Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-20 08:35:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) OCs_Csabi válasza AllTheBest (#2549) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

Köszi a választ! Röhej, de pont a ZEDGE-es háttérrel állt fenn a jelenség. :-D ami még furább : egy restart után átméretezte a képeket, azóta rendesen illeszti és nem pixeles, bármit állítok be \o/

(#2552) OCs_Csabi válasza janaman01 (#2550) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

Köszi szépen az információkat, azt hiszem mindenképpen megvárom a frissítést, aztán eldöntöm hogy a recsegős dologgal együtt tudok-e élni, vagy gari lesz. Még egy kérdés: kiküldeni is EU warehouse-ba kell? Illetve mennyi idő alatt ér ki és mennyiért lehet odajuttatni?

(#2553) #56573440 válasza OCs_Csabi (#2551) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezt akartam javasolni. nálam is ezt csinálta. passzolom miért. restart és jó lett.

(#2554) OCs_Csabi


OCs_Csabi
csendes tag

na, most van az hogy elmegyek inkább aludni... a fél éjjelem arra ment rá hogy be tudjam állítani az emelkedő hang kikapcsolását vagy a hívószám elküldését. Nem sikerült. :W

a hang parára ezt találtam: [link]

ami ugyan nem írja le pontosan hogyan, de jó kiindulási pontnak bizonyult, meglett a db file is meg az átkozott 77-es sor is amit át kell írni de nem... nem tudom mert sql szerkesztők nem néznek a root mappába, root explorerrel meg open with menüpontban minden sz*rt felajánl de gondosan ügyel arra hogy a feltett néhány SQL szerkesztőből egyiket sem.

a hívószám bulira jogos a szolgáltatónál történő beállítás, mint ahogy itt is írva van:
[link]
de azért ne húzza nagyon le magát aki nem éri el a 1230-at mert rég nem üzemel (1430-on megy), meg ha mondjuk céges zsugád van, azt nem biztos hogy el tudod intézni olyan egyszerűen a jogosítások nélkül (ügyfél szintű jelszó, kártya szintű jelszó, ügyfélszám, vagy ilyesmik).

ötleteket nagyon szívesen veszek, hogyan tovább? :))

[ Szerkesztve ]

(#2555) janaman01 válasza OCs_Csabi (#2554) üzenetére


janaman01
addikt

A cégeset rakd a sim 1 be..,.ne a belsőbe!
Az emelkedőre van egy komolyabb keirás is, majd visszakeresem, kell hozzá root jog igen , amihez be kell jelentkezni a regisztrált flyme fiókba a telón....szusza megoldjuk, viszont mondom előtte csinálj egy gyari visszaállitást!

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2556) Killk


Killk
csendes tag

A frissítés mikorra és hol várható? :)

(#2557) cinemazealot válasza OCs_Csabi (#2548) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az imént kipróbáltam ezt a háttérkép dolgot: miután megnyitottam egy képet a galériában, majd ráböktem a "Set as wallpaper" menüpontra, megjelent a kép egy beállító felületen. Ezen be lehet lőni a nagyítást. Én most egy 6 megapixeles (3072x2048-as felbontású) képpel próbálkoztam, ami a 2048-as magasságával kellően jó minőségben le tudja fedni az 1920 pixel magas kijelzőt. Igény szerint lehet még nagyítani, kicsinyíteni, ide-oda tologatni, majd rábökve a képre, megjelent egy előnézeti home screen odagenerált ikonokkal. Végül jobb-alul ráböktem a "Set" gombra és kész a szinte pixel pontos háttérkép.

Nem lehet, hogy Te a beállításkor belenagyítottál véletlenül?

(#2558) #56573440 válasza cinemazealot (#2557) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp. de nálunk valamiért ezek után, jó előnézeti kép mellett is nagyítottan került ki :D restart megoldja úgyhgoy nem gáz :DDD

(#2559) AllTheBest válasza OCs_Csabi (#2554) üzenetére


AllTheBest
senior tag

*31# beírod a szám elé és akkor nem fog rejtettnek mutatni, de szerintem hamar itt lesz az 5.1, abban meg már benne van és tökéletesen működik :D
Ja, és zedge-nél óvatosan... Mindig nézd meg, hogy mekkora a kép, 1 mega alatt le se töltsd :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2560) interstart


interstart
tag

Akit érdekel a Meizu MX bemutató event, az az alábbi linken megnézheti - 11:30-tól kezdődik magyar idő szerint.
[link]

(#2561) AllTheBest válasza interstart (#2560) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszi! :) Ha szólnak benne pár szót angolul, akkor megnézem :D

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2562) interstart válasza AllTheBest (#2561) üzenetére


interstart
tag

Angolul? Ne viccelj :D Én is úgy fogom nézni az eventet, mint egy 5éves gyerek. Csak a képeket nézegetem. De hátha lesz infó az 5.1es droidról és lesz némi angol szöveg is benne.

