoz) lettek optimalizálva, az összes többibplayról akárhonnan telepitett nél már nem jelenik meg...az a kevés gyari, zárcsázó stb meg elviselhető....
(Enyém valszeg eladó lesz 2/32 es,kék,üvegfóliás, tokos) :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2657) purpledonkey válasza janaman01 (#2656) üzenetére


purpledonkey
tag

nofenye! :F Mi a következő jelölt? Vagy maradsz a jiayunál? :)

(#2658) janaman01 válasza purpledonkey (#2657) üzenetére


janaman01
addikt

Ááá...van itt már elég kinai :) úgy tűnik marad a jiayu, még tesztelem a beszédhangszórót...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2659) janaman01 válasza janaman01 (#2658) üzenetére


janaman01
addikt

Jiayu ra felraktam a flyme os 4.4 et abból is a C romot ehehe ugyanaz mint meizun;)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2660) purpledonkey válasza janaman01 (#2659) üzenetére


purpledonkey
tag

csak a Meizu szebb, szal nehűtlenkeggyé :P :D

(#2661) janaman01 válasza purpledonkey (#2660) üzenetére


janaman01
addikt

Meg szebb képeket lő, meg jobb videókat is :D , viszont a jiayu tudja a 4g t 800 on , azt többet használom mint a kamerát , és az a baj hogy vannak helyek ahol 4g van, viszont 3g meg szinte semmi...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2662) zero977


zero977
tag


Az előre telepített gyári appok közül ez foglalja a legtöbb helyett, 88 MB.
Törölhető?

(#2663) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Sziasztok! Egy m2 note vásárlása előtt állok, és mivel a hardverben nincs tul nagy különbség a kettő között, ezért titeket kérdezlek hogy mi az általános vélemény igy pár honap használat utan? Meghibásodás? Fagyás, lassulás? Első ilyen kinai telefonom lenne ezért szeretnék képben lenni a dolgokkal :)

(#2664) AllTheBest válasza mathaus=) (#2663) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Összefoglalót olvasd át :) Én LG G2-ről váltottam m1-re és teljesen meg vagyok elégedve vele :). 2 giga ram elég, nem akadozik, akksiidő nagyon jó és az összeszereléssel sincs baj, a telefon nem recseg még komolyabb csavarásra sem. A Flyme OS meg teljesen jó, antutuban a telefon 5.1-el 45ezer pont körül kap

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2665) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Most tervezek venni egy m2 note-t. Korábban az m2 topikjában linkelt aliexpresses chigon-tól. Ez megbízható forrásnak számít? Persze paypal-al fizetnék és dhl-el szállítást kérnék.
Azért írtam ide, mert ott egyelőre még szinte semmi mozgás. :)
Illetve ha valaki meg tudná mondani hogy az olcsóbbik normá, illetve az international változat között mi a különbség? Mert a leírások alapján semmi, viszont akkor miért az árkülönbség?
Ezekről lenne szó:
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M2-Note-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P-MT6753-Octa/1153179_32361077715.html
Illetve
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M2-Note-International-version-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P/1153179_32391240166.html

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2666) janaman01 válasza BloodRay (#2665) üzenetére


janaman01
addikt

Chigont én határozottan nem ajánlom garikor xarnak a fejedre, alin szerintem nem tudsz paypalal fizetni..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2667) BloodRay válasza janaman01 (#2666) üzenetére


BloodRay
veterán

Akkor szerinted honorbuy, vagy xiaomiforsale lenne jó döntés?
Köszönöm a választ egyébként!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2668) OCs_Csabi


OCs_Csabi
csendes tag

Help! Sikerült pofával leejteni a telót, a kijelző berepedt. Működik és olvasható, de szeretném javítani. Ötlet vagy donor telefont várok. :-(

(#2669) janaman01 válasza BloodRay (#2667) üzenetére


janaman01
addikt

Ját a xiaomiforsale, ott tuti tudsz paypalal fizetni, és valamivel ólcsóbb mint a honor, a honor al jó tapasztalatom volt gari ügyben , talán az szól még mellette..de chigon felejtős az biztos, már nemnegy embertől hallottam hogy nem foglalkoztak vele garancia ügyben.