[ Szerkesztve ]

(#2563) AllTheBest válasza interstart (#2562) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akkor nem hiszem, hogy kibírom :D Megvárom amíg valaki végignézi és feldobja a youtube-ra röviden, angol kommentárral :D
Vaaagy megvárom amíg kikerül mobilarena-ra, de szigorúan a kommentek átnézése nélkül, mert ott ugye alap, hogy iphos és samsung copy...

Sőőőt... nekem még az event oldala se akar betöltődni :D Vagyis már betöltődött, de még nem kezdődött el semmi se..

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2564) Goose-T válasza Killk (#2556) üzenetére


Goose-T
veterán

Kint van a publikus béta!

Innen vagy innen tölthető! Ne felejtsétek ellenőrizni az integritását!
MD5: 9228918c9bde903c87c49f437568d50c

Itt is megvan egyébként, de OTA-n ne várjátok, mert még csak béta.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2565) interstart válasza Goose-T (#2564) üzenetére


interstart
tag

jó hogy szóltál, így már nem is nézem tovább a kínai Steve Jobs-ot :) Ééés kár, hogy csak béta...megint várhatunk egy csomó időt, amíg OTA-n megjelenik a végleges változat...

(#2566) rasky válasza interstart (#2565) üzenetére


rasky
senior tag

szerintem majd ősszel...ha ez így megy...Aki felrakja a publikust, nézze már meg a kamerafókuszt illetve a rezgéseket javították e, mert az nálam fontos.

[ Szerkesztve ]

(#2567) AllTheBest válasza interstart (#2565) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akartam én is mondani, hogy megtaláltam az ázsiai SJ-t :D Nagyon rossz ez a stream... Megszakad folyamatsoan, nem is szenvedek vele tovább :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2568) janaman01 válasza rasky (#2566) üzenetére


janaman01
addikt

+1 , nem tudom került e bele valami javitás, de ha valaki feltolja , megnézhetné ezt a kettő dopgot , rezgés , fókusz ! Előre is köszi!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2569) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

4.5.3A (vagyis a legfrissebb) van a telefonomon. Az nem új, mivel már jó pár napja kijött hozzá ez a frissítés, és a hibák azok megmaradtak: rossz kamera fókusz, nincs rezgés, messengert nem nagyon szereti

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2570) janaman01 válasza AllTheBest (#2569) üzenetére


janaman01
addikt

Értem, viszont otan már akkor ehhez is érkeznek frissitések ezekszerint, bár azt nem értem hogy akkor miiért nem 2 héttel ezelőtt adták ki a hivatalos betát, ha ez ugyanaz :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2571) AllTheBest válasza janaman01 (#2570) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Gondolom kellett pár ezer tesztalany, hogy lássák, hogy megöli-e a telefonokat :D
És igen, ota-n jött ki rá nekem ez a frissítés, már akkor amikor felraktam az 5.1-et...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2572) janaman01 válasza AllTheBest (#2571) üzenetére


janaman01
addikt

hát én most felraktam az update zipet , recovery alól, most ez onnan felment, de térerő ikonom csak egy lett:), 2 simet használok, ......kamera ugyanúgy sötét..., most csinálok egy cleart...majd meglátjuk mi lesz , nálam furin vselkednek ezek az updaték..remélem nem szállt el az egész :)

már egy ideje csak a logó forog .....ehhh lehet elkaszáltam ? :) ehehe remélem nem..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2573) AllTheBest válasza janaman01 (#2572) üzenetére


AllTheBest
senior tag

A logó egy darabig forogni fog... :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2574) janaman01 válasza AllTheBest (#2573) üzenetére


janaman01
addikt

oké most minden....a középső gomb is rezeg most .....na akkor csak van rezgés ebben már..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2575) rasky válasza janaman01 (#2574) üzenetére


rasky
senior tag

kamerát is...... :P

(#2576) AllTheBest válasza janaman01 (#2574) üzenetére


AllTheBest
senior tag

hmm.. ha van rezgés, akkor lehet én is újrahúzom a sajátom :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2577) janaman01 válasza AllTheBest (#2576) üzenetére


janaman01
addikt

van van ...van rezgés, mindjárt megsasolom akamerát is :) csak most újraindult mert mr rootolom :Ö

szerk : kamera kb 10 centiről fokuszál eddig oké... :C na majd még tesztelgetem :)

tehát az update zipet letöltöttem, fel gyökérbe, recovery ben indit, majd system update, ujraindult, majd reoveryben egy clear megint restart és kész is:)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2578) rasky válasza janaman01 (#2577) üzenetére


rasky
senior tag

hiába az OTA módszer...ha kell a clean utána...nem is értem, annó nexusoknál sem..