Csabi , rendelj egy kijelzőt, a cseréje nem bonyolult !(amihez adnak csvarhúzót is)
Van egy kollega aki nem küldte vissza xiaomi nak , de annak meg pont a kijelzője bajos azthiszem pixelhibás hardveren hirdeti magát , rákérdezhetsz esetleg

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2670) BloodRay válasza janaman01 (#2669) üzenetére


BloodRay
veterán

Akkor úgy néz ki honorbuy lesz, ott olcsóbb az m2 note és elvileg van is készletük. Vajon ez igaz is lehet? Az eu raktárra vonatkozik az infó remélem. Mert fontos lenne a gyors szállítás.
Paypal itt is van, úgyhogy ha minden ok velük akkor lehet holnap rendelem is a készüléket.
Chigon-ért kár mert az áruk tényleg nagyon jó. De gondolom akkor megvan az ára.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2671) purpledonkey válasza OCs_Csabi (#2668) üzenetére


purpledonkey
tag

Helló!

Akkor valószínüleg csak a digitizer sérült.

LCDvel együtt drágább, viszont cserélni egyszerűbb. Így már belecsúszhat a vámolásba az ára miatt.

Teardown azaz szétszerelős segédlet.

Nem kerestem vissza, hogy honnan rendelted, de esetleg érdemes lenne felvenni a kapcsolatot vagy egy helyi szervizzel, vagy a xiaomiforsale webáruházzal, hogy esetleg mennyiért javítanák meg, ha nem akarsz nekiesni :)

(#2672) OCs_Csabi válasza purpledonkey (#2671) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

Nagyon köszönöm a tippeket, most még dolgozom, ha haza értem meg is nézem a linkeket is!

(#2673) Lacika2013 válasza purpledonkey (#2671) üzenetére


Lacika2013
tag

Az a szopás a kijelző cserével,hogy van egy frame keret rajta,és azt marha nehéz leszedni a régi kijelzőről.
Keményen melegíteni kell, hogy megadja magát.
Sajnos az uj lcd-ket mindet frame nélkül árulják,és ezt a frame keretet külön meg nem lehet beszerezni.
A xiaomi 28.000-ért javítaná le csehországban,plussz posta oda vissza.

(#2674) OCs_Csabi válasza purpledonkey (#2671) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

köszi a segítséget, ez a 13 dolláros csak touch panel-es (?) megoldás nagyon szimpinek tűnik, ehhez adnak csavarhúzót is... nagyon el voltam keseredve amikor megláttam a pókhálós picurka repedéseket, de most már nem találom annyira reménytelennek a helyzetet! A vicc az hogy nem is esett nagyot, de pofával lefelé (nyilván... mint egy jó zsíros kenyér), párhuzamosan a padlóval. Kb 40 centit ha zuhant szabadon. Tok volt rajta, aminek a kerete vagy másfél mm-rel kiemelkedik... nem is értem hogy törhetett be, lehet hogy pont maga alá temetett egy pici kavicsot, vagy a padló nem volt síkban... :W

(#2675) OCs_Csabi válasza janaman01 (#2669) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

most elsőre purpledonkey javaslatára ennek futnék neki:
[link]

ilyet csináltál már? mennyivel nagyobb szopás mint az LCD-s? annak sem az ára tart vissza, de ha plusz vám meg áfa meg minden, akkor már elég húzós a másik megoldáshoz képest. :((

(#2676) Lacika2013 válasza OCs_Csabi (#2675) üzenetére


Lacika2013
tag

Hát nemtudom.A régi kijelződről hogy fogod leszedni a sérült touch panelt?
Ezek összevannak keményen ragasztva.
Azt szintén csak melegíteni tudod majd.
Szerintem a kijelzőnek nem fog jót tenni a melegítés.
Én ahogy a frame keretet szedtem le a kijelzőről,már akkor megsérült.

Tudja valaki hogy hányas az a 2 csavar,ami alul van a keretben?
az egyiket elhagytam,olyan óriásiak:)

(#2677) tybsen válasza BloodRay (#2670) üzenetére


tybsen
addikt

Honorbuy-on a "XIAOMI" kóddal 5€ engedmény van 100€ vásárlás felett.