(#2579) janaman01


janaman01
addikt

egyelőre minden oké most megy fel a guli, viszont a névjegyek ikont nem lelem...vagy itt már egyben lenne a tárcsázóval...???

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2580) janaman01


janaman01
addikt

a google playal van valami gond , ugyanis a google szolgáltatás felmegy az installerel, de ha rányomok a play áruházra, akkor nem ad be semmkut mintha nem lenne kapcsolat..érdekes, a gmailt felraktam, de ha frissitem, akkor kéri a play szolgáltatások frissitését a playról..de az meg nem megy..névjegy szinkron stb megy,
a playt meg nem frissiti valamiért az áruházból..érdekes..

szerk : ez is megoldva tünik egy restart kellett neki :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2581) janaman01


janaman01
addikt

nektek a névjegyek ikon megtalálható az 5.1 ben vagy csak a tárcsázó ?
nálam hiány :D cikk

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2582) AllTheBest válasza janaman01 (#2581) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nálam sincs jelen :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2583) janaman01 válasza AllTheBest (#2582) üzenetére


janaman01
addikt

köszi akkor nem keresem :R :K

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2584) Killk


Killk
csendes tag

Nos, ideje hogy én is segítsek valamit. (Már ha ez annak számít) :)
Felment gond nélkül a frissítés, egy jó darabig pörgött a flyme logo aztán indult... Google play először nálam sem érzékelt kapcsolatot, de egy bezárás és újraindítás megoldotta, azóta is szépen indul (5mp-be telt megoldani tehát ezt a "hibát").
A rezgéssel semmi gond, a középső gomb is rezeg, feloldáskor és híváskor is... tehát patent ;)
A billentyűzeten vééégre lehet ékezetet is írni (nem mintha hagynám a gyárit, csak jelzem) :)
A FB chat is gond nélkül fut, chat fejek működnek. Egyetlen gond, hogy gyári bill és alsó menüsáv használatával a kék küldés nyíl nem látszik az alkalmazáson belül, így csak a billentyűzet bezárása után küldhető az üzenet. Valószínű ezt megoldja egy új bill....
A kamera véleményem szerint nem lett rosszabb, mint volt, lőttem gyorsan pár teszt fotót.
(ezek a képek teljesen automata fókusszal készültek, nem lett megmutatva a kamerának mire fókuszáljon)
A fotók elérhetőek itt: https://www.dropbox.com/sh/6aefev0brklmlbv/AADkw50_0jcKUbJlW6sxvUH4a?dl=0

Ha bármi kérdés van, szívesen tesztelgetek még :)

(#2585) janaman01 válasza Killk (#2584) üzenetére


janaman01
addikt

Nálam is úgy tűnik minden foottul megy, egy dolgot vettem észre ami nekem hátrány a 4.4 hez képest, hogy a görgetés elég lassúcska lett mindenben...pl böngészőben lepöcköltem és sűvitett lefelé...most meg megy egy kis ideiggl és megáll...de nem csak a böngésző...illetve titaniummal nem tudok fagyasztani semmit..
És ha túl meleg a hátulja , nem kapcsolja be a vakut..ki is irja hogy a rendszerhőmérséklet magas a vakut letiltja

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2586) janaman01


janaman01
addikt

nos az én véleményem erről a lalipopról...akku gyorsabban merül, szerintem nem olyan gyors mint a 4.4, szokásos...youtub, közben beérkező hivás stb. lagosabb, nehezebben nyitja meg az alkalmazásokat, egyelőre nekem megy vissza a 4.4
meg kell jegyeznem, most vettem páromnak egy note 3 (samsung) az uj lalipop a samura egy katasztrófa szinte , ott is a 4.4 sokkal gördülékenyebben megy,

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2587) AllTheBest válasza janaman01 (#2586) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ha hazaérek, akkor tolok fel egy képet az akkuidőmről :) 7óra 46perc és még 11%-on volt a telefon, ez idő alatt végig automatán volt a fényerő és végig youtube-on padcastet hallgattam, meg mx playerben néztem filmet... :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2588) OCs_Csabi


OCs_Csabi
csendes tag

ezek tükrében nem lehet hogy maradok én is még a 4.4-es verzión... a hívószám kijelzés nem nagyon érdekel, mert szerintem napokon belül kirúgnak, így aztán a céges kártya ugrik, a saját meg akármilyen is lesz, az tudni fogja szolgáltató szinten a számkijelzést. Az emelkedő hangerővel meg már a célegyeneseben vagyok, megvan a db file, már csak arra kell keresni módot hogy szerkeszteni is tudjam :)

(#2589) monti0222w válasza AllTheBest (#2587) üzenetére


monti0222w
addikt

:C Ez tényleg jó idő.