(#2678) BloodRay válasza tybsen (#2677) üzenetére


BloodRay
veterán

Köszönöm szépen!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2679) janaman01 válasza OCs_Csabi (#2675) üzenetére


janaman01
addikt

Csináltam , nem.is sikerült , csak simánnérintőt marha nehéz , meg macerás kicserélni egy olyanon amin össze vanbragasztva az lcd vel...hát te tudod....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2680) tybsen válasza BloodRay (#2678) üzenetére


tybsen
addikt

:R nem sok, de ez is valami :DDD

Kíváncsian várjuk a beszámolót a készülékkel kapcsolatban! :)

[ Szerkesztve ]

(#2681) BloodRay válasza tybsen (#2680) üzenetére


BloodRay
veterán

Meglesz. Ma délután rendelem ha minden klappol és gondolom/remélem jövő hét elején ideér.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2682) purpledonkey válasza OCs_Csabi (#2674) üzenetére


purpledonkey
tag

Az tény, hogy a ditizer csere nem annyira egyszerű, ahogy a srácok is mondják. Ha mégis sikerül megcsinálni/csináltatni, akkor remélem a következőre raksz egy tempered glasst is. Nem csak karcok ellen jó, hanem esésnél is az kap először és nem drága.

(#2683) AllTheBest válasza OCs_Csabi (#2675) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Sajnos ha csak a digitizer-t cseréled, akkor nagy az esélye, hogy elrontod. Szakember meg tudja csinálni rendesen, de az meg lehet többe kerül mint egy komplett lcd-s... Én a helyedben kompletten venném, cserélni egyszerűbb meg kisebb az esélye annak, hogy a ragasztás miatt foltos marad a kijelző

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2684) Lacika2013 válasza AllTheBest (#2683) üzenetére


Lacika2013
tag

Ne feletsétek,hogy a komplett lcd-nél is le kell szedni a frame keretet a régi kijelzőről,mert anélkül jönnek az lcd-k.
Sanos azt is melegitgetni kell..

(#2685) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Használ itt valaki nova launchert? alul a vissza gombos sávot el lehet valahogy tüntetni? :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2686) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Újrahúztam az 5.1-et és most már lehet közelre is fókuszálni a kamerával, plusz visszajött a rezgés is :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2687) Lacika2013 válasza AllTheBest (#2686) üzenetére


Lacika2013
tag

Gyorsabb az 5.1-el?

(#2688) AllTheBest válasza Lacika2013 (#2687) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Egy ideje már 5.1-et használok, csak nem ezt a verziót. Teljesen őszinte leszek: hova gyorsuljon a telefon? 4.4-es rendszerrel is szinte mindenhol stabil 60fps-t produkál és 5.1-en sem változik a dolog...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2689) Lacika2013 válasza AllTheBest (#2688) üzenetére


Lacika2013
tag

Akkor mit javítottak a rendszeren?:)
A kamera jobb lett valamivel?

Tudsz adni egy linket,hogy honnan lehet leszedni?
Hogy lehet feltelepíteni?

Köszi

(#2690) AllTheBest válasza Lacika2013 (#2689) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Kamera az olyan amilyen volt, ez nem szoftveres dolog, a kamera erre képes. Pár hozzászólással feljebb minden le lett írva, linkekkel együtt :). A rendszer még béta, szóval vannak hibái, szerintem várd ki a hivatalost

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2691) OCs_Csabi válasza Lacika2013 (#2684) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

köszi mindenkinek a tanácsokat, azt hiszem lemondok az olcsóbb megoldásról és komplett LCD-t cserélek. :(( Ez a frame melegítés ez hogy? a meizu-s linken nem láttam ilyesmit, mondjuk ott kiveszik kompletten az LCD-t aztán félre teszik és el is köszönnek tőle, csak a telót boncolgatják tovább. Másik kérdés ezzel kapcsolatban: lehet ilyen frame-et venni külön? Gondolom nem lehet egy nagy beruházás, akkor meg inkább legyen az is új, ne kelljen fűtögetni semmit ha nem muszáj.

(#2692) OCs_Csabi


OCs_Csabi
csendes tag

ez:
[link]
vagy inkább ez:
[link]
vagy tök mindegy?
köszi!

(#2693) Lacika2013 válasza OCs_Csabi (#2691) üzenetére


Lacika2013
tag

Ez a legnagyobb gond,hogy nincs hozzá külön frame.

A hivatalos szervíz is azt mondja,hogy ők is lemelegítik.
Hőlégfúvóval nekifeszülsz,meg mondjuk egy szike pengével,és úgy nagy nehezen elfogja engedni.
De akkor a kijelződ ugrik,meg szerintem a touch része is.
Én is komplett kijelzőt cseréltem.