(#2590) OCs_Csabi válasza cinemazealot (#2557) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

igazából magam sem tudom akkor mi volt amikor sz*rul tette be a hátteret, szándékosan biztosan nem nagyítottam rá. De mivel egy restart után hibátlan a dolog, szerintem sose tudom meg mi volt a gond, minden esetre örülök hogy most rendben van! :D

AllTheBest: igen, a zedge-n futottam bele 1-2 silányabb minőségű képbe. amúgy nagyon zsír kis program, szeretem. csak már ráférne egy kis ráncfelvarrás: nem ártana a képeket kategorizálni felbontás szerint, hogy ne is lásd az olyan képeket amiket nem raknál ki mert csúnya lenne nagy kijelzőn, illetve az sem lenne hátrány ha nem mindig a file méretből kellene következtetni a felbontásra ha valami megtetszik :DDD

(#2591) janaman01 válasza AllTheBest (#2587) üzenetére


janaman01
addikt

Igen, de a jelek arra mutatnak hogy az még nem ez a verzió....ugyanis a teden nem volt rezgés , illetve a kamera fokusz is zavaros volt , ebben meg ugye ezek jók

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2592) AllTheBest válasza OCs_Csabi (#2590) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Sajnos nálam is volt olyan, hogy találtam egy tökéletes hátteret és letöltve 0,04megás volt... Nagyobb méretben meg sehol nem találtam meg :(

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2593) rasky válasza AllTheBest (#2587) üzenetére


rasky
senior tag

Folyamatos használattal (egyhuzamban) mindenkinek ennyit dobna...ezt a kijelzőidőt mond el 1,5-2 nap használat után..

(#2594) AllTheBest válasza rasky (#2593) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én minden este felrakom töltőre a telefont, mivel sosem tudom, hogy másnap mennyit fogom használni, külső akksim meg jelen pillanatban nincs :) De ha lesz egy nyugodtabb hetem, akkor majd megnézem, hogy hány napot tudok kihozni, közel ennyi használat mellett

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2595) rasky válasza AllTheBest (#2594) üzenetére


rasky
senior tag

Ezért nem mérvadó ez a kijelzőhasználat. Én 2-3 naponta töltöm és kb 4 óra a kijelző, amit eltudok érni.

[ Szerkesztve ]

(#2596) OCs_Csabi válasza janaman01 (#2555) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

na most lesz gyári visszaállítás, sikerült elbaltázni a home gombomat valahogy! :D DB editort ami működött volna nem találtam, ezért text-ként a mode_ring_up értéket írtam át 1-ről 0-ra, aztán restart, majd újra be kellett állítani a csengő és értesítési hangokat, mert mindent elfelejtett. Aztán az tűnt fel, hogy a home gomb nyomására rezzen ugyan, de nem lép ki sehonnan, a képernyőzár sem működik.... :( de... most nézem... jujjujjuj, nagyobb a baj, wifi kikapcsolva, hálózat nincs, a keyboard visszaállt valami gyárira, értesítési sáv nem húzható le... basszus...

(#2597) janaman01


janaman01
addikt

A hangerő is halkabb lett...nálam ment vissza a 4.4 ezzel a görgetéssel nem tudok egyelőre kibékülni..:)
Csabi csinálj egy gyarivisszaállitást mindjárt rákeresek hogy csináld , viszont root jog kell neki !!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2598) janaman01


janaman01
addikt

csabi elöször is csinálj egy visszaállitást....teló kikapcs, majd hangerő fel plusz power egyszerre még be nem kapcsol , majd a powert elengeded, a hangerőt tovább tartod még be nem jön a recovery, és bejelölöd a cleart , a system updatét ne, majd sart...lehet googli se lesz majd rajta, de miután bekapcsolt wifi majd az alkalmazás központ ból google installert letöltöd és inditod...gugli rajta is :)

root : flyme fiók bejelentkezel, majd felül a fiók bejelentkezésénél katt a nevedre vagy amivel bejelentkeztél, rendszerjogok megnyitása, pipa be kéri még a jelszót majd újraindul ls kész is..

emelkedő csengőhang kikapcs

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2599) OCs_Csabi válasza janaman01 (#2598) üzenetére


OCs_Csabi
csendes tag

big thanks! :R működik, minden rendjén. Reset megoldotta az eltűnt funkciókat, az SQL szerkesztővel root jog megadása után sikerült szerkeszteni a megfelelő sort, így már csörög rendesen :D :C

(#2600) janaman01 válasza OCs_Csabi (#2599) üzenetére


janaman01
addikt

Szuper:) egy probléma kilőve :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.