(#2694) Lacika2013 válasza OCs_Csabi (#2692) üzenetére


Lacika2013
tag

Én ezt vettem,full tökéletes.

http://www.aliexpress.com/item/For-Meizu-M1-NOTE-Original-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-glass-assembly-MTK6732-FHD-5-5/32312517510.html

De nem árt ilyet is rendelni hozzá,hogy valamivel visszaragaszd a frame-t rá:)

http://www.aliexpress.com/item/Promotion-Super-Slim-Ultra-Strong-Adhesion-1mm-300LSE-3M-Clear-Double-Sided-Sticky-Tape-for-Cellphone/1886207148.html

(#2695) purpledonkey válasza Lacika2013 (#2693) üzenetére


purpledonkey
tag

Nemtom, egy Iphone 3gs-nél magam is szedtem le digitizert az LCD-ről és nem feküdt meg. Munkatársammal közösen pedig egy Lenovon cseréltünk szintén pókhálósodás miatt érintőt és nem lett baja, sőt azóta el is adta.
Nem lehetetlen küldetés, viszont az tényleg igaz, hogy a frame-re ügyelni kell. Igazából ez csak otthoni körülmények között igényel több odafigyelést meg rutint. Egy jó szervizes meg tudja oldani sztem, mivel ahogy említetted, csinálják is. Szike helyett megoldás lehet a hozzá adott "gitár pengető" szerű műanyag is, sőt!
Nem direktbe kell nyomni nagy hőfokon a hőlégfúvót és lehetőleg maximális ventillátorsebesség mellett.
Tény, hogy sokkal egyszerűbb egyben cserélni.
Úgy gondolom, hogy nem kell feleslegesen elijeszteni senkit a feladat összetettsége miatt, mivel nem tudhatjuk, hogy ki milyen tehetséggel van megáldva :)
Senkit nem szeretnék az önálló digitizer cserére rábeszélni, pusztán a lehetőségeket vázoltam 1-1 mondatban.

Elsődlegesen én is azt a megoldást támogatom, hogy szakemberrel csináltassa mindenki az ilyen jellegű javításokat.

Szerk:

természetesen inkább én is az általad linkelt variációt tartom könnyebben kivitelezhetőnek, és a későbbiekben is jó szolgálatot tehet bárkinek!

Keresőszavak: Kijelző, digitizer, javítás, sérült, leesett, betört

[ Szerkesztve ]

(#2696) ollie


ollie
MODERÁTOR

M1 Note-ot vagy M2 Note-ot választanátok inkább?

Úgy az M2-ben kicsit gyengébb a SoC, de bővíthető SD-vel, és olcsóbb is. Más különbség nincs.

***

(#2697) OCs_Csabi válasza Lacika2013 (#2694) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

köszi, a link amit küldtél azt írja:
"What is in Hard Box ?
l Original lcd screen
l 1 set of Free tools "

jól értem, hogy akkor a tapadókorong, a csavarhúzó, a "pengető" meg minden ami kell a művelethez az benne is van a dobozban? Persze ragasztó nyilván nem, de az ott van a másik linken, azt is köszi szépen! Szerintem meg fogom rendelni, mert ez a 4 dolcsi már olyan mindegy... ne ezen múljon, csak legyen már jó a telcsi. :))

(#2698) Lacika2013 válasza OCs_Csabi (#2697) üzenetére


Lacika2013
tag

A dobozban tapadókorong nem volt.
Csavarhúzó az igen,de az meg nem volt jó a 2 csavarhoz ami a töltő részénél van:)
Pluszba járt pengető hozzá,amivel szétlehet szedni sérülés nélkül elvileg:)

(#2699) BloodRay válasza ollie (#2696) üzenetére


BloodRay
veterán

Én mivel csilivili játékokkal már nem akarok játszani(ezért nem foglalkoztat hogy antutuban kebesebb pontot ad, viszont hands-on videók alapján ez is bőven pörgős rensszersebességű), de a bővíthetőség jól jöhet egy m2 note-ot rendeltem tegnap. Jövő héten tudok majd írni infót, hogy milyen. Nekem külsőre is egy fokkal ez jobban tetszik, plusz azért az is számított, hogy újabb, alapból frissebb rendszerrel.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2700) ollie válasza BloodRay (#2699) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Honorbuytól rendelted, ugye? Te is csak fehér színűt találtál ott?

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.